JURQENS' PRUS PER HALF POND 30 CENTS VERLANGT ELK KIND NAAR Z'N BOTERHAM MET *8-Jarïge S. verblijf houdt, een gaslucht kaargenomen. Dinsdagmiddag werd in genoemde wo- aing een lek in een binnenhuis geconsta- ieerd én gestopt. Ondanks dat deze her stelling verricht was, werd Woensdag wederom een gaslucht waargenomen, welke sp straat werd geroken. Gasfitters hadden bet vermoeden, dat zich elders een groot Jek moest bevinden en gingen op onder zoek naar de oorzaak uit. Spoedig bleek toen, naar de „Tel." meldt, dat er een doordringende gaslucht kwam uit het vertrek waar S. zich bevond. In de veronderstelling, dat S. afwezig was, werd de politie gewaarschuwd, om het kamertje te openen. Bij het binnen treden vond de politie S. in bed. De man gaf echter geen teeken van leven meer. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, mislukten. Bij nader onderzoek bleek, dat S. op zijn kamertje een gascomfoor had staan, waarvan hij de kraantjes niet had afge sloten. Ontsporing. Van trein No. 177, die om 3 uur 45 uit Amsterdam vertrok naar Oldenzaal, zijn even voor het station Almelo do locomotief, kolenwagen en postwagen door de glad heid ontspoord. Er vielen geen persoon lijke ongelukken te betreuren, terwijl geen noemenswaardige vertraging ontstond. Het Strandhotel te Schiermonnikoog. Het Strandhotel te Schiermonnikoog en ook de duinen hebben weer danig te lij den gehad van den N.-W. storm. "Was de instorting aan den westkant van het hotel begonnen, thans was de Oost kant aan de beurt, zoodat de geheele in- Wijsmuller is door de stoomreddingboot gered en te Hoek van Holland geland. De sleepboot was van Rotterdam naar Londen bestemd met drie bakken, welke op het strand zijn geslagen. Op de bakken is geen bemanning. op een naburige duin dit eenig mooi na tuurtafereel te volgen. Telkens kwam de kokende zee opnieuw zich op de duinen werpen en ieder keer spoot het zand, dat zich met het zeewater vermengde, als een fontein huizenhoog de lucht in. Stukken muur, ramen en deuren en vloeren gingen in de diepte. Boven het geloei van den storm hoorde men het gekraak van het in stortende hotel. Gelukkig bestaat er voor andere huizen op het eiland geen gevaar. Onveilig strand. 1 n 1 Het strand tusschen Scheveningen en den "Wassenaarschen Slag is de volgende week Donderdag en Vrijdag onveilig we gens het schieten met mitrailleurs. Buiteni. Berichten Treindiefstallen te Berlijn. Veertig spoorwegbeambten gearresteerd. Naar de Duitsche bladen melden, is op het rangeerstation LichtenbergFriedrichs- feld te Berlijn een massadiefstal ontdekt-, zooals tot nu toe nog nimmer beeft plaats gehad. Reeds gedurende de laatste twee jaren hadden herhaaldelijk treindiefstallen plaats Men vond de wagens dan opengebroken, ter dat ook in andere kringen nog pérsonen b-j deze diefstallen zijn betrokken. De storm in Duitschland. Storingen in het telefoon verkeer. In den nacht van Dinsdag op Woensdag en ook nog gisterochtend hebben in het grootste gedeelte van Duitschland hevige stormen, gepaard met regen en sneeuw, ge woed. Het telefoonverkeer met Scandinavië was dientengevolge ernstig gestoord. Daar de telefoonverbindingen met het vasteland verreweg alle ondergrondsch zijn, was Ne derland in den loop van den dag nog vrij goed te bereiken. Ook het verkeer tusschen Berlijn, Dresden, Weenen en Boedapest was ernstig gestoord. -i Sneeuwstormen in Zuid-Frankrijk. Naar de Fransche bladen uit Montpellier melden heeft op de hoogvlakten van den Saint-Ponais, tusschen de plaatsen Saumail en Angles-de-Tarn, in Zuid-Frankrijk, een sneeuwstorm gewoed, waardoor een groot aantal boomen werd ontworteld. Bovendien werden vele telegraaf- en telefoonpalen en lijnen vernield; de palen en draden vielen over de wegen, tengevolge waarvan deze ge deeltelijk werden versperd. De bevolking van Neder-Langv.edoc is tengevolge van den hevigen storm van alle telefoon- en tele- graafverkeer alsmede van electrischen stroom verstoken. Een groot aantal arbei ders is bezig de schade te herstellen. Noodlottige instorting. Te Hasselt (België) heeft Maandagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Men was daar be-zig met de vergrooting van een De aardbeving in Columbia. 400 slachtoffers. Uit Bogota in Columbia wordt gemeld, dat volgens de laatste berichten het aantal personen, dat bij de jongste aardbeving al daar om het leven is gekomen, op 400 wordt geschat. De materieele schade is zeer aan zienlijk. UIT DE QÜEaEtfBBgG ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 27 Dec., des namiddags te 3.30 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het schrijven van de familie Zaal berg, waarbij zij oen steenen bloemenvaas aan de gemeente aanbieden om die te plaatsen in het plantsoen bij de Zaalberg- slraat. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Wilhelminaslraat, aan den beer D. ten Gate Brouwer, alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Prins-Hendrikstraat, aan den heer H. Oudenes gq, alhier. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van. hot raadsbesluit dd. 12 October 1923, waarhij aan P. J. Oosthoek te 's-Gra-ven- b.age vergunning werd verkend tot het aanleggen van een straat (verlengde van de Maurifsstraat). 5. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een crediet van f 1500 commissie voor het ontwerpen van straft* verordeningen; 4. commissie voor het nazien der reke ningen over 1923. WASSENAAR. Verordening. Zaterdag a.s. zal in deze gemeente in werking treden de verordening waarbij het verboden is de afgewerkte gas sen van een motorrijtuig of motorrijwiel, waarmede over de straat wordt gereden, an ders af te voeren dan door een kennelijk goed functioneerende geluiddemper. Botsing. Op den Achterweg kwam gis teravond de auto van den heer D. alhier in botsing met een beerwagen. Door den; schok sloeg de auto een 'halven slag om en botste tegen een muur op. De auto werd zwaar beschadigd. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Feestcomité. Woensdagavond hield het Feestcomité zijn laatste vergadering tea Raadhuize, in hoofdzaak belegd om den Penningmeester gelegenheid te geven tot het doen van rekening en verantwoording. Het bleek, dat de totale ontvangsten voor de feestelijkheden hebben bedragen f 9656,93 en de uitgaven f8974.87 14, zoodat er is een! batig saldo van f 682.1014. De ontvangsten voor de armenbedeeling beliepen een sera van f 1963.en de. uitgaven f 1G49.4814, zoodat hierop nog over is f 315.5114. Door Ds. van der Heijden werd gerapporteerd, dat de controlecommissie de rekeningen en bescheiden had nagegaan en dat alles, voor zoover aanwezig, in orde was bevonden, zoo dat de commissie had gemeend de vergade ring te moeten a'dviseeren tot décharge van den Penningmeester. storting der ruïne spoedig te verwachten is. Do wind was zoo krachtig, dat een gedeelte zolder, met zink bedekt, over het hotel is heeugewaaid en aan den Zuidkant is terechtgekomen. Aan den Westkant vau het hotel hebben de duinen een 20 Meter verloren, zoodat ook liet gebouwtje van de electrische cen trale van het hotel gevaar loopt. Het is bedroevend te zien, dat men alles in zee laat storten zonder een enkele poging tot berging to. doen. Voor duizen den guldens wordt noodeloos aan de zee prijsgegeven. Het machtige schouwspel, dat de zee bood, trok talrijke bezoekers uit bet dorp. Onder de veilige hoede stonden ook do kinderen van het Vacantiehuis St. Egbert Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in de Ned. Bronwaterfabriek aan de Amsterdamscke Veerkade te Den Haag. De daders hebben door uitsnijding van een ruit eener licbtlantaarn in het magazijn en het kantoor weten te komen. De brandkast werd stukgesmolten en daar uit is f 1200 ontvreemd. Strandingen. Op de Zuiderpier te Hoek van Holland is gisteren de Duitsche stoomboot „Real" gestrand. Op de Maasvlakte is de sleep boot Limburg met drie lichters gestrand. De reddingboot is ter assistonlie vertrok ken, doch de „Real" is mei eigen krachten vlot gekomen. Nader wordt bericht: Do bemanning van de sleepboot- „Him- Jurg''# kapitein Van, Veen van liet bureau wijl alles wat naar de gading der dieven was, werd medegenomen. De politie verdub belde daarop haar oplettendheid, zonder dat zij er echter in slagen kon, iets naders te ontdekken. Men moest wel denken dat de diefstallen werden gepleegd door een too- verbende, welker leden niet tot het spoor wegpersoneel behooren. Hiertegenover staat echter, dat juist steeds dezelfde goederen werden' gestolen, waaruit, blijkt, dat de dieven in ieder ge val op de een of andere manier met het personeel in contact moesten staan, daar zij anders onmogelijk den juisten inhoud van de wagons hadden kunnen kennen. In Juni jl. zag een beambte der geheime politie op een nacht dat drie mannen zich op verdachte wijze ophielden bij een der wa gons. Hij ging er heen, doch herkende in een der mannen een controleur, die beweer de, dat hij de sloten van den wagon slechts had. onderzocht. De beide andere mannen verdwenen op onopvallende wijze in de duisternis. Maandenlang hielden de dief stallen aan zonder dat men iemand kon pakken. Eindelijk deze week slaagde men er in een drietal beambten op heeterdaad te betrap pen, toen zij bezig waren een kist uit een opengebroken wagon op een kalkwagen te laden. Het onmiddellijk ingestelde onderzoek bracht, aan het licht, dat de bende uit. onge veer 40 man -bestond, die over verschillende stations verdeeld waren. Deze beambten zijn allen gearresteerd. De onderzoekingen zijn echter nog niet ten einde en men vermoedt. mouterij, een gebouw van 20 meters lang, 30 meters diep en vier verdiepingen hoog dat heelemaal in beton was opgetrokken. Toen de werklieden zich gereed gemaakt hadden om naar huis te gaan en voor den gevel van het gebouw stonden, deed zich eensklaps een vreeselijk gekraak hooren, terwijl de grond dreunde, alsof er een aard beving plaats had. Heel het gebouw stortte onder donderend geraas in en van de omwo nenden maakte zich een paniek meester. Toen het eerste oogenblik van ontzetting voorbij was, kwamen er van allo kanten menschen toeloopen, de straat lag onder puin bedolven. Politie, gendarmen en brandweerlieden snelden onmiddellijk te hulp. Laatstgenoem den verrichtten met veel toewijding 'het red dingswerk, dat zeer moeilijk en gevaarlijk was. Groote brokken beton en 6tukken ijzer hingen dreigend boven liet puin. Op het oogenblik, dat de instorting plaats had, bevonden zich nog verschillende werk lieden in het geboüw, terwijl er ook een druk verkeer in de straat was. Men vreesde dat er binnen en buiten het pand dus vele slachtoffers zouden zijn gemaakt. Kort na het ongeluk werden een doodé en vijf gewonden onder de puinen uit gehaald. Men vreesde, dat er nog meer slachtoffers onder de ruines lagen. Eén der gewonden, een 45-jarig metselaar, had 'beide beenen en eenige ribben gebroken en bovendien zware wonden aan het hoofd bekomen. Ster vend werd hij naar het gasthuis vervoerd. De gevonden doode, een jongen, van 17 jaar was ccn zoon van voornoemden metselaar. voor de bestrating over een lengte van 40 Meter van den Westelijken oprit van 's Molenaarsbrug. 6. Voorstel van B. en W. lot vaststelling van het bedrag, hetwelk als vergoeding aan de bijzondere scholen, krachlens art. 101 der Lager-onder wijs wet 1920, over 1922 zal worden uitgekeerd. 7. Adres van A. G. Luijben om vermin dering van de pacht van hot door hem van de gemeente gepacht vischwater met voor stel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. om onderbands Yoor bet jaar 1924 aan verschillende werk vrouwen te gunnen het schoonmaken van de openbare scholen in deze gemeente. 9. Voorstel van B. en W. tot verhooging van de huur van eene woning en werk plaats, in gebruik bij den heer L. F. Schee pers. 10. Voorstel van B. en W. om bij de Kroon in beroep te komen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij de goed keuring wordt onthouden aan liet besluit van den Raad tot opheffing van het open baar onderwijs. 11. Voorstel tot wijziging van de ge- meontebegrooting dienst 1923. 12. Voorstel van B. en W. tot het instel len van eene Commissie van Bijstand voor het onderhoud van straten en wegen. 13. Benoeming van leden van de volgen- do coonmissiën: 1. Commissie van Bijstand voor de Wa terleiding, Gas- en Electriciteitsbedrijven; 2. commissie yan Bijstand yoor liet Grondbedrijf; Nadat enkele leden, vragen omtrent som mige posten hadden gesteld, werd hiertoe met algemeene stemmen besloten. Goedgevonden werd van het totaal batig saldo ad f 997.62 een 'bedrag van f C00 te be stemmen tot het doen van een uitd-eeling aan de armen, waarmede de bestaanue ccm missie zich zal belasten, terwijl liet restant aan den Burgemeester zal worden overge dragen als bijdrage voor het Fonds van den* Burgemeester. Hierna nam de Voorzitter het woord oni allen leden hartelijk dank te zeggen voor de ondervonden medewerking, waarna de^ vergadering werd gesloten. HILLEGOM. Blocmenkeuriny. Nu, ondanks lie® van verschillende zijden gedane verzoek, do bloemenkeuring ook op Zondag 23 de- zer open to stellen, dit verzoek door het Hoofdbestuur van Bloembollencultuur vatf: do hand is gewezen, zullen verschillende bloemisten bun bloemen niet ter beoor deeling insturen. Anderen zullen op den] bedoelden Zondag bij „Brinkmanexpo-O seeren. Hoenderlust. Onze plaatsgenoot, <w heer J. A. H. Salman, is op tentoonstel lingen niet onfortuinlijk. Voor ziju inzenf ding hoenders en loopeenden verwierf wj te Lisse 3 eerste prijzen, 2 eereprijzen en 3 tweede prijzen. vr R.-K. Onderwijs. Do hoer G. Verhaar is benoemd tot eersten onderval zer (waarn. hoofd) der R.-K. P^1*- Joseph Jongensschool (vac. P. H. Gasu-Al miller). PLANTA P.ÖELDORp

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4