LINGERIE-AANBIEDING A.WAALS, Haari.str. 132-136 uitgesloten. Met de 10.000, die reeds te Enschede op straat staan, zal dit voor ge heel Twento worden c.a. 20.000. Treurig Afschaffing zakelijke bedrijfsbelasting. Naar de „N. RCrt." verneemt, heeft de minister van bimienlandscho zaken een wetsontwerp tot wijziging- van artikel 240 der Gemeentewet in gereedheid gebracht, cat de afschaffing van de zakelijke belas ting op het bedrijf beoogt, niet ingang van 1 Januari 1924. De „N. R. Grt." teekent bierbij aan: „"Wij deelen dit bericht onder voorbehoud wede, omdat wij niet begrijpen, boe de ge meenten dan een aequivalent moeten vin den voor de reeds uit die belasting voor 1924 geraamde inkomsten, en het ons ook twijfelachtig voorkomt, dat oen demissio nair minister de indiening van een derge lijk wetsontwerp voorbereidt". Het „Hbld." weet echter mede te deelen, dat op bet departement van financiën roeds een voorontwerp van wet gereed ligt, strekkende de bevoegdheid der gemeente om een zakelijke bedrijfsbelasting te hef fen, uit de Gemeentewet te lichten; en dat dat voorontwerp reeds om advies is gezon den aan de Kamers van Koophandel, al thans aan enkele in de .groot© steden. De gemeenteraad van Nijmegen heeft na langdurige beraadslagingen met 27 te gen 5 stemmen besloten de zakelijke be drijfsbelasting gedurende 1924 buiten wer king te stellen. Uit het schildersbedrijf. Door de besturen der schilderspa troonsbonden en der gezellen-organ sa- ties zijn te Utrecht nadere besprekingen gevoerd over de loonkwestie. Na Jangduirge discussies verklaarden de vertegenwoordigers zich bereid de loo- nen met twee cent per uur te verhoo- gen, hetgeen de gezellen echter niet vol doende oordeelden, waarom dan ook de afgevaardigden der R. K. en Chr. orga nisaties vroegen of de patroons niet be reid zouden zijn verder te gaan. Wethouderssalarissen. Ged. Staten van Zeeland hebben de vol gende regeling getroffen voor de bezoldi ging van wethouders: voor gemeenten be neden 80 inwoners f 35, van 800 1200 f 50 van 1200—1600 f70, van 1600—2000 f 100, van 2000—3000 f 135, van 3000—4000 f 180, van 4000—5000 f 230 en van 5000— 7C00 f 270. De Bossche Hanzebank. Door den officier van justitie te 's-Her- logenbosch wordt een strafrechtelijk onder zoek ingesteld betreffende verschillende handelingen van directie en andere func tionarissen der Credietvereeniging de Han zebank te 's-Hertogenbosch. (Natuurlijk niets te maken met de Haarlemse lie Han zebank!) Het autobusverkeer1. De afdeeling Overijsel van de Neder- landsche Vereeniging van Gemeenten heeft een conferentie gehouden met politie- en toot iiei auiODUSverEëër in die provincie. Kerstuitkeeringen aan werkloozen. In de vorige raadsvergadering te Nij megen werd aangehouden een voorstel tot het ver'eenen van een extra-ui tkee ring met Kerstmis aan de werkloozen, die crisis-steun ontvangen. B. en W. hebben, op bun verzoek om inlichting, thans van den minister van Binnelandsche Zaken en Landbouw be richt ontvangen, dat hij alleen dat een ex tra-ui tkeering toelaatbaar acht, wan neer het Burgerlijk Armbestuur geheel vrij "wordt gelaten, met inachtneming van de bepalingen dor Armenwet, de uit- keering te verstrekken. Daarbij moet uit sluitend rekening worden gehouden met do indi'Vadueele behoeften van de betrok kenen. Werkloosheid acht de minister geen reden tot het verleenen van een extra-ui tkeering. Nederlandsche spoorwegen. De algemeene dienst, voorheen bestaan de uit vier bureaux en liet secretariaat der scheidsgerechten, in Utrecht, is te ruggebracht tot drie bureaux en vorenge noemd secretariaat. Met ingang van 1 Ja nuari a.s. wordt de inspectie der comp tabiliteit Nijmegen opgeheven. Bead© maatregelen zijn, naar „De Rsb." meldt, gevolgen der bezuiniging. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Huisvesiings-Comité. 0 j.l. zijn weder eenige Hongaarsohe kin deren, volledig bepakt en blozend van ge zondheid naar hunne ouders teruggekeerd, uitgeleide gedaan door hunne pleegouders wien allen het scheiden zeer zwaar viel. Een der kinderen nam zelfs oen klein poesje mede in een kistje hetwelk zij zelf had groot gebracht. Vrijdag j.l. vertrokken de eerste Duit- fiche kinderen, 16 in getal, naar hunne „Heimat" terug, eveneens uitgeleide ge daan door hunne pleegouders. Zij waren drio maanden in Holland geweest en had den van de goede gaven ruimschoots ge noten. Bovendien waren allen buiten gewoon goed voorzien van de noodige bagage, om bun ouders en andere huisge- nooten te laten profiteeren. Als de pleeg ouders eens bij het openen der pakketten konden tegenwoordig zijn, wat zouden zij dan een voldoening hebben van de door hen medegegeven gaven. Deze week werden weder een twintigtal kinderen aangevraagd welke half Januari kunnen verwacht worden. Het bestuur ver trouwt, dat nog meerdere aanvragen zul len binnenkomen. KQRTERAAR. Vechtpartij. Dinsdagavond vertoefden twee uit Limburg komondo boeren in bet café van den heer D. Miechielse. Bij het afrekenen zocht een der heer en twist en stak onverhoeds den caféhouder met een mes, waarbij deze aan hoofd en schöuder verschillende wonden werden toegebracht. De dader, die inmiddels was gevlucht, werd door twee personen nagezet, waarna do politie den dader in zijn kosthuis ar resteerde. Ook onzen politie-agent B. werd nog een wond met de mes aan de- hand toegebracht. Nadat de boeien waren aan gedaan, wist de dader nogmaals te ont komen, waarna hij ten slotte toch in het huis van bewaring te Langeraar werd in gesloten. LISSE. Personalia. Tot bode van het zieken- huisverplcgingsfonds „Ziekenzorg" is be noemd de beer Th. Raaphorst. Daardoor heeft hij als bestuurslid van dit fonds ontslag moeten nemen. SASSENHEIM. R.-K. Volksbond. Deze Vereeniging hield gisteren haar verplichte ledenverga dering in het K. S. A.-gebouw. Na ope ning door den voorz., den heer J. Korte- kaas, werden eenige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorz. deelt mede, dat a.s. Zaterdag zitting wordt gehouden in het K. S. A.- gebouw, des avonds van 67 uur, tot in schrijving gezamenlijken inkoop van brandstoffen; dat met 5 Jan. a.s. met sparen - wordt begonnen. De heer N. v. d. Zwaan brengt verslag uit van den j.l. gehouden Centr. Raad, De voorz. brengt den ofgev. hartelijk dank. Nu volgt verslag penningm. „Hulp in Nood" over 2de en 3de kwartaal 1923. Do inkomsten waren f 193.25 V* en de uitga ven f 159.31 verstrekt werden 492 L. melk, 4 K.G. vleesch, 20 eieren en 84 wittebrooden. Hierna spreekt de geestelijke adviseur over liet te houden Eucharistisch Congres te Amsterdam en wekt tot deelname aan dit congres op. Spr. toont aan de waarhe den van ons H. Geloof met de schetsing van de meiischwording van Christus. Een dankbaar applaus volgde "op deze zeer leerzame toespraak. Do voorz. deelt mede, dat bij voldoende deelname, voor dit congres een spaarfonds zal worden gevormd. De geestelijke adv. brengt hulde aan den penningm. der Gentr. Ziekenkas bij de aftreding voor het goede beheer der gelden en zijn arbeid in het belang der Zieken- kas. De voorz. stelt aan de orde oprichting ©ener moiid-harrnonica-vereeniging. Besloten wordt tot oprichting; opgave van leden kan plaats hebben tot uiterlijk Zaterdagavond bij den secretaris. Bij de rondvraag behandelt do heer Zwaan het punt: brandstoffepcommissie. De heer J. Schrama stelt voor f 10 uit de kas van den Bond vopr den Textiel- arbaidersbond te bestemmen. Aldus wordt besloten. Daarna sluiting. VOORHOUT. IJsclub. Dezer dagen vergaderde de Voorhoutsche IJsclub. Door den Secr., den heer P. N. Vester werd het 24ste jaarver slag "uitgebracht. De Penrnjiton-xïhïv "Batig sa-Iel bedraagt f 16S.50. Ingekomen stukken: van de Z.-H. IJsver eeniging over inde cling in districten Voor hout, Noordwijkerbout, Noordwijk, Sassen- heim en Kaag zullen behooren bij district Warmond. De aftredende bestuursleden. P. v. d. Berg, J. Verdegaal, H. J. Vester worden bij acclamatie herkozen. In de vacature-P. A. Damen werd kozen P. Warmerdam Pz. Jr. Rondvraag. De beer de Jong vraagt hoe het staat met de bordjes „Dregge Ock- huijzen alhier aanwezig" waarvan de no tulen gewagen: of die al zijn geplaatst. De Voorz. antwoordt, dat bij ijs de noo- digen aandacht daaraan zal geschonken worden. De heer van Rijn zou de bordjes willen geplaatst zien bij het begin van vorst 1 neer het ijs onbetrouwbaar is. Dan kunnen zij soms van dienst.zijn. Hierna gaat men over tot de verrassingen die voor elk der leden zijn wegge krentekaters en sigaren. Do vergadering werd bezocht door 49 leden waaronder de burgemeester. WARMOND. R. K. Politiebond. In hotel ,De Zon' had gisteren de jaarvergadering plaats van de afdeeling Warmond en Omstr. van den R. K. Politiebond „St. Michael". De Voorz. de heer Kaas, van Lisse, opende de vergadering, en alhoewel hij een betere opkomst gewoon is en ook nu verwacht had, oordeelde hij de gerÏDge opkomst alleszins verklaarbaar door het slechte weer. De Voorz. deelde nog mede, dat de Lis- sesohe Raad had besloten een gedeelte van den pensioenstortingen te verhalen op de jaarwedden van de veldwachters, doch dit besluit was door Ged. Staten niet goedge keurd. Was hij goed ingelicht dan zou men hierover in beroep gaan of was reeds ge gaan bij de Kroon, waarvan verwacht kon worden, dat dez© in gelijken zin zal beslis sen. Na de notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Een nitnoodiging is ingekomen tot bijwo ning door de leden (en hunne vrouwen) van een propaganda vergadering in 't Bondage-, bouw te Leiden, op 18 Januari, waar de heer E. van Duin een causerie zal houden over „De reis naar Rome". Van de gemeente Oegstgeest is een af wijzende beschikking ingekomen over de erkenning van het politiediploma van do R. IC. Politieschool. Vooral over het motief, waarop de afwij zing berustte, was men, zeer terecht, weinig gesticht, en men hoopte, na een helderder inzicht gegeven te hebben, het verzoek te herhalen. Mecledeeling vond plaats van het schrij ven van de Politieschool, waarin werd be richt, dat de schriftelijke lessen dier school f 1.75 per vier lessen zullen kosten. Wensch- te men, behalve de behandeling van het Politicvak, daarbij nog een aanvulling voor algemeene ontwikkeling, dan zou de prijs zijn f 2.50. Kort na Nieuwjaar zal de eer- Dames Hemden 90 Dames Pantalons 97 Dames Tailles 49 Dames Nachthemden 2.30 Dames Maurokken 135 Dames Onderjurken 2.70 Heeren Overhemden, met piqué borst 2.10 Graslinnen Heeren- Hemden l.471/2 Heeren Flanellen 84 Dames Flanellen 98 ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE LUIERMAND-ARTIKELEN. I Bebe Hemdjes. 26 Bebe Flanellen 26 Bebe Ponnetjes 80 Bebe Ti uitjes 18 Bebe Broekjes. 19 Bebe Rokjes 70 Tricot Jurkjes. 130 Hoofdluiers, gefestoneerd 86 i et© les verschijnen; er kunnen zich nog meerdere aanmelden. Ook werden nog aanwijzingen gegeven voor het houden van een mondelinge cur sus waaraan het bestuur aandacht zou schenken. Do heer Eggen gaf hier een zeer neuw- keurig jaarvers-lag, waarin werd aange toond dat zoowel den geestelijken als stof fel ijken belangen behoorlijk aandacht ge schonken was. Het ledental was zoo hoog mogelijk ge komen. De Voorz. bracht voor dit keurig en met zorg saamgesteld verslag een woord van lof. Toegevoegd werd., dat het om tactische redenen nog niet in behandeling gegeven adres van de Sassenheimsche politie spoe dig den raad zal bereiken, waarvan men mot vertrouwen een gunstigen uotslag tege moet ziet. De wegens verhindering niet aanwezige penningm. de heer Broxtennan van Zoeter- woude werd vervangen door den heer v. d. Aar, Oegstgeest, die met den heer de Wit, Oegstgeest, de rekeuing en bescheiden, na zagen; die volmaakt in orde bevonden. Voor ontvangsten f 158.99, voor uitgaven f 243.04, dus een nadeelig sglöt van f 84.04. dat door liet vorig saldo van f 60.80 tot f 23.24 teruggebracht werd. Door later nog ingekomen achterstallige contributie was dit nadeelig soldo nog meer geslonken, zoo- dat de financiën, hoewel niet schitterend, toch geen bijzondere zorg baren en de heer ,v. d. Aar rapportgerdo namens de commis- siq^ot»aan Jen penningm. en commissie dank voor hun beheer en werk. Tot afgevaardigden naar de -Bondsver gadering te Rotterdam werden aangewezen de heeren v. d. Molen, Lisse en v. d. Eist, Sassenheim en voor plaatsvervanger de heer v. d. Aar. Het agendapunt .retraite" werd goedge vonden aan te houden tot de volgende ver gadering. De geestel. adviseur verklaarde zich bereid dan over dit punt een inleiding to geven en een opwekkend woord te spre ken, wat instemming vond bij de aanwezi gen- De rondvraag bracht nog verschillende zaken naar voren van liuishoudelijken aard, waarbij de Voorz. aandrong om voor zaken, waarover men inlichtingen wensohte, zich steeds tot liet bestuur of meer speciaal tot den Secr. te wenden. Tevens werd nog een overzicht gegeven, van den stand der ontvangsten van het Vaandelfonds, die bijna tot f 150 liepen, ter wijl met een beetje gulheid bij het eerste patroonsfeest reeds het beoogde doel zal ziin bereikt. Met den öhr. groet werd daarop de ver gadering gesloten. WOUBRUGGE. De brug-herstelling. Met verlangen wordt hier en te Hoogmade er naar Uitge zien, dat de brug over de Dwarswetering mes, waarbij dezen aan hoofd en schouder wone route kan nemen. Toen in 1895 de brug over den Does vernieuwd werd en verbreed, deed een pont dienst. Voor zulke werken moest een pontonbrug gelegd wor den, zooals in 1898 de pontonniers uit Dordrecht te Hoogmade legden. ZOETERMEER—ZEGWAART. PI u 5 m veeientoo nsteli rc g. In de achter het Spaarbankgebouw ge legen zaal heeft de Vereeniging van Pluim veehouders iu tamme konijnen „Door ver edeling verbetering", alhier oen schitte rende tentoonstelling georganiseerd. Eerst in Maart van dit jaar opgericht, heeft deze Vereeniging het aangedurfd een tentoonstelling te organiseeren en het moet onomwonden gezégd, dat zij eer van haar werk heeft. Meer dan 200 inzendingen, van meer dan 70 inschrijvers, vinden in het tentoon stellingsgebouw een plaatsje. De meest ver scheidene rassen zijn vertegenwoordigd. Onder de Hollandsche hoenders zijn het natuurlijk de Barnevelders, onder de Ita- liaansche vooral de Leghorns. Naast tal van andere hoenders is er een zeer fraaie collectie duiven, eenden en konijnen en het kan gerust gezegd worden, dat de leden en met-leden, die ingeschreven hebben, hun best hebben gedaan. Natuurlijk bezit iedereen nog niet do juiste kennis van liet vak, doch juist daarom is deze tentoonstel ling zoo nuttig. Er valt zooveel uit te leeren en zulks temeer, omdat die keurmeester, de heer L. A. y. d. Berg Jr. uit Willeskop, die zijn lang niet gemakkelijke taak uit stekend volbracht, hier en daar zeer waar devolle inlichtingen verstrekte, toen de tentoonstelling geopend was. Deze opening had op officieel© wijze plaats door den burgemeester, den Edel- Ac'htb. lieer F. S. G. Bos, beschermheer der Vereeniging. Vooraf sprak de Voorz., de heer J. G. Swai-t, een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna de burgemeester het woord, verkreeg. Spr. zegt, dat hij met genoegen voor eenigen tijd het beschermheerschap der jeugdige vereeniging heeft aanvaard en met evenveel genoegen wilde hij thans een enkel woord spreken. Nog nimmer, zegt spr., heeft bij zijn stem doen hooren onder het gekakel van lakenvolders, Barnevelders, Breakels, An- cona's, Krielhoenders of welke hoenders ook. Spr. zegt, dat hij niet deskundig is op dit gebied en dus kan hij. ook niet zeggen, of hetgeen hier te zijn zal zijn, de moeite waard is gezien te worden. Zeker is echter, dat het bestuur en zijn leden alles hebben aangewend ter verkrij ging van ©en goed resultaat. Gedurende haar kort bestaan heeft de vereeniging reeds een flink aantal leden verkregen, doch spr. hoopt, dat dit aantal nog vermeerder© en velen het nut van haar bestaan zullen gaan begrijpen en dat zoodoende de vereeniging moge groeien en bloeien. Hierna wijst spr. in korte woorden op bet economisch belang, dat met een ratio- neelen pluimveeteelt bereikt wordt. Van voldoende bekendheid is het, dat b.v. in "o, ut; graancuituurs de pluimvee teelt een eerate -ptewvio, in-rxn-.i.-.v i srwiii dan uit over de zorgen, die men aan do dieren moet besteden en wijst op het nut der tentoonstelling. Na gewezen te hebben op de mannen, die him tijd en zorgen hebben gegeven om deze tentoonstelling daar te stellen, uit spr. den wensek, dat allen hun werk naar waarde zullen schatten en hun de waar deering zullen geven, waarop zij ten volle aanspraak hebben. Spr. dankt ten slotte allen voor bun medewerking en vooral den keurmeester voor het door bom verrichte werk. Met den wenscb, dat deze tentoonstelling moge slagen tot bloei der vereeniging, tot heil der gemeente, verklaart de burge meester de tentoonstelling voor geopend. Hierna vertelde de keur meers ter, de heer v. d. Berg nog een en ander over den pluim vee- cai konijnenteelt en hoe hij beoefend moet worden en daarna werd een kijkje geuomen op de tentoonstelling. Bekroningen. Eereprijzen: Zilveren medaille voor de mooi ste toom Hamburger goudpellén A. P. Hörters, Berkel. Verguld z i 1 v. m e d. mooiste toom Barnevelders H. J. v. d. Burg, Berkel. Verg. bronzen med. mooiste toom Zilver Broekels M. Klos, Zoetermeer. Verg. zi 1 v. mod., mooiste toom wit te Leghorns P. Boer, Berkel. Groote zilv. med. mooiste trio id. J. v. Oosten, Pijnacker. Bronzen med., voor op één na mooiste trio id. A. v. d. Haak, Zegwaarfc. Verg. bronzen plaquette voor mooiste toom Silver Duckling Leghorn R. Visser, Zegtvaart. Brons verz. med. voor' mooiste toom Patrijs Leghorns Gor. v. Wijk, Ber kel. Verz. med. voor mooisten haan der tent. J. Dijkshoorn, Zoetermeer. Brons verg. med. voor mooiste Wyandot te-hen J. v. Oosten, Pijnacker. Kleine bronzen med. voor mooi ste haan Plymouth rocks, J. S. Swart, Zegwaart. Groote zilv. med voor mooiste Silver Duckwing-hen J. v. Oosten. Gollectieprijsverg. zilv. med. van de gemeente Zegwaart voor bet hoogst aantal behaalde punten in afd. hoenders en konijnen, winn. A. P. Hörters. Id. zilv. med. voor het hoogst aan tal punten in afd. hoenders, winn. J. van Oosten. Brons verz. med. voor mooiste paar postduiven H. J. v. d. Burg, Berkel. Collectieprijs: brons v'orz. med1. voor hoogst aantal punten afd. duiven, winn. H. J. v. d. Burg. Brons verz. med. voor mooiste paa,r Peking-eenden, J. Kneppers, Zeg waart. Bronzen med. voor mooiste paar kalkoenen, winn. L. A. Vollebregt, Zeg waart. Verg. zilv. med. van dien burge meester voor het grootst© konijn der ten- StereastèelijEs:o AankondSgin^ «CiWEMTELiJKE VISCHVERKOSH»J Aan den Gemeentelijken VischwinkeL Vischmaikt 18, Telef. 1225, is ZATERDAG j en Yoot'zoover voorradig- ook ZATERDAG- AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH 4' 10.24—f 0.40, MAKREEL a f 0.24, TONG a f 0.95 per pond, VOLLE HARING 4 f 0.041 per stuk en ZEEUWSCHE MOSSELEN A f 0.05 per K.G. N. 0. DE GIJSELAAR, Burgemeester, beiden, 21 Deo. 1923. J Katholieke Agenda LEIDEN. Vrijdag. Bestuursraadsvergadering, Bonds- gebouw,, te 8 uur. NIEUWKOOP. Vrijdag. Praatavond in het Patronaatsge bouw, te"7.30 uur. OEGSTGEEST. Donderdag. „St. Dciis Dedit", St. Wille* brordsgebouw, te 7 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon-» dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tol Hulp der Menschheid is steeds geopend, Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor* gen van 21 Dec. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.776.3 Scill-y. Laagste Barometerst.: 747.5 Memel. Verwachting tot den avond van 22Dec.ï Aanvankelijk zwakke tot matige Noord westelijke, later krimpende en toenemende wind, aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt en weinig of geen neerslag, later toene mende bewolking en waarschijnlijk regen-- of sneeuwbuien, later zachter. toonstelling, winn. M. J. Ruston-hoven, "Berkel. Zilv. .med. voor mooiste Vlaamscke reus, Corns. Wensveen, Zegwaart. Verz. med. voor den mooisten Lotharin ger ram, winn. A. Karreman, Zevenhui zen. Bronz. med. voor mooiste inz. Tan- konijn en, winn. A. P. Hörters. Bronzen med., voor mooiste Black and Tan voedster, winn. P. W. v. Reeu- wijk, Zegwaart. Brons verg. med. voor mooiste Pool voedster, winn. S. v. d. Burg Pzn., Zeg waart. Verder eereprijzen, lies taande uit luxe, voorwerpen or gein, wérden gewonnen door A. v. d. Haak, Zegwaart (2), H. J. v. de Burg, R. Visser, Zegwaart; J. Kneppers id.; J. Posthuma, id.; A. P. Hörters (2); Joh. VoHenbregt Gzn., id J. Dijkshoorn, Zoetermeer; G. M. v. d. Graaf, Zegwaart (2); G. Veer Sr., i'd., R. Visser, ïd.A. Lan- géwisch, id.; S. v. d. Burg Pz., id.; J. v. Oosten, Pijnacker; Ach*. Vollenbrcgt Jzn. Zegwaart; (2); J. Kneppers, id.; J. Veer, IJseknonde. Meerdere prijswinnaars kunnen wij we gens plaatsgebrek tot onze spijt niet op nemen. Vermelding dient voorzeker nog dat ter opluistering eenige fraaie inzendingen zang- en siervogels zijn ingezonden door de heeren S. v. d. Burg Pzn. en G. Voêlen- turf. Vooral in de volière van den laatsten inzendoer troffen we prachtige vogeltjes 'aan. Diverse stands met artikelen op pluim vee- en konijnenteelt betrekking hebbend volmaken het geheel dezer tentoonstelling, die „af" is te noemen. De aan de tentoonstelling verbonden ver-, loting zal het, gezien de fraaie prijzen, ze- ker-wel doen. D© tentoonstelling is heden nog geopend tot vanavond 10 uur en morgen van 1 tot 5 uur: Niemand verzuime een kijkje te gaan nemen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 18 Dec. 1923. Allen tegenwoor dig. Do Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen gelezen worden, die, na eenige discussie, onveranderd worden vastgesteld. De Voorz. doet clan mededee- ling van eenige ingekomen stukken, waar onder het proces-verbaal van kasopname bij den gem.-ontvanger op 7 Dec. j.l. De boeken en bescheiden werden in orde be vonden, terwijl de kas klopte. Het aan we* zige kasgeld bedroeg f 85.182,01. Verder zijn ingekomen een viertal door Ged. Sta ten goedgekeurde comptabiliteitsbesluiten, een bericht, dat hij K. B. is goedgekeurd de afschaffing van de heffing voor opcen ten op de Rijksmkomstenbelasting en de heffing ©ener plaatselijke progressieve in komstenbelasting. Dan leest de Voorz. voor een schrijven van den directeur der Noord- Zuid-Holl. Tramweg-Mij., dat de Minister geen aanleiding kan vinden ter" verlenging der tramhaan een Rijksbijdrage beschik baar te stellen. Ook voor 'verbetering van het betrokken weggedeelte zal het Ri.ik de gevraagde subsidie evenmin verstrekken. Nadat de heeren Stadhouder en Do Graaf hierover nog het woord hebben gevoerd, worden al de genoemde mededeclingen. voor kennisgeving aangenomen. Dan is aan de orde de begroeting 1924, die van Ged. Staten met eenige opmerkingen, voor namelijk van administratieven aard. is aan de provincie, bedoelden berm af te staan en wel kosteloos, omdat liet tot terugontvangen. Genoemd college wenscht de jaarwedde van den gemeente-ontvanger geraamd te zijn op f 1649.06 of f 327.9-i lager, zulks op grond der door ben v-i<

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2