it mit Pleines Plasties? LEIMUIDEN. Ie vleeschkeuring. "Wij vernemen, liet Raadsbesluit tot opzegging van contract met de gemeente Leiden in den vleescbkeurlngsdienst bij Kon. ,juit is vernietigd.- STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de g-> enteraad ter voortzetting der behande- van de begrooting. Voorz. vervolgt zijn rede, waarna de Ouders aan het wqprd kwamen, ledenavond wordt de vergadering voort- Jeugdorganisatie in „De Hanze". Aan de leden van „De Hanze" alhier is volgende circulaire gezonden: ,Sedert eenteen tijd is in ons bestuur vraagstuk „Organisatie der zoons van [anzelcden" ter sprake gebracht, üit het béstuur is een commissie be- oemd om dit vraagstuk uit t^ voeren en )0 mogelijk iu daden om te zetten. Het resultaat der bemoeiingen dezer ommissie is het volgende: Bij voldoende deelname zal door de iddenstandsvereeniging „De Hanze" af- ieeling Leiden en Omstreken, eene instel ling worden gesticht voor jonge lieden, ioons van Hanzeleden. Deze instelling stelt zich ten doel do jongelieden op te voeden tot goede, ont wikkelde R.-K. middenstanders. Zij zal trachten dit doel te bereiken foor het geven van populaire cursussen in de volgende vakken: Handelsrekenen, Godsdienstonderwijs, Boekhouden, Moderne Talen, Natuurkun de. Staathuishoudkunde enz. enz. Tevens zal hieraan verbonden worden een tooneel- en sportafdeelfng. "Gaarne vernam het bestuur, of deze jjedachte op de medewerking der leden ian rekenen en zoude het ons aangenaam rijn indien U bet aangehecht- biljet inge rold vóór of op 24 December a.s. aan het adres van den secretaris Haarlemmer straat 245 wilt inzenden. Bij voldoende deelname zal, alvorens tot >t bovenstaande wordt overgegaan, een Algemeene vergadering uitgeschreven worden om de nadere punten uit te wer ken." Begrafenis C. H. Krantz. Onder zeer groote belangstelling bad hedenmiddag te halfóén op de begraaf- ts der Ned.-Hcrv. Gem. te Warmond begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. H. Krantz. Onder de talrijke aanwezigen merkten tre o.m. op oud-minister Lely, de hoog leeraren prof. Nolen, prof. Vogelenzang, prof. van Embden en prof. Blok, terwijl mede aanwezig waren tal van persoon lijke vrienden en bekenden, het peheele personeel van de fabrieken der firma Krantz en lal van belangstellenden uit Leiden en Warmond. Toen de kist in do groeve was neerge laten nam de heer mr. A. J. Schölvinck, burgemeester van Warmond, het woord, om namens alle gemeentenaren een woord van afscheid te richten lot den hoogge- achten lieer Krantz, wiens heengaan voor al voor zijn echtgenoote en kinderen een gevoelig verlies is. Spreker geeft de ver zekering, dat zijn nagedachtenis bij allen in hooge eere zal blijven. Hierna voerde dr. H. J. A. Walenkamp, arts te Warmond, het woord. Sur. zeidc dit niet te doen om zijn persoonlijke ge voelens to vertolken. Dezo toch sluit bij op in zijn bart om ze te bewaren als een schat ter nagedachtenis aan den beer Krantz, die bij schetste als een braaf en edel man. Daarom was spr. de tolk van andeven, een tolk van dankbaarheid voor. de velen, die in zoo ruime mate de mild dadigheid van den overledene hebben 011- dervonden.Spr. zegt, dat de boei* Krantz onbewust en indirect zoo goed de kunst verstond om bij zijn weldaden op den achtergrond te blijven. Spr. herdenkt dan in warme woorden, hetgeen de overledene deed voor de wer ken van openbare weldadigheid, in het bijzonder voor de Warmondsche Vereen i- gingen voor Wijkverpleging. Bovenal ech ter voor do noodlijdenden, voor wie spr. de bemiddelaar was. Ook thans wil spr. de schakel zijn tusschen hen en den beer Krantz, thans echter om uiting te geven aan de dankbaarheid die allen bezielt. De milddadigheid voor do armen was wel de grootste deugd van den overledene en later, zegt spr., zal men dikwijls zeg gen: Hij heeft met cere gedragen den li- tel van „Heer van Warmond". Een zoon van den overledene dankte hierna in treffende woorden namens zijn moeder en broeders, voor de eer, bun echtgenoot en vader bewezen. De Societas Philologica Lugduno-Trajcc- tina. heeft Zaterdag hare 50ste bijeenkomst gehouden alhier onder voorzitterschap van Prof. dr. J. J. Hartman. Prof. dr. F. Muller Jzn. behandelde het eerste gedeelte der 29ste elegie van bet 2de boek van Properties. De knaapjes, die met pijlen, fakkels en ketenen in de handen den 'benevelden dichter in bet nachtelijk uur tegemoet treden en hem onder hunne hoede nemen, zijn volgens spr. liefde-zaadjes. Prof. dr. O. W. Vollgmff onderzocht de juiste beteekenia van de orphische spreuk: ï,eriphos, es gala epeton" (tot een bokje ge worden heb ik mij op de melk gestort) cn bracht deze in verband met sommige zinne beeldige voorstellingen in do beeldende kunst. Prof. dr. N. J. Krom sprak over de recente opgravingen te Salihjyok aan (Ipti Euphraat De beeldende kunst blijkt in dit gewest in den Romeinschc tijde en Griekseh-fiemitiseb kaarkter te hebben gedragén. De kennia dezer gemengde cultuur is van belang, ook om heN wezen der Griekseh-Boeddhistische kunst te begrijpen en dezo juist te kunnen dateeren. De Kamer van Koophandel cn Fabrie ken voor Rijnland te Leiden welke in deze wèl zeer actief is verzocht ons do volgende lijst van plaatsen, waar cIq Smake lijke Bedrijfsbelasting definitief opgehe ven is, op te "willen nemen: Groningen, ZuidbïOtfk-, Amht Hardenburg, Borne, Goor, Hengelo, Kuinre, Oldenzaal, Apel- 'doorn, Tiel, Hilversum, Pui-merend, Zaan dijk, Hilvarenbeek, Tegelen. Voor bet voorloopig macbinistendiploma is te 's-Gravenhage geslaagd de heer K. de Vries, alhier. Ter aanvulling van ons Lericbt van gisteren, waarin wij meldden, dat hier ter stede een speciale af deeling kinderpolitie zal worden opgericht, kunnen wij nog mededeelen, dat iii déze richting voorloo pig nog slechts proeven worden genomen. Een afzonderlijke afdeeling is bet nog niel, doch de recherche, met den inspecteur Weijers aan bet hoofd, is nu belast met het kindertoeziclit, waartoe om beurten eenige rechercheurs speciaal daarvoor zullen worden uilgetrokken. Wel ligt het in de bedoeling mettertijd tot oprichting van een aparte afdeeling over te gaan, doch hiermede zal gewacht moeten worden totdat de politie in haar toekomstig gebouw zal zijn gehuisvest, door de plaatsruimte voor het onderbren gen van een nieuwe afdeeling ontbreekt. Een apart voor kinderzaken aangewezen assistente zal dan worden aangesteld. De 25-jarige J. H. H. alhier, die Vrijdag j.l. op den Haagweg een ernstig ongeluk overkwam., toen hij achter een autobus van daan tegen een boom opreed, is aan de ge volgen in het Academisch Ziekenhuis over leden. Bij de heden ten Sladhuize gehouden ver pachting van het *weghalen der mest van liet Openbaar Slachthuis gedurende het jaar 1924, was ingekomen één inschrijving van G. van "Leeuwen te Leiden, voor f 225 's jaars. Bij de heden door B. en W. ten Raad- huize gehouden aanbesteding van: „bet verbouwen van perceel Nieuwe Mare 15 en Lammermarkt 65a (Bestek no. 33) waren -ingekomen 8 inschrijvingen, tw. van: H Rouman en H. v. Varlek f 6535; J. J. v. Biemen f 4098; A. J. de Later en P. H. Meijers f 4349; P. L. Neuteboom f 4192; H. Korswagen en Zn. f 4125; A. Harte- velt, en A. de Vrind f 4020; A. G. Boek wijt f 3998; J. H. v. d. Velden f 3555. Alle gegadigden wonende te Leiden. Eehe in schrijving van M. Meijer en P. E. Dusóswa te laat ingekomen. MUZIEK. Sempre Crescendo. Een uitgebreid programma heeft Sempre op zijn invitatie-concert uitgevoerd. Laat ik er maar dadelijk aan toevoegen een te uitgebreid programma, want kwart over elf was het concert pas geëindigd. Het laatste nummer had gemakkelijk kunnen vervallen. Hoofdzakelijk zijn er werken voor strijk orkest gemaakt, 't Wil mij voorkomen, dat Sempre er niet zoo florissant voorstaat als voorbeen. De 2o violen behoeven verster king; de cello's daarentegen zijn sinds ver leden jaar vooruitgegaan. De zwakke zijde bij <?*"'- muziekgezelschap zit bij de techni sche el ten, hij de vlugge tempi, en het pass -werk daar de toonshoogte dan. ook niet onberispelijk is. Geen eischen als aan een vakorkest mag men stellen; daarom kunnen de fouten die gekleefd heb ben worden overgestapt en rest de waardee ring voor het goede. In het Concerto Grosso in D-dur van Han del speelden de heeren T. Locker, de Bruij- ne en F. Tading-Suermondt, eerstgenoemde orkestmeester van Sempre, de twee obligaat violen en de heer W. Locker de Bruijne het obligaat-cello, allen werkende leden van heb orkest. Het Largo was wel het mooiste ge deelte. De altijd statige Handel-muziek kwam hier tot haar recht. Charles van Is terdael was solist. Hij speelde Cello-con cert van Tartini. Rein ©n eenvoudig, zon der eenige charge zingt- Tartini ons daar zijn innig© melodie; v. Isterdael houdt blijkbaar van dit werk en speelde 't met veel liefde. Vooral het Grave maakte in druk; zijn toon was daar zoo fijn, zijn voelsuiting doorleefd. De begeleiding was hier 't best. 't Valt niet meo een solist te 'begeleiden, als men dit niet gewoon is; en als van Isterdael in een stevig tempo op zijn doel aankoerste, werden er zware oogen- 'blikken doorleefd. Als tweede solist trad op de heer P's Jacob, eveneens werkend lid en fluitist van Sempre. Hij speelde concert voor fluit en orkest van Mozart. Een woord van lof aan dén jongen fluitist die met ver zorgden toon en goede ademtechniek heeft gespeeld en zoo goed beheerscht durft op treden. Na de -pauze voerde haf orkest „Serenade voor strijkorkest" uit van Tschaikowsky. Het was een kwade kans voor Sempre, dat dit werk hier onlange zoon -buitengewone vertolking gehad heeft maar het orkest heeft alle zeilen bijgezet en Koeberg lieeft zijn orkest- danig onder appél gehouden. De 'breede aanhef was inderdaad mooi en da zoetklinkende muziek kwam in al haar -passie tot ons. Het eerste en derde deel zijn 'b mooist gespeeld, de wals was wat log en de finale technisch wat -moeilijk. Van Ister dael speelde nu vier kleine nummers met orkestbegeleiding. Andantino van Martini- Kreisler, Menuet van Handel, Aibendliêd van Schumann, en Gavotte van Geminiani, en weer kwam men onder de bekoring van rijn expressiven toon en teere klanken. Vooral de drie eerste van deze nummers werden uiterst bescheiden en -met toewijding begeleid. Tot slot volgde ,de Valses Nobles" van Schubert. De dirigent, heeft het- geheel met vaste hand geleid, hij was het, die de moeilijkste oogenblikken gemakkelijker maakte. Moge Sempre zich voelen aange spoord dit- seizoen hard te werken, waar door 't volgende concert veel zal beloven. Kransen werden aangeboden en 'hartelijk applaus dankte het vrij talrijk publiek. J. K. „Onderling Kunstgenot." De Eerste Leidschc Accordéom-ereeni- ging Onderlin Kunstgenot vierde Zater dagavond haar 10-jarig bestaan en had daarbij te samen geroepen haar leden, do nateurs en genoodigden in den foyer van de Stadszaaï, die in weelde van plan ten- versiering was omgetooverd. Opgewekt van geest en joviaal van toon, zal de schare daar bijeen om af te wachten dc dingen die komen zouden. Een aange naam strijkje onder leiding en hegelei ding van den. lieer v. d. Wilk bracht den feestloon er in door een tweetal nummers en droeg den verderen avond veel hij tot de feestelijke stemming. Zooals het hij lustra gewoonlijk gaat, ontbreekt het niet aan de noodige feest reden en huldigingen. De voorzitter, de heer J. v. Zijp, open de met een woord op blijde snaar gestemd en gaf keiyrig de gevoelens weer die op dezen feestavond allen, die lot de vereeni- g:ing in betrekking staan, bezielen. Ge paste lof en hulde werd gebracht daar waar zulks was verdiend en ten slotte een aangename avond toegewenscht. Door andere sprekers werd hulde ge bracht aan bestuur, nog meer speciaal aan den voorzden jubileerenden leden en den directeur van liet corps, den lieer On derwater, die er zoo hijzonder slag van heeft het accordéonspel lot meer artistie ke hoogte op te heffen. Verschillende ca deaus, kransen en gedachtenissen wer den namens donateurs en donatrices aan geboden aan hen, die zich voor de ver» ceniging hebben verdienstelijk gemaakt in die tienjarige periodo van een vaak veel bewogen bestaan. Hot bleek dat men nu eerst recht kan bogen 'op een kraghtig le ven, dat veel belooft voor de toekomst. Op allen word een beroep gedaan om daar toe mede te werken, wat spontaan werd toegejuicht. Do Vereenigingsnarscli wérd met kracht gespeeld door het corps-. Een mooi ineengezet tableau, voorstel lende een hulde aan de /erceniging, sloeg in en was waard door den heer Geyten- beek vereeuwigd to worden. Carmen was een smakelijk on goed ge speelde voordracht. De twee looneeiklnchten „Dolle Dries" en „Een nette Schoonmama" waren voor zoover zo door de leden zelf waren inge studeerd en gespeeld zeer te prijzen en eenige tekortkomingen zien wij gaarne over het hoofd. Wij kunnen eenige uit drukkingen niet stil voorbij gaan. Zij hadden beter kunnen worden weggelaten en strekken nu tot ontsiering van het ge heel. Applaus en dank waren den too- neellisten een welverdiende belooning voor hun werkelijk waardeering verdienenden arbeid op een, hun zoo onbekend, terrein. „De Kikkerlandsche Lotelingen'-' was een bron van groote vroolijkheid en aan genaam vermaak. Zeer laat was het programma van de zen eersten grooten feestavond van O.K.G. afgewerkt en er begon 'n gezellig samen zijn, dat nog enkele uren voor zich op- eisclite en niet alleen een prettig slot gaf van een welgeslaagd herdenken van het tienjarig bestaan doch tevens nieuwe voornemens schiep om met meerdere kracht te gaanv arbeiden in. de toekomst aan de grootmaking van do Vereeniging. m Sp' 'jêÊm TOONEEL. Boefje Vereienigd Rotter- 'damscbHofstad-Tooneel. Het boek van Brasse is bekend genoeg. Als men boort spreken van Brusse's „Boefje", weet iedereen wel, wat er be doeld wordt, ofschoon niet allen het be kende boek zullen hebben gelezen. Dit zeg ik natuurlijk als een verzachtende inlei ding tot mijn bekentenis: Ik heb het ook nog niet gelezen. En het speet mij niets gisteravond. Nu kon ik ten minste volkomen genieten van de tooneelbewerking zonder hinderlijke bijgedachten aan wat er is uitgelaten of wat misschien niet paste in het kader van mijn voorstelling. Daar staat weer tegenover, dat er ook iets aardigs in steekt, to zien gebeuren, „echter" dan men het zich voorstellen kan, wat reeds meermalen misschien zich in vage trekken heeft afgespeeld in onze verbeelding. Hoe. men bet ook opval, steeds is een gang naar het (ooneeïwèrk ..Boefje" de moeite waard. Want het stuk gaat er in als koek. Op de eerste plaats is de bewer king goed en als men het boek niet ge lezen heeft, bemerkt men er al heel weinig van. dat het maar een uittreksel is. En op de tweede plaats is daar het spel van Annie van Ees. Dat Annie van Ees jon gensachtig speten kan, dat zij een echte robbedoes kan zijn, dat weten wij. Maar zóó als in ..Boefje" heb ik haar nog nooit gezien. Wat een kracht en levendigheid van uitbeelding, wat een weergave van de jongensziel, van de uitbundige, wild en vrij uitgegroeide schooiersziel het is haast ongelooflijk, dat een vrouw zoo veel in deze richting bereiken kan. Na het derde bedrijf do scène in do gevange niscel, toen herhaaldelijk gesnuif en ge snuit de aandoening verried, die het in- gemuurde, rampzalige boefje bij allen op wekte brak een donderend applaus los, herhaald en nog eens herhaald. Werkelijk het gevoelige element is niet verwaarloosd, maar toch overheerscht verreweg het komische en er is* ook niets gespaard om dat vooral goed. lot z'n recht te laten komen. In bet bijzonder het chao tische einde van het eerste bedrijf is wel wat al te komisch om waar te kunnen zijn. Maar laten we niet te critisch worden, wij zijn veel te blij met dezen avond, waarop wij hartelijk meegeleefd hebben met het wel en wee van dit boefje. Het was een mooie gave vertooning, waarbij allot rollen uitstekend bekent waren. Wij kunnen ze niet alle noemen, want er waren 18 medespelenden plus het konijn: maar onvermeld mogen wij niet laten Gor v. d. Lugt als Mr. Halma, de vriend van dit stukje onkruid in den tuin der maatschappij; Piet Bron en Wilb. SclfwabWeiman als het echtpaar Gra vers, Hans van Ees als Opa (een klein maar keurig gespeeld rolletje) en Nelly v. Geel als de „floddermadam". De Schouwburg was nagenoeg geheel uitverkocht en verscbeidenen, die niet op bet „presenteerblaadje" wilden zitten, moesten teleurgesteld naar huis terug- keeren. Gelukkig is deze voorstelling niet de laatste geweest. Hier ter sledo niet en elders ook wel niet. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het- eindexamen Ned. Ind. Administr. dienst: dc heer C. van Andel, Rotterdam. Candidaats-exa-men rechten de heeren F. II. C. Loseeaat Vermeer te Den Haag; H. dc Bloeme te Den Haag; P. R. Tak Labrijn te Goes. Doctoraal examen rechten: Mej. H. P. Dijk te Apeldoorn en de heer G. A. La-ms- velt te Velp (Geld.). Na verdediging van een academisch proef schrift. getiteld „Nit-ratie van Symmetrische Aryl-Alkyi-Urea" werd heden bevorderd tot Doctor in de wis- en natuurkunde (Schei kunde) de heer L. C. E. Kniphorst, geboren en wonende te VGravciihag'c. Laatste Berichten De Kabinetscrisis Naar wij vernemen komt de fractie der Chr. Historische- Kamerleden hedenavond bijeen ter bespreking van met de politieke crisis verband houdende aangelegenheden Een auto-ongeluk. Op den rijksstraatweg tusschen Zeist en de Bildt heeft gisteren een ernstige auto-aanrijding plaats gehad, tengevolge waarvan de petroleum-venter Post uit Zeist levensgevaarlijk gewond is. Bij het passeeren van 2 auto's, waarvan de een met vol licht reed, dat op het laatste moment werd gedoofd, schijnt de chauf feur van de anderen auto verblind te zijn geworden, waardoor bij den vooruit- rijdenden man met zijn karretje niet zag. Zwaar aan bet hoofd gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. TELEGRAMMEN (Vase onzen draadl. dienst). President Qbregon gevlucht? BERLIJN, 17 Dec. (V. D.) Volgens een te New York van de Zuidgrens van Mexico ontvangen bericht, zou president Obregon uit de hoofdstad Mexico gevlucht zijn. Voorts zou het grootste deel der Mexieaansche congresleden op weg zijn naar Vera Cruz om aldaar de afzetting van Obregon le besluiten. De Jaworzina-kwesiie. PARIJS, 18 Dec. (V. D.) De Raad van dén Volkenbond heeft liet rapport. Quino- nes inzake het PoolschTsjecho-Slowa- kijsch grensconflict waarin liet vonnis verwacht is, geveld door het Permanente Hof van Internationale Justitie te Parijs, aanvaard. Do gedelegeerde van Polen heeft in den Raad verklaard, dat zijn regeering zich onmogelijk bij de ziens wijze van den Raad inzake Jaworzina kan neerleggen. Do Tsjecho-Slowakijschc afgevaardigde Bencsj heeft de door den Raad genomen beslissing aanvaard. De verkiezingen in Griekenland. Overwinning der gematigden. LONDEN, 18 Dec. (V. D.) De Griek- sehe verkiezingen zijn volgens berichten uit Athene geëindigd met een overwinning! der gematigde elementen. Het plan be-i slaat, direct na het bijeenkomen van dé] nationale vergadering een volksstemming i (e houden over den regeeringsvorm. I De Koning vertrekt uit Atheno] LONDEN, 18 Dec. (V. D; Uit Atheno] wordt geseind: Dc Koning vertrekt lieden f xjit Athene.' Het fascisme in Hongarije. BOEDAPEST, 18 Dec. (V. D.) De af gevaardigde Eckhardt is gekozen tot pre sident van de Hongaarsche fascistenver-, eeniging. Eckhardt heeft reeds een inter- nationaal wit congres binnen afzienbaren j tijd te Boedapest aangekondigd. Engelsche vlcotmanoeuvrcs. LONDEN, 18 Dec. (V. D.)" De geheele Britsche Atlantische vloot vertrekt op 10 j Januari uit Portland en zal zich verzame- r len in de Pallensa-baai nabij Majorca' I voor liet houden van vlootmanoeuvres in de Middellandsche Zee van 15 Maart tot j het einde der maand. Ook de Middelland- fiche Zee-vloot, die haar basis te Malta heeft, zal bij de manoeuvres aanwezig zijn 1 Een groote bierfabriek afgebrand. j> PRAAG, 17 Dec. (V. D.) Een groote Pilsnerfabriek is afgebrand. De brand I ontstond door een ontploffing van ben- zine. De schade bedraagt ettelijke duiaeiH den kronen. Rusland en Italië. MOSKOU, 18 Dec. (V. D.). De Sovjet- j regeering heeft Italië belangrijke petro* leum-concessies verleend. De Home-rule-beweging in Britsch-lndie,. 1 LONDEN, 18 Dec. (V. D.). Uit Calcutta j wordt gemeld, dat de home-rule leider Das besloten heeft, de uitnoodiging van den gouverneur, de regeering over le nemen na het succes van zijn partij bij de ver- kiezingen, niet te aanvaarden. Hij is van meening, dat het aannemen van de uit- noodiging in strijd zou zijn m»t de grond wet. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Dec. Veiling. Roodekocl f 5.50 —9; Groenelcool f 2.504, Savoyekool f 0—» 10; Bloemkool f 18; Rapen f 3.504.50; Sel derie f 2.504;alles per 100; Andijvie 50 90 cent, Boerenkool 1435 cent en Sla 45 cent alles per kist; Spruiten f 1825, Uien' f 89.50, Peen (kleine) f S12, Peen (groote) f 3.50—5 per 100 Kg. 18 Dec. Vette Varkensmarkt. Aange voerd 467 stuks. 450 Vette Varkens prijs f 0.S10,70 per Kg. levend gewicht; 17 licht soort f 0.7S0.74 pgr Kg. levend ge wicht. Handel matig. ROTTERDAM, 17 Dec. Vee en Paarden. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 359 vette runderen, 247 vette Kalveren. 1477 Schapen of Lammeren, 973 Varkens. Prijzen per half kilo: Koeien van 40 cent tot 5214 556062Ja cent; Ossen van 50 cent tot 55 60 cent; Stieren van 45 cent tot 5054 cent, Kalveren van 62J4 cent .tot 72K<75—90 cent, Schapen van 4045 cent-, Varkens van 384042 cent, Lammeren van f 2737 per stuk. ROTTERDAM, 18 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd: 1058 Magere Runderen, 675 Vette Runderen, 214 Paarden, 25 Veulens, 200 Vet te Kalveren, 398 Nuchtere Kalveren, 118 Slachtkalveren, 92 Schapen en Lammeren, 45 Varkens, 28*2 Biggen, 2 Bokken. Prij:'..:. per half Kg.: Koeien 40521455—03o*214 cent; Ossen 505560 cent; Stieren 4714— 5052J4 cent; Vette Kalveren 621472'A 7590 cent.' Per stuk: Melkkoeien f 360 490, Kalf koeien f 340470, Stieren f 200— 600, Pinken f 110150, Graskalveren f 60— 140, Vaarzen f 180280, Werkpaarden f 300 400, Slachtpaarden f 100£00, Bitten1 f 200300; Veulens f 60120, Overloopers f 2040, Biggen f 1017, Nuchtere Fokkal- veren f 20—36, Nuchtere Slachtkalveren f 10 —19, Biggen per week f 1.752.25. BODEGRAVEN, 18 Dec. Kaasmarkt. Aan" voer 194 wagens. 1ste soort f 6365, 2de soort f 5860, Controle f 5462, Zware f 67. Handel matig. "Wis=*elnoteeringen CArr.srerda Zicht. Londen 11.461/, Berlijn per billioeu 0.61 Parijs 13.75 Brussel 12 04 Zürich 45 671/,* Ween en 0.0037 Rome 11.35 Madrid Kopenhagen 46.70 Christiania 39.25 Stockholm 69.— New-York - «>62 Markenbilj. p. billioon f 0.65 BEURSOVERZICHT De bedrijvigheid op de'beurs is er de laatste dagen niet. grooter op geworden. Gec. traden op den voorgrond; zo open den vast, maar liepen later iets terug. Kon. omstreeks de vorige slotprijzen in gezet en zakten daarna nog wat in. Voor Sclieepv. vaste stemming, waarbij IIoll. Booten gefavoriseerd waven, die tot 30 monteerden. Ook do overige soorten ge makkelijk op peil. Holl. Llovfl evenwel hadden van aanbod to lijden. Suiker- en Ind. Cultuurbankcn weinig belangstelling en weinig veranderd. In Tabakken weinig verschil met gisteren. Do animo voor Comp. was aanvankelijk ingekrompen, zonder veel verandering evenwel in koers- peil. Jurgens iels lager. Prol. 5 pCt. A.ti.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7