Vanaf heden tot en met 24 December a.s. is de gelegenheid opengesteld, aan ons bureau, bij onze agenten en bezorgers, om in het nummer van 31 December a.s., uitsluitend bij voor uitbetaling, den gebruikelijken NIEUWJAARSGROET te plaatsen twnwuiM Per vakje van 4 regels f 0.50 Per vakje van 8 regels f 1.00 Per vakje van 16 regels 12.00 DE ADMINISTRATIE X., staat niefc in verband met de door do justitie ingestelde vervolging -wegens ver duistering. "Verschillende personen uit de omgeving van inr, R. hebben deze debacle zien aan komen. Den laatsten tijd verkeerde hij in een zeer overspannen toestand en ©enige dagen geleden bedanktWhij ook als raads lid. Tevens liet hij zidh schrappen op de lijst der bij de rechtbankalhier ingeschre ven advocaten en procureurs. Pogingen door vrienden van mr. R. bij de justitie ge daan, om een vervolging te voorkomen, door aan alle rechthebbenden volledige schade vergoeding te geven, hadden geen succes. Mr. R. had zich van gewoon spoorweg ambtenaar -weten op te -werken tob doctor in de rechten. Zijn buitengewone begaafd heid en scherpzinnigheid bezorgde hem een groote practijk zoodat hij een der drukste Advocatenkantoren te Utrecht bezat. Een en ander heeft dan ook een groot opzien gebaard. Ernstig motor-ongeluk. Een zekere Ijsvogels had aan v. d. Heu vel, beiden uit Oss, een motor met zijspan verkocht. Zondag zou een proefrit gehouden worden. Ter hoogte van het café „De Kleine Elft" te Reek raakte IJ. echter het •tuur kwijt met het gevolg, dat de motor in volle vaart tegen een boom. opreed. In emetigen toestand werden beiden het café ingedragen. De inmiddels ontboden genees heer uit Grave constateerde bij IJ. schedel breuk en bij v. d. H. hersenschudding. IJ. werd direct van de laatste H. H. Sacramen ten voorzien. Een uit Nijmegen ontboden ziekenauto kon door een motordefect niet verder komen dan. even buiten Grave. Per Autobus zijn beiden nog naar het ziekenhuis te Oss gbracht, alwaar ook v. d. H. nog bediend werd. Hun toestand is zorgwekkend. Toch overleden. De schilder M., die verleden Maandag avond op de Spoorbaan te Tilburg door «en auto is overreden, is Zondag in het ziekenhui8 aan gevolgen daarvan, bezwe ken. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Autobus verbrand. Een der autohusen van den dienst ScherpenzeelAmersfoort is Zaterdag op de Doodenweg in brand geraakt, ver moedelijk doordat een vonk uit de vlam pijp in aanraking kwam met het benzine- reservoir, dat lekte. De auto bad juist bruiloftsgasten vervoerd en was nu leeg, zoodat geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. Het rijtu;g verbrandde ge heel. Verzekering dekt de schade. Het rijden met auto's door Rijswijk. De Burgemeester van Rijswijk heeft in de Zaterdag gehouden zitting, naar aan leiding van ingekomen klachten en de aanrijding met doodelijken afloop van den beer Carp uit Helmond, medegedeeld, dat hij door de politie op verschillende tijdstippen" snelheden heeft laten opne men. Hoewel een maximum-snelheid van 15 K.M. per uur is vastgesteld, rijden chauffeurs, w.o. oak die van autobussen, met snelheden ven SO t©.*—60-J& MLrcAne* gen zal de burgemeester met de meeste kracht optreden en eventueele noodige voorstellen aan den Raad doen. Smokkelen. Het smokkelen uit Duitschland naar ons land neemt weer grooter afmetingen aan. Bij voorkeur wordt vee en boter over de grens gebracht. Aan een gesmok kelde koe wordt f 80 a f 100 verdiend en een pond boter kost thans even over de Overijselsche grens 25 30 cent tegen f 1.30 in ona land. Het verdachte geval te Diemen. Naar de TeL verneemt heeft de burge meester van Diemen, jhr. E. Bicker, Za terdagmiddag nog een nader onderzoek ingesteld in zake het raadselachtige ver- drinkkrgsgeval aldaar. De stiefmoeder van het verdronken meisje heeft n.l. her haaldelijk verzekerd, dat zij, zoodra zaj het kmd in het water zag liggen, luid keels om hulp roepend, naar buren was geloopen. Aangezien, indien deze verkla ring op waarheid gebaseerd was, dit zou kunnen pleiten voor de vrouw en een lichtpunt voor haar zou kunnen vormen fn de serie getuigenissen welke inge bracht worden door allen, die op de hoog te waren met de wijze waarop zij gewoon was, haar stiefdochtertje te behandelen, stelde burgemeester jhr. Bicker er prijs op van vorenbedoelde verklaring, zoo mo gelijk een bevesGging te krijgen. De buurman, die onmiddellijk te hulp geko men is en het kind uit de sloot heeft ge haald, verzekerde, dat de vrouw hem wel is komen vragen te komen helpen, doch dat zij niet om hulp heeft geroepen. Be halve deze buurman zijn Zaterdagnamid dag ook nog andere personen door den Diemer burgemeester gehoord. Zooals in het eerste bericht werd ver meld, bestaat nog het vermoeden, dat het meisje eerst om het leven gebracht en daarna in het water geworpen zou zijn. In verhand met dit vérmoeden werd na tuurlijk ook het lijkje aan het "Wilhel- minagasthuis voorloopig vastgehouden. Dit is nog niet teruggezonden. Het resul taat omtrent de autopsie is dus nog niet bekend. De inbraak te Kampen. Mm meldt uit Kampen aan de „Msb.": Van officieel© zijde wordt ons naar aanleiding van de opsporing van de ver moedelijke daders van de geruchtmaken de inbraak hij het correspondentschap der Ned. Bank alhier het volgende mede gedeeld: Medio October kreeg een auto uit Am sterdam aan de Spoorkade alhier een de fect. Bij deze auto behoorden drie perso nen. Twee ervan zijn vermoedelijk met de nachtboot naar Amsterdam teruggekeerd. De derde was de thans in hechtenis geno men Mas Mayer. Hij liet de auto hier herstellen en is den volgenden dag weg gereden. Heel in begin November werd 's avonds •ven buiten de stad op de berm van den weg door de polite een auto aangetroffen. Twee personen, die hij deze auto behoor den, begaven zich naar de stad om, naar ze zeiden, een autohersteller te zoeken. Toen kwam do inbraak. Den dag daar na deden eenige polibie-autoriteiten een reis per autowjyan Kampen naar Amster dam, hetgeen echter geen bijzonderheden opleverde. Met de gegevens van heide bo vengenoemde auto's kwam men te Am sterdam, waar bleek, dat Max Maver een niet gunstig bekend staand persoon was. Op Dinsdagmorgen na de inbraak bleek" uit een nauwkeurig onderzoek, dat onder de gemeente Doornspijk langs den weg een auto 'n defect had gehad en dat men met eeiiige personen bezig was geweest deze to herstellen. Dat signalement werd naar Amsterdam opgegeven en kwam. overeen met dat van do auto, die men in den voornacht van de inbraak onder de gemeente Kamperveen had zien staan wachten. Deze auto was van een bijzonder maaksel. Dit alles nu heeft geleid tot de ontdekking der auto en de in hechtenis neming van Max Mayer en B. Wester- baan. De bewering, dat Brand te Kampen, die in arrest is gesteld, ook tot de daders zou bebooren, is voorbarig. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen 14 za ken op de roP. W. F. te Leiderdorp, heeft met een fiets zonder bel gereden, doch het kwam doordat een schroef was afgefoest. Nu is het weer puik in orde. De ambtenaar eischt f 2 boete, wat de kantonrechter, direct uitspraak doende, brengt op i 0.50. Do zaak van J. v. BI., te Den Haag, welke zaak reeds eerder gediend Iheeft, (BI. is beklaagd van het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde) komt weder aan de orde om nog meerdere getuigen te hooren. Mej. N. Verboom, vrouw van J. Blok, te Voorschoten, is door beklaagde behan deld, waarover deze juffrouw, als getuige gehoord, verklaringen aflegt. In de maand Augustus heeft beklaagde op verzoek van getuige een bezoek gebracht bij getuige. Getuige heeft gezegd, dat rj zenuw-reu- malhiek had. Bekl. heeft dus geen diag nose gesteld, ook geen geneesmiddelen of levenswijze voorgeschreven. Alleen heeft hij over de klfeeren der zioke licbaams- deelen hestreken. Geld heeft hij er nooit voor gevraagd, de pijn is direct verdwe nen, en tot nu toe nog niet teruggekomen Do ambtenaar meent in deze te kunnen zeggen, dat het wettig en overtuigend be- vctrr i'ou. De verdediger, Mr. Vos, zal in deze ge schiedenis niet spreken of de wetgeving hier juist is, hij wil zich speciaal bepa len tot de feiten, welke in de dagvaar ding genoemd worden, en wil als eerste punt., het daar genoemde „bedrijf' uit oefenen" weerspreken. Een bedrijf wordt uitgeoefend om er voordeelen mede te be halen, speciaal geldelijke, en daarvan is hier niets gebleken, daar bedaagde geen geM gevraagd heeft. Het vonnis van den kantonrechter te Leiden; later bevestigd door de Haagsche Rechtbank, geeft hem grond genoeg om daarop vrijspraak te vragen. De vraag of hier werkelijk genees kunde is uitgeoefend, moet ook heslist ontkennend beantwoord worden. Mag de bedoeling er bestaan, hebben, dit maakt het nog geen nood'zaak, terwijl daarbij reeds vaststaat, dat noch gemas seerd noch iets, daarmede overeenkomen de, geschied is, geen diagnose is gesteld, {ndets voorgeschreven is betreffende ge neesmiddelen of levenswijze. Zou de grens zoo ver getrokken worden dat een enkele aanraking al strafbaar was, dan zouden zeer veel personen buiten de ge neeskunde staande, met den strafrechter in aanraking komen, waarom hij ook op dien grond vrijspraak durft verwachten. SPORT VOETBAL. lig' DIOC. HAARL. BOND. "'Sïf S. J. C. I—E. M. S. I. 0—1. Zondag kwamen te Noord wijk voor het spelen van een competitiewedstrijd tegen elkaar in 't veld S. J. G. I en E. M. S. I. Het aanvangsuur was er, maar de scheidsrechter was er niet. Na een poosjo wachten werd besloten onder leiding van den heer Van Gerwen den wedstrijd vriendschappelijk te spelen. De aftrap is voor E. M. S., waarop aan beide kanten het terrein werd verkend. S. J. G. forceert een corner, waarna het leer door Moerel fel wordt ingeschoten, echter zonder suc ces, daar de E. M. S.-keeper stopt en weg werkt. Even daarna werd een mooio kop bal van Cor Roodenrijs uit doel geslagen. E. M. S. brengt dan vlug op en de rechts buiten. van E. M. S. schiet keihard in, maar Engel was de reddende engel en hield zijn doel schoon. Hierna begon een eindeloos heen en weer trappen, totdat de E. M. S. keeper free kick maakt wegens te ver loopen met den bal. De strafschop levert evenwel niets op. Hierna was het rusten. Na de rust gaat E. M. S. direct op het doel af en forceert een corner, die niets oplevert. Even daarna wordt er vlak bij het S. J. C.-doel hands gemaakt. Bij den strafschop verdwijnt de bal via den voet van Starrenburg in het net. Een goed schot van Thomas wordt retour gezonden. De S. J. G.-keeper maakt zich verdienste lijk door het houden van twee gevaarlijke schoten, waarbij een schuiver in den rechter benedenhoek. Een opgelegde kany voor het E. M.S.-doel gaat verloren, waarna Cor een prachtig schot lost, die corner wordt geslagen. Even daarna wordt het einde aangekondigd en heeft E. M. S. met 10 vriendschappelijk gewonnen. Voorhout I—S. M, G. II. 1—0. De Voorhó.uters ïijn er in geslaagd het mooio record van S. M. C. II te breken. S. M. G. speelde met 2 invallers en is het eerst aan het woord. Na een kwartier speleus zien de Warmonders zich een penalty toegewezen. Haver schiet echter to veel op den keeper, die dankbaar aan neemt en wegzendt. Bij een schermutse ling voor liet s. M. c.-doel stopt Kruijsaen 1 M. voor do lijn. De scheidsrechter Bou- kaert, die echter dichter hij het andere doel staat, is echter de cenige, die er een doelpunt van kan maken. S. M. G. valt nog steeds goed aan. Zij had zeker eenige doelpunten kunnen maken. Een flinke dosis pech cn nog eenige dubieuze beslis singen ontmoedigen hen, zoodat zij met 1o verloren. Voorhout kwam goedkoop aan de overwinning. De scheidsrechter faalde totaal. R. V. C. I-S. A. C. I 1—1. Als om 2 uur de elftallen zich opstellen, heeft R. v. g. 2 invallers, wat duidelijk merkbaar is, daar s. A. g. al dadelijk grooten druk qp.R. v. g.'s doel uitoefent. r. v. c. heeft echter den stevigen wind in den rug en daar allen vol vuur spelen om de eenige weken, terug geleden nederlaag te wreken, krijgt zij ook vele kansen. Bij een aanval slaat de hack van s. A. g. den zóódat descheidsrecèfer ^penaf^y; geeYtf1' Deze wordt door den midvoor slecht ge nomen en belandt naast het doel. Even later weet de linksbuiten van B. V. G. door inloopen, ziin club de leiding te ge ven. Rust gaat in met 10 voor R. V. C. Na de rust wordt R. V. C. soms geheel ingesloten en het duurt niet lang of een S. A. G.'er kogelt gelijkmaker in do touwen. Iedereen verwacht een groote nederlaag -voor d« 1TC.'ers. Deze ver liezen den moed niet. De keeper weet op schitterende wjizp eenigen harde schui vers weg te werken. In do laatslo 10 mi nuten is R. V. C. zeer in den aanval. Het publiek denkt den midvoor te zien doel punten, als hij een gloeienden kogel in zendt. De bal loopt echter achter en als hij weer uitgetrapt is, fluit de scheids rechter, die naar aller genoegen leidde, zoodat deze spannendo wedstrijd in gelijk einde, zoodat deze spannende wedstrijd in gelijk spel eindigde. Vierde klasse J. A. V. V. I—Edoh Hl 7—0 NEDERLANDSGHE VOETBAL-BOND Derde klasse. D. V. V.—Alphen. 1—2. 'Alphen ging op bezoek bij D. V. V. in Den Haag en wist andermaal do puntjes mee naar huis te nemen. Voor de rust nam Alphen met een fraaien kopbal van Schouten de leiding. De Hagenaars maak ten in het 2e gedeelte weldra gelijk. Uit een penalty bracht Alphen den winnen- den goaL te voorschijn. De Alphenaren wa ren verre de meerderen. D. V. V. verde digde evenwel hardnekkig, waardoor het bij dezen stand bleef. NEDERLANDSGHE VOETBALBOND. Competitiestand. 8de Klasae A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnb. Alpihcnl 6 8 28—7 V. D. 8. 8 4 1 3 20—10 R. V. 0. 9 3 2 4 14—21 U. V. 6. 9 2 8 4 15—17 Celeritas n 0 4 8—14 Vios 0 1 3 1 6—11 D. V. V. n 2 1 4 7—9 L. F. 0. 7 11 9 4 9—13 4e Klasse. 0. N. A. IBodegraven I 12. Te 2.15 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Otten door Bodegraven afgetrapt, doch zij moet onmiddellijk het leder aan de gastheeren afstaan, welke het niet verder dan de middenlinio bren gen. Reeds in de eerste minuten ontstaat voor het Bodegraven-doel een gevaarlijk moment, de linksback speelt n.l. een bal op den keeper, doch bemerkt daarbij een speler der tegenpartij niet. Do keeper loopt uit doch ziet het leder juist voor zijn voeten weggetrapt. Do bal suist ra kelings langs do paal. Alsdan gaat Bode graven tot den aanval over, welke wordt geleid door het trio Boele-Kippersluis- Sauer. Kort voor het doel krijgt Kipper- sluis den bal toegespeeld van Sauer en geeft dezen door aan Boele. Deze twijfelt niet en geeft den valléinden keeper met 'n prachtschot het nakijken. Na de hervatting heeft Bodegraven wind mede. De eerste 15 minuten leveren afwis selende kansen. Bodegraven weet na een doorbraak door Jongeneel te scoren, doch inmiddels is voor off-side geblazen. Eenige oogenblikken slagen de Gouwe naars er dan in Bodegraven voor het doel terug te dringen, oen schermutseling ont staat en dan volgt do gelijkmaker. De strijd wordt er dan wel forscher, echter niet fraaier op en afwisselende kansen worden hier niet benut. De doelman van Bodegraven weet een vinnig schot corner te werken, terwijl aan de overzijdo twee maal achtereen een hoekschop moet wor den genomen, welke evenwel geen van al le succes opleveren. Nog zijn 5 minuten to spelen als Bodegraven een hoekschop ten deel valt. Vlaanderen zet fraai voor, Boele kopt terwijl Sauer aan allen twijfel een eindo maakt en onder oorverdoovend ge jubel het leder in de touwen jaagt. Nau welijks is do bal dan weder aan het rollen gebracht of het eindsignaal klinkt. GOUDSCHE VOETBALBOND. Ie Klasse A. Vivanti—Z.V.V. 5—i Alphia:Woerden 81 Beide wedstrijden werden even voor einde wegens incidenten gestaakt. UIT D£ OitiGEVIIiG Geslaagd. Do heer P. Staats alhier slaagde voor het examen boekhoudicn en handelsrekemen, Instituut „Mercurius." KATWIJK AAN DEN RIJN. Onderwijs. Sommige ouders der te Noordwijk of Oegsfgeest op de R.-K. Bij zondere scholen gaande kinderen, verkee- ren in de meening, dat, waar de R.-K. school alhier, vermoedelijk einde Januari 1924 zal in gebruik genomen worden, van af 1 Januari de kinderen do scholen te Noordwijk of Oegstgeest moeten verlaten, of dat geen tramkaarten meer worden ver strekt. Dat is niet het geval. Voor de maand Januari zullen althans nog ma and- kaar ten gegeven worden. Voor het overige zullen de ouders tijdig ingelicht worden. De Hanze. Gisteren hield De Hanze, afd. Katwijk a. d. Rijn, een ledenvergade ring. De opkomst was, als gewoonlijk, niet groot. Na opening door den Voorz. met den Ghr. groet en voorlezing der notulen door den Secr., volgden de ingekomen stukken. Op de eerste plaats van het Centraal Han- ze-Bureau, waarin verschillendo aangele genheden, de organisatie betreffende, als de bladen „De Ned. Hanze", „Santos", „Levensverzekering", „De taak van den Bond" enz., werden besproken. Het bestuur vreest met den ingang van het nieuwe jaar leden te verliezen. Getracht zal worden worden door propaganda deze te behouden voor de afd. Over het aanbod van het Hoofdbestuur om in dezen winter van de gelegenheid om een spr. te vragen, gebruik te maken, zal in de eerstvolgende bestuurs vergadering beslist worden. Van hot Con gres-bureau voor het 27ste Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam, is een schrijven ingekomen, waarin aange drongen wordt op 't houden van een alge- meenen Eucharistischen avond, of deze te houden met andere vereenigingen. Geant woord zal worden dat de voorkeur wordt gegeven om het in overleg te doen of in handen te geven der K.S.A. te Katwijk. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Volgde dus sluiting op de gebrui kelijke wijze. KATWIJK AAN ZEE. Broodprijs. 1 De Goop. Bakkerij heeft het brood met 2 cent per 4 ons verlaagd. RIJNZATERWOUDE. De vleeschkeuring. Naar wij verne men, is het Raadsbesluit, waarbij besloten werd tot opzegging van het contract met do gemeente Leiden inzake den vleesch- keuringsdienst bij Kon. besluit vernietigd. SASSENHEIM. Jubileum Pastoor J. Thus. Zondag 16 Dec., was voor herder en parochianen een onvergetelijke dag. ïïe( was Dinsdag 11 Dec., 124 jaar geleden, dat onze pastoor alhier zijn intrede deed, welk jubileum Zondag kerkelijk en ©enigszins feestelijk werd hei'dac-ht. Na de drukbezochte re ceptie, die van 12.30 tot 3 uur werd ge houden aan do pastorie, had des avonds om 6 uur een bijeenkomst plaats der ver- Aankondiging ttEMEBMTELUKE VlSCHVERKOOP^'i Aan den Gemeentelijken Visrlininke!1 Visclimarkt 18, Tel. 1225, is WOENSDAG! verkrijgbaar SCHELVISCH ii f 018—i' f0.26 f0.40, SCHOL a f0.30-1048 1 SCHAR a £0.22, KABELJAUW a 1042 MAKREEL a 10.20, en TONG a f 1— p» pond. N. C. DE GIJSEI.AAR, Burgemeester. I.eiden, 18 December 1923. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St, Joseph", buitengewone vergadering, Bondögebouw, S uur. Dinsdag. Bouwvakarbeiders, Bondsgebouw, te 8 uur. Donderdag. „K. en W. voor 't Volk", voor. dracht Prof. Nolet, Bondsgobouw, te 8 uur. Vrijdag. Bestuursraadsvergadering, Bonds' gebouw, te 8 uur. Woensdag. Zesde conferentie van Pater Hok drichs S. J., St. Petruskerk, te 7,15 uur. Donderdag. Jongensbond, ondcrafd. LcidscK Kruisvcrbond, St. Pancratiuspatro« naat, te 8 uur. NIEUWKOOP. Vrijdag. Praatavond in het Patronaatsgd bouw, te 7.30 uur. OEGSTGEEST. Donderdag. „St. Deus Dedit", St. Wille, brordsgebouw, te 7 uur. ALGEMEENE AGENDA Donderdag. Opera-Concert, Stadsgehoorzaal te 8 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en de-s Zon dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds to?' Hulp der Menschheid is steeds geon«ndt Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor» gen van 18 Dcc. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromcterst.773.9 Biarritz. Laagste Barometerst.738.3 Valdersund. Verwachting tot den avond van 19 Dec.. Meest matige tot krachtige Westelijko tot Noordwestelijke, later weer krimpende wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring waarschijnlijk enkele regen-ol hagelbuien, aanvankelijk iets kouder. schillende R.-K. yereenigings-besturen on zer parochie, waarbij de burgemeester het cadeau der parochie, de electrificatie der kerk, aanbood, waarna do pastoor het kerkgebouw werd binnengeleid. Nu volgde een plechtig Lof, gecelebreerd door den pastoor en geassisteerd door vier zijner oud-kapelaans, de eerw. heeren A. F. J. Goossens, Th. G. v. Haaster, G. H. E. Mudde en P. Verhoofstad en kap. Th. Boekei. De jubilaris hield een korte luimige toe spraak, herdenkend de medewerking zij ner kapelaans aan de stichtingen- die wij thans bezitten. Verder ontvouwde spr. het plan tot afbouw der kerk vooor 1935, met een toren die zijns gelijke niet vindt „tusw schen Rotterdam en Alkmaar", en der St. Bernardus-stichting voor oude van dagen, welke onderneming 3 ton zal kosten. Met hartelijk dank aan alle parochianen eindigt de pastoor zijn toespraak. De fees telijkheden werden te 7.30 uur in het K.S.A.-gebouw voortgezet. De ruime zaal van het K.S.A.-gebouw was overvol en het programma dat ons voor dezen avond werd aangeboden even-; eens. Er heerschto een prettige, vroolijke stemming. Een daverend applaus brak los, toen de pastoor met zijn kapelaans de zaal binnentrad. Kapelaan Th. Boekei betrad het podium en hield de eerste toesprak. Het typeerde den pastoor dat gedurende! het 121-jarige pastoraat alhier, zooveel door hem tot stand is gebracht. Op hem zijn de woorden van toepassing: „Heer, ik heb den luister van Uw huis bemind en da woontente Uwer heerlijkheid. Ons nage* slacht zal met den vinger kunnen aanwijr zen de verschillende gebouwen in Sassen* heim door hem tot stand gebracht. Spre-; ker sloot zijn rede met de woorden: „Geen schooner kroon, dan eigen schoon". Vervolgens sprak nog de zeerecrw. lieer, A. F. G. Goossens, namens do oud-kape-; laans, schetsende den gestadigden arbeid* van dezen herder, die den oud-kapclaanSl steeds een voorbeeld geweest is. Do burgemeester gaf de werkzaamheid van den pastoor weer, op maatschappelijk terrein, welke rede herhaald door applaud werd onderbroken en dikwijls de lachspier ren in beweging bracht. De heer Matze voerde het woord nament het onderwijzend personeel en liet uil blinken de behartiging door Zijneerw. van' de opvoeding van het kind. Intusschen zorgde de heer H. P. Zwet sloot voor oen luimig „Landliche concerl probe", die de menigte deed schudden vaU het lachen, terwijl het R.-K. Koor versclw lende mooie nummers ten gehoore bracht) Het Kerstlied, gezongen door den l>ee* en mevrouw van Riesen was prachtig; oo de bloemenhulde door de dames Alkemaw ten gehoore gebracht. Hot weibeken Strijkorkest „Speranza", uit Waiunon f luisterde den avond met vele mooio nu mers op. Zijn eerw. dankte allo aanwezigen of anaals voor do hulde hem gebracht, waai do bijeenkomst gesloten werd.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2