Gemengde Bepichten. DE INBRAAK BIJ DE NED. BANK TE KAMPEN. Zooals bekend, werd in den nacht van Zondag 25 op Maandag 26 November j.l. Migebroken in het correspondentschap le klasse der Nederlandsche Bank te Kampen. De brandkasten werden geforceerd en daaruit een bedrag van ruim f 75.000 aan zilvergeld en bankpapier ontvreemd. De manier, waarop men het pand was binnengedrongen getuigde van vakroutine der inbrekers, welke aan het werk waren geweest. Intusschen pleitte misschien de ge raffineerde wijze, waarop de brandkasten waren geforceerd nog sterker voor het ver moeden, dat hier „vakmens chen" aan het werk waren geweest, die hoogstwaarschijn lijk niet in het provinciestadje Kampen moesten worden gezocht. Dit vermoeden werd nog in de hand gewerkt doordat in den nacht van den diefstal, zoowel in als buiten Kampen een geheimzinnige vreem de automobiel was gesignaleerd, welke op verschillende plaatsen met gedoofde lichten was gezien. Op grond van een en ander stelde de in- specteur van politie, de heer van der Drift, uit 'Kampen, wien het onderzoek in deze zaak was opgedragen, zich onmiddellijk in verbinding met de Amsterdamsche recher che. In samenwerking met den Amsterdam- schen inspecteur der centrale recherche, den heer van Slobbe, die op dit gebied zijn spo ren reeds verdiend 'heeft, begonnen daarop de nasporingen. De te Kampen bij den inbraak gevolgde tverkwijze herinnerde sterk aan de methode van een tweetal bekenden der Amsterdam sche politie, die vooral hun werk maakten van gelddiefstallen buiten Amsterdam. Deze „heeren" mochten zich de laatste weken in de bijzondere belangstelling der inspecteurs van der Drift en Van Slobbe verheugen, die gedurende hun met groote omzichtigheid gevoerd onderzoek geleidelijk inderdaad verschillende aanwijzingen verkregen, dui dende in de richting van een deelhebben der verdachten aan de inbraak te Kampen. Parallel met het volgen der verdachten liep het zoeken naar de geheimzinnige auto. waarvan men een, hoewel vaag, signalement had verkregen en waarmede de daders ver moedelijk van Amsterdam naar Kampen waren gereden. In deze richting weixl het eerste succss verkregen, want Woensdag jl. kon daarop beslag worden gelegd. Het was een oud, beige-gelakt Ford wagentje met ge blindeerde wielen, dat 'énkele dagen terug eerst door een land-bouwer uit Aalsmeer vol komen te goeder trouw van een Amsterdam mer werd gekocht. Deze laatste had. het; eveneens pas kort tevoren van een der ver dachten overgenomen. Het Fordje vormde eigenlijk de laatste schakel in de kéten van het. onderzoek. Onmiddellijk daarop volgde Donderdag morgen in de hoofdstad de aanhouding van een 40-jarigèn Hollander en het het kon Vrijdagmiddag geheel worden toegeklapt door de arrestatie van een 30-jarigen Duil- scher. Dé laatste aanhouding, welke eveneens ::e 'Amsterdam plaats vond. geschiedde onder wel sensationeele omstandigheden. De betrokkene, die zich de laatste dagen vrijwel schuil hield, had blijkbaar lont ge roken en werd gegrepen op het oogenblik, dat hij zijn woning' verliet en in een voor het trottoir wachtende luxe-auto (zijn eigen dom) wilde stappen, welke, naar een olie- en benzine-voorraad te oordeelen, voor een lange reis was uitgerust.' Bij fouilleering vónd men in zijn binnen zak dan ook een pas voor Duitschland. waarvan de geldigheid op gisteren intrad. Tn zijn portefeuille werd voorts een groot bedrag aan Xederlandsch bankpapier aan getroffen. Ook de woning van dezen arrestant is gisteren in den loop van den dag reeds aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Daarbij heeft men een verrassende hoeveel heid kostbare kleedingstukken en dure kunst voorwerpen aangetroffen. Deze kunnen na tuurlijk reeds van het te Kampen gertolen geld zijn gekocht, maar het is ook niet uit gesloten, dat zij het 'geheim van andere in braken zullen ophelderen. 'Aan het hoofdbureau van politie werd den twee verdachten gisterenavond een lang durig verhoor afgenomen, waarbij ook de commissaris van politie uit Kampen tegen woordig was. Gevangen. Op de gemeentesecretarie van Borne is de telefoon ondergebracht in de safe. Toen nu dezer dagen een der ambtenaren moest tele- foneeren, had hij de onvoorzichtigheid de kluisdeur achter zich dicht te trekken. Tot overmaat van ramp had hij den sleutel mee naar binnen genomen, zoodat de deur van; de buitenzijde ook niet kon worden open gemaakt, Per telefoon maakte de gevange ne daarop een der wethouders met zijn be narden toestand, waarvan zijn mede-ambte naren nog steeds onkundig waren, bekend. Toen hebben alle smeden van het plaatsje met vereende krachten een opening in een der wanden van de safe geboord, groot ge noeg om een touw door te laten, waaraan de sleutel vervolgens naar buiten werd in- haald en eindelijk kon den ingeslotene zijn eng vefblijf verlaten. Twee Italianen gearresteerd. 1 Dé mareehausse te Heerlen heeft'een twee tal Italianen uit de kolonie Mus schem ing aangehouden, verdacht van inbraak, waarbij zff in een boerderij te Yoerendaal duizend gulden roofden. De verdenking was op hen gevallen, omdat de inbraak op dezelfde wijze gepleegd, werd. De verdachten zijn ter be schikking ran de justitie gesteld. Droevig eind. Eenigen tijd geleden heeft voor de Haag- sche rechtbank terecht gestaan de dader van den moordaanslag in do Boschjes van Poot, waarbij een 19-jarig meisje met een mes in de keel was gestoken. Het O. M. eischte 6 jaar gevangenisstraf; de rechtbank gelastte echter een nader onderzoek naar de geestvermogens van beklaagde. Het resul taat hiervan is, naar de Res.bode meldt, dat de man thans naar een rijkskrankzinnigen gesticht is overgebracht. Het slachtoffer van het auto-ongeluk te Tilburg. Het bericht, volgens hetwelk de heer Mansvelder, het slachtoffer van het auto ongeluk op de Spoorlaan te Tilburg, zou overleden zijn, schijnt op een misverstand te berusten. De rN. Tilb. Crt." meldt nl. dat de toestand van den lieer Mansvelder nog steeds zorgwekkend blijft. Hij kwam nog niet tot bewustzijn. Doodelijke val. Te Beegden is de weduwe K. van een met 'n paard bespannen kar gevallen en gisteren aan de bekomen wonden overleden. Dood gevonden. Men meldt uit Terborg aan de„Msb.": De in deze streken bekende zwerver B. Kn. werd gisterenmorgen in een schuur te Gaanderen dood. gevonden. Door een auto overreden en gedood. Naar do „N. Venl. Crt." meldt, is op den Straelsen weg te Venlo de 8-jarige J. v. W. door een auto overreden. Dr. Walters kon slechts don dood door schedelbreuk consta- teeren. Banderolle-zwendel. Men meldt uit .Arnhem aan de „Tel.": Sedert eenigen tijd worden winkeliers m plattelandsgemeenten bezocht door iemand die zich uitgeeft voor reiziger van een Rot- terdamsche firma, en die er zijn werk van maakt hen met een auto.beladcn met siga retten en eadeaux te bezoeken. De doosje? met sigaretten, die voorzien zijn van een belastingstrook voor een verkoopprijs van 25 cents per 10 stuks, worden door hem aan winkeliers verkocht voor f 20 per. 1000 stuks. Wie voor een bedrag van f 20 of f 39 koopt, ontvangt van dezen reiziger teven? een cadeau, benevens het nocdige reclame materiaal. Velo winkeliers zijn reeds door de practijken van dezen man gedupeerd daar de sigaretten van zeer slechte kwaliteit blii- .ken te zijn. Bij onderzoek'was het aan eeni- ge keurmeesters van den keuringsdienst van «aren alhier gebleken, dat. onder de 25 cent belast inga trooken5 cent-strooken werden aangetroffen. De doosjes van 5 cent wor den dus eenvoudig overgeplakt met belas- tingstrcoken van 25 cent. Volgens mededee- ling van dezen reiziger aan de keurmees ters had hij Holland al afgewerkt. Op een vraag of hij de doosjes voor 10 cent zou wil len terugkoopen antwoordde hij ontken nend. Land- en Tuinbouw Koe Engeland en tongblaar bestrijdt. Zooals gemeld, heerscht het mond- én klauwzeer in sommige deelen van Enge land in ernstige mate, vooral in 't graaf schap Cheshire. Daar zijn in een dertig tal verschillende districten 1094 gevallen 'voorgekomen, waaronder 58 nieuwe. Op officieel bevel zijn 35.000 koeien, 16.000 schapen en 19.000 varkens afgemaakt. Op een te Londen gehouden vergade ring van den Landbouwraad, heeft de mi nister van Landbouw medegedeeld, dat de regeering bereid is IA millioen pond ster ling te besteden voor schadevergoeding voor afgemaakte besmette dieren, ten einde de ziekte te onderdrukken. Naar hij verklaarde, heeft de ervaring aangetoond, dat isolatie van besmette boerderijen nut teloos is. In andere landen, waar dit mid del werd toegepast, werd de tijdelijke epi demie een permanente. De „Daily Expresspubliceerde heden het sensationeele verhaal, dat de ziekte in Engeland opzettelijk zou zijn verspreid ter bevordering van den uitvoer van Iersch vee naar Engeland. In bevoegde kringen wordt dit verhaal niet ernstig ge-* nomen. Letteren en Kunst Hef nieuwe bankbiljet van f 40. De Vereeniging tol bevordering der Grafische Kunst heeft op haar laatstge houden vergadering te Amsterdam hare scherpe afkeuring uitgesproken over do smakelooze, fabriekmatige wijze, waarop het nieuwe bankbiljet van f 40 is uitge voerd, ondanks de indertijd van alle be voegde zijden geuite critiek over het op dezelfde wijze samengestelde biljet van f 25. De vergadering acht zeer wel een kunstvolle teekening mogelijk, waarbij 't voor een geldswaardig papier vereischte cachet ook tegen namaak gewaarborgd zou zijn. Zelfs werd de uit een zoo weinig stijlvol tijdperk afkomstige teekening van de oude bankbiljetten betrekkelijkerwijze geroemd, om het karaktervolle uiterlijk, althans in tegenstelling met het nieuwe, dat een samenvoegsel is van heterogene motieven. Ons duurste en meest represen tatieve bedrukt papier staat in kunstvolle opvatting verre ten achter bij het goed koopste, de nieuwe postzegels. Rheumatiek en spierpijn. Spoedige verlichting van de pijnen en weldra genezing door Sanapirin-Tabletten (Mijn- hardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten* 11669 Schoenreparaliën. Heeren Zolen en Hakken f 1.95 Dames f 1.50 „De Ossekop", Donkersteeg 5 „Brabant", Haarlemmerstr. 299 Zoo noodig binnen een dag gereed! 11703 Steinlen t Steinlen, do bekende Fransclie teeke naar, is heden plotseling overleden in den ouderdom van 64 jaar. Steinlen werd te Lausanne geboren en kwam in 1878 te Parijs. Hij liet zich in 1901 als Franscliman naturaliseeren. Zijn aanvankelijk optreden geschiedde ondei zeer-moeilijke omstandigheden. Hij kende geruimen tijd harde jaren, totdat hij in do Chat Noir zich als caricaturist deed kennen. "Weldra maakte hij naam als il lustrator in de Gil Bias en in het beruchte Assiette au beurre. Hij illustreerde ver schillende romans en ook de bekende lied jes van Bruant. Later had hij enorm suc ces, doch zijn kunst, die vooral de sociale misstanden trachtte te schetsen, was ge kenmerkt door een zeer bittere ironie en een scherpheid, waardoor zij een zeer een zijdig karakter kreeg. „Msbd." LUCHTVAART Het vliegongeluk bij Broek op Langendijk. Nader is gebleken, dat de toestand van den bij Broek op Langendijk gevallen "korporaal-vlieger wiens naam Queri- mos te Pas is niet ernstig is. De vlie ger heeft een lichte kaakverwondïng en een knieschijf-fractuur. SPOUT VOETBAL. Ned. Corinthians. Het. bestuur d'er'N. C. he-eft beslot uil de op 22 December a.s, uitgeschreven algemce- ne vergadering dier vereeniging, welke was vastgesteld op mede deeling van het N. V. B. bestuur den 8en of loen Dec. zou vergaderen uit te stellen tot 12*Januari, daar het B.B. zijn vergadering tot 29 December uitstelde. Het bestuur der N. C. staat er op met de beslissing van het B. B. over de erkenning voor de alg. vergadering te verschijnen. De alg. vergadering zal ook ter ccmple- teering voor het- jaar 1924 van de 40 gewone leden een keus hebben to doen uit de ad- spiranten, van welke het meest in aanmer king komen: de heeren Rambonnet, De Frenne, Bredercde Wamsteeker, v. Zwie- teren, v. Haeren C'ohen Tervaart, Peere boom, Kocmberg De Haes, Vis n Reyder. resp. als keeper, back, halfback en forward. De Corinthians spelen op Eersten Kerst dag tegen Haarlem i:i Haarlem, terwijl op 1 Januari een wedstrijd tussc-hen eere-leden en gewone leden op het D. F. C.-terrein zal worden gespeeld. FfliLLiSSEfelElgTEra Uitgesproken A. P. van Rijn, bïoembollenkweeker, te Sassenheim; cur. mr. Bolsius. L. van Klaveren, koopman te A 1 p h e n a. d. Rijn; cur. m. H. J. de Dompijerre de Chaufepié. H. Bank, koopman in manufacturen te Hoog ma de, gemeente Woubrugge; cur. mr. J. Eskens. Buiten!. Berichten Een sneeuwstorm in Nieuw-Mexico. Tien slachtoffers. Volgens berichten uit New-York heeft er een sneeuwstorm gewoed in Nieuw-Mexico, waarbij tien personen zijn omgekomen. Het drankverbod in Amerika. Een Kerstmis-vloot in aantocht. Zelfs door do Amerikaanschc prohibi ts on-ambtcnaren wordt toegegeven, dat de alcohol op liet oogenblik to New. York en omgeving bij stroomen vloeit en algemeen wordt die toestand geweten aan de tegen werking, welke de drankwet bij do rijke, vooraanstaande burgers ondervindt. De procureur-generaal Haywood heeft verklaard, dat ook de rechter en politie autoriteiten te New York niet de ge- wenschto medewerking verleenen. Kolonel Theodore Roosevelt jr. gaat in dezen ook niet vrij uit; hij doet zelfs veel moeite zijn reputatie op te houden van „even nat te zijn als de Hudsonrivier." De prohibitie-commissaris Haynes heeft te kennen gegeven, dat do „drogen" zich niettemin in elk geval geluk kunnen wen- schen omdat er in het openbaar toch zoo goed als niet meer wordt gedronken, dat geen enkele van de eersterangs hotels het gebruik van sterkedrank in zijn dining room toestaat en dat ook de goede restau rants niet gaarne zien, dat hun bezoekers in alle zakken hunner jassen sterkedrank meenemen. Ook durven de mensehen hun vrienden thuis niet meer zooveel sterkedrank aan te bieden als voorheen, omdat er tegen woordig onder den elandestienen verkoop zooveel slechte waar doorloopt, dat men daarbij steeds kans loopt zijn vrienden te vergiftigen. Het is dan ook niet zeer ver lokkend te wonden uitgenoodigd een glaasje te drinken, waarvan de inhoud werd gefabriceerd van alcohol, die aanvan kelijk bestemd was om radiatoren voor bevriezing te behoeden, of een slok whis key to genieten., afkomstig uit een smerig keldertje, waar het sopje werd gebrouwen in aschbakben en ijzeren pijpen, gefermen teerd werd met loog en gekleurd met een of ander jodide. De sombere verklaring van Haynes, die wel gelanceerd zal zijn met de bedoeling dengenen, die nóg wel eens een glaasje plegen te genieten, den schrik cm het hart le doen slaan, wordt echter weer eeniger- mate geneutraliseerd door het bericht in de Amerikaansche bladen, dat de groot ste Kerstdrank-vloot welke ooit de Ame- xikaansche kusten is genaderd, thans in aantocht is, geladen met de meest uitge zochte merken Sehotsche whiskey, cham pagne en diverse soorten likeuren. Deze vloot bestaat uit niet minder dan negen tien schepen, met flesschen en het is den New Yorkers wel bekend dat. ofschoon deze sterkedrank betrekkelijk weinig be legen nog- is, hij toch altijd wel te prei'e- reeren is boven oen of ander eau vegetale, dat voor biimeularxlsche whiskey moet doorgaan- Het leven in Rusland. Tij d is geld. Sinds eenigen tijd wordt in Rusland pro paganda gevoerd tegen de Russische ge woonte de zaken slepende te houden en zoodoende onucodig veel tijd tc verspillen. Er zijn speciale vereenigiingèn opgericht, die zich ten doel stellen door op deze tijdverspil ling te wijzen en aan te toonen, hoe alles vlugger en dus goedkooper gedaan kon wor den, dit euvel te bestrijden. De autoriteiten hebben dezen vereenigingen steun beloofd. „Izwestia" en do mindere goden onder de bolsjewistische pers hebben sociale rubrie ken geopend voor de campagne tegen de tijdverspilling, en de regeering heeft haar ambtenaren op het hart gedrukt alles vlug af te doen en de menschen niet onnoodig te laten wachten of eenige keeren te laten te rugkomen, hetgeen de gemakzuchtige Rus sischs ambtenaren dikwijls doen. Hoe is echter de toestand na al deze goe de voornemens? Het volgende geval, een uit duizenden, dat wij aan de „Prawda" ontlee- nen'k geeft op deze vraag een afdoend ant woord en laat ons zien, hoe de leuze „tijd is geld" door de ambtenaren in het leven wordt toegepast. Een boer Trofiinow geheeten was naar de hoofdstad getogen om de landbouw-tentoon stelling te bezoeken. Daar zag hij een ploeg die hem wel leek. Hij klampte dus iemand aan en vroeg of de ploeg te koop was en waar hij te krijgen was. De aangesprokene antwoordde, dat de beer zich hierover tot de instelling moest wenden, die deze ploegen uit Duitschland importeert, en gaf hem het adres van deze instelling. De boer begaf zich daarheen. Men liet hem eenige uren wachten en deelde hem daarna mede, dat allo ploegen van het ge- wenschte model reeds verkocht waren aan den Plattelandsboncl en dat hij zich tot dien bond moest wenden, indien hij een ploeg wilde koopen. De boer durfde echter niet naar den Plat- tejaai'dsboiid te gaan. „Misschien zaten daar ook zulke deftige heeren, die je in de gang laten wachten en je later uitlachen;/' dacht de beer. Hij had echter op de tentoonstelling hooren vertellen van het „Boerenhuis", waar ieder kosteloos alle noodige inlichtingen kon ontvangen. Hij begaf zich dus naar het „Boerenhuis". In liet „Boerenhuis" werd hij van het eene loket naar het andere gestuurd trap af, trap op, maar tenslotte belandde hij bij een ingenieur, dio verstand van ploegen scheen te hebben. De boer zette hem uiteen, dat- hij ploeg N 6 wou koopen, maar dat al deze ploegen door den Plattelandsbond waren aangekocht en vroeg hoe 'hij bij de zen bond een ploeg kon koopen. „Wel neen," antwoordde de ingenieur, die verstand van ploegen had., „zij hebben je wat op je mouw gespeld. De Plattelands- bond heeft die ploegen niet gekocht, want wij hebben ze op onze magazijnen. Als je er een hebben wilt moet je maar dit formu lier invullen." De boer wilde het papiertje daar ter plaat se invullen, maar het bleek, dat dit niet ging, omdat het „Boerenhuis" hiervoor geen inkt en pennen beschikbaar stelde. De man zuchtte en begaf zich naar kennissen, die er gens aan den rand van de hoofdstad woon den. Bij heeft daar het stuk ingevuld en bracht 'het terug naar het „Boerenhuis". „Kom maar Maandag terug", zeide de ingenieur. Maandag verscheen de boer opnieuw in het „Boerenhuis", maar de ingenieur deelde hem nu mede, dat het gebleken is, dat het „Boerenhuis" deize ploegen niet had. De ploegen zijn te koop 'bij het kantoor „Land- fo o u wmaohines Het was wel niet pleizierig, maar er was niets aan te doen en boer toog naar het kantoor „Landbouwmachines". Daar was men echter ten zeerste verbaasd: „Wij hebben deze ploegen nooit in voor raad gehad. Wie heeft u dien onzin verteld V De boer was koppig en wilde zijn zin heb ben. Hij keerde terug naar het „Boeren huis" en verklaarde, dat hij den „baas" wil.' de spreken. Na lang zoeken vond hij iemand' di er erg gewichtig en deftig uitzag en dus! de „baas" moest zijn. De boer vertelde alles wat hem overkomen was en vroeg of het zoo mocht, of de ,'baas" wel wist, dat do men- schen van liet kastje naar den muur ge* stuurd werden'. De „baas" hoorde den boer aan en ant woordde „Goed, die ingenieur zal een standje krij. gen en u moet maar over een paar dagen komen dan zorg ik er voor. dat u dien ploeg zult. krijgen." Twee dagen later meldde de boer zich op nieuw in het „Boerenhuis" aan. Hij weid' echter op zeer onvriendelijke wijze door den ingeaiieu r ontvangen „Zoo, jij gaat je beklagen! Boerenkinkel! Dacht je, dat wij hier niets anders te doen hebben dan voor jou een ploeg te zoeken?" De ingenieur schold hem uit, de typiste- tjes lachten, en de arme boer zuchtte, draai de zijn muts eenige malen rond en ging weg. „Twee weken lang loop ik van den een-en' meneer naar den anderen en kan niet to weten komen, waar ik dien ploeg kan koo pen. Tot wien moet ik me nu wenden? Weet u misschien raad?" Zco beklaagde het boer tje zich bij den medewerker van „Prawda", De nauwgezette Zwitsersche post. Het „Petit Journal" meldt de volgendó vermakelijke geschiedenis, welke 'het over« nam uit een der Berlijnsche bladen. Een Duitschc grappenmaker zond een brief af aan onderstaand adres: Drie ciscus-olifanten vergiftigd. Het in Engeland alom bekende en bij de Engelsche jeugd hoog-aangeschrevcn. Sanger-circus heeft zoo lezen wij in de „Daily Mail", dezer dagen een zeer gevoe lig verlies geleden. De roem van het cir cus was namelijk een drietal schitterend gedresseerde olifanten, „Jumbo", „Lily" on „Baby" welker fraaie dressuur-kunsten do jeugdige toeschouwers in verbazing brachten. Wie beschrijft dan oolc do ont zetting van den manager, toen dezer da gen allo drie de olifanten dood werden ge* vonden! Al spoedig bleek, dat dc dieren waren vergiftigd, hoewel men geen ver moeden heeft-, wie dit gedaan zou hebben. Op de vraag, of Sangers iemand van zijn personeel verdacht, antwoordde dezo_ be slist ontkennend. Zijn personeel is reels jarenlang bij hem in dienst on er is een groote gehechtheid tussehen de leden van het personeel en de beesten gegroeid. De eenige verklaring die de heer Sangers kan géven is, dat iemand van de dieren- bescherming in zijn verontwaardiging o\er; do verkrachting van de eigenlijke natuur der verschillende beesten, dc drie olifan ten bij wijze van protest, of cm het voor--* bestaan van het circus onmogelijk te ma ken-, hecfl vergiftigd. Do eenige grpuel voor deze veronderstelling is dat van ve- schillende- zijden ernstige verwijten klachten werden gericht tegen de dies siiur van wilde dieren. Hoe het ook zij, de dood van de dij dikhuidige artisteii is voor den heer bai', ge is een schier onoverkomelijk verlies, Jj „Den Heer Wilhelm Teil, te Burglen (Zwitserland)." De brief werd teruggezonden aan het adres van den afzender: met een opmerke lijke en inderdaad bewonderenswaardige stiptheid had het Zwitsersche post beheer op do enveleppe geschreven: „Geadresseer de is overleden". Een 104-jarige. Te Florence (Italië) heeft een zekere Don na Madclalena Dotti op 10 dezer haar 104den verjaardag gevierd. Zij schrijft nog, leest neg en maakt fijn kantwerk. Twee jaar geleden leed zij aan longont steking en voor vier jaar werd zij geope reerd aan de oogen. In een brief, welken zij aan koningin Margherita zend, die haar met haar herstel bad geluk geweiseht, schreef zij, dat haar handen beefden van aandoening, niet-van ouderdom. Donna Dotti was gehuwd met Graal Vin- eenzo J/ilicaia en had vijf kinderen, waar van ev één, een meer clan 80 jaar i oudo zoon, nog in leven is. Eer» ongeluk, dat buitengewoon goed afliep In de nabijheid van Blaina, een plaats in Wales, is earn locomotief van dc Great Western Railway van een spoordijk gere den- en 80 voet lager terecht gekomen aan dan rand van het riviertje de Ebbvv. Won der boven wonder wercl nocli do stoker, noch de machinist gewond. Het ongeval speelde zich als volgt af: Do trein vertrok om 9.50 uit Newport terug naar BV.ina. De spoorlijn loopt eeni- go mijlen: ever een dijk, waarlangs cle Ebbw stroomt. Door een jerkeerden wis selstand derailleerde daar ergens de loco motief en schoot meteen de diepte in. Do dijk 'is ter plaatse 80 voet noog, en het is alleen te danken' aan het feit, dat het ge vaarte met den kop in het zachte zand te recht kwam, dat de stoker en machinist ei- ongedeerd afkwamen, hoewel zij letterlijk en figuurlijk door den val geschokt wa ren. De koppeling van de locomotief met deu voorsten wageni brak af, met liet gevolg dat deze derailleerde; een zestal andere - wagens bleef nog in spoor staan. De trein vervoerde slechts een enkelen passagier, n.l. den conducteur, die zich in het ach terste rijtuig bevond en er eveneens niet den schrik afkwam.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4