Pleiter haalde oen uitspraak aan van 1 den ambtenaar van het O. M. mr. Reu- irner, dio hij de behandeling van de Broek- huys-affaire zich volgens pleiter in den zelfden geest heeft uitgelaten. Onder de huidige loterijwet kan het uitgeven van een premie-leening niet veroordeeld wor- den. De rechter kan hier niets doen en moet zich onbevoegd verklaren, omdat de ■wet geen definitie geeft van het begrip loterij en premieleening en het zonder toe stemming aangaan van preinieleeningen niet strafbaar stelt. Ieder veroordeelend vonnis in deze ma terie doet het recht geweld aan. Als de rechter in zaken als deze een beklaagde vrijspreekt, zal de regeering inzien dat zij, als zij concurrentie met de Staatsloterij ■wil weren, de Loterijwet moet wijzigen. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en be pleitte nietig-verklaring der dagvaarding. Uitspraak 28 December. De herclassificatie bij de spoorwegen. Voor do civiele kamer van het kanton gerecht te' Utrecht heeft Donderdag de zaak gediend tegen de Nederlandsche Spoorwegen, die een brugwachter uit Zwol lorkerspel had doen daar vaar den tot te rugbetaling van f 19, zijnde dit bedrag aan loon- van hem ingehouden door zijn plaatsing in de vierde loonklasse. Dit pro ces wordt door den brugwachter gevoerd in overleg met de NedeiTandsche vereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Als procureur van de eischende partij was aanwezig mej. mr. Estella Simons en voor de gedagvaarde partij mr. Pit. De zaak zal schriftelijk worden toegelicht en daarom werd de behandeling vier weken uitge steld. Eilers veroordeeld. De rechtbank te Deventer veroordeelde Donderdag den „wonderdokter" H. J. E„ te Leiden, wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde tot vijf maal een maand hechtenis. Diefstal in een hotel. De 21-jarige zoon van een hotelhouder te Amsterdam had zich voor de rechtbank aldaar te verantwoorden, dat hij in het hotel van zijn vader een gast had besto len. In den nacht had hij met een val- schen sleutel een der logeerkamers open gemaakt en uit de jas van den slapenden logeergast een portefeuille genomen, waar in zich o.m. f 300 aan bankpapier bevond. Het bleek, dat dit jonge mensch de toe gang tot de ouderlijke woning was ont zegd ,maar dat do moeder hem 's nachts wel oogluikend toeliet. De president wees hem op deze goedheid, die hij zoozeer misbruikte. Het geld werd gebruikt om te verbrassen. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Oplichting van een werkloozenkas. Voor de Amsterdamsche rechtbank heb ben terecht gestaan drie losse werklieden uit Nederhaar den Berg. Zij waren lid van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- on Transportarbeiders en werden in Aug. '1921 werkloos, maar ontvingen nog eeni- gen tijd een wachtgeld van vijf gulden per week. Een van dezo drie was de pen ningmeester van de afdeeling Nederhorst den Berg en verzocht, evenals de heide anderen steun uit de werkloozenkas. Die steun werd wekelijks uitgekeerd tot en met October met ongeveer f 14 per week. In dien tijd van de uitkeering hebben zij echter ook werk verricht en geen on belangrijke bedragen verdiend met riet- snijden. Hiervan hebben zij geen melding gemaakt en nu hadden zij zich te ver antwoorden wegens oplichting. Zij beken den, doch hadden van hun werkzaamhe den geen kennis gegeven, omdat dit on voldoende was tot onderhoud van hun ge zinnen. Eisch tegen den penningmeester 3 maanden en tegen de heide anderen 2 maanden gevangenisstraf. Land- en Tuinbouw Ongevaarlijke melk. Het belang van melk als voedingsmid del en het feit, dat het product laftige af standen moet afleggen vóór het ter markt komt. maken een goede melkhygiëne nood zakelijk. Men kan hiertoe twee methoden volgen. De eerste bestaat hierin, dat men in de eerste plaats besmetting van de melk door. degenen, die ermede in aan raking komen voorkomt, en verder zorg draagt voor den gezondheidstoestand van de koe. De zoodanig verkregen melk wordt in Engeland en Amerika „certified milk", bij ons „melk van modelboerderijen" ge- nqemd. Een zeer nauwlettend, voortdu rend toezicht op dezo zaak is noodzake- lijk. De tweede methode is de pasteurisatie, dio in Amerika de laatsto jaren meer en meer wordt toegepast. (Bij ons is deze methode reeds betrekkelijk langen tijd in geburgerd.) Er is in Amerika een stroo ming om allo melk, behalve de bovenge- moctolde Van; do modolho'irderijen,- tjc| pasteuriseeren en in sommige groote ste den is dit wettelijk voorgeschreven. De redactie van de „Journal of the 'Amer. Medic. Association" schrijft, dat het wenschelijlc is te onderzoeken hoe deze commercieel© pasteurisatie» wordt uitge voerd, of b.v. inderdaad de tuberkelbacil len gedood worden. LUCHTVAART De vliegtocht NederlandIndië. Ten gevolge van onvoorziene bezwaren is, naar het Anetakantoor te 's-Graven- hage verneemt, de beslissing omtrent liet doorgaan van den vliegtocht Nederland Ihdië voorloopig uitgesteld tot het voor jaar 1924. Het uitvoerend comité zal bin nenkort een nadere uiteenzetting geven van het beloop van dezo aangelegenheid. Gemengd* Berichten. RADIO-CONCERTEN. 0£p ondag 16 December geeft de N. 8 F. haar volgend proefconcert. Aanvang £.3Q n.2P.. Golflengte 105Q meter, Het programma luidt: 1. Trio op. 1. No. 2 (tweo deelen), L. van Beethoven; 2. Aria uit het Oratorium „Elias", F. Mendelssohn-Bartholdy; 3. Trio No. 5 (Peters; Köchel 564), W. A. Mozart; 4. Aria uit do Opera „II Re Pas tore" (sopraan, viool en piano), W. A. Mozart; 5. Liefde (lied voor sopraan), H. van Tusschenbroek; 6. Dumky-Trio op. 90 (drie deelen), A. Dvorak; 7. Verder liede ren voor Sopraan vail J. v. Duinen, Joh. Wagenaar, e.a. j - Muzikale Omroep van P G G G, Den Haag, Golflengte 1070 meter. Programma voor Donderdag 20 December, aanvang 8 uur 30 nm.: 1. Liehesleid, T. Kreisler; 2. Schön Ros- marin, T. Kreisler; 3. Danse Oriëntale, Rimsky KorsakowKreisler; 4. Etude (piano solo), PaganiniLiszt; 5. Menuet, L. v. Beethoven; 6. Balletmuziek aus Ro- samunde, Fr. Schubert; 7. Hymne au Soleil, Rimsky Korsakow—Kreisler; 8. Sonatine (piano solo), Scarlatti; 9. Le-- gende, Wieniawski. (Radio Expres). Moordaanslag. Inzake 'den moordaanslag op zekeren M. te St. Willebrord wordt nog gemeld, dat A. K., die als vermoedelijke dader aangehouden werd, thans een volledige bekentenis heeft afgelegd, en dat diens moeder als medeplichtige is gearresteerd en naar Breda overgebracht. Do toestand van den mishandeldei is bedenkelijk, zoodat voor diens behoud gevreesd wordt. Onder den irein. Mevrouw V., uit Den Haag, kwam Don derdag op het station Nijmegen onder den trein. Beide beenen werden afgereden. De damo is in het Wilhelmina-gasthuis aan de gevolgen overleden. Verdronken. In den vroegen morgen is gisteren de bejaarde fabrieksarbeider J. Jansen, waarschijnlijk door den mist misleid, in het Winschoterdiep hij Foxham geraakt en verdronken. Door een visscher is in den IJssel nabij Herxen het lijk gevonden van den 85-jarigen M. uit Wijhe, dio aldaar sedert eenigo dagen werd vermist. Vechtpartij te Rcsrmond. Donderdagavond kregen eenige voerlie den, de gebroeders J. en H. S., met den voerman G. te Roermond eenige woorden wisseling over verkeerd uitwijken. Bij do Veeladingstraat ontstond een lie vige ruzie, waarbij o.a. het mes getrokken werd. Volgens verklaringen van de gistermor gen aangehouden gebroeders S„ moet G. het eerst liet mes getrokken hebben, waar na S. hem met een zweep een gevoeligen slag op het voorhoofd gaf. Vervolgens werd G. met een mes een doodelijke steek onder do schouders toegebracht, waarbij een der longen geraakt werd. Hij werd in het Louise-ziekenhuLs opgenomen; voor zijn leven wordt, gevreesd. Op advies van den behandelendon me dicus mag hij niet gehoord worden. Typhus te Purmerend. Evenals te Edam en in eenige omlig gende plaatsen, komen thans ook te Pur merend gevallen van typhus voor. Er zijn reeds twee gevallen geconstateerd. „Tel." Verduistering. Do kantoorhouder der posterijen, S., te 's-Gravendeèl, schijnt zich reeds geruiinen tijd aan verduisteringen te hebben schul dig gemaakt van gelden, die krachtens zijn ambt onder hem kwamen. Velen had den trouwens al de ondervinding opge daan, dat het met geldstortingen, te zijnen kantore gedaan, niet altijd in orde was. Nu zijn Zaterdag j.l. twee inspecteurs uit Dordrecht eens een onderzoek komen in stellen naar de boeken en de kas van de zen kantoorhouder. Nadat do majoor der rijksveldwacht ter plaatse zich hij hem gevoegd had, is S. naar de secretarie overgebracht en den dag daarop naar Dordrecht. Het onderzoek naar de ver duisteringen, die tot een tamelijk groot bedrag schijnen op te loopen, duurt nog steeds voort. „N. R. Crt." To Delft is gearresteerd zekere P. G., agent van de reederij „De IJssel", ver dacht van verduistering van ruim f 1000 ten nadeele dier reederij. In verband hiermede is mej. D. te Delft, geverbaliseerd wegens heling. Flesschentrekkerij cp groote schaal. Eenige maanden geleden werd gewaar schuwd tegen de practijken van zekere H. en H. A. de Jong, te A'dam, handelend onder den naam Gebroeders de Jong. Ze begon nen, schrijft de „Tel.", hun practijken on der leiding van hun vader inmiddels overleden in de Blasiusstraat en ver huisden daarna naar de Holendrecht- straat, waar tal van slachtoffers vielen. De grond werd daar to warm onder hun voeten en ze vestigden zich op den Bin nenkant, naast 'het Scheepvaarthuis. De affaire werd hier op denzelfden voet voort gezet en de Gentraio recherche zag zich genoodzaakt en paar dagen geleden het publiek nogmaals to waarschuwen niet met dezo personen in relaties te treden. Desniettegenstaande vliegen er nog dage lijks kooplieden in. Ze leveren belangrijke partijen en kunnen natuurlijk naar do be taling fluiten. Een enkelen keer worden kleine bestellingen betaald, maar dit is meer om goede referentiën to krijgen. Donderdag werd bij Eden in do Hol steeg een compleet kantoorameublement besteld, en even later verscheen een kar om een en ander te halen. Daar liet schrijf bureau nog niet gereed was, kon dit niet worden meegegeven. Het ameublement werd uit voorzorg niet op den Binnenkant bezorgd, maar naar den opkooper De Héér, Goudsbloemstraat 54, gebracht. Do oorzaak, dat dit adres werd opgege ven ia lo danken aali het feit, dat de Gen traio recherche de kelder aan den Binnen- Zijn Uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende Purol. In doozen yan 30, 60 en 90 ct. Bij apoth. en drogisten. 11655 kant heeft gepost. "Wanneer karrenvrach ten waren of pakketten bezorgd worden, waarschuwt do rechercheur do brengers, met het gevolg, dat de leveranties natuur lijk niet aan do Gebroeders de Jong wor den afgegeven. Met een groote partij kaas is dit mislukt en dezo is dan ook in han den der flesschentrekkers gevallen. De kaas werd Donderdag in Purmerend be steld en om 5 uur verzonden. De partij arriveerde juist even nadat de recher cheur vertrokken was, zoodat zij in den kelder terecht kwam en als verloren be schouwd kan worden. Even to voren werd een Remington en een Underwood schrijfmachine bezorgd, maar na waarschuwing van den recher cheur bracht do kruier het naar den le verancier terug. Het is de politie opgevallen, dat de be kende Arie Kastelein dikwijls in gezel schap van do Gebroeders do Jong ver toeft. Do bewusto personen bestellen alle mo gelijke artikelen, zooals snelwegers, pet ten, zoute drop, rookvleesch, spijkers, aardappelen, asohbakjes, vulpenhouders enz., enz. Schuin tegenover den Binnenkant woont een gewezen nachtwaker, in wiens kelder dikwijls vertoeven zekere Vloothuis en P. Koremans, tegen wien do recherche eveneens verschillende keeren heeft ge waarschuwd. Deze heeren specialiseren zich uitslui tend op het gebied van. consumptieartike len, als leaas, boter, worst, rookvleesch enz. Ook deze verdachte lieden ondervon den, dat een vaste post z'cli in do nabij heid ophield, want gistermorgen arriveer de met paard en kar een groote partij le vensmiddelen. De voerman werd gewaar schuwd en keerde wijselijk terug. Ook zijn gistermorgen een paar wissels voor be langrijke bedragen gepresenteerd en ge weigerd. Geheime distilleerderij. Door do Rijksambtenaren, en do politie op de Kocvering, gem. Steenbergen, bij een zekere K. een in. werking zijnde ge heime distilleerderij ontdekt. Alles werd in beslag genomen cn gebracht naar den Rijksontvanger. Ruim 24 jaar onderweg. Aan het U. D. is een briefkaart ver toond, verzonden te Utrecht op 27 Juli 1899 en ontvangen door den geadresseer de op 19 November van dit jaar En veel gezworven' schijnt de kaart ook niet te hebben, want zij lelt slechts drie post stempels. Paatje, t Men schrijft uit Kampen aan 't „Hhl."; „Paatje" is dood. Van do duizenden in Nederland en Koloniën, die tusschen de jaren 1875 cn 1918 hun loophaan aanvin gen aan het Kamper Instructie-Bataljon, zal niemand een ©ogenblik in het onze kere verkeeren, wrio hier wordt bedoeld cn allen., hoog of'lager geplaatst, zullen zonder twijfel bij het lezen van dit doods bericht een eerbiedigen en vriendelijken groet richten aaii de nagedachtenis yan den brave, die in zijn nederige positie zoovelen tot trooster en raadsman is ge weest. Meer dan veertig jaren heeft „Paatje Leeuws" do bescheiden functie van be diende in do Bataljonscantine waargeno men, steeds op hetzelfde plaatsje, steeds in het helderwitto pak met het witte muts je boven liet trouwhartige vollemaansge zicht, waarin de verstandige oogen den nieuweling scherp onderzoekend opnamen O, of hij ze kende „z'n jongens" met hun dikke woorden en voorgewende hra- vour, maar toch vaak zoo kleine harten en vlagen van heimwee in de eerste dagen van hun verblijf tusschen do kille kazer nemuren. Of hij zo kende! En of hij het verstond het vertrouwen te winnen, en nieuwen moed en energie terug to brengen in de jonge harten. Hoeveel confidenties heeft Paatje in al die jaren niet met onuitput telijk geduld aangehoord en beantwoord met vaderlijke raadgevingen. En hoeveel illustere namen troffen niet ons oog, wanneer de ouwe heer op zijn praatstoel zat en opdischle uit zijn mémoires. Bij (al van gelegenheden zijn zijne ver diensten erkend, officieel door zijn be noeming tot korporaal-titulair bij do kro ning der Koningin en later door het ver- lcenen van de «eremedaille der O. Nr- orde. En nu is „Paatje" dood, kalm en rus- -tig ontslapen, 77 jaren oud, in liet Oude- liedenhuis aan den Buitensingel te Den Haag, waar hij zes jaren geleden door vriendenzorg werd ondergebracht. Hei stortbad 50 jaar oud. In Ons Blad, orgaan van de Ned. Ver- ceniging voor volks- cn schoolbaden, wordt met dankbaarheid gememoreerd de belangrijke uitvinding van do douche, in 1872 gedaan door dr. Merry-Delabost, waarbij het mogelijk bleek met eenigo tien tallen liters water en een eenvoudig „re gentoestel" het lichaam to reinigen. Hij was chef-geneesheer van do gevangenissen lo Rouaan en verwachtte van dezo goed- koope, vlugge en volledige reiniging een gunstigen invloed op de gezondheid der gevangenen. In 1873 was de eerste inrichting gereed In Frankrijk werd echter aan het vernuf tig toestel niet veel aandacht geschonken maar (zooals dit met meer Franscho uit vindingen is gegaan), in Duitschland zoo veel te meer. To Dresden en te Berlijn voerden de militaire autoriteiten het stort bad in de kazernes in. Wij overdrijven zeker niet, zegt Ons Blad, als wij hier schrijven, nü wij do prachtigste resultaten kunnen aanschou wen van het stortblad, dat dr. Merry-Dela bost, door do sociale hygiëne to verrijken met een uitvinding, die dagelijks in zoo hooge mate bijdraagt tot handhaving der volksgezondheid, zich eten eervolle plaats heeft veroverd onder de weldoeners der menschheid. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeeits onzer vorige oplage. BINNENLAND. 1 DE KABINETSCRISIS. De Koningin heeft hedenochtend ten pa- leize in conferentie ontvangen mr. Schok- king, voorzitter van de C.H. fractie in de Tweede Kamer. LEIDEN. T /V Toorop-Tentoonstelling. Do Tooroptentoonstelling in het Sted. Museum „De Lakenhall" zal op Zaterdag 15 en Zondag 16 Dec. opengesteld worden tegen zeer verminderden toegangsprijs. Zondag 16 Dec. zal de tentoonstelling onherroepelijk worden gesloten. UIT DE OEHGEV9BG Hillegom. Veiling. Donderdagavond werd in hotel Sistermans door mr. C. J. Boerlage, notaris to Heemstede, geveild do Boeren hofstede, genaamd „Schoonzicht", met woohhuis, stallen, hooiberg, schuur, paar denstal, karnmolen, zomerhuis, schuren, erf en tuin, diverse perceelen weiland, bouwterreinen, enz., gelegen aan den Hee- renweg en de Elsbroekerlaan, samen groot 13 H.A. 96 A 70 c.A. Een en ander stond in bod met verhoogingen op f 53025. In massa werd kooper de heer E. Nieuwen- huizen te Lisse voor f 54730. Er was ver bazend veel belangstelling en animo. Bouwen. Aan den heer II. Ph. Sal man, aannemer alhier, is' opgedragen het houwen van een burgerwoonhuis aan do Meerstraat, voor rekening van den heer S. Weber alhier. KATWIJK. Inschrijvingen. Gisteren had de aan besteding plaats van den ophouw der llerv. School III, aan do Jan Toorop- straat, Ingeschreven hadden: G. v. Rijn en K. v. d. Plas f32220, G. Haasnoot en A. de Best f33333, P. van Duivenbode f 33950, Joh. Verloop f 33987, Zwanen burg en v. d. Bent f 35090, Guyt en Meij- vogel f38745. Da inschrijvers zijn allen woonachtig te Katwijk. De gunning is nog aangehouden. Gisteren had de inschrijving plaats voor schilderwerk aan de bestaande llerv. School III te Katwijk aan Zee. Het betreft de veranderingen, die in vehand met den ophouw dezer school moeten geschieden. Er was ingeschroven door E. Schoncveld voor f1040, P. Schuitemaker voor f1155 en P. van Duivenbode f 1115. Allen te Katwijk woonachtig. Dezo aanbesteding had plaats door het- Schoolbestuur. Aanbesteding. Door liet Schoolbe stuur der Herv, School III, bad gisteren de aanbesteding plaats der herstellingen aan genoemdo school in verband met de verbouwing dio zal plaats hebben. Uitslag als volgt: G. v. Rijn en K. v. d. Plas f 600, Guyt en Meijvogel f 660, G. Haas noot en A. de Best f 550, Joh. Verloop f550, P. van Duivenbode f550, Zwanen burg en van der Bent f545. Alle inschrij vers woonachtig te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN. Blcemen. Gisteren waren reeds zeer veel tulpen, Searlet-duc, aangeboden. De handel ivas niet vlug. De meesto gaan cp lieden tegen f4 tot f4.50 per 100 1ste soort. Deze prijs is niet erg winstgevend. Nog minder omdat als regel hij de eersten het percentage uitval niet onbelangrijk is Wel laten do bloemen zich tot dusverre goed trekken. Gevreesd wordt echter, dat de vele regen van dit najaar een. nadeeli- gen invloed zal uitoefenen op den broei. NIEUWVEEN. Hulpvcrleening aan Duitschland. - Reeds is ingekomen: 394- K.G. tarwe; 1974 K.G. rijst; 128 K.G. erwten en boonen; 5 K.G. gort; 140 K.G. aardappelen; 10 K.G. havermout; 1 baal en 6 K.G. bloem; 8 pak kleeren en 3 hoeden; 1 gulden. Ook zijn er reeds 9 kinderen geplaatst, dio eind December worden verwacht. Verschillende toezeggingen zijn gedaan om kinderen aan te nemen. Als iedereen meer bekend was met den ontzettenden nood in Duitschland, zouden velen nog arme kinderen tot zich nemen. Inlichtingen hij den Zeereerw. heer Pas toor, den heer Th. Copray en den heer Schoorl. RIJPWETERING. Inwijding R.-K. Parochiale School. Zooals wo reeds eenige dagen geleden konden melden, heeft hedenmorgen do plechtige inwijding plaats gehad van de B.-K. Parochiale school alhier. Nadat to 7 uur door den Z.Eerw. Heer Pastoor een H. Mis was opgedragen voor do schoolkinderen cn het personeel der school, waaronder do schooljeugd en de leerkrachten ter H. Tafel naderden, ver zamelden te 9 uur do kinderen zich in het schoolgebouw. Do HoogEerw. Deken Des- sens van Leiden verrichtte do plechtighe den, daarbij geassisteerd door den Wel- Eerw. Heer Kok, kapelaan dezer pa rochie. Na do plechtigo wijding van het ge- houw logen do schoolkinderen met het on derwijzend personeel en do genoodigden naar het kerkgebouw waar de IIoogEerw. Deken een gezongen H. Mis opdroeg, voor den bloei der pas ingewijde school. Na het Evangelio besteeg de HoogEerw. Deken den preekstoel, om in welgekozen be woordingen de parochie Rijpwetering en vooral haar grijzen Herder geluk te wen- sclien op dezen dag, dio de vervulling bracht van een sedert lang gekoesterd verlangen, van een sedert jaren beslaand plan, waarvan de tijdsomstandigheden en verschillende andere moeilijkheden, ec.h ter de uitvoering tot heden hebben opge schort. De gewijde redenaar zette vervolgens uiteen, waarom do godsdienstloozo school door de Katholieken niet kan en mag' worden aanvaard, om ten slotte met een; opwekking tot grooto dankbaarheid aan God to eindigen. Het kerkgebouw was goed gevuld, hetwelk bewijst, dat do pa- rochianen van Rijpwetering dezen plicht l van dankbaarheid jegens God volkomen begrijpen. Het zangkoor voerde op ver dienstelijke wijzo een Gregoriaanscho Mis uit, wijl meerstemmige muziek do 1 Godsdienstoefening te lang gerekt zou heb- i ben. 1 Na de H. Mis verzamelden de genoodig- den zich in de pastorie. Onder de aanwe- zigen merkten we op naast verschillende Eerw. H.H. Geestelijken uit de gemeente i Alkemade, den ZeerEerw. Rector Klein- tjes te Oegstgesct, Bisschoppelijk School- inspecteur, den Weled. Gestr. Heer P. v. j Nes, schoolopziener in do Inspectie Gou- da, H.H. Kerk- cn Armmeesters, den loco- burgemeester en secretaris der gemeente, alsook Rijpweteringsehc leden van den ge meenteraad. Te twee uur na den middag werden do schoolkinderen in het nieuwe gebouw ont haald; op allerlei versnaperingen en 'IJ behoeft nauwelijks gezegd, dat ze zich op dezo wijze in liet nieuwo schoolgebouw dadelijk thuis gevoelden. Op een nader te bepalen dag zal aan het publiek gelegenheid worden gegeven tot bezichtiging van bet nieuwe gebomv, een school, die vooral dezen morgen in haar bloementooi een schitterende in- druk maakte en waarop do architect, de heer Robbers van Haarlem, en de aanne mer, de heer S. Strijk alhier, trotsch mogen zijn. Moge vooral de grijzo herder onzer parochie, de ZeerEerw. Heer B. J. J. Schijf, die zoolang en ijverig heeft gearbeid dan de verwezenlijking van zijn thans bereikt doel, nog vele jaren met voldoening neerzien op de door zijn rus teloos pogen gestichte R.-K. Parochiale school. VOORHOUT. Bloembollencultuur. De afdeeling dor Alg. Vcreeniging van Bloembollencultuur vergaderde dezo week in Café „Do Bonte Koe". Do Voorz., de lieer A. Golijn, cónsta leert mét genoegen een goede opkomst; Spr. zegt, dat de prijzen der producten in 't afgeloopen seizcen goed zijn geweest. Het planten ondervond stagnatie wegens het overtollige hemelwater. Spr. noemt het een verblijdend toeken, een teeken van eco- nomischen bloei van het bedrijf, dat de lponen der arbeiders, voor hei volgende contract jaar zijn te handhaven. De notulen der twee laatstgehouden ver gaderingen worden ongewijzigd goedge keurd. Do heer W. v. d. Laan heeft bericht ge zonden, wegens ongesteldheid, verhinderd te zijn de vergadering hij te wonen. Tot candidaten voor het hoofdbestuur worden resp. in de vacatures- II. M. Buy- senaars Hz. en R. Veldhuizen v. Zanten' Gz. to.Hillegom, benoemd de heeren Th. Jonkheer, te Hillegoni en J. M. v. Til te Lisso met bijna algemeene stemmen. Tot afgevaardigden naar^ de 147e alge- meeno vergadering op 17 dezer te Haarlem worden benoemd, de heeren G. Roozen en J. L. Nijssen en tot plaatsvervangers de heeren P. v. d. Nouland en G. M. Prins. Bij do behandeling van den Beschrij- vingsbrief, wordt het voorstel van liet Hoofdbestuur tot vorming van een waar borgfonds, groot f 10.000, in verband met eventueel© tegenvallers, hij de tentoon- stelling in 1925, gesteund. Het H. B. vraagt de vorming van een fonds, om de kosten, te kunnen bestrijden voor de he- 1 langen-hehartiging in het buitenland. De Voorz. zegt, dat zulks al eerder had moe- ten geschieden. Do heer Roozen vraagt, wie de lasten dragen: do exporteurs of de kweekers Do Voorz. antwoordt, dat het bedrijf de lasten moet dragen. Het is zoowel ceil j kweekers- als een exporteursbelang, doch dit is. nog niet aan de orde, het gaat over 't principe. Besloten wordt liet verzoek lo steun-n. De afd. Lisse wil de ballotage der j nieuwe leden verscherpen en do Candida- j ten in drie achtereenvolgende nummers van het orgaan publiceeren, om onge- wenschte elementen te weren. Er wordt geen bezwaar gemaakt dit voorstel te 1 steunen. j. Do afd. Oegstgeest wil, in plaats, dat men nu als forens in meer dan een plaats belastingschuldig is, belasting doen hef- l'en in de plaats waar het hoofdbedrijf ge- j vesligd is. De vergadering is tegen dit I voorstel, doch vindt een heffing naar de beleelde oppervlakte billijker. Voor de rondvraag der algemeen? v.r- gadermg, komt do Kerstmiskeuring ter t sprake. Voorheen werd deze op Zaterdag geopend en was zij op Zondag ook voor bezoek opengesteld. Nu is uit de pubji-j catie niet duidelijk, of de keuring op J Maandag geopend wordt, of op Zaterdag j en dan op Zondag gesloten is, of dat zij j in 't geheel niet. geopend wordt. Verschillende leden doen een scherp j protest hoor en wegens het niet open stel- j len op Zondag en verklaren, dat do Kerst-1 dag hij hen hooger staat dan een gewone Zondag. Den Voorz. spijt liet, dal de zaken zoo J geloopen zijn; deze maatregel is sprokei' niet duidelijk. Laat een ieder in zijn par- lij partijbelangen behartigen, maar iu do vereeniging bollenkweeker blijven. Het bestuur zal een motie van af leu- j ring samenstellen. Als de tentoonstellingscommissie een ter rein beschikbaar stelt, zal de afd. eollec-'j lief inzenden voor do tentoonstelling "i 1925. Bij de rondvraag komt liet resmUat van do conferentie met het Bestuur innM het Waterschap „Zandsloot" ter spva..?- Geantwoord wordt, dat de Zandsloot <H'. I verschillende plaatsen gediept is. j Hierna volgdo sluiting der vergadering waarna verloting van eenige kanici pin i ten en andere voorwerpen. i

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 12