Jiet Jan zeer zeker van mij zal winnen? Weet U, Jat ik wel weet, waarom of U Jat spel zoo verdedigt? Do Correspondent van de L. Crt. te Voorhout. SPORT BILJARTEN. Excelsior I—Flora I. In het clublokaal van P. Duivenvoorde te Lisse had de eerste Biljart-competitiewed strijd plaats tusschen „Flora I" te Noord- wijk en ..Excelsior I7' te Lisse. Excelsior bleek er goed in want ze won 6 van de 9 partijen. Hier volgt de uitslag: p. brt. h.s. gem. B. Mastenbroek, Lisse 100 12 22 8.33 B. v. d. Voort, Noordwijk 30 12 10 2.50 J. Sdirama 100 21 28 4.96 B. v. d. Voort 62 21 12 2.90 C. Duivenvoorde 100 25 15 4. Ckr. v. d. Voort 54 25 12 2.10 B. Mastenbroek 100 18 14 5.55 P. v. d. Voort Sr. 71 18 11 3.99 J. Schrama 100 21 15 4.76 P. v. d. Voort Sr. 89 21 17 4.44 C. Duivenvoorde 100 23 39 4.35 Jer. Koelewijn 62 23 9 2.70 P. Duivenvoorde 88 23 17 3.69 B. v. d. Voort 100 24 22 4.25 A. van Dijk 73 37 10 2.— Chr. v. d. Voort 100 38 18 2.89 A. van Dijk 44 29 6 1.51 Jer. Koelewijn 100 30 17 3.33 Hoogste serie 39 C. Duivenvoorde; Hoog ste moyenne S.33 B. Mastenbroek. De vol gende week Dinsdag speelt Excelsior thuis tegen „Vriendenkring I", Haarlem. Een serie van 504. De Fransche Prof. Derbier maakte te Pa lijs tegen Martin een serie van 504 groot biljart «adre 45 c.M. Hbld. SCHAKEN. Te Leiden werd voor de schaakcompe titie gespeeld door de „Leidsche Volks schaakclub" en „Palamedes". De uitslag luidt voorloopig 4—3 in het voordeel der L. V. S. Eén partij moet arbitrair worden beslist. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 17 December 1923, des namiddags te één uur. De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 17 December, des avonds te 8K uur, op Dinsdag 18 Decem ber des namiddags te twee uur en des iivonds te S/4 uur, op Woensdag 19 De cember des namiddags te twee uur en des avonds te 8J4 uur. To behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van M. H. W. A. van Rossum du Chattel, om eervol ontöLag als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 2o. Benoeming van twee Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het sluiten der huwelijken. 3o. Benoeming van een Keuringsvee- arts bij het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst voor vee en Vleesch. 4o. Praeadvies op liet verzoek (Van Prof. Dr. A. J. Wensinck, om hem ont slag te verieenen als Regent van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 5o. Praeadvies c-p het verzoek van Dr. A. Hendriks, om eervol ontslag als üee- ï-oar in de Nederlandsche taal en letter kunde en in de Geschiedenis aan het Gymnasium. Go. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer J. K. van der Valk, van de school aan de Medusastraat B naar de school aan de Paul Krugerstraat A. 7o. Voorstel om het bepaalde bi'j art. 28, le lid, sub 2o der verordening, rege lende den rechtstoestand Van !de ambte naren der gemeente Leiden, tot 1 Januari 1925, hui ten toepassing te laten ten op zichte van den opzichter bi'j de Gemeente wetken J. P. Hemerik. 8o. Voorstel in zake de vaststelling fvan pensioensgrondslagen van ambtenaren, die door den Gemeenteraad worden be noemd of wier verandering van wedde door den Gemeenteraad worldt vastgesteld. 9o. Praeadvies op de verzoeken van de afd. Leiden van den Nederl. Bond van Werklieden in Overheidsdienst en van de afd. Leidon van den Nederl. Christel. Bond van Personeel in Puhlieken Dienst, in zake den inkoop voor pensioen van lossen dienst, 'vóór 1 Juli) 1922 bewezen. lOo. Voorstel in zake het sluiten van ka.sgeld'eenïngen, 'gedurende het le kwar taal 1924. Ho. Voorstel lot verhuring van het niet lol baggerlerrein ingericht gedeelte van het perceel land Sectie N. No. 178, aan P. van IJlden. 12o. Voorstel tot het verieenen van een bijdrage in de kosten van demping en riolocring van de sloot tusschen de Rijii- Ssichtstraat en de de Wetstraat. J3o. Voorstel in zake den bouw van ge meentewege van 148 woningen op een ler- 3v>n nabij den Haagweg. ten zuiden van de Nanniestraat en tot beschikbaarstel ling van de Voor dien bouw benoodigde gelden. 14o. Voorstel om 'goed te keuren dat uit de voor 1924 beschikbaar te stellen gel-- den voor steun verleening aan werkloozen door de Gemeentelijke Steuncommissie, voorloopig een bedrag van f 10.000.— wordt bestemd voor de emigratie van werkloozen naar Canada. 15o. Interpellatie van den heer Sijtsma, ifn zake de toepassing van de verordening op het rijden met zwaar beladen vraoht- au to's. 17o. Begrooling van inkomsten en uit gaven Ider gemeente voor den dienst 1924 18o. Praeadvies op liet Verzoek van den .Cenlralen Ouderraad om te besluiten tot .wederinVooring van den Schoolbioscoop. Demping sloot. L B. en y?. stellen voor 1154 gld. bij te 1 dragen in do kosten van demping on rioleering van do sloot tusschen de Rijn- zichtstraat en de De Wetstraat (de totale kosten zijn f 1886, die verder door do tien betrokken eigenaren zullen worden betaald). Gemeente-opzichter. B. en W. stellen voor den opzichter bij gemeentewerken, technisch ambtenaar tweede klasse, den heer J. P. Hemerik, die 5 April 65 jaar wordt, geen eervol ontslag te verieenen wegens het be reiken van dien leeftijd 1 Do directeur van gemeentewerken stiet groolen prijs op het behoud van dezen ambtenaar. Losse werklieden en pensioen. Op een verzoek van den Nederl. Bond van Gemeentewerklieden en van den Chr. Bond om voor gemeentewerklieden de jaren, in lossen dienst doorgebracht, mee te doen tellen bij de vaststelling van liet pensioen, zeggen B. en W. niet anders dan afwijzend to kunnen beschikken. Verhuring land. In overeenstemming met het advies van de Commissio van Fabricage geven B. en W. den Raad in overweging het niet tot baggerterrein ingericht gedeelte van het perceel land Sectie N. No. 178, groot 0.90 H.A., voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Januari 1924, tegen een huurprijs van f 237.50 te verhuren aan P. van Ulden te Leiden, mits op 31 December 1923 het aan Van UI den verhuurde, tot baggerterrein ingerichte gedeelte van het perceel Sectie N. No. 178, in behoorlijken staat en ont daan van verzamelingen van vuil, mest en dergelijke ter beschikking van de ge meente wordt gesteld, en verder onder de, in verband met de gewijzigde bestemming van het land, door B. en W. vast te stellen voorwaarden. Personalia. B. en W. stellen voor het aantal onbe zoldigde ambtenaren van den Burgerlij ken Stand, uitsluitend belast met liet slui ten van huwelijken, met één uit te breiden Voor do vacature-Van Rossum du Chat tel hebben B. en W. de volgende aanbeve ling ingediend: 1. E. van der Wall, 2. H. W. Spepdel en voor den te benoemen nieuwen ambtenaar: 1. J. B. Meyncn, 2. A. Mulder. Ook stellen B. en W. voor, den lieer G. J; Fros, thans tijdelijk keuringsveearts bij het openbaar slachthuis, voor vast aan to stellen. Vaststelling Pensioengrondslag. B. en W. stellen voor te besluiten de vaststelling van den pensioengrondslag van ambtenaren, die door den gemeente raad worden benoemd of wier verandering van wedde door den gemeenteraad wordt vastgesteld, in den vervolge aan B. en W. op te dragen. Woningbouw. B en W. stellen voor, over te gaan tot bet van gemeentewege doen bouwen van 74 beneden- en 74 bovenwoningen op een terrein nabij den Haagweg ten zuiden van de Nanniestraat en met het oog hierop hen to machtigen, over een bedrag van f44.000 van de z.g. bouwreserve der stedelijke lichtfabrieken te beschikken. De totale bouwkosten worden geraamd op f434.975 Het rijk geeft een premie van f 44.400. Den gemiddelden huurprijs wensclien B. en W. te ziena vastgesteld op f3.68 per week en per woning. Emigratie. B en W. stellen voor f 10.000 beschik baar te stellen ten behoeve van de gemeen telijke steuncommissie om, in navolging van enkele andere gemeenten, te worden bestemd voor emigratie van werkloozen naar Canada. Naar aanleiding van de mondelinge en schriftelijke gedachtewisseling met het Bemiddelingsbureau voor Transatlanti sche emigratie te 's-Gravenhage, is bij B. en W. het plan gerezen, werkloozen, die zulks gaarne wenscken, en die volgens eene door B. en W. te benoemen Emigra tie-Commissie de physieke en psychische geschiktheid tot emigratie bezitten, door het verieenen van een voorschot, in de ge legenheid te stellen zich, eventueel met hun gezin, in Canada te vestigen. Dit voorschot moet, evenals dit elders ge schiedt, aan de gemeente worden terug betaald. Om tot de terugbetaling te geraken, moet de emigrant een levensverzekering op niet te langen termijn (pl.m. 10 jaar) sluiten, bijv. tot een bedrag van f 1000. De gemeente moet dan de eerste jaarpre mie betalen en de polis in haar bezit hou den. Wanneer de premie een nader te be palen aantal jaren door den emigrant is gestort, kan do gemeente de terugstorting van het voorschot en van de betaalde eer ste premie vorderen. Door grondige selectie der candidal en en de zekerheid, dat de betaling der pre mie de financieele krachten van den emi grant, die toch in Canada een hoog loon zal verdienen, niet te boven gaat, bestaat groole kans, dat de voorgeschoten gelden in de gemeentekas terugvloeien. GEMEENTEBEGROOTING 1924. III Inkomsten. Volgn. 404 (Uitkeeringen van het Open baar Slachthuis) gaf een lid aanleiding tot do vraag, of met het oog op het belang van de ingezetenen Burgemeester en Wet houders den tijd voor verlaging van de slachtloonen nog niet gekomen achten. „Den tijd, om tot verlaging van de slachtloonen over te gaan, achten wij aldus antwoorden B. en W. nog niet gekomen. Al moge do exploitatie van het openbaar Slachthuis de beide laatste jaren een gunstig verloop hebben gehad, de drie daaraan voorafgaande jaren hebben een zoo belangrijk financieel tekort opgeleverd, dat dc winst over 1921 en 1922 door het verlies over de jaren 1918, 1919 en 1920 met ruim f 47.560 wordt overtroffen. Het is alleszins rationeel en in overeen stemming met de methode elders, de winst der laatste (wee jaren aan te wenden tot dekking van het verlies over vorige jaren en dit te oer, nu de slachtlarieven in Lei den niet kooger zijn dan in de meeste andere gemeenten. Bovendien is de moge lijkheid van een daling in het vleeschver- bruik en daardoor ook in het aantal slach tingen niet uitgesloten. Aan een verlaging van de slack trechten is ook nog het bezwaar verbonden, dat die verlaging waarschijnlijk zou leiden tot een verlaging van het keurloon van het inge voerde vleesch op grond van het bepaalde in artikel 8 sub 2 der Vleesclikeuringswet. Ten slotte gelooven wij, zoo besluiten B. en W„ dat de ingezetenen van een even- tuceie verlaging der slachtloonen voordeel zouden genieten. Een verlaging van het slachtloon voor een rund met 20 pCt. b.v. zou slechts een prijsvermindering van ge middeld 14 cent per pond beteekenen, derhalve zoo weinig, dat niet de minste zekerheid beslaat, dat de verlaging aan de vleescliverbruikers ten goede zal komen." Bij volgn. 480 (Uitkeeringen van den Reinigings- en Ontsmelcingsdienst) vroeg men of de mest, afkomstig van de Ge meentereiniging, verpacht wordt en zoo ja, op welko wijze en naar welke regelen, zoomede of Leidsche ingezetenen daarbij niet bij voorkeur boven anderen in aan merking dienen te komen. In het antwoord van B. en W. lezen we: „De mest, afkomstig van de paarden der Gem.-reiniging is niet verpacht; met 'n mesthandelaar te Rijnsburg is overeenge komen het benoodigde strooisel voor de paarden gratis te leveren, waartegenover do mest kosteloos wordt afgestaan. Aanvankelijk is getracht de mest te ver pachten en het benoodigde strooisel te koopen. Do uitgaven waren in 1914 f 353.57, de inkomsten slechts f 307.47 thans zou het verschil aanmerkelijk grooler zijn. Aanmerkingen omtrent aanvoer en ver voer der stoffen door den tegeiiwoordigen aannemer komen niet voor. Er is dus geen aanleiding tot het slui ten van een dergelijke overeenkomst met een ander persooon, al woont deze te Lei den, over te gaan. Bepaalde mesthandelaars treft men in Leiden niet aan." Bij volgu. 503 (Uitkeering van liet Ge meentelijk Vischbedrijf) zcido een lid van meening te zijn, dat de gemeente wat meer ten behoeve-van dit bedrijf behoorde te doen. Er is thans slechts één onooge- lijko winkel: die winkel moet worden uit gebreid; er moeten bijv. meer soorten visch worden verkocht. Voorts vroeg een lid, of het niet mogelijk zou zijn om op bepaalde plaatsen telefoons beschikbaar te stellen om door middel daarvan bestellin gen bij den vischwinkel te kunnen doen; het loopen naar dien winkel levert voor velen bezwaar op. Wellicht is ook de op richting van een of meer filialen mogelijk. Het vischbedrijf heeft, evenals het wasclibedrijf, naar de meening van het hier aan het woord zijnde lid, zijn levens vatbaarheid, ook financieen, voldoende ge toond. Hiertegenover werd door een ander lid gevraagd of het vischbedrijf, alsook het waschbedrijf, thans nog wel voldoende re den van bestaan hebben en of het in stand, houden niet te zeer legen de belangen van den handeldrijvendeu middenstand ingaat. Het antwoord van B. en W. luidt: „Zoo als wij reeds meermalen hebben betoogd, heeft de gemeentelijke verkoop van visch niet alleen ten doel om prijsregelend op te treden, doch is de gemeente hiertoe in dertijd voornamelijk overgegaan, ten ein de den mensclien visch te leeren eten. Ofschoon dit doel ten volle bereikt is, heeft liet bedrijf nog alleszins reden van bestaan en druisckt de instandhouding ook niet in tegen de belangen van den handel, zooals men in de jaarverslagen, opgeno men onder de bijlagen van het Gemeente verslag kan lezen. Opheffing van het be drijf zou zeer zeker niet bevorderlijk zijn aan het vischverbruik in de gemeente en ongetwijfeld leiden tot een niet gemoti veerde verhooging der vischprijzen. Het bedrijf beschikt slechts over één winkel, omdat een tweede winkel (filiaal) geen levensvatbaarheid bleek to hebben, niettegenstaande dat filiaal geplaatst was in een zeer volkrijke buurt. Uitbreiding van het aantal winkels zou tot een nadee- lig saldo leiden en dient dus, gelet op de opgedane ervaring, nagelaten te worden. Ter voorkoming van een nadeelig saldo, zijn ook tot nog toe niet meer kosten aan het onderhoud (in het bijzonder het verf- werk) en aan de inrichting van den win kel besteed. Aan den wensch, om nog meerdere soor ten visch verkrijgbaar (e stellen, kan al leen worden voldaan, indien blijkt, dat daarvoor een afzetgebied to vinden is. Doorgaans worden die vischsoorten be schikbaar gesteld, die het billijkste in prijs zijn en waarvan verwacht kan wor den, dat zij koopers zullen vinden. Visch is een zeer aan bederf onderhevig artikel, dat men niet op goed geluk maar inslaat, in de verwachting, dat eventueel later zich wel eens koopers zullen aanmelden. De vraag, of het niet mogelijk zou zijn om op bepaalde plaatsen telephonen be schikbaar te stellen, ten einde daarvan gebruik te kunnen mafcèn tot het doen van bestellingen, moet uit den aard der zaak ontkennend beantwoord worden, omdat dit praclisch onuitvoerbaar is. Publieke telephoonstations, alleen voor dit doel, zouden kostbaar zijn. Trouwens bestellin gen van visch kunnen door hen, die niet over een leleplioon beschikken, ook per post plaats hebben, of wel door het wer pen van een briefje in de bus van den vischwinkel." Bij volg. 515 (ontvangsten (er zake van het Gemeentelijk Waschbureau) werd gevraagd, of Burgemeester en Wethouders den tijd voor verlaging van de tarieven nog niet gekomen achten. „Zooals uit het verslag van het Ge meentelijk Waschbuerau blijkt, aldus zeg gen B. en W. in hun antwoord, bedroeg bij het einde van 1922 het aantal personen, dat van liet waschbureau gebruik maakte pl.m. 800. In 1923 is dit aantal iets verminderd in verband met de voortduring der werkloos heid. Overigens kan de vraag, of het waschbureau thans nog voldoende reden van bestaan heeft, ter sprake komen bij de behandeling van de indertijd door 'den heer Eerdmans ingediende motie te dezer zake. Het is ons voornemen U omtrent die motie binnen niet te lang tijdsverloop praeadvies uit te brengen. Verlaging van de tarieven wordt overwogen. UIT DE OÜ3GEVING ZEGWAARD. Gemeenteraad. (Vervolg.) Na de hecron Noordam en Duyvenbode voert de heer v. Stralen het woord, die eveneens een praatje houdt over do ver kiezing van de wethouders. Na diens redevoering was de begrooting eindelijk zelf aan de orde. De heer Noordam wil salaris der wet houders van f 300 verlagen tot f 200. Na stemming blijken alle raadsleden er voor te wezen op de wethouders na. De tweede post is die van den ontvanger. De heer Karens merkt op, dat do ont vanger van Zegwaart thans ook in Bent huizen heeft gesolliciteerd en vindt,-dat hij dan misschien wel een beetje te veel hooi op zijn vork neemt. De heer van Straalen voegt hieraan nog toe, dat hij het wel een bezwaar vindt, dat de ontvanger dan twee kassen moet hebben. Na nog eenige discussie over dit onderwerp wordt geen besluit genomen. De heer Noordam wil den post briefport, geraamd op f 200 ver lagen, waar de rekening van 1922 een be drag aanwijst van f 99.38/4, tot f 100. De voorzitter zegt, dat deze post zoo hoog is, omdat B. en W. een nieuwe schrijfma chine willen koopen. De heer Noordam vraagt, of een nieuwe schrijfmachine maar f 100 kost, waarop do voorz. anhvoordt, dat men deze op afbetaling kan krijgen. De heer Noordam vindt, dat men de ge meente niet moet compromitteeren, door iets op afbetaling te koopen. De voorz. zegt, dat de leveranciers gaarne leveren en of het op afbetaling gaat hindert niet. De ze post zal dan uit onvoorzien gehaald worden. De volgende posten wórden nog ver laagd. Schrijfbehoefte f 100, druk- en bind werken f 100 en verwarming f 50 lager. De bezoldiging van den Ambtenaar voor den Burg. Stand wordt met 4 tegen 3 stemmen teruggebracht op f 100. Lang wordt gediscussieerd over het heffen van 314 pCt. pensioenpremie van allo ambte naren, waarvan do uitslag is, dat de gc- heele Raad een pensioenpremie voor alle ambtenaren vaststelt van 8 pCt. De heer Noordam wil den post salaris nachtwachten verhoogen met f 150, zoo dat deze post dan f 1000 wordt. Na eenige discussie wordt het voorstel-Noor- dam met allo stemmen aangenomen. Dc post verlichting wordt verhoogd met f 300. De post subsidie politieschool te Hilver sum ad f 20 wordt geschrapt. De post voor de Huurcommissie is vervallen, daar deze commissie met 1 Januari wordt opgehe ven Bij den post Onderhoud van Wegen, pleinen en voetpaden (groot f 5000) be pleit de lieer Smits het basaltkarren aan te besteden, daar dit. nu toch f 7 per dag kost. Aan de Leidsche wallen, wordt ook niets gedaan, terwijl het daar toch de los plaats is van het Amsterdamsche veer, waarom hel daar nog al tamelijk druk is. De heer Noordam verzoekt te mogen we ten, of do eigenaars nog steeds zelf de kleine steentjes moeten verzorgen, waarop de voorz. antwoordt, dat dit nog steeds zoo is, maar dat toch niet aan de eigenaars de schuld mag worden gegeven, dat de menschen 7s Zondags met natte voeten in de kerk komen, waar zij-toch niet aanspra kelijk gesteld kunnen worden voor de schade die de groote automobielen der Centrale Fabriek en die van den heer van Well aanrichten, en dus deze wel eens de steentjes mochten laten ophalen b.v. voor al voor het huis van den heer P. van Beek. Maar hij wil nog wachten op hot overnemen dor wegen. Verder wordt er niets meer over deze post gezegd. De post werkverschaffing is als memorie uitge trokken, wat den lieer Smits de vraag ont lokt, of er dan geen voorstellen van B. en W. te wachten zijn om in de algemeene werkloosheid, die er dezen winter wel licht zal zijn. te voorzien. De voorzitter stelt den heer Smits gerust, door le zeg gen, dat al is ook de post werkverschaf fing als memorie uitgetrokken, deze zaak toch wel de aandacht van B. en W. lieeft Bij den post leermiddelen openbaro school merkt do lieer Noordam op, dat deze weder f 140 hooger is dan verleden jaar, en zegt, dat wij ook hierin zooveel mogelijk zuinigheid moeten betrachten, daar anders de O. L. school veel meer gaat kosten dan de Bijzondere scholen. Zou het niet mogelijk zijn ook dit aan te be steden? Hij wil dan ook indien eenigs- zins mogelijk dezen post met f 100 verla gen, wat na stemming wordt aangenomen met alle stemmen vóór. Dc lieer Noordam merkt verder op, dat de post „krankzinnigen-verpleging f 4000 abnormaal hoog is voor deze gemeente, en wil in de memorie van toelichting hier Ged. Staten op wijzen. Ook zou hij wil len probceren of de belanghebbenden niet wat meer zouden willen betalen. Na nog een kleine discussie over den post „Werkverschaffing aan werkloozen", bij welke discussie de heeren Smits en v. Duyvenbode op steunverleening aandrin gen, wordt besloten, dat indien steun noo dig is, deze A'erstrekt zal worden. De post onvoorzien is toch immers f 2586.80. Hierna volgen de ontvangsten. Bij den post opcenten op de grondbe lasting vraagt de heer Noordam nog eens het woord en betoogt, dat deze opcenten wel verdubbeld kunnen worden. Hiermede strijkt do gemeente weder ongeveer f 1559 meer in 't laad je, terwijl voor een groot gedeelto uitwonende eigenaren getroffen worden. Do heer Volleliregt vreest voor een verhooging der pachten enz. Wat do heer Noordam Aveder ontzenuwt met to zeg gen, dat een verdubbeling der opcenten niet zoo heel erg is en do pachters toch anders ook dit bedrag moeten opbrengen en nu tenminste kans hebben dat het door uitwonende eigenaren zal worden gedaar Het voorstel wordt in stemming gebracht' en aangenomen met de leden voor, Wet hou ders tegen. Hiermede is de begrooting afgehandeld Bij de rondvraag doet de Voorzitter no'J een voorstel f 100 beschikbaar te stolleui voor werkverschaffing aan werkloozen) wat aangenomen Avordt met allo stemmen- voor op die van den heer Karens na. Zaterdagavond kAvam do raad dezer meente in spoedeischrcnde vergadering een. Afwezig was de heer Karens, Avegenf1 ziekte. Do Voorz. stelt, na gebruikelijk© opening der bijeenkomst voor, de notulen der va rige vergadering aan te houden tot do volgende; wordt goedgevonden. Hierna doet de Voorz. voorlezing een verzoek van den heer Alb. van Leeu" Aven, aannemer, te ScheA'eningen tot het mogen aanleggen van een weg vanaf den korenmolen van den heer Hoogeboezem tot aan den Roggeveenschen weg. Deze weg wordt 10 Meter btreed waarlangs hui. zen gebouwd zullen worden. Voorloopig komen er 9 woningen en 5 pakhuizen, ter. Avijl op verderen aanbouw gerekend wordt, Het is lang niet zeker, dat do weg, Avaar- voor vergunning wordt gevraagd, er ko- men zal; dit hangt natuurlijk van do om. standighecuen af. Wordt eArenwel het plan uitgevoerd, dan is het de bedoeling van den ondernemer om den aan te leggen weg to beklinken en aan de gemeente OA'er tc doen; het wordt dan een openbare weg. Den heer Noordam komt het voor, dat B. en W. den ondernemer zooveel mogelijk moeten steun^p. en zoo weinig mogelijk met bezwaren moeten aankomen. Spr brengt hulde aan den man die zulk eej plan momenteel aandurf!, en merkt voorts op, dat het een gemeentebelang is. heer Smits kan zich met een en ander ook veieenigen. Nadat nög verschillende technische A*raagstukken onder de oogen zijn gezien, wordt met algemeene stemmen besloten de aangevraagde vergunning te verieenen. Vervolgens Avorilt een verzoek van den heer W. A. van Reeuwijk behandeld. Deze vraagt ruiling met een gedeelte van den Aveg vanaf do woningen van cLen heer Ba- semeijer tot aan don korenmolen, voor do sloot daarlangs. De Aveg is zijn eigendom, te-nvijl de sloot aan de gemeente toebe hoort. De lieer Reeuwijk, die daar bouw terrein heeft gelegen-, wil de sloot dempen. Dc Voorz. vraagt of de raad in principe tot ruilen genegen is. Z. i. zal er geen be zwaar zijn. De heer Noordam hoopt dat de gemeente niet in moeilijkheden komt. De Voorz. antwoordt, dat do raad slechts in principe beslissen -moet. Ced. Staten enz. moeten er toch ook aan to pas ko men. Na nog eenige besprekingen wordt besloten tot ruiling eventueel over to gaan. Verhuur gem.-eigendommen. Goedgevonden wordt, dat, zoolang Mej. de Wed. Bos het thans door haar bewoon de pand blijft betrekken, zij een huurprijs van f 10.per week zal betalqu. Rondvraag. Do heer Noordam wil er o;i wijzen, naar aanleiding van het genomen besluit tot electrificatie van den Zegwaart- schen Aveg, dat Delft abnormaal hooge prijzen in rekening brengt voor het aan- brengen van licht in do woningen. Zoo vroeg iemand, op den Voorweg wonende, prijsopgaaf A'oor aansluiting. Delft gaf op f 422.terwijl een fa. uit Rotterdam f 170 vroeg. Spr. zou gaarne zien dat Delft hierop attent werd gemaakt. De Voorz. zegt een onderzoek toe. De heer v. Stralen merkt op, dat het bekenid is dat Delft veel rekent, doch wij zijn nu eenmaal aan Delft verbonden. De lieer Noordam zegt, dat de algemee ne beschouAvingen in de vorige A-ergade- ring geopend, niet zijn afgehandeld. Daar het nu nog niet laat is wenscht spr. ze thans voort te zetten. De Voorz. wijst er op, dat deze vergade ring alleen belegd is ter behandeling der beide ingediende verzoeken waarvan het eerste zeer urgent was. Bovendien hebben B. en W. na deze A'ergadering meerdere zakeni af te handelen en het is Zaterdag avond. Het Avas spx.'s bedoeling niet hedenavond de beschouwingen voort to zetten, maar als de lieer Noordam er prijs op stelt ora los te li randen dan zal spr. gaarne de gelegenheid geven. Na eenig over en weer praten wordt be sloten de begrootiiigsdiscussies in dc vol gende vergadering te vervolgen. Hierna sluiting der openbare vergadjf' ring. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inenting. Op Donderdag 20 Dec. a s. des nam. te 2.30, zal ten gemeenlehuizo door Dr. Clevringa kosteloozc vaccinatie geschieden. LISSE. Curiositeit. Als curiositeit deelen mede, dat de arbeider G. 't II. drio leeuAverikken in een kooitje heeft, waar van er een deze week drie eitjes heeft ge-* legd NOORDWIJK. Gcmeenieraad. Do raadsvergadering, welke tegen morgenmiddag 2 uur werd. uit geschreven, zal op Zaterdag 15 dezer, dos nam. te half 2 Avorden gehouden. OUD-ADE. Varkenspest. Onder het vee van den heer D. v. d. P., alhier is een geval van A'arkenspest geconstateerd. ZOETERWOUDE. Gunning. Het bouwen A'an een nicnw hulppost- en telefoonkantoor voor reke ning van den heer J. in 't Veld te Moer- cappello is opgedragen aan den heer J- Rodewijk, Weipoort alhier. Dienstplicht. Do inschrijving vo^ den dienstplicht 1925, dit zijn zij, die m 1905 geboren zijn, moot geschieden m cm maand Januari a.s. Voornamelijk zal toe gelegenheid worden gegeven op tv P' permaandag 7 Januari. Pensioen. Aan den heer P. van Stel is met ingang van 1 Janaau 1L pensioen toegekend van f 1491 s jaais. -j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6