tn wilde zo als sta-ïn-dc-weg's uitroeien. De heer de Haan was daar ook voor, maar indien ze bleven staan wilde hij af rasteren. De heer K r a 11 vroeg of de ontstem ming van Valkenburg over de wijze waar op christelijk Rijnsburg zich kweet van zijn naastenliefde door het weigeren van het gebruik van do barak voor een typhus- patiënt, gewettigd is. De V o o rz. gaf als motief op, dat indien de barak in gebruik werd afgestaan, even tueel een patiënt uit eigen gemeente geen plaats zou vinden. "Wethouder Schoneveld lichtte nader toe, dat medici adviseerden het gebruik niet t.oe te staan. Verder vroeg de heer Kr alt of er iets aan te deen is dat door rangeeren van do tram de geheele Valkenburgsehe weg wordt afgesleten. Ken onderzoek zal worden ingesteld. De heer v. d. Gugten informeerde in hoeverre do gemeente-werklieden verplicht kunnen worden bij brand mede te helpen, indien deze aanwezig zijn. De V o o r z. zeide, dat indien dit nood zakelijk is gemeente-personeel moet hel pen. Wethouder Schoneveld merkte op, dat zeer noodzakelijk een vaste brandweer meet worden ingesteld. In de vergadering van B. en W. is besloten, do burgerwacht te verzoeken bij brand hulp te verleenen. De heer v. d. Gugten wilde, een bepa ling, dat gemeente-werklieden bij brand moeten helpen. De heer J. Schoneveld wil dit in handen laten van den burgemeester, die dan zijn personeel wel kan dwingen tot hulp. Niets meer aan de orde zijnde werd de openbare vergadering gesehorscht en ging de Raad over in geheime zitting. BGDEGRAVEN. Patronaat. Zondagavond werd- door de leden van het Patronaat in het Patro naatsgebouw opgevoerd: De weerwraak der kabouters. Anti-alcoholistisch blijspel van Pater Servatius van Enschedé. De zaal was geheel uitverkocht, terwijl meer deren moesten worden teleurgesteld. He den (Dinsdag) heeft ten 7.30 uur een her haling plaats. Fiets entvreemd. Dezer dagen werd hij den kapper D. in oud Bodegraven, een zoo goed als nieuwe fiets, welk daar en kele oogenblikken was neergezet, wegge nomen. Van de daders tot heden geen. •>pooi\ Keuringsdienst. i—1 In de maand Octo ber werden in de gemeenten Bodegraven ?n Zwammerdam ter keuring aangegeven 34 koeien, 70 varkens, 6 graskalveren, 24 geiten, 174 nuchtere kalveren en 1 schaap ZGETERWQUDE. De schooluren. Do oudercommissio heeft besloten tot het gemeentebestuur het verzoek te richten om de lesuren aan de O. L. school in plaas van om half negen, om 9 uur v.m. te doen aanvangen. Een voorstel om den vrijen Woensdagmiddag in te voeren en daardoor den vrijen Za terdagochtend te laten vervallen, kon geen meerderheid vinden. Personalia. Aan den heer "W. J. Koot is thans definitief eervol ontslag verleend als kantoorhouder in dezo gemeente, met ingang van 1 Januari a.s. Mocht dan nog geen opvolger benoemd zijn, of do eventueel benoemde door omstandigheden de functio niet kunnen aanvaarden, dan zal hem waarschijnlijk de waarneming van het hulp-post- en telegraafkantoor worden opgedragen. Hulppostkantoor. Men deelt ons moe, dat het nieuwe hulppostkantoor zal gebouwd worden op het Dorp, tegenover den dokter. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond hield de R. K. Kiesvereeniging ,,Ons Rooru- sche Vaandel" een algemeene vergadering, als gevolg van een schrijven van 27 leden der vereeniging met het verzoek een al gemeene vergadering te beleggen naar aan leiding van het aftreden van het bestuur. De Vcorz., de heer C. P. Paardekooper opende met een welkomstwoord de verga dering, waarna door den 2den secretaris, den heer N. v. d. Poel, de notulen werden gelezen, welke na een opmerking van den heer L. v. d. Valk werden goedgekeurd. Hierna volgde eenige mededeelingen, o.m. dat het bestuur, gezien de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing ontslag genomen heeft; dat er twee candidaten voor het be stuur zijn ingediend; dat is ingekomen een voorstel van de R. K. Kiesvereeniging te Haarlem %t reorganisatie. De Voorz. brengt een wcord van dank aan de afgetreden bestuursleden, de.heeren A. van Leeuwen en Jac. van Leeuwen Az., vooral aan laatstgenoemde die als secreta ris hem steeds een groote steun is geweest. Punt 3 schrijven van 27 leden enz. De voor zitter geeft het woord aan den eersten on derteekenaar, den heer H. J. van Mil. Deze zegt, dat hij op verlangen van verschillen de onderteekenaars met een zekeren schroom en angstvalligheid de eerste on derteekenaar is geworden, niet omdat het doel van deze vergadering niet te verdedi gen is, maar omdat er zooveel menschen zijn die hst persoonlijke en het zakelijke r.iet van elkaar kunnen onderscheiden. Wan neer er, naar hij vermoedt, aanwezig zijn, die meenen dat hier persoonlijke geschil len zullen worden uitgemaakt, dan moet hij hen teleurstellen. Het doel van deze vergadering is alleen en uitsluitend op za kelijke wijze klaarheid te brengen in de R. K. Kiesvereeniging. Spreker .gaat. eenige maanden terug in de politieke geschiede nis van onze gemeente en schetst de ver schillende feiten welke een ieder na den uit slag der gemeenteraadsverkiezing kon vast stellen. Deze feiten, welke dc oorzaken zijn van de ontslagname van het bestuur met het gevolg dat geen van-de bestuursleden, en ook geen enkel degelijk organisatiemian zich in de gegeven omstandigheden kan leenen voor een bestuursfunctie, met tot slot -lat dc R. Iv. Kiesvereeniging slapende zou ^rdwijnen. Om dit te voorkomen werd dc motie met de daaraan verbonden voorwaar den, welke wij Zaterdag reeds publiceerden voorgesteld. Na een dankwoord van den Voorzitter, vooral voor de wijze waarop de inleiding was gegeven, gaven zich enkele sprekers op waarvan er slechts één niet sympathi seerde met de voorgestelde motie. De heer J. B. Wesseling stelde de vraag, wat het bestuur doen zal, en waarom het bestuur ontslag genomen heeff. Do Voorz. wist niet hoe het bestuur stond tegenover de motie. Naar aanleiding van de vraag van den heer Wesseling, werd door den Voorz. het geheele verloop van de voorbereiding tot na de verkiezing uit eengezet, waaruit bleek dat het bestuur tot in de uiterste puntjes de zaken had ge leid en in alles zijn plicht had gedaan (wat door niemand werd tegengesproken) maar toch niet wenschte een volgenden keer weer zoo behandeld te worden. De heer J. Schouten geeft, naar aanlei ding van een bedekte aanduiding van den heer v. d. Valk, een verklaring van de be wuste briefjes en prijst den voorzitter in zijn leiding. Ook de heer O. H. de Boer gaat volko men accoord met de voorgestelde motie. Ook do heer A. C. Paardekooper, voorz. der propa.gandaclnb spreekt in denzelfden geest. Hierna wordt de vergadering eenige oogenblikken geschorst; na heropening deelt de Voorz. mede, dat het bestuur de motie met de daaraan verbonden voorwaarden wil aanvaarden, dat, wanneer de motie wordt aangenomen, het bestuur 6 weken zal aanblijven, dat wanneer met 15 Dec. geen bevredigend antwoord is ontvangen een voorstel zal gedaan worden tot ont binding der vereeniging. De heèr Wesse ling stelt voor de tweede voorwaarde te la ten vervallen en een motie aan te nemen, waarin teleugstelling over het voorgevallene wordt uitgesproken. Dit voorstel wordt on dersteund door de heeren Stadhouder en Vollenberg. Het bestuur kan hier echter niet op ingaan. Omstreeks half twaalf werd de motie in stemming gebracht. (Op verzoek van 10 leden werd schriftelijk gestemd) en aange nomen met 38 tegen 36 stemmen 1 blanco. Van do rondvraag werd door verschillen de leden gebruik gemaakt, voor het mee- rendeel over persoonlijke feiten en ver schillen. Nog brengt de heer Jac. van Leeu wen Az. een woord van dank aan den Voorz. voor de waardeerende woorden tot hem ge richt, waarna de vergadering op de gebrui kelijke wijze werd gesloten. ZOETERWOUDE (H.-R.) R.-K. Kiesvereen. Men deelt ons mede, dat er alhier plannen bestaan om een R.-K. Kiesvereeniging op te richten voor de buurtschap Hoogen Rijndijk, zoo dat de bestaande Kiesvereen. dan voor het dorp zou zijn. Dezo Kiesvereen. zou zich meer bijzon- .der bezig houden met de Raadsverkiezin gen. (Niet van onzen gewonen correspon dent). NIEUWKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. Do groslijst voor de verkiezing van de leden van het Bestuur der R.-K. Kies vereeniging is hij loting als volgt samen- gestold: 1. G. van Houten, 2. J. P. van der Laan, 3. M. J. van der Weijden, 4. D. Teerenstra, 5. C. Bongenaar, 6. Mej. A M. H. Bots, 7. Mej. G. Nieuwenhuizen, 8 W. Nieuwenhuizen, 9. J Slootjes, 10. L. Hoek, 11. A. J. P. Bots, 12. B. M. Tonis- dorf. Goed afgelocpen. Zaterdag hadden het 9-jarig zoontjo van den heer V. en het 6-jarig zoontje van den heer H., de aardigheid om achter aan een vrachtauto te gaan hangen. Toen do auto zich in be weging zette en al harder en harder reed, durfden zij niet meer los te laten. Aan het eind van het dorp lieten do jongens, uitgeput van het hangen zich vallen en kwamen or wonder hoven wonder bijna zonder letsel af. WOUBRUGGE. Herinnering. Aanstaande Donderdag zal het 10 jaar geleden zijn, dat. de elec- trische bemaling van den OudentLijkschen polder het eerste water uit den poder op den boezem bracht. Een feit van gewicht, daar de windmolens in het najaar niet bij machlo waren het land bovenwater te houden, vooral het land van den aangren- zenden Plaspolder. Wat natuurschoon betrof, was het te betreuren, dat de twee statige molens ver dwenen en de gastvrije molenaars ons niet mer konden ontvangen, om uit oude tijden mededeelingen te doen. Zeer ten genoege van het polderbestuur heeft de polderbeambte Joh. Stoof al die jaren de bemaling bediend. Weer auto-ongelukken. Op den Goudsehesingel te Rotterdam heeft Zondagavond weer een aanrijding plaats gehad. Ditmaal ligt de schuld 4 moedelijk niet aan de autobus.. Een bus moest links uitwijken doordat midden op straat een groepje personen te praten stond en op het toeteren van den chauffeur'geen acht sloeg. Ten gevolge van het verkeerde uitwijken reed de bus op een andero in en raakte die in het midden. Gelukkig werd slechts één passagier gewond. Hij kon in •het verbandlokaal van den Geneeskundigen Dienst aan het Achterklooster ver-bonden worden. Van de autobussen rverden enkele ruiten vernield. Zaterdagavond reed de heer Dudok van Heel per auto met gedoofde schijn werpers op den Brediusweg te Bussum, daar hij een andere auto passeeren moest. Deze beantwoordde die beleefdheid niet en verblind door het schelle licht reed de heer D. v. H. een groentekar aan. Deze werd geheel vernield, dc groenteman werd over den weg geslingerd net voor de andere auto, die hem rakelings passeerde. Dc 1 groenteman kwam er nog betrekkelijk goed af, de auto was beschadigd. De andere automobilist trok zich, zooals te verwachten was, niets van het ongeval aan; hij reed snel door. Zaterdag is te Brunssum (Limb.), des avonds ongeveer negen uur, een zware vrachtauto van de Limburgsche Tram in botsing gekomen met de juist passeerende auto van den heer Langei-ak. De schok was zeer hevig. Twee der inzittenden, de heer Swinkels en een pleegzuster, werden ernstig gewond, terwijl de a,uto zeer be schadigd werd. Op den weg van den Bosch haar Hedel heeft Zaterdag do chauffeur van den B., die voor vee uitweek den 16-jarigen van R. uit Orthen daarbij aangereden. Do knaap werd ernstig gewond en is bij de Broeders van Johannes de Deo opgenomen, waar hem de laatste H.H. Sacramenten zijn toe gediend. Zijn toestand is zeer ernstig. Moordaanslag op een veldwachter. Gisterenmiddag werd de surveilleerende veldwachter J. A. Künen op den dijk to Volendam onverhoeds aangevallen door den Volendammer C. Schilder, bijgenaamd Mon- jet. De man. gaf den veldwachter eenige slagen met een moker op het hoofd. Ernstig verwond werd Künen bij dokter Wevers binnengebracht, die de eerste hulp ver leende. De dader is in arrest gesteld. Men ver moedt dat hier aan wraakneming moet wor den gedacht, daar S. op de jongste kermis door Künen wegens dronkenschap was op gebracht. Nader wordt ons nog gemeld, dat S. reecls van te voren gezegd zou hebben, dat hij den veldwachter met den moker, dien hij bij zich had, zou doodeu. Hij moet eerst nog geroepen hebben „ik sla je dood". Daar op heeft hij Künen acht slagen met den moker en een met een breekijzer op het achterhoofd toegebracht. De veldwachter heeft nog zijn klewang getrokken, doch door duizeligheid ontviel deze hem. Hoewel eënige personen bij den aanslag tegenwoor dig waren werd er geen hulp verleend. De dader, die reecls bekend heeft, zal naar Haarlem werden overgebracht. Veldwach ter Künen heeft veel bloed verloren, doch hij is gelukkig buiten gevaar. „Tel." Mclenbrand te Zaandijk. Gisteravond tegen achten -brak een brand uit in den cacaomolen ,,'t Jonge Big", staan de aan de overzijde van de spooidijn in het Westzanerveld, aan het einde van het Zaagselpad, en tocbehoorende can den heer J. Stuurman Dz. te Koog aan do Zaan. Beeds te halfacht hadden bewoners van •het Zaansche. dorp licht in den molen ge zien, doch men meende aanvankelijk, dat er gewerkt werd. Dit bleek later niet het geval te zijn, want te zes uur waren de arbeiders reeds vsrtroken. Zekere. Janneman was de laatste die den molen verlaten had. zonder iets verdachts te hebben ongemerkt.^ Het schijnt, dat het vuur het eerst in het bovengedeelte van den molen heeft gewoed en dat het zich langzamerhand hééft uitge breid. Omstreeks kwart over achten stend dc molen in lichtelaaie. Het was een fantes tisch gezicht dat op verven afstand, zelfs te Amsterdam, werd waargenomen. Dc traditie getrouw, begon ook deze mo len te draaien, eerst van links naar rechts en teen een halven slag in omgekeerde rich ting. Toen stortte het brandende gevaarte ineen, een hellen gloed "in het rond ver spreidende. De schuur en een belangrijke partij koop waar, zooals ca ca o-afvalcaeao-olie, noten muskaat en andere artikelen gingen verlo ren. Gelukkig waren er geen belendende per- ccelen, zoodat de brand geen verdere uit breiding kreeg." Het blussehingswerk werd verricht door de brandweer van Zaandijk, Kocg aan de Zaan en de motorspuit van ,,'t Kalfeen buurtschap nabij Zaandam. Slechts mét moeite- konden de spuiten over het slecht geplaveide Zaagselpad het terrein bereiken. De motorsnuiten moesten per vaartuig naar den brand vervoerd wor den, omdat dezen de smalle brug niet kon den passeeren. Duizenden toeschouwers langs 't Gruispad en de Zaan waren van het buitengewone schouwspel getuige. De lieer Stuurman was tegen brandscha de verzekerd, echter niet hoog genoeg om geheel schadeloos gesteld te worden. De verduistering te Groningen. Dit het rapport van de commissie, welke onder meer een onderzoek instelde naai de houding en handelingen van den direc teur van de Coöperatieve Fabriek voor de Bereiding van Melkproducten „Stad en Lande" te Groningen, die indertijd werd gearresteerd, onder verdenking van ver duistering van ongeveer f 509.000, is. naar aan de Crt. wordt medegedeeld, gebleken, dat de balansen niet overeenstemden met de feiten. Twee balansen waren niet door het bestuur onderteekend en een inventaris- staat kon op 30 April 1922 niet worden ver strekt. Op de balans van 1921 '1922 kömfc voor een bedrag van ruim f 167.000 voor gecon denseerde melk, terwijl uit verdere "becijfe ringen bleek, dat de voorraad ruim f 97.000 te hoog werd gewaardeerd. Ook kemt op de balans voor oen bedrag van f 64.000 voor suiker, terwijl uit hek onderzoek bleek, dat destijds geen suiker in voorraad is geweest. De directeur heeft, medegedeeld, dat hij geen administratie heeft gevoerd van dc "suikertrans-acties. De commissie moet aannemen, dat dc ba- Ianspost. voor suiker f 59.000 te hoog is ge steld. Ten gevolge van onjuiste opstelling van de balans van 30 April 1922, is ten laste van het boekjaar gekomen een bedrag van f 128.000 voor. afschrijvingen op debiteuri voorts f 29.000 voor accijns, f 63.000 voor nog te 'betalen onkosten en f 25.000 voor te hoog gewaardeerde voorraden enz. Het totale verlies voor de melkfabrieken bedraagt 496.000, waarvan f 118.000 komt- op rekening van het jaar J92223. Overboord geslagen. Te Vlaai-dingen is binnengekomen de stoomharinglogger „VL. 44", van de rec- derij Pot, waarvan een der opvarenden, de stuurman A. v. Dorp, tijdens ruw weder overboord was geslagen en verdronken. Brutale hoteldiefstal. Vaz Dias seint uit Londen d.d. 19 dezer: De Nederlander, Dr. Van der Zijl, die met vrouw en dochter in -het Regent Pala- cehotel, Piccadilly Circus, vertoeft-, is het slachtoffer geworden van e>en brutalen ho teldiefstal. Toen de familio gisteren van een korte wandeling thuiskwam, ontdekte zij, dat een tweetal koffers, waarin een hoeveelheid juweelen-, ter waarde van cir ca f 10.000 was* geborgen, opengebroken waren met breekijzers. Van de daders geen spoor. Een honderdjarige. De gepensionneerdo wachtmeester dor artillerie J. M. Timp, wonende te Utrecht, hoopt op 22 Nov. a.s. 100 jaar to worden. Timp trad in Mei 1842 in dienst bij heb 2e reg. veld-a-rt., werd in 1852 bevorderd tot wachtmeester eni als zoodanig in 1870 gëpensionneerd. In December 1870 werd hij benoemd tot conducteur der artillerie te Dordrecht. Na in 1871 te zijn overge plaatst naar het Fort bij Pannerden werd hij in 1875 geplaatst als militair wachter en waarnemend conducteur der artillerie op het Fort Vossegat bij Utrecht-. Na een diensttijd van §2 jaar werd Timp in 1904 opnieuw gepensionneerd. Op het Fort Vossegat bluschlo Timp met zijn kinderen een brand in de nabijheid van lokalen gevuld met ontplofbare stof fen. - Aan de Duitsche grens. Men schrijft aan de „Tijd": Vrijdag vernamen wij van de Geldersche grens, dat do toestand ook in de dorpen cm Kleef, Kronenburg en Goch allesbehalve rooskleurig is voor de landelijke bevolking. De landbouwers waten zich neg4 wel te red den, maar midden-, arbeiders- en rente niersstand lijden over het algemeen groote armoede. Zij, die vroeger het rijkst waren aan kapitaal, zijn nu het armst en behoe ven ondersteuning c.a. te Kronenberg. Ook de geestelijkheid voor zoover de pastoors geen -beschikking hebben over on roerende goederen lijdt armoede. De ge- loovigen onderhouden him geestelijken met giften in natura, waar geld weinig waarde heeft-. Dc eene boer zorgt voor brood, de andere voor zuivel, een derde voor aardap pelen, groenten of vleesch. Sommige pastoors in 'Duitsche grensge meenten hadden het op 'n gegeven moment zoo armelijk, dat er na afloop der kerke lijke diensten aan den uitgang der kerk, o.a. te Wylcr, meest gecollecteerd worden. Ook leeraren, ambtenaren, die milliarden salaris ontvangen, weten geen ra ad hoe er mee rond te komen. Zoodra zij het salaris innen, zetten zij het om in voedingsartike- len, want de mark zakt iederen dag. Velen worden er moedeloos onder en zien geen uitkemst meer. Onveiligheid aan de grens. Dc veilighëid in het grensgebied cm Beek Berg. Dal en Groesbeek -bij Nijmegen neejnb niet toe en de grensbewaking staat soms machteloos tegen de vele ongure Duit sche gasten, die over de grenzen komen en hun handlangers hébben in Holland. Reeds driemaal -braken zij kort na elkaar in dc kiosken op Berg en Dal en werd er samen voor honderden guldens aan waar de gestolen en vernield. Men had in verband met deze inbraken verdenking tegen Nijmeegsche, Ttotterdem- sc-he en Duitsche ongure gaston. Donderdag avond zijn de inbrekers weer bezig geweest en hebben een-glas-in-locd doorgeduwd van de St. Bartholoitteuskerk te Beek, vlak aan de -grens bij Mooi-Nederland. De inbrekers drongen door de gemaakte opening binnen en ledigden allereerst de offerblokken. Cm vijf uur vermoedelijk ingebroken, werden zij tegen zevenen door den koster, die in de kerk moest zijn, gestoord en na men zij de vlucht. Nu bleek er in de kerk veel overhoop gehaald te zijn, maar weinig gestolen. De politie pakte ze nog niet. maar vermoedelijk zijn de daders over de gren zen geweken. Het ware in ons grensgebied gewenseht. dat er strenger werd opgetreden tegen Duitsche ongewenschte gasten, die hier over de grenzen gezet worden en ginds weer terugkomen. £3asiien§. Belichten Hevige ontploffing in Chili. Meer dan 100 gewonden. Een munitiefabriek te Santiago (Chili) is ten gevolge van een ontploffing geheel ver woest, Er zijn meer dan 100 gewonden. Aardschokken in Z.-Frankrijk en Spanje. Geen schade aangericht. Zondagnacht werden in het Zuiden van Frankrijk eenige aardschokken gevoeld.- Gistermorgen werden te Bordeaux drie lichte schokken waargenomen. Hoewel deze niet hevig waren, werden zij toch door vele personen gevoeld. Ook te Auch werd gistermorgen vroëg een aardschok waargenomen, gaande van het Noorden naar het Zuiden. Verscheidene personen werden uit hun nacht-rust gewekt. In de streek van Toulon duurde de aard schok drie seconden, doch hoewel tamelijk hevig, veroorzaakte hij geen schade. Volgens een nader B. T. A.-bericlit uit Barcelona is daar eveneens een vrij hevige aardschok waargenomen, welke zeven se conden duurde. Ergerlijke vrijheidsberooving. Een treurig geval van vrijheidsberooving heeft zich wederom in een Fransch plaats je, ditmaal te Brabant-in-Argonne, voorge daan. Sinds eenigen tijd reeds liep daar het -gerucht, dat een zekere Augustine Laurent haar 21-jarige zwakzinnige zuster Germaine „gevangen hield." Augustine speelde de baas in het gezin en Germaine, die tot- nu toa nog wel eens uit ging, werd sinds een goe. den dag door niemand meer gezien. Buren verklaarden echter, dat zij haar door het venster gezien hadden in een er- barmelijken toestand. Haar vermoedelijk) gevangenschap duurde ongeveer vier maan- den, tot de gendarmerie het nocdig oor- deelde, een oLderzoek in te stellen. Augustine weigèrdo eerst te zeggen, waar haar zuster zich bevond, maar eindelijk toch iiet zij Germaino voor den dag komen. Het arme meisje had slechts wat lom pen om haar lichaam te bedekken cn tracht te zich met de overblijfselen van een genje- zak een weinig te beschutten. In verhoor genomen, verklaarde het on- - gelukkige schepsel, dat haar zuster haar eiken dag nog met een soort -bijl te lijf was gegaan. Toen dc stakker zich bij het vuur wat had willen warmen, bad haar zuster haar stokslagen toegediend. Het beklagenswaardige meisje is in een ernstigen toestand van uitputting haar liet ziekenhuis to Clermont-en Ai'gonne ver- j voerd. Taxi-moord tc Londen. Te London heeft weer een sensationeela j taxi-moord plaats gehad. 's Avonds cm half zes reed er een taxi- 1 auto voor het politiebureau aan Walton.- street. Een' jongeman stapte in opgewo_ den toestand uit. Hij overhandigde aan een inspecteur een koffertje met de w den: s,Alsjeblieft-, dit behoort aan een vrouw, die in de auto is. Ik heb het ge- daan met een scheermes." De inspecteur.open-do de deur van do taxi en vond het lijk van een vrouw, wier hals was afgesneden-. Een open scheermes lag op den bodem van de taxi. De chauffeur verklaarde bij het Regent's J Palace Hotel door zijn passagier te zijn aangeroepen, Hij kreeg opdracht, naar Ful ham te rijden en was verwonderd, teen zijn. passagier hem zei-de, naar het naast bijzijnde politicbureau to willen worden j gebracht. Een zonderlinge omstandigheid is. dat de taxi-chauffeur niets gemerkt- schijnt te hebben van hetgeen zich in zijn wagen af speelde. De moordenaar iB 23 jaar, de vermoorde 30 jaar oud, weduwe en moeder van t-wei kinderen, een meisje van acht en Óen jon getje van 5 jaar. Do vrouw was uit Austra lië gekomen,-waar haar echtgenoot gestor ven was. Teen een reporter aan het huis, dc vennc-orde vrouw4 gewooncl had, aan schelde, kwam het oudste der twee kleiner; hem vertellen, dat „moetje uit was" en dat. I zij niet wist, wanneer ze zou terugkeeren. I Omtrent ds beweegreden tot de misdaad tast men nog in het duister. Het dorado voor gemeenteraadsleden,- Aan de Frar.sche bladen ontleenen wi de volgende vermakelijke» historie: Do prefect van het Seine-departernent, Juilla-rd, bezoekt zoo nu en dan ce ver- schillende wijken van do hoofdstad. Op een zijner tochten komt hij in oen straat en ziet daar alles in gereedheid cm do straat opnieuw te plaveien; hij bemerkt, echter, dat er nog niets van dien aard is i geschied. Hij ontbiedt daarop der. betrok ken ingenieur, waarna zich het volgende onderhoud ontspint Deze straat meet toch Worden gepla veid, niet waar? Zeker, mijnheer de prefect. Dit moest toch al vijf dagen geleden zin begonnen, niet waar? Zeker, mijnheer de prefect. En toch heeft men nog geen slag uit gevoerd Neen, mijnheer de prefect. En waarom niet, als ik vragen magt Omdat in deze straat een gemeente raadslid woont. Hij gaat de volgende week met va cautie en nu hebben wij het beter gevonden met het opbrekenvan de straat te wachten, totdat hij vertrokken is, want anders zou hij te veel last van het werk hebben!. De prefect was over dit antwoord zoo perplex, dat hij geen woord kon zeggen. Een rijke ,,arme." Te Genua is een landeigenaar met- eert 'inkomen, overeenkomend met 12000 gulden per jaar, in ellende en gebrek in een, vuile, slecht onderhouden woning gestorven. Da man leefde in een der armo.edige wijkcri der stad. Ofschoon hij 85 jaar-oud was had hij niemand bij zich cm hem te helpen. Hij was eigenaar van een honderd wonin gen in de stad en van uitgestrekte lande rijen. Zelfs zijn buren wisten niet anders, dan dat hij een arm man was. Daar men hem sinds e-enigsn tijd nies gezien had, brak de jpolitie #zija woning open en vond hem dood liggen. Men wilde hem „van do arm-en;J begra ven, maar ler elfder lire lew?.in aan kei licht, dat hij in lires multimillionair! was. Mond- en k'auwzsar in Engeland. Reuter seint uit Londen: Do .Times deelt mede, -dat voor 't eerst sinds 50 jaar het mond- en klauwzeer weer hecrscht in Noord-Schotland, waar een honderd kop pige sherlhorokndde, rasecht vee aan Groot-Brittannië is aangetast. Err.stig ongeluk ie Rc-r.e. in hei Nationaal Theater. J Uit Milaan woi-dt gemeld, dat een S(J M zeischap studenten, die een bezoes In-achten aan het Nationaal Theater, w Meter naar beneden zijn gestort door h« instorten van een voetbrug. Een van hes werd gedood, twintig werden gewond, j Tynhoon boven Manilla. .1 Een typhoon heeft Luzon en de J>' sayas-eilanden geteisterd. Spoorweg-, lefoon- en telegraafverbindingen zijn W schadigd, evenals de oogst. Manilla zelf staat gedeeltelijk or# water tengevolge van den hevigen rege J val. Grondverschuiving in het Kanaal va1 Corinth?/. rJ Tengevolge van een ernstige gronm schuiviing zal het kanaal van Conn gedurende ongeveer een maand onbm3 baar zijn.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4