ZIJN UW HANDEN EN LIPPEN pijnlijk, schraal of gesprongen door de ioude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende PUROL. 3268 „Do Haagsclie regeering hield, een oog dicht en liet begaan. Zij verwachtte zelfs een gemeenschappelijken stap van de Geal lieerden en dit verklaart zonder twijfel de haast, waarmede de kroonprins den gast vrijen bodem van Nederland verlaten \ee£L" Het blad is Nederland als „gastvrijen Nodem" voor zoovele Belgen blijkbaar-al "f&uw vergeten! Waarborg en belasting der gouden en en zilveren werken. Bezuiniging. Bij Kon. besluit van 8 dezer is met in gang van 1 Januari 1924: a. opgeheven het kantoor van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Alkiöaar; is bepaald, dat het gebied van de na te noemen kantoren van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren weTken wordt vastgesteld als volgt: Het kantoor Amsterdam I omvat: het rechterlijk arrondissement Amster dam; het rechterlijk arrondissement Alkmaar;^ het rechterlijk arrondissement .Haar lem, met uitzondering van de gemeenten Alkemade, Hillegom, Leimuiden en Lisse; een en ander echter niet voor zooveel be treft de uit het buitenland aangevoerde goederen. Het kantoor Amsterdam H omvat het gebied van het kantoor Amsterdam I, ech ter alleen voor zooveel betreft de uit het buitenland aangevoerde goederen; c. aan G. G. G. Warmolts, controleur van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Alkmaar, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Rif|sbureau voor onderzoek van handelswaren. Een adres. Het bestuur van den Middenstandsraad heeft aan den Minister van "Waterstaat ien adres gericht, waarin wordt gezegd, dat het heeft vernomen van een aandrang, die op den minister is uitgeoefend, om in verband met de noodig geachte aanstelling an tijdelijke ambtenaren bij den post- jhèque- en girodienst, de beschikking te krijgen over den vleugel van het gebouw -an dien dienst, waarin thans is geves tigd het Rijksbureau tot onderzoek van .handelswaren. De Middenstandsraad verzoekt den mi nister, aan dien aandrang geen gevolg te geven, ten eerste om redenen van hooge vorhouwkosten en ten tweede omdat do -aad meent, dat voor het Rijksbureau te 's-Gravenhage nergens anders een gunstige «elegenheid bestaat om zich te vestigen. Jovendien zal, naar de meening van <dressante, een verplaatsing van het bu reau, dat zulke uitnemende diensten aan handel en nijverheid bewijst, noodzakelijk rot gevolg-hebben, dat do dienst gedurende langeren of korteren tijd gedesorganiseerd wordt. (Tot de ontruiming op korten termijn is echter al besloten. Red.). Concurrentie door loonarbeiders. De Middenstandsraad beeft in zijn laat ste vergadering o.m. de concurrentie door loonarbeiders besproken. Van verschillende zijden is de klacht vernomen, dat de 8-urige arbeidsdag aan leiding geeft tot een, zooal niet oneerlijke, dan toch in allen gevallen zeer onge- wenschte concurrentie van loonarbeiders' aan hun patroons. In verband hiermee is bij den Midden standsraad de vraag gerezen, of hier niet aanleiding kan worden gevonden tot een soepeler toepassing der Arbeidswet en wel in dier voege, dat het in gevallen, waarin arbeiders bereid zijn langer dan 8 aur te arbeiden, aan patroon en arbeider Wordt toegestaan, in onderling overleg tot invoering van een 10-urigen arbeidsdag over te gaan. Met het oog hierop Heeft hij zich tot den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid gewend, met de vraag of deze be reid zou zijn de noodige stappen te doen welke er toe kunnen leiden, dat aan ar beiders, die langer dan 8 uur blijken te willen werken, wordt toegestaan zulks óók in dienst van den patroon te doen. Fimmen van de baan. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van het secretariaat van liet I. V. V. heeft in vervolg op reeds vroeger gehouden dis cussies in het Bureau en in het Bestuur van het I. V. V., een bespreking plaats geheid over de positie van Fimmen als secretaris van het I. V. V. In onderling overleg werd goed gevon den, dat Fimmen per 1 November as. zijn functie als secretaris van het I. V. V. izal neerleggen. (Fimmen was voorstander van een een heidsfront met de C. P.). Uit den gemeenteraad te Zaandijk. In de gisterenavond gehouden raadsver gadering is tot toelating van het nieuw benoemde lid B. Witbaarct (arbeiders-kies- vereeniging) besloten. Na zijn installatie deelt de heer Wit- baard mede, dat zijn vorgaoger Krom zich inzake do opheffing van de zakelijke be lasting op het bedrijf heeft vergist en be doeld had te stemmen tegen het voorstel om de opheffing van deze belasting van terugwerkende kracht te doen zijn. Verder deelt spreker mede, geen deel te zullen nemen aan de benoeming van twee wet houders. Na een tweede vrije stemming wordt de heer Van Zaane (burgerlijk) met 2 stem men, tegen 1 van onwaarde en vier blanco, benoemd. Dc heer Van Zaane zegt de benoeming te Zullen aanvaarden onder voorbehoud, dat ook een lid der soc. dem. als zoodanig zit ting zal nemen. Vervolgens wordt de heer O. Bakker (s.-d. en aftr. wethouder) na herstemming met den heer D. Witbaard (arb.-kiesver- eeniging), met twee stemmen tegen een ge kozen. De heer Bakker wensclit zijn benoeming in beraad te houden. Deze week zullen de gewond audiënties van de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen, marine, waterstaat en koloniën niet gehouden worden. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water Door de duisternis misleid, geraakte Zaterdagavond het 14-jarig doch tertje van v. S. in wijk Hoorn in een sloot Niettegenstaande er geen hulp aanwezig was, w:st zij zich uit haar weinig benij denswaardige positie te bevrijden. Aanbesteding. Gisterenmorgen had de aanbesteding plaats van den bouw eener Chr. H. B. S. in het Burgemeester Visserpark, waarvoor de inschrijvingen waren als volgt: In massa: G. Gesman en C. Zoetemeijer £116.890: A. f310; B. f1975. W. v. d. Bijl f121.241; A. f230; B. f1575. Gebr. den Ouden f121.600; A. f230; B. f1380; Gebr. v. Vliet f136.341; A. f250: B. f1200. A. v. Dam f122.500; A. f230; B. f1400. K. Tolk f123.741; A. f230; B. f 1575. W. v. d. Helm f 122.300; A. f 230; B. f1575. J. Gesman f119.975; A. f200; B. f2000. Schilderwerk: J. v. Helmond f 5247.50; A. v. d. Snoek f5506; J. de Graaf f5750; Ph. v. Keeken f 5350; A. Baas f 5800. A en B beduiden eventueele -wijzigingen welke in het bestek kunnen voorkomen. Vereen, ontbonden. De geheelonthou ders verecni ging „De goede tempelieren" is ontbonden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tentoonstelling. De zelatricen der verschillende Broederschappen gelieve er nota van te nemen dat, wie zich beschik baar wil stellen om in de Tentoonstelling behulpzaam te zijn, zich hiervoor moeten aanmelden Voorstraat 60. Echter voor "Woensdag, dus morgenavond. Zanderij. Binnen korten tijd zal de Zanderij langs den z.g. „Bovenkant" ge opend worden. Een gedeelte van het spoor is reeds in orde gebracht en aan het ove rige gedeelte wordt ijverig gewerkt. Wel zullen eenige tuinders door wiens peroee- len de rails zijn gelegd de onaangename gevolgen hiervan ondervinden doch na een zekeren tijd komt door deze afzanding weer een flinke oppervlakte tuin en bollen- grond beschikbaar. Zeer waarschijnlijk zul len in den a.s. winter eenige arbeiders hier aan werk krijgen. LISSF. Het autobus-ongeval. Omtrent het be richt uit Lisse omtrent het autobus-onge val van Zaterdagavond, geeft men ons een andere lezing. De passagier, die aan het stuur was toegelaten, was chauffeur-mon teur, dus geen willekeurig passagier. Do eigenlijke chauffeur was bezig geld in ontvangst te nemen van de passagiers. Wij willen vertrouwen, dat door scherp toezicht en door de bekwaamheid der chauffeurs „ernstiger ongevallen" uitgesloten zijn. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen slaagde te Amsterdam mej. G. A. Raebel, alhier. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorzitter E. Vernóde, burgemeester. Aanwezig waren tien leden. Afwezig W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oyo. De Voorz. stelt voor de lezing der notulen der vorige vergadering uit te stellen Ingekomen stukken. Een tweetal missiven van Ged. Staten, goedkeurende eenige genomen raadsbeslui ten. Een adres van den veldwachter S. van der Meer, waarin adressant dank brengt voor zijne benoeming tot chef en voor zijn salarisverhooging. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres, waarin aan B. en W. wordt verzocht ten spoedigste te komen met een voorstel tot het aanlegden van een nieuwe algemeen© begraafplaats en een voorstel inzake de verbrceding van do nieuwe brug aan de Papelaan, ingediend door den heer O. Kggink Sr. worden verwezen naar B. en W. om praeadvies. Daarna worden genomen eenige besluiten comptabiliteit en de pensioengrondslagen vastgesteld van eenige gemeenteambte naren, waarna de openbare vergadering werd gesloten en de Raad overging in be sloten vergadering. WASSENAAR. K. S. A. Donderdag 15 November a.s. des avonds te half acht uur zal in het Pa tronaatsgebouw vanwege de plaatselijke af- deeling der K. S. A. als spreker optreden de WelEerw. ZeerGel Heer Ds Jos Krijn uit Valkenburg met het onderwerp: „De eeuwig jonge levenskracht der Kerk". Ver trouwd mag worden, dat de ruime zaal van het Patronaatsgebouw te klein zal blijken, om alle toehoorders van dezen bekenden redenaar te kunnen bevatten. R. K. Vrouwenbond. Door de leden van den R. K. Vrouwenbond wordt deze week bij verschillende parochianen aange klopt om bijdragen voor de St. Liduinaver- eeniging. Ieder kijke dus zijn linnenkast eens na-, om te zien óf er niet wat op te ruimen valt. ZOETERWOUDE. Verloting. Door de Christelijke Meis- jesvereeniging „Ora et Labara" is eenc ver loting georganiseerd van de door de leden vervaardigde handwerken. Personalia. Mej. Klompó, onderwijze res aan de Jongensschool alhier, is in ge lijk© betrekking benoemd te de Beemster. Er zijn thans twee vacatures aan die school Kamer van Koophandel. Voor de ver- Woensdagmiddag. W&ÜHEER U met de a.s. St. Nicolaas een waarde vol en blijvend geschenk wil geven, laat dan een Foto van Uw Kinderen maken in het Atelier Fa. NI. BO^GENAAR, P. SLEGTENHORST, 826x NIEUWE RIJN 46. Ate! rgeopen tot'savo ndsSuur- ET Let op naam en juist adres. kiezing van de leden van -de Kamer van Koophandel voor Rijnland ressorteert deze gemeente onder het Hoofdstembureau Lei den, alsmede do gemeenten Oegst-geest en Leiderdorp. Verloren. Door Mej. K. is aangifte ge daan dat door haar Gene portemonnaie met negen gulden inhoud is verloren. Een koe in het water. Een koe van den veehouder v. d. K. aan den Vliet is 's nachts te water geraakt en half bevroren door den eigenaar daaruit verlost. Het dier moest worden afgemaakt-. Een leelijk schadepostje. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Gandi- daats-examen in de "Wis- en Natuur kunde (La. J) do hoer J. Tensen (Ber- chem bij Brussel). STADSNIEUWS R.-K. Jongevrouwenbond. In de kleine Stadszaal werd gisteravond een vergadering gehouden voor de groe pen B en G van den R.-K. Jongevrouwen bond. De zaal was geheel gevuld met grootere en kleinere meisjes, terwijl ook enkele ouders aanwezig waren. De WelEerw. pater v. d. Donk, direc teur van de afd., heette allen hartelijk welkom op deze eerste bijeenkomst. Spr. zeide, dat deze vergadering tevens als propaganda-vergadering was uitgeschre ven. ZijnEerw. herinnert aan do dezen zomer verzonden circulaires, hetgeen zoo goed als een mislukking geweest is. Spr. hoopt echter, dat hij nu een groot aantal meisjes van 1721 jaar, die een Mulo-, H.B.S.-, Gymnasium of Kweekschool be zocht hebben, als lid van den J. V. B. zal krijgen. Daaruit moet de J. V. B. eigenlijk bestaan, wijl jongere leden niet deel kun nen nemep aan de vorming van de ont wikkelingsclubs, die zullen opgericht wor den. Spr. geeft hiervan een nadere uit eenzetting en zegt, dat al naar gelang men zulks verlangt, er cursussen georganiseerd kunnen worden voor godsdienst, liturgie, kerkelijke geschiedenis, letterkunde, enz. Spr. is Voorts bereid een cursus in te richten voor practisch boekhouden, waal- voor de heer Deumens zijn medewerking toezegde. Verder kunnen er ontwikkelingsclubs gevormd worden voor muziek, zang en tooneel, zooals er reeds een gymnastiek club beslaat. De contributie bedraagt 10 cent per week en hoewel de afd. eigenlijk reeds in Juli werd opgericht, zal de con tributie slechts over de 3 laatste maanden van het jaar geïnd worden. Spr. dankt tenslotte mevr. Ellen Russe voor haar welwillende medewerking. Even eens deed spr. zulks ten opzichte van mej. Kortman en mej. v. Beek, die hierna door enkele zangnummers den dank der aan wezigen onder luid applaus ontvingen. Hierna kreeg mevr. Ellen Russe het woord, die een lezing met lichtbeelden zou houden over: Het costuum door alle tijden heen, over de steeds wisselende mode. Niet echter wilde spr. dit doen om aan te sporen de mode te volgen; dal; doen de dames al genoeg. Spr. wilde ook geen diepgaande studie over de (mode houden, doch slechts een luchtige causerie over de zeden en gewoon ten der verschillende volkeren en tijden ten opzichte van kleeding en karakter. Reeds dadelijk haalde mevr. Ellen Russe hierbij eenige voorbeelden aan ten hewijze van het verschil van smaak en opvatting van de bewoners van diverse landen, om vervolgens te komen tot de conclusie, dat er met de kleeding toch wel een ideaal is te hereiken, als zij bestaat uit de volgende drie punten :1e. Zij moet zijn een bedek king uit het oogpunt van zedelijkheid; 2e. Een geschikte beschutting tegen het klimaat; 3e. Een product van schoonheid, waarin beide eerste punten vereenigd worden Uitvoerig en op interessanto wijze de begaafde spreekster vervolgens een overzicht van de verschillende mo door alle tijden, beginnend hij de oude Egyptenaren en Grieken, en eindigend bij de hedendaagsche mode. Onbevooroor deeld en zonder vrees wees mevr. Ellen Rusee bierbij tevens op do vele dwaashe den, die bij het volgen der mode dikwijls begaan worden en wij mogen constatce- ren, dat zij met gezond verstand en oor deel allen heeft doen zien, hetgeen zij be oogde. Pator v. d. Donk, dankte mevr. Ellen Russe aan het slot der bijeenkomst harte lijk voor haar aangename en interessante causerie en wekte nogmaals dringend op om toch lid te worden van den J. V. B., waarna de bijeenkomst gesloten werd met den Ghr. groet. Het ontvoerde meisje. W e e r teru g. Onder bovenstaande sensationeel© titels schrijft „Het Volk" nu weer iets anders dan de vorige weck over het Liefdegesticht „De Goede Herder". Hier volge het: „Men herinnert zich, hoe eenigen tijd ge leden een katholiek meisje uit Medeinblik om de enkele reden dat zij zich met een sociaal-democraat verloofd had ;werd ont voerd en opgesloten in het klooster „do Goedo Herder" te Leiderdorp. De mededee- ling ervan in ons blad kwam ons op de ge bruikelijke portie schimp van een heel aan tal katholieke bladen te staan, maar uit nadere inlichtingen bleek afdoende, dat wij gelijk hadden en de Roomsche bladen, die omtrent een slecht leven van liet meisje insinueerden, gelasterd hadden. Intusschen is het meisje, naar men ons uit Medemblik meldt, thans weer in vrij heid gesteld, na twee maanden in het kloos- aer vastgehouden te zijn. Zij is uit het klooster teruggehaald op verzoek van de moeder-overste, die erkende dat het meisje daar niet op haar plaats was. Te Medemblik is men overtuigd, dat dc ruchtbaarheid, door ons en ook door een plaatselijk blad aan het ergerlijke geval gegeven, de in-vrijheid-stelling van het meisje bewerkt heeft." Heel die geschiedenis pleit weer voor de inrichting en het daar geldend opvoedings systeem! Het meisje was minderjarig; dus was daar krachtens de ouderlijke macht, die volkomen rechtens had gehandeld, door het kind daar te doen opvoeden. Het ge sticht heeft dus natuurlijk niets ver keerds gedaan door het meisje op te ne men; dat moet ieder weldenkend mensoh toegeven. Maar, om het meisje, daar te houden, werd vereischt een v r ij e wil zooals .wij ook verleden week bij een an der geval opmerkten word vereischt een rustige omgeving en geen invloed van buiten. De vrije wil, noodig in het opvoedingssys teem van het gesticht, kwam er wel. lede ren dag had het meisje meer vrede met hare omgeving, gevoelde zij zich meer thuis en meer opgewekt onder de wijze en liefde volle zorgen der Zusters. Maai-, dank zij haar „verloofde", ontbrak de rustige omge ving; deze trachtte brieven binnen te smok kelen enz. en dreigde met een ontvoering. En ter wille van het meisje zelf (die in tusschen in een liet gesticht welgezinde stemming verkeerde) én ter wille van de rust in het gesticht, waarvoor 'n spectacle, aarmede gedreigd was, nu juist niet gun stig zou zijn, werd besloten het meisje te laten gaan; natuurlijk niet in eeils, maar op heel regelmatige wijze. Ziedaar allesWat misdoet nu toch zoo'n gesticht in de oogen van het socialistisch dagblad?! Wat blijft er over van dat gc- phanfaseerde griezelige „opsluiten"?! Zonder noodzaak op straat. „Het Volk" van gisteravond heeft nog één ander „schandaaltje" uit Leiden. En wel het volgende: „De bouwvereeniging „De Goede "Wo ning" is een R.-K. bouwvereeniging. Waarin dat Roomsch-Katholieke bestaat weten- we niet, wel weten we waarin ze verschilt van andere goede woningbouw verenigingen. Zoo o.a. heeft zo in den bitteren wo ningnood huizen laten leegstaan, terwijl er gegadigden waren. Die gegadigden waren niet R.-K. Het zal wel buiten haar schuld zijn, dat haar arbeiderswoningen tot boven f 8 per week aan huur moeten opbrengen. Maar het is ook buiten schuld van vele huur ders, dat ze niet genoeg verdienen om dio hooge huren op te brengen en dat ze ge dwongen zijn, die woningen te betrekken, daar hun de huur was opgezegd van goed- koopere woningen. Van sommigen bedraagt, de huur *A van hun inkomen. Maar de huurders zijn goede R.-K. en nette menschep, dus voor alles willen ze prompt op tijd de huur voldoen, en om dat te kunnen doen, zijn ze noodgedwongen er toe over gaan kostgangers te nemen. Lang ging dat goed tot dat het bestuur der bouwvereeniging aan een paar huur ders om dio reden de huur opzegde. De huurcommissie gaf 3 maanden uitstel. De winter staat voor de deor. Het be stuur heeft ge.en geduld dus naar den kantonrechter. Nu zijn de menschen gedagvaard op Woensdag 14 Nov. de woning te verlaten. Door de redelooze handeling van het bestuur (of is het hier alleen de secre taris) zijn de menschen radeloos. Al hun hoop is nu gevestigd op het menschelijk gevoel en de democratische opvatting van den kantonrechter." Hiertegenover zij heel kort opgemerkt: Eerstens, dat er nooit huizen onver- huurd zijn gelaten. (Wel is het gebeurd, dat een huurder die b.v. nog moest trouwen zelfs het huis een paar weken lee liet staan). De medcdeeling"„De gegadigden waren niet-Kalkoliek" is een insinuatie van zéér laag gehalte, wat een ieder zal toegeven, als hij wil bedenken dat hei grootste gedeelte der huurders niei-Ka- tholieken zijn!! Tweodens, dat geen huizen, die „bo ven de f 8 per week aan huur moeten op brengen", bij „De Goedo Woning" te vin den zijn. Do duurste zijn f7.25;maar te genover hoogstens 30 van dien hoogen prijs, zijn er ruim zeventig van een huur prijs tusschen f 3.45 en f 3.70! Uit deze twee opmerkingen blijkt dus al allerduidelijkst, dat „Het Volk"^ maar raakschrijft, als er een door Katholieken ondernomen instelling kan worden belas terd. De Woningbouwvoreeniging is in derdaad opgericht door Katholieken, maar niet om in de woningen uitsluitend Ka tholieken te doen wonen, doch om óók voor Katholieken woningen beschikbaar te hebben, zoo b.v. een door socialisten be heerd© woningbouwvereeniging Katho lieken practisch zou uitsluiten (Dat zou immers wel eens kunnen gebeuren!) Van niet-Katholieken uitsluiten 'is bij „De Goéde Woning" geen sprake, zooals ttofin&ftRfeSijke Aankondig v VS€MEg84TELIJKE VISCHVERKOO? Aan den gemeentelijken ViscW Visckir.arkfc IS (Telcf. 1225) is A\W verkrijgbaar VERSCHE HARING af, SCHELVISCH a f 0.26—f 0.30, SCHtli f 0.14—f 0.ISf 0.25, KABELJAUW f 0.40, TARBOT a f 0.45 per nond en MAAK- en VOLLE HARING a per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Burgen^ Leiden, 13 November 1923. Katholieke fipemla LEIDEN. Woensdag. 2de cursusavond, Pater t drichs S. J., St. Petruskerk. tei uur. Vrijdag Kruisverbond, BondsgebQu» 8.30 uur. NIEUWKOOP. Woensdag. Propaganda club, Patronal bouw, t© 7 uur. Vrijdag. Praatavond, Patronaatsgebom 7.30 uur. Vrijdag. Prop, club „St. Catharina", Bg gebouw, te 8 uur. Apotheek die tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Z dags geopend is: A. J. Donk, Doczastraat 31, Tel. ïsu G. F. Reijsfc, Steenstraat 35, Tel. is De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Meoschheid is steeds geop* doch alleen voor leden van dit Fonds, Telegrafisch Weerfeericlrf volgens waarnemingen verricht in denu gen van 13 Nov. 1923, medegedetl door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.764.3 Muenchta en Zuerj Laagste Barometerst.: 721.3 Roest. Verwachting tot den avond van 14 i' Stormachtige, later afnemende Zuidel tot Westelijke wind, zwaarbewolkt of trokken met tijdelijke opklaring, schijnlijk regenbuien, aanvankelijk zad wij reeds uit een te controleeren feite stateerden. Het bestuur van „De Goede "Woni heeft als algemeen© regel gesteld, de woningnood niet zouden worden o verhuurd. Daarvoor had 'het ziju den. Het wilde wantoestanden voorkon En het meende daarom een algemee regel te moeten vaststellen. Wij geven dat zulk een algemeene regel wel ceni de practijk hardheden piet zich kan m brengen. De huurders hebben zich allen contractueel verplicht, aan die regel vast te houden. De 1ste secrd of 2de secretaris, van wien in het ba wordt gesproken, handelt niet op gezag, doch geheel conform den wa van het bestuur. Ziehier tot zijn ware afmetingen to. gebracht een tweede pliantastisch veil van „Het Volk". 1 Februari 1924 wordt het bureau Vereeniging van Chr. Onderwijzers plaatst" van hier naar Den Haag. De uitslag der Donderdag- en Zaterd avond 1.1. in de Stadsgehoorzaal door Leidsche Burgerwacht gehouden weds!) den is als volgt: Korps A. 1. Boskoop 275 punten laai serie 53 Verg. zilv. med.; 2. Gouda I p. 1. s. 52, Gr.zilv. med.3. Zoela Zegw. "269 p. KI. zilv. med.; 4. Bodes ven 266 p. Gr. Br. med.; 5. Leiden 2s KI. Br. med. Korps B: 1. Valkenburg 271 p. ij zilv. med.; 2. Haarlem 265 p. Gr. ij mod.; 3. Boskoop 254 p. KI. zilv. mei; Bodegraven 250 p. Gr. Br. med.; 5. M schoten 238 p. KI. Br. med. Hoogste Korpsschutter: G. RhijnS gor, Valkenburg 59 p.; M. Binnen^ Gouda 59 p. (loten). Hoogste Leidsche Korpsschutter: Alphenaar 57 punten. Personeel: 1. L. Zandbergen, Zod woude, serie 60, steunserie 35; 2. C. Zi Bodegraven 60—33; 3. G. v. d. Wed Bodegraven 59—35; 4. D. Nieuwsteeg,] koop 5934; 6. F. M. do Jong, Bodi 59—3X11; 6. J. Viets, Haarlem MN 11 (om 5 en 6 werd geloot); 7. B. Tromp, Boskoop 5912-11-10, 8. W Kooreman, Leiden 5912-11-10 (om? 8 werd geloot); 9. G. B. v. d. Vosse.Bj lem 58—34; 10 J. Spaargaren, Boss 58—S3; 11. H. P. Spoor, Haarlem 5?' 12. J. H. v. Staveren, Leiden 57—34. Rozenprijs Personeel: L. Zandbal Zoeterwoude. Vrije baan: 1. J. H. van Staveren,1 den 5 X 36. 2. R. v. Mulligen, Voois* ten 4 X 36. 7 X 35. 3. L. S. G. v. Lo? Warmond 4 X 36. 4 X 35. 4. W naar, Leiden 3 X 36. 8 X 35, 5. T- Jong, Boskoop 2 X 36. 4 X 35. 6. B. pers, Haarlem 2 X 36. IX 35. 7. J. S garen, Boskoop 2 X 36. 1 X 34. jj„ Hoogma, Zoetermeer 2X36. 2X*j A. G. Mdjs, Alphen 1 X 36. 4 X 3j. B. Breurkena, Den Haag 1 X 86, o, 11. B. Lemkes, Alphen 1 X 36. 2 X G. v. d. Werken, Bodegraven 1** 35. 1 X 34. 13. A. v. d. Meer, Zoete*5 1 X 36. 1 X 35. 1 X 31. 14. D. v. <L den, Alphen 1 X 86. IX 34. 2 X 33. J. v. d. Heulen, Gouda '1X3Ö. 1 X 32. R. K. Kamer-Centrale Leid5?V Zooala reeda gemeld, houdt dc mer-Centra.1© Leiden haar gade ring op Dinsdag 12 Dccem!«r nam. 12.30 uur, in het BondsgeDou?, schuur, alhier.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2