lANO'S telegrammen Zoeterwonde. een Woning m L- H- BRIJNEN - Lcsad^si raclit, welke gemotiveerd werden Ie wijzen od do malaise, rui do tijd er nu niet bijzonder voor zou zijn. e beurs echter tot stand kwam zou zeker bezoeken. een woord van dank sloot do voor- 'tleao opgewekte vergadering. liet examen wiskundo M. O. akte :[aagdo te 's-Gravcnhage de heer E. pydermari, alhier. het examen vrije- en orde-oefe- slaagde te 's-Gravenhage mej. E. J. Fleerkamp, alhier. indagavond zal prof. dr. E. J. in het Leidscho Volkshuis een houden met lichtbeelden over liseho Koningsgraven". Centrum" meldt, dat er te Utrecht geruchten loopen, dat de burge- mr. Fockema Andreae, zou aange- :ijn om een professoraat te Leiden te [Jen. opvolger van burgemeester Fcckcma kt blad. onder het grootste voorbc- ir. dr. Kooien, voorzitter der Tweede vraag onzerzijds verklaarde de ockema Andreae ons, dat hij niet gezocht voor een professoraat ulger van prof. v. d. Vlugt, en dat hij alsnog zou aangezocht wor- toch niet aan denken zou, een be- tot professor te aanvaarden. jnaclit heeft een winkelier aan de raat een voor zijn winkel onbeheerd rijwiel binnengehaald. Inlichtingen aien aan het commissariaat van iet bureau van politie zijn eveneens ;gen te bekomen omtrent drie big- igisteren onbeheerd op de veemarkt Icrgebleven. ingang van Maandag a.s. is het od met een. halven cent per 4 ons De prijs zal dan bedragen 12 opleiding tot Kern ons trant sch do- ibben zich dit jaar alhier drie nicu- «ten doen inschrijven. RONAATS ARBEIDSBEURS. raus Patronaat, Hooigracht. Tel. melding Donderdag 89 uur: 1 i e d i n g 1 Stoffeerdersleerling, maansleerlingen, 1 Kantoorhedien- MUZIEK. Carl Flesch. aig omzetten oven on weer heeft concert van het Concertbureau oos, dan tocli plaats gehad. Carl eeft de reeks geopend. Wanneer rast ziet, waarmede deze' groote gereed maakt, krijgt men on- den indruk van bebeersebing. zeker is zijn spel. Technisch alles in staat. De loon is zoovol- rein, de streek is zoo absoluut, een vlekje te bespeuren is. De grepen, 't flageolet, alles is In 't kort boven alle moei- hij hemelhoog verheven, 't ïrt van Tschaïkowsky, dat hij nitzler aan den vleugel speelde, auditorium in verrukking.Toch geheelo programma, boeide dit Zonder orkest verliest dit concert ^zarre tegenstellingen enorm en - jt. Begeleiding op klavier klinkt jj fanneer men naar Flesch luistert men den diepgang van zijn men gevoelt ook, dat zijn be- liem algeheel meester doet zijn sentiment. Hierdoor doet zijn bewonderenswaard ook, streng li's „Chaconne", voor viool-solo, Mg gspeeld. Zij die weten wat inheeft, zullen eerst de groote spel-kwaliteiten begi'ijpen die r !- M 'iS pauze werd van den Oostenrijk- iponist Korngold de suite „Viel Nichts" gespeeld. JDeze suite jonge componist, evenals een ci Ouverture hij Shakespeare's tl «h ado about nothing", en hij e-geest gevoeld in Josilie De ons onbekende muziek uitmuntende vertolking boel laatste nummers allo bewer- Mr Kredsler deden de groote voor 'den violist in velerlei op- lelijk naar voren komen. Was <le Paganini niet geraffineerd tecli toon voldragenheid ooit a toen Flesch het „Crave" Friedemaim Bach, toen de g-snaar zoo heerlijk zong? al elmuziek uit Rosamunde van wed zijn prachtig staccato boo tsend raakte do stok do snaren 10 het welbekende „Praludium" "jd-liggende forsch-gespeelde in to) den aanvang) en Allegro w öni. Flesch heeft dezen avond ploos spel gegeven. Dankend «iuigingen van bijval, gaf do toegift Schubert's mooi: „Ave ^hnitzler muntte weer uit in de ti Hij is een musicus, die vol "•aanpast; zijn spel meebuigt, rl°K 011 *ock 'z „e li, geeft, zoodra dit moge- ih* ^wondering uitte zich in js! 'Gejuichingen, dio de twee kun- •oederlijk deelden. J. K. ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)j Monster, datum postmerk. r Zeer Geachte Redactie, Mag ik U beleefd verzoeken bijgaand stukje in Uw blad te willen opnemen? De Vereeniging „Voor Eer en Deugd" be zit een eigen orgaan, geheeten Mannenadel en Vrouweneer*), dat om zijn actualiteit ten volle verdient gelezen te worden door allen, die belang stellen in de zedelijkheids kwestie, welke waarlijk onder de meest be langrijke moet worden gerangschikt. Zoo wordt bijv. in de jongst-verschenen afleve ring door Mr. W. Duynstee C.S.S.R. een reeks van artikelen aangekondigd over: ,,De Katholieke leer over de kuischheid" en de naam van den schrijver staat er wel borg voor, dat hier iets zal geboden wor den, wat een jjreeden lezerskring ten volle waard is. Diezelfde aflevering maakt mel ding van de gewestelijke congressen, welke einde September in verschillende steden van het Bossche Diocees zijn gehouden en wel te 's Hertogenbosch, Tilburg, Eindho ven en Nijmegen. Wel een bewijs van de actie, welke in ons Roomsche Zuiden wordt gevoerd om het behoud van een goed, dat door iederen katholiek als een goed van kooge waarde moet worden gewaardeerd. En het feit, dat terzelfder tijd vier gewes telijke congressen worden gehouden wijst er op, dat in het Roomsche Zuiden vcor het werken dezer zoo nuttige vereeniging be langstelling bestaat, eene belangstelling, waarop wij in den edelen zin van het woord jaloersch mogen zijn. In deze maand en wel op 14 November aanstaande zal door de Diocesane Bonden van Vereenigingen „Vocv Eer en Deugd" in het Bisdom Haarlem voor de derde maal een Congresdag «worden gehouden en wel te Amsterdam, waar des middags te half drie in de zalen van de St. Joseph-G-ezellen Vereeniging, Plantage Middellaan 8, de algemeene Vergadering zal worden gehou den, welke voor alle Katholieken boven de 18 jaar toegankelijk is. Het werken van de Vereeniging „Voor Eer en Deugd" wordt door sommigen in den lande steeds gehoond en bespot; die spot deert ons niet, maar is een bewijs, dat men rekening houdt met ons werk en is ons een aansporing te blijven voortgaan. Er ziin anderen die wel niet openlijk met onze wer ken spotten, maar wier levensbeschouwing een zoo geheel andere is, dat steun en me dewerking, waar gevraagd, niet dikwijls verkregen wordt; ook dit moge niet ont moedigen'; wij moeten volhouden en in deze fier onze levensbeschouwing blijven bren gen voor het voetlicht van het openbare leven. Maar wat wij noodig hebben en waar wij op rekenen mogen, is. dat in a-lle katho lieke kringen het werken der Vereeniging worde gesteund, want het gaat hier om een zaak, welke voor alle katholieken een ge meenschappelijk belang is. Het onderwerp dat zal besproken worden, is gewijd aan de Roomsche Jeugd, hoe zij beschermd inaf-t worden tegen de gevaren van dau tegen- woordigen tiid in zake haar hoogste goed, haar deugd. Mejuffrouw Mooyman zal spre ken over het Roomsche kind (Reine jeugd) terwijl Professor Van de Loo van het Groot Seminarie te Rijsenburg spreken zal over de zedelijkheidsgevaren voor onze rijpere jeugd. Moge de belangstelling voor deze belangrijke onderwerpen en de wil om het werken der Vereeniging „Voor Eer en Deugd" te steunen blijken uit bet komen van vele Katholieken naar de Algemeene Vergadering, welke gesteld is onder de bescherming der Allerheiligste Mceder- L. H. WANNA, Pr. Directeur der Diocesane Bonden. „Mannenadel en Vrouweneer." ver schijnt in maadelijksohe afleveringen. De prijs per jaargang, franco per post is slechts f 3.- N.V. De R.-K. Boek-Centrale, Amsterdam. Gedachten van den H. Vincentius. Door do vereenigingen van den H. Vincentius van Paulo heeft dezo heilige van de daad der christelijke naastenlief de vele navolgers, zij het al te dikwijls uit de verre verte. En in de verschillende congregaties aan den grooten heilige ge wijd, bloeit de deugd van liefdo tot den naaste Ier wille der liefdo tot Christus weelderig en vruchtbaar. Dat het karakter, van den H. Vineen- tius in even grooto mate is gekend, dat kan echter niet worden gezegd, en daar om zij hun, die den geest van den won derlijken man willen benaderen, de lezing aanbevolen van de Brieven van den H. Vincentius van Paulo, zooals zij worden uitgegeven door den eerwaarden heer Pierre Coste en waarop Goyau in zijn laatsto hoek do aandacht vestigt. De „N. Tilb. Grt." zegt er van het vol gende: Men zal er onder meer uit kunnen lec- ren, dat slechts hij in waarheid Christus Volgt, dio' het lijden'' op christelijke wijze draagt en liefheeft. Uit de brieven van den II. Vincentius blijkt, hoe hij zelf het lijden eu 's levens verdrietelijkheden of tegenspoeden wist te vergelijken met de lijdensgebeurtenissen bij omstandigheden van Christus en do ware gevolgtrekking wist te maken, dat "t eens goed is wauneer God ons lijden schenkt, omdat alleen het lijden ons tot werkelijke navolgers van Christus maakt. Er zijn te allen tijde wel christenen, die liet aldus begrijpen en die verstaan dat voor dengene, die Gods vriendschap heeft, lijden zegening beteekent. „Christ 'sein hciszt leiden", zeide eens een Duitsch arm moedertje en wij hebban van oen huisvrouw, die veel aan hoofdpijnen leed, eens hooren vertellen, dat zij, wamieer zij eenigo dagen zonder migraine was, placht te zeggen: -Onze Lieve Heer heeft het op liet oogenblik niet goed met me voor. Om het aldus in te zien is er een zekere mate van christelijk inzicht noodig, maar om aldus 't lijden geduldig en zelfs met vreugde te aanvaarden, een niet-alledaag- sche hoeveelheid christelijke volmaakt heid. De H. Vincentius nu was dermate in het leven van Christus doorgedrongen, dat hij bij iedere gelegenheid, als hij anderen te troosten of te raden bad, een zeer toepasselijk voorbeeld vond. Zijn brieven zijn er vol van en daarom kon Goyau ook zeggen, dat wie do correspon dentie van den H. Vincentius goed zou doorwerken, heel gemakkelijk een „Na volging van Christus volgens den H. Vin centius" zou kunnen samenstellen. Laten wij eens voorbeelden geven. Aan een overste van een zijner kloos ters schrijft de heilige een regel, dio wel do grondregel kon zijn: „Als er niets te lijden is, zouden noch de ziel noch het lichaam gelijkvormig zijn aan den lijden den Christus; en toch is deze gelijkvor migheid het teeken onzer voorbestem ming". In 1650 viel broeder Barreau te Algiers in slavernij. De H. Vincentius schrijft hem: „Onze Heer, van uit den hemel op aarde neergedaald voor de verlossing der rnen- scben, werd door hen gevangen genomen en opgesloten. Welk een geluk voor u, mijnheer, op dezelfde wijze behandeld te zijn." Een overste te Rome, Alméras, heeft lastige onderhoorigen. De heilige zegt hem: „Onze Heer joeg Sint Petrus niet weg, al had deze Hem driemaal verloo chend, en zelfs niet Judas, hoewel die in zijn zonde sterven zou". Dezelfde Alméras had veel moeite met het zoeken van een huis: „Het is goed heid van God ons de gelegenheid te geven den toestand van Onzen Heer eer aan te doen; Hij had geen woning op aarde". Aan twee priesters, die vernederd wer den om hun catechismus-geven of pree- ken schreef hij: „Een priester zou moeten sterven van schaamte als hij er op uit was geprezen le worden in den dienst dien hij God bewijst, of in zijn bed te sterven, als hij ziet dat Jezus Christus voor Zijn werk beloond werd met beledigingen en het schandhout". Om een overste te toonen hoe hij zijn broeders-moet behandelen, zegt bij: „De Zoon van God behandelde zijn Apostelen als vrienden, boewei zij nog geen pries ters waren; en wij zouden de onzen als dienaren behandelen, hoewel wij moeten zeggen, dat de meesten meer deugden heb ben dan de (meesten van ons, ten minste dan ik". Aan een aalmoezenier des Konings, die gaarne bisschop zou zijn geworden en die daartoe den invloed van den H. Vincen tius verzocht, antwoordde deze: „Gij moet den regel der Kerk volgen, die niet ver oorlooft dat men zichzelf vooruitduwt naar de kerkelijke waardigheden: en gij zult den Zoon Gods navolgen, die, eeuwig pries ter, toch niet uit zich zelf deze waardig heid «is komen uitoefenen, doch gewacht hoeft totdat Zijn Vader Hom zond." Aan een bisschop, die veel processen voerde, schreef de heilige: „Ik voor mij Monseigneur, bewonder Onzen Heer Jezus Christus, dio do processen afkeurde, maar zelf er een heeft willen hebben en het verloor." Een missionaris wilde zijn ouders gaan bezoeken, de H. Vincentius zond hem dezo vermaning: „Gij weet, dat Onze Heer slechts eens in zijn land terugkeerde, en wel bij de gelegenheid, dat do zijnen Hem van hoven van den berg naar beneden wilden werpen, wat hij toeliet, denk ik, om ons een geestelijko voorstelling te ge ven van de gevaren, die men bij zulk een gelegenheid loopt. Toen in 1653 eenige Visitandinen, die naar Polen gingen, door Engelsche kapers werden gevangen genomen, schreef de H. Vincentius: „Dat ziin goede berichten, God zij dank; men moet lijden hij de plichten der naastenliefde en zelfs moet men vreezen, dat het goed, dat men ver richt, zonder le lijden geen volmaakt goed is. De zoon Gods toont ons dezo waarheid, door bij al bet goed, ons gedaan, zooveel to willen lijden." Zoo zouden de voorbeelden (e verme nigvuldigen zijn van gezegden van den H. Vincentius waaruit blijkt, dat voor hem op den voorgrond hij alles Jezus Christus zelf stond, die er tevens den achtergrond van vormde vanwaar een goddelijk licht het doen en laten der menschen bestraalt. Het is niet moeilijk voor den Christen, in allo omstandigheden het leven en het voorbeeld van Christus te gebruiken om er eigen gedrag aan lo toetsen. Ongeluk kig genoeg denken wij er te weinig aan. Ware bet anders, ons leven zou heel wat verdienstelijker en ook gemakkelijker te dragen zijn. Dat leert ons de H. Vincentius in zijn briefwisseling die natuurlijk slechts een zwakko weerspiegeling is van de levens houding- zelf an dezen grooten eu menschlievenden heilige. Lassd- en Tusnfosui» De Proef Schooltuin West-Friesland." Een inrichting van. nog betrekkelijk kor ten datum en daarom cok nog weinig be kend, is de Prbef-Schooltuin „West-Fries land", gevestigd te Hoorn, behcorcndo bij dc Rijksfcuinbouwwinterschcol aldaar. In dit jaar ontviel aan dezo inrichting een groote steun door het overlijden van den Directeur der Winterschool, den heer K. Nobel, tevens Rijks tiunbouwconsulent. De ze man, aanvankelijk veehouder, die eerst toen hij-gehuwd was, te Wageningjen in de tuinbouwkunde ging studeeren, heeft den Tuin dienstbaar gemaakt niet alleen aan het onderwijs,maar ook aan de praktijk van deze omgeving. En daarom is deze inrichting waard er melding van te maken. Tc'en bij de overströoming van 1916 bet- Zuidelijk deel van het ambtsgebied nog onder water stond, werden in dezen, tuin reeds proeven genomen om te onderzoeken, welke gewassen op het droogkomende land met de meeste kans op succes zou- dien kunnen worden geteeld. Teen er door den oorlogstoestand onvoldoende aanvoer was van verschillende tuipbouwzaden, werd hier beproefd, of ook in ons land deze zaden konden worden gewonnen. Op deze en andere wijze beeft, dank zij den- overledene. de Proef Schooltuin veel nut gesticht. In de oorlogsjaren werd dan be proefd, of ook in ons land zaad kon «wor den gewonnen, van postelein, late bloem kool, andijvie, enz. In 1916 werd hiermee een begin gemaakt en dit werd in de vol gende jaren voortgezet. Gebleken is, dat ook hier zaad van late bloemkool kan worden geteeld. Het is uiterst moeilijk, kooien van November tot het volgende voorjaar zoo to bewaren dat ze in bet voorjaar doorschieten, bloeien en zaad ge ven. Wel kan men van enkele exemplaren in den zomer kool telen1, doch dan is niet uit te maken, hoe zulke kooien zich in den herfst zouden vertooncn. Bovendien: is er thans weer voldoende aanvoer van dit zaad uit het Zuidien van Europa. Daar ook posteleinzaad moeilijk te krijgen was, werd beproefd dit in 1919 zelf te winnen onder glas. Per cenruiter werd circa 2$ ons zaad gewonnen. Daar het zaad nu weer gemakkelijk te betrekken is, is men met bet winnen van p-zaad niet voortgegaan. Met de zaadteelt van vroege bloemkool, andijvie, wortelen en knolselderie is men doorgegaan, om een constant, verbeterd ras te verkrijgen. Van de vroege bloem kool is oen ra-s verkregen, dat veel over eenkomt met do Erfiirter, en uitstekende kooien levert. Bij de teelt van andijvie- zaad werd een ras gewonnen, dat later verbasterd bleek te zijn met Brusselsen Witlof. Van knolselderie is zaad geteeld, door volwassen knollen te overwinteren. Hierdoor is men in staat-, selectie op den knol toe te passen1. Deze methode van overwintering brengt echter groote bezwa ren mee: de knollen lijden door rotting, en het aanworielen in bet voorjaar laat ook te wenschen over, vooral bij langdu rige droogte. Op dezo wijze is echter een ra-s gekweekt-, dat mooie, regelmatig ge vormde knollen voortbrengt. Geen wonder dat do Tuin tot lieden veel belangstelling genoot van.de kweekers uit de omgeving. Meermalen hadden demon straties op den Tuin plaats, welke door velen werden bijgewoond: o.a. het selec- tepren van pGotaardappelen, 't trekken van witlof, enz. Ook werd de Tuin vaak bezocht door excursies, niet alleen van uit de buurt» maar ook uit andere pro vinciën. C. B. MARKTBEB8CHTÈM (Laatste itiier-üctaie» DE EX-KROONPRINS VAN WIERINGEN VERTROKKEN. M e n reet niet i rh e e Het persbureau Vaz Dias ontving heden morgen het volgende bericht uit Ewijkssluis De ex-kroonprins is hedenmorgen te 4.30 uur met twee zware automobielen van Ewijkssluis vertrokken. Do ex-kroonprins nam plaats in den eersten wagen, terwijl in den tweeden wagen de bagage geladen werd. Door bijvulling van veel olie en ben zine werd het vermoeden gewekt, dat een groote afstand afgelegd moest worden. Bij informatie te Wieringen werd ons medegedeeld, dat de ex-kroonprins heden nacht naar Doorn was vertrokken. In 'de 'haven wist men hedenmorgen van het vertrek niets. Het schijnt, dat hij om 4-uur vertrokken is naar Ewijkssluis. Het persbureau V. D. heeft zich verder ter informatie gewend tot Doorn. Om half 10 hedenmorgen werd ons opheb secretariaat van Huize Doorn medegedeeld, dat de ex-kroonprins daar nog niet- was aangekomen en dat bij daar heden, niet verwacht werd. Toestemming der Rcgecring? Heb persbureau Vaz Dias verneemt- om trent heb vertrek van den ex-kroonprins nader, dat het vrijwel vaststaat, dat de ex- kroonprins ons land heeft verlaten met be stemming naar Duiteehland. Hij schijnt daartoe de toestemming van de Ncderlandsche Regcering te hebben ontvangen. Men seint ons nader: Dc Kroonprins is naar Oehls (in Sileziü) met goedvinden van de Dnïtsche cn Ne derlandse]- jeg ering; alle formaliteiten zijn vervu ld. (Wan fflKseia dSraaeSS. düensS:). De Beisrsehe Putsch-niannen voor den krijgsraad. MUNGHEN, 10 November (V.D.) Ge meld wordt, dat do Putschistcn terecht zullen staan voor den krijgsraad le Mun- chen. LEIDEN, 8 November. Veiling. Bloem kool f 11—17, Boerenkool f 2.40—3.80, Gele kool f 610.40, Groenokool f 2.20—1.60, Roo- dekool f 7—10, Wittekoo! f 2—3.10, Rapen f 3.60—4.50, Kroten f 1.103.00, Wortelen f 6.S08.40, Selderie f 11.40. Knolselderie f 2—6, Prei f 1.40—2.20 alles per 100; Sprui ten f 1723, Kroten f 6—8, Ncrio 1113, Tomaten f 22—30, Spinazie 24—31, alles per 100 Kg. 10 November. Boter. De prijzen van •boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 2.22, prima boerenboter f 2.252.45 per Kg. Aangevoerd 3/3, 14/6, 41/8 cn 14/16 vaten, wegende 1460 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 5 tot en .met 10 Nov. Aangèvoérd 120.000 stuks Lange Turf, prijs f 11.per 1000 stuks. Korte Turf geen aan voer en geen noteering. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Novem ber Veiling. Uien per 100 Kg. f 9.5010.40; Peen per 100 Kg. f 2.40; Peen per 100 bos f 6.508.80; Bloemkool per 100 f 7.5012; Roodekool per 1C0 f 810; Gelekool per 100 f 911. Aanvoer: 6000 Kg. Uien; 1800 bos Peen; 3600 Bloemkool. Wisselnoteermgen (Amsterdam") Zicht. Londen t 11.56 Berlijn per billïoen 1.05 Parijs 14 76 Brussel 12.77 Zürich 46.20 Ween en 0 00362/$ Rome 11.471/$ w Madrid 34.35 Kopenhagen 43.90 Chrietiania 37.30 Stockholm 68.97i/2 New-York 0.— BEURSOVERZICHT. Ofschoon Zaterdag mocht de handel ter beunze bepaald omvangrijk genoemd wor den. In Kon. vormde zich een groote hoek waarbij koopers thans weer overwegend op den voorgrond traden. De koers kon zich dientengevolge belangrijk herstellen. Ook Gec. werden iets hooger. Voor Sui kers was een groote belangstelling en ont wikkelde zich vrij groote vraag, in ver band waai-mede over de geheele linie een koers-avanco werd behaald. Op de Rubberafd. ontwikkelde zich nog al belangstelling in Amsterd. rubber, die opnieuw iels konden mqnteeren. Ook de mindere conrante soorten waren meeren- deels gunstig gedisponeerd. Het zaken- verloop op de Tabaksmarkt droeg een kakn karakter, doch de tendenz was zeer goed. Van de Scheepvaarten traden de aandeelen en oblig. Holl. Lloyd op den voorgrond. Ned. Industr. on Amerika ■weinig veranderd. Prol. 3 3/8 °/o. Geboren: PIETER WILHELMUS J0HANNUS, Zoon van J. TH. M. BERGERS en R. BERGERS— v. Deventer. Bediwatta(Borneo,Ned.-Indië) 8 November 1923. 14160 In plaats van kaarten. Ondertrouwd C0RNELIS PETRUS DE JEU en JOANNA MARTINA OUDSHOORN Huwelijksvoltrekking Don derdag 29 November a.s. in de Parochiekerk van den H. Bavo te Oud-Ade. 14148 Noord wijk, 10 Nov. 1923. Oud-Ade. 4 DANKBETUIGING. Do ondergetackendq brengt zijn dank aan den winkelier H. VER-GEER voor het direct ontvangen van een eerste klas damesrijwiel als cadeau op de Bouma's koffie. W. KUIPERS. 14193 Leimuiden. Dringende uitnoodiging tot een vergadering op Dinsdag 13 Nov. 1323 bij den Heer J. ROELEVEN, Watertje, Zoeterwonde, de:s avonds om 7 uur. Doel is Poging tot oprich ting van éen R.-K. Zieken fonds. Aller opkomst gewenscht. J. Tliv. BEMMELEN, Pr. JAC. BERK. C. li. DE BOER. G. v. cl. HOEVEN. Te tsuur gevraagd: (geen Bovenhuis). Te aanvaarden tusschen 15 Dec en 1 Febr. Prijs niet I boven f600.14175 Brieven met prijsopgaaf en wanneer te zien bij J. BEST, Hintham 659 bij 's Bosch. NIAGAZUNEK: TURFMARKT 7 en SREESTRAKT 47 TELEF00M 15S5 TELEFOON 2(32 OPGERaCHT I3S2 Enorme Sorteering Bii.Hjke Prijzen Degelijke Garantio

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7