DE MODE f 26.50 A.WAALS Argus schrijft daarover in do ..N. Haarl. Crt": „Eer vergissing in kleuren-keus? "Wel niet to veronderstellen na het nijdassig geschimp over Oranje-lol. En altijd all werkte hier immers oranje op den soci als rood op den stier. Tenzij zulko opzettelijke combinatie dus denken moet doen aan cynischen hoon, werd hier gesymboliseerd, hoe hij moge lijk ministerschap, de roode leiders de huik naar don wind zullen hangen. Al behooren we niet tot degenen, die na verwerping der Vlootwet in een Ra- binet-Troelstra logische consequentie en onafwendbaar noodlot zien, nu hij uit drukkelijk zich bereid verklaarde, het heft uit regeeringshanden over te nemen, hoeven we ook die mogelijkheid niet uit te sluiten. En is dit coquetteeren met Oranje nu niet het symbool van (we weten het. van to voren al) de zwenking, die do roode politiek, do roode critiek, zouden maken, wanneer rood regeerings-kleur worden zou? De partij, die uit de oppositie regee- ringspartij wordt', kal licht van haar, regeering wat door de vingers zien, dat zij bij anderen als gelegenheid tot felle critiek te baat nam. Maar moet rood re- geeren, dan zal men het straks met den grootsten hartstocht z?en verdedigen het tegengestelde van wat het in de oppositie zijn principe noemde. Omdat do ijzeren noodzakelijkheid dwingt. En het excuus voor dien draai is dan, dat men zich vroeger heeft „vergist". Zooals men zich vergiste in de machts verhoudingen. En zal de heer Troelstra als regeerder deze nog duidelijker voelen gaan, dan blijft het wel niet bij Oranje- Bloemen. Dan steekt de socialistische re- geeringspartij straks hoven haar roode vlag den Oranje-wimpel." De communistische „Tribune" schrijft over do „verburgerlijking" van do S. D. A. P. o.m.: „In 1913 toen Troelstra eveneens naar Het Loo is gegaan en zich bereid ver klaard heeft het ministerialistische mon ster met huid en haar to slikken, heeft zijn partij hem het brok niet gegund. Het congres te Zwolle verbood het hem. Zooals de zaken nu staan, schijnt een congres zelfs niet eens meer noodig. Troelstra schijnt ook zonder dat, verze kerd te kunnen zijn van de toestemming zijner partij. Dit beteekent een achteruitgang, die wij wel hebben zien komen. Het ministerialisme, de scherpstspre- kendo"Uiting van de niet meer te stuiten verburgerlijking der soc.-democraten ia niet eens een vraagstuk meer. De leden der S. D. A. P. aanvaarden het als de natuurlijkste zaak ter wereld." Meer belasting te Haarlem. B. en W. van Haarlem hebben aanhan gig gemaakt een voorstel tot intrekking van den vakantie-bijslag en tot invoering van de 48-urige werkweek voorde werklie den en hetgeen daarmede in verband, staat, alsmede tot verlenging van den normalen arbeidstijd .van de ambtenaren. Daar de eindcijfers der ontwerp-begroo- ting noodzaken tot een belangrijke verzwa ring van den belastingdruk, is geen voor stel tot afschaffing van de zakelijke belas ting op het bedrijf to wachten. Ten einde de begrooting sluitend te krij gen, zal moeten worden voorgesteld boven de 100 opcenten op de Bijksinkomstenbelas- ting, een evenredige belasting te heffen, waarvan het percentage nog niet met ze kerheid kan worden vastgesteld. Postwissels Duitschland. Het maximum bedrag voor postwissels voor met verrekening belaste aangeteeken- - de stukken en brieven en doosjes met aan gegeven waarde en voor kwitantiën naar Duitschland is verhoogd tot 300 milliard mark. Postverkeer met Duitschland. Met ingang van 1 November 1923 zijn de in Duitschland te heffen porten nader vastgesteld als volgt: internationaal ver keer: brieven t/m 20 gram 200.000.000 mark, daarboven per 20 gram 100.000.000 mark, briefkaarten per kaart 120.000.000. Ned. Spoorwegen. Op wachtgeld. Er zal wederom een groot aantal jonge ambtenaren, werkzaam bij de Ned. Spoor wegen, op wachtgeld worden gesteld. Msb. Het collectief contract Bouwvakken opgezegd. Loonsverlaging 11 15 pet. De beide patroonsbonden in het bouwbe drijf hebben per 31 October heb bestaande landelijk contract opgezegd en aan de werk liedenorganisaties hun voorstellen inzake een eventueele nieuwe overeenkomst doen toekomen. Hoewel dit contract eerst 28 Februari 1924 afloopt, moet volgens overeenkomst reeds thans de opzegging geschieden en uiterlijk 1 Januari 1924 over eventueele ver nieuwing overeenstemming zijn bereikt. De voornaamste bepalingen van patroons zijde voorgesteld zijn: Het uurloon zal bedragen voor een vali den volslagen arbeider: Klassen. H.kl. I IIIll IV V VI Timmerman 75 10 64 59 53 48 42 Metselaar *75 70 65 59* 53 48 42 Betonwerker 75 70 65 59 53 48 42 Vlechter 75 70 65 59 53 48 42 Opperman 70 65 57 49 43 38 34 Betonw.-opperm. 70 65 57 49 43 38 34 Grondwerker 70 65 57 49 43 38 34 Ongeschoolden. Het loon voor deze ca tegorie wordt aan het overleg van werkge ver en werknemer overgelaten. Voorts geen doorbetaling van bet loon op erkende Christelijke feestdagen meer en geen vergoeding voor onwerkbaar weer cf in de gevallen, genoemd in art. 1638c al. 3 en 4 B. W. Ter vergoeding van deze schrap ping zal een toeslag van 2 cent per uur worden gegeven. Tevens wordt voor een aantal plaatsen indoeling in een lagere loonklasso voorge steld. - wijziging in de looncijfers beteckenen een verlaging voor de arbeiders van 10, 10, 10,- 8, 7, 6, 6 cent voor de resp. klassen, in procenten uitgedrukt een verlaging van ruim 11 tot 15 pet. Van arbeiderszijde is andermaal aange drongen om opname van een vacant ie-rege- ling en door de Chr. en R. K. Bonden te vens op de vorming van een fonds voor toeslag op het loon voor verzorgers van groote gezinnen. Vergadering R.-K. Vakbureau. Standpunt betreffende Rappor t-B a- r g e. Ontslag Ambtenaren Arbeidsinspectie. Handelspolitiek vanuit Landbouwkundig stand punt bezien. 2 November vergaderde het R.-K. Vak bureau met de Besturen van zijn aange sloten Bonden. Bij den aanvang stortten de Bestuurders eenige gebeden voor de zielerust der afgestorven leden van de R.-K. Vakbeweging. Do vergadering hield zich bezig met bet aangekondigde ontslag van ambtenaren der Arbeidersinspectie. Uit ingewonnen in formaties bleek, dat voorloopig bet ontslag wordt beoogd van drie Inspectrices van den Arbeid, één Adjunct-Inspectrice van den Arbeid, één Inspecteur van den Ha venarbeid, zes technische ambtenaren bij de Arbeidsinspectie, drie Controleurs van den Arbeid, én Scheikundigen Ingenieur, drie Administratieve ambtenaren der 2de klasse, drie Administratieve ambtenaren derde klasse, één schrijver, 16 lijdelijke schrijvers en één bediende. Niet zal worden voorzien in de vacatu res voor: één Inspecteur van den Arbeid, drie Inspectrices van den Arbeid, twee Opzichteressen van den Arbeid, één Tech nisch ambtenaar bij de Haven-Arbeidsin spectie, terwijl drie op non-activiteit ge stelde ambtenaren niet meer voor her plaatsing in aanmerking komen en tien vacatures van de begrooting geschrapt zul len worden. De vergadering was éénparig van oor deel, dat dit ontslag beteekent één aan merkelijke verzwakking der Arbeidsin spectie, waardoor vooral de naleving der Arbeidswet en Veiligheidswet merkbaar zal worden benadeeld. Do vergadering droeg het Bureau-Bestuur op ter juister tijd bepaalde stappen te doen, waardoor voorkomen wordt, dat een behoorlijke con trole op de naleving der genoemde wetten niet in het hezuinigings-streven ten onder gaat. Aan de orde kwam hierna een bespre king over het Rapport-Barge, meer spe ciaal voor zoover het Rapport de sociale organisaties een taak toedenkt in een ver kiezingsraad, Na ernstig beraad werd de volgende resolutie aangenomen: „De vergadering van Hoofdbesturen der bij het Bureau voor de R.-K. Vakorgani satie aangesloten Vakbonden, gehouden op 2 November 1923; gehoord de besprekingen over het Rap port der Commissie-Barge inzake een nieuw kiesreglement voor de R.-K. Staats partij en de daarin aan de Sociale orga nisaties op te dragen taak: met waardeering kennis nemend van dat Rapport in zooverre, het aan de so ciale organisaties een belangrijke vertrou wens taak wil toekennen hij de aanwijzing der best-mogelijke vertegenwoordiging van ons Katholieke Volk in de Tweede Kamer der Staten-Generaal; overwegende echter, dat de benoeming van leden in den door bedoeld Raport ge- wenschten Verkiezingsraad eenig, zij het onrechtstreeksche verantwoording legt op de sociale organisaties, voor wat betreft de personen der Kamerloden en de wijze waarop zij hun mandaat vervullen; van oordeel, dat het daarom niet wel mogelijk is eventueele critiek op het door de Verkiezingsraad uitgebrachte advies huiten de wetgevende vergaderingen der sociale organisaties te houden, en dus po litieke heschouwingn over de gestelde Kamercandidafen binnen den hemoeiings- feer der sociale organisaties zouden ko men; van meening, dat het voor de sociale organisaties niet zonder gevaar is, eeno, zij het onrechtstreeksche verantwoording le aanvaarden, ten aanzien van de perso nen, welke de Katholieke partij in het Parlement moeten vertegenwoordigen; spreekt op dien grond als hare meening uit, dat langs naderen weg dient gezocht naar een zoodanige reorganisatie der Ka tholieke Staatspartij, waardoor het noo- dige vertrouwen kan worden versterkt en bewaard; machtigt het Bestuur van het Vak bureau desgewenscht den Algem. Bond van Bijkskieskringorganisaties omtrent eventueele reorganisatie der Katholieke Staatspartij te dienen van advies; en gaat over tot de orde van den dag". Deze resolutie, door liet Bestuur voor gesteld, werd met op één na algemeeno stemmen door do vergadering aangeno men. Bij de discussie bleek men het evenwel eens te zijn met het bestuursinzicht, dat het in bet Rapport-Barge uitgesproken beginsel, waarbij Kamerleden of Kamer- candidaten geen deel behooren te nemen aan de totstandkoming van eventueel uit te brengen adviezen, zeer aanbevelens waardig is. In de namiddag-vergadering voerde de heer Mr. H. van Haas ter t het woorcl over: Het vraagstuk van bescherming be zien van landbouwkundig standpunt. De bedoeling van deze inleiding was de verantwoordelijke leiders der R.-K. Vak beweging in kennis te stellen met de in zichten van landbouw-deskundigen be treffende bet vraagstuk van handelspoli tiek. De Vakbondsleiders kunnen daar mede rekening houden, nu zij in dezen tijd menig maal gesteld worden voor de vraag: Vrijhandel. Protectie. Matige Be scherming. De inleider kwam tot do volgende con- clusiej ,.,.u v,- Bovenstaande Kïsntel £n prima Velsup de laine srceü echten Bontkraag, moderne zijslustüng rug, en manchetten met blesje gegarneerd, 830 c.HS. tang Deze aanbieding is bene den elke concurrentie HAARL.STRAAT 114 LS1D2W 14074 Onze Regeering waclile er zich voor onze handelsbetrekkingen partieel te rege len, door vandaag dezen tak van industrie te beschermen door een invoerverbod, morgen een anderen tak d-ooi* verhooging van invoerrechten en overmorgen weer iels anders, door een ander middel. Zij, beschouwo onze handelspolitiek als één geheel van maatregelen, die onderling in verhand slaan en slechts als één geheel te regelen is. Bij die regeling gelden als di rectief uitsluitend het algemeen belang, het welzijn onzer geheele volksgemeen schap. Daarom is het misschien goed, dat zij een Staatscommissie, waarin de ge- geheele Nedexlandsche bedrijfswereld in zijn voornaamste takken, dus ook de land bouw, is vertegenwoordigd, (ruimer dus dan de sub-commissie uit de Staatscom missie voor de Economische Politiek) in ?t leven roepe, met opdracht het vraagstuk der handelspolitiek nauwkeurig te bestu- deeren in het licht der huidige omstan digheden en de Regeering voorstellen te doen, welke zij in het belang van land en volk uoodig acht. Intusschen behoeft de Regeering niet stil te zitten. "Wat zij in iede^, geval kan doen is te streven naar het JSsluiten van goede han delsverdragen met buitenlandsche staten op den grondslag van de meest begunstig de natie. Tot het afsluiten van dergelijke han- del-sverdagen ontplooie onze Regeering thans haar hoogste activiteit. Daarnaast strevo zij naar 't zoo mogelijk tot stand brengen van concenties in den geest der Suikerconventie van Brussel van 1903, waarbij tusschen verschillende belangrij ke suiker produceerendo landen, waaron der ook Nederland, internationaal werd overeengekomen, dat geen land zijn na buren zou henadeelen door differentieel recht op vreemde suikers en dat de terug gave hij uitvoer het geheven inkomend recht niet zou te boven gaan. Door deze conventie werd voor wat betreft de suiker hetzelfde bereikt als door een tolverhod.' Een van de beroemde veertien punten, door Wilson opgesteld voor het te sluiten vredesverdrag tusschen de Geallieerden en Duitschland luidt: Opheffing van alle eco nomische belemmeringen in de handels betrekkingen tusschen alle volkeren. Inleider eindigde met den wensch, dat do Vakhondsbesturen evenzeer als onze Regeering en de andero organisaties van belanghebbenden, hunne houding inzake ouzo handelspolitek zullen vaststellen na alle voor- en nadceling van behoud of wijzigiug vau den momenteelen koers nauwkeurig te hebben gewikt en gewo gen,* terwijl met de uitsluiting van ieder egoïstisch groeps-, bedrijfs-, of «landsbe lang slechts één enkel belang let richt snoer worde genomen: het algemeen wel zijn van heel onze dierbare Nederland- scho volksgemeenschap. De Kroonprins wil van Wiel ingen weg. De burgemeester van Wieringen, de heer Kolf, heeft aan V. D. medegedeeld, dat de kroonprins er niet aan denkt, onder de huidige omstandigheden naar Duitschland terug te keeren. Wèl moet hij den wensch te kennen hebben gegeven liet eiland Wie- ringen te verlaten en zich elders le ves tigen. Hij zou zich in do omgeving van Harderwijk willen vestigen, waar hij een klein® buitenplaats wil koopen. De adjudant van den kroonprins zei, dat deze er niet aan denkt ons land te verlaten om zich elders te vestigen. Allo berichten dienaangaande noemde hij on zin. Visschen met den snoekhengel. Blijkens mededeeling van liet Hoofdbe stuur van den Algemeen en Hengelaars- hond heeft de "Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw, na overleg met den Visscherij-Raad, besloten, de blank en ruischvoorn, gebezigd als aas aan den snoekhengel, tot 15 Maart a.s. niet aan een maat onderhevig te doen zijn. Hen gelaars met den snoekhengel kunnen dus tot dien datum ondermaatsche blank en ruischvoorn tot ten hoogste 50 stuks in hun bezit bobben. STADSNIEUWS Maatschappij van Nedsrl. Letterkunde. In de gisteravond, onder voorzitter schap van Dr. J. L. Walch, 'gehouden vergadering van do Maatschappij van Nederl. Letterkunde, trad als spr. op Me- juffr. M. E. Kronenburg van 's-Graven- hage,- met het onderwerp: „Jan Seversz, 'boekdrukker te Leiden en te Antwerpen (c. 1502—c. 1530)." Deze voordracht werd met lal van lichtbeelden opgeluisterd en toegelicht. In haar inleiding zegt spr., dat een bi bliograaf eigenlijk niet do ware persoon is om voordrachten le houden. Toch heeft zij do uitnoodiging van het bestuur van Letterkunde aangenomen, omdat ze het huilenkansje acht cenige belangstelling te wekken voor een weinig bekend vak als 't liare; over de impopulariteit vau de bihliographie hier te lande, die hoogst on gunstig afsteekt hij de officieele steun en waardeering in andere landen, als b. v. Duitschland en Engeland. Spr. wil op dezen avond een onsclia- d e 1 ij k jubileum vieren. Het is juist 4 eeuwen geleden, dat hier te Leiden door Man Seversz de „Gamma der godliken scrif turen" is gedrukt, waarvoor hij in Juli 1524 voor eeuwig verbannen werd. Het eerste verhodene boek is ons land en de eerste verbanning van een drukker. Eerst een kort overzicht van zijn vroegere uit gaven: "Hij blijkt tusschen 1502 en 1523 een 90-tal hoeken te hebben gedrukt, voor een groot deel devote lectuur, maar ook schoolhoeko.n het „Bijenboeck", de beleende „Deviser-kroniek' enz. Behalve drukker, was hij ook perkamentmaker. Spr. staat even stil hij het gering aantal Latijnsche boeken. Zij komt thans tot de „Gamma der Godliker Scrif turenAls bewijsstuk van do Luthers-gezindheid van Jan Seversz, wil zij niet, als haar voorgangers, zijn z.g.n. „Winkelkasboek" gebruiken, inder tijd door Tielo uitgegeven; het is volgens liaar nog niet voldoende bewezen, dat dit inderdaad van Seversz. afkomstig is. En vele aanhalingen uit de „Gamma ge tuigen van een nieuwen geest. Het een en ander over zijn veroordeeling hij verstek, hij was bijtijds gevlucht. Er zijn bewij zen, dat hij in 1524 en 1525 in Utrecht is geweest; in Mei 1525 wordt hij ook van daar verbannen. Als balling, opstandig te gen 't wettig gezag, boeit hij volgens spr. veel meer dan toen hij devote hoekjes drukte Zij komt thans tot de Antwerpsche pe riode in zijn leven, waarover zij nieuwe gegevens heeft gevonden. Tot nu loo was het slechts bekend, dat hij te Amsterdam moet zijn geweest; zij kan thans aantoo- nen, dat hij ook daar het drukkersbedrijf heeft uitgeoefend. Drie Amsterdamschc drukken, één in 1527 en twee van 1529, heeft zij ontdekt. Als bewijs hoe een bi bliograaf soms tevens de gaven van een detective en van een diplomaat moet be zitten, verhaalt zij uitvoerig van haar rusteloozo jacht om een van deze hoekjes, dat te Londen door een antiquair ver kocht was, weer op het spoor to komen, een jacht in Maart 1918 begonnen en eerst in September 1923 met succes bekroond. Het boekje, een zeer curieuse „Calengier" geeft het zekere bewijs, dat Seversz in 1527 te Amsterdam heeft gedrukt. Behalve do 3 Antwerpsche drukken, haalt spr. nog een citaat aan, door haar gevonden 'in liet „Corpus documentorum inquisitionis", waaruit blijkt, dat Jan Seversz, ook in Zuid-Nederland, vermoe delijk te Brussel, als ketter gevangen heeft gezeten. Op het laatst van zijn leven keert hij terug naar Leiden en maakt er klaarblijkelijk weer perkament. - Waar schijnlijk is hij aldaar in 1534 overleden. Spr. wijst nog op het gering aantal van zijn uitgaven in Leidsche bibliothekeu be waard, waarnaast de Koninklijke Biblio theek te 's-Gravenhage zeer gunstig af steekt. Zij eindigt met een aantal licht beelden, reproducties uit zijn drukken, waaronder fraaie houtsneden van Lucas vau Leiden, te vertoonen. Na het einde der voordracht betuigde do Voorzitter deswege ook namens verdere aanwezigen, dank aan c!e spreekster. Bravo! Menigeen onder ons heeft kenis geno men van de hartroerende klachten, welke Mgr. Schultze, Kardinaal-aartsbisschop van Keulen, dezer dagen in ,,De, Maas bode" geslaakt heeft, over den diep-droe- vigen toestand in zijn diocees. Wij kun nen ons nauwelijks realiseeren, hoe groot het leed en de zorgen zijn, die drukken op do zwaargeteisterde streken van 't be zette gebied. Nu heeft Rector Vau Reyseu gisteren avond in „De Maasbode" het schrijven van Mgr. Schultze weer in de herinnering gebracht en verklaard dat hij met uit drukkelijke instemming van Mgr. Callier een geldinzameling wil houden. Eén der Bestuursleden van ,de R. K. Oratoriumvereeniging, die gisteravond re petitie hield, kwam op het even gelukkige als hem sierende denkbeeld, in de pauze een offer le vragen. De voorzitter had nu niet anders le doen, dan een collecte voor onze noodlij dende geloofsgenooten met een kort woord aan te bevelen. De R. K. Oratoriumvereeniging is niet zoo héél groot veel te klein voor een ëemeenteESjke Aacskondi «gii Zitting Centraal Sternbureau veikieji Gemeenteraad. De Voorzitter van het Centraal bureau voor de verkiezing van de vau 'den Gemeenteraad maakt hekend" het Centraal Stembureau een zitting houden in het Raadhuis op AVoensda» November a.s., des namiddags 4.30 De Voorzitter! voor N.- G. DE GIJSÉU Leiden, 3 November 1923. B. on W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. A. Dreef en W. M. Vreeken, om gunning tot het oprichten van een os grondscho bewaarplaats voor "10001 benzine, met aftapinrichting, ill i straat, vóór het perceel Nieuwstraat 33, kadastraal bekend Sectio I, nog b. de firma G. P. van Tol en Zn., vergunning tot het oprichten van een mermans- en instrument makers*] - plaats iu het perceel Volmolengraclilï il kadastraal bekend, Seclis B, no. 9$;® c. de N.V. „Acètylena" te Rotte?! 8' om vergunning to oprichting van t dergondsche bewaarplaats voor 200(l[il benzine, op de Beestenmarkt, met a! inrichting in de Steenstraat, op het toil* vóór het perceel Steenstraat kadastraal hekend, Sectie B, no. tg 5 Gelet op de artt, 6 en 7 der Hink: k Geven bij dezen kennis aan het pol!k dat genoemde verzoeken met de bij! 6 op de Secretarie dezer gemeente len leged zijn; alsmede dat op Zaterdag, den November e.k., des voormiddags to elf uren op het. Raadhuis, gelegen! zal worden gegeven om bezwaren deze verzoeken in te brengen. Katta©iëeis© i&pesidi LEIDEN. Zondag. .,Sfc. Barbara", Bidstonden l Begraafplaats, te 1 uur. Maandag. Naaikrans R. K. Vrouwecl Bondsgebouw, te 7.30 uur NIEUWKOOP. Dinsdag. R. K. Volksbond, Patronasn bouw, te 7.30 uur. Apotheken die tot en met Zonl jj Maandagmorgen eiken nacht en des5 dags geopend zijn: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, 502. 1». du Crcix, Rapenburg 9, Tel. 891. De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Meoschheid is steeds geop cocta alleen voor Joden van dit Foofe Van Zalerdasarond 8 u-> tot Maands' gen 8 uur nemen de volgende huisarlses dienst waar: Dr. Blote, Papengracht 20. Br. Boonacker, Hoogewoerd 138, Tel. 2 Dr. "Mulder, Watersteeg, Tel. 990. Dr. Poortman, Rapenburg 53, Tel. 18!, De geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeesb wordt vanaf Zaterdags f. 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur "w# nomen, door Dr. Varekamp, Warmt® weg 22, Telefoon 1916. Telegrafisch «feerbericl j volgens waarnemingen verricht in denc ,j, gen van 7 Nov. 1923, medegede«! j, door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.770.4 Biarritz, Barometerst.727.9 Lerwick Verwachting tot den avond van 4 hi Krachtige of stormachtige Zuid-W lijk© tot Westelijke wind, meest ff bewolkt of betrokken, regenbuien, r zachter. stad als Leiden. Maar de geest van- derlinge welwillendheid en vriend* is er benijdenswaardig groot. Men« dat niet heter verlangen. En als beroep gedaan wordt op de hartélij® zindheid der aanwezige leden, aan het Bestuur steeds op succes.ickffl Zoo ook nul I De collecte bracht de som van ro gulden op. Mij persoonlijk heelt' offerzin diep getroffen. Hulde! Leden van de R. K. 0. Een onzer dames-leden vond, dat w in 't vervolg een busje moesten P® voor onze noodlijdende geloofsge«C in Duitschland. Ik weet zeker, d« busje geen overbodig ornament zal Laten andere vereenigingen nu oot iets doen, al ligt het dan, evenals tol' buiten bet eigenlijke doel, waarvoor samenkomt. Het adres van Rector Van Eendrachtstraat 93, Rotterdam.^ 0 Een Handelsbeurs. Door de Kamer van Koophandel c' brieken voor Rijnland te Leiden derstaand schrijven verzonden aan L denstandsvereenigingen, Patroons gingen enz. in het District Rijnlan a zoover deze niet in Leiden ge vestig i In de laatste openbare vergadei» Kamer van Koophandel en Fabrie Rijnland te Leiden werd op .v0°rs,( het Bureau besloten een ernstig od in te stellen naar de bestaansinog van een Handelsbeurs te Leiden. 'Alhoewel het Bureau der Kamer overtuigd is, dat een Handelsbeurs den zeer beslist kano van s.agcn dat de totstandkoming dezer W» Leiden en omgeving van groot t>c ,1 1_„ „lnrMïTI. e» zal dezo Beurs alleen dan slagen allo Middenstandsvereanijdïig611! "l'j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2