„simt bavö" gerzon Zenuwen G, v. LEEUWEN Steunt de Katholle Pers RiTMANs JENEVER „DE VISCHHAL" i 180.500.—welke som uit leening zal uiOGteil "worden gevonden. Het noordelijk jpompgebied lelt 7 wijken, hierboven leeds gemeld, waarvan de rioleering ■urgent is en wier aansluiting aan bet pompstation een bedrag van pl.m. f 700.000.vordert. Indien jaarlijks daarvoor bijv. f 50.000.^ *>p de begroo ting wordt uitgetrokken, zal dit gebied na 14 jaren voldoende zijn gerioleerd, waarna het zuidelijk pompstation met persleiding Zuid-Noord en naar het Oegstgeeslerkanaal en met reinigings inrichting, zullen naar schatting f440.225.beloopen; de aansluiting van alle zuidelijke wijken rond f 410.000. Het is duidelijk, dat de aansluiting der noordelijke wijken,' zoo noodig, in een sneller tempo, bijv. in 10 jaren telkens voor f 70.000.kan plaats vinden of dat men deze aansluitingen kan onder breken door een vervroegden bouw van het Zuidelijk pompstation. He indeeling van het werkplan kan tot op zekere hoog te naar willekeur worden gewijzigd, zon der het geheel te sc'haden. Telken jare kan dus bij de behandeling van de be grooting het in het begrootingsjaar te verwerken bedrag worden vastgesteld. In verband met deze geleidelijke uitvoering van het plan zullen do .gelden, noodig voor de aansluiting van de verschillende wijken uit het noordelijk pempgebied op de rioleering, zoomede die voor den bouw van 'het zuidelijke pompstalï m e. a. bene vens voor de aansluiting damp van de wijken uit het zuidelijk pompge'bied, na der beschikbaar moeten worden gesteld, waartoe B. en W. te zijner tijd de noodige voorstellen zullen doen. Thans kan der halve worden volstaan niet beschikbaar stelling van het bedrag, benoodigdvoor den bouw van het noordelijk pompsta tion met persleiding naar de Slaagsloot. De aansluiting van de wijk, welke dit het meest noodig heeft, t.w. die benoor den den Maresingel, kost f 56.500. waarbij nog komt een som van pl.m. f23.000.als post voor het maken van rioolafstoppingen, waterinlaten, nooduit- laten en extra aansluitingen Deze beide uitgaven dienen ten laste van de gewone begrooting te worden gebracht. Wat betreft de jaarlijksche exploitatie kosten zij medegedeeld, dat deze, op den grondslag van dê cijfers van dén rap porteur, na den bouw van bet noordelijk pompstation en aansluiting van slechts enkele wijken, pl.m. f 10.000.zullen bedragen, toenemende, totdat alle wijken van het noordelijk gebied zijn aangeslo ten, tot pl.m. f 14.000.Na den bouw van het zuidelijk pompstation c a. zullen deze kosten onderscheidenlijk f26.000. en f 30.000.bedragen. Tegenover deze exploitatiekosten staat in de eerste plaats eene besparing aan bediening, onderhoud en herstelling van de bestaande afvoer- leidingen, waarvan de kosten op den duur toenemen en vei volgens ook de ge leidelijke opheffing van de verplichting tot het plaatien van 1 eerputten, waardoor het bouwen van particuliere woningen in niet geringe mate zal worden gebaat. Voorloopiggeen demping Levendaal. Met de invoering eener centrale riolee ring hangt ook de demping van het Le vendaal samen. Omtrent deze aangelegen heid mochten wij, aldus B. en W., den Raad reeds eerder met ons gevoelen in kennis stellen. In Ingek. Stukken No. 183 van dit jaar toch hebben wij, zulks naar aanleiding van een desbetreffende motie van de heeren Sijtsma en Eerdmans en mevrouw Van ItallieVan Embden, de redenen uiteengezet, waarom naar onze meening tegen demping van het Leven daal op het oogenblik overwegende bezwaren bestaan. Wij wezen daarbij, be halve op de zeer groote kosten (plus mi nus f 350.000) aan de uitvoering van dit werk verbonden, en behalve op het feit, dat uit een oogpunt van werkverschaffing demping van het Levendaal voorloopig geenerlei praktisch nut zou hebben omdat, alvorens tot uitvoering kan worden over gegaan, een langdurige voorbereiding noodig zou wezen, ook op eenige andere bezwaren, welke op zichzelf reeds vol doende zijn om van de demping van het Levendaal voorloopig af te zien. Zonder .overigens in een herhaling te treden van hetgeen wij destijds hebben opgemerkt, «loeten wij in dit verband nog eens uit drukkelijk de aandacht vestigen op de "^adeelige gevolgen" van een demping van ^et Levendaal, vóór en aleer de centrale Rioleering ook tan opzichte van deze gracht haar invloed heeft doen gelden. Wat toch is het geval? Demping van 5et Levendaal thans zou ten gevolge hebben, dat de in het Levendaal door yiolen, fabrieken, als anderszins, aange voerde stoffen alsdan moeten worden op gevangen in 'n groot stadsriool, dat eener zijds zal loozen in den Zoeterwoudschen Singel, anderzijds in het ongedempt blij vend gedeelte flfcn het Levendaal op kor ten afstand van Steenschuur-Rapenburg. Dit brengt mede, dat dezo wateren in hooge mate zullen worden verontreinigd, zoodat de toestand, over het geheel ge nomen, verergeven zou in stede van te verbeteren. Een paar van de mooiste ge deelten van de stad zouden zoodoende grootelijk worden benadeeld en de stank, welken bijv. het Rapenburg zou gaan verspreiden, zou wellicht stemmen doen opgaan, om ook deze gracht te dempen, iets waartegen de voorstanders van het behoud van stadsschoon ongetwijfeld te recht zouden opkomen. Demping van het Levendaal kan der halve niet plaats hebben vóór de riolee ring, ook voorzoov:-r dezo stadswijk be treft, lot stand is gekomen. Hieromtrent bestaat ook bij den Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid geen twijfel. Op deze gronden, uitvoeri ger uiteengezét in hun praeadvies van 15 Juni j.l. meenen zij dan ook, dat voor loopig niet tot demping vz.n het Levendaal behoort to worden overgegaan. Dit wil intusschen niet zeggen,, dat zij niet, even als de Commissie van Fabricage, van de voordeelen en ook van de urgentie van die demping overtuigd zijn. Integendeel, ook naar hun oordeel zal het steeds drukker wordend verkeer over de Hooge- woerd, vooral met automobielen, de dem ping van het Levendaal, tenzij zich alsnog een andere oplossing mocht voordoen, meer en meer onvermijdelijk maken. De vraag is echter, of op het. oogenblik de tijd voor die demping reeds gekomen is, en die vraag kan h. i. om de bovenver melde redenen niet anders dan ontken nend worden beantwoord. Demping Mare. In beginsel is door den Raad reeds tct de demping van de Mare besloten. De de finitieve plannen zijn thans gereed en worden den Raad, vergezeld van een ge specificeerde berekening van de vermoe delijke kosten, overgelegd. B. en W. deelen den Raad in hun prae- advies het vólgende mede: Het komt ons niet noodig voor, hier nogmaals alle voordeelen, zoomede de noodzakelijkheid van do Mare-demping aan te toonen en wij zullen derhalve vol staan met een overzicht van die demping en de daarmede samenhangende werken, alèmede van de daaraan verbonden kos ten, te geven. De voorgenomen demping zal zich uitstrekken van de Oude Vest tot den Stillen Rijn. Dit brengt al dadelijk mede, dat drie bruggen, te wéten de Tou wersbrug, de St. Nicolaasbrug en "de Har- tebrug, zullen verdwijnen. Het belang van dit gunstige gevolg van de demping mag, ook om financieele redenen, niet worden onderschat. De totale breedte van den nieuw te maken weg, waaraan voor het verkeer zoo dringende behoefte be staat, zal van 16,5 M. tot 22 M. bedragen. Het nauwste punt ligt ongeveer tegenover de R.-K. kerk. Volgens door ons verkre gen inlichtingen zal het R.-K. Kerkbe stuur gereid bevonden worden mede te werken tot kosteloozen afstand aan de ge meente van den tuingrond naast de kerk, met uitzondering van ecu 1 M. breedo strook, onmiddellijk largo het gebouw, welke strook van gemeentewege van den nieuwen verkeersweg zal worden afge scheiden. De weg zal aan weerskanten een ver hoogd trottoir ter normale breedte van 3 M. verkrijgen, waarlangs een rijwiel klinkerpad van 1.75 M. wordt aangelegd. De rijweg <met keibestrating zal van 9,5 tot 12 M. breed worden. Aan de zijde, van het koor der Hartebrugkerk moet zich het Westelijk trottoir tot 1 M. vernau wen. De Hartebrug Wordt, zooals gezegd, op geruimd en de weg ter plaatse ongeveer 0.45 M. verlaagd. De breedte van den rijweg tusschen de trottoirs op het smal ste punt van de Haarlemmerstraat hoek Lange Mare zal bedragen 6 M., eenè breedte, weilke eventueel nog voldoende zou- zijn voor het aanleggen van een dub bel tramspoor. In dit verband zij mede gedeeld, dat wij met de Haagsche Tram weg-Maatschappij, die hier oorspronke lijk een enkel spoor heeft ontworpen, nog in onderhandeling zijn over het harer zijds wegens vereenvoudiging van het tramlracé verleenen van een bijdrage in de kosten van het dempingswerk ter Bezuiden de Haarlemmerstraat reikt de demping "tot den Stillen Rijn. De per- ceelen aan de Donkersleeg, die in de Stille Mare een 'diep gelegen achteruit gang hebben, behouden dien. Aan de Westzijde der Stille Mare wordt een 1,5 M. breed trottoir aangelegd, met daar naast een ongéveer 7 M. breede rijweg. De verdere ruimte zal, gelijk reeds eer der werd gezegd, benut worden voor den aanleg .van eon plantsoen, het opstellen van aanplakborden, transformatorzuilen, enz., waarvoor thans elke ruimte in deze omgeving ontbreekt. Vervolgens vervalt ook de St. Nicolaas brug, welke smalle "brug, zoo niet tot dem ping werd overgegaan, mede in verband met de plaats gehad hebbende verbree ding van de voormalige Brandewijn- steeg, noodzakelijk zou moeten worden verbeterd en verbreed. Vermits nu echter de hiermede gemoeide uitgave ongéveer evenveel zou bedragen als de kosten, ver bonden aan demping van do Mare van de Hartebrug tot do Vrüuwenkerkkoor- straat (Brandewijnsteeg), te weten on geveer f 40.000.ligt het voor de hand, dat ook hierom aan eene demping, die bo vendien nog zooveel meer voordeelen met zich brengt, de voorkeur wordt gegeven. Iets - dergelijks geldt teil aanzien van de Touwersbrug, welke bij demping van de Mare eveneens kan verdwijnen. Ook deze brug zal, blijft zij "bestaan, o'ver eenige jaren vernieuwd en, met bet oog op het drukke verkeer, verbreed moeten worden, waarmede al gauw een f25.000 gemoeid zal zijn. Ook deze omstandig heid kan o.d. niet anders dan vóór de demping van de Mare pleiten. De aansluiting van de gedempte Mare aan de Marebrug geschiedt volgens een schuin toeloopcnde lijn, waardoor de toe gang van laatstgenoemde brug naar den nieuwen verkeersweg cn naar de Oude Vest, en omgekeerd, zal worden verge makkelijkt. Aan de Westzijde der Lange Mare zal, in verhand met een rationeelen straat- aanleg, het trottoir iets hooger dan de tegenwoordige hcogte der dorpels van de aangrenzende huizen komen te liggen, een toestand, zooals die o.a. ook op het Kort Rapenburg wordt aangetroffen en die, hij verbouwing-der perceelen, allengs zal verdwijnen. Intusschen zal met de be langen der hc-woners in dezen zooveel mo gelijk rekening worden gehouden. Het hoofdverschil tusschen de beslaande huisdorpels en het aansluitende trottoir zal trouwens 'geringer zijn dan bij het Kort Rapenburg het geval is en waar- sohijnh'jk slechts uit een opstap van 1 trede bestaan. De totale koster, van de demping wer den. destijds door ons globaal geraamd op f 100.000; de overgelegde kostenbere kening doet evenwel zien, dat naar alle waarschijnlijkheid met een bedrag van f 96.000.zal kunnen worden volstaan. Hierbij dient er echter rekening mede te worden gehouden, dat in verband met de bovengenoemde kesten 'van verbetering der St. Nicolaasbrug en Touwersbrug, onvermijdelijk indien ide Mare niet ge dempt wordt, de aan 'die demping ver bonden meerdere kosten feitelijk slechts op globaal f31.000..te Stellen zijn. Thans moeten wij nog even stilstaan hij de verschillende, adressen, waarin te gen de demping van de Mare wordt ge protesteerd, althans daartegen bedenkin gen worden geopperd. Die bedenkingen zijn in hoofdzaak gegrond op sihoon- heidsoverwegingen, xl.w.z. de onderteeke naars van de adressen en zij, (li 3 er in stemming mede betuigden, meenen, dat door de demping van de Mare een ge deelte van het stadsschoon op onverde digbare wijze wordt 'vernietigd en de his torische ontwikkeling van het stadsplan •op krasse wijze" wordt geschonden, ter wijl de motieven, welke tot de dem pingsplannen hebben geleid, door hen van minder waarde dan het behoud van stadsschoon. en do historische ontwikke ling" worden geacht. Het komt ons voor. en cok de Commis sie van Fabricage wijst er 'op, dab de zoo veel geroemde schoonheid van de Mare in den laatsten tijd wel ietwat te hoog is aangeslagen, ef liever, dat men over het algemeen hij de beoordeeling van die schoonheid niet vrij van eenige overdrij ving is gebleven. Deze meening verdedigen B. en W. verder uitvoerig. 1 i Samenvatting. Resumeerende geven B. en W. den Raad in overweging: A. in beginsel te besluiten tot het ma ken van eene centrale rioleering der ge meente, overeenkomstig het hierboven besproken plan, en door vaststelling van den hierbij overgelegden suppletoiren •begrootingsstaat ten behoeve van den bouw van een noordelijk pompstation met persleiding naar de Slaaghsloot een bedrag van .f 180.500.te hunner be schikking to stellen; B. vooralsnog niét o'ver te gaan tot demping van het Levendaal; C. door 'vaststelling van den mede hier bij overgelegden 1 suppletoiren begroo tingsstaat ten behoeve van de demping van do Mare van den Stillen Rijn tot 'de Oude Vest, met bijbehoorendo werken, een bedrag van f 96.000.te hunner be schikking te stellen. Ëe8jea@d® Berichten. De moord in den Duitschen sneltrein. De rechtbank van gezworenen te Osna- brück beeft gisteren, na. een langdurige zitting, welke eerst omstreeks middernacht eindigde, den moordenaar Kalt, die den aanslag pleegde op de familie Ruben uit 'Amsterdam, ter dood veroordeeld en zijn medeplichtige Pomnier tot twaalf jaar tuchthuisstraf. Uit een zweefmolen geslingerd. Een 10-jarig meisje is op de kermis te Hoensbroek uit een zweefmolen geslingerd en met hersenschudding naar de ouderlij ke woning gebracht. Overleden. Zekere Heuts uit Schacsberg, die vorige week onder Hoensbroek uit een auto werd geslingerd is in het hospitaal te Heerlen overleden. H. was gehuwd en vader van. 4 kinderen! Vechtpartij. Op de Hoensbroeksche kermis bracht zekere B. een mijnwerker, wonende te Her- kelsbeek, den Poot ijjet een mes een levens gevaarlijke messteek toe. Het slachtoffer had niet de minste aanleiding gegeven en werd naar het hospitaal gebracht op me disch adives. B. werd gearresteerd. Hij is nog niet lang uit de gevangenis ontslagen en is recidivist. Een andere mijnwerker sneed met een mes het kleedingstuk van den mijnwerker S. De messenheld werd op straat gesmeten. In woede sloeg hij de rui ten stuk van de herberg cn sneed zich daarbij den pols door. Kindertwist. In een gezin te Oud-Beijerland plaagden twee broertjes elkander, tot een van hen boos werd en met een vork naar den ander smeet. De vork trof een kind .van een jaar oud in bet oog. Op medisch advies is de kleine naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Voor het. behoud, van het oog .vordt gevreesd. Een schot hagel. Toen de landbouwer N. te Enterbroek onder "Wierden een vest, dat onder een ge laden geweer hing. van den wand wilde nemen, ging plotseling het geweer af. Een aantal hagelkorrels troffen een buiten de woning wachtenden 'neef van N. in hoofd en schouder. De getroffene moest onmid dellijk naar het ziekenhuis te Almelo wor den overgebracht. Diens toestand is vrij ernstig, daar de hagelkorrels moeilijk kunnen verwijderd worden. Een moedige daad en haar belooning. Men meldt aan het ,HbkL": Een inwoner van Zaandam ging Woens dag met paard en wagen naar do markt te Puimerend. Onderweg schrikte het paard en sloeg op hol. De bestuurder, die het paard niet meester kon worden, zag tot zijn schrik eenige schoolgaande kinderen op den weg voor het hollende paard aan komen. Om deze kinderen -te redden trok hij het paard-aan het leidsel van den weg af; liever reed hij het water in, dan den kinderen letsel te bezorgen. Maar paard en rijtuig botsten tegen een aan den weg staande gaslantaarn, die geheel verbrijzeld werd. De bestuurder kreeg een diepe been wond en moest naar de Gemeentelijke kli niek te Zaandam worden overgebracht. Voordat hij evenwel van die inrichting naar huis kon worden gebracht, was de politie al aan zijn woning om proces-ver baal op te maken wegens vernieling en had hij van de Gasfabriek de mededeeling ont vangen, dat hij te zorgen had, dat de aan gerichte schade werd vergoed. De trélnroof bij Ede. Omtrent de berooving Zondag jl. in den trein die 4.04 min. van Utrecht naar Ede vertrekt gepleegd, verneemt de „Tel." nog het volgende Het slachtoffer, de heer W., algemeen ontvanger te Medan (Indië), thans tijdelijk te Bennekcm woonachtig, vertrok met den trein 2.51 uit 's-Gravenhage. Hij reisde 3o klasse in gezelschap van een kennis en een onbekend gebleven heer. To Utrecht moest hij overstappen; twee hem onbekends als heer gekleede personen kwamen in bet compartiment 'bij hem zit ten. Spoedig werd een gesprek over Indi sche toestanden aangeknoopt. De jongste der twee bocd ecu sigaret*aan, welke werd opgerookt. Hierna schijnt de heer W. in slaap te ziin geraakt. Toen hij zich 's avonds voor het naar 'bed gaan wilde overtuigen van den inhoud van zijn portefeuille, miste hij daaruit negen biljetten van f 100 en zeven briefjes van f 10. Een biljet van f 10 had men laten zitten. Daar de heer W. zich toen herinnert geslapen te hebben in den trein tusscS. Driebergen en Do Klomp, vermoedt dat men hem van de f 900 heeft ontrool Ook kon hij zich herinneren dat voor k in slaap geraakte, zijn colbert en overjj niet waren dichtgeknoopt. Of hij door het gebruik van de sigatf van den onbekende min of meer bedwelm is geworden, kan hij zich niet herinnerej De twee medereizigers bevonden zicht Ede, toen hij den coupé verliet, nog in zelfde compartiment. De politie ziet zich hier voor een me* lijk geval geplaatst, daar de benadeelt eerst Dinsdagavond het geval ruchtbaj maakte. De beide personen, van wie de een na;. schatting 30, de andere 40 jaren oud j, waren als heer gekleed, „clean shaven" g hadden een beschaafden spraak. Inbraak bij „De Tijd." Gisternacht hebben inbrekers een b$ zoek gebracht aan het „Kasteel van Aec. stel" aan den N.Z. Voorburgwal te Aiji sterdam, waar zo binnenkwam na dei toegang van de Nieuwstraat te hebben p; forceerd. De ongenood© bezoekers zijt daarna onmiddellijk op het administratis kantoor van „de Tijd" cn de „Amstelbodj aan het werk gegaan. De wijze waarop zij hun plannen f! voerden, wettigen het vermoeden, dat a met den toestand bekend waren. Imm« werd alleen de brandkast geforccerf waarin zich de abonnementsgelden bcvci den van de „Arnstelbode", welke juu Dinsdagavond door het looperspersona waren afgedragen en nog niet naar| safe gebracht. De brandkast werd geopend door n-; een steekvlam het slot er uit te snijda Een andere op het kantoor staande braai kast, waarin zich geen geldswaarden U vonden, bleef onaangetast. De inbrekers hebben daarna ook nog opereerd in het kantoor der directie cn4 drukkerij. De brandkast in het een bureau kon geopend worden met een sin tel, welke zich in een lessenaar bevoa De boeken en beseheiden, welke zich en bevonden, werden in de grootste wanori over de vloer verspreid, doch geld vei hier niet gevonden, evenmin als in i brandkast op het kantoor der drukken daar de gewoonte bestaat bij sluiting 4 kantoren de g'lden aan een safe-instellkj te brengen. De politie stelt een uitgebreid onderaa in. Het ontvreemde bedraagt, naar „Tel." meldt f 5000. Nog mee:' inbraken. Te Rotterdam 'n gisternacht ingebroid in het pand Haringvliet 12, alwaar gs vestigd is de brandstóffenhandel van ds heer J. A. van Ouwerkerk. De inbrckti hebben zich door verbreking van een «Ie, aan de achterzijde toegang verschaft ei kwamen, daarna gemakkelijk op het i« toor.. Daar werden gaten in de bratidw geboord, waarna twee portefeuilles..! zamen tot een inhoud van f 2200, werds buitgemaakt. De inbrekers schijnen daai- mee genoegen te hebben genomen, wsb verder werden geen sporen van braak gf constateerd. In den nacht van Mnnndng op Dios dag is te Loosduinen ingebroken in tó kantoor der Lak- en Verffabrick aan de Strandweg. Er is een som van f 1100 gestolen. Een stakende raadsfractie. In strijd met de wettelijke voorschrift® is de raad der gemeente Heemskerk 36 bï van te voren opgeroepen ter openbare re: gadering op Donderdag 25 dezer. De vrijzinnige raadsfractie heeft tegf dezo belegging protest aangeteekend q grond dat een der gemeentc-ambtenarens wiens huis roodvonk heerscht zich nogds gelijks op het gemeentehuis bevindt er zeer vele kans bestaat dat deze beamte de besmetting naar dit gebouw heeft ore? gebracht. Adressanten geven te kennen dat h. i eerst dit openbare gebouw behoorde oï smet. te worden. I Zoolang men in gebreke blijft dit doen zal bovengenoemde fractie niet n$ ten raadhuize verschijnen. BURGERLIJKE STAHO VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Cornells, van K. uOdshoorn en C. H. M. van Gent Getrouwd: D. v. d. Bosch, en A. Kooij, 25 jaar. Ondertrouwd: P. A. de Graaf, jaar en N. Bakker, 32 jaar. Nette R.-K. Jongeman (kostwinner) zoekt een hem passende betrekking in maga zijn, winkel of anderszins. Van goede getuigen voorzien, terwijl ook gaarne door vroegeren Pa troon mondeling wordt inge licht. OUWERKERK, Oost dwarsstraat 22. 7949 PBIJSNOTEERING. Dik vet gerookt Spek f2.50 Mager gerookt Spek f2.50 Rauwe Reuzel f3.50 Zuiver gesm. Reuzel f2.50 Zuiver gesm. Rundvet f2.50 Alles per 5 pond. Noordeinde 37, Telefoon 716. 7972 ZUSTER „PATRITIA" Gediplom. Zieken- sn Kraam verpleegster, matige conditiën. Brieven onder No. 13779 bureau van dit blad. -llw komen lol rust door'f gebruik van^ [MIJNHARDD; ^ZenuwlableHen Koker75cl. Vraag vooral de echte voorzien van de naam mijnhardt HOOGENDIJK'sWATERWELLEN met uïtneembare filter, leveren het zuiverste industrie- en drinkwater,Overal te ontbieden. Fa. HOOGENDIJK, Langeraar, Telefoon 61. 1956 GEVRAAGD een R. K. Huishoudster in eon klein gezin door H: Vink, Bos koop aan den Rijn. 6475 Er biedt zich aaneen GEDIPLOMEERDE BAKER. Adres: Mej.ZEVENHOVEN- Steik, Hooge Rijndijk B113 Hazers.jvoude. 3122 Sftalbenoorïigdherïeeii. Wederom groote voorraad: diverse Rampels, Kettingen, Staakhaken. Hoodschalmen, Klaven, Touwwerk, Engelsche Mestvorken, Hooigraven, Man den,houten en ijzeren Schoppen, Paardenruiven, Lantaarns, Var kenstroggen, Bezems enz.Voorts diverse Klemmen voor Ratten, Muizen, Mollen en Bunsings en nog honderden artikelen, te veel om op te noemen. Prima kwali teit. Billijke, doch vaste prijzen. Franco levering. A. J. HA.RT- WIJK Jr., IJzer-enTouwhandel, Nieuwe Beestenmarkt 9 (Scha- nenmarktl. vodo. Fusfmerk T. H. Ft. Ritman's Ciiroenjenever cn Oranjebitter Ritman's Oude Jenever merk „Gentleman" N.Un Stooreigistvabrsek en Distirieeederej VALK" v.h. T. H. HITMAN Co. - LEIDEN Kantoer: LAHGEGRACHT 93.37. 701G DE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT b BIEDT U EEN ZEER GE- SCHIKTE GELEGENHEID UW ARTIKELEN IN- RUIME MATE EN TEGEN 1 BILLIJKEN PRIJS IN HAARLEM FN OMSTREK!N BEKEND TE MAKEN OPLAGE 13.5 30 BUREAUX NASSAULAAN 49 - HAARLEM TELEFOON INTERCOMMUNAAL NOS. 1426, 1748 EN 2741 Langebrug 40, beveelt zich beleefd aan voor het leveren van alle soorten VER- SCHE-, alsook GEROOKTE VISCH tegen concurreerende prijzen. 7966 Inmaakharing 4 et, p,100 f3.50 Godsdienstig Weekblad voor het Bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudende en leerzame tekst Steunt het Liefdewerk der Arme Nieuwe Parochiën 4869 Per 3 maanden fl.00 VRAAGT PROEFNUMMERS Administratie: SPECIALE AANBIEDING direktoire PANTALONS KATOEN TRIKOT 1.95 - 1.35 - 1.10 DITO GEMOLTON- NEERD 2.50. 1.90 DITO WOLTRIKOT 5.25 - 4.90 - 3.75 kinderdirektoires GEMOLTONNEERD -- LEEFTI1D 2 JAAR. PER 1 JU MAAT 10 CT. STIJGING 11 KATOEN TRIKOT -.pt LEEFT, b 12 J. 1.10 LEEFTIJD 2 5 JAAR /v

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4