SPAARFONDS VOOR BODElVICIJLTiJUR Moeder in HoutKem "cn de aanraking der jandelijke bevolking met de vorstin. Een van de meest typische is dc volgende, ver telt de „Msb.": H. M. zat eens aan de halte Houthem bij mooi weer met een hofdame buiten op een bank op het perron de komst van het lo kaaltreintje af te wachten. Een dikke sla ger zette zich naast de beide dames en wachtte eveneens, af en toe een woordje pratend. De man merkte plotseling, dat verschilende op het perron komende be zoekers zeer eerbiedg groetten. Hij bezag eerst zich zelf en begreep dat dat eerbe toon niet hem gold. Toen bekeek hij de beide naast hem zittende dames eens goed. en teen ging hem een licht op. „God ver geef me", declameerde de man beduusd, nam zijn beenen en verdween in een mi nimum van tijd uit het gezicht, aldus op ietwat wondere wijze zijn eerbied betui gende. 'sTflTEB^GEWEftJUUL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. De Vlootwet. Voortgegaan wordt met de behandeling van het wetsontwerp tot vaststelling van de sterkte en samenstelling der weermacht en aanleg van steunpunten en versterkin gen in Ned.-Indië. De heer Van Schaik (R.-K.) zegt, zich los te gevoelen van alle stemming, dio tegen dit ontwerp is gemaakt. Hij ziet niet in dat men gezag wil verleenen aan het petitionnement; er is te veel gespecu leerd op de anti-militairistische neigingen van het volk. De domme voorstelling van het wegsmijten van geld voor de vloot en daarnaast het bezuinigen op ambtenaren salarissen, is z.i. niet goed te kenren. Spr heeft deze demonstratie niet kunnen waar deeren. Spr. gaat niet in oen beoordeeling van het vlootplan treden. In dit opzicht wacht hij het oordeel der Regeering over de vele critiek af. Gaarne vernam hij waar om de plannen van den heer Bomans niet aannemelijk zijn voor de Regeering. Zich plaatsend op het standpunt van het rapport der Katholieke defensieplan nen, acht hij het niet mogelijk de defensie middelen voor Indië thans op te heffen. De actie van den Volkenbond, do resulta ten van Washington en de pauselijke vre desactie zijn krachtige elementen voor'den wereldvrede, maar niet alle staten zijn ontvankelijk voor deze vredesactie. Eerst als de offers voor de verdediging te zwaar zouden zijn voor bet volk zou men daarvan moeten afzien. Spr. ziet echter nog niet dat alle maatregelen ten opzichte van Indië doelloos en nutteloos zijn. Iets anders is of een vloot met steun punten bij machte zal zijn onze neutrali teit te handhaven en inbreuken te weren. Het tegendeel is niet te bewijzen en ver gelijking met andere landen gaat niet vol doende op. Niet alleen numerieke over macht is overheerschend geweest; overleg, beleid en moed zijn belangrijke factoren geweest. Een kleine, goed toegeruste vloot met goed personeel kan preventief werken Hij sluit zich in dit opzicht bij de marine- deskundigen aan. Ziet men van deze neu- traliteitshandhaving af, dan verzaakt men zijn internationale verplichtingen en geeft zichzelf over aan anderen. Spr. is niet geheel gerust dat de uit voering van het vlootplan met al zijn con sequenties ligt binnen de financieele capa citeit van Nederland en Indië. De mede- deelingen der regeering zijn z.i. nog niet voldoende, vooral niet wat betreft de toe komst. Met het slagwoord: wat moet dat kan, mag men er zich niet van af maken. De voorgestelde regeling prejudicieert op de toekomst, zelfs op een verre toe komst en dit is het wat spr. het grootste bezwaar lijkt tegen dit ontwerp. Een sys tematisch samengestelde vloot juicht spr. gaarne toe en de daaraan verbonden las ten zouden regelmatig zijn te verdeelen. Met de gedachte en de bedoeling van dit plan betuigt spr. zijn ins temming. Zal echter het doel, dat de Regeering sich stelt, bereikt worden? En is het con- iolidatieplan te aanvaarden? Dat zijn de 'ragen, die spr. stellen wil. De stelselloosheid bij de marine acht >pr. verkeerd, maar brengt daarin deze ■wet afdoende verandering? Spr. betwij- Jelt dit. Het voorstel gaat tot in détails pa alle plannen voor technische afwerking in. dat acht spr. niet gewenscht met het oog op den vooruitgang der techniek. Deze techniek wijzigt zich ieder jaar en dus is een vastlegging voor twaalf jaar niet ge wenscht, omdat de gedachte daarbij vóór- zit, dat er niets of niets noemenswaards zich zal wijzigen. Spr. wijst bijv. op de beteekenis van het luchtwapen, die nog steeds verandert en grooter wordt. Bij niet ontwikkeling past het gansche plan zich niet aan. De kans is wel grooter dat een vlootplan jaarlijks gewijzigd dient te worden en een onverstoorbare tenuitvoer legging van een eenmaal opgelegd plan acht spr. nadeelig. Zal de Regeering ijsr koud doorgaan met haar plan, al wijzigt zich de gansche techniek? Of zal zij tel kens met wijzigingsplannën bij de Staten- Generaal komen? Zoo ja, wat is dan de beteekenis van deze vastlegging van een langdurig plan? Elke wijziging van de wet zal moeite geven en spr. voorziet dat de Regeering haar doel voorbij schiet met een vast plan. Tegenwoordig heeft de Regeering vrij heid van beweging en kan zij zich aan passen bij het nieuwe en beste: eten vast plan zal allicht achter zijn bij dat nieuwe en beste. Practisch zal de wet uitwerken dat het maritiem beleid voor zes jaar aan den in vloed van de Staten-Generaal zal onttrok ken zijn. Dit geldt ook voor de financieele con sequenties en het is een ernstig bezwaar dat het recht en vrijheid der volksver tegenwoordiging aan banden wordt ge- LEIDEN STATIONSWEG 43 TELEFOON 408 P0STRE8C. E1601 legd om ieder jaar haar inzicht te doen blijken. Mogen wij dat recht en die vrij heid prijsgeven? De ontwikkeling der in ternationale verhoudingen dwingt tot ge regelde herziening van onze opvatting ten aanzien van onze positie en ten aanzien van ons vlootbeleid. Bij dit ontwerp geeft de Kamer alle macht en haar inzicht aan te passen uit handen. Er leeft in Katho lieken kring een krachtig verlangen naar ontwapening en geregeld wenscht men te overwegen hoe ver men daarmede kan gaan. Aan de onbelemmerde uitoefening van spr.'s taak staat dit plan in den weg. Ook in financieel opzicht legt do Kamer zich vast. De uitgaven kunnen zeer tegen vallen en niemand kan de gevolgten over zien. Zoodra de ramingen te laag blijken zal de Kamer verplicht zijn hoogere bedragen beschikbaar te stellen. Jaarlijks echter zal onafhankelijk van alle begrooting een be drag voor annuïteiten en exploitatiekos ten automatisch moeten worden goedge keurd. Do Kroon heeft eenvoudig vast te stellen en de Staten-Generaal heeft het goed te keuren, omdat wettelijk alles is vastgelegd. Voor een lang aantal jaren zullen wij aan hooge marine-uitgaven zijn gehouden. Door de wet zal het marinebe- leid voor vele jaren bevroren zijn en de Kamer neemt feitelijk voor zes jaar de Marinebegrooting aan- als zij deze Vloot wet aanvaardt. Spr. aanvaardt niet den uitweg dat do Kamer de begrootings- posten altijd kan verwerpen. Als dat ge schiedde dan beeft het opzetten van een vast plan geen nut. Alleen wijziging van de Vlootwet kan constitutioneel de oplos sing geven. Spr, ziet in dat plan alleen dat het ma ritieme defensiebeleid met al zijn conse quenties ook financieel voor zes jaar aan den invloed van de Staten-Generaal zal zijn onttrokken. Spr. gelooft niet dat de Regeering een dergelijke vastlegging noo- dig heeft voor haar plannen en hij vraagt de Regeering alsnog to overwegen huiten .de wet te blijven of althans op veel min der dwingende wijze vast to leggen. Niet alleen formeele, maar ook daad werkelijke vrijheid moet de regeering aan de Staten-Generaal laten om jaarlijks te overwegen wat noodig en wenschelijk is. De heer Oud (V.-D.) betoogt, dat de voorstanders allen in de gedachte leven, dat na zes jaar de tweede helft van de vloot gebouwd zal worden. Trouwens, dat blijkt uit de Memorie van Antwoord ook duidelijk. De invloed op de Ncderlandsche finan ciën wordt veel te klein geschat. De heer Dreselhuys (V.-B.). wensclit slechts een kort woord te spre ken, in de eerste plaats tot den heer v. d. Voort van; Zijp, die een gelegenheidsrede hield. Wel stelde hij eenige vragen tot do Regeering, doch hij stemt onder alle om standigheden vóór deo wet. De bestrijding, die deze afgevaardigde van het program' van den Vrijheidsbond gaf, acht spr. zeer onjuist. De Regeering stelt voor den vloot- bouw uit te breiden, maar zij houdt geen rekening met exploitatie-moeilijkheden. Er moet harmonie zijn in het beleid en dat is bet wat de Vrijheidsbond wenscht in bet militaire beleid. Nogmaals betoogt spr.. dat do wet ons voor twaalf jaar bindt. Minister Colijn wil dat tegenspreken, maar de noodzakelijke consequentie leidt er toe. Spr. hoopt, dat de Minister van Marino eindelijk antwoord zal geven op deze kwestie. Daarvan hangt zeer veel af. Zoo lang wij de vloot zullen houden, zullen wij niet van de schuld af zijn. De heer Snoeck Henkemans (C.- H.): U heeft gezegd, dat het wel 32 jaar duurt. Dat is niet waar. De lieer Dresselhuys (V.-B.)Het zal zelfs 320 jaar duren, als wij nog maar die vloot hebben (gelach). Men kan dat alles exploitatiekosten noemen, maar ze staan niet onder die rubriek. De heer v. d. Bilt (R.-K.) is zeer voor ontwapening, maar belaas zijn wij nog 'niet zoo ver. Met ons leger en onze vloot willen wij alleen schending van onze neutraliteit tegengaan. £>pr. geeft eenige citaten, die bewijzen, dat men in Indië een vloot wenscht. Spr. heeft vertrouwen in bet plan en hij meent, dat bet geeft wat we noodig hebben. De vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. Anderhalf miüioen melkbussen. Een ernstig geval van corruptie. In het verslag der Rekenkamer over 1922 wordt een zeer ernstig geval gemeld van zware benadeeling van 's Rjiks kas door een der distributiekantoren. In 19171919 zijn ruim 65.000 melk bussen voor bet Rijksmelkkantoor aan gekocht a f 1.550.0000. Hiervan zijn 25.000 stuks aangekocht na 1 Mei 1919, toen de regeeringsbc}moeiing met de melkvoorziening reeds was afgeloopen, Minister van IJsselsetin gaf aan dezen, aankoop zijn goedkeuring, hoewel hij zelf te voren reeds aan de Kamer ge- geschreven had, dat de melkvoorziening op den genoemden datum zou eindigen. De Rekenkamer verklaart nu, dat de aankoop, blijkens de mededeeling van een der leden van de commissie van advies voor de melkvoorziening enkel geschied was om een Amsterdamscbe firma van duur materiaal af te helpen. Het voorstel daartoe werd gedaan door een lid dier commissie, die in sterke mate bij die firma financieel geïnteresseerd was. De Rekenkamer acht het niet aannemelijk, dat dit commissielid door die relatie niet beïnvloed zou zijn geweest en zonder op zet, die relatie.verzwegen zou hebben. No. 5. 9725 LEIDEN; October 1923 L. S., Wij merkten in onze laatste annonce op, dai ons bedrijf aantrekkelijk is voor allen, die belang hebben bij een goede exploitatie van onzen eigen vaderlandschen bodem. Het mag van algemeene bekendheid geacht worden, dat esn welvarende boerenstand ten goede komt aan alle klassen der bevolking. Hieraan mede te werken is één der onderdeelen van ons bedrijf, n.l, a. Financiering van landaankoop en •ontginning, speciaal ten behoeve van kleine grondbezitters. b. Het bezit van eigen grondex ploitaties. Eenige mededeelingen over wat wij op dit gebied reeds hebben bereikt geven wij een volgenden keer. 9658 Hoogachtend, Spaarfonds v. Bodsmcultuur Merkwaardig genoeg beeft minister IJsselsteijn aan de Rekenkamer ver klaard, dat hij wel een nader optreden tegen enkele betrokkenen had overwogen, maar dat hij de zaak maar had laten rus ten, omdat maatregelen zoo moeilijk door te voeren zouden zijn geweest. Do Reken kamer gaf niettemin minister IJsselsteijn in overweging een actie in te stellen tegen hen, dio „bewust in strijd met 's lands belang gehandeld hadden". En minister De Yries wees zij er op, dat aan do bevoor rechte firma nog onverplicht f 140.000 was uitgekeerd, hoewel de minister uit een rapport wist hoe het er mee stond m geen begrootingspost do uitgaaf wettigde. Beide minister schijnen de Rekenkamer maar niet geantwoord te hebben. Van de bussen is ten slotte slechts twee dorde verkocht voor f 174.579.43, terwijl ze in totaal ruim anderhalf millioen-gekost hebben. Het Rijk heeft dus een kolossale strop gehad, alleen al minstens f 350.GO0 op de na stopzetting der melkdistribulie aangekochte bussen, die daarenboven ten dcelo incourante waar en dus onbruikbaar waren. Zeker zal, 'nu de ministers tegen deze gruwelijke corruptie niet optraden, de volksvertegenwoordiging er zich in moeten mengen en hardhandig moeten ingrijpen, zonder aanzien des persoons. Transporten van hef Ned. R.-K. Huisvestingscomité. 26 October vertrek naar Duitschland (Rijn- cn Ruhrgebied). 6 November aankomst v. Breslau en Berlijn. 12 November vertrek naar Breslau en Berlijn. 16 November vertrek naar Duitschland (Rijn- en Ruhrgebied). I December aankomst van Weenen en München. 10 December vertrek naar "Weenen en Miinchen. II December aankomst van Boedapest. 13 December vertrek naar Boedapest. Terugkeerendo kinderen moeten uiter lijk 8 dagen voor vertrek van het transport worden opgegeven. Met dezo transporten bestaat gelegen heid liefdesgaven mede te geven, mits deze 5 dagen vóór vertrek van het transport in het Centraal Magazijn, Zuid-Willems vaart 257, 's-Bosch, aanwezig zijn. Buiten). Berichten Ernstig auto-ongeluk in Marokko. 11 doodenen 30 gewonden. Uit Casablanca wordt geseind: Bij Oeëdmellah is een autobus omgeslagen. Elf inboorlingen werden gedood en 30 ge wond. Winkelroot docr jongens. Op do Essex Quay to Dublin hebben tweo jongens een brutalen overval ge pleegd in een juwielierszaak. Zij vroegen den winkelbediende,' hun een goedkoop horloge te laten zien, en toen de bediende dit deed, haalden zij tweo revolvers voor den dag en beletten den verschrikten jon geman alarm to maken. Eén der twee jongens begon de toon banklade to ledigen, terwijl de andere zijn zakken volstopto uit do étalage. Terwijl zij hiermee bezig waren, verscheen de winkelier,waarop de jongens bet hazenpad kozen. Ofschoon de juwelier en zijn bediende hen onmiddellijk nazetten, slaagden de jongelui er in, met hun buit to ontsnappen Epidemisch gevaar in Noord-Frankrijk. Een ernstig epidemisch gevaar bedreigt Noord-Frankrijk, melden do Fransche bla den. Men heeft er te doen mét een micro be, die door arbeiderskolonisten is meege bracht, zich in Frankrijk heeft geacclima tiseerd en reeds zijn vernielingswerk be gint, Uit verschillende plaatsen vooral ech ter uit liet kolenbekken van Bethume, wor den ziektegevalen gemeld, waarvan reeds enkelen met doodelijken afloop. De ver schijnselen dezer ziekte zijn een hevige koorts en dysenterie, welke den zieke uit putten. Dokters, die in de koloniën zijn geweest weten van het bestaan dezer ziekte af, hoewel do vorm der microbe nog niet de finitief is vastgesteld. Do armoede, zooals haar naam luidt, is niet gemakkelijk te vernietigen, daar n\ zich in een kaar-om hulsel kan verbergen. Do microbe wordt momenteel in het Pasteur-instituut to Rijssel onderzocht. Men dringt aan op krachtige maatregelen, vooral tegen het volgende zomerseizoen. Hotelrat geknipt. Een Spanjaard die met een groot aantal koffers bij ?ich in de Rue de Rivoli op iemand of iets stond te wachten, werd door een politie-inspecteur herkend als een berucht hoteldief, ten name van José Ochoa, die in 1912 tot 8 jaar gevangenis straf was veroordeeld, en nog steeds ge hecht werd. De Spanjaard voelde zich blijkbaar niet erg gerust onder de zijdelingsche blikken van den politieman en riep een huurauto aan. Toen hij echter het portier opende, zag hij plotseling den man voor zich, die hem zoo vreemd had aangekeken eh nu aan de linkerzijde in zijn auto stapte. „Ik heb deze taxi bet eerst aangeroe pen," zei de vreemdeling. Dat weet ik luidde bet, maar wij moeten toch dezelfden kant uit, meneerJosé Ochoa en meteen knipten een paar ste vige handboeien dicht nl. naar het poli tiebureau hier in de buurt. Vooruit chauf feur! Op bet bureau bleek, dat Ochao een vol ledig stel inbrekerswerktuigen bij zich had. Lettenen en Kunst Prof. Paul Grümmer. De Weensche cellist Prof. Paul Grümmer zal ender leiding der Internationale Con certdirectie Ernst Krauss in October en eerste helft November een tournee door ons land maken. Hovyd Krauss-Adema. De bekende Nederlandsche zangeres Ho vyd Krauss-Adema zal dezer dagen van bare buitenland sche reis terugkomen en einde October een tournee door Nederland aanvangen. Wetenschappelijke Bsriclilen Het graf van T&etankhamen. De heer Howard Carter en zijn assistent Galender, alsmede de heer Burton van het Metropolitan Museum te New-York zijn te Luxor aangekomen om de werkzaamhe den in 't graf van koning T.oetankhamen te hervatten. In Februari van dit jaar weixl het .graf, gelijk men weet, met een ijzeren deur en 'een betimmering afgesloten, waar na ettelijke tons rotsteen voor den ingang werden opgestapeld teneinde ook de naar den grafkelder voerende trap te berscher- men. Het verwijderen dezer „barricade" zal ongeveer een week in beslag nemen. SPORT ZWEMMEN. Een nieuw wereldrecord. De wereldrecordzwemmer Kealoha heeft deelgenomen aan wedstrijden to Honoloe- loe, waarbij hij zijn eigen wereldrecord 100 M. rugzwemmen, dat op 1 m. 14 8/10 s. stond, wist te verbeteren door een tijd van 1 m. 13 8/10 s. te maken. „Tel." ALLERLEI Zwartmaken van bruine schoenen. De directeur van het RijksproefBtation en den Voorlichtingsdienst t. b. d. leder-in dustrie te Waalwijk schrijft o.m. aan de „Msb." De middelen, die' voor het zwartmaken van bruine schoenen gebruikt worden, zoo wel door den schoenmaker als den leek, zijn lang niet alle even onschuldig en dikwijls gevaarlijk, zoowel voor dengene, die de bewerking verricht als voor het publiek, dat de geverfde schoenen draagt. Wij heb ben bier speciaal bet oog op de verschillen de soorten bliksemzwart, die onder aller lei namen en onder de meest aanlokkelijke aanprijzingen in den handel voorkomen. Meerdere soorten bliksemzwart bevatten namelijk naast do anilinekleurstof ook groote hoeveelheden vrije aniline of anili- nesurrogaten, die alle zeer giftig zijn. Van deze anilincsurrogaten noemen wij teluidine, xylidine, benzidine, enz. Al deze stoffen zijn giftig en dus niet toelaatbaar in het belang der volksgezondheid. Er dient uitdrukkelijk op gewezen, dat aniline evenals de gebruikte surrogaten hare giftige werking niet alleen uitoefenen als de huid beschadigd (verwond) is, maar ook door de gezonde huid heendringen en dat bij inademing de dampen, die bij het drogen der schoenen optreden, schadelijk zijn. De verschijnselen dio optreden zijn de volgende Opgewonden toestand versnelde polswer king, benauwdheid, braken enz. Aan de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk wordt sinds ja ren op drieërlei wijze gewerkt en wel met: 1. Bliksemzwart, bestaande uit een 10 pet oplossing van vetoplosbare nigrosine in lijnolie, waaraan een gelijke hoeveelheid benzine is toegevoegd. 2. Een oplossing van spiritusof>lcsbare nigrosine, die van 2050 gram nigrosine per liter bevat. Onder omstandigheden ver dient liet aanbeveling na droging ai wrijven met lijnolie. 3. Do van ouds bekende beliandeliiiT Heamatine en daarna met oplossing T ijzersulfaat (ijzervitriool) en kopersulfaat (kopervitriool). In dit geval worden schoenen eerst goed afgewreven met verdunde 2—5 pet. ammoniakoplossjT' waarna ze behandeld worden met een lossing van 3—5 pet. blauw-hottextr..,. dat er met een harde borstel op gebracht wordt. Als het ingetrokken is. wordt q5i een zachte borstel de zwartmakende vloeb stof erop gebracht. De zwartmakende vloei stof bestaat dan voor 22/3 uit ijzervitriool en 1/3 uur kopervitriool, en heeft ook sterkte van 35 pet van dit mengsel. Na. dat alles droog is wordt wederom lijnolie resp. traan afgewreven. Deze drie methoden stellen den schoen, maker en ook zelfs den leek in staat kleurde schoenen en leder gevaarloos kleuren, zoodat het gebruik van giftjJ aniline of aniline-surgaat houdende zwj makende middelen in het belang der volfi gezondheid verboden dienen te worden. Wij vertrouwen dan ook, dat in dezj kwestie de „Keuringsdiensten van Warec5 wel hunne medewerking zullen willen leenen, waardoor de min of meer ernstigs anilinevergiftigingen, door de in den ha& del gebrachte zwartldeurende middelej veroorzaakt, weldra tot het verleden zullej behooren. BURGEMUmESjm LEIDEN. 18 October. Geboren: C'atharina d. van T. Out, dijk en C. Poeliejoe Corrie d. van C C. Volken en S. C. Schrier Frederii Alexandre z. van M. J. J. Verncr en R. J. v. d. Brenk. Gehuwd: J. S. Lips jm. en M. 51. d. Berg jd. A. Buis jm. en C. GoddL jd. K. v. Otten wedr. en M. O. Ridges wede. M. Stoeken jm. en A. M. Bon» rius jd. P. Verver wedr. en J. Verhw ven wede. C. Kcijzer jm. en C. Ja» sen jd. Overdeden: E." J. F. van Duuren- Ede-rzeel w. 83 j. NOORDWIJKERHOUT. Ver !t rok ken: Th. Kors naar Ams!« dam C. J. Duidend ijk naar Den Haa? M. J. W. Eijgenraam naar Tilburg J. Vocht naar Amsterdam J W. G. en H G Polane naar Den Helder A J E en H Dresme naar Den Haag A. A. en C. Al en C. C van der Meer naar Alk erna dc M. en C. P. Meijs naar Den Haag H. Vlet naar Amsterdam A Lcmmerso woi! Vreeburg haar Hillegom H Oud Lamm naar Zetten Q. A. Warmerdam naar H; 1 emmermeer C. A. A. v. d Werf naar legers berg J Slootweg en gezin naar Vt< hout AM. v. d. Broek' naar Delft - H. J. Fifis naar Gent A J Buijs naar Od Amstel A Th. Stek naar 't Buitenland L. Steens naar Den Haag J. Stoop Alkmaar L. C. Breuk el naar W. M. H Vogels naar Amersfoort Janssen maar Meerssen R. Bicrum Hoogkarspel G. Zinken naar 't Bui'! Gevestigd;: J. Wagner uit Amstcr R. Abrahams uit Amersfoort G. A. sener uit Leiden M. F. C. en L M Rijel Rotterdam A G. on C. A. Piazza uit E lem J G. W. Leeflang uit Den Haag - EGA Sengers uit Amersfoort J. A. Eekoren en gezin uit Bloem en daal J. F- d. Berg en gezin uit Anna Paivlowna Huijbrechls en gezin uit Oos'terhcut Ti van Hameren uit Leiderdorp L. Stekt,' pit VoorbuTg J. Groen uit Uitgeest R Steg er hoek uit Anwerpen J; Werkhovs Utrecht L. M. Zonneveld uit Hengelo, 0; ijsel B. J. Verstegen uit Bergh C. Berg uit IJsselslein E M- A. van Hoo:: Eindhoven J. Tewo uil Schiedam. 0EGSTGEEST. Geboren: Helena Antonia, dccüer C. v. d. S'ar en H. Af. Wassenaar Co::* zoon van J. Los en G C Bos Wi-lté Johanna, dochter van A. v. d- Zwart s Peet Emilius Michaël Maria, zoon J. Kuiper en G. M. Perquin Margrea. ter van J. Allaart en N. Bakker Ik zoon van P. Hogewoning cn A. Af. de M» Overleden: A. Witterr.aa 73 jaar J de Meij Pietje v. d. Afeij 32 jaa VOORSCHOTEN. Geboren: Catharina, dochter v: d. Nagel en A. ran Rooijen JacobaC: lia, dochter van A. van Leeuwen Keijser. Z0ETERW0UDE. Geboren: Maria Geertruida, dophk W. Hookx en van Af. G. Wisse Else dochter van G. Koning on van, Cl. Boot - dries Jacobus, zóón van J. A. Jansen e P. van der Hoeven Gerardus HonrtfUl ria, zoon van J. J. Lubhc cn van J>' A der Poel Casper Thee,doms, zoon van Afeurs en van A. G. E. Straathof nelia Afar ia, dochter van E- A. van don- en van J- 'Slingerland Franciscus, Gornelis Hulsbos en van A. van Tilburg Overleden: Johanna van Har.sk' jaar Dirkje Afunnik 10 maanden. Gevestigd: A. do Jong uit C. J. Verhagen en gezin uit Stompt' Verberne cn gezin uit Leiden J- uit Amsterdam J. J. Afargot uil H' M. G. de Roo uit Diemen Af- H- kers uit Helmond Th van de Geijn c' versum D. Bol uit Koudekerks Schuur uit Huibergen W. Verboor®] zin uit Hazerswoude Ar. Decgeo Leiden. Vertrokken: J. W. Ramak naarj J. P. C. Af. Friesscheijn naar H. Degger naar Schoonhoven wijk naar Woubrugge Af Held nas' land W. A. J. xJ. Krutmnnn •wijk P. Af Wifscr.'burg naar l—l' Jong naar Woubrugge Af C. VrtfJ Leiden A. Af. S. Laufkütter-naaq dam.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4