A.WAALS, Haari.sk 132-136 LEIDSCHE MISSIEWEEK. ONZE ETALAGE VINDT 0 WASSENAAR. Palen «angespoeld. Óp iet strand onder deze gemeente is een groote partij palen aangespoeld, waarschijnlijk mijnhout Door de strandvonders zijn ruim 2000 stuks geborgen. Leges. De door den Raad dozer ge meente gewijzigde verordening op de hef fing van leges ter secretarie is door ÏÏ.M. de Koningin goedgekeurd. Voor verschil lende stukken, waarvoor tot heden niets werd betaald, zal nu recht geheven worden terwijl het tarief voor andere stukken aan merkelijk is verhoogd. Ook voor goedge keurde bouwplannen en uitgereikte vergun ningen krachtens bijzondere wetten moet worden betaald. De regeling betreffende het huwelijksrecht is radicaal gewijzigd. N00RDWIJK. Prijzen geëtaleerd. De prijzienl van den schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm, die Zaterdag j.L gehouden is in do St. Joris Doelen alhier, zijn geëta leerd bij den heer Baalborgen aan de Voorstraat. Tot deze prijzen behooren ook nog een aantal sigaren, die niet hierbij zijn geplaatst om te voorkomen dat ze vochtig zouden worden. De prijzen zijn het bezichtigen waard. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Mej. L. de Boer, onder wijzeres aan do Chr. school, hoofd de lieer v. d. Berg, alhier, is als zoodanig benoemd te Katwijk aan Zee. De algemeenheid der kerk straalt en schittert uit de Missie-tentoonstelling in nog-klaarder licht, dan de letters A. L. M. A. uit de lichtbak voor do groote Stadsge hoorzaal, die boven in top laat wapperen de vlag van het ééne apostolische Op perhoofd der kerk, die zijn heiligen kweekt in h,lle deelen der wereld! Die tentoonstelling was reeds gisteravond door bijna duizend personen bezocht. En de welwillende paters verklaarden maar aldoor hun stand-bezoekers van de merkwaardig heden, die zij ten toon stellen, en van den Missie-arbeid. Wij zullen eerst een verslag geven van de opening der Alma, gisterenmiddag te 4 uur. In den foyer der Stadsgehoorzaal hadden zich verzameld de leden van het eerc-comité en van de verschillende sub-comité's, en nog andere geestelijke en wereldlijke autoritei ten, dan die men in het programmaboek on der de namen der comité-leden kan vinden. Even over vieren trad Mgr. Vuylsteke de zaal binnen, vergezeld van den hoogeerw. heer Deken Dessens, de welecrw. heer P. Simons, voorzitter van het hoofdcomité, de weleerw. pater R. Bouters, voorzitter van bet comité voor invitatie en ontvangst. Z. D. H. schreed zegenend naar zijn zetel aan de bestuurstafel, waar behalve genoemde eerw. heeren mede aanzaten de leden van het hoofdcomité. Mgr. Vuylsteke droeg de teekenen zijner bisschoppelijke waardigheid over zijn Dominicaner-habijt7 waarop ook prijkte de hem op 31 Aug. jl. verleende ko ninklijke onderscheiding. Nadat de ouverture was gespeeld werd ge zongen O bone Jesu van Palestrina (zie voor het verslag daarvan hieronder). Openingswoord. De Voorzitter, Kapelaan Simons, sprak daarna ongeveer als volgt: Op de eerste Vesper van het feest van St. Wilfried, den H. Bisschop en Belijder, die, door God's wondere Voorzienigheid geleid, nog voor den grooten St. Willibrord het ge loof verkondde aan de bewoners van ons vaderland, begint do Sleutelstad met den dorpenkrans om haar heen, haar groote Missie-actie. Voor de stad Leiden en haar bloeiende omgeving is deze Missieweek een grootsch gebeuren en 't. is mij als voorzitter van de Leidsche Missievereeniging. een hooge eer TT, Monseigneur een hartelijk welkom toe te mogen roepen in deze vergadering; wij zijn er Uwe Doorluchtige Hoogwaardigheid zeer da-nkbaar voor, dat U naar Leiden wilde komen om onze Missieweek te openen. Uw Hoogpriesterlijk gebed in de Pontifi cale Hoogmis van dezen morgen moge den onmisbaren zegen God's aftrekken tot het welslagen onzer missieactie. Hartelijk heet ik hier welkom de verte genwoordigers van de 21 missioneerende or den van ons vaderlandwij zijn u dankbaar voor uwe komst near Leiden; weest er ver zekerd van, dat wij u gaarne onze gastvrij heid toonen, wii eeren immers in u de man nen, die voor Christus en Zijne Kerk zwoe gen. waarheen ze ook door hunne Oversten werden gezonden, in het koude Hoorden en in de verzengende hitte van het Zuiden. De zegeningen van ons H. Geloof hebt gij ten koste van veel moeite en ontbering, in de verre heidenlanden uitgestort: daarom eeren wij u! Gij moogt meer dan anderen St. Paulus nazeggen: Ik ben alles voor al len geworden om allen voor Christus te Er zijn, we weten het, of het zal ons in deze dagen duidelijk gemaakt worden, tien tallen milliocrt<"-> heidenen, die in verhou ding tot hetgeen hier ons deel is, schier niets bezittenals wij dan hun smeekbede hoo ien, om meer priesters, meer zusters, meer scholen, en als noodzakelijk middel daar toe cm meer geld, dan zal die bede niet onverhoord, blijven, en zoo moge mede door deze missiedagen krachtig bevorderd wor den dat ons vaderland door God's overgroo- te Goedheid zoo genadig gespaard, God zijn dankbaarheid gaat toonen door groote daad werkelijke liefde jegens de millioenen in de missiegebieden, ook vrijgekocht door Chris tus' kostbaar bloed; dat zii toch minstens de kruimeltjes ontvangen die vallen van onzen welvocrzienen disch. Is het niet of wii ze zien staan, daar op hun verre kusten, de armen verlangend uit gestrekt, als eertijds de Macedoniër, smee- kend tot St. Paulus: „Kom over tot ons en help ons". Gelukkig, Roomsch Nederland heeft die smeekbede gehoord, en 'b zendt z'n beste kinderen uit, om hun te brengen, wat hetzelf zoo overvloedig ontvangen heeft. 3000 Nederlandsche Missionarissen brengen met vreugde het offer van hun krachten en hun leven voor het geestelijk heil van hun heidcnsche broeders en zusters. In U, Monseigneur, in U, Missionarissen eeren wij die edelsten van ons volk. Gij zijfc naar Leiden gekomen om ons te doen inzien, dat het een heilige plicht voor ons allen is, om mee te werken aan de bekeering van de wereld. En daarin zult gij slagen, wij twijfelen er niet aan. Met een geestdrift, grooter dan we durf den verwachten, hebben de Katholieken van Leiden en ook velen uit de omgeving mee geholpen tot de voorbereiding van deze ten toonstelling. Dio liefde uitte zich zoo duidelijk in de dagen van voorbereiding, en. ze zal zich blijven uiten in de heerlijke belangelooze be reidvaardigheid van ieder, dio genoodigd werd, om mee te werken aan once A.L.M.A. 't Was Roomsche actie op z'n best- Maar 't moet blijvende, groeiende actie zijn, 't moet worden Algemeen© Missieactie van alle Katholieken van Leiden en omge ving; ieder moet meewerken, niet op zijne wii ze, maar op de manier ons door den H. Vader aangewezen. Onze Hollandsche Kardinaal Van Rossum die, ons verzoek inwilligend, zijn duidelijken brief stuurde over missieactie, heeft ons nog eens den weg aangewezen, waarlangs wij behooren te gaan. Die brief van den Kardi naal hebt U gelezendezen zin vooral moet ook U getroffen hebben: „Wanneer allen meewerken om het orga nisatieplan der Algemeen© Werken door te voeren dan zal de H. Stoel binnen korten tijd in staat zijn de missiën van het noo- dige te voorzien." Dan laat de Kardinaal erop volgen: „Do Wensch en het verlangen van den H. Stoel zijn overduidelijk en op het beantwoor den daarvan en daarop bovenal zal God's zegen rusten." Zoo zij het; dan zullen deze missiedagen rijke vruchten dragen voor de toekomst; dit verleene ons de Alma Mater Jesu. de verhe vene Moeder van Jesus, onder Wier mach tige moederlijke bescherming we deze Mis sieweek stellen.'* De voorzitter deelde daarna mede, dat bericht van verhindering hadden gezonden Minister Aalbérse, wegens verblijf buitens lands. burgemeester De Gijselaar wegens uitstcdigheid, en de burgemeester van Stompwijk-Veur wegens ongesteldheid. Daarna werd uitgevoerd Tenehrae factae simt va n Michaël Ha lier. Toespraak mgr. Vuylsteke. Hierna betrad mgr. Vuylsteke den katheder. Z. D. H. zeide, zich verheugd te gevoelen, deze Missietentoonstelling te mogen openen Het licht der wetenschap, uitstralend uit de Leidsche Universiteit schittert ver huiten onze grenzen, ja zelfs over heel de wereld. Moge zoo ook het geloof der Leidsche ka tholieken als een licht uitstralen over heel bet land, heel de wereld, vooral over de Missielanden. Een Katholiek moet voelen voor de Mis sie, want het gaat om de belangen van de Goddelijke Voorzienigheid: om liet doel, waarvoor God den menseh heeft geschapen. Wij moeten alles doen wat in ons ver mogen ligt, opdat bewaarheid worde: ..Héél de aarde aanbidde Hem en Hem alléén worde een lied van liefde gezongen". Van de 1500 millioen schepsels zijn 500 millioen Christen. En hoe ziin velen dezer Christen? De overigen zijn heidenen. Bijna, 20pCt. van die heidenen wonen in onze Hollandsche Missies. Als vicaris apostolicus van Curasao (Néd. West-Tndië) wil Z. D. H. eenieo woorden over deze Missie spreken. In 1924 is het een eeuw geleden dat de ware Missie-actie daar is begonnen door mgr. Niewindt, den eersten vicaris-apostolicus, van welken ge loofsheld het volgend jaar een levensbe schrijving zal worden uitgegeven. In de geheele Kolonie was één kerk; er waren geen priesters; nu en dan kwam er een priester van de kust van Venezuela. Als Holland die kolonie niet had bezeten; als de geest van opoffering en mededeelzaam heid zich niet over deze kolonie had ont fermd, Curasao zou een zuiver protestant- sche kolonie ziin geworden, terwijl het nu een Katholieke kolonie is. Dit is een voor beeld van wat door een krachtige, gemeen schappelijke Missie-actie is te bereiken. Z. D. H. brengt hier dank en hulde aan de Zusters Franciscanessen van Roosendaal, dio voor 80 jaar de eerste religieusen uit zonden naar deze Missie, ja de eerste reli gieusen ook naar de andere- Missies heeft uitgezonden; aan de Broederschap van den H. Geest, en aan het Genootschap tof Voortplanting des Geloofs. Mgr. besluit met aan de Missie-tentoon stelling Gods besten zegen toe te wenschen en aan alle aanwezigen, dat God hen be- houde de groote, heilige gave van het Ka tholiek geloof. Vervolgens verlieten mgr.. de geestelijk heid en alle aanwezigen den foyer om de tentoonstelling in de groote zaal to gaan bezichtigen ente loven en te prijzen. Wij willen er hier even op wijzen, dat niemand de zaal kan in- of uitgaan, zonder te beschouwen en te bewonderen de, we mogen wel zeggen: de grootsche uitstalling der prijzen van de Missie-loterij in de vesti bule. Het loterij-comité én den milden gevers daarvoor alle hulde De muziek. Ook bij de plechtige opening van de Al ma waa de muziek er weer om de feest stemming te verhoogen. Nadat Mgr. was binnengetreden, speelde het klein Orkest van het St. Willibrordus College van de Paters Jezuiëten te Katwijk dc Norvollend- sche Symphonie van Scnubert, op een wijze die tot groote tevredenheid stemde. Pater v. Nispen, directeur van het kleine gezelschap, speelde dapper mee en wist zijn Molton Kinder Lijfrokjes. vanaf f0.60 Jaeger Tricot Lijfrokjesf 1.10 Jaeger Tricot Dames-Onderjurken f 2.50 Zwaar gemoltonneerde Heerenbroeken en Borstrokken 12.45 Bebe-Truitjes fis cent'j Bebe-Broekjes [Ta cVnY j Meisjes Flanellenvanaf 1 Witte jaens Meisjesbroeken Jaens Dames Pantalons Zware Molton 29 Cent - Schortenbont, per el Gemoltonneerde Meisjesbroekjes Molton Dekens Gestikfe Dekens, prima vulling Witte LeSdscïie WoSierj Betsens. Gebloemde Wollen Dekens Uitsluitend verkoopen wij solide kwaliteiten discipelen aan te vuren tot groote toewij ding cn een inderdaad aangename vertol king van dit opus, waarvoor hartelijk ap plaus ton deel viel. De onvermoeide kapelaan Nieveen van Dijkum was er weer met zijn in superpli gekleed© knapen en zijn frisscho mannen stemmen. „O Bone Jesu van Palestrina klonk in nig devoot en gaf de voorname intentiën van den componist voldoende weer. „Tene- bra factae sunt" van Michaël Haller is een compositie die hooge eischen stelt, doch we kunnen er dadelijk bijvoegen dat dio glans rijk overwonnen werden, al hadden de anticipations een weinig sterker kunnen ge accentueerd worden. Wat vooral te loven was, de groote gelijkheid en het ovenwicht van het ensemble, waardoor een rustige sfeer werd geschapen, die het geheel tot een schoon en kunstvol genot maakte. Een warm applaus was de dank voor het ge smaakt genot. Sp. De avond-vergadering. In den foyer van de Stads-Gehoorzaal was er om 8 uur wederom een bijeenkomst druk bezocht waarop ir. Feber, lid der Tweede Kamer zou spreken, en welke door zang werd opgeluisterd. De WelEerw. pater v. d. Donk, voorzitter van het pers-comité, leidde ir. Feber in, met er op ts vfijzen, dat hier zal spreken een leek een leek, niet alleen bekend als een fijn stylist, als een Indische spocialiteit in de Kamer, maar vooral ook als een vurige overtuigde Katholiek. En na de schitterende rede kon pater v. d. Donk den spreker hartgrondig dank zeg gen voor diens bezielende, begeesterende woorden, die diepen indruk hadden ge maakt. Aan het einde van den avond dankte pater v. d. Donk ook hartelijk het strijkje Black Band; den dirigent, heer Timp, en de zangers. Rede ir. Feber. Spr. begint met te schetsen; hoe de rnenscb, die God en Kerk heeft weggerede neerd, is geworden een verwording, een caricatuur van alle3 wat menschelijk is. De moderne mcnsch, dié zieh verbeeldde, dat hij waarachtig vrij kan zijn buiten de tucht van Gods wetten, is neergezonken in een slavernij. Hoogmoed, wellust en vooral heb zucht drijven den mensch voort over de aarde als een dier met den kop omlaag. Die hebzucht heeft de meuschen tegen elkaar ten velde gejaagd", heeft ontketend den klassenstrijd, beseft ingeblazen den klas senhaat. Uit elkaar is gerukt de be schaving der Kath. middeneeuwen, de middeneeuwsche gemeenschap, do monu mentaliteit en geslotenheid der Kath. middeneeuwsche beschaving. Als wij overtuigd zijn, dat wij de waarheid bezitten, dan zou het on- menscheüjk zijn en barbaarsch, als niet was het doel van heel ons leven en streven om dekennis van dc waarheid te verspreiden. De kerk streeft inderdaad naar de wereld-heer schappij maar met een boven natuurlijke bedoeling. Do kerk heeft van Christus-zelf het woord medegekregen: gaat on. onderwijst alle vol keren. In do kerk is een beginsel, cm zich te ontplooien, te ontvouwen, om haar levens leer steeds dieper to doen doordringen in de harten der menschen. Terwijl allo menschelijke stelsels in één storten, ziet ook de buitenwereld, dat alleen de kerk is staande gebleven, dat alleen zij biedt- een volledige levensbeschouwing, ver zoening tusschen geloof en wetenschap. De élite van de menschheid begint zich af te vragen, wanneer het is eens waar was, dat juist onder de kerkelijko tucht de bevredi gende vrijheid is te vinden; dat de kerk kan opleggen een wet van liefde, die de uiteengespatten maatschappij te zamen kan binden dan zou het heel de wereld bij Rome zijn te vinden. Do massa wordt echter gedreven door instincten van haat en bitterheid. Als het Westen in zijn gehel blijft voort jakkeren als een bende van barbaren dan zou wel eens kunnen aanbreken de ondergang van dit Westen. En dan zal menige westerling» denken: nu is het einde van do wereld gekomen. Maar dan is de -hburt aan ons, katholieken. Dan moeten wij zien de wereld in het licht der Missie- gedachte. Wanneer het Westen zijn plicht verzaakt, dan weten wij dat in het Oosten 800 mil lioen menschen leven, die allen zijn ver vuld van een diep innigen godsdienstigen zin, al zijn zij in dwaling gezonken. Hier pauzeert spreker even. Nadat spreker voor de pauze in algemcc- ne lijnen had gegeven een beeld van den modernen wereld, en had geschetst een toe komstbeeld, dat niet zeker maar toch heel goed mogelijk werkelijkheid kan worden, nl. de omkecring van de rollen tusschen de Westersche en Oosterscho volkeren giug hij aantoonen, dat de Oosterlingen als het ware Christenen zijn in aanleg. Missionaris sen uit Azië en China verklaren als één man, dat daar vcorthestaat de elementaire kracht van de maatschappij: het gezin, de pieteit voor de voorouders, de eerbied voor het gezag, het begrip dat dit aardsche be staan is een doorgang naar het andere be staan. In Engclsch Indië onder de Boedd histen hcerscht levendig het begrip van ver gelding, het medelijden met het geschapene. Dc Mohammedanen in Mcssopotamië bijv. zijn bezield door den geest om voor God en den Propheet in het vuur te gaan, Voor welke doeleinden is het Westen den oorlog ingegaan? Alle missionarissen, die kwamen uit de landen van den Islam verklaarden, dat de menscben daar willen een overgeving aan God. Terwijl hier in het WeSien de wereld zioh vermoordt, bedenke men, wat het beteekent, do Oostcrsche wereld te winnen voor de Kerk. Naar het Oosten is niet alleen gegaan de missionaris, maar ook de Europeaan bezield door hebzucht. Nu staat de deur van het Oosten open, zooals het Westen heeft ge wild, maar voor den bosjewist, den mate rialist, den Godloochenaar. Spreker schetst hoe die 'Westersche geest de Oosterlingen hun geluk ontrooft. De geest dreigt te wor den de vloek van 800 millioen van onze mc- demensclien. De aloude cultuur van de vol keren, de grondslagen der volksbeschaving worden ondermijnd. Wat liet Westen het Oosten aandoet dat is Satanisch. Er wordt wel eens gesproken van een „geel gevaar". Er is eên ander gevaar, dan de oeconomische concurrentie, dit is de wrok en de bitterheid bij de geestelijke leiders van het Oosten. Als het Oosten wraak zal nemen, dan is het lot van Europa beslist. En Azië zal wraak nemen, tenzij het gelukt die menschen Christen te maken. De mogelijkheid, om den ras- senstrijd lot een verzoening te brengen, is alleen gelegen hierin, dat Oost en "West worden burgers van de stad Gods. Onze Missionarissen houden do voor- pesten bezet op het slagfront. Do wereld vraagt om groote figuren, waaraan zij zich als het ware kan optrekken. Ook in dezo tijden van degeneratie, zal onze Kerk karakter produceeren, zoo edelmoedig en offervaardig cn vol idea lisme als onze missionarissen. (Applaus). Laten wij met al onze goederen, ons gebed en onzen materieelen steun, onzo missionarissen blijven helpen. Do Kerk mag den strijd niet tijdelijk verliezen, omdat v/ij de missionarissen zich in af zondering laten doodvechten. Laten wij als één missieleger optrekken onder de leuze: Voorwaarts, God wil het. Langdurig applaus volgde op deze rede, litterair-hoogstaand en vol Room sche overtuiging. De rauzie k. Het Black Band gezelschap zette den avond in mot een prettig gespeeld nummer. Vóór, tusschen cn na de pauzen werd dooi* een flink koor, onder lieding van den heer P. Timp, gezongen Kyrie, Sanctus, Benedict us en Agnus Dei, uit de Missa van Fr. Riga, een compositie, die o. i. te veel uitgesponnen motieven heeft, doch niettemin van groote muzikale kracht ge tuigt. Geestcund door een welverzorgde bege leiding, op den door den heer Bik be langloos beschikbaar gestelden vleugel, door den jongeheer A. Martijn, heeft het koor met veel expressieve kracht dit opus gezongen. Dictie en nuanceering wa ren welverzorgd en uit het geheel sprak een groote mate van muzikaliteit, die ons de enkele kleine vlekjes deed voorbijzien. Wat kunnen deze menschen een volume kracht ontwikkelen om dan weer in zachte deining tot een mezza di voce af te dalen of ook een mooi pianissimo te doen hooren. Inderdaad, er zou op het gebied van mannenzang nog heel wat in Leiden te bereiken zijn en men moet het bejammeren dat dit samenzijn niet in zich de kern houdt om tot verder leven te ge raken, opdat wij hier een koor konden heb hen, dat zich in dienst kon stellen van de Katholieko gemeenschap. Want ook op solistisch gebied hebben wij gisterenavond kunnen constateeren, genoegzaam krachten te bezitten, die ook tot dat doel nog heel wat zouden kunnen prestoeren. En al deze factoren in aan- <6£&ÏES2SSTBUJKE VISCHVEfo Aan den gemeentelijken Vischmarkt 18, Telcf. 1225 ia 1^,1 krijgbaar Schelvisch b. f O.U-^y b, 0.15—0.36 en Kabeljauw a f pond. N. C. DE GIJSEj LeicLen, 12 October 1923. Ontheffing sluitingsuur voor yj Burg. en Weth. van Leiden brea algemecno kennis, dat door hen, te zien van do door de Leidsche Jfi oeniging georganiseerd© tentoonstel 11, 12, 13 en 15 October 1923 in (j0 gehoorzaal, ontheffing is verleend sluitingsuur voor winkels, welke fing geldig is tot 12 uur des n.m, N. C. DE GlJSEuj Burgea VAN STRIJEN foe Leiden, 12 October 1923. B, en: W. van Leiden brengen te meeno kennis, dat dor hen vergt® verleend aan: L. Lolkes do Beer, om recht genden, tot uitbreiding van de b voor het moffelen en vernikkelen t taaiwaren in hot perceel Kerkste» Sectie I No. 2099; b. P. A. Bril, en rechtverkrijgend oprichting van een suikerwerkfabr het perceel Oudo Rijn No. 90, Sec No. 3422. H. J. M. Proot, Maarsmansstef Apotheken geopend van Dondeii October tot en met Zondag 7 Octë De apotheek van het Ziekenfooi Hulp der Menschheid is steed» doch alleen vcor leden van dit Foe: volgens waarnemingen verricht in cc gen van 12 Oct. 1923, medegei door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt Hoogste Barometerst.762.5 Zuerië Laagste Barometerst.; 738.8 Herat» Verwachting tot den avond van li Matige tot krachtige Zuideliji Westelijke of verder ruimende wind, bewolkt tot betrokken, regenbma opklarend en kouder. merking nemende, durven wij wensch koesteren, dat in dio richt gedachten en bemoeiingen van on zikale krachten zullen gaan. De solisten v. Rooij, Goddijn, Sea en Casteleijn zijn bekende krachle ook nu weer blijk gaven hun ps staan en op waarlijk muzikale tT goede resultaten weten te komen. De heer Timp leidde het kalme hand en vast gebaar, waard gewenschte eenheid in de uitvoeriif verkregen, op zeer bevredigende i het muzikale gedeelte voor een got den glans van den zoo weiges avond verhoogde. Tot slot werd door allen het h Missielied van Paler G. Roijen 0 gezongen, met ee;i spontaniteit,» avond een waardig slot gaf. De Missie-film. In de zaal der St. Joseph-0 het de WelEerw. Pater Father SA kers, missionaris van Mill Missie-vrienden gedurende mn alleraangenaamst heeft weKen ba? houden. Gegeven word de eerste Katholia sie-iilm over „Aan de bronnen ff Nijl", toegelicht, zooals het pref zegt, door Father Schoemakers. W: den het anders willen zeggen, nl: Schoemakers hield een allerprettig serie over de Missie, verduidelij! de film. Immers ook zonder de film aanwezigen voldaan zijn gewest het genotene, omdat Father Scbw zoo prettig, zoo echt gezellig kaï len over het leven van de pat® zusters in de Miss: e, om dan ia5 te beschrijven, hoe de ruwe heides worden gemaakt tot kinderen Gt« ernst en luim weet Father Schoa allen aan zich te boeien, weet 1 begeesteren door zijn woord en të feld zal dat zijn uitwerking niet s Allen, die deze Missie-week naar Schoemakers zullen gaan luistere! Missie-vrienden worden. Zoo M zijn! Want deze Missie-film toch p- duidelijk beeld van hetgeen erk' binnenlanden van Afrika is f er nog geschieden kan. De film, die een prachtwerk? mag worden op het gebied der® grafie, is een bezoek ten volle bestaat uit zes acten, die het w® beeld brengen: lo. Het leven W denen in de Missie, 2o. de heidffl- maken (de heiden leeft alleen p plezier), 3o. het huiseKjk lev®' ambachten der bewoners, 4o. W' werk van den Missionaris: Ba minder groote werk der 6o. liet groote geheim van het de Missie. We béhoeven er niet voel n zeggen. Ieder, die door den bo heeft kennis genomen van heP zien valt, zal zich ongetwij'6-' ken gevoelen een kijkje te gjj Zoo moet het zijn, want Low® centrum der Missie-actie, moet van zich doen spreken tot v® omgeving. De opkomst was, gezien eersten avond was, goed te hopen, dat Father Schoema»®1 bewaarheid mag worden, dat f

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2