HEERENHOEDEN B. VAN NOORT gedekt. De voorzitter brengt den secretaris dank. Vervolgens geeft de Penningmeester, de beer C. Hoogervorst Azn., rekening en verantwoording over bet afgeloopen boek jaar, de inkomsten bedroegen f 323.76, de uitgaven f 251.27, zoodat het saldo f 72.49 bedraagt. De rekeningen worden in orde be vonden. De Voorzitter b.Vmgt tVn penningmeester dank voor zijn flink beheer. Daarna beeft de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding plaats van de heeren C. Hoogervorst Azn., P. Hoogervorst Kzn., en A. C. Hoogervorst. Do heer P. Hooger vorst Ivzn. verwierf 25. en de beide andere heeren 24 stemmen. Allen namen onder dank hun benoeming aan. De heer P. Hoo gervorst pleit voor het nut dor vereeniging, en wenschte dat vooral de leden hiervan zijn doordrongen, waarbij hij tevens er op wijst dat zoo weinig belangstelling voor de gehouden keuring werd getoond. De voor zitter wijst er op, dat de heer P. Hooger vorst. ten allen tijde een uitstekend be stuurslid is. Bij de vaststelling contributie en dekgeld werd dit wederom zooals het vorig jaar vastgesteld Vervolgens werden de prijzen door den 2cn voorzitter uitge reikt, hij wijst mede op het groote belang der keuring, vooral met het oog op de sub sidie voor het C. B. Ook werd verzocht dat van de geiten" van de Wed. P. Hoger- vorst en Jo Kroft a.s. voorjaar bokken als fokdieren voor het fokstation zullen wor den gehouden. Bij de rondvraag werd door den heer J. de Bruijn gevraagd, of het niet mogelijk is dat hij de dieren welke zijn verzekerd, de verzekering doorloopt tot het bezoek van den vertegenwoordiger. Hierin zal worden voorzien. Vervolgens wenscht de heer den Bruijn, om de animo voor de ver eeniging te doen toenemen, melkcontrole in te voeren. Dit zal in de algemeene vergade ring a.s. ten berde worden gebracht. De beer Van Tol wenscht van zijn besluit a-f te zien door geen bok te houden, doch de jon ge lamineren in vrijen handel te brengen. De voorzitter vindt, het voor de vereeniging zeer bezwaarlijk. Nadat nog geruimen tijd aan dit punt de aandacht is geschonken, wordt door den Voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. Geitenkeuring. Onder leiding van de heeren J. W. Marbus, Sassenheim, J. van Noort, Lisse, J. G. Tukker, Veeteeltcoinsu- lent te 's-Gravenliage had de jaarlijkscho geitenkeuring op het terrein van „St. Pho- cas" plaats. De aanvoer had dit jaar veel beter kunnen zijn. Voor de witte onge- boomde geiten word de medaille van de Regelingscommissie toegekend, alsmede de le prijs aan Elizabeth, de Wede. P. Hoo»- gervorst Mank, 2e prijs Gerretje, Jo Kroft Czn., 3o prijs Corrie, G. J. v. d. Hoorn; voor Hellandscho gehoornde geiten: le prijs Johanna, P. Hclogervorst Jr., 2e prijs Jobbi, Jo Kroft Czn.; voor guiste geiten werd de prijs toegekend aan L. Hooger vorst; voor ongehoornde geiten-lammeren le prijs Jo Kroft Czn., 2e prijs A. O. Hoo gervorst, 3e prijs Jac. van Eijk. De prijzen zullen op do jaarvergadering Dinsdag 2 October worden uitgereikt, waarbij tevens de prijs voor den grootsten aanvoerder zal worden toegekend. NIEUWKOOP. Verccrdecld. Door den polilie-rechter te Utrecht zijn veroordeeld tot f40 boeto subs. 20 dagen hechtenis W. van Peet te Zevenhoven en P. Foteker alhier, wegens mishandeling, gepleegd alhier. Door denzelfden rechter werd H. Pie- 'ersc te Zevenhoven veroordeeld tot f 15 óubs. 10 dagen hechtenis, wegens het wegmaken van goed, aan oen ander toe- 'oehoorende, gepleegd te Noorden. Gunning. Het vernieuwen van het dakwerk aan de R.-K. Kerk is opgedragen aan den timmerman J. Woerde, alhier. NOORDWIJK. Ontslag. Door B. en W. is wegens het bereiken van haar hoogen leeftijd eervol Ontslag verleend aan mej. Jonker als schoonmaakster van de openbare school te Noordwijk aan Zee en werd als zoo danig benoemd mej. Plug. Keuringsdienst. In het derde kwar taal 1023 werden door den Keuringsdienst van Waren in onze gemeente in 94 win kels 3598 monsters genomen, waarbij 36 afkeuringen plaats hadden, hoofdzake- 4jk van gedroogde vruchten, meelsoorten ja bouillonblokjes. Tragisch. Do vorige week trad al- ':ier in het huwelijk de winkelier J. Daags laarna vertilde hij zich met - het dragen »an een vaatjo azijn en moest wegens een mwendigo bloeding naar het ziekenhuis ie beiden vervoerd worden, waar hij gister morgen is overleden. NOORDWIJK AAN ZEE. Personalia. De heer A. Vink, alhier, be haalde te Den Haag het diploma met aan- teekening van den Alg. Ned. Politiebond. NOOTDORP. R. K. Volksbond. De afd. van den Ned. R. K. Volksbond, alhier, hield op Dinsdag, 2 October, in het vereenigingsgebouw haar algemeene vergadering, welke goed. bezocht werd. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden voor gelezen en goedgekeurd. Aan de orde was het verkiezen van twee bestuursleden. Ge kozen werden de heeren C. A. G. Jansen ên Th. Goeman, welke beiden hun benoe ming aannamen. In de vacature van de Leesbibliotheek „St. Paulus", werd benoemd de heer J. Jekkers. Een nieuw Bondslid werd voorgesteld en aangenomen. Op art. £7 van het huishoudelijk reglement werd door den Voorz. gewezen, hetwelk in het vervolg gehandhaafd zal worden. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt, Iwaarna do vergadering met gebed werd ge sloten. Leesbibliotheek. De leesbibliotheek „St. Paulus", alhier, is weder geopend. Boe ken zijn voor een ieder verkrijgbaar tegen den prijs van 3 cent per week en per deel. Voor het afhalen en inruilen bestaat gele genheid iederen Zondag, na de Hoogmis, tot 12 uur. OEGSTGEEST. R. K. Fonds voor Ziekenhuisverpleging. Vrijdag te 8 uur zal in „St. Willibrord" Prima kwaliteiten en toch goedkoop EEi^SG 0597 Haarlemmers!!*. 140 -Hoogewoerd 31 EFIGKME SORTEER9NG - ZIET ÖÏ4ZE ETALAGES een algemeene vergadering worden gehou den. Agenda: Opening, mededeelingen, vast stelling reglement, verkiezing definitief bestuur, sluiting. Het bestuur verzoekt ons mede te dee- len, dat de vergadering ook toegankelijk is voor belangstellende nict-leden. Voetbalclub. A.s. Zondagmiddag 2 uur zal de officieelc opening plaats hebben van het voetbalveld der R.K. O. V. V. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen zal bij deze gelegenheid een vriend schappelijke wedstrijd wordeni gespeeld tegen een S. J. C.-elftal uit Noordwijk. R0EL0FARENDSVEEN. Ongeval. Woensdagmorgen viel de be jaarde Wed. L. alhier, terwijl zij den win kel van den heer S. wilde binnengaan, plotseling flauw. Zij zeeg juist bij den ingang van den winkel ineen en werd de woning van den heer S. binnengedragen alwaar zij later weer bij kennis kwam. Gezonken. Woensdagmorgen is een met kunstmest beladen schuit van den heer H. alhier in do sluis gezonken. Het kostte heel wat moeite de zware baaltjes weer op bet droge te brengen, terwijl de sluis geruimen tijd was versperd. VOORSCHOTEN. Farticuliere Bewakingsdienst. Door een commissie, bestaande uit de heeren A. Pos, Tb. J. van Leeuwen en P. van He- mert, wordt een poging aangewend, om op te richten een Particuliere Bewakings dienst, die in den nacht zal waken voor de veiligheid. Eene circulaire is aan de ingezetenen dezer gemeente rondgezonden dm toetreding voor deze onderneming. Maandag 8 October a.s. zal deze bewa king aanvangen. Voor eenige jaren gele den heeft meru in deze gemeente ook zulk een onderneming op touw gezet, doch zij was spoedig verdwenen.. De vereeniging zal in 't kort worden genoemd „P. B. V.' R. K. Bibliotheek. Zofadag 7 October a.s. zal wederem de R. K. bibliotheek worden geopend en kunnen dus leesboeken worden afgehaald. WASSENAAR. Personalia. Tot tijdelijk deurwaarder bij de plaatselijke belastingen is aangesteld de heer P. de Jong, alhier. Inenting. Op Vrijdag, 26 October a.s. zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inen ting en herinenting. Laudbouwcursus. Naar wij vernemen is de heer D. G. Knijnenburg, hoofd aan de O. L. School no. 2 voornemens binnenkort een landbouwcursus te openen. Melkprijs. De melkprijs is bier weder om met 1 cent per liter verhoogd en be draagt th'ins 15 cent. Bestratingswerken. Het maken van grond-rioleeringen en bestratingswerken in de Gravenstraat, de Van Heeckerenstraat en de Wass|naen/;aat en het vernieuwen van een deel der rioleering in de Kerkstraat is opgedragen aan de firma Schreuder en van der Zwan te Rijswijk voor f 27900. WOUBRUGGE. Be tentoonstelling. Het bestuur der Oranje-Vereeniging heeft besloten, met het oog op de beperkte plaatsruimte, de tentoonstelling te openen in een ledenver gadering Dinsdagavond, en voor de vol gende dagen den toegang voor belangstel lenden te bepalen op f 0.25 en voor de leerlingen der scholen in de gemeente op Woensdagmiddag op f 0.10 per leer ling. Jubileum. Onder zeer veel belang stelling mocht de heer Buntsma zijn jubi leum herdenken. Uit allo kringen uit ons dorp en van het personeel van hier en uit Alphen kreeg hij tal van geschenken, die een aangename herinnering aan dezen dag zullen blijven. kerkhieuws De toestand van Deken Thier. Dezer dagen konden wij melden al dus de „Msbd." dat na het verblijf in het St. Franciscus-Gasthuis, de toestand van Mgr. P. A. F. Thier, Deken van Rot terdam, belangrijk verbeterd was en dat de Deken wederom dagelijks in de St. Lau.- rentiuskerk celebreerde. Gistermorgen heeft zich echter plotse ling een ongunstige wending voorgedaan. Terwijl Mgr. in de kerk de voorbereiding deed voor de H. Mis, merkten omzittende kerkgangers, dat hij plotseling onwel werd. Op advies van den dadelijk ontboden ge neesheer, werd hem nog in de kerk uit voorzorg het H. Oliesel toegediend. gPQgjT VQETEAL. Amsterdam—Berlijn. Naar het „Hbld." verneemt (heeft de N. V. B. den Amstsrdamschen Voethal bond medegedeeld, dat den vereenigingen Ajax en Blauw Wit 12 November a.s. geen vrijstelling van wedstrijden kan worden gegeven.* Het spelen vcor den in ternationalen stedenwedstrijd is dus uit gesteld. Hij wordt in ieder geval ge speeld; do quaestie is alleen maar wan neer. Ce tGestand in hel Oosten. De lagere elftallen der vereenigingen Go Ahead, Vitesse, Enschedé, Ensch. Boys, Heracles, Quick (N.), Z.A.G. en Hengelo hebben zich teruggetrokken uit de competities van den N. V. B. Het wapen tier R.K. Universiteit te Nijmegen. Beschrijving: Doorsneden. 1. in blauw een rood ge-< bekte en gepoote zilveren duif met kruis- aureool en zeven stralen van goud. 2. in rood een zilveren kruis. Het schild gedekt met de kroon van Keizer Karei den Grcote. Wapenspreuk: In Dei nomin9 feliciter. Verklari n jj. Het wapen wil op de eerste plaats de gedachte uitdrukken van den H. Ambro- sius, meermalen aangehaald door den H. Thomas van Aquino: „Omne verum (a quocumque dicatur) a Spiritu Sancto est") „allo waarheid (door wie ook uitge sproken) komt van den H. Geest". De bron van alle waarheid, wetenschap en wijsheid is God. In het bijzonder bidden wij tot den H. Geest om licht. Een zinne beeld van den H. Geest is ons gegeven in de H. Schrift, bij den doop van jChristus: „De hemel ging open en (.Johannes) zag den Geest 'Gods als oen duif nederdalen en op Hem komen" (Matth. 3, 16). Van de duif gaan uit zeven stralen, aandui dend de zeven gaven van den H. Geest, bij den profeet Isaias aangegeven (11,2,3) do gave van wijsheid, verstand, raad, sterkte, wetenschap, godsvrucht en vreezo des Heeren. Deze gaven omvatten den geheelcn menscli, zoo dient ook do Uni versiteit niet bekrompen, eenzijdig-intel- lectualistiscke maar alzijdige vorming to geven. In de Summa (la 2de, 68, 4) wijdt St. Thomas o.a. deze beschouwing aan de gaven van den H. Geest: „In alle vermo gens van den mensch, die beginsel kun nen zijn van menschelijke daden, zijn er gaven, n.l. in de rede en in het streefver- mogen. Do redo r.u is bespiegelend en praktisch en in beide valt te beschouwen het waarnemen der* waarheid, behoorend bij de vinding van en bij het oordeel over de waarheid. Om nu de waarheid te vinden wordt de bespiegelende rede vervolmaakt door het verstand de praktische door den raad. Om. juist te oordeelen wordt de bespiegelende vervol maakt door de w ij s h e i d, de praktische door do wetenschap. Het streefvermo gen wordt vervolmaakt in do verhouding tot anderen door de godsvrucht, in de verhouding tot den merisch zelf door de sterkte tegen de A-rees voor geva ren en tegen het onordelijk begeeren van genietingen door de v r e e z e. Zoo blijkt dat deze gaven zich uitstrekken tot alles waartoe zich do deugden uitstrekken, zoowel de intellectueel als do zedelijke deugden". Do benedenhelft van het wapen drukt uit, dat de Katholieke Universiteit is eien Nederlandse he Katholieke. Daar voor is gekozen het wapen der Neder» landscho Kerkprovincie. Het zilveren kruis op het roodo veld is van ouds 't wapen van het Sticht van Utrecht en is als zoodanig bij het herstel der kerke lijke hiërarchie geworden het wapen van het Aartsbisdom Utrecht, hier geno men, zooals gebruikelijk is, om de ge- heelo Kerkelijke provincie te represen- teeren. Het wapen wordt gedekt door do kroon, die to Weenen bewaard, de kroon van Karei don Groolo wordt genoemd, of schoon deze volgens latere onderzoekin gen eerst na Karei den Groote zou zijn gemaakt. Dezo kroon meende men to mo gen kiezen, om de plaats der vestiging, die do keizerskroon hoven haar wapen schild voert. De Universiteit moge geen stedelijke zijn, oon den krachtigen steun van Nijmegen is er een nauwo band tus- schen stad en Hoogesehooi Toch is niet do stedelijke keizerskroon gekozen, om- da/fc do kroon meer nog dan een heenwij zing naar de stad der vestiging wil zijn een herinnering aan ons oudste cultuurtijdperk. Uitgezonderd een deel van het Zuiden, ontving ons land met het Katholicisme, gepredikt door St. Willi brord en zijn medehelpers vcor het eerst een hreedero beschaving, die zich ont wikkelde, en tot bloei kwam in de Garo- lingschc periode. De spreuk is On tl eend aan geschriften uit denzelfden tijd. Karei de Groote en andere middeleeuwsche vorsten plachten diverse stukken aldus te onderteekenen (vandaar ook het in „Dei nomine" tegen over het meer klassieke „Dei nomino"). Er werd dan bijgevoegd of hij- ver staan „actum" en dc zin was: in den naam Gods gelukkig volbracht. Do üniversitoit wil do spreuk echter als een bede en wensch opvatten, waarbij dan b.v. „pro- grediamur" als aanvulling kan worden gedacht. De zin is tl us: Mogen wij in den. naam Gods gelukkig voortgaan of moge het ons in den naam Gods voorspoedig gaan. Aldus sluit do spreuk ook aan bij do stukken van het schild. Het wapen is in overleg met do Com- missio van Organisatie ontworpen en ge- teekend door do edelsmeden Jan Eloij en Leo Brom, die ook het groot en klein zegel der Universiteit zullen snijden en do groote metalen wapenschilden in kleuren zullen uitvoeren, welke de gevels der .verschillendo Universiteitsgebouwen zullen kenteekenen. SuiiiesiS. I2eriehien Hevige storm aan de lersche .klist. Talrijke schepen gestrand» Een geweldige storm heeft Ierland en West-Engeland geteisterd en enorme scha de aangericht. De wind had op sommige oogenblikken de snelheid van een cycloon, in het bijzonder bij Queenstown, in de na bijheid waarvan do Duitsche viermaster „Gustav", alsmede vier kleinere vaartuigen, waaronder een Deenscko bark, strandden. Ook uit andere deelen van het land worden ongevallen door den storm gemeld. Door reddingibooten werden tal van schipbreuke lingen gered. Groote brand te Oran. Uit Oran (Algiers) wordt gemeld, dat een groote brand heeft gewoed in het en trepot. Een groote hoeveelheid pharmaceu- tische artikelen ging verloren. De schade wordt geraamd op 1.500.0C0 francs. Een geheimzinnige ontploffing te Londen. Een geheimzinnige ontploffing vond de zer dagen plaats in een afgesloten kamer 'in het huis van gravin Benckendorff, Glou- cesterplacek, Londen., Een gedeelte van de kamer en het dak werden verwoest, terwijl ook in de aan grenzende keuken groote schade werd aan gericht. Een der dienstmeisjes wist nog tijdig te ontkomen. Kleimand weet do oor zaak van de ontploffing io verklaren. De huurder verklaarde ar.i\ yèn verslaggever van de „Evening Newc", dat de gebeurte nis plaats vond, juist toen bij 's avonds thuiskwam. Het geheels huis trilde op zijn grondvesten en de vlammen sloegen weldra uit, doch de onmiddellijk aanwezige brand weer slaagde er ;n den brand binnen eenige minuten te blusschen. Een vermakelijke geschiedenis. Heel Holbeach (in Lincolnshire, Enge land) maakt zich vroolijk ever de zoo pas aan het licht gekomen eigenaardige op- lichterspractijken van een zich noemenden Harold Ray Milner. Dit personage deed juist zes 'weken gele den zijn intrede in Holbeach, waar hij het plaatselijk theater, mitsgaders .een groot huis „kocht", voor vele honderden ponden sterling aan meubels en zilverwerk 'bestel de, een auto van 1000 pond „kocht" en last not least onder veel plechtigbeidsvertoon een meisje uit genoemde plaats huwde, het welk hij na zes dagen te Londen aan haar lot overliet. Te Londen slaagde hij er in, van geld schieters een voorschot te krijgen met als „waarborg" een fabelachtige erfenis, die hij zeide te verwachten. Binnen 21 dagen na de huwelijksvoltrekking zou hij die erfenis, die een oom in Ohio (Ver. Staten) hem naliet en die hij beurtelings als 7000, 11.000 en 17.000 pond sterling bedragende aangaf, in zijn bezit krijgen. Nadat het huwelijk voltrokken was, leen de hij van een kennis 2 pond sterling om den trouwring zijner bruid te kunnen beta len. Met zijn bruid naar Londen gereisd zijn de, verzocht Milner den genoemden kennis telegrafisch hem per ommegaande 3 pond sterling te zenden, maar de man ging daar wijselijk niet op in. Daarna hoorde hij niets meer van zijn vriend, tot hem ten slotte het telegrafisch verzoek van Milner's echtgenoote gewerd om haar geld te zen den voor haar terugreis naar Holbeach. De jonggehuwde dame was namelijk inmiddels door haar man verlaten en had hem niet meer teruggezien. Tevoren had hij haar meegedeeld, dat hij van geldschieters 500 pond sterling zou ontvangen, met zijn erfe nis als „onderpand'. Bij de geldschieters informeerend. kreeg mrs. Milner het advies om eens bij de poli tie inlichtingen in te winnen omtrent baar echtgenoot, daar de erfenisgeschiedenis on waar was gebleken. Met gevolg van haar bezopk bij de politie was, dat zij hot boven bedoelde telegram naar Holbeach zond, ver zoekende haar geld te sturen voor haar te rugreis. Haar echtgenoot had ook haar trouw- en haar engagementsring verpand. De jongge huwde uitte in een interview in Engeland laat men zich over alles en nog wat inter viewen den hartgrondigen wensch, dat zij nooit mrs. Milner mocht zijn geworden. De feestelijkheden, die op den trouwdag plaats hadden, en waarbij heel wat gasten genoodigd waren, gingen met groote kosten gepaard, die echter niet door den bruide gom maar door de betrokken leveranciers gedragen zullen moeten worden. Een gevecht met een baviaan. Uit Johannesburg wordt aan de „Daily Chronicle" het verhaal gedaan, hoe een Zuid-Afrikaansche boer een gevecht op le ven en dood heeft gevoerd met een reus- achtigen baviaan. Het gebeurde in bet district Graaf Reinct in de Kaapkolonie. Zekero Calverlty, eige naar van een boerderij, merkte, dat op zijn akkers leelijk door apen werd huisgehouden en zette een soort val op. Toen hjj na een korto poos naar liet resultaat ging kijken vond hij ccn geweldigen baviaan, die in den 1 val was geloopen. ïüj brr.cht het dier, dwars door het netwerk van Óen v3j hevigen slag in den nok toe, en de Lj stortte ter aarde. Calverley dacht toe" het dier dood was, en ging de kooi bij Het bleek evenwel, dat het beest muleerd" had; eensklaps stond het viel den man aan, dien het tusschen? sterke pooten trachtte te krijgen. Bei verdedigde zich met den moed der maar moest eindelijk het onderspit en viel achterover, met den baviaan 1^ op zich. Opeens, en cm een nog alüjj opgehelderde reden, liet het dier' slachtoffer los en vluchtte dc kooi uit. veld in, Calvcrley sprong te paard en het beest achterna. Hij slaagde er ij door een geedgemikten steenworp te den. Spelen met vuurwapenen. Een tragisch ongeluk vond, naar de ly News" meldt, dezer dagen plaats tel remont. in liet Engelsche graafschap S, Bundv. leider van eer padvinders1- verklaarde op een der oefeningstochten eenige zijner jongens het mechanisme een automatische revolver, toen eea padvinders, die met de revolver, die had bekeken, zat te spelen, plotselin», vriendje, den 14-jarigen Roland Cra©, in het hoofd trof. De jongen, die radij van verdriet was, zeido niet tc hebbes weten dat het wapen geladen was. D» troffene werd direct naar het zipK, vervoerd, waar hij den volgenden da» geest gaf. Dc leider verklaarde, dat hii jongens verboden had het wapen, dato; knie lag. aan te raken, doch terwijl Ijl zig was het systeem uit te leggen, ris- hunner 't wapen in handen te krijger, bovengemeld droevig gevolg. Een groot draadloos zendstation ii Noordelijke IJszee. De Sovjet-regeering is voornemens j| Noordelijke IJszee een groot draai zendstation op te ï'ichten, dat comma tie met Archangel en de andere noor: gelegen stations zal onderhouden. Het ligt in de bedoeling vin dc ree* de nieuwe installatie alleen voor t schappelijke en meteorologische doele te bezigen waarbij dc voor de noorê scheepvaart zoo belangrijke weerbea van de Karische Zee zorgvuldig zulln den waargenomen. Daartoe zullen de marconisten ver?; worden van eon meteoroloog en een loog. Lloyd George wordt eere-indiaan, Volgens een Reuterbericht uit \Yaé ton zal Lloyd George, die met zijne«i noote en dochter naar Amerika is ken, aldaar door de Fohaks-Indianen den ontvangen. Hem zal het eere-lii schap van den eta-m worden "aangeii als hij op 15 October door de stad Mi polis reist. Dit zal met do gebruikelijk remoniën gepaard gaan en o.m. za! Lloyd George daarbij een Indianen- worden aangeboden, zoo iets a's „Q Blanke HccrcLuan Vv.n dc Zilvei ingezonden Stukke (Buiten verantwoorde-Eikheid der Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij u 'om opnam: onderstaande regelen in uw veel gé blad. Beunhazerij. Dezer dagen stond er in één onzer; selijke bladen een advertentie van onderwijzeres, met 2 jaar kantoorpri die in haar vrije avonduren kantoon za-amheclen wenschte te verrichter, Met verbazing en eenige ergernis I ben wij en vele collega's kantoorbedn keninis van deze advertentie genomet ons maar al te goed bekend is, (k onderwijzend personeel tegeniwoordk göed gesalarieerd is, dat menige ka bediende naar dergelijke salarissen tandt. En daar komt dan nog bij, onderwijzeres een dagtaak heeft na en van 24 uur, terwijl het kante soneel in zeer vele gevallen reeds 'si gens om 8 uur begint tot 12* tot 6 7 uur of soms "nog wel later deze gunstige omstandigheden zou b derwijzeres dus vcor avond-kantcon zaamheden! een grooten voorsprong 18 hebben op den werkelijkcn kantoorb de (vakman), doch aangezien wij v gen veronderstellen dat iedereen, ook do onderwijzeres, wel weet werkloosheid tegenwoordig zeer git* en cr dus ook onder de kantoortak vele werkloozen zijn, verzoeken wi)« denvijzeres haar vrijen tijd op anfcj zo te willen besteden (hoe, laten snj haar zelf over, als 't maar niet t rein is) en richten wij tot H.H. het beleefdo doch dringende verzou toch tot dergelijke beunhazerijen u medewerking to willen verleerd strijd om het bestaan is voor vclej leden reeds zwaar, laat dezen strijd een ander, dio zool'n goede betflj heeft en onder zulko gunstige oms> heden werkt, nog niet verzwaard U geachte Redactie hartelijk «k voor do verleende plaatsruimte, namens het bestuur der afdeeliufi van den: Ned. R. K. Bond «en Kantoor- en Winkélbc® P. J. H. PEE$ Sec" Zoetenvoudo, 2 Oct. Waarde Redactie 1 Verleen mij een klein plaatsje1 blad. In de Raadsvergadering van den week Donderdag, maakte fl: Stadhouder do opmerking, dat politie het onpartijdigs', optreed1»' heeft getoond, de juiste man op fli plaats to zijn. Dit ia in.!. ni«'- J want door dat „pas getoond" bedoeld de brandstichting van 1 was het juist (Te gemceiUcvel<ltt«ic genaar, die getoond Roeit gcDO^- Iincatio tc' verdienen, en deü 1

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4