mr QE oaBBÊWHB Mevrouw, wenscht u "het petitionne ment tegen de Vloot wet te teekenen? Ja, geeft u waar hier. De dame kijkt op de lijst en geeft deze plotseling resoluut terug. Nee, dank u, op die lijst wensen ik absoluut niet te teekenen! "Waarom niet mevrouwt Denk u, dat ik onder de S. D. 'K. P. m'n naam wil zetten? Ik ben Roonisch, meneer! De huisbezoeker is even verbluft; doch krijgt plots een inval. Mevrouw, dat hoeft ook niet; teekent u dan onder het N. V. V. Dat mag ook! Wat is dat dan? _f. O. dat is een vakverbond De dame aarzelt evenen teekent Zicli in het geval verkneukelend, plaatst de roode redactie hoven het grap je het kopje: petitionnement hum or. Ons dunkt ueÜtionnements-bodrog'' ware juister geweest, merkt de „Msbd." te recht op. Art. 40 Bezoldigingsbesluit. To 's-Gravenhage is opgericht een plaat selijk comité van actio van R.-K. Over heidspersoneel tegen do intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit. Het comité vertegenwoordigt de Alg. R.-K. 'Ambtenarenvereeniging, de Ned. R.-K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel „St. Petrus", de Canisius-Fede- ratie (Katholieke onderwijzers), den N. R. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus"; iden Ned. R.-K. Politiehond „St. Michaël", af deelingen 's-Gravenhago en omstreken. Voorzitter van het comité is de heer L. Moonen, secretaris de heer W. J. v. Dijck. Vrijdagavond houdt dit comité een ver gadering in „Veritas", waar als sprekers optreden de hoeren W. Mooyman, lid van den Gemeenteraad en do Prov. Staten, en L. F. Guit, secretaris van de R.-K. Cen trale van Overheidspersoneel en voorzit ter van den R.-K. Bond van Overheids personeel „St. Paulus". Het verhoor van justitiabelen. In verband met een zich voorgedaan hebbend geval heeft de minister van justi tie de aandacht van do ambtenaren van rijkspolitie er op gevestigd, dat zij niet bevoegd zijn, justitiabelen voor zich te doen verschijnen tot het ondergaan van -een verhoor. Zij zullen zich daartoe veel eer naar den betrokken persoon moeten be geven. Daaruit behoeft wel niet de conclu sie getrokken te worden, dat zij niet som wijlen in gevallen, waarin de omstandig heden het noodzakelijk maken, iemand zul len kunnen uitnoodigen, tot hen te komen, maar het is duidelijk, dat tot zulk een uitnoodiging slechts met beleid moet wor den overgegaan, en dat een eventueele op roeping slechts het karakter mag hebben van een verzoek om te verschijnen en nim mer den indruk mag vestigen, dat de be trokkene verplicht is daaraan gevolg te geven. In overleg met den minister van binnen- landsehe zaken en landbouw heeft de mi nister van justitie de aandacht ook van de hoofden der gemeentepolitie en van het personeel daarvan op het bovenstaande ge vestigd, onder uitnoodiging, daarmede re kening to houden. R.-K. Verbond van den Arbeid. De wetgevende vergaderingen van de Federatie der Diocesane R.-K. Volks- en Werkliedenbonden en van het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie hebben, na enkele ondergeschikte wijzigingen haar goedkeu ring gehecht aan de Statuten en het Huis houdelijk reglement voor een R.-K. Ver bond van den Arbeid waarin beide orga nisaties zullen worden opgelost meldt „Het Roer'.' Aanvankelijk was de naam „R.-K. Werkliedenverbond." De goedkeuring van het Doorluchtig Episcopaat wordt afgewacht. Een J;Studie"-club. Te Den Haag is Dinsdagavond opgericht ie R.-K. Politieke Studie- en Debating club „St. Michaël". De middelen, welke „St. MiehaéF' zal ge bruiken, zijn: le. Het tot stand brengen van een Staatsprogram, waarin wordt opgenomen: a. Onverwijld begin met volledige ont wapening; b. Onverwijld begin met publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie; c. Bezuini ging o.m. door het omzetten van do daar voor in aanmerking komende staatsleenin- jen in rentelooze leeningen: d. Regeling 7an het pachtcontract zóó, dat de econo- jiische positie van den pachter geheel wordt beveiligd; e. Zoodanige exploitatie van de economische hulpbronnen in Ned.- Indië, dat do belangrijkste baten aan Indiê ten goede komen. 2o. Het bestudeeren van de iq^atschap- |)elijke vraagstukken, ten einde de ge- jevens voor een krachtige democratische politiek te verkrijgen. 3o. Het vormen van Studieclubs, die hetzelfde doel nastreven, in alle Rijkskies kringen en belangrijke centra des lands. Tot leden van het definitief bestuur Werden gekozen do heeren P. M. Verbrug- ^en, Joh. v. d. Wansen en mej. Looks; eerder de heeren Ooms, Wartena, Robitsch ?n G. P. Bon. Tegen een wethouder. De A.-R. Kiesvereeniging te Gouda 5eeft de wethouder&beeioeming van den -eer P. D. Muylwiik besproken en met groote meerderheid een motie aangeno men, waarin o.a. wordt gezegd dat bet ïiet op den weg eerier A.-R. kiesvereeni- ■jing ligt een wethouder aan te wijzen, ^at de leiding in deze gefa'Hd heeft en tcze beslissing niet had mogen genomen gorden. De positie van den A.-R. wethouder Jfuylwijlc is door deze uitspraak niet aangenaam geworden want deze uit spraak heeft den grond weggegraven waarop een minderheid in den Raad meende den heer Mnylwijk tot wethouder te moeten kiezen. Tevens is een felle cri- tiek op het beleid van dien wethouder als leider van zijn kiesvereeniging, geleverd. De jubileumzegels van 2 ceni. De jubileumzejrels van 2 cent worden nog deze week aan de kantoren der poste rijen toegezonden. Reclame op postzegels. Het allernieuwste. Do achterkant van do postzegels zal beschikbaar worden gesteld voor reclamedoeleinden. Wie biedt er wat voor? „N. R. Crt." Commissaris der Koningin in Utrecht. Volgens de „Tel." zal dr. F. A. G. graaf van Lvnden van Sandenburg omstreeks Februari aftreden als Commissaris dei- Koningin in de provincie Utrecht, in ver band met de benoeming van zijn echtge noot© tot grootmeesteres van de Koningin. DE VLOOTWET. Een debat-vergadoring. Ten vervolge van do bijeenkomst op 28 Augustus, waar kapt. Lanibooy en prof. Veraart inleidingen hadden gegeven resp. voor en tegen het ontwerp-Vloofcwet, heeft de R. K. Kiesvereeniging Rijkskieskring 's-Gravenhage gisterenavond in de Vereeni- ging een drukbezocht© bijeenkomst gehou den om het onderwerp te hespreken en haar standpunt te bepalen. Bij het binnenkomen van de zaal kregen alle bezoekers een afschrift van de vol gende motie:' J v De R.-K. Kiesvereeniging enz. overwegende, dat uit de houding der regeering blijkt, dat deze de aanhangige Vlootwet zoo spoe dig mogelijk wenscht te zien aangenomen; dat de benoodigdo bedragen voor de uit voering der Vlootwet moeien worden ge vonden desnoods ten koste der sociale wet geving, van het onderwijs, van de loonen van het overheidspersoneel, van de moge lijkheid van vermindering van den belas tingdruk en vau andere gewichtige belan gen," dat in de R.-K. Staatspartij in het alge meen en in den Rijkskieskrirjg 's-Graven hage in het bijzonder, voortdurend is aan gedrongen op aanzienlijke bezuinigingen ten aanzien van de militaire uitgaven dat door uitvoering der aanhangige Vlootwet aan dezen aandrang niet wordt voldaan; dab de beproefde buitenlandache politiek van Nederland ook in do toekomst alle mi litair vertoon meet vermijd en, maar hierin meet bestaan, dat wij le. ons verre liouden van alle bondge nootschappen of speculatie op bondgenoot schappen 2e. de bestaande uitstekende verstand houding met alle andere mogendheden met de meeste kracht bevorderen; 3e. het hooge aanzien, dat Nederland in alle landen om zijn groote cultuurwaarden en niet om rijn militaire krachten geniet, als den besten waarborg voor onze onaf hankelijkheid bewaren en vermeerderen; dringt er met den moesten ernst bij de R. K. Kamerfractie op aan, de aanhangige Vlootwet niet te aanvaarden; besluit deze motie ter keunis te brengen van de Katholieke Kamerfractie en de' pers. verzoekt den overige Roomsch-Kahtolie- ken Riikskieskringorgfinisaties aan deze motie adhaesie te betuigen. De voorzitter, de lieer G. W. Hijstak, opende de vergadering met den Christelij- ken groet. Hij verzocht rustig te zijn, niet in herhalingen te treden en niet persoonlijk te worden. Het gaat hier alleen om de zaak. Desgevraagd deelde hij mede, dat de motie met algemeene stemmen door liet bestuur is aangenomen en dient om een leiddraard te hebben voor het Debat. KoL Evers, hoofdaalmoezenier, vindt het verkeerd het voorbeeld van de S. D. .A P. te volgen voordat de Regeering inlichtingen Reeft gegeven aan de Volksvertegenwoordi ging. De Vlootwet is bovendien niet alleen door Minister Westerveld onderfeekend, maar door het heele Kabinet, ook door Aalberse. dien wij toch niet zouden willen missen. Spr. dient de volgende motie in: De R, K. Kiesvereeniging enz., ten volle er van overtuigd, dat de regeering de gelde lijke lasten niet zonder noodzaak zal ver zwaren, noch de uitgaven voor militaire doeleinden zal vermeerderen als dit niet in het belang des lands strikt noodzakelijk is, spreekt has.t vertrouwen in de regeering uil (Applaus). Baron van Voorst tot Voorst, lid van de Prov. Staten, geeft toe, dat we. met een kleine vloot weinig tegen Engeland of Ja pan vermogen, maar tocb kan een klein krachtig volk veel bereiken. Men denke aan Gideon, die met 300 man een groot leger versloeg (luid gelach), aan den slag bij Ma rathon, aan de vernietiging van de Armada. (Geroep: maar we willen niet vechten!) Spr. sluit zich bij de motio van Kol. Evers aan. De heer Spit ontkent, dat wie tegen de Vlootwet is als bestoker van de Regeering mag worden beschouwd. Nu men ook in onze kapitalistische samenleving al voelt dat de arbeiders moeten worden beschermd moeten wij dat niet opofferen aan het mili tairisme.. Integendeel, wij moeten in sociale wetgeving het voorbeeld blijven geven. (Luid. langdurig applaus). De beer Guyt protesteert er tegen, dat de katholieke leiders bet katholieke volk niet hebben ingelicht. Hij is tegen de Vlootwet, want niet door oorlog wordt de cultuur be vorderd: de oorlog heeft het meest hen, die nooit schuld hadden aan welken oorlog ook, getroffen. Als het waar is dat de Regeeving valt. met. de Vlootwet, dan zal do katholieke ar beidersbeweging onzen Aalberse met beide banden opvangen, opdat, hij met zijn sociaal werk kan voortgaan. (Daverend applaus). De heer Alting von Geusau beschouwt de Vlootwet- als een heldhaftige poging van de Regeering om alles te doen wat moge lijk is om Indië voor ons lond te behouden. Als Indië verloren gaat zullen de arbeiders niet het minst er den terugslag van onder vinden. De Vlootwet kan voorkomen, dat het later nog veel erger wordt. Mi*. Teilegen meent dat men, nu, de Re- geeiing haar eigen leven op het spel zet, geen besluit meer mag nemen. De Vloot zal niet te groot worden. Ook acht spreker eenige punten in de motie niet ter zake. Het zorgen voor een behoorlijke defensie is niet militairistisch. En wij katholieken mogen Gnzë eigen regeering geen por ïn den rug geven. j -''d-i'; De heer Mooyman, lid van de Prov. Staten en van den Raad, herinnert er aan, dat do Regeering nog niet lang geleden zelf op voorzichtigheid aandrong. Als Japan ex pansie wil, laat men dan niet Japan eerlijk gaan praten. Als men Inclië behoudt ten koste van ons volk, dan heeft men niets meer aan Indië. Als Nederland zorgt, mo reel en cultureel krachtig te blijven, zal het op andere volkeren kunnen rekenen, als één volk ons aanvalt. (Luid applaus). De heer Steenhoven is voor do Vlootwet, omdat de Regeering haar motieven wel zal hebben. En het is een Regeering voor welke wij pal staan. De beer Verbruggen houdt een fel-anti- miliiair toespraakje cn sluit zich aan bij de heeren Mccijman, Guyt en Spit. De heer Van Zeggelen is voor de ontwa pening. De Inleiders aan het woord. Prof. Veraart, met applaus en gejuich be groet, zegt. dat de oerlog uitgerooid is tot een technisch mtmstrv.m, dat een onmoge lijkheid is voor een Hein volle. Als de Vloot wet is aangenomen, zal men ook komen met eischcn voor de landmacht, die ook onvol doende is. Maar dan vraagt men te veel. Men moet uitsluitend werken in do rich ting va'n 'het recht, en dan kan men beter tijdelijk niet beschikken over de schatten van Sumatra of Celebes, dan de verschrik king van den oorlog, ondergaan, -die den ondergang beteekent, Militaire weerbaar heid is niet de eenige weerbaarheid. Neder land vervult in de internal'onale gemeen schap een rol, die- men het in ieder geval zal laten vervullen. Men meet niet zeggen: de Regeering stelt het toch voor. Dan zouden onze Kamerle den daar zeker aan. gebonden rijn! Maar als de Regeering iets zegt, dan is het nog niet zoo. Ook wij ris volk moeten ons woordje mogen zeggen. (Applaus). Gewapend met ons gezond versland, mo gen wij gaan in een andere richting dan do Regeering, en strijden voor onze mach tige internationale rechtspositie. (Luid lang durig applaus). Kapt. Lanibooy wijst er allereerst op, dat de uitspraak van de vergadering niet bin dend is voor de Kamerleden. In 1914 heeft onze weermacht zeker preventief gewerkt.. Toen wij ons leger uitbreidden werd het Duitsche operatieplan, dat eerst over Roer mond voerde, veranderd en omgelegd. Ee« brief van Ludendorff. Spreker heeft zich tot Lrdcndorff zelf ge wend en hem gevraagd of hij ooit had voor gesteld door Nederland te trekken. (Een stem: Ja, dat. zal hij jou. vertellen!) Luden- dorff heeft geantwoord: „Ik verzoek u den heeren te vragen. waaT ik dat, geschreven zou hebben. Het 13 een onwaarheid. Ik veroverde Luik juist om den rechtervleugel door België en niet door Holland te voeren." Na de conferentie van Washington heeft Engeland Singapore! versterkt. En men moet het Japans aha gevaar niet onder schatten. Niet alléén met cultüurmiddelen mogen wij ons wapenen. Met kleine onderzeeërs kunnen wij veel doen, vooral defensief. Nu de Vlootwet be studeerd en goedgekeurd is door zooveel autoriteiten moeten we ons niet daartegen verzetten. (Applaus). Do Voorzitter gelooft, dat verder debat niet noodig is. Hij wijst er nog op, dat de motie zich keert tegen de aanhangige Vlootwet. Als reorganisatie noodig blijkt kan men er weer over praten. De stemming De voorzitter brengt de be stuur smotie in stemming, want het gaat over de Vlootwet en niet over het vertrouwen in de Regee ring, dat kolonel Evers wil uitspreken. De motie van het bestuur wordt bij hoof- delijke stemming aangenomne met 210 tegen i 41 stemmen. (Applaus). (261 menschen van héél Katholiek Den Haag. Er blijkt in onze j kringen toch gelukkig niet veel lust om, zonder voldoende kennis van zaken, rich met defessie-aangelegenheden te bemoeien! Red. L. Crt.") Hierna werd de vergadering gesloten'. Een katholiek petitionnement. Op de sticlitmgs-vergadering van de Politieke Studie- en Debatingsclub „St. Michaël" te 's-Gravenhage werd op voor stel van Prof. Veraart besloten tot een petionnement tegen de Vlootwet. Het be stuur der club zal hiertoe onverwijld de noodige maatregelen treffen. De gebedsactie der Kafh. Vrouwen. De Katholieke vrouwen van do gansche wereld zullen, zooals bekend, van 24 October tot 1 November een algemeene gebedsactie houden voor den wereldvrede. Op verzoek van den Ned. R.-K. Vrouwen bond heeft de internationale Unie van R.-K. Vrouwenbonden deze gebedsactie uitgeschreven, die door de hoogere gees telijkheid wordt goedgekeurd en aanbe volen. De 43 Vrouwenbonden, bij do Unie aangesloten, roepen allen in die week op om lo bidden* voor den wereldvrede. Naar bet Correspondenliebureau ver neemt, ligt bet in bet voornemen van B. en W. van 's-Gravenhage, den gemeente raad voorstellen te doen tot vervanging van de 45-urige werkweek van het ge- meentcpersoneel door een 48-urige werk week. Deze voorstellen zullen tegelijk met de begrooting worden behandeld. Voorts is in het college van B. en W. het denk beeld geopperd een bezuiniging op de amb tenaarssalarissen te verkrijgen door in voering cener pensioenkorting. Voor dit denkbeeld bleek echter in het collego geen meerderheid aanwezig te zijn, zoodat van de zijde van B. en W. geen voorstellen in deze richting zullen worden gedaan. Als a.s. burgemeester van Dordrecht wordt mi*. W. C. Wendelaar, thans bur gemeester van Alkmaar, genoemd. Gouden jubileum Mevrouw E. de BóerVan Rijk. Zooals reeds door geheel Nederland be kend is, herdenkt onze eenvoudige en toch zoo groote actrice Mevr. E. do Boer- Van Rijk haar 50-jarig jubileum. Wat het geheim is van haar meester lijk spel? Wij zouden haast zeggen haar haar eenvoud. Wat zij ook ten tooneelo bracht, men voelde in alle rollen, dio ze speelde, hoe zij zich in volle eenvoud en natuurlijkheid geheel en onvoorwaardelijk gaf. Ook wij zullen het voorrecht hebben do 70-jarige actrice te kunnen gelukwen- schen en wol Woensdag 10 October in den Leidschcn Schouwburg, waar zij haar ju bileumstuk „De Woekeraarster" (drama in drie bedrijven van A. Defrèsne) ten too neelo zal brengen. ALPHEN AAN DEN RIJN. „Amicitia." Do R.-K. Damclub „Amici- tia" hield Woensdagavond haar eerste jaar vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de club veel heeft bijgedragen tot de onder linge vriendschappelijke verhouding der leden. Do penningmeester mocht een Hein batig saldo constateeren. Na de behandeling van enkele ingekomen stukken werd be sloten de Masse-wedstrijden te doen aan vangen Woensdag 17 October; eventueele nieuwe leden, welke hieraan wensclien deel te nemen, behooren zich voor dien datum bij het bestuur te melden. De degradatie- en promotie-wedstrijden werden bepaald op Woensdag 10 October. De aftredende bestuursleden, de heeren Krumpelman en A. v. cL Krogt, werden bij acclamatie met algemeene stemmen her kozen. In de vacature, ontstaan door vertrek van den 'heer Rijnbeek, werd voorzien door de benoeming van den heor J. v. Schalk. Op voorstel van het bestuur werd alsnog besloten de wekelijksehe contributie met 5 cent te verhoogen. Hierna rondvraag en sluiting der goed bezochte vergadering. N00RDWIJK. Ned. R.-K. Volksbond. Donderdag avond werd in de groote zaal van het Juve- naat een propaganda-vergadering gehouden van de afd. Noordwijk.. De muziek véreeni- ging „Excelsior" verleende hare medewer king. De Voorzitter, de heer A. Meijer, opende met den Ghr. groet heette hiejna voornamelijk de twee sprekers van dezen avond, de heeren Gommers en Salman, -en verdere aanwezigen welkom. Het Bondslied werd door Excelsior gespeeld, waarna de heer Gommers het woord kreeg. Spr. moest constateeren, dat ook in de R.-K. arbeiders beweging een slapte en futloosheid bij de leden valt waar te nemen, vooral nu er door den Bond tengevolge van werkeloos heid eni malaise, niet bereikt kan worden wat wenschelijk en rechtvaardig is. Men vergeet echter, wat er door de organisatie werd bereikt en doet alsof het altijd maar botertje tot den bodem was. Met een terug blik in het verleden bewijst spr. echter, dat de gunstiger arbeidsvoorwaarden en een beter en menschwaardiger bestaan voor de arbeiders verkregen is door de organisaties Om echter te behouden, wat met zooveel moeite verkregen is, is het noodig, dat men voreenigd blijft', is een krachtige organisa tie, opdat hetgeen „ons is", „ons zal blijven" aldus spr. Excelsior gaf hierna een nummer muziek ten beste, waarop de heer Salman, hoofd bestuurder van St. Deus Dedit het woord verkreeg. Op de convocatie stond vermeld, dat de bondsvoorzitter de heer Loerakker zou spreken; deze was échter verhinderd. Spr. bepaalde rich tot het bezien van den invloed der organisatie in de bollenstreek. Hij schetste den toestand van de hollen- jongens in den goeden ouden tijd met z'n veelgeroemde volle vrijheid. Als oud-Noord- wijker nam hij als voorbeeld zijn eigen rader die toen een loon verdiende van f7. per week, waarvan hij met een huisgezin ïmet 9 kinderen moest leven. Na aftrek van de huishuur was er dan 9 cent per dag en per hoofd te verteren. Zelfs voor gevange nen, dieven, roovers en moordenaars werd toen een bedrag van 30 cent per dag uit getrokken ofwel driemaal zoo veel als voor iemand, die een heelen dag hard werkte. "Waarlijk geen toestand om naar terug te verlangen. Ook deze spreker memoreert in 't kort, wat er voot de bollenjongens ge daan is. Als christenen rijn we hier niet cm beter van elkaar te worden, maar om elkaar door het leven te helpen, op grond van de door Paus Leo XIII uitgevaardigde Encycliek Rerum Novarum. Er wordt niet gevraagd om veel geld. Als een arbeider voor 15 gulden koopen kan wat hij noodig heeft dan vraagt hij er geen 25. Ze moeten rich niet blind staren op bet aantal gul dens, maar moeten letten op hetgeen er voor kan gekocht worden. Om te behouden wat men verkregen heeft wekt spr. ook op, om goed georganiseerd to blijven. Vooral ook do jongeren. Velen denken om niets anders dan om de sport. Spr. heeft hier voor alle respeet en vindt 'het mooi, dat een jongen op een biljart een zevenstoot tan maken, of een doelpunt kan maken op het voetbalveld. Als het later maar geen mis punt wordt in de maatschappij, wat door overdreven sportbeoefening er toe leiden kan. De Voorzitter dankt hierna beide spre kers en het fanfare, dat nog eenige num mers ten beste gaf en sloot hierna met den Oh:*, groet de vergadering. Schietwedstrijd. Morgenmiddag van 4.30 tot 6.30 uur, zal in de St. Jorisdoelen alhier de jaarlijbse'he schietwedstrijd plaats hebben van den Buitengewonen Vrij wil ligen Landstorm. De commandant heeft per vijf deelnemers twee fraaie prijzen beschik baar gesteld en de plaatselijke afdeeling zal aan deze prijzen nog enkele troostprij zen toevoegen. Acvn dezen wedstrijd kun- tiEMEËKT&LIJKE VJSCHVEto Aan den gemeentelijkeu vi*. Vischmarkt 18, tol. 1225 ia en ZATERDAGAVOND iïï VERSCHE HARING af0.15 JÏ SCHOL a f 0.34 per pond. G AUG. L. REIMERINGEP Weth, Lo.-Burgfl Leiden 5 October 1823. ONTHEFFING SLUIT! NGSü VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders t* den brengen ter algemeene f door hen, ten aanzien van denfl van eenige artikelen ten behoe*, orgelfonds van de Kinderkerk-Y^ „Pliebe" op den door die Vereenj- houden gezelligen avond op 8 Oefó in de Graaribeurs, ontheffing is van het sluitingsuur voor winkels, AUG. L. REIMERINGEP, Weth, Lö.-BuTOi VAN STRIJEN, Secret^ Leiden 5 October 1923. ïCatfss&sofcs üpen Vrijdag. R. 3L Prop. club Bcndsgebouw, 8 uur. Vrijdag. Vergadering van Hocfdcoc sub-comité s der A. L. JL gebouw, to 8.30 uur. Dinsdag. R. K. Bond van Overf^ necl „St. Paulus" T>—J 8 uur. Apotheken geopend van Dondg October tot en met Zondag 7 Cte; A. J. Donk, Doezastcaat 31, Té G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tei De apotheek van het Ziekend Hulp der Menschheid is steeds a doch alleen' voor leden van dit Foj volgens waarnemingen verrichtite; gen van* 5 Oct.. 1923, mede?; door het Kon. Ned. Meteoroloa Instituut te De Bildt, Hoogste Barometerst.; 766.4 Biana Laagste Barometerst.: 741.8 Vei Verwachting tot den avond va Aanvankelijk zwakke tot mats wellicht toenemende Noordwest Zuidwestelijke of Zuidelijke wïk bewolkt tot betrokken niet 1 regen, iets zachter overdag. nen deelnemen alle buiteng« ligen der afdeeling Noordwijk. 'Zij verzocht zoo vroeg mogelijk aam zijn. Oud-militairen, die nog den Buitengewonen Vrij willigen La rijn, kunnen zich voor het lichai aanmelden, tijdens den wedstriji aanmelding legt alleen moreele pEI Oefeningen worden er niet gehd leen onderlinge en gewestelijke sd strijde^, waar men deel aan kan men dit verkiest. Ook de opkomt revolutie is in 't geheel niet venl tuurlijk wel zeer gewenscht. Allee heeft ten opzichte der vrijwüik plichtingen. Oud-militairen, nees dag allen deel aan dezen wedstq Geslaagd. Gisteren slaagè Haag voor het examen gymMsi heer Jac. Baskin alhier. VOORHOUT. Keuringsdienst De kenri voor waren in distriet Deiden k 1 Januari tot 30 September "iB23; gemeente het volgende verrieM: Laboratorium werden 140 en ter 1051 monsters onderzocht. In 15f had procesverbaal of waarsctójg 8 monsters werden afgekeurd, Gas. Naar wij vernemen wijking der desbetreffende k? gratis aanleg ecner muntgssis plaats hebben in de woningen, één jaar na eerBten aanleg in wont huurleidingen voor electrïciteit de huur per week wordt uitgedn een muntgasleiding graties worfc legd; echter blijven de perceelen triseho abonnementsleiding (totu ningen) hiervan uitgezonderd. Wenschen deze bewoners vos muntgasaanlog in aanmerking k dan is dit door opheffing van te- ment, plaatsing van een eleetnc® en maandelijkscho vergoeding voer huur eveneens mogelijk, hehoudcü paalde omtrent do wekelijkse]® Verloren. Bij de politio is' gedaan, van het verliezen oener f naie met ruim f 10.inhoud. WARMOND. Rcciiesr-wp.dstrijd. Door de van den Ned. R. K. Volks' een reciteer-wedstrijd uiig® waarvoor geldprijzen beschikbaa worden. Deelnemen kunnen mannelijl- tenen, de keuze van voordracht •komisch of dramatisch is mij- treedt het bestuur op als censor® daarna uitspraak doen, op de October ingeleverde voordracht voor het voetlicht gebracht ntfS De inlevering moet geschieden heer Tuymnan, cn de voordxarnf gehouden worden Zondag U 14 De jury, die zal uit te wien de prijzen worden toegn - Dd -bestaan uit 'de aanwezige avond, die bij stemming I zullen doen. Dat kan ongel interessante avond worden. ZOETERWOUDE; Noodlottig ongeluk. dochtertje van, den schipper vaa

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2