Segen vier uur wel eënig rumoer gehoord, doch denkende dat. dit van een in de na bijheid gelegen boerderij kwam, is hij niet opgestaan. Twee personen hebben tegen vijf uur licht in het kasteel zien branden. Do rechtercommissaris mv. Gadiot, uit Maastricht, heeft in den namiddag een onderzoek ingesteld. Vier jaren geleden werd in dit lm steel oveneens een inbraak gepleegd; de hoofd dader daarvan bevindt zich wegens andere feiten nog in de gevangeis. Fraude met kaasmerken. Het orgaan van den F. N. Z. meldt, dat te Amsterdam de chef van dienst der Rijks zuivel inspectie te Utrecht, de heer Garde- ren, bijgestaan door den Rijkszurvelvisiteur den heer Van der Weide, twee ernstige feiten heeft ontdekt van fraude met Rijks- taasmerken. Op tweo grocte kaaszendingen dio door een firma aldaar zijn aangevoerd om te -worden .'uitgevoerd, heeft de chef van dienst beslag gelegd. Het onderzoek, dat zeer ingewikkeld moet zijn, is in vollen gang en geschiedt door die ambtenaren in overleg met den officoer van justitie. Oplichter aangehouden. De vischhandelaar A. den D. uit Heem raadstraat te Den Haag heeft aangifte ge daan van poging tot oplichting van 15 ton haring door iemand, zich noemende Hanse uit Hamburg, met wien de heer Den D, zaken deed. Door bijzondere informaties van den man kreeg Den D. argwaan. Toen hij informeerde, bleek, dat hij met iemand te doen had, die onder valschen nam hem haxl pogen op te lichten. De oplichter is aangehouden. Hij bleek te zijn J. M. J. D de L. uit Ait'one (Hamiburg), Hollander van geboorte. Een tekort. Men bericht, aan „de Tijd": De jubileumfeesten te Deventer zijn uit stekend geslaagd, dit is het oordeel van allen, die er getuige van zijn geweest. Edoch, er is een groote „maar". De feesten hebben te veel gekost.. Het tekort bedraagt ongeveer f 5000. Er wordt thans een beroep gedaan op de burgerij van Deventer, om haar pen ningske te offeren, ten einde het- tekort uit de wereld te helpen. Valsche munter gearresteerd. De politie heeft te Dordrecht gearres teerd den 31-jarigen koperdraaier G. Th. J. te dezer stede wonende, die valsch geld maakte en dat sedert 14 dagen uitgaf. Er zijn instrumenten voor de vervaardiging van kwartjes, guldens en rijksdaalders in beslag ge nomen. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. De postzegeldiefstallen. In verband met den diefstal -van post zegels te Wormer, verneemt „Haarl. Dgbl nog, dat de diefstal als volgt moet hebben plaats gehad: De zakken waren, zooals gezegd', dichtgebonden met een touw, één slag can den zak, voorzien van een loodje. De man, die de daad. pleegde, knipte blijkbaar het touw door, haalde het. uit het' loodje, namde postzegels uit den zak, deed. eenzelfde en evenlang touw om den cak en kneep het loodje er weer omheen ■dicht-. Hij blijkt hierin goed geoefend ge weest te zijd, want uitiwendig was aan de zakken op de fabriek nooit iets te zien, als de heer en van de controle kwamen. In het vervolg zal het vervoer van de drukkerij tè Haarlem naar Wormer per auto gaan. Dit gaat natuurlijk veel vlug ger dan per schuit en de postzegels zul len dan vernietigd worden op denzelfden dag, waarop zo te Wormer aankomen. Op heeterdaad getrapt. De Hilversumsche politie heeft Dinsdag avond een goede vangst gedaan. Haarwas ter oore gekomen, dat dien avond zou worden' ingebroken in de tijdelijk onbe woonde villa Lindenheuvel 7 van den heer Heukensfeldt Slaghek. De hoofdinspecteur Goorimis en do rechercheur Overgoor ver borgen zich in een kast van de wevkkamer terwijl de inspecteur Van 'b Hof en de rechercheur Smits zich in den kelder der villa verdekt opstelden. Van zeven uur tot bij half negen werd gewacht*, toen de heeren inbrekers eindelijk verschenen. Eerst werd aan de achterzijde der villa een ruit ingeslagen om toegang te krijgen. Dat lukte evenwel niet. Evenmin baatte het uitbeitelen van een paneel uit een deur. Het opmaken van het slot der voordeur met een valschen sleutel bracht de dieven eindelijk binnen. De politiemannen zagen uit hun schuilplaats de kerels weiken. Zij hadden doeken om de handen gebonden, ten einde geen vingerafdrukken achter te laten. Eindelijk achtte do beer GOorhuis den tijd van handelen gekomen. De kast deur werd opengestooten cn onder het ge roep van „handen op" werd op de inbre kers ingestormd. Deze waren volkomen werrast en lieten zich zonder verzet boeien. Zij hadden een uitgezochte collectie inbre kerswerktuigen bij zich, zoodai vermoed wordt dat men de daders van de talrijke inbraken in het Gooi hiermede te pakken heeft. Een van de dieven is een beruchte Amsterdamscho inbreker. Do Hilversum sche politie schijnt dus een goeden Blag te hebben geslagen. Vergeten aangifte. Te Hengelo werd in het Algemeen Zie kenhuis een kind geboren, waarvan men vergat aangifte te doen bij den Burger- kijken Stand. Toen dit na een week nog geschiedde, weigerde de ambtenaar de in schrijving. Do politie heeft nu proces-ver baal opgemaakt tegen de directrice en den öéhandelenclen geneesheer. Dc loerende fiscus. Een familie had. Maastricht verlaten vanwege de hooge belasting en haar ten- den opgeslagen in België met achterlating van het onbetaalde aanslagbiljet in den H. 0„ dat een bedrag vertegenwoordigde van f 1700. Do vader des huizes kwam met zijn auto nog al eens over de grens en pochte er bij zijn oude vrienden op, dat hij do fiscus toch maar fijntjes hij den •eus had. gehad. Of die vrienden daaraan ruchtbaarheid hebben gegeven of dat de fiscus op den man loerde, weten wij niet, maar -toen hij een dezer, dagen wederom met 'zijn auto te" Maastricht kwam, vroeg een rechercheur van politie of de auto zijn eigendom was en naar het rijbewijs. Toen op de eerste, vraag bevestigend was geant woord en het bewijs vertoond was, werd den autobezitter gevraagd even mede te gaan naar den gemeente-ontvanger en deze verzocht hem de belasting te voldoen daar anders beslag zou worden gelegd op de auto. Er zat voor den man niets anders OP dan te betalen, een vriend schoot het geld voor, do fiscus lachte in zijn vuistje en de autoeigenaar rekende uit hoeveel francs f 1700 waren. De zwemmende veldwachter. Dat op auto's, dio te Nifterik den dijk passeeren streng gelet wordt vertelt de ,.Prov. N. B. en 's-H.sche Crt." bleek Zondag toen een auto over den dijk kwam cn reeds op do pont te Ravens-tein was, achtervolgd door den' veldwachter Kooien die terwijl de pont. van kant was, zijn rij wiel ter zijde gooide en zwemmende de pont bereikte en den autobestuurder op de pont verbaliseerde. „v i Zomers geen visch. r~*"~ In de afgeloopen maanden hebben die soldaten van het garnizoen te Assen meer malen visch genuttigd, tengevolge waar van zich. verschillende gevallen van maag- en darmcatarh voordeden. In verband daarmede is bepaald dat gedurende de maanden Juli, Augustus en September geen visch bij het middagmaal mag worden ge nuttigd. Een girobiljet op straat. De gemeente-ontvanger te Yeencndaal vroeg bij postgirobiljet van 17 dezer een overschrijving van een bedrag van f 1500 op de rekening van de provincie Utrecht, aldus meldt „De Tel.": Bij schrijven van 24 September werd hem zijn girobiljet terug gezonden en wel met het volgende verzoek:' Den Haag, 24 September 1023. „Daar ik verleden week ingesloten Pest- gircbiljet te 's-Gravenhage gevonden heb, zoo ben ik zoo vrij, U als waarschijnlijk meest 'belanghebbende dit terug te zenden. Mocht UEd. als stuk van waarde voor mij nog iets als eerlijke vinder t-oedehken, ik als arme kleermaker, zonder cenigen steun van Rijk of gemeente of patroon, ja zonder werk, ja soms af en toe geen geld om een snede brood te koopen dan zoudt UEd. mij zeer verplichten dit s.v.p. aan onderstaand adres te willen laten weten." UIT DE OKKTCVING HILLEGOM. Gemeenteraad. Dinsdag hield de Raad een openbare zitting. Aanwezig de Burgemeester en 11 leden; de heer Vooren komt even later. Van het nieuwbenoemde raadslid, den heer Jac. Heemskerk-, was ©en- schrijven ingekomen d.t. 18 Sept., inhou dende dat hij wegens ongesteldheid de be noeming niet kan aannemen', waardoor pnnt 1 der Agenda: Installatie. Raadslid, vervalt Bij de ingek. stukken informeert de heer Vermeer, wat voor de gemeente de na-dee- lige financieele gevolgen zullen zijn van geen nooduitkeering. Medegedeeld wordt, dat het genotene het vorig jaar f9000 be droeg. De stukken worden nu voor kennis geving aangenomeni. Tot plaatsvervangend hoofd der O. L. School werd aangewezen de heer J. de Geus. Bij punt 5, voorloopige vaststelling Gemeenterekening, dienst 1922 werd door den heer Vooren namens de commissie rapport uitgebracht. De zaken, waren, in orde bevonden doch de volgend© opmerkingen' gemaakt: aan verschillende smeden en schilders wan werk opgedragen, waarom niet aan den vakman, die voor dat werk het jaar heeft. Er is voor pl.m. f 137 aan verf van grossiers buiten Hillegom betrokken, ligt het niet op den weg mid denstanders der eigen gemeente te bevoor- deelen? Met hout is het hetzelfde; waar om? Weth. Balvers zegt om de zaken juist te beoordeelen de respectievelijke rekenin gen er bij te moeten hebben. Heeft b.v. de smid die 't jaar heeft geert tijd, dan een ander. De weth. geeft echter een geval aan, dat een' gereedschap dat hier f 4 kostte, te Haarlem voor f 1.20 verkrijgbaar was. De heer Vooren zegt met genoegen te ver nemen, dat B. en W. aan deze zaken bun aandacht wijden, dit is hem voldoende. De heer Klaver is niet bevredigd. Voor een verschil van ©en paar gulden behoeven w© niet buiten de gemetente te gaan. Zijn de drogisten voor verf hier duurder? Voor een paar riemen of een paardedeken behoe ven we niet naar Haarlem te gaan; f 3. verschil op een! schop vindt spr. belache- lijk. Weth. Balvers zegt, 't was een haak, geen schop en 't scheelde nog meer. Over deze zaak worden nog verschillende ideeën verkondigd, waarna de rekening wordt vastgesteld en de Voorz. aan do comm. dank zegt voor de genomen moeite. De begrooting van het gasbedrijf dienst 1-924 werd aangeboden, in do volgende vergadering zal deze behandeld worden, het zelfde geschiedde met de gemeentebegroo- ting. Bij punt 8. Verzoek om subsidie door do vereeniging ,,Pro Juventute" te Haarlem zegt do heer Vooren dat het hem verheugt dat B. en W. sympathiek tegenover dit werk staan; toch vraagt hij waarom de f 100 tot f 50 is gedaald. Do Voorz. zegt we stonden' wat' bovenaan. Weth. Balvers zegtHaarlem en. omstreken geven samen f. 500, 't werk der vereeniging is spr. sjm- pathiek, doch dan is f 50 voor ons voldoen de. Dok de Voorz. deelt die meening. 't Voorstel van B. en W. om f 50 to geven wordt met aig. st. aangenomen. Het ver zoek van den Raad der gemoento Voor hout om adhaesiebetuiging san zijn adres tot wijziging van art. 241a der Gemeente wet (Forensen,belasting) wordt ingewilligd. Punt 10. Verzoek van B. en W. van Wijm britseradeei om adhaesiebetuiging aan oen adres van den Raad dier gemeente tot in stelling van een algemeen vloekverbod. B. en W. stelden den Raad voor de ge vraagde adhaesie te betuigen (Tegen de Burgemeester,) Over dit punt werd een zeer uitgebreide discussie gevoerd. Tenslotte wordt de adhaesie betuigd met 84 stemmen. Tegen de heeren Loerakker, Hoogmoed, Fijma en Vooren. Het voorstel van B. en. W. inzake wijzi- giug verordening op de invordering van de plaatselijke inkomstenbelasting wordt aan genomen; evenzeer het voorstel van B. en W. inzake bezoek van kinderen van den Hillegommerdijk op de O. L. school. Punt 13. Verzoek J. B. Verhaar om een vaste aanstelling als kantoorbediende ten kantore van Gemeentewerken. Ook hier over een ruimo woordenwisseling. B. en W. willen hem tot 1 Oct. 1924 gelegenheid geven ©en anderen werkkring te zooken. De oen is er voor, dat do man bouwkundig teekenlsn leert, de ander acht dit onnoodig Na eenige discussio wordt met alg. st. oen amendement door den heer Loerak ker voorgesteld aangenomen. Het ge wijzigde voorstel luidt nu aldus: de tijde lijke benoeming op de bestaande voorwaar den te verlengen tot 1 October 1924 ten einde Verhaar in de gelegenheid te stellen zich meer te bekwamen voor do werk zaamheden, noodig voor een vaste aan stelling, of een anderen werkkring te zoe ken. Tot leden der commissie bestrijding der werkloosheid worden benoemd de heeren van Houten, Fijma eni Jansen die do be noeming aannemen. Do heer Klaver, eerst benoemd, nam de benoeming niet aan. De aanvulling salarisregeling werklieden- reglement werd aangenomen. Job. J. Oschatz bekwam een vaste aanstelling als stratenmaker terwijl als hoofdbasis voor hem zal gelden werken voor het weekloon en bij hooge uitzondering aangenomen werk. Inzake opheffing cursus bouwkundig teckenen werd na uitvoerige besprekingen- aan B. en W. opdracht gegeven dezo zaak nader te onderzoeken. Vermoedelijk zal de cursus blijven bestaan. 't Voorstel van B. en W. inzake het ver volgonderwijs werd aangenomen. De be looningen zullen echter op 50 worden gebracht, Dit zal gelden voor alle scholen, die vervolgonderwijs wenschen. Rondvraag. De heer Fijma klaagt over de buizen van ,,Goed Wonen', hij woontor zelf in één; hij somt een heele reeks grie ven op. Hij wil zelfs een gerechtelijke ver volging, althans aansprakelijkheid cler aan nemers voor de nu te maken kosten. De heer Klaver tracht den heer Fijma. te weerleggen. De heer Vermeer acht zich als niet-deskundige niet tot oordeelen be voegd, maar de feiten door den heer Fijma genoemd moei hij onderstreepen. Dc Voorz. wijst er op dat dit „Goed Wo nen" aangaat. Do heer Loerakker merkt op dat een der bcomen over de Veenenburgerlaan dood is en gevaarlijk staat voor ongelukken; I spr .vraagt van wie die boeman zijn. Ge antwoord wordt van den heer Visser, doch B. cn W. zullen hem er op-Vijzen. Verder wordt nogmaals gewezen op verbreeding- van den Stationsweg, waarbij weth. Bal vers zijn standpunt nader uiteenzet. De heer van de Loo wijst op liet ongerief van dood tramspoor bij de remise en op straat- galen in do Mecrdorpstraat. Do heer van Houten wijst op de rioleering bij zijn woonhuis. Verbetering van een en ander wordt toegezegd. Hierna sluiting. WARMOND. „St. Michael." Op Zaterdag 29 Sept. de Patroonsdag van den R. K. Politiebond, zal vaor de leden der afdeeling "Warmond en Omstreken een H. Mis worden opge dragen door den Geest. Adviseur der Af deeling, den ZeerEerw. Heer Oudejans, in de parochiekerk van den H. Matthias al- bier. Deze H. Mis zal plaats Rebben te 8 uur, waarna gemeenschappelijk ontbijt aan de pastorie, gevolgd door een korte vergade ring in „De Zon". i Het Bestuur vertrouwt op zoo groot mo gelijke opkccmst en heeft daarom besloten gelijktijdig die vergadering te houden. De oudste ingezetene. Zaterdag 29 September, viert onze oudsto ingezetene zijn geboortedag. Ofschoon den laatsten tijd niet zoo flink als wij van hem gewoon zijn, treffen wij den ouden heer, zoo het weer zulks toelaat, toch nogal eens op een korte wandeling. Aan belangstelling zal het den 98-jarigen grijsaard dien dag on getwijfeld niet ontbreken. Buitsnl. iecschten Het geteisterde Tokio. Thans overstroomd. Heb gebied cm Tokio en Yokohama is Dinsdagnacht door storm geteisterd. De lage gedeelten zijn overstroomdit heeft ernstig ongerief veroorzaakt aan de vluch telingen, die daaj: tijdelijk zijn onderge bracht. Gpkoopers van duizend-mark-büjetten. Drie Nederlanders gearresteerd. In den laatsten tijd zijn Duitsche en bui- tenlandsche opkoopers bezig om in het be zette gebied oude roode bankbiljetten van duizend mark op te koopen voor hooge prijzen of tegen inwisseling van levensmid delen, bijv. margarine of vet. Door hand langers worden systematisch in alle stra ten do huizen afgeloopen. Tusschenperso- nen brengen cle 'bankbiljetten naar België en Frankrijk om er later aan Duitsdhland de waarde in franken, tegen den koers van voor den oorlog, voor te vragen. Onlangs is te Berlijn een dergelijke op koopers cent ra le van duiizendmarkbifljetten ontdekt en zijn de leden er van gearres teerd. In Haiom is weer zulk een organisatie ontdekt, welke door vijf Nederlanders ge vormd werd, die in verbinding waren met een klein valuta-wissclkaiito u* te Amster dam. Drie oezer oj hoopers zijn op Iran vlucht naar Nederland vlak bij de Neder- landscha grens aangehouden. j Een nieuwe aardschok. Volgens een telegram uit Napels aan de Corriere d'Italia heeft het observatorium aldaar een aardschok waargenomen, waar van de haard 950 K.M. in Zuidoostelijke richting verwijdend zou zijn. Eigenaardig natuurverschijnsel. Een aantal golf spelers, die zich op him baan te Manchester bevonden, hebben een onaangenaam avontuur beleefd. Zij waren, rustig aan het spelen, toen op een gegeven oogenblik een vuurbal met zulk een geweld op de baan kwaan uiteenspatten, dat spe lers in één omtrek van 50 Héter tegen den grond geslingerd werden, ter-wijl andere persenen, die verder af stonden, schokken kregen. Het verschijnsel ging gepaard met eeh geluid als van. een zwaren donder. Een der golfspelers, die een parapluie bij zich had, zag dit nuttig instrument geheel aan flar den gescheurd, terwijl alle spelers het ge voel kregen, alsof zij geëlectriseerd wer den. Het was daarna, of een sterke zwavel lucht de atmosfeer vervulde. Een juweelendiefstal. Teen mevrouw May Fielding Woensdag avond uit Nice te Londen/ aankwam, miste zij haar juweelen, met inbegrip van een diamanten halssnoer van 6500 pond, en tot een totaalwaarde van 14.000 pond. Het snoer werd twee manden geléden ook gestolen, doch den volgenden dag te ruggevonden in een kuil in het Bois de Boulogne. Twee groo-te diamanten waren er toen echter uitgenomen. Een Amerikaansch echtpaar voor 3 billioen mark bestolen. Een Amerikaansch echtpaar is in een groot hotel in de nabijheid van het station Friedrichstra&se te Berlijn voor 3 ibillioen Mark aan juweeleoi en sieraden bestolen. Voor de aanhouding va-n den dader en de opsporing van het ge stol ene heeft liet echtpaar een bclooning van 80 milliard mark (te betalen in dollars) uitgeloofd. Een doodgraver als bercover van lijken. De „Poster Llyod" verneemt uit Mar- burg., dat de doodgraver van een nabij gelegen gemeente met zijn vrouw gearres teerd is onder beschuldigng van berooving van lijken. Men is tot die ontdekking geko- •men, doordat een vrouw,, wier kind onlangs begraven was, het kind van den doodgra ver zag spelen -met een pop, welke zij in het kistje van haar eigen kind had gelegd. Kort daarop ontdekte toevallig een andere vrouw, dat de doodgraver de jas droeg, waarin haar man begraven was. Bij een huiszoeking door de gendarmerie werden kleedingstukken en sieraden van overleden personen gevonden. De schoonmoeder van den doodgraver verklaarde, dat deze de 'kisten, welke bij de begrafenis slechts met- een kleine laag aarde bedekt waren, des nachts opende om dan de lijken te beroo- ven. Bij deze afschuwelijke z.aak is ook een kleermaker betrokken, die de hem door den doodgraver geleverde kleedingstukken veranderde en hoofdzakelijk aan de boe renbevolking verkocht. De diplomaat was wat vergeetachtig. Eenigo dagen geleden meldden wij,, dat een Fransch diplomaat, die met vacantia uit Roemenië terugkeerde, bij aankomst te Marseille er bij de politie aangifte van had gedaan,.dat hij van een valies, inhou dende honderdduizend francs aan kostbaar heden en effecten was (berc-ofd. Op het*geheelo spoorwegnet tusschen Marseille en Italië werd dag en na dit door de handigste detectieves ge-speurd naar de boosdoeners. Eindelijk, na lang zoeken, werd het kostbare valies -teruggevonden aan het station Vintimille, waar ~de ver strooide j>olitcuö, de heer De Mont-bazon, het eenvoudigweg had vergeten. Toevallig was het in handen geraakt van eerlijke beambten, die het gevonden voorwerp aan het station deponeerden. Een wonderhaas. Te Cramons, in de Fransclie Jura, heeft een jager, de heer Jacquot, een wonderhaas gedood; het dier had een kop, twee licha men, drie ooren (men bespare ons de ja gerstermen!), waarvan er één midden op het voorhoofd stond, acht pooten, waar van twee op den rug en twee staar ten. De heer Jacquot heeft het dier ten geschenke gegeven aan het museum voor natuurlijke historie van de universi teit te Besancon. SPÖRT VOETBAL. De reserve-Competitie in het Oosten. In een gisterena-vond te Deventer gehou den vergade-ring van de vereeniging van Oostelijke eerste klassers is de volgende motie aangenomen, mc-t algemeene stem- De afgevaardigden der Oostelijke eerste klassers, met bindend mandaat in voltal lige vergadering bijeen té Deventer, beslui ten, gezien de feiten, dat het bestuur van den Nederlandsebén Voetbalbond de reser- vercompetitieS in het Zuidelijk district heeft ingetrokken, na kennis genomen te ihefbben van do bezlwaren der Zuidelijke eerste kla-sscrs, en de weigering aan het bestuur der vereeniging van Oostelijke eerste klassers een onderhoud toe to staan ten einde de bezwaren der Oostelijke eSt- ste klassers tegen de reserveco-mpetities kenbaar te maken, do reserve-elftallen voor het seizoen 19231924 uit de reservecom petities terug te trekken. LUCHTVAART Nachtelijke luchtvaart Londen—Parijs. Dg maatregelen zijn thans getroffen voor de invoering van een luchtverkeers- dienst bij nacht tusschen Londen en Pa rijs. De -dienst zal de volg<mde maand be. ginnen. Eenigo maanden geleden heeft het Luchtvaartministerie van Engeland prooven genomen met het vliegen bii nacht, die met succes werden bekroond Er zijn thans op den weg van Londen naar Parijs voorzieningen getroffen voor verlichting op vrij uitgebreide schaal Hierdoor wordt de invoering van een gei regelden nachtdienst mogelijk gemaakt" dio zoowel voor passagiers als voor p0s! zal dienen. Iedere machine draagt 2 mag nesium fakkels op do uiteinden der vleu- gels, die kunnen worden aangestoken als de bestuurder dit noodig acht, terwijl bovendien een derde fakkel zoo noodig naar heneden kan worden geworpen om do landingsplaats te verlichten en de wind richting vast to stellen als dit op andero wijze niet doenlijk is. Om dan Gordcn-Bennett-beker. Tlians is eindelijk ook bericht inge komen omtrent den laatsten ballon, waar over men nog in de onzekerheid verkeerde: de „Prince Leopold" met den ballonvaar der Veenstra als commandant. Die is naar B. T. A. mededeelt, in Zweden geland ton Zuiden van Erikstad. Wij geven hieronder nu een volledig overzicht van de hallons die gestart zijn (do nummers vóór do namen zijn de start- nummers). 1. „Picardië" (Frankrijk), commandant Bienaimé, geland nabij Osnabriick in Westphalen. 2. „Fcrnandcs Duro" (Spanje), comm. Magdalena, landde in de huurt van Eind hoven (t-e Shayck) 3. „U. S. Army S. 6" (Amerika) comm. It. Ohnstead. De ballon werd door den bliksem getroffen en viel in de buurt van Nistelrodo in Noord-Brabant. Beide in zittenden gedood. 4. „Belgica" (België), comm. Demuyter, is het verst gekomen. Landde bij Sköller- sta in Zweden. 6. „Helve-tia" (Zwitserland), comm. Armbruêter, geland dicht bij de Deenscko grens in Duitsch-Sleeswijk. 8. Banshee III" (Engeland), comm. Denvill, eveneens in Nederland neerge* komen en wel vlak bij Oss in Noord- Brabant. 9. „Saveie" (Frankrijk), comm. Jules Dubois, landde al in België, bij Rethy in de provincie Antwerpen, op het buiten van prinses Charlotte. 10. „Polar" (Spanje), comm. Guillamon Gomez, door den bliksem getroffen en ge- vallen te Heyst-op-den-Berg in de pro vincie Antwerpen. Comm. gered; helper gedood. 11. „U. S. Navy 6699" (Amerika), com mandant Lawrence, landde aan onze Zui derzeekust in de buurt van Putten op de Veluwe. 12. „Genève" (Zwitserland), comm. van Grüningen, in de huurt van Moll door den bliksem getroffen en gevallen. Beide inzit- I tenden dood. 15. „Margaret" (Engeland), comm. Spencer, in zee gedaald 28 mijlen téh N. van Skagen. De inzittenden en de ballon- werden gered en te Gothenburg aan wal gebracht. 16. „Fernande II" (Frankrijk), comm. G. Blanchet. Landde ook nog in België, bij Lille-Saint-Pierre in de provincie Anl werpen. 17. „Espheria" (Spanje), comm. Guil len, landde te Woldendorp in de gemeente Termunten in Groningen. De beide inzit tenden werden gewond. 19. „Prince Leopold" (België), comm. Veens tra,Maandagmiddag geland tussclien Erikstad en Bralmda in Zweden. 20. „Zürich" (Zwitserland), comm. Pi- card, landdo in do nabijheid van Eyselop 20 K.M. ten Z. van Eindhoven. Vraag: Handelen de dagbladen nie tegen het verbod van de R. K. Kerk, var. „kwaadspreken", door het plaatsen v/m moorden, diefstallen, en dergelijk kw?.3d. Antwoord Door het vermelden der feiten, zonder den dader te noemen, ns- tuurlijk niet. Zo;o g.ij er echter den dader bij' noemen en dezen daardoor séhaden ia diens goeden naam door bwaacl te vertel len, dat 'door hem is bedreven, maar dat niet als .zoodanig hekend is of zal worden, dan wel. Wij kunnen ons echter mociliffi voorstellen, dat laatstgenoemde omstij digheden dikwijls aanwezig zullen zijn bi| liet. plegen van 'n moord. bijv. BURGERLIJKESTAHP HILLEGOM. Ondertrouwd: P- J- Haybens cn 4 Teeuwen. Geboren: dochter van J. J- Hyikt» Schmat, zoon van G'. EversGabel. SASSENHEIM. Ondcntrouwd: Johannes Coi ociis vliet 24 jaar cn Johanna Gijsbertha Hoortf vorsft 21 jaar. Getrouwd: Johannes Bastiam los jaar en Pietcrtje van der Wilden 25 jaan Overleden: Philippus van Straa'-'V jaar wonende /te Leiden. Gevestigd: Mej. C. Koomen Hcofw4 1-19, uit 's-Hertogenbosch Mej. D- H- Gilst, Charhonlaan 1, ui:t Jvortgen? Md Th. Kenncpshl, Iloofdstraalt 119, uil RotiterU Mej. C. J. den Blank, Gharbonel. h J 's-Gravenhage Mej. II. Koolman, Be straat 11, van Ahcoude-Baanbrugge BockeJ, Hoofdsltraat 124, uit Warmond, j Vertrokken: W. Hcijns van Zu!ac:> 38 naar Alphen aan don Rijn F. Vos P v. d. Wilden van B-urchlstraat 13 naar e IterhoLt Mej. A. M. Rotteveel van 0" Haven 1 naar Woerden. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd,: N. Zonneveld en A- Rijsscl J G Beugelsdijk en Th C van gaarden. -vj Gehuwd: A van der Velden en A gaar PC Gans en J G Zuklerduin' Bijlsma en H Diephuizcn. j. ,j:i

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4