Vierde Blad. Jaterdag 22 Sept. 1923 gjHMENLMD_ DE GIRO-CHAOS. I y,dtrl«ii" a o m- r t het Rijk en den njrec leur van don postcheque- on Girodienst. Haagsche dagblad „Het Vaderland" gisteren per aangeteekend schrij- ,J df directie van den Postclièque- uliodieiist de rekening levens een sommatie doen uitschrij- ffaaraan wij het volgende ontleenen: heden den 21sten September .1923, erzoeke van de Naamlooze Vennoot- i Do Courant Het Vaderland, geves te 's-Gravenhage, heb ik deurwaar- esomnieerd: 'den Staat der Nederlanden, zetelend Cravenhage, etc.; heer A. W. Kijmmell, direc- den Postcheque- en Girodienst, ,'Je" te 's-Gravenhage, Hoogeweg 10, ;zien door den eersten gcsommeer or eenige jaren is ingesteld een post- ie- en girodienst, terwijl de tweede [meerde door hem tot directeur van dienst is aangesteld; gezien de strekking van dezen waarvoor op allerlei wijzen recla- gemaakt en voor het toetreden waar do ingezetenen van Nederland op lende wijzen pressie is uitge- f is om betalingen mogelijk te ma- onder het gebruik van baar geld en ngeslotenen bij den postchèque- en enst van veel zorg, tijdverlies en 3 bevrijden; gezien dan ook in de reclamege len, welke omtrent dezen dienst k gesommeerden zijn verspreid, aangeslotenen is verzekerd, dat zij ag als er bij- of afschrijvingen plaats gehad, opgave van hun zouden ontvangen, zoodat zij steeds weten hoeveel er bij het postkan- ig! en over hoeveel zij kunnen be- mijn verzoekster, die zicli in erlrouwen op do haar gegeven ver- jgen bij dezen dienst, heeft aange- on wel onder no. 8297, heeft moe- idervinden, dat omstreeks 24 Aug. lo voorschreven dienst, waaromtrent ie gesommeerden zooveel ophef is ikf, volslagen in het honderd is met dien verstande, dat zij se- "eh datum' geenerlei afreke- heeft ontvangen, zoodat het igeheel onbekend is, wie van haar e debiteuren Mar betaald heeft en geh ke is gebleven; gezien, enz., enz.; gezien de schade, die zij als 'gevolg en en ander lijdt, veilig op een be ven flO per dag mag worden ge- mitsdien Jlond zoodanigen maatregel te tref- mijn verzoekster binnen drie- 24 uren in het bezit is van een vol- en nauwkeurige opgave van alle 24 Augustus 1923 te haren behoe- itvangen en gedane betalingen, met aanzegging, I Mijn verzoekster hij gebreke van eniug aan deze sommatie de gesorn- [kn aansprakelijk stelt voor alle haar reeds geleden en nog te lijden 5 Uit de Textielnijverheid. 'tloozen kas uitgeput, 'r de Textielarbeider meldt, is de Kittle toestand van do werkloozen- van den Ned. Bond van Textielarbei- de Eendracht van dien aard, dat, leeds op 1 Mei ingevoerde bezuini- Malregelen, (hans opnieuw in de fingen zal moeten worden bezuinigd drogen do inkomsten tot en met jus 1923 f 54.250 en de uitgaven in Me tijdvak f 78.500. laatste tijd is het aantal werkloo- pds grooter geworden, dagelijksch bestuur is van meening andere maatregelen kunnen wor- troffen, dan het aantal dagen uit- 8 helangrijk in te korten voor de Kslendo maanden van dit jaar. dit voorstel zal het hoofdbestuur eerstvolgende vergadering heslissen fe Regeeringsplannen inzake salarisverlaging. Protes Ivergadering. 20 September vergaderden de R.-K e van Burgerlijk Overheidsperso- Bond van Spoorwegperso- °aPhaël", ter bespreking van «o welk© speciaal door het R.-K. Semi-Overheidspersoneel h g,evoerd tegen de Regoerings- inzake de salarisverlaging. jlItn Wcrd zoo mogelijk in de eer- j. .van October een massale protest naa ,Qg le beleggen te Utrecht, en ecpri 3an de 0nlauss in het leven eu. °ver het geheele land ver- ieliit tS van act*e tö verzoeken rintPtt I ,ge,westelijk soortgelijke ver •e» te beleggen. bids- Korden j* Rijksmiddelen. lelor, ^twerp van Wet op de toanwp1- illllen do ramingen 4 der 1924 v 0mstc-n voor het dienst wil 'vQ^hen hij het vorig dienst- Grondbelasting plus f482.000, Personee le belasting; dividend- en tantièmebelas ting /gelijke raming, Vermogensbelasting min f 500.000, Accijns op suiker gelijke raming, ld. op wijn min f 200.000, ld. op gedistilleerd min f 9.900.000, ld. op zout plus f 100.000, Id. op bier plus f 600.000, ld. op geslacht plus f 1.200.000, ld. op tabak min f 3.000.000, zegelrechten min f 2.500.000, Registratierechten min f 2.000.000, Successierechten plus f 1.000.000, Invoerrechten min f 4.000.000 Statistiekrecht min f 200.000. Benzine-rijtuigcn voor de Ned. Spoorwegen. Do A. E. G. te Heerlen meldt aan het „Kbld." dat zij een benzinerijtuig heeft geleverd, het eerste van het drietal dat bestemd is voor de Nederlandsche Spoor wegen, die deze zichzelf voortbewegende spoorwegrijtuigen denkt te gebruiken op het haanvak Zwolle—Kampen. Bedoeld rijtuig heeft 64 zit- en 20 staan plaatsen. Het is ingericht als éénmanswa- gén. Het heeft Donderdagmorgen een proeftocht gemaakt van Heerlen naar Utrecht, afstand 176 K,M„ en is, zegt de A. E. G., precies op tijd, 2 uur 13, te Utrecht aangekomen. De zakelijke Bedrijfsbelasting te Utrecht. De Utrechtsche raadsleden Eryda en Zuidam van de Middenstandsunie, en Koenders (R.-K.) stellen den Raad van Utrecht voor, de zakelijke bedrijfsbelas ting, ingaande 1 Januari a.s., tot de helft te verminderen en ze 1 Januari 1925 ge heel in te trekken, terwijl de lieer Ver- mooten (A.-R.) en Felix (C.-H.) voorstel len deze belasting ingaande 1 Januari a.s. met 25 procent te verlagen. Behoud der Molens. Het inderdaad betreurenswaardige feit, dat hoe langer hoe meer windmolens worden afgebroken of, bij verbranding, niet meer worden opgericht, heeft een aantal vrienden van ons Nederlandsche landschap gebracht tot de stichting eener vereeniging „De Hollandsehe Molen", die zich ten doel stelthet behoud dezer in hun eenvoud zoo mooie en tegelijk zoo vernuftige vaderlandscho scheppingen, met wier verdwijning telkens een stuk schoonheid en tegelijk een stuk vader- landsche geschiedenis heengaat. In een circulaire, die met een viertal prachtige molenlandschappen is versierd, doet de Vereeniging een poging om. daar voor geldelijko belangstelling te krijgen. De minimum-contributie voor het lid maatschap is f 5 per jaar of f 60 in eens, voor het donateurschap f 50 per jaar of f500 ineens. Het kantoor der Vereeniging is Heerengracht 260266 te Amsterdam. Geen vruchteloozen strijd zal zij aan binden tegen stoom cn electriciteit, maar verhinderen wil zij, dat van het zéér groote aantal molens, dat ons land rijk is geweest, niets meer overblijft dan enkele korenmolens bij afgelegen dorpen, die toen óók binnen af zeilbaren tijd zullen verdwijnen. Zij wil hier en daar een-mo- leiv die bijzonder fraai het landschap stoffeert of die door zijn type tot de zeld zame cultuur-historische monumenten kan gerekend worden, zooals de helaas we der dezer dagen tot ondergang gedoemde houtzaagmolen bij Delft, behoorendo tot een'soort waarvan ons land, ja de wereld, nog slechts enkele bezit voor het na- geslacht bewaren, zoo mogelijk steun bie dende om hem in de gelegenheid to stel len, nog productief werk te verrichten, volgens zijn bestemming. Ook de water molens aan de beekjes van ons land, ze ker minder-typisch Nederlandsch, maar toch zoo ongemeen aantrekkelijk met hun wentelend rad, wil zij de beschermende hand bieden. Maar ten slotte: Moet voor dit doel al léén nu weer een nieuwe vereeniging wor den opgericht? De schadeloosstelling der Kamerleden. „Het Volk" zegt, van den voorzitter der Tweede Kamer vernomen te hebben, dat het bericht van de „Maasb.", als zou die voorzitter den leden der Kamer gaan voor stellen 20 procent van hun schadeloos stelling niet te 'iniietn, onjuist is. Er is niet de-minste sprake van, en de heer Kooien ziet het verband tusschen de door de regeering beraamde verlaging der amb tenaarssalarissen en de schadeloosstelling der Kamerleden niet in. „Het Volk" ziet ook geen verband en is tegen verlaging der schadeloosstelling van der Kamerleden dat laatste is wel opmerkelijk van een blad, dat steeds be toogt, dat de hoogere cn middelmatige in komens het eerst moeten dalen! Doch wij hadden het ook niet anders verwacht. iLarcdU ©ara Tuinbouw INTERNATIONAAL TUINBQUW- CONGRES. Excursie naar Aalsmeer, Haarlem en Li s s e. Om negen uur Vrijdagochtend kwamen do deelnemers aan het congres bijeen aan het Willemsparkstation, van waar men per extra-trein naar Aalsmeer vertrok. Hoewel een regenbui bij aankomst enkele bedenkingen omtrent liet welslagen der excursie deed opkomen, bleek deze vrees ongegrond, al spoedig klaarde liet weer op, om verder redelijk goed te blijven. Het gezelschap werd verdeeld in een aantal groepen, die aan verschillende kwee kerijen een kort bezoek brachten. Een gedeelte bezocht de rozencultures in Oosteinde, de meesten echter werden in Aalsmeer met motorbooten naar kweeke- rijen gebracht en keerden daarna te voet naar liet dorp terug. Na een bezoek aan liet veilingsgebcuw van de Centrale Aalsmeersche Bloemen veiling bood do afclceling Aalsmeer van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde den con gressisten ververschingen aan in „Hotel de Drie Kolommen", waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. De heer Keessen jr. hield vervolgens een korte toespraak in "vier talen, waarbij hij den deelnemers-aan de excursie zijn leed wezen betuigde, dat men in dit korte bezoek niet meer had kunnen laten zien. Jhr. van Tets, antwoordende, namens alle congresleden, bedankte de afdeeling voor haar hartelijk onthaal, en verder ging liet per trein naar Haarlem. 'Aan de lunch hield de heer Cayeux een rede aan het adres van Haarlem als bol- lenstad. Hierop ging men te voet naar het orgelconcertin <le St. Bavo, aangeboden door Haarlem's Gemeentebestuur. Het concert was een ware verademing en voor vele congresleden een groot genot. In de geweldige ruimte van deze mooie kerk klonk het orgelspel zoo vol en rustgevend, dat wij de gemeente Haarlem wel zeer mogen gelukwensehen met dit voortreffe lijke denkbeeld. In autobussen ging de tocht nu verder naar Lisse, waar de School voor de Bol- lenculfcuur en het laboratorium van dr. van SÏogteren werden bezichtigd, en ten slotte naar Den Haag, waar het Congres hedenavond wordt ontvangen door den Minister van Binnonlandsche Zaken en Landbouw. Mond- en klauwzeer. In West-Friesland begint het mond- en klauwzeer .zich zeer aanmerkelijk -uit te breiden, kien bericht gevallen uit Abbe- kerk, Schellinkbout en Sijbekarspel. Over al wordt actief opgereden. Ü8T DE OHHGEVlEiQ HILLEGOM. De Jubileumfeesten. (Slot.) Te half acht op Donderdagavond zou de Aubade op het Hof plaats hebben van 300 zangers en zangeressen onder leiding van den heer P. J. Litjens, welke zangershulde Woensdagavond achterwege moest blijven Ofschoon de lucht weer geweldig dreigde is de Aubade gebracht. Buitengewone praestaties zijn vertolkt hij dit mooie, maar zeer moeielijko werk en do prach tige wijze .van slagen zegt ons, dat Hille- goni beschikt over groote muzikale talen ten en in den heer P. J. Litjens een bui tengewoon bekwaam dirigent bezit. Het mooie „Domme, Salvum fac" werd. aan het slot nog eens herhaald. De honderden belangstellenden luitsterden in doodsche stilte, terwijl bij ieder geëindigd lied een hartelijk applaus volgde. Na deze uitvoe ring werden nog enkele „vrije" nummers gegeven. Toen naar de Van den Endelaan waar de groote Openlucht Bioscoop de menigte vergastte. Mooie, duidelijke, groote heelden waren het, de eerste serie de zegevierende tocht van H.M. de Konin gin door Zuid-Limburg iu den tijd der z.g. annexatie-plannen en verder leuke, keurige films. Dit duurde tot ongeveer half 11, waarna men zi h nog een uurtje ver maakte om daarna uiterst voldaan huis waarts te gaan. Hillegpm heeft op waar dige- én gópótö'chó 'wijzè féést;gevierd. Vermelden we nog ten slotte dat voor do straalversiei'ing de prijzen werden toe gekend, de 1ste aan do Weeresteinstraat, de 2e aan de Haven en de 3e aan den Stationsweg. De jury was ais volgt samen gesteld: straatversiering Notaris Golden- berg, G. Geitenbeek Jr., A. Leliveld en J. Nabcr. Vcor de étalage-wedstrijd jury: Mevr. Hanrath, Mevr. Ter Woort, de heer H. Roeland, Mej. M. Kruydenberg, de hee- ren A. J. Degens en C. Ludwig. Voor de versierde rijwielen: jury Mej. E. van Waveren, Mart. Koek, J. Wiedemeyer, Dr. J. H. der Weduwen en E. Ludwig. LANGERAAR. Een zeldzame kip. Hoe do vogel soorten onderling kunnen verschillen, bleek bij den vogellief hebber Overes al hier. Een hen, geboren 7 Maart j.l. ge naamd Rhode-Island Red., begon haar leg op den leeftijd van 4 maanden en 9 dagen, dus op 16 Juli, terwijl het dier 5 Aug. daaraanvolgende te broeden werd gezet, en 26 Aug. j.l. 7 prachtige kui kens ter wereld bracht. In 't geheel ge schiedde dat in den korten tijd (vanaf de geboorte der hen) van 5 maanden en 19 dagen. NIEUWE-WETERING. Jubileumfeesten. (Vervolg). Klaagden we reeds gisteren over het slechte weer, hij de viering van het re- geeringsjubileum, de tweede dag, heeft ons nog veel meer regen gebracht. De he vige buien van 's morgens vroeg hadden het feestterrein weldra in een modder poel herschapen. Gelukkig klaarde het weer tegen tien uur wat op, zoodat toch nog talrijke deelnemers aan het ringrij- den met tilbury kwamen opdagen. De uilslagen hiervan luidden; Dames: 1e prijs Mej. Remmerswaal; 2e prijs Dora Jansen en 3e prijs G. van der Meer. Heeren: le prijs J. Remmerswaal; 2e prijs J. Bos en 3e prijs G. Verwey. Des» namiddags hadden verschillende volksspelen plaats. Daarvan luidden de uitslagen: I Ringrijden met fiets (Dames): le prijs P. Klerks; 2e prijs G. van der Beer en 3e prijs A. Blonk. Ringrijden met fiets (Heeren): W. van Beek le prijs; 2e prijs G. J. Klerks} en 3e prijs G. Straathof. Draadje knippen (meisjes: le prijs L. Gozijn; 2e prijs A. Krotsch en 3e prijs D. Bouwmeester. Zakloopen (jongens): le prijs Th. van Haastrecht en 2e prijs P. Roeloffs. Tonnetje steken (jongens): le prijs J. Koek; 2e prijs C. Straathof en 3e prijs H. Bouwmeester. Slofloopen (vrouwen en meisjes).: le prijs Mej. Klomp; 2e prijs Mej. P. Klerks en 3e prijs Mej. J. Akerboom. Bleef het weer op den dag nogal tame lijk goed, des avonds kw.amen do buien los en stroomde liet water letterlijk van den hemel. De stemming had hierdoor wel eenigszins te lijden, hetgeen zeer be- griioclijk is. Het vuurwerk dat tusschen de buien door werd afgestoken, kwam maar gedeeltelijk tot zijn recht, evenals do openlucht hioscoopvoorslcllipg. Vrij vroeg was alles afgeioopen cn waren do verschillende- feestvierdersnaar. huis. Een woord van hulde aan het ijverige comité is zeer zeker ad rem. R0EL0FARENDSVEEN. Wielerwedstrijden. Donderdag is het 25-jarig bestaan van de Wielervereeniging ..Hefc Stalen-Ros" feestelijk herdacht. Jam jner dat de regen van 's morgens de 'baan zeer zwaar had gemaakt. Begonnen werd met een optocht van versierde fietsen vanaf het clublokaal naar het Zuiden van het dorp en terug naar de wedstrijdbaan. Voor de versierde fietsen waren tien deelnemers. De prijzen werden -behaald als volgt; le prijs H. Loos, 2. S. v. d. Meer, 3. W. van Ruiten, 4. Groep- v. d. Meer, 5 E. Koek, 6 J. Bakker. 7 J. Verhaar. Hierna vingen de wedstrijden aan, waar bij G. Vreeswijk de korte baan afreed in 29. seconden en de lange baan in 11 min. 6 sec. De verdere uitslag was: Lange baan: 2 IC. v. d. Meer, 3 G. Ver- brugge, Rotterdam, 4 A. Hens, 5 K. van Egmond. en 6 N. van Berkel. Korte baan: 2e IC. v. d. Meer, 3 E. Ro- dewijk, 4 N. van Be? kei en 5 J. v. d. Meer. Des middags had gecostumeeid ringste ken plaats. Hiervan waren de winnaars: le prijs K. van Egmond, 2 N. v. d. Meer, 3 N. Bakker, 4 Th. v. d. Meer, en 5 J. v. d. Meer. Des avonds had een gezellig samenzijn in het clublokaal plaats. De^ Voorzitter, de heer N. Bakker reikte onder eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. De heer J. v. d. Meer zorgde voor pia nomuziek. terwijl de heer W. «an Ruiten geheel gratis eenige nummertjes ten be»'e gaf. Concert. Zondag 23 September zal bij het café Wagenaar door de muziekver- eeniging „Liefde voor Harmonie" een con cert gegeven worden. Bioscoop. In verband met de aan staande feestelijkheden zal in het café van den heer Th. Bakker a.s. Zondag een bios coopvoorstelling gegeven worden. Kerkelijk bericht. Ferdinand van Dijk wordt 22 September 1923 gewijd tot dia- kern en 23 September a.s. tot priester in het Missiehuis St. Jozef te Helden-Pannin- gen (L.). Dezer dagen ontvingen wij het bericht, dat de Eerw. Pater Placidus Hoogenboom Minderbroeder Conventueel, geboortig uit deze gemeente wederom naar België is ge zonden. WARMOND. Kookdemor.slratic. Door de directie van de Sted. Lichtfabrieken le Leiden zal op 25, 26 en 27 September een kook- en braaddemonstratie op gas en electriciteit gegeven worden, die 's avonds opgeluis terd wordt door een film. Ongetwijfeld zal do belangstelling-zich wel naar „De Stad Rome" wenden, waar dit alles plaats hééft. WOERDEN. W. I. K. Geruimen tijd hebben onze lezers niets van de R.-K. Gemengde Too- neel- en Zangvereeniging onder de oogen gehad! Wie echter meenen mocht, dat deze zoo sympathieke vereeniging tegenwoor dig bij de pakken neerzit of op vroegere lauweren rust, vergist zich zeer! W. I: K. is in vollen bloei en repeteert ijverig een mooi programma voor de uitvoeringen, van den a.s. winter. De eerste uitvoering zet al direct schitterend in. Do 'inmiddels vermaard geworden tooneelafdecling van W. I. IC. komt dan in actie met een meer bedrijvig, dol-vermakelijk blijspel; een stuk, dat reeds in vele schouwburgen met succes het vorig seizoen is opgevoerd. We vonden het een goede gedachte van het bestuur ditmaal met een groot stuk voor den dag te komen. Dit is weer eens iets nieuws en slaat zeker in bij ons Woer- densch publiek. Bovendien worden er died avond liedjes gezongen in allorleii genres, van ernstige gewijde tot de meest boertige Vlaamscho kermisliedjes, om maar niet van het zoo intiem-leulce bal als slot van de soirée te spreken. Door een heel hijzonder toeval heeft W. I. IC. dit jaar voor de tweede winter- uitvoering beslag weten te leggen op een operette, getiteld „Marieke van Scheve- ningen". Deze operette is door den schrij ver zelve aan "W. I. K. afgestaan. Wie reeds vroeger een of meer operettes door de vereeniging „W. I. K." zag opvoeren we herinneren aan de „Trekvogels" van vorig jaar! zal weten, dat men iets mooiers en iets aardigers niet vin den kan bij do beroepsgezelschappen, <Ue de schouwburgen onzer groote plaatsen bespelen. W. I. K. bereikt hier wel het toppunt. Van het bestuur vernamen we, dat dezer dagen de donateurskaa'rten voor het ko mend seizoen zullen rondgestuurd worden. Om nu de teleurstellingen van andere ja ren ten minste bij onze lpzers te voor komen steeds nog waren er kaarten te kort raden wij dengenen, die nog geen donateur zijn aan, zich reeds als donateur of donatrice óp te geven bij het bestuur van W. I. K. Dan is men dezen winter van een plaatsje in „Neuf" ver zekerd. En anders nog lang niet! ZQETERWOUDE. Personalia. Tot concierge aan het Patronaatsgebouw alhier is benoemd de heer Piet van Bemmelen.- Aan den gemeente-bode P. van der Stel is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als zoodanig met ingang van 1 Januari a.s. Nieuwe School. Door het R.-K. Kerk bestuur in de Zuidbuurt alhier zijn plan non ingediend voor den bouw eener bij zondere lagere Meisjesschool in de Zuid- buurt. Groote brand in een Galicische siad. Uit Lemberg wordt gemeld: Te Sambor (Galiciü) zijn in de Joousche wijk 70 hui zon en 2 synagogen door een ernstigen brand verwoest. Honderdvijftig gezinnon zijn dakloos. Ernstig auto-ongeluk bij Milaan. 2 7 personen gewond. Naar do „Messagero" uit Milaan meldt, is oen toeristcnauto met 27 passa giers op den weg naar Binasco omgesla gen. Alle inzittenden werden gewond, waarvan 14 doodelijk. Overstroomingen in Britsch-lndië. Reuter seint uit Bombay d.d. 21 dezer: Gisteren heeft een hevige regenval het gebied geteisterd. Het was juist drie we ken geleden na het officieelo einde van do moesson. Op den regenval volgden groote overstroomingen, met het gevolg dat alle verkeer moest worden stopgezet. Do straten staan onder water. Het is nog niet vast to stellen, welke gevolgen do regenval zal hebben voor den oogst. Stervend aan het auto-stuurrad. Te Boedapest riep een man in het mid dernachtelijk uur voor het Nationaal Theater oen taxi aan en gelastte don chauffeur hem naar de bergachtige om streken der stad te brengen. Op een eenzame plek, een kleine 20 ki lometer huiten de stad, terwijl de auto met volle vaart reed, loste de passagier oen schot op den chauffeur, roofde zijn ontvangsten van dien dag, vermoedelijk 80.000 kronen, en zocht in het donker een heenkomen. De kogel had den chauffeur in den nek getroffen en was bij zijn kin weer uit het lichaam te voorschijn gekomen. De ongelukkige, die doodelijk gewond was en hevig bloede, réed nog eenige wijken door, tot hij een voorbijganger zag, die op zijn verzoek in de auto plaats nam en hem ondersteunde. Met de grootste vaart deed de gewonde nu de auto voortsnellen, tot men aan een politiebureau arriveerde Hier liet de bestuurder cïen wagen stoppen, vertelde wat hom overkómen was en zonk leen dood in elkanriw BUKGE^LIJBCE STfèüi? LEIDEN 2i September. Geboren: Joseph z. van W. F. de Wolf en E. Kooien Anna Cornelia d. van W. C. de Balbiaan en C. E. v. Helden - Hermanus Johannes z. van C. Strene- boo en G. G. Roodenburg. Gehuwd: P. v. Hemerfc jm. en N. Mer- bis jd. C. Rietkerken jm. en P. Distel- velt jd. J. C. Brugman jm. en J. Riet bergen jd. J. Laman wedr. en J. H. v. Wouw jd. L. H. Müller jm. en J. M. v. Kerkhof gesch. A. J. W. Verheul jm. en C. A. A. Ponnnee jd. H. C. v. Leeuwen jm. en C. E. Devilee jd. A. M. Verstraten jm. en G. M. Zwanenburg jd. J. de Meij jm. en. W. de Boo jd. G. de Jong jm. en J. Pijnaker jd. J. A. Duffels jm. en II. W. Goedraad jd. Overleden: Ph. Boezelijn m. 29 j. ALKEMADE. Geborn: Gregorius. Abr. Th.,, zoon van. N'icolaas Johannes Roekstra en van Ga- tharina Smits Cornells Henricus, zoon van Everard'iis Stephanus Rodewijk en van Maria Anna van Berkel Jölianna Emerfcntia, doch iter van Johannes Nicolaas van Velzen en van Alida Pelronélla Klein Cornells Mïirinus, zoon van Abraham Raadsen en van Cornelia Bloemendaal Gerardus Cornelis, zoon van Johannes Wilhelmus Jansen en Elizabeth Deters. Huwelijken: Johannes Dees met Maria van Haastrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: d. van A. M. van Gils geboren Van don XJsel dochter van M. van den Berg geboren Hergaarden zoon van M. Doornheim geboren do Visser zoon van E. van Spengeu geboren. Ruitenburg zoon van A. van Leeuwen geboren Hoogstrralo zoof. van J. Bloos geboren Verbad zoon van A- M. Domburg géborén Snel itwco dochter» van T. E. Hofland geboren Moei dochter van L. Duiker geboren Zoutman. Overleden: J. van Rijsdam jd 16 maan den overleden te Leiden. Gehuwd: J. J. Jongejan jm. 24 jaar en M. Boer jd. 23 jaar. NIEUWKOOP. Geboren: Paulina, dochter van P- Ver- meij en M. Verduijn Catharina Johanna Frahcisca, dochter van J. Douwen cn J. Aart man Matthias, zoon van C. N. Rietveld en M. Pieterse. Ondertrouwd: G. Delvnux te Woer den, 26 jaar en M. Blok, 29 jaar. Getrouwd: J. H. Wendol, 27 jaar en A. M. Mourits, 27 jaar A. Angcnent to Zevenhoven, 24 jaar en G. van Varik, 28 jaar. VOORHOUT. Geboren; Jacoba Anna, dochter van W. Van NoortSpruyt Henricius Awthonius, zoon van W. A. van KampenKleyhorst Johannes Huberfcus, zoon van W. Brama Koeleman. Ondertrouwd: L. Zwetsloot en A. C. Bakker C. J. de Vroomen, van Warmond en P. M. Schutte J. Warmerdam cn S. M. Hoogeveen van Noordwijk TER AAR. Geboren: Theodorus, zoon van Th. Vale en A. H. Roesitenberg PetroneMa Gerarda, dochter van W. J. v. d. Hoorn en M v d Poel Cornelia Maria, dochter van J. Lek en H. W. van Beek Herman, zoon van J. van Eijk on N. M. Boer. Levenloos aaiicc. jvca dochter van C. Egberts en A. M. Kemp eis. Gehuwd: A. Prent en M. C. Boekensdeija. WOERDEN. Geboren: Johannes, zoon van A. Schou ten en W1. G- de Jager Anton la' Maria, dochter van H. C. van Oostwaardi en W. M. van Beek Aaltje Jacoba, dochter va.n P. Noorlander en W-. Groenheiden Jacoba' Wilhelmina, dochter van A. Tennissen en Th. A. Liglvoet Johannes Wilhelmus, zoon van- D. O. Smolders en A. C. Roosemalen. Onderitrouwd Gerrit Delvaux en M. Blok.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3