Vervolgens deed mgr. Hensen een eed van trouw aan de H. Stoel en een plechti ge geloofsbelijdenis. Daarna knielde mgr. neer voor den Bisschop, die hem ten teeken zijner waar digheid de roquet aandeed, de bonnet met paarsen pluim opzette en daarboven de hoed hield met roode koorden en kwas ten. Een kort lof met Te Deum besloot deze zeldzame kerkelijke plechtigheid. Mgr. Hensen vertrekt binnen kort weer naar Rome, waar hij tot 1 Januari zijn functie aan het Ned. Hist Instituut zal waarnemen, tegen welken tijd hem op verzoek eervol ontslag *is verleend. Na een reis te hebben gemaakt zal mgr weer naar het Vaderland terugkeeren. H.H. Wijdingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Vrijdagavond 21 September in de kapel van het Groot-Seminarie te Warmond de Tonsuur toegediend aan de volgende Eerw. Heeren: W. E. M. Beude; W. A. E. Bo- keloh; J. J. Boon; Th. Buis; G. C. M. van Dijk; J. J. Eken; C. P. M. Holtkamp; A. Hoogschuur; B. J. van Houten; H. J. J. van Hussen; C. G. Kempen; C. Ko ning; J. J. Kooij; Th. Lampe; S. Ligthart, J. C. v. d. Meer; O. Nijsten; C. P. G. Persoon; N. G. Pronk; N. G. de Booij; J. P. M. de Sain; H. W. van Schie; C. C. Standenmeijer; E. Stolwijk: A. A. Prouw borst; J. Th. j. de Wit en P. J. de Wit. Zaterdag en Zondag de vier kleinere Wijdingen aan bovengenoemde E.E. Hee ren en Zaterdag de H. Wijding van 'het Priestersohap aan den WeïEerw. Heer J. F. H. Biermans f alsmede de H. Wijding van het Diaconaat aan de volgende E.E. Heeren: H. Bakker: H. J. Bangert; A. R. M. van Beijnen; A. H. P. Cleophas; G. W. van Diest; G. J. W. van Dijk; W. C. van Gastele; L. S. Gudde: H. W. Hase- laar; W. J. van Hessing; C. M. M. Hijge- man; J. H. D. Hofstede: J. J. Hogervorst J. A. van Kleef: B. W. Kloes; B. Th. Koopen; H. J. Kuijper Th. W. M. v. d. Lngt; G. B. N. Luken; P. J. Maas; G. J. Morsch; P. L. J. M. Scfcretlen; H. L. J. M. Sondaal; C. G. van Trigt; H. J. A. M. v. d. Ven: A. M. A. Vollaert-s; F. S. Wolff; J. F. M. Zeegers en J. P. van Zon. Pater D. van der Geest 0. P. We lezen in JDe Gelderlander", dat pa ter D. van der Geest a.s. Zondag zijn zil veren professiefeest viert. Hoewel Z.E. te kennen heeft gegeven, dat hij het feest niet wil vieren meent genoemd blad, dat 'b hem niet ten kwade zal worden geduid door het te vermelden. Z.Eerw. vertoeft thans te Zwolle, waar hij leider is der retraite in het Dominica nenklooster en medewerkt aan de voorbe reidingsfeesten van St. Thomas van Aqui no, waar hij leider is van bet muzikale gedeelte. Bijeenkomst van het episcopaat. Het Doorluchtig Episcopaat van Neder land zal Woensdag a.s. bijeenkomen te Breda. Donderdag heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem de nieuwe kerk van de H. Barbara-parochie te Rotterdam (Pastoor Mersel) geconsacreerd. Gemengde Bepichten. Bij het ringsteken. Bij het Donderdag j.l. te Wapenveld ge houden jubileumfeest sloeg een der mede dingers bij het tonsteken het 12-jarige zoontje van G. Eilander met den stok, waarmede hij den aan de ton bevestigden ring moest zien te krijgen, tegen het hoofd Hoewel eerst aan het geval weinig aan dacht werd geschonken, klaagde 't knaapje later over hoofdpijn waarop de vader het naar bed bracht. Vrijdagmorgen bleek de knaap te zijn overleden. Een goede vangst. V. D. meldt uit Denekamp: Hedennacht klopte bij een boer in de nabijheid van de grens een vijftal Duit- schers aan, die vroegen om eenig drinken en voedsel, wat hun werd verstrekt Ver der vroegen zij naar den weg Hengelo Almelo. De zoon des huizes vertrouwde het zaakje niet en zond een boodschap naar de in do nabijheid gestationeerde militaire politiemacht, die spoedig aan wezig was en een onderzoek instelde. Het bleek toen, dat de heeren niet in het be zit waren van een pas, doch gewapend waren met revolvers en diverse moderne inbrekerswerktuigen. Het vijftal is in verzekerde bewaring gesteld. SPORT KORFBAL. Van liet programma van Zondag a.s. is afg-voerd de wedstrijd Fluks—Rozenburg terwijl de wedstrijd RapidE. K. C. A. omgezet is in E. K. C. A.—Rapid. UIT OE OfóëOEWlüO ALKEMADE. Gemeenteraad, De Raad dezer ge meente vergadert Maandag, 24 September, des nam. om 3 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Benoeming van een hoofd der O. L. School ta Nieuwe-Wetering. Voordracht van B. en W.f I- B. P- J. M. van Akkeren, onderwijzer tc Rotterdam; 2. F. H. J. Geene, onderwij zer le Amerzodcn; 3. T. Duym, onderwij zer te 's-Gravenhage. 2o. Voorstel van B. en W. om het con tract met gemeente Leiden, inzake de uitvoering van de Vleeschkeuringswet, met ▼ijf jafen te verlengen. 3o. Wijziging bcgrooting, dienst 1923. LE9BSN SPAARFONDS VOOR BODEMCUL'i'UUR ss. STATIONSWEG 43 - TELEFOON 408 - POSTKsK. 11601 4o. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. ALPHEN AAN DEN RIJN. 12^-jarig Priester-jubileum. De ZeerEerw. Pater Nolaseus van Vliet Gardiaan in het klooster der Franciscanen te Woerden, zoon dezer Parochie, herdenkt Zondag 23 September z'jn 12,'^-jarig Pries terfeest. De plechtige Hoogmis in de paro chiekerk zal dien dag door den ZeerEerw. Jubilaris worden opgedragen. Ongeval. Zekere B. R. werkzaam bij den landbouwer v. d. B. kreeg gistermid dag een zeis in zijn voet, waardoor dat lichaamsdeel vrij ernstig werd verwond. BOSKOOP. Rijkstuinbouwwinterschool. Voor het tijdvak van 1 September 1923 tot 1 Jan. 1924 zijn wederom benoemd, tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier J. J. van Eupen, te Nijmegen, dr. B. Hijl- kema, te Utrecht en B. Lemkes, te Alphen aan den Rijn. KATWIJK. Werkloosheid. Aan het Gemeentelijk. Arbeidsbureau staan op hede^ ingeschre ven: 21 visschcrs, 4 ltSse al'beiders, 3 grond werkers, 3 ££P®*Üeclen, 2 zeilmakers, 2 tim lücrli^den, 1 boekbinder, l mandenmaker. 1 letterzetter, 1 scheepmaker, 1 netten- breister, 3 dienstboden, totaal 43 personen. Personalia. Aan den brievenbesteller M. Pijnsent is met ingang van 1 October, op gedaan verzoek, eervol ontslag ver leend na 38 jaren trouwen en eerlijken dienst in deze gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN. SnijbloemenhandeL Was de handel in snijbloemen in de eerste helft dezer week buitengewoon traag, gisteren was er weer eenige opleving te constateeren hoewel de prijzen toch lang niet loonend zijn voor de kweekers. Behoudens enkele buitengewone soorten brengen Dahlia's niet meer op dan f 0.50 tot f 1.C0 per 100, Pompon-Dahlia's van f 0.40 tot f 1.20 per 100, Gladiolus van f 0.50 tot f 0.90 per 100. Asters f 0.30 tot f 0.50 per 100. Tuinbouw. Was de verwachting dat met het koele weer de prijzen der greenten wel eenigszins zouden stijgen, tot. heden is Hiervan nog weinig of niets te bespeuren. Prima Bloemko )1 kon tot heden niet meer opbrengen aan de veiling dan f 9.tot f 9.50. Dc meeste gaan echter voor f 6.50 tot f 7.50. Dit zijn geen loonende prijzen en de tuinders, die van de hoogere prijzen van voor 14 dagen niet konden profiteeren lijden verlies op de teelt. Peen is iets gra ger. Booneri blijven denzelfden prijs op brengen. NQORDWIJKERHOUT. Plotselinge dood. Alhier is de 66- jarige P. v. d. S., van Delft, toen hij voor een retraite aankwam, ineengezakt, en na dat hem de H.H. Sacramenten waren toe gediend, overleden. WASSENAAR. Mond- en klauwzeer. Het mond- cn klauwzeer breidt zich in deze gemeente steeds uit. Reeds is een J 2-tal veestapels aangetast. De melkprijs. De melk is alhier met 1 cent per Liter verhoogd. Teekenschool. Volgende week zal de teekenschool in het Patronaat weer ge opend worden. WOUBRUGGE. De torcrj aan den bliksem ontsnapt- Donderdagnacht is tijdens het zware on- weder boven ons dorp. het kerkgebouw, dat zoo'n groote architectonische waarde heeft, aan een groot gevaar ontsnapt, daar de bliksem langs den roodkoperen bal van den toren sloeg en deze beschadigde, doch toren en kerk ongedeerd liet. Opgericht. Eenige knapen in ons dorp 12 in getal hebben onder leiding een afdee- ling opgericht van Padvinders. Mogen zij tot eigen vorming en tct nut van anderen werkzaam zijn. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder Hoogmade en hier is steeds afnemende; het jonge vee heeft van deze ziekte het meest te lijden gehad. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het docto raal examen in do Rechtswetenschanpen de heer J. W. W. van der Hoeven (Rot terdam). STffiQSÜÏEUWS HET NIEUWE ANATOMISCH LABORATORIUM. Een van de dertien gebouwen op het terrein van het nieuwo Academisch Zie kenhuis, met den bouw waarvan in 1914 een begin is gemaakt, het anatomisch la boratorium, is thans zoover gereed, dat het Dinsdag 2 October in tegenwoordig heid van den Minister van Onderwijs, of ficieel zal worden geopend. Tot dusver maakte het anatomisch laboratorium, meer van vroeger jaren hekend onder den naam van Anatomisch Kabinet, deel uit van het complex gebouwen, waartoe ook het beroemde cryogeen laboratorium van prof. Kamerlingh Onnes behoort. De toegang lot het terrein van het nieuwo ziekenhuis en 'derhalve ook van het anatomisch laboratorium ligt aan den Rijnsburgerweg, eenige meiers over dc spoorbaan. Op het terrein zijn verschil lende met klinkers bestrate wegen aan gelegd, dié naar de onderscheidene ge houwen voeren. De weg naar het nieuwe laboratorium, dat heek-man! aan hel eind van het uitgestrekte terrein ten Noord- XoökY. csten daarvan is gelegen, is onge veer :0 minuten gaans lans-. LEIDEN, September 1923 L. S., In vervolg op onze vroegere mede- deelingen omtrent onze Spaarbank en Déposito afdeeling, vestigen wij nog Uwe speciale aandacht op onze hooge dekking, per 30 Juni 123% bedragende. Dit wil zeggen, dat elke f100.aan Spaar- en Dépositogel- den door f 123.— aan bezittingen gedekt zijn. Het vertrouwen der be leggers blijkt wel uit onzen gestadigen vooruitgang (zie onderstaande cijfers) Totale bezittingen 31 Dec. 1918 f 70.879.92 31 Dec.1919 742.468.66V2 31 Dec. 1920 1392.015.37 31 Dec. 1921 22!0.?7S.Ó5V2 31 Dec. 1922. „2709.073.25 Héflt 15 leeds inlichtingen gevraagd? i Spaarfonds v. Bodemcultuur. Het laboratorium is ontworpen door den rijksarchitect Van Heeswijk en is, wat den buitenkant aangaat, opgetrokken uit roode baksteenen met natuurstecnen cordonbanden. Het dak is bedekt met En- gelsclie leien. Wat den bouw betreft, deze is sober van opvatting, doch soliede. Het gebouw is geheel brandvrij met betonnen vloeren gemaakt, al schijnt dit laatste oppervlakkig beschouwd, niet overal het geval tc zijn. Het is voorzien van een centrale verwarming en warmwatervoor ziening, alsmede van een electrische klok- en huistelefooninstallatic en een electri sche lift. De voorzijde en ook de hoofdingang van het nieuwe laboratorium zien uit naar het Noord-Noordwesten. Aan den achterkant en loodrecht daarop zijn twee vleugels gebouwd, een aan den linker- en een aan den rechterkant. De lengte van beide vleugels is verschillend en tusschen beide in is een vijver aangelegd zooals er trouwens op het terrein van het nieu we ziekenhuis verschillende te vinden zijn Het laboratorium vertoont eenigermate renaissance-stijl doch is overigens vol gens geen ander stelsel gebouwd dan om geheel in de practijk te kunnen voldoen. De oppervlakte uitwendig bedraagt 1538 M2. De wanden der verschillende zalen en vertrekken zijn zeer sober, gehouden, zon der behangsel en zonder tegels, doch met waterverf beschilderd, waarmede ook de zolderingen behandeld zijn. Slechts in enkele vertrekken, die voortdurend dienen te worden schoongemaakt, zijn tegen de wanden tegeltjes aangebracht. De trap pen zijn van Beiersch graniet, de hoofd gangen zijn met hardgebakken tegels be vloerd, terwijl do andere gangen granito vloeren hebben. Do hygiënische oplossing is gevonden door het overal aanbrengen van holle hoeken, opdat stof en andere verontreinigingen makkelijk kunnen wor den verwijderd. Alle vloeren, ook in de groote zalen, vormen één geheel zonder tusschensteunpunten. In totaal zijn er, de zalen meegerekend, 56 vertrekken. Door den hoofdingang komt men, na benige trappen te hebben bestegen, want het laboratorium ligt niet gelijkvloers, in den grooten gang van het hoofdgebouw. Naar rechts gaande, ligt eAst de zaal voor het microscopisch practicum, die een oppervlakte heeft van 27.22 bij 6.49 bin nenwerks. Over de lengte zijn drie rijen werkbanken aangebracht, ruimte biedend voor 70 studenten, van de '180, die daar onderwijs ontvangen. Doordat echter niet alle studenten op hetzelfde uur het prac ticum volgen, zijn deze 70 zitplaatsen vocrloopig voldoende. De tafels zijn aan de voorzijde van kastjes voorzien, voor eiken student één, om er zijn microscoop te kunnen bewaren; iedere student heeft daarvoor zijn eigen kastje en sleutel. Verder naar rechts ligt een flinke stu diezaal met preparaten en literatuur; twee groote leestafels zijn' in het midden geplaatst. Door eenige vertrekjes, deel uitmakende van de snijzaal, komt men in deze snij zaal, welke beneden den geheelen rechter vleugel beslaat. Deze heeft een oppervlak te van 36.96 hij 11.11. Hier staan de snijtafels opgesteld, alle van de nieuwste constructie, met zwart-hardsteenen bladen en ijzeren, witgeverfde onderstellen, door middel van aan dc pooten bevestigde wie len, makkelijk verplaatsbaar. Teruggaande tot voorbij den hoofdin gang, vindt men daar eerst een vertrek voor den custos en een voor de amanuen ses. Daar naast, verder naar links, is het laboratoriunrverfrek van den lector dr. Droogleever Fortuyn. Hier zijn o.m. opgesteld een groote zuurkast, dienende om chemisch werk mogelijk te maken, als mede een kast mot chemicaliën, oen kast met kleurstoffen en een groote vitrine, waarin een groot hersenmicroloom. Dit laboratorium verlatende komt men in de daaraan verbonden kamer van den lector in den linkervleugel van het ge bouw. Daaraan grenst de kamer voor den 2den assistent voor de histologie, welke kamer tevens is ingericht om studenten zelfstandig preparaten (e laten maken. Dan volgt de kamer van den amanuensis, die de preparaten voor het histologisch practicum vervaardigt en als laatste ver trek in den linker-boned nvlcugel, de ka mer voor de liistologisclie vrzameling. Op de eerste verdieping in den gang van het hoofdgebouw komende, ligt aan het eind rechts de groote collegezaal, die am- phithetrisch is gebouwd. De banken bieden plaats voor 176 studenten. Van hieruit komt men in den rechter vleugel, die als museum is ingericht. Hier staan 8 groote vitrine-kasten met aller hande preparaten, oudo en nieuwe, opge- èteld, alsnfedc de oude kast van Albinus met hare mooie gebogen ruitjes en inleg werk. Hier kan men zich een beeld var* men van de groote toeneming, dio deze verzameling in den loop der eeuwen, heeft ondergaan, doch die wegens gebrek aan ruimte en de daardoor gebrekkige opstel ling nooit tot haar recht is kunnen ko-, men, wat zij thans zeker doet. Er is nog voldoende y^mtè om de ver zameling nog oejx -belangrijke uitbreiding te bezorg*^ en men is thans bezig, er een ^art-catalogus aan te leggen. Terugkeerende naar den gang in het hoofdgebouw, ontmoeten wij links voorbij de collegezaal een assistentenkamer, en hiernaast de iets ruimere kamer van den prospector. Daaraan grenst het vertrek van den photograaf-teekenaar en daar aan weer' een assistentenkamer. Do daar aan grenzende kamer is ingericht als bi bliotheek. Dan volgt de kamer van den hoogleeraar-directeur, met een doorgang verhonden aan diens lahoratoriumkamer, waarin o.m. een uitgebreid materiaal is opgesteld om tot preparaten te worden verwerkt, alsmede een aantal doozen met kostbare lantaarnplaatjes en een aantal microscopische embryologische prepara ten en instrumenten In den linkervleugel bevindt zich eerst de lahoratoriumkamer voor anatomie voor studenten, die bijv. met hun dissertatie bezig zijn en die tevens is bestemd voor de studie van anderen, die met het oog hier op in het laboratorium zouden willen werken. Naast dit vertrek is de lahoratorium kamer voor histologie met de daaraan- grenzende kamer voor den hoofdassistent in de histologie. Aan het eind van den lin kervleugel bevindt zich een groot vertrek, dat bestemd is om als vergaderzaal dienst te deen hij examens en ook 'zal kunnen worden gebruikt voor wetenschappelijke dispnutavonden van studenten. Op de tweede, de zolderverdieping van het gebouw, vindt men, behalvo eenige vertrekken met ledige kasten, een ver trek met een collectie schedels en de uit ongeveer 700 schedels bestaande collectie van wijlen dr. Sasse. Verder is daar een ruim photographisch atelier. Aan het rechtereind van den kelder in het hoofdgebouw is een groot vertrek met op den grond gemetselde groote steenen bakken, sarcophagen gelijk, dienende tot het bewaren van menschelijke cadavers. Zij zijn van zware houten deksels voor zien, die in een rand met vloeistof liggen om verdamping tegen te gaan. Met behulp van een door middel van een over een aan den zolder bevestigen den rail loopenden en verplaatsbaren ta kel kunnen de deksels van de daar ten getale van 20 geplaatste sarcophagen worden opgelicht. In den rechtervleugel van den kelder is een vertrek voor het reinigen en conser- veeren van cadavers, een waschkamer met een electrische waschmachine, een droogkamer en aan het eind een vertrek voor het kweeken en houden van proef dieren. Links naast den cadaverkelder in het hoofdgebouw is een opslagplaats voor brandstoffen, daarnaast een ketelhuis voor de centrale verwarming en de warm- waterleiding, dan een van het licht afge sloten vertrek voor het bergen van che micaliën, 4ie g©en licht verdragen kun nen, dan een vertrek voor het bewaren van alcohol en dan twee ineenloopende vertrekken, waarin een electrische lint-, zaag voor anatomische doeleinden, als mede een materiaalkamer met onderdee- len van menschelijke en dierlijke licha men, die tot preparaten moeten worden verwerkt om dan, met het oog op de stu die in het museum te worden geplaatst. In den linkervleugel zijn twee vertrekken, bestemd voor het bergen van glaswerk en een vertrek tot het kweeken en houden van koudbloedige dieren. Een der vertrekken in den rechtervleu gel vormt een geheel van het gebouw en is slechts van huiten toegankelijk. Hier is het z.g. maceratie-lokaal voor het door middel van rotting reinigen van heende ren, hetgeen een der beste middelen is om het vleesch geheel van de beenderen te verwijderen. Het is met 't oog op de min der aangename geuren, die dit rottings proces teweegbrengt, dat dit gedeelte ge heel is afgesloten. EEN PRIESTER-JUBILEUM. Maandag a.s. zal de Weloerw. father J. Meyer, van de Congo van Mill Hill, oud missionaris vafi Madras, hier ter stede zijn zilveren priesterfeest vieren. Zijneerw., die geruimen tijd in het St. Elisahethsgesticht alhier heeft moeten vertoeven tot het ondergaan van eenige operaties, en nu herstellende is, zal Maan dagochtend to 10 uur een plechtige H. Mis opdragen in de St. Pelruskerk. Van 121 uur is er aan de pastorie gelegenheid om den jubilaris geluk te wenschen. DE SIXTIJNSCHE KAPEL. Wij kunnen mededoelen, dat de uitvoe ring van do Sixtijnsche Kapel alhier zal worden gegeven op Donderdag 22 Nov., des avonds te 8.15 uur in de Hartebrugs- kerk. De datum der uitvoering is dus juist op den feestdag van St. Caecilki. Heeren Kerkzangers, dio gewoon zijn op dezen •dag eeiï feestavond te houden, zullen, B. on W ran Leiden; gozl™ jX zoek van C. Dirkse, om vergunnin# oprichting van een eigaVenmakeiü •tabakskerverij in het perceel Karma No. 3; geven hij dezen kennis aan'J publiek, dat genoemd verzoek met de i lagen op de Secretarie dezer MnJS ter visie gelegd is; alsmede, dat on terdag den 6den October e.k., des m te halfelf uren op het Raadhuis g2 heid zal worden gegeven om tegen dit verzoek in to brengen. Katholieke Agenda LEIDEN. Zaterdag, .,K. en W. voor 't Volle", bei,; Sted. Gasfabriek, te 3 uur. Zondag. Bloemententoonstelling, Bonds-. bouw, van 4 tot 11 uur. Maandag. Bloemententoonstelling, B0u gebouw, van 7 tot 11 uur. Apotheken tot en met Zondi Maandagmorgen eiken nacht en des cags geopend zijn: O. B. Duyster, Nieuwe Rijn IS, Tel, De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Mececbheid is steeds geoi üoch alleen vcor leden van dit Fonds Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandag® gen 8 uur nemen de volgende huisartsen dienst waar: Dr. Havens Gréve, Rijn en Schiefcatte b Cel. 1581. Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. Dr. Seret, Breestraat 18. Tel. 581. Dr. Timmermans, Breeefraa. 8. Tel. 301 Dr. Weebere, Hooigracht 31, Tel. 3 De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 5 tot Maandagmorgen 8 uur waargenow door Dr. Timmermans, Wilhelminapu Telef. 390. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den ik gen 'van 22 Sept. 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.764.8 Toulouse. Laagste Barometerst.: 743.3 Stornowav. Verwachting tot den avond van 23 Sctt Matige tot krachtige Zuidelijke Westelijke wind, zwaarbewolkt tot trokken, regenbuien, zelfde temperatu; dunkt ons, goed doen, den datum feestviering dezen keer te verzetten. „Het Holland's Heidenkind naar Jezus' H. Hart". Dit is de titel van een keurig geil treerd hoekje, uitgegeven door de Reinilda Stichting" te 's-Gravcnhage. Dr. A. Hijpen S.J. stelt in dc inleidin aan Holland's Katholieken de v( vraag: „Wat hebt gij tot voor korten tij aan den armen heiden van ons land daan?" Met hem zijt gij geboren, met be zult gij straks sterven in hetzelfde lam Wat deedt gij om ook hem l&t hoogs wat gijzelve hoopt, te geven: het eeuw; leven?" Voor de heidenen in verre wereidd« len bestaat er een uitgebreide Missies tie, doch wat wordt er voor onze Hollad sche heidenen gedaan? Bovengenoemd boekje zal et u eei aï woord op geven. 't Is voorzeker interessant om te ven men hoe bovengenoemde stichting om de heiden-kinderen in eigen naar Jezus' H. Hart te brengen. Morgen zal bij het uitgaan der Ü-- sen aan de drie Parochiekerken het je te koop worden aangeboden. De pit (slechts 15 et) kan voor niemand eenl- zwaar zijn. Ieder, ook degenen die ü- nimmer voor iets dergelijks interessen! koopen nu eens dit 'bij uitstek mooi?' goedkoope boekje. De Prop.club' „SU trus", die de verspreiding er van onze stad ter hand heeft genomen, op aller medewerking. itral R.K. Bond van Handels-, Kantoor* en Winkelbedienden. De aid. Leiden van den Ned. 1. Bond van Handels-, Kantoor- en W» bedienden, heeft in een circulaire® den er aan herinnerd, dat het bestaan van de organisatie feestelijk worden herdacht in Amsterdam op November a.s. De leden van do m den, die hierbij tegenwoordig willen® moeten het bestuur zulks vóór w ber mededeelen. In de afdeeling zelve Ibl het bestaan van den hond herdacht W op Zondag 11 November. Het Bestuur stelt zich voor dag 's morgens een. H. Mis tc doenP^ hebben met algomeene H. Coin®- waarna een gemeenschappelijk onw Verder des avonds een feest verg3 waaromtrent nadere plannen in reiding zijn. Het bestuur doet een dringena. op de leden tot het geven van een BP tot dit doel. Verdere mededeelingen omtren feestviering zullen worden gege«o ledenvergadering, dio gehouden ff' Woensdag 26 September, des avo» 8.15 uur, in het gebouw van n® Volkshond, Steenschuur 15. Paddenstoelenienfoonsielling Ie Hedenmorgen werd de (lo0[p| Mycologische Vereeniging in ne ceutisch Laboratorium, Hugo straat 32, aangerichte tentoonstel" paddenstoelen, waarover wij der een en ander modedcclMja I;V;

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2