K •ijk voor ten hoogste 3 jaren. Eon nadere regeling der periodieke verlioogingen is noodzakelijk. Steunregeling werkloozen. Ten laste der gemeenten volgens de 'A r-m e 11 w, e t. In zake de steunregeling voor werkloo zen is de Regeering van meening, dat niet langer mag worden afgeweken van den weg, dien de Armenwet wijBt ter voorziening in de nooden van hen, die geen middelen van bestaan hebben. Ko men gemeenten hierdoor in financieelo moeilijkheden, dan kan haar uit 's Rijks ïas steun worden verlend ten laste van den gewonen dienst. Reorganisatie van den Staatsdienst. De regeering is van oordeel, dat uit ooofde van reorganisatie of inkrimping van den Staatsdienst niet op meer dan 50 millioen besparing zon mogen worden gerekend. Zij zal omtrent de maatregelen van reorganisatie en inkrimping in een der Memories van Antwoord nadere mede- dedeelingen doen. Behandeling van wetsontwerpen opgeschort. Het bij de Staten-Generaal aanhangige wetsontwerp op de Gezondheidsdiensten en het wetsontwerp tot wijziging van de wet op het M. O., zullen voorshands niet verder behandeld worden. Geen subsidies H. B. S. en Gymnasia. Geen subsidies voor nieuwe hoogere burgerscholen en gymnasia zullen worden verleend, terwijl van Rijkswege) geen nieuwe hoogere burgerscholen zullen wor den opgericht. Lager Onderwijs. Tot 1930 moet worden afgezien van de invoering van het 7de leerjaar en van de uitbreiding van den leerplicht. Voor scho len, die reeds heb 7de leerjaar ingevoerd hebben en daarvoor rijkssubsidie genie ten, moet het uitstervingssysteem worden toegepast. Sociale verzekering. De Regeering overweegt, of, zonder te kort te doen aan de belangen der verze kerden en zonder zwaardere lasten te leg gen op hen, die de premio betalen, een zoodanige wijziging in de financiering der sociale verzekering mogelijk is, dat een verlichting van de daaruit voor 's Rijks schatkist voortvloeiende lasten mogelijk zal blijken. Nieuwe heffingen. Binnen enkele weken zal de Regeering de noodige wetsontwerpen indienen tot wijziging van bestaande en invoering van nieuwe heffingen, welke ongeveer f 30 millioen moeten opbrengen. Geen verlaging van belasting. Hoezeer van den ernst van het vraag stuk overtuigd,, is de xegeering van oor deel, dat aan een noodzakelijke verla ging van sommige al te drukkende directe heffingen niet kan worden gedacht, zoo lang bet budgetoir evenwicht niet verze kerd kan worden geacht. Zoodra dif het «öoccisisi ue verlaging van sommige economisch - schadelijke heffingen mogelijk zal blijken. Besparing bij de rijksveldwachf. Het voornemen bestaat om met ingang van 1 Januari 1924 voor het genot van geneeskundige behandeling en geneesmid delen op het traktement van de beambten der Rijksveldwacht een aftrek van f 12 per jaar en per hoofd toe te passen op de wijze, zooals ook thans geschiedt voor 't genot der verstrekking van uniformklee- ding. Voorts wordt overwogen een wijzi ging te brengen in de toelagen voor het gebruik van eigen rijwiel. Rijkstucht- cn opvoedingswezen. De regeering is voornemens een uit breiding te geven aan het instituut der Rijksagenten voor gezinsverplegen van minderjarigen, tengevolge waarvan hun toezicht, dat in hoofdzaak van financiee- len aard is, zich over het geheele land zal uitstrekken, en bezuiniging van uitgaven op dit gebied zal zijn te verzekeren. DE VLOOTWET. De Regeering heeft een brief gericht aan den voorzitter der Tweede Kamer, waarin zij mededeelt met de meerderheid der Vlootwetcommissie van meening te zijn, dat verdere opschorting der vloot- plannen onverantwoordelijk zou zijn en dat zij noch in de nota van den voorzit ter dier Commissie, mr. Palijn, noch in die van haar lid, mr. Trip, een argument kan vinden, dat er Kaar toe zou kunnen leiden, de volledige inwerkingtreding op een later te bepalen datum met haar ver antwoordelijkheid te dekken. Bij Nota van "Wijziging stelt de Regee ring den datum van inwerkingtreding der Vlootwet voor op 1 Januari 1924. De lasten van het vlootbasisfonds wil zij over een langer tijdperk verdeelen. Met haar conclusie omtrent het even wicht der Rijksfinanciën is de Vlootwet commissie haar opdracht te buiten gegaan Het inkomen der Kroon, werd behandeld, zegt het Handels- b 1 a d, is daarbij o.a. het inkomen der Kroon, m overeenstemming met do waarde daling van het geld, aanmerkelijk ver hoogd. De Tweede Kamer heeft dat goedge vonden maar zonder ©enige strubbeling is het met gegaan en er was ook hier en daar in de Pers (ook door ons) wel eenige bedenking tegen geopperd. Minister Ruys heeft echter die bedenkingen weggenomen door ui de vergadering van 9 Nov. 1921 mede te deelen dat het in het voornemen van de Koningin lag „om slechts met in achtneming van de grootst mogelijke zui nigheid te putten uit het bedrag" (van zes ton „waarmede het inkomen van de Kroon volgens het bij M. v. A. gedane voorstel wordt verhoogd." Geheel in overeenstemming met deze mededeeling, heeft men nu kunnen lezen dat de Koningin en de Koningin-Moeder «ten Minister hebben, deen weten dat zij, R.H.W. Liiinaies Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. als er ambtenarensalarissen moeten^ wor den verlaagd, hare eigen inkomens in ge lijke evenredigheid willen zien verminde ren (deze inkomens zijn in de Grondwet vastgelegd doch de Kroon blijft natuurlijk vrij om er slechts ten deele over te be schikken».) Het komt ons Voor dat dit inderdaad vorstelijke gebaar algemeene waardeering zal vinden. De Koningin en hare Moeder toonen biermede opnieuw, in alle opzichten mede te leven met bet Nederlandsche volk. Op herinneringsdagen maar ook in druk en zorgen. Die verdient, dunkt ons, erkentelijk te worden geconstateerd. De Standaard schrijft- over hetzelfde onderwerp „Het voorbeeld i s er nu. Men weet bet: het inkomen van de Ko ningin en van de Koningin-Moeder is even als dat der Kamerleden in de Grondwet vastgelegd. Terwijl andere salarissen, als die der Ministers b.v. gewijzigd kunnen worden door een verandering in het bezoldigingsbe sluit; terwijl die van Raad van State, Re kenkamer en Rechterlijke Macht bij ge wone wet veranderd kunnen worden, kan voor Kroon en Kamer alleen Grondwets wijziging uitkomst bieden. Uitgenomen natuurlijk het geval dat vrijwillig afstand gedaan wordt van wat de Grondwet toekent. Dat mag vanzelf altijd. Nu de nood van 's Lands financiën zoo nijpen ging, hadden het Hoofd van Staat en de Koningin-Moeder dan ook niet lang noodig om zich te beraden over bet bren gen van een offer. Beiden deden een brief uitgaan naar den Minister van Financiën om mede te dee len, dat zij vrijwillig wenschten afstand to doen van een deel van bet door de Grond wet gewaarborgd inkomen. Zooals steeds, in Verleden en Heden, heeft het Oranjehuis een juiste daad op het juiste oogenblik weten te volbrengen. Ons volk weet feest te vieren en te jubelen, maar het weet niet minder in stilte te waardeeren. Wij zijn er zeker van, dat dit Koninklijk voorbeeld onder ons op de juiste waarde geschat zal worden." De plechtigheid in de Ridderzaal. Aan het overzicht dat de Tele gr. geeft van de opening der Staten-Generaal is het volgende ontleend: Een grauwe grijsheid druilt door de ge brandschilderde vensters binnen, en waar anders, op Prinsdag, een gouden herfstzon de kleurigheid van uniformen en ambtsge waden verdiept met fulpen^ en robijnen De eenige warme tonen in al deze ver dofte pracht zijn de purpervlam van een Engelsche attaché-uniform en het karmo zijn van mgr. Nolens' prelaten mantel. Van twaalf tot één stroomt dc ridderzaal vol, en het is dezelfde aanblik van ieder jaar, dezelfde indeeling in dezelfde vakken: aan den westkant onder het hooge paars fluwee- len baldakijn de drie kronen, daartegenover de banken van regeering en Raad van State, achter wio intusscben generaal an Voorst tot Voorst den praeseszetel al beeft ingenomen, geflankeerd door zijn griffieren staf. Aan de poortzijde der zaal de Kamerle den en er achter hun genoodigden, daarte genover voor den hoogen schouw, de blin kende stoet van gezanten en attaché's. De traditioneel© bel klinkt. Do voorzit ter opent de vergadering, de griffier leest het Koninklijk Besluit voor, waarbij baron Van Voorst tot Voorst benoemd blijkt te zijn tot praeses dezer vergadering. Weer pauze. De leden van den Raad van State schrijden binnen. Voorop mr. Van Leeuwen in het rijke gewaad van Commissaris der Koningin, in ministers kleeding de eer waardige figuur van Gort. v. d. Linden, oud minister Cool in generaalsuniform, enkele staatsraden in het eigen korenbloemblauw van hun ambtscostuum. Intusschen leest de president de namen der commissieleden, die de vorstelijke personen zullen ontvan gen: Mevrouw Bakker-Nort, de heeren De Veer, De Gijselaar, Smeenge, Dressclhuys, Van Rappard, Deckers, Van Vuuren, Ter Hall en Beumer. Weer een oogenblik stilte. Een aanzwellend stemmenrumoer. De Kamers zijn vrij voltallig aanwezig. De meeste leden in ambtscostuum, enkelen in rok, en zelfs in de oudcrwetsche gekleede ja-s, zooals prof. Visscher, de heeren Weit-- kamp, Bakker en Bulten. Sommigen tooien zich met het statiekleed .van vroeger be kleedde betrekkingen: debeer Lovink in het rijke costuum van Indisch directeur (ook minister De Graaff heeft dit evenals vorige jaren weer verkozen boven bet stem mige ministerpak), de heeren Duymaer en Tilanus verschenen in hun militaire groot tenue, de heer Drcsselhuys draagt den met zilver en blauw afgezetten rok van oud-secretaris-generaal. Nog bonter schakeeringen vertoont de Eerste Kamer: velen zijn in kamer-tenue, maar velen ook in de keur van siergewaden aan oude en nieuwe grootheid ontleend: Idenburg, als minister van Staat en om hangen met het Grootkruislint van den Ned. Leeuw; de heer Van Verheyen in zijn traditioneele hofldeeding van jagermeester, De Vos van Steenwijk als kamerheer; Slotemaker de Bruine in professors toga en Leidens burgemeester jhr. De Gijselaar, in den burgervader-rok zijner oude veste. Dan: de ministers. Een. sonnet van kleu rige linten van binnen- en buitenlandsche orden. Paars is Van Karnebeek's kleur, rood die van Heemskerk, groen siert den premier, lichtblauw den minister van Ko- loniën Minister Westerveld kunnen wij niet ontwaren. Wel heeft de heer Colijn een nieuwe plats in de rij der excellenties in genomen. Het groote oogenblik nadert. Een stoet van kamerheeren heeft zich in de middengang opgesteld bij de daar ver zamelde commissie van ontvangst. Van buiten dringt gejuich door tot binnen de muren. De tonen van het Wilhelmus weer klinken zacht in do hooge ?aal. De opper- ccremoniemeester heft den gekroonden staf „Hare Majesteit!" Allen verrijzen van bun zetels. De Ko ningin, begeleid door den beer De Gijse laar, schrijdt, neigend, do zaal binnen. Haar volgt de Koningin-Moeder, door den heer Duymaer van Twist geleid; de heer Smeenge gaat naast den Prins. Wonderlijk jong, fier en slank gaat de Koningin, in groene robe, steeds neigende naar de buigenden, links en rechts, naar den troon. Dan breekt haar heldere stem de strakke stilte. To midden van U, leden der Staten-Ge neraal, is het mij een behoefte God te dan ken voor den zegen ons volk beschoren..." Zij spreekt langzaam, met nadruk op de ernstige woorden. „Zwaar is de druk der tijden zullen ingrijpende maatregelen ge troffen moeten worden Als de laatste woorden verklonken zijn, waarmede het parlementaire jaar weer is ingeluid, heft overste Duymaer een „Leve de Koningin" aan. de vergadering stemt er mede in, en ook het eerst wat aarzelend „leve" voor de andere leden van het vorste lijk huis schalt dan luid door do zaal. Als de plechtigheid is afgeloopen, als de stoet is weggereden, als het laatste ge juich verklonken is zijn ook de wolken leeggcregend, en de zon van Prinsjesdag breekt door. niet zonder hoop de veelszins duis tere toekomst tegemoet Het jubileum van de Koningin. Audiëntie. De Koningin beeft gistermiddag, na do opc-ning van de zitting der Staten-Ge neraal, audiënties verleend aan de beide nieuw benoemde ministers van staat, den heer Idenburg, oud-gouverneur-generaal van Ned.-Indië en oud-minister van kolo niën, en mgr. dr. Nolens, lid van de Tweede Kamer. Daarna heeft de Koningin kolonel Van Genderen Stort, van het Indische leger, ontvangen, ter aanbieding aan H. M. van een gedenkboek in zilveren cassette. Verder heeft H.M. ontvangen een depu tatie van de Vereeniging van gepension- neerdo onderofficieren van bet Oost- en West-Indische leger, Madjoe. Vragen var) KamsKeden. De vel d»w achterskinderen van Uoclofarondüveen. Vragen van den heer Ketelaar aan den* Minister van Onderwijs: 1. Is het juist, dat door den burgemees ter van Alkemado dc kinderen van een "SCTürtrcig vim. uu"tjjjr u." ie v^uilu-vvcrerinV worden geweerd, zoodat bedoelde kinderen reeds sinds tien maanden geen school be zoeken? 2. Is de Minister bereid mede te deelen of, en, zoo ja, welke maatregelen door het schooltoezicht, door den Minister zelf, ge troffen zijn, om aan bedoelden wantoe stand een eindo te maken? 3. Bestaat er uitzicht, dat de burgemees ter van Alkemade ten spoedigste gedwon gen wordt, zijn verzet tegen de plaatsing van deze en wellicht ook van andere kin deren op te geven? Het Katwijksche relletje. De heer Albarda heeft (zooals reeds in het kort gemeld) aan de Ministers van Biunenlandsche Zaken en Justitie ge vraagd 1. Zijn de Ministers bereid een onderzoek in te stellen naar het gebeurde te Katwijk, waar, op Zondag 9 .September 1.1., eenige groepen van de Arbeids-Jeugd-Vereenigin- gen (A. J. O.), die een wandeltocht maak ten van den Wassenaarschen Slag naar Leiden, aan ernstige mishandelingen van den kant van Katwijksche ingezetenen hebben blootgestaan? 2. Zijn de Ministers bereid, mede te dee len of naar 'hun oordeel Rijks- en ge meentepolitie het noodige hebben gedaan om het vijandig optreden van Katwijksche ingezetenen tegen de vreedzaam wande lende groepen der A. J. C. te voorkomen of te bedwingen; zijn zij bereid, daarbij te letten op de vraag, of de politiedienaren die van het vijandig optreden der Katwij- kers getuige waren, eerst op verzoek van leiders der A. J. C. dan wel eigener be weging tmsschen beide zijn gekomen? Advertentiën op belasting biljetten. Op de vragen van den heer Ter Hall be treffende het plaatsen van advertenties op de aanslagbiljetten der Rijksinkomsten- belasting- heeft de Minister van Financiën geantwoord, dat het plaatsen van de be doelde advertentie eerst ter kennis van het Departement van Financiën is gekomen, toen de voorbereiding er van in een ver- gevorderd stadium was. Met het oog daar op heeft de ambtsvoorganger van den Mi* uister goedgevonden, dat die plaatsing voor ditmaal doorging, onder bepaling ech ter, dat advertenties van bclastingbureaux in het vervolg niet meer op ambtelijke stukken betreffende de belastingen zouden worden opgenomen en voorts, dat voor alle opneming van advertenties op bedoelde stukken vooraf machtiging des Ministers moest worden gevraagd. VOOR DE R.-K. UNIVERSITEITS BIBLIOTHEEK! De Katholieken van Leiden en Omgeving zullen in de bladen den oproep gelezen hebben van den bibliothecaris der R.-K. Universiteit te Nijmegen, Prof. Dr. W. Mulder S. J., een oproep tot het Neder- lancfsclie volk, om boeken te schenken voor de te Nijmegen bijeen lo brengen groote R.-K. bibiiothcc-lc. Het Centraal Bureau voor de K. S. 'A. to Leiden, Steenschuur 17, zal fungeeren als depót voor schenkingen uit Leiden en Omgeving. Wie er derhalve gemakshalve boven rechtstrceksche verzending naar Nij megen de voorkeur aan geeft een bijdrage, al is het nog zoo bescheiden, te bezorgen aan dit adres, wordt uitgenoodigd daaraan gevolg te geven. Voornoemd bureau zorgt dan wel dat een en ander zijn bestemming bereikt- Uiterst welkom zijn boeken van aller lei aard, ook niet-Katholicke. Voorts ook oude drukj.es en vooral oude handschriften Ook collecties platen en' prenten. In elk geschonken boek komt een etiket met den naam van de schenkster of den schenker. Denkt niet te gauw, dat 't voor het doel geen waarde heeft. Trouwens mocht zulks aan het Centraal Bureau der K. S. A. blij ken, dan weet dit er wel een andere uit stekende bestemming aan te geven. Wij zullen in Nijmegen een bibliotheek bijeenbrengen, die aan de eerste eischen der wetenschap voldoet. Daarvoor wordt thans ieders belangstelling gevraagd. Inlichtingen of advies verstrekt het bu reau steeds gaarne, ook telefonisch (No. 1310), gedurende de kantooruren (912 en 2-5) STATEN-GENERAAL EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Voorzitter J. J. G. Baron Van Voorst tot Voorst» Benoeming Voorzitter. De V o o r z. deelt mede, dat is ingeko men een afschrift van het Koninklijk be sluit waarbij hij is benoemd tot voorzitter dezer Kamer voor het ingetreden zittings jaar. Dit besluit is reeds voorgelezen in de Vereenigde Vergadering der Staten-Gene raal. Geloofsbrieven. De Voorz. deelt verder mede, dat zijn ingekomen afschriften van de processen- verbaal der zittingen van het Centraal stem bureau dd. 30 Juni 1923, betreffende de ver kiezing van de leden der Eerste Kamer en de dd. 4 September 1923, waarbij in de plaats van den heer Van Sasse van Ysselt, die zijn benoeming niet heeft aangenomen, gekozen is verklaard de heer P. J. de Wit te Helmond. De Voorz. stelt de geloofsbrieven der gekozenen in handen van drie commissies, van onderzoek. Hij noodigb de leden uit van de commis sie voor groep 4 onverwijld den geloofsbrief van den Voorzitter te onderzoeken en daar omtrent hem verslag uit te brengen, terwijl omtrent de overige, geloofsbrieven in een openbare vergadering, van Woensdagoch tend 11 uur, verslag zal worden uitgebracht. De vergadering wordt eenige oogenblik- ken geschorst. Vervolgens brengt de heer Mendels 4° v Ï1 juor groep den geloofsbrief van den Voorzitter. De commissie adviseert tot diens toelating. Dienovereenkomstig wordt besloten. De vergadering wordt verdaagd tot he den 11 uur. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Nadat Minister Colijn de Staatsbegroo- ting voor 192-1 en de miliioenen-nota had aangeboden, kwam aan de orde het opma ken van nominatie voor het voorzitterschap No. 1 werd mr. Kooien met 70 van 76 stemmen. No. 2 de heer De Monté Verloren met 48 van 80 stemmen. Bij deze stemming kreeg do heer Schaper 21 stemmen, de heeren Dresselhuys en Visser van IJzendoorn 2, de heer Vliegen 1 en 3 blanco, zoodat de heer De Monté Verloren als no. 2 op de nomina tie zal worden geplaatst. Bij de stemming7 over de derde plaats worden van 4de 82 uitgebrachte stemmen op den heer Visser van IJzendoorn uitge bracht 45 stemmen, op den heer Schaper 30 op den heer Dresselhuys 3, op den heer Marchant 2, den heer Tilanus 1 en 1 blanco De heer Visser van IJzendoorn, met vol strekte meerderheid van stemmen gekozen, zal als no. 3 op de nominatie worden ge plaatst. In de commissie tot aanbieding der nominatie aan H.M. de Koningin worden benoemd de heer De Wilde, mevrouw BronsveldVitringa en de heeren Ebels en Lovink. Beëediging. Aan de orde is de beëediging van de nieuw gekozen leden, de heeren Loerakker en Leenstra. In handen van den Voorzitter leggen do nieuwe leden den vereischten eed en de belofte van trouw aan de Grondwet af. De Voorzitter wenscht hen daarna met hunne benoeming geluk; de Kamer leden hoorden een en ander staande aan. De V oorzitter stelt daarna voor, Donderdag a.s. te 1 uur bijeen te komen voor het trekken der afdeelingen, de be noeming der huishoudelijke commissie en der gemengde commissie voor de steno grafie, alsmede voor de benoeming der voorzitters en tweede-voorzitters van de afdeelingen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter sluit de vergadering te 3 uur 45. STflDSMlEUWS De L. A. W. E. T. De toeloop naar de L. A. W. E. T. wordt met den dag grooter. Gisteren, Dinsdagavond, werden de volgende extra- geschenken uitgereikt: aan den 4-OOOen bezoeker, den heer E. J. Hueting, Heerenstraat 8a, een foto-toeslel aan de 4500e bezoekster, Mej. L. Bakx, Witte Rozenstraat 26, een groote bloemen- vaas; aan de vOOOo bezoekster, Mej. G. Lens, Nieuwe Rijn 26, een bon ter waa.rdo 8£st&ï©is©k@ LEIDEN. Donderdag Anti-alcoholische Jongens^ St. Pancratius-Patronaat, te 8 Donderdag. „Onze Tooneelclub", te 8.1.5 Donderdag. R. K. Bond van Transp beiders, Bonds gebouw, to 8 u Apotheken cl-e tot en met Zonda» Maandagmorgen eiken nacht en des 2 cags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe "Rijn 18, Te] De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menschheid is steeds geom. doch alleen voor leden van dit Fonds. Telegrafisch Wewberioii volgens waarnemingen verricht in dens gen van 19 Sept. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.767.2 Biarritz. Laagste Barometerst.: 743.9 Kinn. Verwachting tot den avond van 2 Matige Westelijke tot Zuidelijke \jfc meest zwaarbewolkt, aanvankelijk 1 kans op regen, later opklarend, oveit iets warmer. van f 25.tot aankoop van een gesch naar eigen keuze op de L. A. "W, Mej. Lens, die binnenkort in het huwt zal treden, heeft hiervoor een ke© electr. hanglamp bij de Firma Terbe en Dri essen uitgekozen. Onder de programma-houders, die schenken ontvingen, is houder van gramma No. 786 wel bijzonder gelnh Deze heeft op verschillende dagen op programma reeds drie geschenken t« wezen gekregen. Zoo ook was de hoo van programma no. 2713 bijzonder gd kig. Deze, een kleine jongen, ontving teienavond een Etui met 12 Fruitne en had den vorigen avond op prograr No. 5277 een kistje sigaren in ontTa genomen, zoodat deze daarmede, de keer zijne moeder, den andore keer vader kon verrassen. De tentoonstelling werd gisteren zocht door het Bestuur der Vereeniginj A. W. E. T., Dordtsche Algemeene li Etalage Tentoonstelling. In verhand met de groote belang ling, die de L. A. W. E. T. zoo schcots ten deel valt heeft het I voor de inschrijvers van program gisterenavond 39 geschenken best: men zie hiervoor de lijst en de L. A E. T.-adverlentie van hedenavond. Alvorens tot bekendmaking de: gramma-nuramers, die voor een ges in aanmerking kwamen, over te deelde de Voorzitter van de L.A.F. mede, dat hot bestuur als eerste ges. voor dezen dag een bedrag van fee stemd heeft als bijdrage in het fonds Dagblad Mteenfe v voor do Weduwen en Wcezen van d> u gekomen visscherslui der Katwijl Loggers 142 en 46. Deze mededi werd met warm applaus begroet, m do voprzitter concludeerde, dat deze van het bestuur aller instemming hs sprak hij daarbij den wensch uit, len der "bezoekers het voorbeeld W. E. T. zouden volgen en dienten?; de giften bij het Leidsehe Daebïjjdj zullen vloeien. Het verkeer in de L. A. W. E. T.i was ondanks de erorme drukte uitsl! geregeld, zoodat alles ordelijk van 1 liep. Het Cabaret was gisterenavond g uitverkocht, Jean Louis Pisuisso kameraden hadden wederom ren® succes. Voor heden zijn weder machte schenken beschikbaar voor elke(n) bezoeker (ster). Door de drie bij W. E. T. als buitengewoon lid ten Leidsehe Middenstandsvereeni^^, is aan het bestuur der L. A.W."" prachtig geschenk, n.l. een zilveren met inscriptie, voor de 7500e (ster) aangeboden. Door den Brouwer is voor het 250ste kind, hedenmiddag de Kindervoorstelling Foyer bezoekt, een wekkerklokje, een jongen, en een armbandhorlos de het een meisjes is, aangeboden. Voor den 5500en bezoeker ("ster) den heer J. H. Philipsen, K. Rat 4 een prachtige mand met fruit den. Om gedrang bij den ingang der Gehoorzaal te voorkomen verzoekt stuur der L.A.W.E.T. het publiek dengedeelte van den ingang vrij toM zich weerszijden vanaf de loketten van twee op te stellen. Ten slotte willen wij voor heden aandacht vestigen op de advertent* firma Meeuws, waarin een intens raadwedstrijd wordt aangekondigd' gei dei b«i 1 rin bel; wei Gij oimt afv Voiksbondsnieuws. Weer eon mooi tentoonstelling Na do tentoonstelling voor „Pif Woninginrichting" zal thans Bondsgebouw worden gehouden toonstelling van Planten en Bloe®5 ubliel in een practisch ingerichte "wonirf mogen ontbreken. Deze tentoonstelling zal bevalt» pracht collectie van bloemen en zoowel van Bondsleden als van ten, zoodat het Bondsgebouw in men tuin zal worden herschapen. Zeker, het zal niet worden e® stelling als in Amsterdam, waffl dingen uit alle oorden van ons zelfs uit het buitenland zijnJw bracht, doch ook de entree-prijy sterdam was deze öp de dagen f 1.is hier ook e eraan Dit zal morgen nader worden b> maakt. Vóór alles zal getracht "vvortti geei dt? dai blin hij hi, «erdo aan bet Pitt

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2