Tweede Blad' Maandag 17 September 1923 Het Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. jubilenmsaudiëntiea. Tip Koningin hoeft Zaterdagmiddag in LLoordigheid van den Prins haar ÏL, cour gehouden m verband met regeeringsjubileum. m „erste de Nederlandsch-Ameri- LanSche Kamer van Koophandel te E lork, vertegenwoordigd door den «„■litter, den heer Simmons. Vervolgens de St. Nicolas Society in Amerika, eveneens vertegenwoordigd door Jen heer Simmons. Daarna de Society of Holland Dames, vertegenwoordigd door mevrouw Sim ons! voorzitster Deze overhandigde aan de Koningin «en-op perkament gecalligrafeerd hulde- ^Hieriia de Holland Society, vertegen- voordigd door den voorzitter, den heer Waller Meserole. Ten slotte den heer John T. Parkerson, als vertegenwoordiger van de Filmcorpo- ialion to New-York, die Hare Majesteit een filmgeschenk aanbood. Bij de ontvangst van al deze deputaties ail Amerika was de Amerikaansche ge zant Ie 's-Gravenhage, de heer Tobin, te- Igenvroordig. De Koningin ontving wijders den heer Ambro de Adamocz, zaakgelastigde ad in terim van Hongarije te 's-Gravenhage, en mevromv Ambro de Adamocz, met een de putatie der in Nederland verblijf houden de kinderen (6 van het Centraal Comité en 6 van het Roomsch-Katholiek Huisves- itings-comité) en twee Hongaarsche on derwijzeressen, die zich in onze taal kun nen uitdrukken. Een volgende audiëntie werd door de Koningin verleend ter aanbieding van een geschenk van Nederlanders uit Lon den, en wel door dr. Baart de la Faille, voor de Eollandsche kerk, den heer H. v. d. Bergh. voor het Koning Willemfonds (Weldadigheids Genootschap) en den heer Stoop voor de Nederlandsche Ver- eeniging te Londen. Het geschenk bestond uit een schilde- hij, voorstellende het interieur van de jond-Hollandsche kerk to Austin Friars, ren van Anrooy. Ten slotte werden ontvangen de Moe der-Overste van het klooster Jeruzalem Ie Venraay, met Moeder Angelo en zuster Ancilla, die de Koningin als geschenk een [schilderij aanboden. - Hierna ving een uitgebreide cour van ipMwensching aan voor civiele autori teiten, Rijks- kerkelijke- en gemeentelijke [commissies, particuliere commissies en particulieren uit de provincies. Bij de ontvangst van bet Gewestelijk Bestuur van Zuid-Holland, bood de voor zitter, de heer E. C. baron Sweerts -de Lmdas Wyborgli, Hare Majesteit een adres aan, waarin de gevoelens der Sta ten waren neergelegd. Het luidde als I volgt: „Mevrouw, Op den gedenkwaardigen dag, waarop "we Majesteit voor 25 jaren de Regeering heeft aanvaard, gevoelen de Staten der Provincie Zuid-Holland behoefte eerbie dig uiting te geven aan hun gevoelens van dankbaarheid voor de groote toewijding en liefde, waarmede Uwe Majesteit Haar zware taak heeft vervuld en de verzeke ring aan te bieden van hun trouw en ge hechtheid aan Uwe Majesteit en Haar huis. Het voorbeeld van hooge plichtsbe- hachting door Uwe Majesteit zoowel in tjden van vrede en welvaart als "in die van strijd en nood gegeven, zal bun immer |Voor oogen blijven als een na te streven ideaal. Met de bede, dat het Uwer Majesteit yorde gegeven nog gedurende tal van jaren 's lands belangen te behartigen, smeeken zij Gods zegen over Uwe Maje steit en Hare Regeering af." Dit adres ivas in rood, blauw en goud op oud perkament gesteld en voorzien van een oud Grootzegel van het gewest. Bij deze aanbieding waren een gróót aantal leden der Staten,, waaronder ook de gedeputeerden de Wilde, Schokking, von Fiscnne en Rutgers aanwezig, bene vens de griffier de beer Sandberg en de hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat, de heer van Elzelingen. De gedeputeerde mr. Kolkman was door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn, terwijl Mr. Limburg thans als Neder- landscli gedelegeerde ter vergadering van den Volkenbond in Genève vertoeft. De ministerssalarissen. 20 procent verlaging. Naar het „Utr. Dgbl." verneemt, beeft de ministerraad besloten tot verlaging van de salarissen der ministers met 20 pCt. De daartoe noodige maatregelen zouden binnenkort worden getroffen. De huren der arbeiderswoningen. Een adres. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft een adres tot de regeering gericht, waarin het de aandacht vestigt op de veel te hoogo huren van de in de laatste jaren met voorschot ingevolge de Woning wet gebouwde arbeiderswoningen. Het gevolg van dezen toestand is, dat do oninvorderbare buur sterk toeneemt. Zij, die nog zoolang mogelijk hun ver plichting als huurder willen nakomen, gaan tot het gedeeltelijk onderverhuren over, ook al is de inrichting der woning daartoe minder geschikt. En de besturen der woningbouwverenigingen zijn hoe noodo ook wel gedwongen om in dien toestand te berusten, omdat zij overtuigd zijn, dat dit nog het eenige middel is voor do huurders om de te hooge huren te kun nen bgtalen. Dat uit een zedelijk en maatschappe lijk oogpunt in een dergelijken toestand niet mag worden berust, spreekt vanzelf. Allereerst is echter noodig aanbouw van een voldoende aantal woningen, waarvau de huurprijs niet hooger zal mogen zijn dan f 4 a f 5 per week. Bij de tegenwoor dige bouwprijzen is dit results at niet te bereiken zonder steun van overheidswege, een steun, die zich niet tot 10 pCt. van de exploitatieuitgaven zal kunnen beperken. Bovendien zal de huur der bestaande woningen in het algemeen belangrijk moe ten worden verlaagd. Afschrijving van een gedeelte der •bouwkosten komt alleszins juist voor. Mocht echter naar de meening van den minister de tijd voor zoodanige afschrij ving nog niet zijn gekomen, dan zou het gemeentebestuur met kracht -willen aan dringen op een herziening der bijdrage in dien zin, dat de huurprijzen kunnen wor den bepaald, meer in overeenstemming met de tegenwoordige waarde der wonin gen. De ambtenaarssalarissen. D e R.-K. Bonden. To Amsterdam is een vergaderiug ge houden van do R.-K. Centrale van Bur gerlijk Overheidspersoneel. Deze vergade ring was voornamelijk gewijd aan do be spreking van de te voeren actie tegen de door de regeering voorgestelde intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit en het stopzetten der periodieke verhoogin gen voor het Rijkspersoneel. Do besturen van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" en den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michaël" waren daartoe ujtgenoo- digd, ter vergadering aanwezig. Overeenstemming werd verkregen en tot samenwerking werd besloten, voor welke samenwerking door de dagelijksche bestu ren van de Centrale en de beide bovenge noemde organisaties een program van actie zal worden ontworpen. Dit program van actie zal gedragen worden door de volgende grondslagen: a. Het overheids- en semi-overheidsper- soneel wijst af iedere verslechtering van arbeidsvoorwaarden, zoolang dezo eenzij dig wordt vastgesteld on zonder andere motivcering dan door het tekort op de ..begrooting; b. het salaris van het overheids- cn semi-overheidspersoneel was nimmer een sluitpost op de begrootingen en mag dit i ook nu niet zijn; c. Art. 40 van liet Bezoldigingsbesluit voor de Rijksambtenaren is een waarborg tegen incidenteele salarisverlaging. Vastgesteld door de regeering en door do Koningin bekrachtigd, kan genoemd ar tikel, zonder het rechtsgevoel der ambte naren ernstig te krenken, niet worden in getrokken. Nieuwe postzegels. In den loop van het jaar 1924 zullen, zooals de minister in de Eerste Kamer heeft toegezegd, alle bestaande Nederland sche postzegels worden opgeheven en ver vangen door nieuwe. Deze nieuwe zegels zullen, wat betreft do zegels met cijfers, worden ontworpen door Chris Leheau, terwijl prof. Jan Veth do zegels met de beeltenis van de Koningin zal teekenen. - Vóórdat de ontwerpen der cijferzegels zullen worden aanvaard, zullen zij wor den onderwerpen aan het oordeel van verschillende vercenigingen, groepen, ge zaghebbende personen cn van de pers. Nederlanders bij Z. H. den Paus. Do Romeinsche correspondent van „De Tijd" bericht: De Nederlandsche pelgrims (der door de K. S. A. georganiseerde reis) zijn Vrij dag door Z. H. den Paus in de Consislo- riezaal van het Vaticaan in audiëntie ontvangen. De pelgrims werden geleid door pater mag. F. Huisman, biechtvader in •Sint Pictor. De Paus liet alle pelgrims tot de handkus toe, gaf den aanwezigen pries ters de bevoegdheid hij hun terugkomst den pauselijken zegen te schenken aan hun parochie en sprak dan een warm woord tot de pelgrims uit het verre Holland, welks vurigheid en ware geloofsleven de H. Vader zei te kennen en te bewonderen. „Wij zegenen U, Uw dierbaren en heel Holland: Benedictia Dei Gemengde Berichten. Groote brand te Rotterdam Vijf cn dertig brandweerlieden gewond. Te Rotterdam werd gistermiddag onge veer half een brand ontdekt in de lompen opslagplaats van de firma S. E. Cohen en Co. op een terrein gelegen aan de Rotte en Zwaanhals, ter oppervlakte van ruim an derhalve hectare. Op dit terrein waren tienduizend halen geperst papier en lompen opgeslagen, die waren afgedekt met gegolfde ijzeren platen. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar bleek tegen de ontzettende vuur massa niet opgewassen. Twintig minuten nadat de brand was uitgebroken, werd „groot alarm" gemaakt, waarop verschei dene stoomspuiten uitrukten. Door deze spuiten werd een enorme watermassa op het vuur geworpen en dit drie en een half uur lang op deze wijze aangepakt. Eerst om vijf uur was men den brand meester en gaf de president-hoofdman Driebeek, bij wien de leiding bert'.stte, bevel tob in rukken; waarna de beroepsbrandweer met drie stoomspuiten en de drijvende stoom spuit „Rijnhaven water bleef geven. Het blusschingswerk leverde groote be zwaren op door de neervallende zinkplaten van de daken en de stukken ijzer, die om laag stortten. Ongeveer vijf en dertig brandweerlieden werden licht gewond aan beenen en hoofd. Om zeven uur vermoeddo men, dat het nog wel den gcheelen nacht zou kunnen duren alvorens het vuur geheel gebluscht zou zijn. Omtrent de aangerichte schade kon de firma nog geen tastbare gegevens verstrekken Alles wordt door verzekering gedekt. Ernstig auto-ongeluk. Zaterdagmiddag om ongeveer 3 uur heeft nabij 's-Hertogenhoscli aan den z.g. „Bult" op den Hiuthamschen weg een ernstig automobielongeluk plaats gehad. Een groote luxe-auto, bestuurd door mevrouw Jurgens-Reymer, slipte op den draai aldaar en reed met groote snelheid tegen do hoornen. De inzittenden werden er 'door den smak uitgeworpen. Mevrouw Jurgens werd in bewusteloozen toestand en zwaar gewond opgenomen. Mevrouw Sassen, eveneens uit Nijmegen, liad lich tere verwondingen opgeleopen, doch klaag de over pijnen in het onderlic/kaam, zoo dat men voor inwendige kneuzingen vrees de. De chauffeur, die achter in den wagen zat, daar mevrouw Jurgens zelf stuurde, bekwam slechts een lichte hoofdwonde. Dr. Mettrop, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste geneeskundige bulp en constateerde hij mevr. Jurgens hersen schudding. Do groote autobrancard van liet Wit-Gelo Kruis vervoerde de gewonden naar liet Groot Zickengasthuis te 's-Her- togenbosch, waar dr Van Moorsel de pa tiënten in behandeling nam De groote Mercedes-wagen, waarvan de motor geheel in de carosscrie was doorge drongen, werd later met een transport wagen van de firma Beekwilder wegge voerd. „Mdgmrg." Ernstig motorongeluk. De heer Kuiper uit Ruinerwold, die zijn vrouw op de duo vervoerde, reed nabij Norg tegen een paard van een -scheeps- jager, dat plotseling van achter de hoornen te voorschijn kwam. Beiden werden in zorgwelckenden toestand vervoerd naar het ziekenhuis te Hoogeveen. Bij den heer Kuiper werd hersenschudding geconstateerd Jongeman vermist Sedert *7 September wordt te Utrecht de achttien-jarige O. D. R. Heemskerk ver mist. De jongeman is op dien datum 's avonds naar het vuurwerk aan den Am- stel te Amsterdam geweest-, doch daarna niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Sinds dien hebben de doodelijk onge ruste ouders niets meer van hun zoon ver nomen en daar deze lijdende is aan zwaar moedigheid. vreest men, of dat hij nog zwervende is, of dat een ongeluk heeft plaats gehad. De bliksem geslagen in een botter. In den nacht- van Donderdag op Vrijdag sloeg tijdens een lievig onweer, de bliksem in do voorplecht van de botter V. D. 96, die In de Zuiderzee nabij de kust van het Gooi voor anker lag. Het schip geraakte in brand. Met zeer veel inspanning gelukte het den visscher Boog en zijn knecht- het vuur te hlussclien. Inbraak te Rotterdam. f 30.000 gestolen. Toen liet personeel van de „Standaard en Transportmaatscbcppij te Rotterdam Zaterdagmorgen op kantoor kwam. vond men op den grond de portefeuille, die ge woonlijk gevuld is met bankbiljetten, en in de brandkast wordt bewaard. De politie werd gewaarschuwd, die vast stelde, dat des nachts ingebroken was. Ver moedelijk hebben de daders zich laten in sluiten. Door intrapping van een deur ver schaften zij zich toegang tot het kantoor, waar de brandkast staat. Zij hadden de sleutels ontdekt in een lessenaar, zoodat dit geen bezwaar voor hem opleverde. Ver mist wordt een bedrag van f 30.000.aan bankpapier; twee zakken met specie, waar in te zamen f 800.hebben de dieven zeker te zwaar gevonden, want deze., heb ben zij laten staan. Een vrof&ge visite. Een bewoner van de Reguliersgracht te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij 's morgens te kwart voor zeven, terwijl hij nog te bed lag, bezoek kreeg van een man die door het raam naar binnenkwam. Het matineuze mensch maak te zijn opwachting door den in zijn slaap gestoorde een revolver onder den neus te houden. Vervolgens deed hij hem 't drin gende verzoek hem eenig geld te willen ter hand stellen, waaraan de bezochte geen gevolg wenschtc te geven. Hierop ging de onbevredigde bezoeker heen onderweg nog een tasch met lees boeken medenemend. 2500 Liter jenever in zee geworpen. Do rijksambtenaren te Delfzijl liebben Vrijdagmiddag 2500 liter jenever, welke de handelaar E., aldaar, niet wilde veraccijn- sen, in de Zeehaven laten leegloopen. Een „inbreker". Het- gebeurde in het beroemde eenden en eierendorp Landsmeer, om 3 uur in den nacht. De bevolking werd uit bi ar rustiger, sla^p opgeschrikt door net gillen van een mar. en een vrouw. Wat was er gebeurd? FEUILLETON io) (Nadruk verboden). Ik zou u vertoornen, waarde Signor, 2eide hij indien ik trotsch genoeg ware om eer, die u mij bewijst, zoo te verklaren 4js gij het in vriendelijke woorden hebt Afgedrukt. Loeh uw uitnoodiging roept ^J in een huis, waarheen mijn verlangen s 'ailS werd getrokken, zij schenkt ]»ij een gevoel van vriendschap, waarnaar 'ang kaakte. Laat mij u daarom dan- ea inwilligen hetgeen gij begeert, ech- '■er onder voorwaarde jdat Giotti's pen- see hekken van Luca Pitti mag be- "?ren V00r het nageslacht der Medici als '0 van den rijksten en meest kunstlieven- ea en geee'rden man van zijn tijd uit de Republiek Florence. boog. hij was zichtbaar on- j en over deze woorden van Cosimo 4l°srenzo echter fluisterde zijn grootvader, eze aan hem voorbijging, in het oor. Tot nu wilde Pitti samenzweerder j.jVPan a* heden is hij het. Wie zou de eer zijn van dat uurwerk? hoofdstuk n. Albert" zor£ v°ihracht de hofmeester ieurihevelen zijns meesters; nauw- rijn f ln .^en dienst, als altijd, gaf hij 'dan t A1JZingen voor de tafel *h s'ms *arhtn„ van het paleis, om te cmen. op nadere bevelen. Hot was een groote gewelfde ruimte, waarvan de wanden met houten paneelen waren afgeschoten, waartegen wapenen, tropheeën en zeldzaamheden uit vreemde landen stonden gerangschikt. Van hoven viel het licht door groote ovale openingen doch zoo, dat er steeds een half duister heerschle. Licht en lucht waren in dat tijdvak nu juist geen hoofdvereischte hij den houw der wouiugen, en hoe hooger en voornamer de bewoner was, des te kasteel achtiger en meer tot verdediging ingericht moesten deze zijn. Vandaar de forsohe, vierkante bouwwerken dier tijden, die tot het einde der zestiende eeuw voortduur den. Ook het paleis der Medici maakte hierop geen uitzondering, dezelfde ge weld igo steenmassa, die den indruk maak te van een steengroeve. Langs do wanden der hal bevonden zich houten banken; op een daarvan had Al- bertini plaats genomen en liet zijn ge dachten den vrijen loop. Hij was geheel alleen, alle bedienden waren druk in de weer en de deur, welke de hal met de handelszaak verbond, gesloten. Had de Medici hem hier kunnen waar nemen, de man, door zijn voorganger zoo warm aanbevolen, hij had hem zelf op zijn gewone wijze beproefd; want. thans, nu hij zich alteen wist en het masker kon laten vallen, vertoonde zich het 'boosaar dige in zijn gelaat in al zijn afschuwelijk heid, de trek om zijn mond, en de vaische gloed in zijn oogen. Kon ik het volbrengen, mompelde hij in zich zelve, kon ik den eed inlos sen, dien ik li eb gezworen. De lust, om het noodlot der Medici te. bepalen, den stam te brengen, waarop heel een staat 1 zich steunt, jeukt mij door de leden en toch, ik zou niet gaarne het warme plaatsje, waar ik zit, verliezen. Men wordt oud en verlangt naar rust en gemak. Hij strekte zich uit en verruilde zijn plaats voor een gemakkelijker hoekje achter een hoogen schoorsteen, die in de zaal was uitgebouwd. Hier zat hij volko men afgezonderd, geen enkelo lichtstraal drong door de terzijde gelegen vensters tot hem door en ongestoord kon hij zich aan zijn verpeinzingen overgeven. En toch moet het zijn, zette hij na een poos zijn alleenspraak voort, het is alsof het verleden weer levendig wordt voor mijn geest, of de schimmen rondom mij oprijzen. Niet vergeefs smacht men vijftien jaar in den kerker; do gestalten, die mij in mijn eenzaamheid omringen, manen mij aan tot wraak aan de Medici; do oude Albizzi, Roberto, en de sombere blikken van den valkenier Francesco zij allen roepen mij toe: Wreekt ons, wraak Een gerucht deed hem verstommen en de oogen richtten naar de deur die toe gang gaf tot Cosimo's woonvertrekken. Een vreemde, diepe stem klonk tot hem door. Zeg aan Signor Pieïro, zoodra hij alleen is, dat Diotisalvi Nqri, zijn die naar, gekomen is om hem geluk te wen- schon met zijn terugkeer, en in deze hal wacht, tot Signor di Medici hem kan ont- Met deze* woorden sloot hij de deur en trad de hal binnen. Reeds dikwijls had Alhcrlini van do huisbedienden gehoord, dat do geleerdo Diotisalvi Neri de gun steling was van Pietro, doch heden zag hij hem voor het eerst met eigen oogen. Het bovenlicht viel juist op zijn magere gestalte, door een lang kleed van donkere stof omhuld. Op het hoofd droeg hij een vierkante muts enaan den gordel een hou ten inktkoker. Het was begrijpelijk, dat het uiterlijk van den vriend zijns vaders een licht ontvankelijk gemoed als van Lo renzo do Medici, weinig vertrouwen in boezemde. Een tot op do borst neerhan gende baard omgaf het heenige donker bruine gelaat van den geleerde, die onge veer veertig jaren kon tellen, ook zijn hoofdhaar hing, naar do gebruikelijke gewoonte, tot op zijn schouders, en twee donker gloeiende oogen waren steeds in hartstochtelijke beweging, wat het som bere van zijn verschijning nog verhoogde Langzaam schreed hij door de zaal en liet zijn blik ronddwalen; het scheen hem aangenaam te zijn zich alleen te weten, want hij haalde ruimer adem. Als door een onverklaarbaar gevoel gedreven, hield de hofmeester Alhertini zich in zijn schuilhoek onbewegelijk, en staarde naar het gelaat van den man, dien hij reeds vroeger meende gezien te hebben, zonder recht te weten wanneer. Hij luisterde, want de gunsteling van Pietro di Medici sprak halfluid in zich zeiven; ook die stem kwam Alhertini niet onbekend voor. Wachten, zeido Neri, altijd wachten, tot het zaacl rijp is, om den mantel van den deemoed af te werpen en u hoon lachend den afgrond te toonen, waartoe 1 ik u onredbaar voeren zal. Pietro, arm-< Een jeugdig echtpaar was wakker ge worden door heb gestommel van een in- bicker. En de echtelieden T/aren ijlings hun woning ontvlucht cn hadden de deu ren achter zich gesloten.. De nachtelijke bezoeker zat dus achter slot De buren waren inmiddels op het nach telijk geschreeuw te hulp gekomen en eeö hunner ging, half gekleed, de veldwachter en zelfs ook den burgemeester halen. TooC het hoofd van do polit.e en zijn -dienaar bij de bewuste woning kwamen stond daar een heele schare met spanning te wachten op wat er nu verder zou gebeuren. Maar er gebeurde niet veel. Want in het huis was niets van een inbreker te vinden. Wel bleek, dat. buiten bij het raam van de slaapkamer een emmer met etensafval door een hond was omver getrokken.... Het echtpaar was daarvan wakker go- worden met'het bekende gevolg. „Hbld." I Een fantasie-rijk meisje. Ten huize van den heer A. C. v. d. Berg te Overschie verbleef een meisje van om streeks 12 jaar, dat zich daar had aange meld met het verhaal, dat haar vader en' moeder haar gezegd hadden naar een dienstje uit to zien. Zij verbleef daar en kele dagen overdag en ging des avonds z.g. thuis slapen. De familie B. verbood haar echter verder te komen. Twee dagen daarna vervoegde zich de aannemer B. uit Kethel bij voormelde familie met het meis je en deelde mede, dat hij haar slapende had aangetroffen o.p een door hem aangek nomen werk. De politie werd met het ge-al op de hoogte gesteld, die op zich nam heb meisje thuis te brengen. Zij vertelde in do Warmoesstraat woonachtig te zijn. Daar aangekomen wees zij een vrouw als haar moeder aan. Deze vrouw verklaarde echter het kind niet te kennen, zelfs nimmer ge zien te hebben, waarop het kind mede deelde, dat deze vrouw dit altijd zeidc Na een vervolgens bij het hoofdbureau van politie ingewonnen informatie bleek, dat het kind was weggeloopen van de men- schen, waar zij vanwege den Voogdijraad was uitbesteed. 6 Mark verhoogd. Men schrijft aan de Gelderlander i De weduwe H. te Kerkrade ontving en kele dagen geleden uit Duitschland bericht dat de haar na het overlijden van haar man toegekende kinderbijslag, wegens dett lagen markenkoeis, met 6, zegge zes mark per maand en per kind zou worden ver hoogd. Heb eigenaardige hiervan was wel, dat de vrouw het bericht ontving per brief kaart, welke wae gefrankeerd met 136.000 mark! We gaan vooruit! To Winschoten werd Vrijdag door de Arr. Rechtbank geen strafzitting gehou' denwijl er geen strafzaken te belian delen waren. Hoog aangeschreven. Het is den caféhouders in Heerenveeo! bij onderzoek gebleken, dat zij_ gedurende een paar jaar voor een liter bier van de zelfde brouwerij 4 cent meer betaald heb ben, dan afnemers in andere plaatsen van Friesland. Zij hebben daarover hun beklag bij d» directies der betrokken brouwerijen inge diend. Een vreemde combinatie. Een duivenclub te Cadier - en - Keer, or ganiseert op een Zondag in October een. voordrachten en duetten wedstrijd. Het politie-schandaal te Batavia. Naar „de Tel." verneemt is hier te lande door den Staat beslag gelegd op de zich in Nederland bevindende eigendommen van den te Batavia gearresteerden hoofd commissaris van politie C. van Rossen, Uit Weltevreden wordt nog gemeld: Tegen den commissaris van politie Mis set. leider van de politieschool, is even eens een onderzoek ingesteld, maar zonder resultaat. Naar het „Bat. Nieuwsblad" meldt, was het de president van Batavia., de lieer Schenck de Jong, die het eerst de zaak tegen de politie heeft geëntameerd. zalige droomer! volg slechts den raad van uw vriend, laat u slechts door hem lei den? nu, en in hot uur waarop het wel en wee van Florence op uw schouders rus ten zal! Spoedig genoc-g zult gij het be jammeren Diolisalvi's raad- gevolgd te heb ben; en zijt ge dan prijs gegeven aan de woede des volks, dat gij door mijn in vloed krenken zult in zijn heiligste rech ten, verlaten van alle patriciërs, overge leverd aan het moordstaal van hem, wien het lust uw hart te doorhoren, dan zal ik u een naam in het oor donderen die u zal klinken als het bazuingeschal van den grooten oordeelsdag, den naam van mijn arme zuster, den naam Ma rietta! De verborgen hoorder sprong van zijn bank overeind; als door oen electrischen schok had hem het woord van den geleer de getroffen. Nu wist hij, wien hij voor zich had en met een juichkreet snelde hij op hem toe. i Gij zijt het, riep hij, geen twijfel meer, ik heb u herkend ondanks uw baard en de jaren die ons beiden hebben veranderd. Francesco zijt gij, de voorma lige valkenier, Francesco, de broeder van die ongelukkige, die Met alle teekenen van ontzetting deins* de Diotisalvi Neri achteruit. "Ware zijn blik een dolk geweest, hij had den onver* wachten getuige doorboord. Wie zijt gij? stiet hij uit, Wat wilt gij 1 ik ken u niet! Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3