Mooiste Costuum: 1ste prijs, gouden dameshorloge: H. ltavensbergcn, Jacoba Ravensbcrgen2e prijs, koperen va xen: W. do Vos, Marie de Vos. Na de prijsuitreiking door den Burge meester op het Raadhuis, die de winners gelukwenschte met het behaalde succes, werd door de muziek, gevolgd door al wat loopen kon, een tocht ondernomen door het-dorp; welke tegen 10 uur nog eens in den vorm van en fakkeloptocht werd her haald met hetzelfde succes en waarmede het feest besloten werd, dat goed in elkaar gezet, goed verloopen, een goed einde kreeg en onder de uitmuntend geslaagde kan ge rangschikt worden. WOERDEN. De Jubileumfeesten. De jubileumfeesten alhier zijn V/oens dag geopend met een Etalagewed strijd en Winkelweek. Te 10 u. arriveer- do de Jury uit IJtreent en werden met iiot- Comité door B o.i W ten Sladhuize omgangen. In de Raadszaal waren met clou Burgemeester aanwezig da wet*, ou ders Kaicbeek en Engel, de Raadsleden B. v. Tuijl, IT Brunt. II Rozébbom, J Za G. J. v Eijk. De Burgemeester voer de het woord en verklaarde den Etalage wedstrijd en W:iikeiweek voor geopend Ce leer A. Z~>\, voorzitter var bet Comité dankt de burgemeester voor zijn welwil lendheid, den Ilaad voor de medewerking en ellen voor de algemeene -sympathie waaimede h9t Comité is bejegend. Te bur gemeester bren,'t spr. ook dauk voor bet persoonlijk bew:ji va-t waar Jeering. Ook a'.i V'oorz. van de Vereen „Koninginne dag" dank spr. allen voor de aangename medewerking stei-is' verleend llierna voer* wethouder Engels het woord* Do he?r Zon dankt den beer Engel, waarna ie Jury haar taak aanvangt. Deze was lang niet gemakkelijk! Met belangstel ling zullen velen de gemotiveerde uit spraak der Jury a.s. Maandag vernemen Hier volgen de prijswinnaars met het iantal behaalde punten; de deelnemers waren in acht groepen verdeeld. Voor elk mderdeel was het hoogste aantal punten 10, zoodat dus het maximum der te be palen punten 90 bedraagt (3 X 10 X 3). G. C. v. Vliet le eereprijs 76* punt, groep 5; C. de Blanken 2e eerepr. 67 p., gr. 6; G W. v. Rooyen le pr. 54 p. gr. 4; "Woer- lensche Ijzerhandel le pr. 67 p. gr. 5; H Drinkenhurg le pr. 65* p. gr. 1; D. v. Beek je pr. 67* p. gr. 3; M. Schaap le pr. 69 gr. 2; A. Blonk le pr. 50 p. gr. 1; A. Streef land le pr_57* p., gr. 8; G. W. de loederen 2e pr. 6o* p. gr. 2; J. Rijkenberg 'o pr. 47* p. gr. 1; de Koning 2e pr. >5* p., gr. 3; H. J. Vermeulen 2e pr. 47* gr. 4; L Neuteboom 2e pr. 64 p. gr. 5; 'V. Goedhart 2e pr. 44 p. gr. 8; wed. A. v. Mouwerik 2e pr. 63 p. gr. 1; B. Brund- uan 2e pr. 49 p., gr. 6; D. Groen 2e pr. -52* p. gr. 5; J v. Emmerik 3e pr. 44* p. gr. 1: J. Kriege 3e pr. 62 p. gr. 2; Gebrs. Broekhuise 3e pr. 44 p. gr. 3; H. Rene- man 3e pr. 43 p. gr. 4; fa. Duin v. Vliet 3e pr. 61 p. gr. 5; J. v. d. Vooren 3e pr. 45 p. gr. 6; Th. A. Daas 3e pr. 48* p. gr. 7; C. L. de Koning eervolle verm. 40 p. gr 6; Joh. Plomp eerv. verm. 40 p. gr. 8; J. Heilker, eerv. verm. 57* p. gr. 5; H. Way- hoer, eerv. verm. 40 p. gr. 6; H. J. v. Ee eerv. verm. 43 p. gr. 7; D. Oussoren eerv verm. 43* p. gr. 5; Chr. Gotterbos eerv. verm. 57 p. gr. 2; J. Hoogeveen eerv. verm. 40 p. gr. 4; P. v. d. Brengel eerv. verm. 44 p. gr. 3. De Winkelweek telt niet minder dan 50 deelnemers, Ook door hen is veel werk van de élalage's gemaakt. Velen zijn er bij die gerust aan den wedstrijd had den kunnen deelnemen en zeer groote con currenten zoowel voor eerste als eereprij- zen zouden zijn geweest. De reclame-optocht was iets nieuws in Woerden. Het was een lange stoet, die heel Woerden op de been bracht Ook de twee volgende dagen, 's nam. half twee, vindt herhaling van dezen op tocht plaats. Njv den reclameoptocht van Woensdag middag zat de feeststemming er in.. Te 8 uur gaf het Fanfarecorps „Excelsior* eenige nummers koraal van den toren. Als altijd klonk dit plechtig. Te 9 uur verza melden de kinderen van alle scholen zich voor het Gemeentehuis om een aubade te brengen aan het Gemeentebestunr. Na deze aubade werden de kinderen door den burgemeester hartelijk toege sproken en toen in optocht, voorafgegaan door herauten en begeleid door „Excel sior naar het feestterrein. Hier werden voor de kinderen diverse spelen georga niseerd en werden ze onthaald. Toen de kinderspelen ten einde liepen formeerde de Gymnastiekvereen. „Bato" oen stoet, onder leiding van haren leeraar den heer Zuiddam van Alphen. 'sNam. 2 uur namen de volksspelen voor heeren een aanvang. Voor mastklim- men hadden zich 11 deelnemers opgege ven: voor tonsteken 16; voor sprietloopen 12, voor ton trekken 27; voor wedloop met hindernissen. Van deze spelen was het tonsteken wel de attractie. Na afloop der feestelijkheden werd een historische voorstelling gege ven: „De inneming van den Briel". Velen zullen zich nog wel herinneren dat dit speljn 1913 het eerste was, dat „Pro Pa triaopvoerde. De herhaling ervan was ge heel anders dan toen. Do voorstelling van nu was veel beter uitgewerkt, zoodat het nu de werkelijkheid meer nabij kwam. Het zou te veel plaatsruimte vergen alle handelingen van dit spel weer te geven. Het werd gespeeld met zoo'n enthousias me door de deelnemers, dat men werkelijk kon zien dat zij er geheel in meeleefden. Duizenden en duizenden woonden dit •chouwspel bij. De politie gelukte het zeer, dank zij assistentie, meester van het ter rein te blijven. De Voorz. van „Koninginnedag" sprak na afloop van de voorstelling een woord van dank aan „Pro Patria", voor het ge- bodene. Hij verklaarde hier uitdrukkelijk dat het geheel onjuist is, dat de kosten aan „Pro Patria" besteed, te groot zijn; J SPAARFONDS VOOR BODEMCULTUUR LEIDEN - STATIONSWEG 43 - TELEFOON 408 - POSTREK. 1S601 wij zien maar al te duidelijk hoe een zoo groot getal menschen het spel komen zien en bewonderen. Tot slot van dezen eersten dag werd een groote lichtstoet georganiseerd. Ruim 80 deelnemers en eenige groepen. Het was een fastastisch gezicht. Met dezen optocht was het feest van den eersten dag voorhij. Het publiek ver spreidde zich liierna door de stad. In de verschillende cafe's was gezorgd voor ver dere attracties in den vorm van muziek, cabaretgezelschappen, enz. Dezo dag heeft een gezellig verloop ge had. Alles is in goedo orde geschied en geen enkele wanklank is vernomen. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. Allo leden tegenwoordig. Voorzitter F. M". Baud. Secretaris W. J. Boexe. De leden werden allen beëedigd, waarna het gebed wordt gelezen. De Voorzitter wenscht den leden geluk met het in hen door do kiezers gestelde vertrouwen, en hij hoopt in de aanstaande periode weder even prettig samen te werken als voor heen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Met respectievelijk 4 en 6 stemmen wor den tot wethouders gekozen de heeren J. Veerman en B. P. Koeleman, die bgiden bedanken voor 't in him gestelde vertrou wen en verklaren hunne benoeming aan te nemen. Ingekomen is een verzoek van het ge meentebestuur van Woerden om adhaesie te betuigen aan een door hen aan den Mi nister van Justitie gericht verzoek niet over te gaan tot opheffing van het Kan tongerecht aldaar, zooals de geruchten gaan. Daar deze gemeente hierbij geencrlei belang noch nadeel heeft., wordt hierop niet ingegaan. B. en W. van Nieuwkoop verzoeken om voor de uit deze gemeente aldaar (te Noor den) schoolgaande kinderen een bedrag van 80 cents per kind beschikbaar te stel len voor tractatie bij gelegenheid van het Koninginnefeest. Do Voorzitter zegt, dat hier per kind 40 ets. voor tractatie is toegekend, terwijl dadelijk door hem alsnog ter sprake zal worden gebracht een in het comité geuite wenisch om den kinderen een blijvend aandenken te gevent De heer Vrijland stelt voor een bedrag van 25 cents per kind toe te staan, daar de gemeenitefinanciën bezuiniging noodig maken. Na eenige discussie wordt besloten do kinderen uit deze gemeente, te Noorden schoolgaande, beschikbaar te stellen een bedrag von f 0.65 .per kind, met verzoek daarvan 40 ets. te gebruiken voor tracta tie en 25 ets. voor een blijvend aandenken. De begrooting dienst 1923 wordt ge wijzigd. De heer v. d. Weijden vraagt-, of er reeds een rapport is uitgebracht van het onder zoek der begrooting 1923 door de commis sie, welke indertijd door den Raad is be noemd. De heer Vrijland noemt daarna eenige posten, welke hij besproken wen)schte te hebben o.a. de post, betreffende den nacht wacht, die volgens hem hier kan gemist worden. De heeren Koeleman en Veerman mee- nen, waar hier de nachtwacht in hoofd zaak voor brand wordt gehouden deze niet is te missen. Na eenige bespreking doet do heer Vrijland het voorstel den nacht wacht voor het aanstaande seizoen niet te benoemen, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen wordt aangenomen. 2e meent hij, dat kan worden geschrapt de toelage aan den veearts en dit in ver band met de Vleeschkeuringswet; dit voorstel wordt met algemoene stemmen aangenomen. 3e bespreekt hij de jaarwedde van den veldwachter, welke jaarwedde hij verlaagd wil zien, waarop de voorzitter antwoordt, dat 't wellicht beter is dit in petto te hou den voor de begrooting 1924, terwijl hij bo vendien vreest in botsing te komen met Ged. Staten, daar deze de jaarwedden heb ben voorgesteld. De heer Veerman meent, dat we hier boven de normen zijn gegaan. De Voorzitter deelt mede, dat de keu ringsveearts, do heer Eikelenboom, in zijn rapport aan den Inspecteur heeft vermeld, dat het doode vee naar andere gemeenten wordt uitgevoerd, hetwelk in strijd is met de wet. De heer E. beweert, dat dit naar Kistenmaker te Nieuwkoop zou wordenj vervoerd, wat gemakkelijk kan daar Jac. de Jong daar op de grens woont e'n deze t doorvoert, terwijl de heer E. nog nooit een keuring bij de Jong heeft verricht, waarom de Voorzitter voorstelt de vergun ning van de Jong voor diens slachtplaats in te trekken, daar anders alle controle onmogelijk is. De heren Veerman en Vrijland zijn hier tegen, daar geen feiten, docht slechts ver moedens bestaan. De Voorzitter zegt, dat het rapport is opgemaakt door een beëedigd keurmeester en daar deze slachtplaats aanleiding tot misbruik geeft, doet hij zijn voorstel. De heer Vrijland doet een tweede voor stel, dat nJ. do vergunning zal worden ingetrokken, zoodra fraude is geconsta teerd. Het voorstel van dien Voorzitter wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor dat het voorstel-Vrijland in stemming wordt gebracht, vraagt de beer v. d. Weij den, of er eenig gemeentebelang bij ge diend is, waarop de Voorzitter antwoordt, dat 't hier gaat over de uitvoering van een wet, in de uitvoering waarvan hij he- moeilijkt wordt doordat de Raad aan de Jong de vergunning voor een slachtplaats heeft verleend, cn deze bemoeilijking metent hij te mogen gronden op het rap- September 1923. L. S., In onze laatste annonce vestigden wij Uwe aandacht op onze instelling als beleggingsinstituut. Hierna volgen thans eenige verdere bijzonderheden over onze SPAARBANK. a. Wij reiken de Spaarbankboekjes gratis uit. b. De rente bedraagt 4.25%. c. De gelden zijn dagelijks op vraagbaar. DEPOSSTO. Voor gelden geplaatst k déposito vergoeden wij: avoor 1 jaar vast 4.75 b. 2 „5 0/0. c. 3 5% d. 5 5V2 o/o. Hoogachtend, 9392 Spaarfonds v. Bodemcultuur. port van een beëedigd keurmeester. Daarna wordt het voorstel-Vrijland met zes tegen één stem aangenomen. Nog wordt vastgesteld een verordening, waarbij het verboden wordt, zonder ver gunning van B. en W. boomen of andere houtgewas of palen op of langs de open bare wegen en bermen daarvan, te plan ten, te deen planten of te plaatsen. In verband met een eventueele aanschaf fing van een motorspuit deelt de Voorzit ter mede, dat hij over diverse offertes be schikt alle van pLm. f 3000. Do heer Veerman zegt, dat niettegen staande hij oorspronkelijk voor de aan schaffing van een motorspuit was, hij thans aan den bezwarenkant is gaan zien, en wo nu staan voor twee zaken: of bezui nigen en dan een slechte spuit of aanschaf fing van een motorspuit en dan krijgen we daarvoor een groote uitgaaf, waarom hij voorstelt, de oude spuit (voornamelijk de slangen) opknappen en daarbij een ge oefend personeel; welk voorstel met alge moene stemmen wordt aangenlomen. Indrukken en feiten uit het bezette gebied. Bentheim, 29 Juli 1923. Maatregelen van de bezetting. Deskundig oordeel over het Krupp- proces. In Duisburg is een Belgische bezetting. De maatregelen werden eenigen tijd ge leden verscherpt, als reoressaillo op de sabotage, die oen uiting liad gevonden in het plaatsen van een bom in een trein, die soldaten vervoerde. Wat een ramp dat was, zult u zelf kun nen beoordeelen, als ik u zeg, dat tusschen 8 uur 's avonds en 5 uur 's ochtends zich niemand op straat mocht bevinden. Zon der aanroepen werd men neergeschoten. De telephoonverbindingen zijn verbro ken (in Essen is dat ook zoo). Was er dus een ziektegeval dan kon men geen dokter halen, zijn advies ze!|fs van 85 uur niet vragen. Denkt u, wat een onuitstaanbare angst dat in bepaalde gevallen in de betrokken gezinnen moet hebben veroorzaakt In den tijd, die achter ons- ligt, in die ontzettende warmte-periode, mocht men geen ramen open hebben. Voorde menschen, die ruime huizen bewonen is dat reeds zeer onaan genaam,- maar wat moet dat geweest zijn voor arbeidersgezinnen, die aangewezen zijn op enkele vertrekken en 's avonds niet uit mogen om wat frissche lucht in te ademen. Wat een haard voor ziekten werd er bovendien door gemaakt. Drie en twintig menschen uit den eersten stand werden 14 dagen lang opgesloten als gij zelaars; ze mochten zich niet waeschen, kregen slecht voedsel en mochten in do gevangenis niemand ontvangen. Zelfs werd het Roode Kruis verboden en de ziekenhuizen gesloten. De hekken werden dichtgedaan, een schildwacht er voor en geen dokter mocht erin. In een heel ernstig ziektegeval nam men zijn toe vlucht door tafels en stoelen als een trap voor het hek te plaatsen en aan den bin nenkant, door het hospitaalpersoneel het zelfde te laten doen. Zoo kreeg men heel voorzichtig, na uren werken, een patiënt naar binnen. U ziet, men doet niet onder voor de Duitsche terreur in België, maar de men schen, die betalen kunnen en moeten, loo pen vrij in Berlijn rond, tezamen met de Duitsche regeering en de Rijksbankdi rectie. Krupp is nu opgesloten. Uit zeer be voegde bron, die ik niet vermelden mag, hoorde ik de volgendo bijzonderheden. Hoewel in Duitschland berichten verspreid worden, die het tegendeel beweren, heeft Krupp het heel goed in de gevangenis. Het treurige is echter, dat er onmogelijk een vrijlating kan volgen, ook niet in het hooger beroep, omdateen Franscbe generaal een fout heeft begaan, die anders geheel bekend zou worden en men hem niet wil desavoueeren. Een jongen, die in Essen 's avonds per ongeluk op een hoek van een straat tegen een Fransch officier opliep, werd in de gevangenis gezet en mishandeld. Nu ligt hij in het ziekenhuis. Dit laatste vernam ik van een neutrale, die hoven alle ver denking staat cn zelf op bezoek was ge weest in bet hospitaal. Opzet van den jongen was uitgesloten, omdat een ieder bang is voor de willekeur van sommige bezettingsofficieren. Een Hollandsche dame, waar ik mee samen reisde, maakte het volgende mee: In Oldenzaal ontving ze een telegram, wat meldde, dat een Duitsch kind in Holland longontsteking had en ze "moeite moest doen óm de moeder naar Holland te sturen Ik was er getuige van, dat we langen tijd moesten wachten voor een Fransch bureau Toen ze, omdat ze voortreffelijk Fransch sprak en Nederlandsche was, werd toege laten bij een kapitein kreeg ze toch geen stempel op den Duitschen pas van die moeder, omdat eerst het kind dood moest zijn. Tot drie maal toe beweerde het on- mensch dat en was voor geen rede vat baar, b.v. dat het juist de redding van het kind zou kunnen beteekenen en wat het voor het moederhart moest zijn. Toen we Mr. Doncker Curtius ontmoet ten, die heusch niet pro-Duitsch is, bood hij aan, tusschen zijn heel drukke bezig heden te probeeren, wat hij doen kon. Ge lukkig gelukte het hèm, die reeds zoovele malen een menschenredder bleek te zijn, door de Franschen het recht te toonen, een stempel to bemachtigen. In dezen brief *wil ik nadrukkelijk hulde brengen aan den moedigen Nederlander, die men schen uit de gevangenis laat halen door zijn spreuk: „Recht is recht", telkens weer voor de Fransche krijgsraden te herhalen. De Zweedschc dame, waar ik vele in lichtingen aan te danken heb, gaf mij den raad een bepaalde straat 's avonds niet door te gaan/ Men kon bet hulpgeroep daar hooren van do gevangenen, die ge- geeseld werden. Hun werd dan gezegd, geen geluid te laten hooren, omdat dan nog erger mishandeling zou volgen. He laas kon men toch gehuil vernemen, zoo zeide ze me. Men hoeft niet te vragen, wat er zich daarbinnen in den kelder van het gebouw van het Kohlensyndikat af speelde. Die Zweedsche zag er heel slecht uit. Ze slpofde zich af om verlichting te bnengen in die hel voor vele Duitschers. Toen ik haar vroeg waarom ze geen auto ter beschikking had, vernam ik tot mijn groote verwondering dat zelfs de auto van de Zwoedscho hulpactie afgenomen was. De volgende maal zal ik u nog een paar dingen melden, waaruit u zult zien, hoe be leefd en correct overigens de Franschen en Belgen tegenover ons, neutralen, dik wijls zijn. dende, gaat dan onder do hoede rM herder met een klein hondje, J grasvelden buiten 'het dorp en'des 1 komen zij op dezelfdo wijze wefol Het geluid der klokjes, die zij aai deren band hebben hangen, is harmonieus en voor vreemdeling»™ bekoring, 't Vee van donker bruin, 1^ is bijzonder zindelijk. Aardige e huisjes en winkels, waarin alle hm toeristen-„Andenken"-kaarten, enz zijn. Bijzonder trof mij de aardige! spreuk, die op meerdere artikelen r r gebracht: OP REIS NAAR DE HARZ. in. Van Goslar per trein naar Bad Harz- burg en vandaar pér auto-omnibus naar Schierke. Autobussen worden ook in Duitschland zoolang volgeladen tot eT geen kind meer bijkan. Medereizigers, hoofdzakelijk Hollanders, maar ook En- gelschen en een paar Russische meisjes, met mooi, doch opzichtig gekleurde blouses In gebroken Duitsch waren wij weldra in druk gacprek en bij hot verlaten der auto bus aan een pleisterplaats wuifden onze internationale kennissen van een uur, ons hartelijk toe. De weg door prachtig bout- gewas, hoog en laag, moest somtijds langzaam gereden worden om trampad^a- hoomstammen te passeeren, die door 2 of 4 paarden en ossen werden voortgetrok ken. Toeristen met mantels en rug zak komt men overal tegen en bet valt ons daarbij op dat de Duitsche vrouwen er zoo bleek uitzien, 't Weder gaat lang zamerhand slechter worden en op eens staat do bus midden op den weg s:.l Do mechaniker, die bij den chauffeur zit,gaat echter direct aan 't werk en na 20 minuten is de zaak weder klaar. Een paar nieuwe pasagiers, die er bij komen, kunnen er niet meer in. Geen nood, zij- willen toch mede, dus gaan ze er maar bovenop liggen! Aangename reis? Na een uur komen wij eindelijk aan ons doel, Hotel Furst zu Stolberg in Schierke. Een prachtig hotel, oud jachtslot, nu herschapen in modern hotel, alles ruim en grootsch; ruim 60 gasten waren er reeds, doch in een oogenblik was ons gezelschap over verschillende kamers verdeeld en kon den wij ons verfrisschen om aan het avondeten te verschijnen. Dit hotel aan den voet d/3r Broeken gelegen in een dorp van pl.m. 700 inwoners, heeft een prach tig uitzicht op de tegenover liggende ber gen, die achter elkaar oprijzen en alles bedekt met heerlijke dennen- en sparren- bosschen, waar tusschen hier en daar een oud slot of hotel. Het is een lust der oogen Het geruisch der snels troomende „Kalte Bode" is overal hoorbaar en de lucht is er frisch en heerlijk, zoodat men er ruim de ozonrijke lucht kan inademen. Er zijn dan ook een paar sanatoria en ook des winters schijnt men daar veel te vertoeven Een evangelisch kerkje, geheel in graniet opgetrokken, ligt op een bergje en op het daarvoor liggende kerkhof wederom als overal het soldatengraf met do namen der 18 gesneuvelden im Krieg 1914—1918. Bo ven op het graf een soort kiezelsteen van zeer groote afmetingen, waarin met reu zenletters het woord: „Helden". Men ïiet dit woord reeds op grooten afstand. Vanuit ons slaapvertrek zagen wij des morgens bet voor ons zoo interessante schouwspel van het wegbrengen der koeien. Wij zagen uit op den dorpsweg aan den voet der bergen en zoodra men in de verte bet geluid der koeklokken hoorde, ontsloot men de deuren 4er ver~ schillende aan den weg gelegen stallen en het«vee trad langzaam naar buiten. De dieren wachtten rustig tot de andere graasgenooten naderden en voegden zich bij hen. De kudde, steeds grooter wor E's grüne dio Tanne, es wachso das Erz. Gott schenke uns allen, een frohliches Herz. I Vanuit Schierke, dat vier punt van uitgang zoude zijn, des morgens met een „Reicu toeren maken. Circa half negen en dan toeren door berg en bi een bepaald punt. Hier en daar UJft om den inwendigen menscli te very; en dan weder verder, om 's avonds uur, eens zelfs 's avonds half elf, keeren, om daar ons avondeten tor ken. Zoo bezochten wij ClausthS Hahnenklee, Rubeland en Waldkata derode en Bredenstein, enz. Eaj schoonste toeren was die door het 0] Oi waar men geregeld tusschen xoU watervallen doorgaat. Allerlei gn vormen rijzen voor de oogen op doorzichten in bosschen, waajfa wilde rotspartijen, zijn buitenj mooi. Het plaatsje Oker hee'ft zijn fabriek, waar het Okergeel uit den gewonnen wordt en bier en daar oprijzénde dalmonden geel van de die door het doorsijpelende water bodem medegenomen wordt. In Rl bezochten wij de „HermanshÖhle". of grotten, waarin veel druipsteen! ties die door hun grilligen vorm f als: schip, monnik, Mariabeeld enz stellen, en waaraan men door er kloppen, geluiden als een -geheel kl spel of een koekoekklok ontlokken fc Een volgende toer bracht ons doe ningsrode, een aardig stadje met ps stadhuis en marktplaats, waaraan oude koffiehuizen, doch een reeks tz derne winkelzaken allen goed to maar de prijzen dikwijls in zoovel lioenen dat zij hooger zijn, dan in 5 land. Daarna een bezoek aan do Hi sprong en Rotstrap en vandaar een tig gezicht op Thale en omgeving. 1 de ruimte voor het koffiehuis kan één blik de nijvere stad, het pracht bouwde akkerland en rechts de rots al hun woestheid overzien. Dit gezit alleen een lange tocht waard en ms zich met -moeite aan dien aanblik ken. De sage van den „Heksenspi waar een achtervolgde jonkvrouw een 20 Meter breed ravijn spronj waar men nu nog den indruk van paard in den rotsbodem(?) aanwij algemeen bekend. Een oud man staal met een revolver en lost nu en da schot, om te doen hooren, welk een 1 on weder hij daardoor tusschen d« sen kan verwekken. Natuurlijk eenige honderdduizenden marken daarvoor heloonen. De weg van naar Thale beneden is rijk aan verr gen en wel de inspanning waard zich daarvoor moet Letteren en Kuns Louis Bouwmeester. De toestand van Louis Bouw© geeft alle reden tot tevredenheid, het gips-verband was aangelegd beL bij zich schertsend over zijn 4 been!'. Men heeft alle hoop, dat weer geheel herstellen zal. Da. patiënt heeft al weer lust i dingen, en raakt niet uitgepraat otk plannen voor do naaste toekomst. E zoo spoedig mogelijk weersped;: Hedenochtend mocht de heer B.1 een oogenblikje opstaan en een umt de divan liggen. Het allerbeste I voor het naderend herstel! Land- en Tuinbon Veiling te Lis se op 6 dezer od! rectie van Holland's .Blocmbolentais E.V.T. Due de Berlin top. f 2.40; Cram. Brillant top. f 1.70; E.V.T. Valk top. f 3.30; E.V.T. Herman ütë I f 1.70; E.V.T. La Reine Max. I E.V.T. Thomas Moore I f3.-; E.YJ zerskroon top. f 5.10; E.V.T. La Bi liance top. f 3.60; E.V.T. CullinanH E.V.T. Rose Grisdelin top. f La Reine top f 1.80; E.V.T. Gele top. f 3.E.V.T. Rose Luisante E.V.T. Le Matalas I f 3.50; E.V.T. Brillant I f 4.30; E.V.T. Prins rijk I f 3.40; E.V.T. Wouwerma» f 2.60; E.V.T. Mon Trésor top. E.V.T. Joost v. d. Vondel I f 2.50ï Roos v. Dekema I f 5.20; E.V.T. I* reel top. f 3.30; E.V.T. Pelicaan top D.T. Murillo I f 2.40; D.T. Couron* I f 4.90; D.T. Lucretia I f 2.30; ft* of Haarlem I f 2.90; D.W. Clara B® f 2.90; D.W. Wlrn. Copland I f Rev. Ewbank I f 2.60; D.W. f 4.50; E.N. Emperor I f 7.70; E- Watkin I f 8.75; E.N. Bic. f 6.20; E.N. Golden Spur I f Von Sion I f 5.30; E.R. Marconiel' E.R. La Victoire I f 16.—; B* Derby I 14.21; E.E. Moreno II E.R. Card. Wiseman I f 13.50; nooenice I f 11.E.B. Johan E.B. Grand Maitre I f 11.25; E* Bismarck I f 11.j E.B. Porie B® f 9.50; E.B. King of the Blue l1 E.P. Lord Balfour I f 12.75. Alle5' stuks.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6