geeft een teeken tot applaus, maar men merkt het niet, en na enkele oogenblikken rust zet Mengelberg h';t. slotnummer in: Beethoven's Vijfde Symphonie. Men. had inmiddels kunnen zien, dat het met den heerschersarm van onzen dirigent niet recht in orde is: meestal gebruikt hij den linker arm, maar in het vuur van zijn leiding en met zijn onblusehbare vitaliteit schijnt hij het ongemak toch te vergeten. En links of rechts.... zijn aanvoering is expressief en de zijnen reageeren op zijn minste wen ken. De triomfantelijke zegezang van het slot deel der symphonie is uitgejubeld. Een oogeublik van stille ontroering. Dan geeft de Koningin weer het teeken tot applaus, maar Mengelberg heeft zich weer tot zijn uitvoerenden gewend: nog eens wordt het "Wilhelmus ingezet en dan overbrugt d* di rigent opeens de kloof, die tot dusver po dium en zaal had gescheiden; hij keert zich tot het publiek, en allen, koor, orkest en genoodigden heffen ons volkslied aan, als een" geestdriftige, grootsche hulde aan onze landsvrouwe. Het is, of de zaal nog ééns zoo helder straalt bij die spontane jubeling Nauwelijks is het uit, of Mengelberg roept „Leve de Koningin!", en allen antwoorden met een daverend „hiep, hiep hoera" en ge- wuif van handen. „Leve de Koningin-Moe der!" roept Mengelberg weer, en dan „Leve de Prinses!" en „Leve de Prins!", telken male onder alles enthousiaste instemming. De hooge gasten danken, geroerd, glim lachend, buigend naar alle kanten. Dan vertrekt het hooge gezelschap. Maar als het verdwenen is, brengen de genoodig den een geweldige ovatie aan den dirigent en zijn kranige medewerkenden: è.1 den dank voor de schitterende prestaties trekt zich in die huldiging samen. Maar lang duurt het niet, want Mengel berg wordt ontboden. En de Koningin zegt hem, hoe buitengewoon erkentelijk zij voor den avond is geweest; zij verzocht hem, haar dank aan orkest en koor over te bren gen; in het bijzonder het Halleluja-koor. Voorts betuigde zij haar hoO£f> ingenomen heid met het programma; dat men Beetho ven s Vijfde Symphonie had gekozen, deed haar speciaal genoegen, vooral omdat haar Moeder en de Prins zich tot dit werk zoo sterk aangetrokken voelden. Ook de com ponist. van den Wilhelmus-feestmarsch, de heer E. von Brucken Fock werd extra ge complimenteerd. En de Koningin-Moeder cn de Prins waren ook vol lof. Zoo is ook deze avond een mooi, indruk wekkend moment van het jubileumfeest geworden. Amsterdam, 8 September. Vanmorgen hield de Koningin weer van half tien töt 12 uur een cour van ge- rukwenschen. Vertegenwoordigers uit de provincie kwamen nu hun gelukwenschen aan de hibileerende Landsvrouwe aanbieden. Vanmiddag om 2.30 uur wordt uitgere- len naar het Station. Het Koninklijk rijtuig wordt voorafge gaan en gevolgd door de E erewacht van Burgers te Paard. Om 3 uur komen de Koninklijke Per sonen in het Stadion aan. De Sportdemonstratie. Daar wordt bet volgende programma niitgevoerd: Muziekuitvoering van het harmonie- „orps Yan de Kon. Ned. Sigarenfabrieken Jugène Goulmy en Baer, te 's-Hertogen- Wch. Vlaggen saluut door leerlingen van do kweekschool voor do Zeevaart bij aan- :omst van H. M. de Koningin Opmarsch der deelnemers en der ver tegenwoordigers der sport. Galop Manoeuvre. Vrije turnoefeningen der leden van den Amsterdamschen Turnbond en van den R-K. Turnkring. Demonstratie van de schermsport door ;eden van de schermzalen Aertz en Gian- iomenici. Demonstratio van de schermsport door «erlingen van de Kweekschool voor Zee kaart. Demonstratio van het tennisspel door ieden van den Amsterdamschen Lawn- tennis-Bond. Demonstratio van het Hockeyspel door leden van de Amsterdamsche Hockey- en Bandyclub. Athletiek: 1500 M. hardloopen, Hoog springen, PolssUkhoogspringen, Speer werpen, door de leden van den Amster damschen Athletiekbond. Oplaten van próefvliegtuigen door dq leden der Amsterdamsche Proef-Vliegtui gen-Club. In de rust demonstratie van het honk- balspel door do leden van den Amster damschen Honkbal-Bond. Demonstratio van het cricketspel door leden van den Amsterdamschen Cricket bond. Demonstratio van het Kaatsspel door leden der Kaatsclub „Amsterdam". Demonstratio van zwemoefeningen door leden van den Amsterdamschen Zwem- bond en Redding-brigade. Voetbalwedstrijd Amsterdam-Groningen Gedurende vijk kwartier blijven de Vor stelijke Personen in het Sportpark en van daar vertrekken zij om kwart over vier naar de Weesperzijdo tot het bren^ van een bezoek aan do Waterfeesten op den Amstel. Waterfeest. Tusschen de Hooge Sluis en de Nieuwe Amstelbrug zou hedenmiddag 'n groot wa* terfeest plaats hebben, waarvan 't middel punt is het gebouw van de Kon. Roei en Zeilvereeniging „De Hoop", waar de Koninklijke Familie tegen halfvijf zou arriveeren. Hedenavond om 8.05 zou de Koninklijke Familie weer naar 's-Gravenhage terug- ceren. ij Haro Majesteit de Koningin heeft der. burgemeester van Amsterdam een be- i'. I drag van f3000 ter hand laten stellen ten i behoeve van de huiszittende armen, i I Haro Majesteit heeft voorts den bur- feemeesler een bedrag van f500 ter hand j doen stellen voor het Amsterdamsch Po- litiefonds. Koninklijk Besluit. Bij Kon. besluit van 25 Aug. is aan E. H. Krelage, te Haarlem, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde ordeteeken van het Le gioen van Eer van Frankrijk. R. K. Universiteit. Naar de Geld. verneemt, zijn er thans zes en negentig studenten bij de drie facul teiten der R. K. Universiteit ingeschreven. De arbeidsweek van het verplegend personeel in krankzinnigengestichten. Minister Aalberse heeft op de vragen van mevr. de VriesBruins betreffende vast stelling van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 65, 1ste lid van de Arbeidswet, in verband met de wijziging der arbeidsvoorwaarden van het verple gend personeel in verschillende ziekenin richtingen geantwoord dat in de laatste maanden in verschillende verplegingsinrich* tingen de diensttijden van het verplegend personeel uit zuinigheidsoverwegingen zijn verlengd. In enkele niet door het Rijk be heerde krankzinnigengestichten wordt tot 58 en 60 uur gegaan. In de Rijkskrankzin nigengestichten werd de arbeidsduur per week van 15 Febr. 1921 verminderd tot 55 uur, welke arbeidsduur sindsdien onveran derd geldt. De minister is van oordeel, dat voor ver plegend personeel, ook in krankzinnig&ge- stichten, de 55-uurswerkweek, niet behoort te worden overschreden. Geschiedt dit toch dan zal dit voor hem aanleiding zijn om een spoediger invoering van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in artikel 65, alinea 1 Arbeidswet, te bevorderen, dan in verband met anderen wetgevenden ar beid anders bet geval zou zijn. De ambtenaarssalarissen. Oordeel van het georganiseerd overleg. Naar wij vernemen is in de gisteren ge houden vergadering van de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Amh- tenaarszaken, beraadslaagd over de voor stellen der regeering tot intrekking van art. 40 van bet Bezoldigingsbesluit en het gedurende de drie jaren stilzetten der pe riodieke verhoogingen. Met 10 tegen 2 stemmen verklaarde de Commissie zich tegen schrapping van het artikel 40 en met algemeene stemmen tegen de inhouding van periodieke verhoogingen. In de Centrale Commissie hebben zitting zes vertegenwoordigers van de Regeering en zes van de organisaties. "Vier Regeerings vertegenwoordigers verklaarden zich alzoo tegen schrappen van artfkel 40. De finantieele positie van Ned.-lndië. De Indische financiën ophet oogenblik niet ongunstig. De Haagsehe redacteur van de „Msb." schrijft:' In verband met de Vlootwetpannen is den laatsten tijd vaak met bezorgdheid ge sproken over de Indische financiën. "Wij hebben nu eens geïnformeerd, hoe thans de financieele positie van Nederlandsch-Indië is. Uit zeer betrouwbare bron vernemen wij, dat de Indische financiën er op het oogenblik niet ongunstig voorstaan; voor 1924 en 1925 wordt zelfs een sluitende be grooting-verwacht, een toestand, die we in lange jaren niet met meer hebben gekend. De afvloeiing. Naaj- de „Res.bode" verneemt, kan de afvloeiing voor officieren en onderofficie ren als geëindigd worden beschouwd, met uitzondering voor do sergenats-majoor- administrateur, en sergeants van het wa pen der infanterie, welke bij de rang schikking in een der categoriën A of B zijn geplaatst. De gratieverleening. Het Kon. besluit van 29 Augustus, hou dende bepalingen ter verleening van gratie ter gelegenheid van Harer Majestiets 25- jarig Regeeringsjnbileum. van veroordee lingen op grond der wetten van 3 Aug. 1914 (Stbl. No. 344) en van 31 December 1915 (Stbl. No. 533). zooals deze laatste lijk gewijzigd zijn. luidt aldus: Artikel 1. Aan alle Nederlanders en aan de vreemdelingen, voor zoover zij inge zetenen zijn van het Rijk op den datum van de dagteekening van dit Ons besluit onherroepelijk veroordeeld ter zake van overtreding der wet van 3 Augustus 1914 (St bl. No. 344), houdende verbod tot uit en vervoer van sommige artikelen, laatste lijk gewijzigd bij de wet van 3 Juni 1918 (Stbl. No. 326), en der wet van 31 De cember 1915 (Stbl. No. 533), houdende tijdelijke bepalingen betreffende het ver voer en de nederlage van goederen (ge wijzigd bij de wet van 27 Juni 1919) (Stbl. No. 420), gepleegd na 1 Januari 1915 en vóór 1 Januari 1920, wordt gratie verleend van do hun opgelegde hoofd straffen- welke nog geheel of gedeeltelijk moeten worden ondergaan. Artikel 2. In stand worden gehouden de bij de in artikel 1 bedoelde veroordee- lingeVi mede Uitgesproken bijkomende straffen. Artikel 3. De gratie strekt zich niet nit tot straffen, welke tevens ter zake van andere strafbare feiten dan in artikel 1 vermeld zijn opgelegd. Herclassificatie bij de Spoorwegen. De R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphaël" en den Prot. Christ. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel hebben zich tot den Minister van Waterstaat gewend met verzoek zijn goed keuring te onthouden aan een nieuwe classificatie voor het Spoorwegpersoneel. Adressanten achten oen vierde klasse onnoodig om een behoorlijke differentiatie te verkrijgen en betoogen, dat een aftrek van 115 pet. voor de 4e klasse veel te hoog is. Verder wordt in het adres gezegd, dat de afwijzende houding der beide honden tegen de herclassificatie-voorstellen mede een gevolg is van het feit, dat nog meer dere verlaging van inkomsten binnenkort te wachten staat en het platlelandsperso- neel derhalve in een jaar tijds driemaal zijn inkomsten beduidend verlaagd zou zien. Tot nadere toelichting der bezwaren ïs een audiëntie bij den Minister aangevraagd Dreigende stopzetting Textisl-industrie. De R.-K. Werkgeversvereniging in de textielindustrie heeft besloten tot stopzet ting van haar bedrijven in het geheel© land, indien met de vierde loonweek van September dc staking te Hilversum niet geëindigd is. De coalitie. Naar het „Hbld." verneemt, zal van de hand van liet Tweede Kamerlid mr. J. B Bomans binnenkort een brochure ver- I schijnen bij Paul Brand's Uitgevers-Mij., waarin stelling genomen worden tegen de huidige coalitie. (Wij maken natuurlijk onder alle voor behoud van dit zonderlinge bericht mel ding. Red. L. Grt.) Gods wonderlijke wegen. In het eerste nummer van „De Protes tant", uitgekomen na het "plotseling over lijden van zijn redacteur, den heer D. Klerk, bij het schrikkelijk auto-ongeluk te St. Sauveur, schrijft de redactie, die thans uit de heeren dominees W. Baar, dr. Beerens en G. Westmijse bestaat: „Wat zijn Gods wegen wonderlijk; de geharnaste strijder voor het Protestan tisme plots opgeroepen uit dit le ven en zijn verminkt lichaam is misschien onder roomsche ceremoniën voorloopig ter aarde besteld, ver van huis en veld. van arbeid. Terwijl van roomsere zijde zijn strijd miskend werd en niet in het juiste licht gezien, is thans de Dood als grooto Verzoener gekomen, heeft priester- gezang zijn stoffelijk overschot omruischt met „requiescat in pace", heeft de wierook gekringeld, het wijwater gedruppeld." HIT PE ORSGEWING DE SPOORWEGRAMP BIJ HANNOVER. Mevrouw Libot overleden. Naar wij vernemen is het derde slacht offer, mevr. Libot, eveneens overleden. De heer Libot maakt het, naar in een telegram aan do familie verluidt, vrijwel.1 Men vreest hier echter, dat dit slechts gemeld- is ter geruststelling. De familie der betrokkenen, die gisteren te Hannover gearriveerd is, zal morgen middag terugkeeren. Men weet echter niet, of zij de lijken der slachtoffers zal kunnen medebrengen, daar dit met vele moeilijkhe den gepaard schijnt te gaan. De LYiitsc} er Q^dicke, die de reizigers vergezelde is als door een wonder gespaard gebleven. Hij bevond zich niet meer in den trein, daar hij van Hannover naar Ham burg was gereisd. Vermoed wordt, dat hij onkundig was van" het feifc, dat het de Hollandsche trein was, die verongelukt was. Anders had hij wellicht spoedig bericht gezonden. Het verhaal van een v ooggtuige. In verband met de spoorwegramp, vertel de een landgenoot, die het ongeluk mede- maakte nog het volgende aan een corres pondent van de ,}Tel.": „In een coupé, van den laatsten wagon, waarin ik zat, bevonden zich verschillende reizigers. Plotseling hoorden wij de locomo tief langdurig gillen. We vlogen naar het portier. Toen wo naar buiten keken, zagen we niet ver verwijderd twee lichtende cogen uit de schemering op ons toekomen. Het waren de lichten van de locomotief van den Berlijnschen D-trein, die tegen 10 uur den Potsdammer Bahnhof te BerlijD, verlaat om via Brunswijk, Hannover en Minden naar Keulen te rijden. Deze trein was 10 minuten na den onzen uit Hannover vertrokken. Toen de reizigers het gevaar ontdekten, dat hun bedreigde, ontstond er een paniek. Men begon te schreeuwen en iedereen trachtte zich te redden. Het was echter reeds te laat. Een verschrikkelijk ge kraak volgde.... onze w/gen werd in de hoogte geheven, terwijl de locomotief van den Duitschen trein de achterste wagens van onzen trein over elkaar schoof. Aller die in deze wagens zaten, werden gedood of gewond. Onze wagon was de eenige, die behouden bleef. Wij liepen slechts enkele lichte verwondingen op. De reizigers uit de twee achtersto wagens waren er echter ellendig aan toe. Onder do mine klonken allerlei kreten van pijn en hulpgeroep naar boven. Spoedig waren artsen en spoorwegperso neel ter plaatse, zoodat dadelijk hulp ver leend kon worden. De op elkaar gereden wagens werden opgevijzeld, ten einde de slachtoffers onder de overblijfselen van de spoorwagens vandaan te halen. Het was een geluk, dat de Duitsche trein niet met volle snelheid reed. De gevolgen zouden anders niet te overzien zijn ge weest." Wien de schuld van het ongeluk te wijten is, zal nog onderzocht moeten worden. Men beweert, dat de machinist van den Duit schen'trein de botsing niet heeft kunnen voorkomen. In het algemeen heeft het be vreemding gewekt, dat men de twee treinen zoo spoedig achter elkaar heeft laten ver trekken. Gemengde Berichten. Noodlottige twist. To Oss werd gisteren zekere P. v. d. G. uit do Kromstraat bij een twist zooda nig met een mes aan borst en hals ver wond, dat overbrenging naar het zieken huis noodig bleek. De vermoedelijke da der, zekere B., werd in hechtenis genomen De ruzie ontstond over het ter leen vra gen van v ij f c o n t. Een kapelaan had reeds eerder de vech tersbazen gescheiden, doch bij een weder elkander ontmoeten had het bloedig treffen plaats. iLEBKNEEUWS Z. D. H. de Bisschop heeft benoemd lot waarnemend Deken van het Dekenaal Rotterdam, den ZcerEerw. heer A. J. G. Schraag, deken en pastoor te Schiedam. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Jubileumfeesten. 't Oranje lievende Alphen aan den Bijn verkeert "nog steeds in feeststemming. Op straat was er gisterenavond een gezellige drukte waar te nemen. Het gemeentehuis en enkele andere groote gebouwen waren weder schitterend verlicht. Het Chr. Fan farecorps ,Arti et Religiqpe" gaf aldaar eenige Muzieknummers, welke veel belang stellenden trokken. Do Harmonievereeni- ging Leo XIII gaf een concert in den tuin voor het St. Josephgestieht voor de bewo ners aldaar, dat buitengewoon slaagde. In de Bloemhofstraat hadden de bewo ners een kinderfeest georganiseerd, waar aan door jong en oud werd deelgenomen. Dit avondfeest werd aangevangen door een openingswoord van den Voorzitter, waarna door allen het Wilhelmus werd gezongen. Vervolgens werden door de kinderen ver schillende liederen ten gehoore gebracht, wedstrijden gehouden en enkele spelen uit gevoerd. Het Muziekkorps „Arti et Religio- ne" bracht er voorts de rechte stemming in, zoodat deze spontane hulde van de Bloem hofstraat ter eere van de Koningin slaagde. Een groote massa belangstellenden was ook hier in vroolijke stemming aanwezig. BODEGRAVEN. Voetballen op Zondag. Voor het Kan tongerecht te Woerden werd gistermorgen behandeld de zaak tegen: J. Beijen, Fr. G G. Wissels, J. A. van Aelst, W. Vink, M. Bosman, G. H. Uitlenboogaard, J. F. Sauer, C. Roodenburg en F. van Vreeden- daal, allen Bestuursleden der Voetbalver- eeniging „Bodegraven", beschuldigd van het als Bestuursleden der Bodegraven- scho Voetbalvereeniging „B.V.V." orga- niseeren van voetbalwedstrijden op Zon dag, zonder hiervoor toestemming te heb ben van B. en W. Als gevolmachtige van de beklaagden was verschenen Mr. Welcker, advocaat van den Nederlandschen Voetbalbond. Alle zes processenverbaal omvattende 54 dag vaardingen werden onmiddellijk in be handeling genomen. Mr. Welcker begon met er op te wijzen dat in do resp. dag vaardingen verschillende fouten voorko men. Op de eerste plaats ten opzichte van het lid van Vreedendaal, welke in 2 dag vaardingen is aangewezen met den naam Van Veenendaal, welke persoon niet be staat. In verhand hiermede werd deze persoon onmiddellijk van rechtsvervolging ontslagen. Een tweede punt betrof den naam der Vereeniging. Mr. Welcker wees er op dat hier zijn gedagvaard 9 personen der Bodegravenscho Voetbalvereeniging „B.V.V.", welko Vereeniging to Bodegra ven niet bestaat, wel bestaat daar een ver eeniging V.V. „Bodegraven", waarvan de genoemde personen bestuursleden zijn. Betreffende dit punt ontstond een gedach tewisseling tusschen den ambtenaar van het O. M. en den Kantonrechter eener- en de verdediger anderzijds. Do Kantonrech ter merkte op dat de vereeniging in de wandeling werd genaamd „B.V.V."ove rigens achtte spr. voldoende bekend welke vereeniging hier wordt bedoeld. De verde diger daarentegen lag een exemplaar over der in Nov. van het vorig jaar Kon. goed gekeurdo statuten, waarin alleen wordt gesproken van de vereeniging „Bodegra ven", welke statuten nadien niet gewijzigd werden. Op een vraag van den Kanton rechter onder welken* naam de vereeni ging bij de bonden is ingeschreven merkt de verdediger op dat in de betreffende bon den slechts een enkele naam wordt gere gistreerd; de naam B.V.V., komt,, dan ook in het Zuiden voor. Overigens acht spr. ook de clausule „tegen betaling van ©enig geld" niet juist omdat de vereeniging geen entreegelden heft doch de houder der ver lofzaak, voor het betreden van diens erf, hetwelk men moet passeeren voor men het voetbalterrein kan bereiken. Het 0. M. haalt te dezer zake een passage aan uit een arrest van den Hoogen Raad waarin ook wordt gsproken van een publieke ver makelijkheid in den zin der Wet, indien publiek ook zonder betaling van geld wordt toegelaten, enkele dagvaardingen nu spre ken ook van toelating zonder betaling van geld. Spr. acht dientengevolge deze passa ge ook niet recht duidelijk. Overigens acht spr. de verwisseling van naam niet van invloed en eischt schuldig-verklaring eóh- ter zonder oplegging van boete. De verde diger houdt vervolgens nogmaals een breedvoerig betoog betreffende den naam B.V.V. en is van oordeel dat daarom ook geen veroordeeling kan volgen. Overigens merkt spr. op dat het do vereeniging heeft verwonderd, dat zij, waar zij 3 jaar niet is lastig gevallen, thans plotseling voor moeilijkheden wordt gesteld. Spr. ver moedt daarachter dan ook een politieke ondergrond. Ook betreffende de heffing van gelden kan spr. zioh niet met de ziens wijze van het O.M. vereenigen omdat niet de vereeniging, dooh de vcrlofhouder de gelden heft. Spr. legt hiertoe een schema over van de situatie hij dit terrein, terwijl spr. opmerkt dat dezo zaak niet alleen door Bodegraven en omgeving, doch alge meen in den lande met spanning wordt gevolgd, terwijl aan hem door don N.V.B. de verdediging van deze zaak dan ook is opgedragen. Spr. drukt er tevens zijn ver wondering over uit dat personen, welke zich ten doel stellen den jongelingen inBo degraven op Zondag een gezonde sport en een gepaste afleiding to bezorgen, thans hiervoor verantwoordelijk worden gesteld. Nadat alsnog een gedachtewisseling tus schen de ambtenaar van het O. M. en den verdediger heeft plaats gehad, betreffende de mogelijkheid om het publiek van het terrein te weren, concludeert de verdediger dat hier geen veroordeeling zal kunnen plaats hebben en vraagt dientengevolge vrijspraak. De Kantonrechter onmiddellijk uitspraak doende is van oordeel dat hier niet voldoende is komen vast te staan wel ko vereeniging hier wordt bedoeld en spreekt de beklaagden vrij van het hun ten laste gelegd, j Pu 5(<i J1 B. on W. van Leiden; Gezien het verzoek van J. B. flet; en P. van Ulden, om vergunning breiding van de fabriek van koek-, en suikerwaren in het perceel Hai nierstraat No. 274, Sectio H. No. geven bij dezen kennis aan het dat genoemd verzoek met do bijl do Secretarie dezer gemeente ter legd is; alsmede, dat op Zaterdag dea September e.k., des voormiddags i®i 0!c elf uren op het Raadhuis, gelegenhnj l worden gegeven om bezwaren tege verzoek in te brengen, terwijl zij aandacht op vestigen, dat niet tot i ;aa gerechtigd zijn zij, die niet overeen tu stig art. 7 der Hinderwet voor meentebestuur of een zijner lei verschenen, ten einde hun bezwaren* deling toe to lichten. De aandacht van de dienstplick jjt van de lichting 1924 wordt gevestigd nl openbare kennisgevingen van den ft meester betreffende aanmelding voor kenverpleger of Ziekendrager, voor cheering bij de Schoolcompagnie den Motordienst en wenschen mei trekking tot de inlijving, welke kern. vingen op de daarvoor bestemde pfe in dezo gemeente zijn aangeplakt. Katholieke Ssfendo LEIDEN. Dinsdag, Overheidspersoneel, Bondsgi te 8 uur. Dinsdag. Graf. Bond, Woensdag „Hulp in Nood", Bondsg; te 8 uur. NIEUWKOOP. Dinsdag, Bestuursvergadering R. K. bond, Patronaatsgebouw, te Apotheken c.*e tel en met Zon;: Maandagmorgen eiken nacht en de$ Gags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maorsmansstwc )i De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Mecschheid is steeds geq Coch alleen voor leden van dit Fondi Van Zaterdagavond 8 u. tot Maand;: gen 8 uur nemen de volgende huisarts dionst waar: Dr. Boonacker, Hoogewoerd 138. TcL Dr. Mulder, Waters teeg, Tel. 990. Dr. Poortman, Rapenburg 53, 'lel. 1481 De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt van Zaterdagavond uur tot Maandagmorgen 8 uur waai men door dr. Timmermans, Wilheli park, Telef. 390. Telegrafisch Weerbericl vólgens waarnemingen verricht in d gen yan 8 Sept; 1923, medegedö door het Kon. Ned. Meteorologist! Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!771.1 Croydon Laagste Barometerst: 748.9 Haparai Verwachting tot den avond van 9! Aanvankelijk zwakke veranderlijke toenemende wind uit Westelijke richt: meest half of zwaar bewolkt, waarschi weinig of geen neerslag, iets warmt Ongeval. Gis'ormiddag had den rijder H. van Noorden het zijn zwaar beladen vrachtwagen draaien omkantelde. Nadat de riema ren stuk gesneden, werd het paard om op de been geholpen. De schad* wagen en tuig, benevens aan de aai toevertrouwde goederen v.n. was vrij aanzienlijk. lei BOSKOOP. Personalia. Te 's-Gravennage slaagd voor het notarieel-examen le te do heer J. J. Koster, alhier. KAAG. Verdronken. Gistermorgen v— anderhalf jarig zoontje van den to B., nabij de „Leeghwater" wonen» mist. Direct werd door de ouders fl wonenden in alle richtingen gezocht dat de heer J. B. het ventje te wat: liggen in de Ringvaart. Omniddelüjl telefonisch med. hulp van Sassen! geroepen, doch hoewel spoedig 3 da ter plaatse waren, konden do*lev® ten niet meer worden opgewekt, slagenhèid der ongelukkige oud® b groot. KATWIJK. Aanbesteding. Gisteren had Gemeentehuis de aanbesteding pla^ de levering der schoolmeubelen der wen R.-K. School aan den Zeewe schreven was als volgt: Joh. Katwijk f3875; J. F. Raar, Leid®! ,n Gebrs. Huuske, Amersfoort f -1' f Haasnoot, Katwijk f 2872; W. AJ B Zoeierwoude f 2799; Firma Haü> Noorden f 2300. Door de hew g Maarsmanssteeg Leiden was ing®j P afwijkende van het bestek en «6 F Bleef daarom buiten beschouwing Snijbloemen Tegen de ver? in waren verschillende soorten3 men goed gevraagd gisteren, D*1 was redelijk De eerste Grysantn* Tuinbouw. De groenten, J1 bloemkool, blijft, erg graag. Goed? worden besteed. Op 1.1. Woensdag tot f 2G..80. De kwaliteit is beft appelenprijzen handhaven zich. OEGSTGEEST. Fonds voor ZiekenhuisverpIJ Men verzoekt ons mede te dee fonds voor Ziekenhuisverpleging j.l. in werking getreden. Dat er nuttige instelling in Oegstgcesi langstelling bestaat en het in e® voorziet, blijkt wel hieruit,

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2