I en Zevenhoven eenzelfde model aanscnal- ten, opdat dan bij eventueele gevallen sa mengewerkt kan worden en men elkaar tevens met onderdeelen kan bijstaan. Spr. zou bet gewenscbt vinden een Commissie van drie leden te benoemen, een te Nicuwveen en oen te Zevenhoven met den Voorz., om do noodige informaties in te winnen en daarna rapport uit te brengen, waartoe wordt besloten. Uit den Raad te Nieuwveen wordt be noemd de heer W. Rijlaarsdam. Door den Voorz. wordt opgemerkt dat bij de firma die do motorspuiten te Nieuwkoop en Noorden heeft geleverd, twee maanden le vertijd gevraagd wordt, waarop door den beer Hoogervorst wordt gevraagd, of, in geval van brand, do oude spuiten nog voldoende zouden zijn, waarop de Voorz. antwoordt, dat bij ernstige gevallen men rich zou kunnen wenden tot Nieuwkoop. Daarna vraagt de heer Hoogervorst de medewerkirfg van den Raad, om het be lastingkantoor in het Centrum van de ge meente te krijgen. Dit voorstel wordt door den heer Quelle gesteund, waarbij meerdere heeren zich aansluiten, waarop de Voorz. antwoordt dat het vroeger bij mej. Wolmerstet was, maar of er nu een gelegenheid voor te vinden is, is hem on bekend, waarop de heer Hoogervorst het Onthoudersgebouw aanwijst. Do Voorz. zegt toe den ontvanger er over te schrijven en ook den Inspecteur der Directe Belastingen, daar het niet in de macht van den Raad is daarover te be slissen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Rl JPWETERING. De Jubileumfeesten. Op 4 en 5 September hebben' ook de inwoners van ons zoo vriendelijk gelegen dorp getoond, niet te willen achterblijven in feestbetoon ter eere van onze jubilee- rende Landsvrouwe. Het comié van voor bereiding heeft ditmaal geen gemakkelijke taak gehad, doch dank zij de goede sa menwerking en het onvermoeid werken der leden van deze commissie, is men er in geslaagd dezen keer iets buitenge woons te presteeren. 4 September was de feestdag der kin deren, die, na bijna zonder uitzondering de H. Mis te hebben bijgewoond, om 10 uur 's morgens aantraden voor een feeste- lijken optocht door het met vlaggen ge tooide dorp. 't Was een schitterende stoet, waarbij de jeugd door Oranjetooi een lied vertolkte dat de liefde voor vorstin vaderland hier nog aller harten vervult, en waarbij tevens de maagjes graag wer den. De tractatie in het noodschoolgebouw te ongeveer 12 uur was dan ook zeer wel kom. Na den middag kwam men weer bijeen bij het Café van de Wed. Daleman, waar de kinderspelen werden gehouden, als knikkersdragen, turfrapen, prijsknippen en tonkruipen. Jammer dat het weer, het welk zich in den voormiddag zoo goed liet aanzien, niet erg meewerkte. De motregen kon echter niet verhinderen, dat er om de prijzen fel werd gekampt, terwijl het plaatselijk fanfarecorps, dat ook den op tocht had opgeluisterd, krachtig mee werkte om er de stemming in te houden. Na affoop der spelen kwam men nog eens in het schoolgebouw bijeen, waar de prijzen werden uitgereikt en waar nog zóóveel versnaperingen werden rondge deeld dat alle kleinen voldaan huiswaarts keerden. 2 d o d a g: De morgen van rden 5den September stond in het teeken van een plechtigen ernst, waaraan de strak be wolkte hemel scheen te willen medewerken Te acht uur werd door den grijzen herder onzer parochie en plechtige H. Mis van dankbaarheid gecelebreerd, waarna het achtstemmig „Te Deum" van Cuypers en „Domine Salvum fac" van Giessen op on berispelijke wijze door het zangkoor wer den uitgevoerd. Om 10 uur had op het terrein van den heer P. Heemskerk, waar nemend voorzitter der feestcommissie, de opstelling plaats van den historischen op tocht. Het comié had gemeend in dezen optocht geen geschiedkundig feit, doch slechts eenige hoofdpersonen te moeten voorstellen uit de geschiedenis, sedert den tijd, dat Nederland met Oranje is ver bonden. In een korte uiteenzetting vóór den afmarsch werd het publiek in kennis gesteld met de beteekenis der verschillen de groepen, waaruit de optocht bestond cn de namen der personen, die door de deelnemers werden voorgesteld. De stoet werd geopend door twee klaroenblazers, een heraut en twee pages. Daarna volgde een boot, voorstellende een sloep van De Ruyters admiraalschip in den tocht naar Chatfam (1667) met Corn, de Witt, M. A. de Ruvter, een bootsman en 4 jantjes. De 2de groep stelde voor stadhouder Willem Hl met gevolg in het ongeluksjaar 1672. In de 3de groep zagen wij de echtgenoote van den ongelukkigen stadhouder Willem V met een hofdame in een reiskoets, ge ëscorteerd door edelen én burgers uit dien tijd (1784). De 4de groep toonde ons prins Willem, later koning Willem II met of ficieren en soldaten, waarmede hij zoo roemvol streed tegen het Fransche leger bij Quatre-Bras. De 5de en laatste groep jbtelde voor de Nederlandsche Maagd met 4 vredesengelen, gezeten op een zegewa gen, geëscorteerd door twee hoofdofficie- Xen van het tegenwoordige leger. 'r Voorafgegaan door de vroolijke muziek deT fanfare, trok de schitterende stoet door het geheele dorp, tot men te circa 12 ^ïur op het punt van uitgang was terug gekeerd. Het behoeft nauweliiks gezegd, jiat de belangstelling werkelijk algemeen /fras; 't was een grootsch schouwspel, ixoordat de stoet ontbonden werd, dankte 8ö waarnemende voorzitter alle mede werkers en voerde ook de EdelAchtbare .Beer Burgemeester, die 'dozen optocht met zijn tegenwoordigheid had opgeluisterd, het woord. k_In den namiddag bestond 'de feestvie ring in ringrijden, tobbesteken, hoeden- 'Jace en slofloopen. Vooral de laatstge- noemde Vermakelijkheden brachten de lachspieren der talrijke toeschouwers in beweging. Do prijzen werden behaaldt Voor ringrijden (dames') door C. Pen- nings en 2. M. Borst Gd.: heeren L. P. v. Diemen en 2. A. Bisschop; voor tobbesteken: 1. J. v. Riju; 2. J. v. d. Tang, 3. B. Strijk Czn; hoedenrace: 1. Strijk Sd. cn 2. M. Bak ker Jd.; slofloopen: 1. N. v. Tol; 2. Mej. C. Bax. Na afloop der wedstrijden werden in het café van den heer v. Bentcn de prij zen, bestaande in fraaie kunstvoorwer pen, uitgereikt, waarna men in echte feeststemming in zang en dans het feest besloot. Inderdaad, Rijpwetering heeft 't 25-jarig regeeringsjubilé van H. M. de Koningin op waardige wijze gevierd: geen wanklank werd vernomen en lang nog kan, vooral door de feestcommissie, met voldoening op deze dagen van onver deelde vreugde worden teruggezien, VOORSCHOTEN. 1 y Gemeenteraad. Voorzitter: E. Vernéde Burgemeester.^' Nadat alle beeren van hunne zetels zijn opgestaan, leest de voorzitter, de gebruike lijke artikelen voor uit de Gemeentewet welke de leden moeten beantwoorden met den eed of de belofte. Alle heeren behalve M. G. Mechelse (het nieuwe raadslid C.H.) en J. Braggaar S. D. A!. P., leggen den eed af. De twee voornoemde leden volstaan met de belofte. Alvorens over te gaan tot de behandeling van de agenda, herdenkt de voorzitter het Jubileumsfeest der Koningin. Hij zal aan H. M. een telegram van geluk- wensch sturen van de gemeente Voorscho ten:. Daarna spreekt, de voorzitter een enkel Woord tot den nieuwen Ra-ad. Hij hoopt dat de nieuwe Raad de belangen der ge meente zal behartigen en in; onderlinge samenwerking moge arbeiden. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en nadat de heer Brag gaar nogmaals zijne meening beeft doen uitkomen inzake het loon van de tijdelijke aanstelling van een paar werklieden, onver anderd vastgesteld. De heer C. Eggink' spreekt als oudste lid van den Raad een woord van dank tot den voorzitter voor zijne woorden. De heer Mechelse vraagt het woord en dankt den voorzitter voor zijne woorden tot hem gesproken en hoopt ook in het be lang van do Gemeente te werken onder den zegen van den Allerboogsten. Vervolgens wordt den Raad de begrooting aangeboden dienst 1923, welke bij de leden van den Raad zal circuleeren en daarna worden behandeld. Punt 3. Benoeming wethouders wordt thans aan de orde gesteld. De heer Mechelse wenscht algemeene beschouwingen te hou den en wenscht allereerst twee vragen te stellen: le Wie is door de A. R. fractie can didaat gesteld voor wethouder, en 2e wie door de Roomsch-Katholieke fractie? De Voorzitter merkt op dat het hier de plaats niet is iets dergelijks te bespreken. Wanneer men deze zaak wil bespreken met de fracties is het de gewoonte dit te doen voor de Raadsvergadering. Een andere weg is zeer weinig gebruikelijk. De heer Me chelse wijst op Leiden waar men over eene dergelijke benoeming ook wel gediscussieerd heeft.. Spreker zal er niet verder op door gaan, waarna tot de benoeming wordt over gegaan. In de vacature L. H. van Wissen (R.K.) worden uitgebracht op den beer van Wissen 8 stemmen'. J. A. Mens 1' stem en blanco 2 stemmen. In de vacature J. M. van Kempen (A.R.) worden uitgebracht op den heer J. M. van Kempen Sr. 8 stemmen en blanco 3 stemmen. Beide wethouders zijn dus herbenoemd. De beer van Wissen neemt de herbenoeming aan de dankt den Raad voor het vertrouwen in hem gesteld. Den heer J. M. van Kempen Sr. is het bij- Zonder aangenaam te kunnen zeggen, dat hij zijne herbenoeming aanneemt, daar zijn vertrok uit deze gemeente niet zal plaats vinden. De voorzitter wenscht de wethou ders geluk met hunne herbenoeming en het in hen gestelde vertrouwen. Hij hoopt, dat de uitstekende samenwerking zal blij ven voortleven. Tot lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs wordt, nadat de heer Mechelse eenige inlichtingen had ge vraagd oiötrent Dr. J. F. Sirks, benoemd de heer R. van den Ende (no. 2 van de voordracht) met zes stemmen tegen Dr. J. F. Sirks (no. 2 van de voordracht) 5 stem men. Vervolgens worden tot leden van de com missie van het badhuisbedrijf herbenoemd de leden R. Eggink Sr. (met 10 stemmen), Joh. rA'. Mens (met 10 stemmen) en W. A. A. J. Baron Schiramelpenninck van der 0?e (met 10 stemmen), terwijl uitgebracht worden op de leden: J. F. de Kleermaeker 1 stem, J. M. van Kempen 1 stem en D. J. van Cuilenborg 1 stem. De benoemde le den nemen hunne benoeming aan. De voor ter leest een ingekomen rapport van de commissie tot nazien 'van de Gemeentere kening oü de bedrijven voor, waarin' de commissie' meldt de rekening te hebben na gezien en in orde te hebben bevonden en adviseert de Gemeènterekening dienst 1923 voorloopig vast te stellen op de door B. en W. voorgedragen cijfers.Met algemeene stemmen wordt biertoe besloten (de beide wethouders blijven buiten stemming). De Gemeenterekening wordt voorloopig vast gesteld als volgt: De gewonö ontvangsten op f 181.906.04, gewone uitgaven op f 157.490.39. Batig saldo f 24.415.65. De bui tengewone ontvangsten op f 49500. buiten gewone uitgaven op f 74.727.60^4. Nadeelig saldo f 25227.60/4. B. en W. stellen den Rmd voor dè straat, welke wordt aangelegd langs de Oranjewa tering den naam te geven van „Oranje Kade" en de nieuwe straat langs de Wijn gaardenlaan te noemen „Burgemeester Treubstraat". Burgemeester Treub is tij dens zijn leven ongeveer 45 jaren lang bur gemeester van Voorschoten geweest, daar om meent het college van B. en W. te moeten voorstellen deze nieuwe straat al dus te noemen. Wordt aldus besloten. De tijdelijke kasgeldleening ad f 110000 wordt met drie maanden verlengd. In verband met een ontvangen advies van' den gas en wa- termeester wordt voorgesteld aan de tijde lijke werklieden E. v. d. Blom en C. J. AVuneken een verhooging van weekloon te geven van f 1.per week ten laste van het gasbedrijf. De beer Braggaar is in geen geval ver heugd, het voorstel is voor hem een dub bele teleurstelling. Het bedrag is miniem, bovendien is er nog iemand uitgeschakeld die reeds de leeftijd van 28 jaar heeft be reikt en f 20.25 loon ontvangt en toch vooq het bedrijf productiever zal zijn dan een jaar terug. Spreker stelt voor dit voorstel aan te houden, opdat B. en W. deze zaak met den gasmeester nog eens kunnen be spreken. De voorzitter had niet gedacht dat dit voorstel tegenkanting zou onder vinden en heeft zich daarom niet in details in gewerkt-. De persoon, die uitgeschakeld is, is 'n Jongeman, dien wij in het bedrijf hebben genomen om hem, daar hij werke loos was een ander bedrijf te leeren, opdat hij later in een andere gemeente zou kun nen solliciteeren voor een dergelijke be trekking en de voorzitter zegt niet te weten of hij daarom reeds tot de volslagen werk lieden kan worden gerekend. Het was voor zeker wel in het belang van den betrokke ne, dat wij hem in tijdelijken dienst heb ben genomen. Echter is er geen bezwaar met den gasmeester deze zaak te bespre ken. De heer Eggink wenscht het advies van den gasmeester te handhaven. De heer van Cuilenburg heeft de volgen de opmerking: v. d. Blom is gehuwd en een loon van f 21 is toch niet teveel. Na enkele inlichtingen van den Voorzitter, waaruit blijkt dat het loon niet f 21 doch f 24 is per week, neemt de heer van Cui lenburg zijne woorden terug. De heer M. G. Mechelse heeft in Leiden informaties ingewonnen omtrent loonen van leerling- fitters maar daar is het begin f 28.35 en dit klimt op. Hij wenscht verhooging van het loon. De heer J. Braggaar beantwoordt allereerst den heer C. Eggink. Hij wil niet steeds meer vragen, deze toevoeging door den heer Eggink heeft spreker al meerma len rechtgezet. De heeren W. G. Duijnisveld en Joh. A'. Mens verklaren het voorstel van B. en W. te willen handhaven. Er wordt besloten tot uitstel. De verordening op de invoering van de Gemeentelijke inkomstenbelasting wordt daarna overeenkomstig de nieuwe voor schriften gewijzigd en vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer Eggink dat hij tot- zijn groote spijt heeft gezien dat de brug in de nieuwbestrate Papenlaan veel te smal is. Deze is slechts 4 meter breed. Twee riituigen kunnen elkaar niet passeeren en daarbij nog een gevaarlijke •böcbt. Hij zou gaarne weten wie dit ont werp heeft gemaakt en of dit werk is van een ingenieur. De voorzitter zal deze zaak nader onder de oogen zien. Door de Gemeenten Wasse naar en Voorschoten en Ged. Staten is het ontwerp goedgekeurd. De heer W. G. Duij nisveld uit zijne verwondering dat een de gelijk ontwerp door een deskundige is ge maakt en besloten wordt eens een kijkje te gaan nemen en daarna verder deze zaak te bespreken, waarna do voorzitter de open bare vergadering sluit-. WOERDEN. T Gemeenteraad. Tegenwoordig zijn de heeren H. G. Boer Kempen, Voorzitter, F. Kalsbeek, D. En gel, A. Smorenburg, A. Smits, C. J. van Eijk, J. Blom, K. Rozeboom, D. Tuijl, H. Brunt, G. de Kruif, J. Zon en H. de Wit Na opening door den Voorzitter met gebed leggen de leden in banden van den Voorz. de vereischte eed en af. De Voorz. wenscht de leden hartelijk geluk met het vertrouwen door de kiezers in hen ge steld. In deze niuewe periode zullen waar schijnlijk vele moeilijke vraagstukken uwe aandacht vragen. Spr. vertrouwt dat de zelfde aangename geest welke in den vo- rigen Raad heersebte ook in dezen nieu wen Raad zal blijven voortbestaan. Ingekomen stukken. Een verzoek van de Commissie voor Winkelweek en Etalagewedstrijd tot bij woning van de officieele opening op Woensdag 5 Sept. voorm. 10 uur. Wordt besloten hieraan gevolg te geven. De heer do Kruif stelt voor een stoffe lijk bewijs van waardeering aan te bie den. Spr. acht bet niet goed officieel bij de opening tegenwoordig te zijn en met ledige banden te staan. Spr. stelt voor een medaille beschikbaar te stellen. Wordt be sloten een bedrag ad f 25 biervoor be schikbaar te stellen. Aan B. en W, wordt de verdere regeling opgedragen. Verkiezing wethouders. Bij eerste stem ming wordt gekozen de heer F. Kalsbeek met 9 stemmen, de beer Zon verkreeg 2 St., H. Brunt 1 en Engel 1 st. Bij tweede stemming werd gekozen de heer D. Engel met 10 stemmen; de Heer Zon kreeg 2 en H. de Wit 1 stem. Beiden nemen de be noeming aan. Do Voorz. wenscht de heeren geluk met het in ben gestelde vertrouwen en hoopt dat ook in het college van B. en W. de zelfde aangename samenwerking zal we zen als voorbeen. Met den heer Engel beeft spr. al vele jaren aangenaam samen gewerkt; ook in den beer Kalsbeek heeft spr. vertrouwen dat een goede samenwer king mogelijk is. Do heer Kalsbeek neemt daarna het woord en dankt voor bet in hem gesteld vertrouwen. Hij hoopt do hem opgelegde taak goed to kunnen vervullen. Daarna sprak weth. Engel. Hij dankte eveneens voor de benoeming en hoopte evëneens ge schikt te zijn voor zijn taak. Hierna benoeming Commissies. De heer v. Tuijl stelt voor de Commis sies met één lid uit to bneiden. Spr. acht dit beter omdat bij een Commissie van drie personen de macht van den Voorz. to groot is. De heer Kalsbeek ondersteunt dit. De boer Zon beeft dit 4 jaar geleden ook al reeds voorgesteld, doch toen was er geen meerderheid voor to vinden. Spr. aobt bet zeer nuttig, dat meer leden deel uitmaken van een Commissie; hierdoor krijgen zij meer inzicht in de verschillen de gemeentezaken. Do minderheid der Commissie kan altijd zijn meening nog in de openbare zitting uiteenzetten. Het voorstel van Tuijl wordt met alge meene stommen aangenomen. Tot leden van de Commissie voor de Bedrijven worden benoemd de heeren J. Zon met 12 st., J. de Kruif 12 St., H. Brunt 13 st. en K. Rozeboom 9 st. Commissie voor Financiën: J. de Kruif 12 st., H. Brunt 11 st, C. J. v. Eijk 10 st.; na gehouden herstemming tusschen K. Rozeboom en A. Smorenburg wordt geko zen K. Rozeboom. Openbare Werken: D. v. Tuijl 13 st, A. Smits 12 st., H. de Wit 8 st. en G. Son- nevelt 9 st. Commissie Strafverordeningen: Gekozen de heeren J. Blom 11 st., A. Smorenburg 13 st, D. v. Tuijl 7 st. en J. Zon 9 st. Grondbedrijf: J. Zon 11 st., A. Smits 11 st., C. Zonnevelt 7 st., en na gehouden her stemming tusschen A. Smorenburg en H. de Wit gekozen H. de Wit. 4. Aankoop Electriciteitskabel 150 M. voor de som van f543 70. Goedgekeurd Uitbreiding van het electrisoh net voor aansluiting perceel J. Heijkoop, Singel. Wordt goedgekeurd, ondér voorwaarde dat adressant 15 verbruik garandeert van de aanlegonkosten. De begrooting hiervan is f350. Rondvraag. De beer Rozeboom vraagt met a.s. feesten verbod van verkoop van vuurwerk. De Voorz. zegt overweging toe De boer Smits vraagt waarom de aan vrage om verkoop grond door de fa. Kan- newörff beden niet behandeld wordt. De Voorz. antwoordt dat de oorzaak hiervan is dat er heden geen Commissie was om hierover te adviseeren. De heer de Kruif vraagt waarom heden niet de Commissie voor Werkloozenzorg is benoemd. De Voorz. antwoordt dat nog steeds gewacht wordt op een conferentie met het Burg. Armbestuur. Do heer de Kruif dringt op spoedig behandeling aan. De heer De Zon zegt dat de proef in de Voorstraat betrekkelijk goed is geslaagd. De kuilen welke daar nog voorkomen zijn veroorzaakt door opgravingen voor gas- en waterleiding en het wegnemen der paalkokers. Spr. wil, om voor het volgen de gedeelte dit niet meer te doen voorko men, zoo spoedig mogelijk de noodige op gravingen doen plaats hebben en de paal kokers laten verwijderen. Dan kan dit jaar reeds als proef de markt uit de Voor straat worden verplaatst naar de nieuwe markt. De beer de Kruif verklaart zich tegen verplaatsing der markt. Met de verplaat sing der kaasmarkt zijn velen gedupeerd en nog meer met de verplaatsing van de jaarmarkt. De heer Zon heeft in de Voorstraat 8 menschen geteld die er schade van kun nen hebben. Voor de overigen zal het voor deeliger zijn, daar, als do Voorstraat leeg is er meerdere gelegenheid zal zijn de winkels te bezoeken. Aan de enquête hecht spr. geen waarde. Spr. wil dit jaar proef- nemen. De heer v. Tuijl verklaart dat de nieu we maTkt voor veemarkt ongeschikt is; le. zijn er geen paalkokers; 2e. kan het water niet afloopen. Met den proef daar is het niet zoo rooskleudig; het water loopt bij de menschen in huis. Om dit te verbe teren zal een nieuwe rioleering noodig zijn. De weinige kosten die zijn voorge spiegeld, zijn gebleken onjuist te zijn. Het kost het dubbele. De Voorz. meent dat de heer v. Tuijl overdrijft. De heer Engels is wel voor het voorstel- Zon, doch is tegen het hier zoo spoedig behandelen. Spr. wil eerst een en ander nader overwegen. De heer Zon wil wel zijn voorstel in trekken indien vóór October dit nog be handeld wordt. De heer Smorenburg weet dat veel menschen in de Voorstraat er schade van hebben en daarom is spreker er tegen. In dien men uit de Voorstraat wil, dan zal de markt zelf wel verloopen, en naar de nieuwe markt gaan. Do heer Brunt is voor behoud der markt in de Voorstraat en zal nief aan verplaatsing medewerken. De heer v. Eijk vraagt advies van B. en "W. Spr. wenscht thans geen behande ling. Do heer Sonnevelt raadt aan tot voor zichtigheid met deze marktkwestie. Een proefneming is geheel verkeerd. Een ver gelijking met de kaasmarkt gaat niet op. Men moet óf vast verplaatsen óf behouden Na nog eenige discussie wordt het voor stel-Zon ingetrokken. Hierna sluiting. •ZEGWAARD. Gemeenteraad. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, en vraagt of alle leden genegen zijn de vereischte eeden af te leggen. Behalve de Heer Noordam (V.-B.), zijn allen hiertoe be reid. Na de beëediging en bet afleggen der belofte door den beer Noordam felici teert de Voorzitter de nieuwe Raadsleden. Do notulen der vorige vergadering wor den, na lezing, onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Ged. Staten wijzigingen begrooting 1922 en 1923; verzoek van do Oranjevcreeni- ging om f 300 subsidie ter delging der schuld, die gemaakt is voor de Jubileum feesten. De Voorzitter herinnert er aan, dat de heer Noordam in de vorige bijeenkomst over een en ander al gesproken heeft. Bij mijn thuiskomst, zegt' spr., vond| ik de subsidie-aanvraag op tafel. De beer Noordam: De Voorzitter beeft in de vorige vergadering medegedeeld, dat hij van het verlies van de Oranje^ verceniging niets afwist. Mij is echter ge zegd, dat de betreffende aanvrage dos middags om circa 4 uur aan bet buis van den Burgemeester, is afgegeven. Dit wekt bevreemding. Ik heb' het do subsidieaanvraag voor de kinde f ten eerst afgehandeld moest worden daarna die van de Oranjevereeniging Do Voorz.: het spijt me, dat do\ Noordam te kennen geeft, dat hij vertrouwt. Onder getuige van den J? taris en mijn familieleden kan ik tigen, dat de brieven niet eerder in bezit zijn gékomen. Ik zou dit niet willen beweren, indien het tegenon stelde het geval was. Hoe het komt de stukken eerst later in mijn bezit' gekomen, is 'me een raadsel' doch bi een feit, dat ik ze absoluut niet end gezien heb. Spr. zal een onderzoek stellen. De heer Noordam neemt aan, dat zoo is als door den Voorz. opgegeven "Wethoudersbenoeming. Eerste va ture. 1ste vrije stemming: Chardoi' Van Stralen 1, Duivenbode 1, Karens Noordam 1. 2de vrije stemming: Chardon 3, Duiy.- bode 2, Karens 1, Noordam 1. 3de stemming tusschen de heeren Ck don en Duivenbode: Chardon 4, bode 2 en een blanco stem. Nadat do beer Chardon zijn benoemj aanvaard heeft, wenscht de Voorzin hem geluk en hoopt, dat de goe." standhouding in het collego van B. kU zal blijven bestendigd. Onze meenki» waren nogal eens verschillend, doch d' de zaken te bepraten kwamen wij tolt vergelijk. Spr. wenscht, dat dit in dek komst zoo zal blijven. De heer Charè zegt, met Gods hulp zijn functie beste weten te zullen bekleeden. Sp^ hoopt dat Hij hem daarvoor wijsheid kracht zal geven. 2de vacature. 1ste vrije stemming: lebregt 5, Duivenbode 1 en Noordaa stem. De Voorz. feliciteert ook den lieer T lebregt na diens aanvaarding van i wethoudersambt. Verbuur gemeentel-eigendommen beiderswoningen). Do Voorz. zegt, j voor de buizen destijds een bedrag aj per week is genoemd, welke buur de bey ners thans ook betalen. De vraag Is, i moet er betaald worden, nu bij de wot gen schuurtjes zijn gebouwd. De heer Noordam vraagt, t elke by door de arbeiders ongeveer wordt op bracht in deze gemeente. De Voorz. heeft er niet naar geïo meerd. Hij meent echter van f2 tot fL (In Zegwaard staan arbeiderswoning vóór den oorlog gebouwd, welke f 3.23 f4.25 huur doen. Verslagg.). Na eenige besprekingen wordt de h. der woningen vastgesteld op f3.25. Bij de rondvraag gekomen verlangt mand bet woord en sluit de Voorzi: do vergadering. ZEVENHOVEN. Tijdig gebluscht. Bij den arba Balk stond op bet erf een hoopje b dat vermoedelijk door spelende kinde in brand geraakte. Doordat het spc? opgemerkt werd, kon het nog tijdig bluscht worden. De nabije hooiberg den landbouwer E. bad anders nog gi gevaar geloopen. Nu liep alles nog een kleine schade af. ZOETERMEER. Gevaarlijk. Dinsdagmorgen, voor bet passeeren van een sneltrein, vonden zich 5 paarden op de spoort welke uit den stal van B. B. waren te broken door onvoldoende sluiting. To? lig werden de dieren opgemerkt en tijds van do lijn verwijderd. NIEUW-VENNEP. De Jubileumfeesten. De alhier gehouden kinder- en \b spelen, ter herdenking van liet 25-p Regeeringsjubileum van H. M. Konit Wilkelmina, zijn alhier alleszins slaagd. Er heersebte den geheelen dag avond een gezellige feeststemming. NOORDWIJK. De niet-herkozen wethouder. - circuleert .thans een druk geteekende! onder de ingezetenen, om den kozen wethouder, den heer G. J. L der Meer, die in de Dinsdag jongs gehouden raadsvergadering gezegd ook als lid van den Raad ontslag Ie: len nemen, te bewegen terug te zijn besluit en zijn raadszetel verlaten. Melkoorlog. Tol voor twee dage: ïn deze gemeente de prijs voor des nog 15 cent per liter. Een nieuwer slijter vestigde zich en verkocht <te voor 12 cent per liter. Dit mocht nif. (8 'de andere melkslijters, die gister® gen de melk begonnen te verkoopen 11 cent. De bedoeling van (lezen maï' is wel duidelijk. Het is voor de hui; ders te hopen, dat deze strijd eenigen tijd moge aanhouden. '--•lom ïffir in. OEGSTGEEST. De Jubileumfeesten. Den 6den September beeft Oegi feestgevierd! Des morgens kondigde herauten to paard ,in oud-Holte kleederdracht de opening van hel aan en bliezen op alle punten va; dorp op kranige wijze de reveille.' veer 9 uur verzamelden zich de tis der verschillende scholen met vlasi'-| getooid met kleurigo mutsen, „Witte Huis", en na een verfrisscM hebben genoten trok men gei naar het Raadhuis, waar onder kende leiding van den heer J. vafi hoofd der O. L. School aan de eenige Vaderlandse he liederen ten werden gegeven. Wo felicitecren» v. Noort met den keurigen afloopt Bij een én ander verleende Valt® Harmonie hare welwillende Burgemeester van Griethuyzen do kinderen en hun geleiders vooi de gebracht aan Hare Majesteit do met een driewerf hoera! op waarmee door de aanwezigen g werd ingestemd. Na een ririevoutó voor Z. Ed. Achtbare trok de 6^

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4