De heer van Stralen' wordt gekozen met' 20 stemmen. i. 1(5. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzit ter, (vacatures: de heeren Th. B. J. Wil- mer, A. J. Schoneveld en Dr. B. D. Eerd- mans). De heer Wilmer wordt gekozen! met 19 stemmen. Bij de verspreidde stemmen is 1 stem voor ..Hulskamp". In de vacature Schoneveld worden uit gebracht op de leden Coster 13, "Wit-mans 5. Groeneveld 1, zoodat gekozen is de heer Coster. De heer Eerdmans wordt herkozen met 19 stemmen. Tot voorzitter wordt aangewezen de heer Wilmer met 16 stemmen. i 17. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", (aftredend: de heeren Dr. J. A'. J. Barge en Dr. G. J. Boekenoogen; vaca tures: de "heeren J. A. van Hamel en B. J. Huurman). 1 De aftredende leden worden1 herkozien. 18.- Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Baad, (vacatures: de hee ren A. Bisschop. J. A. Bots, K. Sijtsma en J. J. van Stralen). In de vacature Bisschop worden uitge bracht op de leden1 Witmans 14, Mevr. v. Itallie 1, Coster 3, Groeneveld 1 en 7 blan co. zoodat de heer Witmans gekozen is. In de vacature Bots worden uitgebracht op de leden Coster 10 stemmen, Stoppe laar 1, 'Witmans 3, Heemskerk 1, Dubbel- deman 1, v. Stralen 1, van Rosmalen 1, Mevr. v. Itallie 1, Groenteveld 1 en Ver- weij 1, zoodat de beer Coster gekozen is. De beer Sijtsma wordt herkozen met 21 stemmen en de heer v. Stralen met 24 stemmen. v' 19. Benoeming van twee leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad. (vacatures: de heeren W. F. Yerhey van Wijk, en A. L. Reimeringer). In de eerste vacature wordt gekozen de heer J. A. Bots met 22 stemmen. In de tweedo vacature wordt gekozen de heer A. Bisschop met 21 stemmen. 20. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening, (vacatu re de heer Th. B. J. Wilmer). Do heer Wilmer wordt herkozen met 26 stemmen. 21. Benoemijig van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter van het Bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs, (vacatures: de heeren D. M. Kuivenhoven en A. Bisschop). Do heer Groeneveld wijst hierbij de aan dacht- op den heer v. Stralen. In de vacature worden uitgebracht op de leden Rosmalen 13, Heemskerk 8, v. Stra len 9, en 3 blanco, zoodat gekozen is de heer Bosmalen. In de tweede vacature worden uitge bracht op den heer Heemskerk 12 stem men, 10 op den heer v. Stralen; 1 op den heer v. d. Wal, 1 op den heer Groeneveld en 1 op den heer v. Hamel. Bij de tweede stemming verkrijgt de heer Heemskerk 14, de heer v. Stralen 11 en de heer v. Hamel 1 stem, zoodat de heer Heemskerk gekozen is. 22. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de heeren P. Heemskerk en F. Elkerftout). In de eerste vacature wordt gekozen de heer Heemskerk met 18 stemmen tegen 2 op den heer v. Stralen en 5 op den heer Baart. In do tweede vacature wordt gekozen de lieer Eikerbout met 16 stemmen tegen 5 op den heer Baart en 4 op denl heer v. Stralen. 23. Benoeming van een Voorzitter en van een plaatsvervangend Voorzitter der Com missie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechtstoe stand van de ambtenaren der gemeente Lei den (vacatures: de heeren A. J. Oostdam en K. Sijtsma). Gekozen worden de heeren Oostdam met 19 stemmen en Sijtsma met 19 stem men. 24. Benoeming van twee leden van het Bestuur der vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps, (vacatures: dc heeren K. Sijtsma en dr. B. D. Eerd mans). Beide heeren werden' herkozen met 22 stemmen. 25. Benoeming van een lid van het Be stuur der vereeniging „Kennis is Macht", (vacature: do heer K. Sijtsma). De heer Sijtsma wordt gekozen; met 24 stemmen; 26. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs. Benoemd wordt de heer Mr. H. A. Sijp- kens met 12 Btemmen tegen 3 op den heer Dr. B. G. Esscher, 1 op Mevr. v. Itallie, 1 op den heer Sijtsma, 3 op den heer Yer- weij en 7 blanco. Nu do benoemingen achter den rug zijn, merkt de Voorz. op, dat daarmee ook de heer Pera uit het college van B. en W. is verdwenen'. De heer Pera zegt spr. heeft gedurende vier jaren zich met grooten ijver aan zijn taak gegeven!; in het college van B. en Wl was hij steeds een belangstellend lid en' aangenaam in den omgang. Gedurende sprekers ziekte heeft de heer Pera met groote opgewektheid de .voorzittersfunctie waargenomen. Voor spr. was Jiet in die dagqn van groot belang, dat hij vervangen werd door iemand die voor de moeilijkheden! niet terugschrikte, maar die met opgewektheid en belange loos zijn taak vervulde. Persoonlijk en ook uit nam van de ge meente dankt spr. den heer Pera voor wat deze in het belang der gemeente verricht te. Als persoon had spr, hem gaarne in het college van B. en W. gehouden, maar de uitslag van de verkiezing is een andere ge weest. Spr. eindigt met liülde te brengen aan den heer Pera voor wat deze als wet houder verrichtte. (Applaus.) Hierna komt aan de orde: 27» Verdeeling van den Raad in Sectiën. In de le sectie zullen! zitting nemen de leden: Reimeringer, Mulder, Huurman, v. Hamel, Pera, Eikerbóut, Groeneveld, Eerd mans, Mevr. v. Itallie, Mevr. Dietrich en Yerweij. In de 2e sectie de leden: Mcijnen, Oost dam, Spendel, Wdlmer, Dubbeldeman, van Eek, Kooistra, Bergers, Mevr. de Stoppe laar, v. Rosmalen en Baart. In de 3e sectie de leden: Sanders, Splin ter, v. d. Wal, Sijtsma, Heemskerk, Knut tel,' v. Stralen, Wilbrink, Piekaar, .Wit mans en Coster. Do Voorz. deelt mede dat in verband met de gewijzigde inrichting, de begroo ting dit jaar iets later zal verschijnen, dan vorige jaren. tüt\ Rondvraag. De heer v. Stralen heeft vernomen dat gisteren een brugwachter is aangesteld die tot nu toe niet in gemeentedienst was, terwijl er toch veel wachtgelders zijn, w.o. die het examen voor brugwachter gedaan hebben. Spr. acht dit niet in het belang der gemeente. De heer Pera, oud-weth. zegt, dat met veel nauwkeurigheid de sollicitantenlijst is nagegaan. Volgens den w.n. directeur wa ren er onder de wachtgelders -geen ge- schikto krachten: Spr. heeft daarnaar ex pres geïnformeerd waarna deze benoeming volgde. De heer v. Eek vestigt de aandacht van den Voorz. als hoofd der politie op den gevaarlijken toestand op den over weg bij het station, als de boomen open gaan. Daar van de trap weinig gebruik wordt gemaakt is de toestand daar zeer gevaarlijk. Do Voorz. zegt toe deze zaak met den commissaris te zullen bespreken. De heer Wilbrink informeert hoe het staat met de inrichting van do nieuwe zwemplaats. Toegezegd werd, dat daarvan dit jaar waarschijnlijk nog gebruik gemaakt zou kunnen worden. Thans nu de zomertijd voorbij is, werd met de inrichting zelf nog geen begin gemaakt. In het belang van de zwemmers en ook met bet oog op de werkloosheid, hoopt spr. dat de noodige Bpoed zal worden betracht, dat althans het volgend jaar de zaak in orde is. De heer Mulder weth., zal hierop in de volgende vergadering antwoorden. Daarna wordt de vergadering gesloten. UIT DE OMGEWiBiG ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Lovink. Na opening met gebed heeft de beëedi- ging plaats der nieuw gekozen raadsleden. Als zoodanig nemen in volgorde van ouderdom plaats de heeren Joh. Vlasman, J. Gesman, Joh. v. Leeuwen, Lelieveld, G. Herngreen, Bol, D. v. Leeuwen, J. Rij laarsdam, P. v. Dijk, D. Ranke, G. de Wolf, N. v. d. Linden, D. v. d. Neut Jr., Koren, A. den Ouden, A. Nomen en G. Cocx. Na deze plechtigheid roept de Voorz. een hartelijk welkom toe aan de aftreden de Raadsleden, die als zoodanig weer her kozen zijn, hen dankend voor hetgeen zij gedaan hebben in het belang der ge meente. Hij hoopt, dat zij met denzelfden ijver van voorheen de belangen der ge meente zullen behartigen. Ook de nieuwe Raadsleden heet de Voorz. hartelijk wel kom eu hij spreekt den wensch uit, dat zij onder aangename en prettige samenwer king zullen medehelpen bevorderen den groei en bloei der gemeente. De Voorz. doet hierna mededeeling van verschillende ingekomen stukken. Naar aanleiding van de geruchten in verband met de bezuiniging, als zoude het in het voornemen liggen het Kantonge recht alhier op te keffen, deelt de Voorz. mede, dat hij zich in een schrijven tot den Minister van Justitie wendde, er op wijzende, dat opheffing hiervan zeker niet in het belang zou zijn van de gemeente en van velo plaatsen der omgeving. Op zijn verzoek wordt aan P. Yerkade een gratificatie van f 50 verleend voor vroeger bewezen politiediensten. Hierna is de wethoudersverkiezing aan de orde. Alvorens tot stemming wordt overge gaan, wil de heer Noomen namens de A.- R. fractie, waartoe hij behoort, en ook mede uit naam van het Staatkundig Ge reformeerd lid, een verklaring geven van de door deze vijf leden aan te nemen hou ding inzake de verkiezing van wethouders. Beide genoemde partijen meenen, dat bij den huidigen stand van zaken het recht en billijk is te achten, wanneer het College van B. en W." wordt saamgesteld uit vertegenwoordigers der drie rechtsche groepen. En aangezien de voorzitter van dit College behoort tot de Chr.-Hist. rich ting, fcnecnen Anti-Revolutionairen en. Staatkundig Gereformeerden, dat do beide andere zetels bchooren te worden toege kend aan dc Anti-Revolutionaire en R.-K. partij. Het zou hem aangenaam zijn, indien de ledeu, beboerende tot de overige fracties van den Raad, deze zienswijze mochten deelen en daarvan bij do stemming ook daadwerkelijk blijk gaven. De heer P. van Dijk is van .meening, dat het ook zijn goede zijde kan hebben, dat er een liberaal of vrijzinnige in bet College zitting heeft als minderheid. De verkiezing had tot uitslag: Uitgebracht op Joh. v. Leeuwen (aftr. Chr.-Hist.) 10 stemmen; G. M. Herngreen 5 st., 1 blanco, 1 van onwaarde; Joh. Vlasman (aftr. R.-K.) li stemmen, G. M. Herngreen 5 -St., 1 blanco. Do agenda wordt hierna voortgezet. Naar aanleiding van de motie van den Raad der gemeente Waddinxveen, waarin deze als zijn oordeel uitspreekt, dat de aanleg van den spoorweg Alphc-n aan den RijnGouda achterwege behoort te blij ven, sïellen D. en TV. voor deze motie en het besluit van don Raad van Boskoop voor kennisgeving aan to nemen en den Minister van Waterstaat te antwoorden, dat men met instemming kennis heeft ge nomen van zijn antwoord op een door den heer Lovink gestelde vraag. Z. h. s. goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W.-om de beloo ning van een vakonderwijzeres aan de O. L. School te Aarlandervecn te bepalen op f 50 per wekelijksch lesuur per jaar voor 2 lesuren. Z. li. st. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot het huren van lokalen voor het geven van onderuyjs tijdens de verbouwing van de school voor L. en M. IJ. L. O. aan den Oudshoornsche- weg. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van eenigo perceelen bouwgrond, gelegen aan de Concordiastraat, respectievelijk aan de heeren B. Snel en J. Gesman c.q beiden alhier. Z. li. st. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verkoop van bouwgrond in het Burge- meester-Vissrpcrk aan bet bestuur van de Cbr. Hoogere Burgerschool,voor den bouw van een nieuwe school. Z. h. st. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een aanvrage van het bestuur van de afd. Alphen aan den Rijn van den Ghr. Nat. Werkmansbond om vergunning tot straataanleg en tot overname van aan geboden grond voor straataanleg van de heeren M. Meijer e.a. De heeren v. Dijk en Noomen spreken zich hiertegen uit. Zij vragen of het stand punt van B. en W. juist is om van de be staande verordening af te wijken. Verder o.m. of het goed gezien is grond van de gemeente voor anderen bouwrijp te maken met gemeentegeld. De Voorzitter-zegt, dat het hier een noodtoestand betreft. Er is gebrek aan kleine woningen, want er wonen altijd nog menschen in schuren. Bovendien is 't een uitzonderingsgeval, om n.l. bij de Nutsstichting en Goeman Borgesiusstraat een gezonden toestand te krijgen. De heer v. Dijk repliceert en zegt, dat er genoeg bouwrijpe grond is waar woningen gezet kunnen worden. Als eigenaars hun grond bouwrijp willen maken, dan moeten zij dat maar doen zonder gemeentegeld. De Voorziltr zegt, dat de heer v. Dijk hier over het hoofd ziet welk oen verbete ring in den bestaanden toestand ter plaatse wordt verkregen. Na stemming wordt het voorstel aan genomen met 13 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren v. d. Linden, v. d. Neut, v. Dijk en Noomen. 9. In verband met bet adres van J. Wijsman alhier om verbetering van het hek voor zijn woning aan den Oudshoorn- scheweg voor rekening der gemeente in verband mot het van gemeentewege gelegd trottoir, stellen B. en W. voor hierop goed gunstig te beschikken. Verschillende raads leden spreken zich hiertegen uit waarna het voorstel wordt verworpen met 116 stemmen der heeren Coex, Joh. Vlasman, J. v. Leeuwen, D. v. Leeuwen, den Ouden en Noomen. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Bouw- en Woningverordening. Z. h. st. goedgekeurd. 11. Vaststelling van twee besluiten tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1923. Z. b. st. goedgekeurd. 12. Vaststelling van het kohier van het straatgeld over het dienstjaar 1923 op f 516.30. Z. h. st. goedgekeurd. 13. Tot ambtenaar van den burgerlijken Stand in de vacature-Steen wordt benoemd de heer J. L. van Bastelaar met 12 stem men. Op den heer A. Veenhuyzen, numtner 1 van de voordracht, werden 5 stemmen uitgebracht. 14. De" periodiek aftredende leden van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, de heeren A. D. van Vliet en H. S. van der Putte worden herkozen. 15. Hierna heeft de benoeming plaats v. Raadscommissiën. lo. Commissie van Bijstand voor de waterleiding-, gas- en electriciteitsbedrij- ven: tot leden de heeren G. M. Herngreen en M. v. d. Linden; tot plaatsvervangers de heeren P. v. Dijk en D. Ranke. 2e. Commissie van bijstand voor bet grondbedrijf: tot ieden de heeren P. v. Dijk en D. Ranke; tot plaatsvervangers de hee ren Rijlaarsdam en Koren. 3e. Commissie voor het ontwerpen der strafverordeningen: tot leden de heeren Koren, Bol en Cocx. 4-o. Commissie voor het nazien der reke ningen over 1922: tot leden de heeren D. v. Leeuwen, A. Noomen en G. de Wolf; tot plaatsvervangers G. Herngreen, N. v. d. Linden en Koren. Als voorzitter van de eerste commissie treedt op weth. Vlasman; als'voorzitter der tweede commissie weth. v. Leeuwen. Hierna had plaats de verdeeling van den Raad in afdeelingen ingevolge art. 4-8 van het reglement van orde. lste afd.: Herngreen, v. Dijk, Noomen, Bol. Rijlaarsdam, voorz. do burgemeester. 2de afd.: Ranke, Gesman, Leliveld, Ko ren, D. v. Leeuwen; voorz. weth. Vlas man. 3de afd.: v. d. Linden, v. d. Neut, Den Ouden, Crcx en De Wolf: voorz. weth. J. v. Leeuwen. Na rondvraag volgde sluiting. K ATV/IJK. Gemeenteraad. De nieuwe Raad, waarvan een 8-tal nieuwe leden, kwam gisteren, Dinsdag, bij een. 'Voorzitter: Burgemeester J. H. do Waal Malcfijt. Allereerst was aan de órde de aflegging der vereischte eeden, de zuivering3eed, en de ambtseed, vereisckt volgens de wet. De namen der leden, die voor heden nog geen lid waren, zijn: W. van Beelen Cz., W. van Beelen, J. v. Duijn, J. Houwaard, £1. Parlevliet, C. v. Tongeren, W. Wouda, L. v. d. Zwaip De Voorz. feliciteert de nieuwe raadsleden met hun benoeming. Aan de orde is dan de verkiezing van twee wethouders. Eerst wordt gestemd over de vacaturé-R. Ouwehand. De uitslag der stemming is, dat met op één na alge- meene stemmen de heer R. Ouwehand wordt benoemd. Onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, neemt de heer* Ouwehand de benoeming aan. Als tweede wethouder wordt benoemd de heer L. Kruit. Hierna zegt de Voorzitter: Alvorens tot onze verdere werkzaamhe den over te gaan, zij het mij geoorloofd enkele woorden tot u te richten. De eerste vergadering van den nieuwen Raad vindt plaats onder zeer bijzondere omstandigheden. Midden in de jubileumsweek. God gaf ons in Zijne Genade het groote voorrecht, dat wij te midden van al die beroeringen der "wereld rustig en stil mochten voortleven onder de Regeering van Koningin Wilhelmina. Dat, waar elders schok op schok de staten beroerde, onder Haar bewind orde en vastheid in onze staatsinstellingen bewaard bleven. Terecht viert daarom Nederland feest. Ook al wenschen wij te midden onzer feestvreugde de ellende, die in zooveel eer tijds bloeiende streken van ons wereld deel heerscht, niet te vergeten. En ook niet bet oog te sluiten voor bet geen binnen onze grenzen wordt 'geleden. Het zal ons bewaren voor uitbundig heid, maar onze dankbaarheid niet min der maken voor hetgeen God ons in Ko ningin Wilhelmina heeft gegeven. Zij leeft met Haar volk mede. Dat hebben wij hier in Katwijk zelf er varen. Zij bidt voor haar volk. Moge ons gebed voor haar nooit ver flauwen. Ik ben zeker van Uw aller instemming, wanneer ik U voorstel" uitdrukking te ge ven aan onze gevoelens, door bet zenden van het volgende telegram: De Raad der gemeente Katwijk biedt Uwe Majesteit, onder betuiging zijner eer biedige buide, zijn hartelijke gelukwen- schen aan. Moge God in Zijne genade Haar een lange en voorspoedige regeering schen ken. Uwer Majesteits verblijf in deze ge meente in den zomer van 1916 blijft bij de bevolking in dankbare herinnering. De Voorzitter van den Raad, DE WAAL MALEFIJT. De beer P. v. Duivenbode verzoekt ver gunning om met het bouwen in dé J. Too- ropstraat te mogen wachten. Wordt in handen gegeven van B. en W. voor prae- advies. Nu komen de verschillende stemmingen aan de orde. Tot leden van de commissie van de bedrijven worden benoemd de heer Grimbergen, die reeds zitting bad. In de plaats van den heer De Ruyter Zijlker wordt gekozen de heer C. van Tongeren. Tot leden van de commissie van fabricage worden gekozen de heeren P. Meerburg en v. d. Perk, die als zoodanig reeds zit ting hadden. Tot leden van de commissie voor het grondbedrijf worden gekozen de heeren P. Merburg en J. v. d. Perk, die deze functie reeds waarnamen. Benoeming van zes leden in de Belasting-commissie. Gekozen de heeren W. v. Beelen Czn., J. v. Duijn,' H. W. Grimbergen, L. Kruit, D. C. van Leeuwen, H. van Parlevliet. Tot voorzitter der commissie van toe zicht op het correspondentschap der ar beidsbemiddeling wordt gekozen de heer A. J. van Walsem. Punt 9: verlenging termijn ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen. In verband met het woningtekort stellen B. en W. voor dezen termijn met 6 maan den te verlengen. Hiertoe wordt besloten. De heer Wouda zegt, dat in 1914 deze woningen reeds zijn afgekeurd. Nu keurt de Gezondheidscommissie deze weer goed. Het woningvraagstuk schijnt in Katwijk nog lang niet opgelost te zijn. Spr. zegt dit als aanwijzing aan B. en W. om in deze actief te zijn. Spr. wil er thans niet tegenstemmen omdat nog geen huizen be schikbaar zijn. Het voorstel om een stukje grond te ruilen met grond van Mej. J. W. Spaar garen, wordt tevens goedgekeurd. Punt 11: Voorstel wijziging schoolgeld verordening. Het voorstel is om voor alle kinderen uit een gezin eenzelfde school geld te heffen en niet, zooals tot heden gebeurde, nl. 2de kind verminderen met 20 pCt., 3de 40 pCt., 4de 60 pCt enz. Dit is thans volgens de wet toegelaten en zal de administratie zeer vereenvoudigen. Een commissie, bestaande uit de heeren V/. v. Beelen, G. Grimbergen, L. Kruit, H. Par levliet en J. v. Duijn, zullen deze aangele genheid in studie neinen en verslag uit brengen in volgende vergadering. Wordt besloten. De termijn van kasgeldleening wordt op voorstel van B. en W. verlengd. De lee ning is groot f 85.000. Dit bedrag zal pas deze week worden opgenomen en zal af losbaar zijn 30 Nov. a.s. De heer Wouda zegt te wenschen, dat dit geld, dat dienen moet om de reeders te steunen, niet wordt uitbetaald voor aleer ook de visschers cle steungelden uitbetaald krijgen. De Voorz. zegt, dat dit geen beswaar is. De uitkeeringen zul len aan de visschers ook spoedig plaats hebben. De beer Wouda dringt aan op spoedige uitbetaling der steungelden. De Voorz. zegt, dat dit niet is een op de lange baan schuiven. De noodige spoed wordt be tracht. Rondvraag. Geen vragen worden ge steld. De heer Van Tongeren zegt o.m., dat de Raad bij do overheid moet aandringen op bezuinigen en besluiten van den Raad eer biedigen. De heer v. Duijn zou willen, dat de stukken voor de leden ook des avonds ter visie züïlen liggen. Dit zal gebeuren. Hierna sluiting der vergadering. KOUDEKERK. Gemeenteraad. A De Raad van deze gemeente heeft ïot wét-houder gekozen in de" vacal neveld den heer D. Reijneveld men tegen 2 op den heer D. D0rr«! 1 in blanco en in de vacature^' wordt deze benoemd terwijl 1 stem: co is uitgebracht. 15 SASSENHEIM. Gemeenteraad. 'Aanwezig alle leden. Voorz. de- meester. Eenige door Ged. Stalen raadsbesluiten worden voor kennT aangenomen. Aan B. en W. wordt machtigt Ieend het huisje van Post voortaan i huren voor f 1.50 per week zonden- welke als bergplaats moet dienen gemeente. De Voorz. geeft den' raad in over? het raadsbesluit voor hot plaatse een benzine-meetpomp daar de kr(! overleg met het rijkswegenreglemenl toestemming heeft vernietigd, in te h De raad gaat hiermede accoord. Be zitter deelt mede dat 2 bestekken aj5 worpen voor de buizen en brandt der waterleiding, daar de buizen k tober arriveeren en vermoedelijk s ligging einde October kan worden k nen. Voorts deelt de Voorzitter m&i van Ds. Wustenhoff aan de Wasbeck een terrein is aangekocht voor de pk van den watertoren. De lieer Spa vraagt hoe het staat met de vorderit werkzaamheden aan de waterleidi; Hillegom. De Voorzitter antwoordt dat daar niets is gevorderd noch de plaats wj toren komt noch machines of pomps; rijn aangekocht; het geheel zal èe het laatst van 1924 gereed zijn en d eerst water worden geleverd. De heer Zonneveld dringt aan cr stelling werkloozen. De Voorzitter' mede dat dit wel zal geschieden aa.! het, in verband met het werk altij; zelfden zullen zijn en naar verlos procentsgèwijze uit de 3 verschillend- meenten. Naar aanleiding van de vraag van heer Speelman zal de Voorzitter een a ven richten tot Hillegom om spoed t trachten met de uitvoering der svat dingsplannen. Comptabiliteit 1923 wordt goedgd Daarna spreekt de Voorzitter den Roest als raadslid en wethouder es scheid toe: U staat aan den mijlpaal van een langen weg op politiek terrein,maar 1 heéngaan moet de vlag niet half stok aan den top, daar U uit n wil heeft gemeend het politiek terrè moeten verlaten. Met dezelfde geve als gij dit betreden hebt gaat gij heen hebt gemeend aan .jongere krachten arbeid te moeten afstaan. De vergadi gen, die u hebt medegemaakt waren vol eerbied voor u. Uw houding waar gij voor de belangen van de gemeente opgekomen was steeds correct en waa- tot scherpte kwam goot gij steeds oliei wonden. Gij waart steeds dé rechte rnai de juiste plaats; de meest rechtsch man. Hadt gij zelf niet vrijwillig afge de groep waarvan gij zijt afgezonden u weder de eerste plaats gegeven hè God geve U nog vele jaren van va diende rust en om U te dwingen nog werf aan ons te denken biedt de Raai rooktafel en salontafel aan als onder; van vriendschap. Daarna brengt de wethouder Roest aan God. Als jongen had hij niet ven te ondervinden wat hij nu geworda Hij hoopt dat hij tot tevredenheid burgerij beeft gehandeld en moge dit zoo zijn, dan hoopt hij dat zij hemi giffenis schenke. Vijf van de zes k meesters heeft hij geïnstalleerd ilfear als dezen heeft hij niet ontmoet, daan ne gastvrijheid voor Sassenhein's »n tenen en ook als burgervader groot i;. gemeente had behoefte aan U; en ook: mede-wethouder, den heer Warnaar, k ik mijn welgemeenden dank; vooral a tijden der distributie stond hij aan z zijde. Voorts aan alle raadsleden voor: en thans en allen ambtenaren, van de ste tot de laagste mijnen welgemee dank. Daarna riep de heer Bad >r als k Raadslid den heer Roesf woord n scheid toe, schetsende zijn yo->vTï old tig jaren hebt ge het vertrouwen f: van onze gemeente. Ik breng U als o raadslid namens den geheelen Raadi Hierna voerde nog het woord weth. naar en het Raadslid Speelman, vooral deed uitkomen, dat Rcest's oï beid en plichtsbesef spreekwoordelijk worden zijn. Hij heeft gewerkt d bet dag was. Daarna sluiting. WARMOND. D9 Jubileumfeesten Voor 6 ber, morgen, geeft het programma k gende: De oranjevlag op' den ouden toren. 8.30 uur: Aankondiging hiervan dc: heraut te paarcl aan Burgemeester e: houders. Optocht naar den toren. Muziek en zang, klokgelui. Toelichting: In 1813, toen de ome ling in Den Haag was begonnen, kwa reet- in den nacht zekere Piet van Ik tijdelijk daar verblijvend naar "Was loopen, om de Oranjemannen met dea de gebeurtenis in kennis te stellen. 0: dellijk in den vroegen morgen begaves drie jongelingen van 19 jaar, W|p®' hoorn, Johannes Schoneveld en Huigl naar een oude vrouw in deze gemeenl' eenige maanden van te voren verklaard het zal' spoedig Oranje Boven wezen, dat zij een goeden voorraad Oranje schikbaar had, om zich van het bene: Oranje te voorzien. Zij togen naar mond's ouden toren en plaatsten on®" uitroep „Oranje boven" Neerland's kleur op den hoogsten top. Vijftig jaar later heeft hetzelfde wederom de vlag van den torenJp ken.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 8