Gij moet n^ö.x vergeten dat al hebt gij omtrent een© bepaalde zaak een naar uwe meening goede opinie, t-oek een ander ^ene opinie kan hebben, die beter is. Mijne lieeren, als gij uwe taak aldus op neemt, dat gij u toerust met grondige ken nis der gemeentelijke aangelegenheden, als gij u 'n eigen oordeel tracht te vormen dat getemperd wordt door waardeering voorde opinie van anderen, als gij daarbij toont een eerlijk karakter en een oprecht gemoed dan twijfel ik er niet aan of de taak, die gij hier zult vervullen zal strekken tot wel zijn der gemeente en tot uwe persoonlijke voldoening, (applaus). Dr. R. van Dijk. zegt den Voorzitter dank voor zijne vriendelijke woorden aan de Taadsledcn. De taak die spreker zich heeft gesteld bij zijn optreden als raadslid is be zuiniging. Bij hetgeen de Baad doet is ech ter de leiding van den voorzitter onmisbaar en spreker hoopt daarom dat de Voorzitter zijne voorlichting aan den Raad niet zal onthouden, (applaus). Daarna wordt overgegaan tot verkiezing der wethouders. De heer van Parera' vraagt om de verkie zing van eiken wethouder afzonderlijk te doen geschieden. De Voorzitter zegt, dat dit de meest juis te weg is en dus daartegen geen bezwaren bestaan. Spreker stelt dus aan de orde de verkiezing in de vacature van den oudsten wethouder, den heer L. M. van Noort. Bij de eerste stemming krijgen de heer Marijnen 4. de heer Oostdam 2, en de heer I- M. van Noort 2 stemmen, terwijl 2 stem men in blanco zijn uitgebracht en een van onwaarde is. Bij de tweede stemming krijgen de hee- ren P. Marijnen 5 stemmen. E. Oostdam Hzn. 3 stemmen. L. M. van Noort 2 stem men on 1 in blanco. Bij de derde stemming, die zich beperk te tusschcn de heeren Oostdam Hzn. en Marijnen. krijgt de heer Oostdam 5 stem men en de heer Marijnen 4 stemmen, zoo dat de heer E. Oostdam Hzn. tot wethou der is benoemd. Vervolgens wordt voorzien in de vervul ling der vacature E. Oostdam Hzn. Daar bij worden uitgebracht op den heer P. Marijnen R stemmen, L. M. van Noort 2 Rfemmen, E. Ocstdam Hzn. 1 stem en twee fclanc-o. De heer P. Marijnen heeft derhalve do volstrekte meerderheid verkregen en is tot wethouder benoemd. De Voorzitter zegt den loop der omstan digheden te betreuren tengevolge waarvan de heer L. M. van Noort, die zoolang met eere naast den Voorzitter heeft gezeten, die plaats gaat verlaten. Spreker herinnert er aan dat hij vooral in het begin van zijn optreden diepgaande verschillen had met den heer Van Noort, doch langzamerhand zijn die verschillen overbrugd en gaarne constateert soreker dat de laatste jaren een vriendschappelijke geest de vergade ringen van B. en W. beheersehte. Spreker ic overtuigd dat de heer L, M. van Noort den belangen van de gemeente Bteeds een warm hart toedroeg en gaarne zijné beste krachten daartoe inspande. Van het juiste inzicht van den heer Pan Noort hebben B. en W. dikwijls profiteerd. Spreker ver trouwt dan ook. dat de heer L. M. Ncort steeds met voldoening zal terugden ken aan den tijd. dat hij met den Voorzit ter en Wethouder Oostdam'tDagelijksch Bestuur der gemeente uitmaakte. Den wethouder Oostdam wenscht spre ker geluk met het vertrouwen, dat de Raad bij vernieuwing in hem heeft gesteld. Spr. verheugt zich in die herkiezing, want hij weet dat de belangen der gemeente bij wethouder Ocstdam veilig zijn en hij met hem vriendschappelijk kan samenwerken. Ook den nieuwen wethouder, den heer P. Marijnen. wordt door den voorzitter geluk, ge wenscht. Spreker hoopt, dat de heer Ma rijnen het in hem gesteld vertrouwen niet zal beschamen. Spreker zegt meermalen ondervonden te hebben, dat als de heer Marijnen aan iets medewerkt hij dan zijn beste krachten geeft en spreker hoopt dat de heer Marijnen dit thans ook zal doen. De heer L. M. van Noort dankt den. Voor zitter voor 2ijne welwillende woorden. Spr. weet. dat als het van de raadsleden per soonlijk afgehangen had, zij hem niet zou den hebben laten vallen, doch zijn niet- herkiezing is gelegen in de omstandigheid dat de raadsleden tegen hem zijn bewerkt. Spreker hoopt dat de raadsleden bij de ver dere waarneming hunner functie meer zelf standigheid zullen betrachten. De heer Marijnen dankt den Voorzitter eveneens voor het gesprokene en den Raad voor het vertrouwen. Spreker- verklaart gaarne zijne beste krachten aan het wel zijn der gemeente te zullen wijden. Bij de ingekomen stukken is een adres van diverse winkeliers om de kramen met de kermis niet meer bij elkaar te zetten', doch deze over verschillende plaatsen in de gemeente te verdeelen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak be hoort tot de competentie van B. en W. en stelt voor het daarnaar te renvoyeeren. De heer A. H. van Noort- heeft hiertegen geen bezwaar, doch wil B. en W. in over- weging geven zoo mogelijk aan het verzoek te voldoen. De Voorzitter zegt, dat indien het rede lijkerwijze mogelijk is, aan het verzoek zal worden voldaan. Vastgesteld wordt een wijziging der invorderingsvernrdening op de plaatselijke inkomstenbelasting, dit in verband met de omstandigheid, dat de invordering der Rijksbelastingen eenigszins is gewijzigd. E:j de rondvraag merkt de heer van Eeu wen op, dat hij nog een enkel woord wil zeggen over de wethoudersbenoeming. Spr. heeft fele grieven tegen wethouder van Noort, maar spreker wist geen geschikte opvolger te vinden. Met de wijze waarop - de heer L. M. van Noort hier is afge maakt zonder in de gelegenheid te zijn zich te verdedigen kan spreker zich niet vercenigen en spreker heeft daarom aan dit spel niet mede willen doen. De heer A. H. w»>, Noort zegt. da* hii dezer dagen in "de courant heeft, gelezen, dat de Burgemeester met ingang van 14 September a.s. is herbenoemd. Spreker is overtuigd, dat hij namens den gehcelcn Raad spreekt, als hij den Burgemeester met die herbenoeming geluk wenscht en het vertrouwen uit, dat de Burgemeester on der Gods zegen nog lang voor do gemeente mag gespaard blijven, (applaus). Ds Voorzitter dankt den heer A. H. van Noort voor de welwillende woorden na mens den Raad gesproten. Spreker heeft in de zesjarige periode, die hij te Noord- wijkerhout heeft- doorgebracht, veel teleur stelling, maar ook veel voldoening, veel leed maar ook veel lief ondervonden. Als spreker de balans opmaakt, dan over- heerscht echter we? het lief en spreker hoopt daarom met Gods hulp nog vele ja ren in Noordwijkcrhout te mogen blijven. Hij hoopt daarbij naar best vermogen de belangen der gemeente te behartigen en zooveel mogelijk tot voldoening der ge meentenaren werkzaam te zijn. Spreker ver trouwt-, dat hij daarbij mag rekenen op den steun van alle raadsleden, (applaus). Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Autobusdienst. De auto-omnibus- dienst N. A. is voor wat betreft den dienst van Noordwijkerhoiut op Noord- ~wijk met ingang van 2 September j 1. opgeheven. Dc Jubileumfeesten. De animo voor de deelneming aan de talrijke wedstrij den bij gelegenheid van de Jubileum!ees ten begint reeds merkbaar te worden. De Oranjevereeniging heeft haar prijzen al gekocht en heeft deze bij den heer C. van Dam uitgestald. Velen gaan ze zien en zoo ontstaat een zeer verklaarbaar animo voor de wedstrijden en voor de feesten. De commissie heeft ook dit jaar wederom een gelukkige keuze bij het aanschaffen der prijzen gehad. Naast luxe artikelen zijn talrijke practisclie prijzen tentoongesteld. Bedriegen de teekenon ons niet, dan Èullen 12 en 13 Sept. a.s. een paar feestdagen zijn, zooals slechts Noordwijkerhout weet te organiseeren. ren. Waarnemend burgemeester. Door B. en W. is tot waarnemend burgemees ter aangewezen de heer E. Oostdam Hzn. Verdronken. Gisteren is alhier verdronken P. van der Lans. De verongelukte moest over een vonder naar het land om te gaan werken. Op den vonder schijnt hij te zijn gestruikeld en in de vaartsloot gevallen te zijn, met bel noodlottig gevolg dat hij verdronk. Hij is 44 jaar oud en ongehuwd. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. In de gemeenteraadsvergadering werden tot wethouders herkozen de lieeren J. G. Bernard en J. van Dam. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. In de gemeenteraadsvergadering werden tot wethouders gekozen de lieeren W. Compeer en G. Eikelenboom. VOORHOUT. Gemeenieraad. Wij hebben reeds eenige mededeelingen gedaan (niet van onzen Voorhoutschen corr.) Hier volge een meer uitgebreid ver slag. Tegenwoordig zijn alle leden. Na beëediging der leden feliciteert do Voorz. de leden met hun herbenoeming en den heer G. Witteman met zijn benoeming als lid van dit college, heet hem welkom en hoopte, dat het hem gegeven moge zijn, zijn beste krachten in het belang der ge meente te geven. Spr. hoopt, dat de samen werking zal blijven zocals zij geweest is. De beide wethouders, de heeren War merdam en v. d. Laan, worden herbe- Doema. De Voorz. feliciteert hen met deze herbenoeming en hoopt dat de samen werking steeds, zooals zij altijd was, vruchtbaar voor de gemeente zal zijn. Spr feliciteert den Raad voor het bestendigen van den ouden vorm van het College van B. en W. Ten opzichte van het Regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin, wenscht de Voorz. te memoreeren dat geheel Neder land momenteel het groote gebeuren fees telijk herdenkt, dat voor 25 jaar onze ge- eerbiedigde Kiningin den troon besteeg. Het was toen een tijd van bloei, doch zware tijden zij daarop gevolgd, maar met Godir hulp wist H. M. ons land bui ten den oorlog te houden. Met den steun van wijze Raadsmannen wist H. M. ons land voor een maatschappelijke inzinking te behoeden. Moge 't God behagen, dat Hare Majesteit in lengte van dagen ons land op dezelfde wijze zal kunnen regeeren Op voorstel van dien Voorz. wordt beslo ten hef volgende telegram te verzenden: Aan H.M. de Koningin te 's-Gravenhage Bij Uwer Majesteits Zilveren Regee- ringsjubileum, betuigt de Raad der Ge meente Voorhout, namens de Burgerij de zer Gemeente, aan Uwe Majesteit en Haar Doorluchtig Huis hulde, trouw en aan hankelijkheid. De Voorzitter, G. BULTEN. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Hierna, wordt de heer A. v. d. Lans, wegwerker, en diens echtgenoote de Raadszaal binnengeleid, daar deze den dag herdenkt, dat hij voor 25 jaren bo vengenoemde functie aanvaardde. De Voorz. sprc-ekt v. d. Lans. als volgt toe: De Raad heeft gemeend dezen dag niet onbemerkt te mogen laten voorbijgaan. Uwe superieuren en vooral uw onmiddel lijke chef, do gemeente-opzichter, hebben ondervonden dat u steads trouw de ge meente diende en u kunt als voorbeeld ge steld worden aan anderen in gemeente dienst. Wij hadden gemeend, al is het dan op bescheiden wijze, dezen dag voor u een feestdag te moeten maken, ook voor uw echfgenooio, die al die jaren lief en leed met u doelde. Als blijk van erkentelijkheid is door de knappe handen van onzen ge- den heer Schrijn der, een c-orkonde vervaardigd, welke u a!s blijvend aandenken wordt gegeven. De oorkonde bevat alles wat op uw beroep be trekking heeft. U vindt daarop „Arbeid Adelt", het wapen dor gemeente Voorhout en bovendien de zon, die zoozeer uw werk bemoeilijkte. Naast dezo oorkonde wenscht de Raad u een enveloppe met inhoud to overhandigen. Moge het u gegeven zijn nog lang van den goeden toestand dei- wegen te prófiteeren. De heer P. N. Vos ter, gcmc-ente-opzich- tcr, verkijgt hierna het woord, spreekt ook zijn waardeering uit over het werk van den lieer Van der Lans en brengt hul de en dank aan don Raad voor de eer aan v. d. Lans gebracht en hoopt nog lang in v. d. Lans een goede werkkracht te hebben Wethouder v. d. Laan cn de heer Colijn memoreeren den toestand der wegen van vóór 25 jaren en zeggen dat door de krach lige hand van v. d. Lans, onder leiding van den gemeente-opzichter, in die jaren heel wat verbeterd is. De heer v. d. Lans dankt hierna voer de hulde en gaat den dag verder in huisclijken kring doorbren gen. Verder is ingekomen een bericht van Ged. Staten, dat zij de verlaging van 50 op 30. opcenten op de Rijksinkomstenbe- lasling goedkeuren. Wordt voor kennis geving aangenomen. De begrooting 1924 wordt den Raad aan geboden en ziet er als vólgt uit; Gewone dienst: ontvangsten f 60048.70: uitgaven id., batig saldo nihil. Kapitaal dienst: ont vangsten f 2202.38; uitgaven nihil, batig saldo f 2208.38. De begrooting wordt ge steld in handen van een Commissie, be staande uit de heeren: Colijn, Roozen en Nijssen. De hegrooting 1923 wordt in ontvang sten en uitgaven m?t f 17650 aangevuld. Bij de rondvraag brengt de heer Wit teman dank aan den Voorz. voor de sym- pathieko woorden tot hem gericht. Spr. had liever niet de plaats van den heer v. Werkhoven ingenomen, doch de volks wil heeft zich weer anders geuit. Wethouder v. d^Laan dankt den Voorz voor de vriendelijke woorden tot wethou ders en Raad gericht, en zegt, dat de goe de samenwerking voor een groot deel aan den Voorz. te danken was. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over. WASSENAAR. Gemeenteraad. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad de zer gemeente. Tegenwoordig waren alle le den. De Voorzitter opent de vergadering en richt allereerst het woord tot den nieu wen Raad. Hij hoopt, dat de goede voornemens waarmede de nieuwe Raad ongetwijfeld bezield is, in daden zullen worden omgezet Hij hoopt voorts, dat dezelfde goede geest en aangename samenwerking zal worden ondervonden, waarmede ds oude Raad bcm steeds tegen trad. Hij heet de leden voorts welkom bij de taak om mede te helpen aan het besturen van het schoone Wassenaar. Vervolgens leggen alle leden in handen van den Voorzitter do vereischte eeden af. Tot wethouder wordt benoemd in de vacature Mansvelt de heer J. Mansvelt met 11 stem men, 1 blanco en 1 op den heer Ruys, in de vacature Rooijakkers de heer A. L. Rooij- akkers met 11 stemmen, 1 blanco en 1 op den heer Ruys, Beide heeren danken voor het vertrouwen in hen gesteld en verklaren de benoeming aan te nemen. Medegedeeld wordt de correspondentie met den heer Jochems gevoerd inzake het voetpad langs den Zijdeweg. Vervolgens wordt medegedeeld de uitslag van de aan besteding der kleinbestrating van den Groot-Hoensbroekschen weg en de Oprij laan. Aan den laagsten inschrijver wordt het werk opgedragen. Mededeeling, dat het 2e deel der geldleening tot een bedrag van f 232.150 zal worden geplaatst bij de Eer ste Nederlandsche Verz. Mij. te 's-Graven hage tegen 5'A pet. en een provisie van V\ pet. De voorwaarden worden goedgekeurd. Besloten wordt in afwijking van het advies van den Inspecteur van het Lager Onder wijs, dat in de.R. K. Meisjesschool centrale verwarming worde aangebracht. Op een drietal aanvragen om verder te mogen bouwen dan op een afstand van 10 Meter van den openbaren weg wordt gun stig beslist. Request van de vergunninghou ders in deze gemeente om bij de a.s. fees ten geen tapverbod in te voeren. De voor zitter zegt. dat er altijd twee stroomingen geweest zijn, één voor een finaal, en een ander voor oen beperkt tapverbod. Thans v/as door hem bepaald, dat er beide dagen niet getapt zou worden. Hij heeft daarin steeds den Raad gehoord en zich aan 's Raads besluit gehouden. Voor dit jaar was er door de regeering op aangedrongen en daarom had hij gemeend de zaak bui ten den Raad te kunnen afdoen. Dit request vraagt echter een beslissing van den Raad. Wil de Raad een tapverbod, dan zal een verordening moeten worden vastgesteld. De heer Pove Kluit zegt, dat hier altijd ordelijk feest gevierd wordt. Hij vindt dus instelling van een tapverbod niet noodig. In Leiden is zulks ook niet gebeurd. De heer Versteeg is er ock niet voor. Hij is van meening. dat de waarde erg overschat wordt. Bij verbod wordt drank geschonken, waar zulks in het geheel niet geoorloofd is. Dc heer Prins vraagt, wanneer de Raad geen tapverbod uitvaardigt, de Burgemees ter op enkele uren het tappen zou kunnen verbieden, om excessen te voorkomen. De voorzitter antwoordt, dat hij, wanneer do Raad niet besluit tob invoering van een tapverbod, de gewone maatregelen zal toe passen. De heer Mansvelt. is voor een tap verbod. De regeering wenscht dit voor een paar dagen kan men zich toch wel ont houden. De heer Rooijakkers vraagt, of cf het niet beter zou zijn de medewerking van de caféhouders te vragen -om geen drank te schenken aan menschen, die reeds teveel gehad hebben. De heer Van Barne- veld zegt, dat het adres alleen van belang hebbenden afkomstig is. Dit legt bij hem geen gewicht in de schaal. Hii is voor yoering tapverbod. De heer Prins zegt, dat het adres ooi: hem geeno aanleiding geert om ecu standpunt in te nemen. Hij voelt niets voor gedwongen braafheid. Hij ver wacht meer succes voor maatregelen, zoo als andere jaren. De heer J. C. Vogels is voor het tapverbod. De alcohol brengt veel ellende in de huisgezinnen. El ke gelegenheid om daaraan paal en perk te stellen dient te wordin aangegrepen. De heer Th. Vogels is tegen een tapver bod. Dc Voorzitter gaat hierna tot stem ming over. Voor een tapverbod zijn de heeren: Van Barneveld, Mansvelt en J. C. Vogels. De overige leden zijn er tegen. Deze laatsten stellen een motie voor om den Burgemeester te verzoeken het tappen te verbieden op die uren, welke hij wensche lijk zal achten. Deze motie wordt aange nomen met 10 tegen 3 stemmen. Tot Voorzitter van Gascommissie wordt herbenoemd de he?r Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's Gravezande, tot lid wordt herbe noemd met 9 stemmen de heer A'. Versteeg c-n bij herstemming tusschen de heeren D. Th. Ruys en C. C. van der Kroft wordt be noemd met 7 stemmen dc heir D. Th. Ruys Allen nemen de benoeming aan. De dok terswoning wordt weder voor een jaar ver huurd aan F. van Praag. Van de geldlee ning voor de overname van den Electrische Centrale worden uitgeloot de nummers 47, 79, 154, 188, 236, en 272. De begrooting dienst 1923 wordt in ontvangst en uitgaaf ver hoogd met f 187-180.en f G00.Goedge keurd worden de wegenplannen, ingediend door de heeren Baerends en Wouters. Bij die van Hoogwolde wordt de voorwaarde opgelegd, dat in de weger, gasbuizen en electriciteitskabels worden gelegd. De heer Prins informeert, hoe het staat met het uitbreidingsplan, m. a. w. in hoe verre er met het. ontwerp reeds rekening wordt gehouden. De Voorzitter zegt, dat voor elk plan en elke aanvraag overleg wordt gepleegd. Aan het uitbreidingsplan wordt met den meesten spoed gewerkt. Alsdan is aan de orde een request van de Wassenaarsche Bouwvereeniging, waar bij-wordt gevraagd 'n crediet van f 300.000 voor de stichting van 60 arbeiderswonin gen in het Oostdorp en 40 woningen aan het Kerkehout. Bij het Bestuur is een aan bieding ingekomen voor den bouw dier woningen tegen f2200 per woning. Gere kend wordt, dat een som van f 80.000 zal benoodigd zijn voor aanleg van straten en riolen en storting van oen bedrag in het wegenfonds der gemeente. B. en W. advi- seeren tot inwilliging van het verzoek, of schoon wellicht het risico geheel voor re kening der gemeente komt, doch zij hebben oog voor den gunstigen toestand der ver- eeniging en zijn van meening, dat het werk ook eenigszins zal tegemoet komen aan de werkloosheid. De heer Ruys licht het plan nader toe. Hij wijst er op, dat de woningnood nog zeer groot is. De lijst bevat nog 100 namen van woningzoeken den. Hij zet uiteen hoe men tot dit plan gekomen is. Men heeft een prijs vastge steld en daarna plannen gevraagd voor den bouw. Van de ingekomen plannen, is dat van den heer L. Vingerling het beste. Bij de beslissing is groote haast in ver band met schommeling der materiaalprij- zen. Ook moet de algemeene vergadering nog gehouden worden. Om echter tijd te winnen, zou men reeds gaarne thans een principieele beslissing zien. De heer Drop had gaarne het plan eens bestudeerd, vooral de financieele opzet van het plan had hij gaarne eens uiteengezet gezien. Hij zon daarom de zaak liever in een volgen de vergadering behandelen. De Voorz. vindt het zeer juist, wat de heer Drop ge zegd heeft, doch isf van meening, dat do beslissing niet langer kan wachten. De heer Drop kan zijn stem er niet aan ge ven. Hij wil eerst de juiste cijfers kennen en de voorwaarde, waarop de steun zal worden gegeven. Verschillende gemeenten hebben reeds financieele schade geleden. De Voorz. antwoordt, dat die schade reeds bestaat. Vooral do laatst gebouwde huizen zijn veel te duur gebouwd. Bijna alle bouwvereenigingen zitten met strop pen, zoodat het niet uitblijven kan, dat het Rijk gaat helpen. Komt het eenmaal zoover; dan zal de Wassenaarsche bouw vereeniging in gunstige conditie verkee- ren. De heer Wouters betoogt nog eens, dat er hij de beslissing groote spoed moet worden betracht. Het lijdt geen twij fel, of het gedane aanbod is zeer goedkoop De heer Prins vraagt, waarvoor het noo dig is, wanneer de bouw maar f 2200 kost, dat een bedrag van f 3000 wordt geno teerd. Wijders vraagt hij, voor welke be woners de huizen bestemd zijn; is het voor te importeeren* menschen of voor Wassenaarsche ingezetenen en wil de aan nemer garandeeren, dat hij alleen Wasse naarsche ambachtslieden zal te werk stel len? De Voorz. zet uiteen, dat de f 800 voot aanleg van straten en rioleering, gas en electrisch licht is bestemd, doch dit alles komt ten slotte voor een groot deel ten bate der gemeente. De storting van f4 per M2 aangelegde straat wil hij voorts handhaven om geen precedent te scheppen. Verder kan de voorwaarde wor den opgelegd, dat- de aannemer Wasse naarsche ingezetenen te werk stelt, mits het goede krachten zijn. Tenslotte zal de Vereeniging zich moeten verbinden om de woningen zooveel mogelijk aan inge zetenen to verhuren. Met dit laatste stemt do heer Versteeg volkomen in. De heer Wouters merkt nog op, dat die som van f 800 niet geheel drukt op de te bouwen huizen, hiervoor worden ook straten en toegangswegen gemaakt, waardoor meer bouwgrond beschikbaar komt. Ten slotte zullen daaruit worden bestreden de kosten van een schuurtje hij elke woning en die van een dagelijksch opzichter. De heer Van Barneveld vindt het gewensclit dat, do meest eenvoudige woningen worden ge bouwd. De heer Mansvelt wil de zaak Oen poosje uitstellen. De Voorz. betoogt nog maals, dat daarop niet kan worden ge wacht. Do heer Th. Vogels heeft do tee- kening ingezien 'en kan niet zeggen, dat het plan hem meevalt. Alles is zeer klein en daaronï wil hij niet tc veel'van die woningen bouwen. In stemming gebracht wordt met 12 tegen 1 sïera in pri;iC1- besloten een crediet van f300.000 toe, sljian. Bij de rondvraag vraagt de heer Va Barneveld, of het niet mogelijk is, de bi! de gemeente ontslagen arbeiders aan werk' to helpen. 33. cn W. zullen trachten zoo veel mogelijk werk te vinden. Enkele we* gen zullen worden verbeterd. De heep Drop informeert, of de nieuwe po, li tie verordening spoedig kan worden te* gemoet gezien. De Voorz. zegt, dat er ijverig aan gewerkt wordt. Dc heer Priü8 zag de nieuwe straat" Zandhofstraat lie. ver verdoopt in Zandhorstslraat. Wordt' met 9 tegen 4 stemmen goedgevonden. De heer Versteeg vraagt, of de Commissie voor openbare werken niet moet worden herbenoemd. De Voorz. zegt, dat deze le. den nog deel uitmaken van den Raad Het was bovendien meer ccn commissie ad hoe. Op voorstel van den heer Versteeg wordt de Commissie bij acclamatie her- benoemd. De heer J. G. Vogels vraagt of er van de werklieden, die door -over name der parkwegen werkloos zijn ge- worden, niets te doen is. De Voorz. zegt, dat op hen in de eeTste plaats zal worden gelet. Ook zou de heer Vogels gaarne zien dat de huren van de huizen der bouwver eeniging St. Willibrordus werden ver. laagd. Do Voorz. zegt, dat hij loondaling de huren ook wel zullen dalen. Hij raadt aan, zich tot den Minister te wenden. Ten slotte memoreert de Voorz. de feestviering Hij stelt voor, aan H.M. dc Koningin oen telegrafische gelukwensch to zenden. Met algemeene stemmen wordt besloten het navolgend telegram te zenden: De Raad der gemeente -Wassenaar, vol tallig vergaderd, geeft, op verzoek van den Voorzitter uiting aan de diepgevoelde behoefte om Uwe Majesteit de verzekering te geven van zijn onwankelbare trouw en liefde en veroorlooft zich zijn dankbare gelukwenschen aan te bieden hij de her- denking van Uwe Majesteit's 25-jarige en gezegende regeering over ons dierbaar Vaderland. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemententoonstelling „Flora". Dinsdagmiddag had alhier, in bijzijn van een beperkt aantal genoödigden, w.o: B. en W. en de bestuursleden van de Oranje- Vereen. met hun dames, de officieele ope ning plaats van de bloemententoonstelling in „Flora". De heer T. Kralt, als Voorzitter van „Flora", riep de aanwezigen het welkom toe. Spr. verheugde zich in deze tentoonstel ling, in de eeTste plaats omdat deze werd gehouden naar aanleiding van het jubi leum van H.M. de Koningin. Had „Flora" tot nog toe alleen geld uitgegeven voör zaken, thans durfde liet bestuur zich wel een luxe-uitgave ver oorloven, êen bewijs van den bloei der vereeniging, waarover spr, eveneens ver blijd is. Niet minder is hij dat echter over den., ondernemingsgeest van de kweekers. Hier worden Dahlia's getoond, die met een enkele uitzondering hier zijn ge kweekt, gewonnen en veredeld, en waar-' onder die laatsten een soort de groote gou den medaille mocht verwerven, dankte spr. de kweekers, door wie een dergelijke ten toonstelling georganiseerd kon en mocht worden. Spr. bezocht wel eens tentoonstellingen ook in steden, die bij deze ver in de min derheid bleven. Spr. dankte voorts de Commissieleden voor hun arbeid, inzonderheid den heer A. Overvelden. Spr. hoopte, bij een in Februari a.s. te houden tentoonstelling, weer op den steun van den heer Overvelde te moge rekenen. De jury, met aan het hoofd de heer Witte uit Leiden, die zoo spontaan haar taak in dit dorpje op zich nam, niettegenstaande de leden zoo vaak vereerendc verzoeken uit groote steden bereikten verdiende eveneens, grooten dank. En ten slotte de inzenders. De Voorzitter dankt voorts aan allen die. bijdroegen tot deze tentoonstelling, ook door medailles ter beschikking tc stellen. De Voorzitter wensclite den inzenders een druk bezoek en veel succes en ver klaarde de tentoonstelling daarna voor geopend. Vervolgens spraken achtereenvolgens ds heer E. Tb. Witte, lid der jury, voorz. yan de afd. Leiden van de Ned. Dahlia's A er. en van den Ned. Tuinbouwraad de lieer J. L. Bosscbieter, burgemeester der gemeentel de beer S. Schoneveld, voorzitter van de afd. Rijnsburg van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en van den Bloem- kweekeisbond ie Haarlem, en de heer adr. den Heijei'. voorzitter van dc Veiling?®* eeniging „Bloemenlust." De heer T. Kralt antwoordde mot een enkel woord. Namens „Flora" werden vervolgens genoodigden uitgenoodigd lot een lunti bij den heer H. Goster. Toegekend zijn de navolgende on derscheidingen: G. Viancn groote £01'* den medaille, groep dahlias: id. Yl?1*a., zilveren medaille, groep planten: G. v\ kleine gouden medaille, groep dahlia s; J verguld zilveren medaille, bloemwerk; 1 bronzen medaillo id; D. L. Grulleniain kleine gouden medaillo groep planten, i zilveren medaille groep dahlia's; 6e Blase- verguld zilveren medaille dahlia's; G. v. Beelen zilveren meda* groep dahlia's; P. v. d. Meer medaille tuinvaas; T. Kralt verguld ren medaillo groep gladiolussen; J- ?e s.' io-rk zilveren medaille groep delpbun id. bronzen medaille groep dahlias, e Zandbergen verguld zilveren mea groep bloemwerken; de Vletter en moncl bronzen medaille groep ring; J. GrasJiergen bronzen medaillon dahlia's. v i De jury bestond uit do heeren J- Witte, J. G. Ballego, Leiden, P. v. vu v. Eg mond Oegslgeest; J. Braun, - i

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4