Overreden en gedood. F" steravond omstreeks 9 uur is te Ai- lerdam een ernstig ongeluk ge beurd. Een 60-jarig man wilde nabij het Weesperplein de tramrails oversteken. Op hetzelfde- oogenblik kwam een auto tus- schen de beide vluchtheuvels, betgeen niet geoorloofd is, en reed den man aan, die in zeer bodenkel ijken toestand naar het Israëlitisch ziekenhuis op de Nieuwe Keizersgracht werd overgebracht. De chauffeur, aan wiens schuld het ongeval te wijten is, reed door, maar het nummer van den auto is aan de politie hekend. In den laten avond is de 60-jarige man, wiens naam hedennacht nog met hekend was, aan de bekomen verwondingen over leden. Man over boord geslagen. Op Zaterdag j.l. 2 uur n.m. is van het zeilloggerschip .,V. 6153'reederij Aven- boon, te Vlaardingen, over boord geslagen en. verdronken Bernard van Hoorn, 17 jaar, wonende te Rotterdam. Het ongeval is geschied, doordat van Hoorn het berg hout schoon maakte en het schip slin gerde, waardoor hij, over de verschan sing hangende, het evenwicht verloor en overboord sloeg, waarna hij onmiddellijk in do diepte verdween. SPORT VOETBAL. A.,S. C. in het nieuwe seizoen. A. S. C. zal vermoedelijk met hetzelfde elftal in de eerste klas uitkomen, als waar mede het kampioenschap van de tweede Mas en van de extra-competitie werd be haald. Een kleine wijziging is mogelijk, daar de A. S. C.-spelers Linck en v. IJssel- dijk, die in hun cadettentijd voor Velocitas speelden, thans weer voor A. S. C. zullen uitkomèn. De vermoedelijke samenstelling luidt: Blom of "\Vamsteker Jr., doel, Jos- jon, Warns t-eker Sr., of Linck achter, Vree ken, Eoem, Stephanus of v. IJsseldijk mid den, v. Welscnes, Brouwer, de Ruijter, Dr. Je Bruijn, v. d. Mark of Linck voor. CRICKET. Promotie- en degradatiewedstrijd. Zondag wordt te Leiden gespeeld de pro motie- en degradatiewedstrijd Ajax—Rood (Vit. UIT DE OaHSEVBRG ALPHEN AAN DEN RIJN. De jubileumfeesten. Als Alphen feest viort ter gelegenheid van de Oranjefeesten, dan viert heel de be volking feest. Nog meer is zulks nu het geval, waar het de jubileumfeesten betreft. Geheel Alphen is in feesttooi. Overal groen en bloemen en vlaggetooi. Eerepoor ten zijn opgericht en versierd met groen cn bloemen. Dat is het werk van Alphen's bevolking,d ie zeer Oranjegezind is. Dagens cn weken geleden reeds zijn er buurtcom- missies gevormd, die voor do versiering der straten zouden zorgen. En zij hebben er eer van. De eene straat is al mooier dan de ander en vanaf Maandag zijn vele han den bezig geweest met het aanbrengen der versiering. Het plaatselijk huldigingscomité, met als voorzitter de burgemeester dr. H. J. Lovink, heeft met bekwaamheid een feest programma in elkaar gezet, dat klinkt als een klok en waarvan de hoofdschotel vormt de historische optocht. De dag werd begonnen met koraalmuziek van half acht tot negen uur, gegeven door ie Christelijke Muziek vereeniging „Arti et Religioni" directeur de heer W. J. Smol ders. De uitvoering werd achtereenvolgens gegeven in de Prins Hendrikstraat, op het Kerkplein, in het Burgemeester Visser park, voor het Nutsgebouw en voor bet Raadhuis in de Raadhuisstraat. Te half tien had er in verschillende ker ken een dankstond plaats. Even voor den middag had de kinder optocht plaats. Omstreeks 900 kinderen der hoogste klassen van alle lagere en M. U. L. O.-scholen begaven zich in op tocht van het terrein der Martha-Stiehting naar het feestterrein, het terrein van de Christelijke H. B. S. Daar werden onder leiding van den heer J. Tuinman gezongen het Wilhelmus", „Geluckig Vaderlant" en een „Feestlied." In de Hooftstraat werd, narlat een kleine rondgang was gehouden, de stoet ont bonden. Het glanspunt van den dag was de groote historische, optocht, voorstellende: 1. Het aloud Oranjehuis verdreven en 2. Het Oranjehuis in eere hersteld van 1795 —1813. Over dezen optocht, die gevormd werd door niet minder dan 272 personen en waarvan de twèc hoofdgroepen verdeeld waren in la kleinere groepen, morgen nadere bijzonderheden. Te 3 uur vingen de volksspelen aan op bet feestterrein. Hedenavond te 7 uur is er concert op het feestterrein, terwijl het feest besloten wordt met een groot schitterend vuurwerk. AALSMEER. Gemeenteraad. Gekozen tot Wethouder zijn de heeren J. C. M. Mensing (vrijz.) en Jb. Alderdcn Dz. .S. D. A. P.) BOSKOOP. Gemeenteraad. Tot wethouders zijn benoemd de he-jren E. Guldemond (a.-r.) en J. van Gelren ("^j- fcinnig)', die beiden do benoeming hebben aangenomen. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Gekozen zijn tot wethouder de heeren O. A. de Bruyne (a.-r., aftr.) en M. P. Splin ter (chr.-hist.). NIEUWE-WETERING. Jubileumfeest. Ook hier staan de ingezetenen weldra voor twee vreugde- vollo dagen: 19 en 20 September. Het programma biedt zoowel voor. do verschil lende leeftijden der burgers en burgeres sen als voor allen in liet algemeen een rijko verscheidenheid. Veel zal natuurlijk afhangen van het Weer. Deze week wor den de prijzen aangekocht, waarvoor de commissie, dank zij de milde bijdragen van oud en jong, een bedrag van f 250 kon beschikbaar stellen. Menige commissie zal jaloersch zijn op het zeer gunstig gelegen feestterrein: een flinke weide, gratis aan geboden door den lieer P. Straathof. De feestvierenden en liet drukke verkeer op den hoofdweg zullen dus geen last van elkaar hebben. Een matig tarief voor de goedo consumptie zal ook wel naar ge noegen der deelnemenden zijn. OEGSTPiEEST. De Jubileumfeesten. 't Is een aardig gezicht in Oegstgeest: al die versierde buizen en tuinen. Alles wat de menschen aan oranje, vlaggen, groen en lampions bij elkaar konden, krijgen, hebben zij gebruikt, om hun hui zen smaakvol te sieren en het Jubileum feest te vieren. De villa van den beer Zaalberg is het mooist versierd. Ze is behangen met groen en oranje; en ook aan den tuin is veel moeite besteed.. Vanavond zullen de lampjes en lampions, vooral de groote bovenop, de stemming nog verhoogen. En verder is het meerendeel van de huizen der Oegstgeesters op alle mogelijke wijze versierd, 't Is te hopen, dat het weer zich goed houdt. De winkels houden dezer dagen een étalage-wedstrijd. De verschillende uit stallingen zijn reeds gisteravond bekroond geworden. Wij kunnen niet alle jubileum étalages gaan beschrijven; wij zullen er slechts een paar noemen, wat de lust moge opwekken om zelf te gaan zien. "7 Bij het uitstappen aan halte „Ende geest" werden wij dadelijk aangetrokken door de étalage van den heer Hoogeveen met het marsepeinen paleis der Koningin waarnaast de zeer smaakvolle uit stalling van den heer De Bruyn. In de Kempënaerstraat was het een echte wed ijver. Bij den rijwielhandelaar Overvliet troonde voor de vensters de Ned. Maagd, die in plaats van briesckende rossen, rij wielen beteugelde. Verderop de heer Duyverman met een smaakvolle étalage. De heer Schrijvers had een buste van de Koningin onder een troonhemel in kroon vorm aan den gevel geplaatst. Bij den heer Woestenburg vertoonde de étalage een volledig gegarneerde keuken, wat voor onze huisvrouwen zeker belangwekkend moet zijn, en bij den heer Van der Kloot prijkte trots ons wapen in een rand van paarse asters. Ook in de Deutz- en Geversstraat waren mooie étalages. Achter de winkelruiten van den heer Labree lagen oranje-lekker nijen; heerlijk! Van do étalages van gel- broeders Koelman was zeer veel werk gemaakt; zoo zagen wij de sneeuw neer- dwarrelen in dichte vlokken op een partij- gloeilampen. En bij slager Hofman was een dikke varkenskop met de tong uit den bek het middelpunt van do aardige uit stalling. In de Geversstraat trok do win kel van den heer Kraaneveld door een eenvoudige, maar smaakvolle versiering de aandacht. Hiermee sloten we den winkelschouw en we brachten een kort bezoek aan Oegst- geest-Kerkbuurt, waar de inwoners al even enthousiast het feest vierden. Een werkelijk mooie eerepoort heeft men op gericht en dehuizen zijn aardig versierd. Vandaag is het feest waarover mor gen meer. De Jury voor de etalagewedstrijd be stond uit de H.H.: Ten Cate, Visser, Zwollo (Leiden.) De volgende prijzen werden toegekend: Eereprijs A. J. Duijverman, verg. zilv. med. van de Burgemeester (Eere-voorzit- ter). Voor de mooiste étalages: le pr. Gebr. Kcelman, verg. zilv. med.; 2e pr. W. Overvb'efc, groot zilv. med.; 3e pr. J. M. Hoogeveen., Mein zilv. med.; 4e pr. Firma F. v. d. Kloot, klein zilv. med.; 5e pr. Ed. H. de Bruijn, bronzen med.; 6e pr. A. L. Kouwens, eerv. vermelding. Voor de meest doeltreffende etalage, le pr. W. J. Woestenburg, verg. zilv. med.; 2e pr. G. M. Hofman, groot zilv. med.; 3e* pr. M. Kraaneveld, klein zïlv. med.; 4e pr. J. G. Schrijvers, Hein zilv. med.; 5e pr. Maison Labree, bronzen med.; 6e pr. H. v. d. Leedem, eerv. vermelding. De Jury voor de gevel versiering en ver lichting was samengesteld uiit de H.H. Ballego, Kriest, Hosman, ook te Leiden. Hiervan is do uitslag: Versiering: le pr. W. Zaalberg, 2o pr. Dr. Timmermans, 3e pr. D. E. Wijntjes, 4e pr. Wicringa, 5e pr. Leemans. Verlichting: le pr. W. Zaalberg, 2e pr. Dr. Timmermans, 3e pr. Wijntjes, 4e pr. Knijnenburg, 5e pr. H. Pel. TER-AAR. Ongeluk. Het drie-jarig zoontje van H. G. Vis te Korteraar had het ongeluk bij een val een been .te breken; de onge lukkige kleine werd ter behandeling in bet St. Elisabetli-Gasthuis te Leiden opge nomen. VOORSCHOTEN. De Jubileumfeesten. Sedert eenige dagen heerschte in onze gemeente een meer dan gewone drukte om verschillend» zaken in orde le bren gen, voor do Jubileumfeesten. Vele versie ringen zijn aaitgebracht en aan de vele woningen wercl gelegenheid gemaakt om te kunnen illumineercn. Geheel Voorscho ten is in vlaggen tooi; gistermorgen is do feestviering begonnen met een godsdienst oefening in de verschillende kerken. In de R. K. kerk is een plechtige Heilige Mis opgedragen door den Zeereerwaarden heer P. Meijer, pastoor der parochie, daarbij geassisteerd door den Weleer waarden hoer G. Henning. kapelaan der parochie als Diaken, dm Weleerwaarden pater J. Meijer als subdiakenen den Eer waarden heer P. Doeswijk als Geremo- nlarlus, waarna Je lofzang „Te Deum Laudamus" werd gezongen terwijl de klokken der parochiekerk lustig beierden. Te 10 uur had een Godsdienstoefening plaats in de Ned. Hervormde .Kerk en te vens in do Gereformeerde kerk. De gods dienstoefeningen zijn druk bezocht. In den namiddag kwamen do schoolkin deren hijeen cn werden opgesteld, in do laan van het kinderhuis „Voordorp" al hier. Velo versieringen zijn door de kin deren medegebracht, waarvoor prijzen werden uitgeloofd. Voor do opstelling van den stoet werden de versieringen door de kinderen medegebracht, waarvoor prijzen werdenuitgeloofd. Voor de opstelling van den sloet werden de versic^fngen door de Jury do heeren: J. Eggink, W, Gips, do Jong en F, Limburg beoordeeld en was do uitslag als volgt: toegekend werd aan: J. M. Barmetlos lo prijs, 2e prijs Cor Dijk man Ad., 3e prijs Leentje Waasdorp, 4e prijs drie kinderen Dr. Sirks, 5e prijs G. van Veen. 6o prijs A. Jacob Meijer Wz., 6e prijs B. A. J. Weselo, 7e prijs L. S. de Graaf, 8e prijs Gor Waayer, 9e prijs Ida Limburg, 10e prijs Annie Meyer, lie prijs Koba Riethoven, 12e prijs Nelly Los, 13e prijs A Jan Versteegen, 13e prijsB Mijntje de Best, 14e prijs A C. van Wissen, 14e prijs B Betje van der Heiden, 15e prijs Neeltje van der Lee, 16e prijs Gor Zonneveld, Daarna zette de kinderstoet zich in be weging onder geleide van de hoofden, onderwijzers en onderwijzeressen der verschillende scholen. De optocht werd voorafgegaan door agenten, waarna een landouwer bespannen met twee paarden, waarin een viertal commissieleden geze ten waren. Een tweetal harmoniegezel schappen n,l, het Harmoniegezelschap „Benvenuto" en het R. K. Harmoniege zelschap „St. Laurens" vergezelden den optocht en onder vrooliikA tonen mar cheerden de kinderen naar het dorp, waar bij de muziektent gezamenlijk eenige lie deren onder leiding van den beer M. La- keman werden gezongen. Na afloop had de tractatie plaats op de speelplaats der openbare lagere school waar de kinderen op versnaperingen wer den onthaald. Voor de kinderen beneden 9 jaar werd daarna een poppehkastver- tooning gegeven op het speelplein der R. K. Jongensschool door den heer M. J. Willenbach, uit Den Haag, die zijn hoog staand en kunstzinnig spel de kinderen ten zeerste vermaakte. Vervolgens hadden voor de oudere Jon gens en meisjes kinderspelen plaats in de Voorstraat, n.l. voor jongens van 9 en 10 jaar „Tonnetje rollen" waarbij de prijzen werden behaald door: le prijs A. v. d. Waard, 2e prijs N. van Oosterom, 3e prijs J. Anker, 4e prijs A. Fortgens, 5e prijs J. Sirks, 6e prijs G. Langeveld, 7e prijs J. de Bruin, 8e prijs J. Jansen, 9e prijs B. Schmal, 10e prijs H. Noort, ,11e prijs W. Hoogenboom, 12e pri5s Nico van Oosterom. Voor jongens van 11 jaar en ouder: „Koekhappen". Do prijzen werden be haald door: P. van Veen le prijs,. 2e prijs A. Wuppers, 3o prijs W. de Jel, 4e prijs J. Mens, 5e prijs W. Smink, 6e prijs F. Aardboden, 7e prijs W. Wolfswinkel, 8e prijs H. Mens, 9e prijs H. van Mulligen, 10e prijs L. Bouthoorn, 11e prijs W. Strom, 12e prijs W. van Heiningen. Voor meisjes van 9 jaar „Schijfprik- ken", waarbij de prijzen werden behaald door: le prijs T. Planje, 2e prijs D. Hoo- gendoorn, 3e prijs L. Nouwens, 4e prijs A. Nachtegaal, 5de prijs G. v. Houten, 6e prijs C. den Hollander, 7de prijs T. van der Marei, 8e prijs M. Popejus, 9© prijs D. van Haaster, 10 prijs A. Wes- selo, 11e prijs A. van Leeuwen, 12a prijs W. Zwijnenhurg. Voor meisjes van 11 jaar en ouder „Balwerpen" de prijzen werden behaald door: le prijs G .Geldorp, 2e prijs G. Kley Se prijs A. Dtiymveld, 4e prijs J. van Al phen, 5e prijs C. Vlag, 6e prijs J. van [Vliet, 7o prijs G. Verloop, 8e prijs M. Boot, 9o prijs G. de Jong, lOo prijs G. van der Krogt, 11e prijs M. van Santen, 12e prijs A. Zieren. Tevens had te twee uur de opening plaats van de Huisvlijttentoonstclliug, die gehouden wordt in do lokalen van de Christelijke Bewaarschool in de School-! straat. Te midden van prachtige handwerken, kleurige schilderijen, en sierlijk houtsnij werk groepeerden zich de commissie van de huisvlijttentoonstelling om den voor zitter der feestcommissie, den burgemees-; ter. die de openingsrede uitsprak. Daarna had de opening plaats van de pluimveetentoonstelling, die plaata had in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school. Wederom was onze burge meester zoo bereidwillig deze plechtig heid te verrichten. Daarna werd de Floraliatentoonstelling geopend door den heer G. Eggink Sr. Des avonds te 8 uur had onder de Lin- dchoomen in de Voprstraat een zanguit voering plaats in de open lucht. Aan deze zanguitvoering namen de drie bestaande zangkoren uit onze gemeente deel, n.l. het R. K. Zangkoor „St. Caecilia", het Chris telijk zangkoor „de Lofstem" en het sckoten's Mannenkoor D.E.V., directeur Cc hoon do lucht zwaar bewolkt was en menigeen huiverig was voor regenbuien, bleef het gelukkig droog en kon do zang uitvoering ongestoord buiten plaats heb ben. Een zeer groote menigte van toe hoorders was aanwezig. Aan beide in gangen van onze lindelaan is een gas- poort gemaakt om te illluminceren en ook hedenavond werd deze illuminatie ont stoken. Deze zanguitvoering werd ge opend met het „Feestlied" voor gemengd koor 4 stemmig van Leo Mens, welk lied werd gezongen onder leiding van den di recteur van het Christelijk zangkoor „de Lofstem", den heer Leo Mens, die tevens ook do componist is van het lied door de gezamenlijke koren. Daarna zong de Lof stem het vaderlandsch lied van W. F. G. Nicolai, „Mijn land" van Leo Mens en „Het Lied van de zee", waarna het Voor- schoten's Mannekoor D. E. V., directeur de heer W. J. Mizée te Leiden, zong „Het Matrozenlied", woorden van Dr. J. P. Heye, muziek van Jacob Hamel en „Hol land's Glorie" van Richard Hol met bege leiding van piano en medewerking van Mejf Verhuist le Leiden. Daarna kwam het R. K. Zangkoor St. Caecilia op bet podium onder leiding van den directeur M., Lakeinan en voerde uit „Vaarwel o Zomer" van Selly de Jong cn Te Deum Laudamus met begeleiding van piano van Joh. Loser op 7. Tot slot werden door de drie' gezamenlijke zangkoren gezongen tie Wilhelrnina Hymne van Maas en het Wilhelmus (oude melodie) voor 4 st. ge mengd koor, welk nummer op verlangen van het publiek herhaald werd. Het is ge weest een mooie feestavond en een prach tig geslaagde uitvoering. Aan do kinderen op alle scholen is een Jubileumlepel uitgereikt, gemaakt op de fabriek van de' N.V. Kon. Ned. Edclme- taalbedrijven en op de bewaarscholen had de uitreiking plaats van versnape ringen en tevens ook den jubileumlepel. Zeer verheugd kwamen de kleuters thuis met hunnen rijkdom. WARMOND. Harddraverij. Gisteren had alhier de aangekonriigde harddraverij plaats, die er een is ge worden, zooals geen enkele der commis- sieledener er zich een kon herinneren, waarbij men er rekening mede heeft te houden, dat o.a. de leden Schouten, Ramp en Van Rijn reeds meer dan 30 jaren deel van de commissie uitmaken. Er werden zeer snelle ritten gereden en zelfs het record van dezen zomer be haald op 350 Meter door den prijswin naar de heer De Vlieger met „Clemence", die dien afstand eenmaal reed in 25 3/5 sec. Dit pleit tevens voor de goede con ditie van de baan, waarvoor speciale zorg gedragen was. De ritten hadden een bijzonder vlug en goed verloop, waartoe de starter, de heer Kouwenboven, van Stompwijk, en de heer Vaandrager, Den Ha?g, door hun leiding bet hunne bijdroegen. Echter was er niet aan te ontkomen, dat eerst te ruim zeven uren de Burgemeester, die met een toe spraak, die met een „hoch" voor H. M. de Koningin besloten werd, de prijzen uitreikte, hiermede kon aanvangen. De prijzen werden gewonnen: 1ste prijs f250 door-„Clemence" van D. de Vlieger, Haar lemmermeer, berijder eigenaar, afstand 350 M., 2de prijs 100, door „Sabir", eigenaar Moppelaar, Den Haag, berijder J. de Boer, afstand 315 M.; 3de prijs f50 door „Fini", eigenaar Chr.' van Baaren, Amsterdam, berijder J. Ten Zijtbof, af stand 335 H.; bestuursprijs f 10 door „Frederica B", eigenaar en berijder J. G. Benninck, Heemstede," iaÜstland 325 M.; troostprijs f25 door „Dienares", eigenaar en berijder D. de Vlieger, Haarlemmer meer, afstand 330 M.troostpremie f 10, „Ester M.", eigenaar P. H. de Langen, Katwijk, berijder Van Wieringen, af stand 310 M. Na afloop ging men in gebruikelijken optocht met de muziek, die den geheelen middag de wedstrijden had opgeluisterd, naar en door het dorp, waarop zich de menschenmenigte in do diverse gelegen heden voor amusement tot gezellig vieren van dezen welgeslaagden dag zich ging verpoozen. Ook op dezen feestdag heeft men van schoon weer mogen profiteeren, zoodat alle vermoeden bestaat, dat ook de laatste dag, behalve gezelligheid, ook het onmis bare goede weer zal brengen om alles te doen slagen, zooals het tot du geslaagd is. De jubileumfeesten. Te 8.30 uur, zooals het programma aan gaf, liet de Heraut te paard' zijn klaroen- geschal door de Dorpstraat klinken, wat de menschen vanmorgen spoedig naar bui ten lokte. Van het Raadhuis werd de Burgemees ter en de feestcommissie afgehaald en ge leid naar het huis van Notaris Romeijn, waar de heeren Alb. Oudshoorn en J. Schoneveld werden afgehaald; de muziek van St. Matthias stond reeds te wachten, waarna de reis naar den Ouden Toren werd aangevangen. De vlagplanters en de commissie werden toegelaten, doch de muziek werd buiten het hek gehouden welke „beleefdheid" van kerkbestuur der Ned. Hcrv. gemeente dit voordeel had, dat de groote massa belang stellenden, waaronder wij de naaste bloed verwanten en heel wat afstammelingen van de heeren Oudshoorn en Schoneveld en fami lies van elders opmerkten, daar buiten kreeg te genieten van zeer verdienstelijk gegeven koraalmuziek. Toen' eindelijk de vlagplanters boven ge komen *het dundoek ontvouwden, kwam er ontspanning onder do menigte, werd het driemaal aangeheven „Oranje Boven" van den' trans verkondigd, geestdriftig beant woord, en klonk het Wilhelmus, uit aller mond. Tijdens dat alles klonk boven alles het plechtig klokgelui van meer dan een half dozijn klokken. Van de Toren gekomen werden door den Voorzitter, den heer van Delft aan de beido vlagplanters een fraai gecalligra- feerde oorkonde uitgereikt, herinnerende aan het feit. Deze uitreiking had plaats onder bet houden van een toespraak waarbij de Voorzitter het geheele geschiedkundige verloop en de beteekenis in herinnering bracht. Hierna werd de tocht aanvaard naar het dorp en het Raadhuis, weer voorafgegaan door Heraut en muziekkorpsen. Op het .Raadhuis werd van af de trappen dooi den Voorzitter een geestdriftige toespraak gehouden en een hoera, voor Koningin en Oranje. De heer Oudshoorn dankte ook namens den heer Schoneveld, voor de hul de, die behalve aan het Koningshuis hier ook nog gebracht werd aan hun familie en voorvaderen, waarna de muziek weder eenige vaderlandsche liederen gaf. Dc Christelijke Zangvereëniging zong hierna nog eenige vaderlandsche liederen, waarmede deze plechtigheid was afgeloo- LEIDEN. r Vrijdag Eepctito „Onze Tooncdclul' W 8.15 uur. Apotheken cAe tot en met Zon.ja Maandagmorgen eiken nacht en de3' dags geopend^ zijn: H. J. M. Proot, Maarsmansstc*. De apotheek van het Ziekenfonds b Hulp der Menschheid is steeds g?cr doch alleen veer leden van dit Fonc?' Telegrafisch ^eerbepici volgens waarnemingen verricht in dein gen van 6 Sept. 1923, medegeds door het Ivon. Ned. Meteorologist jjr Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.774.2 St. Matli Laagste Barometerst.: 744.6 Vestroac Verwachting tot den avond van7? pi Meest matige Noordwestelijke tot! P, westelijke of Zuidelijke wind, z|g wolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, later iets koeler. D' na S pen, en de tractatie op de scholen t j vond, waar de commissie bij vertegen a digd was. Vanmiddag hadden de volksspelen ti j( De Oranje-Commissie verzond deze: gen nog het volgende telegram: Aan Hare Majesteit de Ko: De Oranje-Commissie te Warmond Uwe Majesteit eerbiedig mede, dat is Willem Oudshoorn, Johannes Schc: en Huig Meurs de Oranjevlag op mond's ouden toren plaatsten. Dit 1863 door hen herhaald en in 1913 hunne kleinzonen. Onze Commissie meent op uw jubii feest de verknochtheid van Warmond! gerij aan U en Uw Doorluchtig Ef beter te kunnen vertolken dan doori beuren te herhalen. Op heden, 6 Sep! werd door Alb. Oudshoorn én J. S veld, beiden nazaten van voornoem! milies in Warmond woonachtig derft getrouw, bet dundoek ontplooid, onde uitroepen: Oranje boven f Leve de ningin! Eerbiedig brengen wij deze roep aan Uwe Majesteit over, cn do; met de bede, dat God U spare voc Huis, voor Land en Volk tot in lengt j dagen. Adres J. Langelaar. Oranje - C o m mi Warmond. Warmond, 6 September 1923. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. Tot wethouders in deze gemetnll herkozen de heeren J. Veerman en| Koelem^m. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndij In de sloot. Gisteravond geraak auto met twee personen nabij den dijkschen weg door achteruit rijden sloot. Met vereende krachten werd d spoedig op het droge gebracht: p- lijke ongelukken kwamen niet voor, V80RHÖUT. De Jubileumfeesten. Deze hebben Woensdagmorgen 1 een aanvang genomen. Do schoolkir der diverse scholen en ook zij, die andere gemeente een school bezod wier ouders lid der Oranjevers zijn werden op dien tijd bij eafi Bonte Koe" opgesteld en gingenv gens in optocht, voorafgegaan do R.-K. muziekver., „St. Cecilia" en leiding van de heeren onderwijzerst mes onderwijzeressen naar het Ges huis. Daar was het borstbeeld van do Koningin, uit de hal van het gen huis op het bordes geplaatst ec floertst met driekleur en oranjeda het bordes hadden plaats genoml Burgemeester en het bestuur derl vereeniging. De Burgemeester spfi menigte ongeveer als volgt toe: Burgers van Voorhout, er is zefe al op dezen dag reden om <o jui; jubelen en feest te vieren. "Wanl toch is het 25 jaar geleden, dat ninklijke Jonkvrouwe den troon 1 Er is voor ons reden tot dankte daar H. M. getoond heeft, niet al kunnèn regeeren in tijden van vos doch ook in dio van tegenspoed, ven voor do ellende en druk, in li tenland waarneembaar, gespaard B dezer gemeente meent goed hebben namens do geheele burg! telegram van hulde aan H. M. I? (Een denderend applaus Devest meening). Spr. hoopt, dat deze de kinderen een zoodanigen indi achterlaten, dat zij ook bij gend jubileum als trouwe Vada hier zullen staan. Spr. spreekt den uit, dat de feesten, zooals altijd, ij» te orde zullen vcrloopen, zoo® geen enkele wanklank gehoor! Dat is ook den wensch van H Koningin. Met een„Levo het H' Oranje", wordt deze redo bestë Daarna zingen de kinderen cenï landsche liederen, begeleid door. lia" en gaat het in optocht naJ' gelschelaan en retour naar 't fe waar de kinderen in groepen W haald op poffertjes en andere gen. Bovendien was cr voor vrij draaien in den draaimolen de Jan-Klaasscn en'zijn. trawant* ren, wat zeer in den smaak viel,1 bij de kinderen. In den loop va» hadden nog kinderspelen plaat* rein is weer vrij goed bezet endo instellingen voor verma» pering. I De prijswinners der verschil'0 strijden zijn als volgt: Naar® v. d. Poel Az. le prijs; G. Dj 2e prijs; L. Onderwater 3e pflT

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2