Jen hartelijk, boog iiaar ilnxs «n rechts, sprak enkele -woorden met do commissie van ontvangst-, en reed dactrna langzaam verder; toegejuicht door de tienduizenden saamgestroomden. De muziek zette h^t Wil helmus in, terwijl de koninklijke stoet pas seerde. Op do Wittebrug ontving d.e Hooge Jubi- 1 ar es se nog -bloemen van de 12-jarige Ma- Tietje Bdozen. namens 't comité Wittebrug die de prachtige fleurige brug versiering ver zorgd heeft-. Ook hier onderhield ÏÏ.M. zich eenige oogenblikken met het Kamerlid mr. Snoeek Hcnkemans en met den heer Boezen. En nu werd de tocht voortgezet naar de stad. De toejuichingen groeiden aan, heb werd een hoogoplaaiende geestdrift, overal waar H. M. verscheen. Ook de Prinses, die vanwege een lichte verkoudheid in een ge sloten auto achter het gevolg reed. werd luide toegejuicht.Een kleindochtertje van mr. Snoeek Henkemans, de zesjarige Ma- rietje Benkema, bood haar een bouquet lelietjes der dalen aan. Vorafgegaan door bereden politie, volgde de stoet waarna de Koninginnegracht, waar de menigte langs den weg een uitste kende gelegenheid had om Koningin, Prins ën Prinsesje te zien. daar de lagere weg werd gekozen', die door de trams wordt gereden. Voordat de Hooge Jubilaresse een twee de zang- en muziekhuldiging in ontvangst had te nemen, werden Haar bij de Biouw- straat en bij de 'Atjehstraat bloemen aan geboden door het comité-Koninginnegracht -Prinsessegracht. Bij de brug aan de Laan Copes van Cat- tenburgb. waar het Koninklijk rijtuig pre cies op den hoek stil hield, stonden de ge mengde zangvereenigingen gereed, om on der leiding van den heer J. P. J. Wierts diens Koninginnelied te zingen met bege leiding van het Leger des Heils-orkest. Ka den zang werd de leider, de heer J. P. J. Wierts, door baron van Geen op verzoek van de Koningin naar het. Koninklijke rij tuig geleid om aan H. M. te worden voor gesteld. De Koningin dankte vóór de har telijke huldiging en verzocht dien dank aan de zangers en het orkest over te brengen. Zoo mogelijk nog voller was het op het Nassa-uplein, de volgende halte. Hier brach ten de mannenkoren met het orkest Sono- rita het Vlaggelied van Joli. J. H. Verhuist (woorden van dr. J. Heyl) ten gelioore on der leiding van den heer Hendrik van den Berg. die onder het hoerageroep van het publiek persoonlijk den dank van Hare Majesteit in ontvangst mocht nemen. Juist voordat links af werd gezwenkt naar het Plein 1813 was nog een aardig moment het passeeren van het Gemeente- raadsgebouw, waar vele raadsleden met hun vrienden op de balkons en voor de ramen aan de geestdriftige ovatie deelna men. Een voorproefje van het groote défilé wachtte de jubileerende Vorstin in Alexan- -ierstraat en Plein 1813. Links en rechts van den weg. dien de stoet nam, stonden de keurige praalwagens geschaard. De deelne mers aan den gecostumeerden optocht, prachtig uitgedost, vormden een eerewacht waar hëfc vorstelijk rijtuig tusschen door reed. St. Cecilia speelde hier een vroolij- ken marseh..de leider der padvinders slin gerde ten teeken van groet zijn stok eenige malen, in de hoogte en de Koningin nam, vriendelijk buigend, de geestdriftige ovatie in ontvangst. Aan het eind van de Alexari- derstraat bracht het politecorps het mili tair saluut. Op de brug-Mauritskade en in de Parkstraat was het even druk als op het Kassauplein. In de Oranjestraat voeg de mgr. Kolens, lid der Tweede Kamer, minister van staat, zijn hulde bij die onzer minder vooraanstaande staatsburgers. De fanfarecornsen speelden onder leiding van den heer H. Koopman in de Paleis straat het. volkslied Eendracht. Ook hier betuigde H.M. den leider persoonlijk Haar da.uk en ingenomenheid. Terwijl op de komst van de Koningin gewacht werd door de duizendkoppige me nigte voor het Paleis, hield het orkest St. Gregorius de Groote, dat de zanguitvoering Van Toonkunst had te begeleiden, de vroo- Jijke stemming er in door van tijd tot tijd Vroolijke mopjes te laten hooren, wat èliikbaar erg insloeg bij het publiek. Ditzelfde orkest had ook gelegenheid met het oude Wilhelmus de Koningin-Moe der te begroeten, toen deze omstreeks 1 uur ten Paleize aankwam, gekleed in een fraai grin perle toilet. Een klein half uur later kondigde geju bel en muziek uit de richting van de Pa leisstraat het oogenblik aan, waarop meil de Koningin nu kon verwachten in het Pa leis. Al luider werd het gejubel en einde lijk daar verscheen de galastoet in het ge zicht van de duizenden en nogmaals dui zenden, die in den omtrek van de versier de koninklijke woning een plaatsje hadden gevonden, achter een» cordon van bereden Politic en agenten te voet. Het werd een gejuich cn gewuif zonder einde, dat eerst een einde nam toen het galarijtuig bij de 'rechter colonnade van het Paleis stand plaats had genomen en de Koningin daar ter plaatse ging luisteren naar de zanghul- de, haar hier gebracht door Toonkunst, on der leiding van Anton Verheij en onder ac compagnement van het voornoemde orkest St. Gregorius de Groote. Inmiddels had Hare Majesteit met zichtbare verrassing een blik geworpen op de zoo wél geslaagde versiering van het Paleis-voorplein door do Boskoopers. De Koningin-Moeder hoorde de. zanguit voering aan achter een der Paleisvensters, boven. Dc burgemeester der Residentie mr. J. A. N. Patijn, was, in ambtseostuum gekleed, op het voorplein aanwezig. Uitgevoerd werd het lied „Mijne Moeder- faal" van L. F. Brandts Buys. Geestdriftig applaus volgde, toen H. M. ook hier den leider persoonlijk dankte cn deze dien dank aan zijn zangers overbracht. Langdurig en enthousiast werd H. M. toegejuicht, toen ëij uit het rijtuig steeg en het paleis binnen trau. ue ovatie werd herhaald toch <le Prinses haar auto verliet en Haar Konink lijke Moeder volgde. Toen de intocht hiermede was geëindigd, beierden de klokken van den toren der Groote Kerk. Bij hét betreden van het Paleis werd de Koningin, ontvangen door den hofmaar schalk Jhr. V. Boreel en Opgewacht door de hofdame, baronesse Van Heeskeren, den kamerheer-intendant baren Taets van Ame rongen en den kamerheer-ceremoniemeester baron Van Hardenbroek van Lockhorst. Dc Bos koopsc he commissie Nadat gisteren de Koningin, vergezeld van den Prins én de Prinses, in de Re sidentie haar intocht had gedaan, ont ving zij de commissie uit Boskoop onder leiding van den burgemeester den heer P. A. Colijn. en verder bestaande uit den heer J. H. van Straaten van Kus, den man onder wiens bekwaam hoofdtoezicht, dagen achtereen aan het tot slandbrengen van den bloemen- en plantenliof "was ge werkt., mej. K. van Gelderen, de heeren G. Pb. M-oèrlands, 't Hart en Van Geme- ren. i Deze commissie was gekomen om Hare Majesteit Boskoop's geschenk aan te bie den en burgemeester Colijn de'-d dit met de volgende woorden: „Majesteit! Ons valt heden de groote eer te beurt u lo-vertolken de gevoelens van Boskoop's- burgerij, van eene bevolking die in ver- eeniging met zoo vele anderen blij her denkt, dat U in God's gnn.it; gedurende het vierde eener eeuw ons Land en Volk hebt mogen besturen. Hoe eervol ook, en hoezeer deswege door ons op prijs gesteld, gemakkelijk valt het volbrengen van deze taak niet, omdat de buitengewone genegenheid je gens, en de verknochtheid aan U en Uw Koninklijk Huis, zooaïs die in de plaats onzer inwoning gevonden wordt, zoo uiterst moeilijk onder woorden valt te brengen. Gok wij gevoelen evenals elk Nederlan der, boe sterken nationalen band door en in het Oranjehuis om ons aller bart is gelegd; ook wij danken met geheel Uw volk voor de zegeningen ons in verleden en heden in Uw Doorluchtig Huis ge schonken, want het was toch altijd weer een Oranje die in tijden van donkerheid aan de spits van ons volk trad en dat volk naar betere toekomst leidde. Toch welt er uit ons hart nog een bij zondere danktoon op, als wij denken aan de belangstelling voor Uwe Majesteit een en andermaal ten opzichte van 'Boskoop en Boskoop's Cultuur beloond, een mede leven Uwerzijds met ons, dat hoezeer ook, toch nooit ten volle door ons "kan wor den gewaardeerd. Het was die bijzondere belangstelling uwerzijds, welke ons den moeil gaf Uwe Majesteit op dezen dag ook op bijzondere wijze onze eerbiedige hulde te brengen cn wij danken TJ dat we in de gelegenheid werden gesteld aan dit ons voornemen ge volg te kunnen geven. Wij hebben voor die hulde een vorm en een plaats mogen kiezen, welke ons zoo bijzonder lief is, een vorm waaruit niet alleen het willen en het kunnen, maar ook het hart van onze nijvere, bevolking spreekt. Majesteit, wij brengen U producten van eigen bodem, door bekwame hand geteeld en verzorgd voor ons doel met meer dan gewone liefde, bloemen en planten, welke wij ook zien als voortbrengselen van God's heerlijke schepping. Wij hebben deze keur van bloemen en planten mogen gebruiken om aan deze vorstelijke woning met baar vele, voor-U treffende en liefeiljke herinneringen, een bijzondere aankleöding le geven, passend bij deze voor U en voor Uw volk zoo vreugdevolle dagen. Majesteit, wij vragen U eerbiedig na mens Boskoóps burgerij deze hulde wel te willen aanvaarden, en doen dit met de bede dat God Almachtig U spare voor Uw Huis en voor Land en Volk tot in hor>?n ouderdom, opdat het Nederlandsclie Volk zoozeer aan U verknocht, nog vele jaren moge deelen in de zegenrijke vruchten van Uw liefdevol en wijs -bestuur." H. M. de Koningin beantwoordde deze rede als volgt: Mijnheer de Burgemeester. Ik ben ten zeerste getroffen door het zoo smaakvolle geschenk mij door Boskoop's burgerij aangeboden, waardoor mijne wo ning in een waar lustoord is veranderd; het geeft een treffend beeld van de vaar- dighaid, van het willen en kunnen van Boskoop s nijvere bevolking. Ik verzoek u aan allen, uie "nierloö bij brachten en medewerkten, mijn w-rrae dank over le brengen voor dit geschenk en bovenal voor do toewijding en liefde, de moeite en tijd aan het kweeken en ver zorgen en aan liet alhier opstellen van deze kunstige versiering besteed. Terwijl ik u de verzekering geef van mijne voortdurende oprechte belangstel-* ling in Boskoop's nijvere bevolking, spreek ik de hoop uit, dat het mij gege ven moge zijn eenmaal uwe gemeente tot haar ouden bloei te zien terugkeeren. De r i.d de r s van de Militaire Willemsorde. Ka de ontvangst van de Boskoopsehe de putatie schreed Hare Majesteit de Ko ningin met den Prins naar de achter-ves tibule van het Paleis, ten einde daar een bloemenhulde te aanvaarden van mannen die eenmaal met moed cn eere voor het vaderland hebben gestreden en zich in aan merking zagen» gebracht voor het eereme taal de Militaire Willemsorde, waarvan het Grootmeesterschap zich bij de Koningin beyindt. Generaal Snijders hield als tolk zijner mederidders, tot' de jubileerende Vorstin en Grootmeesteres der orde een toespraak, H. M. beantwoordde de rede van den generaal. Het défilé. Stipt 2 uur verschenen onder luid geju bel Koningin', Koningin-Moeder en Prins op het balcon, terwijl Prinses Juliana plaats nam echter een gesloten venster naast dc balconkamer gelegen.-En. toen kon het dé filé beginnen. Tegen 12 uur reeds was op het Plein 1813 de drukte begonnen, verbonden aan het opstellen van den stoet van vereenigingen ëh organisaties, die zouden deelnemen aan dit défilé. De leiding hier berustte bij de ■heeren Laatsman, Uding en Mastenbroek, die dc handen vol hadden, om den velen groepen van deelnemers liun plaats in den stoet aan te wijzen. vrfa j Aan het hoofd van den stoet werden ge steld een li-tal huzaren, voorzien van vlag gen voorstellende de elf provinciën. Daar achter kwam een lange rij deelnemende vereenigingen, o. a. padvinders, militairen agenten, gymnasten enz., allen volop ge tooid met oranje, terwijl voorts vanwege het uitvoerend comité nog tal van vlaggen waren toegevoegd, om het geheel to com- pleteercn. Verder waren verschillende mu ziekkorpsen in den stoet geplaatst, die op het Plein 8913 reeds afwisselend vroolijkc tonen lieten hooren, om het lange wachten iets te veraangenamen. Een zeer mooi ge deelte van het geheel werd gevormd door een aantal praalwagens en versierde auto's of wagens, olie over den geheelen stoet wa ren verdeeld. De stoet trok voort zonder dat men er ht de eerste drie kwartier een einde aan zag. 1 Op het Malieveld. Even voor drie uur was de voorbiimarseh afgeloopen. Kort daarna reed de Koninklij ke Familie naar het Malieveld. De weg was, zoo mogelijk noc dichter met toeschouwers bezet dan bij den intocht van de Wittebrug af. Onderweg werd de Koninklijke Familie voor de ambtswoning van den Minister van Binnenlandsche Za ken door jeugdkoren met orkest van de -St. Josephsgezellen toegezongen. Voor den Koninklijken Schouwburg stonden eenige symphonie en strijkorkesten opge steld, die onder leiding van den heer Jac. v. d. Burg Meyerbeer's Kroningsmarsch ten gehooro gaven. Ook deze dirigent werd aan H. M. voorgesteld. Een dochtertje van den heer v. d. Burg bood H. M. bloemen aan. On het Malieveld aangekomen begaven de Koningin, de Koningirt-Moeder en de Prins zich naar het Koninklijke Paviljoen van de groote tribune. Dadelijk nadat H. M. in het Paviljoen was aangekomen werd onder leiding van i dr. Joh. Wagenaar het Wilhelmus ingezet door de gezamenlijke zangvereenigingen on der begeleiding van de Koninklijke Militaire Kapel. Prinses Juliana, die in haar auto het veld was komen oprijden tot voor de tribune mocht om te luisteren even den auto verlaten. Toen het Prinsesje weer in den auto plaats nam, werden haar door een klein meisje bloemen aangeboden. Na het Wilheljnus werd Gelukkig is het land uit Valerius „Gcdenck-clanelt" gezon gen en vervolgejjjs het Marschliëd van Dina Appeldoorn, woorden van August Heyting. alles onder leiding van dr. Wagenaar. Zoodra waren de laatste tonen daarvan wegeestorven;,. de burgemeester, mr. J. A. K. Patijn nam mede als .eere-voorzitter van het Uitvoerend Comité het woord. Vervolgens bood d© burgemeester de me daillon aan. De Koningin antwoordde, diep ontroerd te zijn door dit herhaald bewijs van aanhankelijkheid en liefde. Op haar intocht naar de stad die een zegetocht is geworden, is Zij overal toegezongen en dit heeft Haar vreugde gedaan. Zij dankte ver volgens den. burgemeester daarmede het geheele comité 'foor deze grootsche hulde. Terwijl de Koningin zich met de Indische Prinsen onderhield, begaf de burgemees ter zich* naar de auto waarin Prinses Ju liana z;ch bevond om haar de medaille aan te bieden. Het Prinsesje dankte hartelijk en bleef geruimëG tijd met den burgemees ter in gesprek. De heer L. P. v. d. Tieyden, sëer. van het uitvoerend comité bood de Koningin het album aan met de namen der vereenigin gen en organisaties. Ku werden' al do commissieleden aan Hare Majesteit voorgesteld, ook de beide dirigenten Koeberg en dr. Wagenaar. Tot slot. zong het koor Halleluja van Handel, geclerigeerd door dr. Wagenaar en trokken talrijke vereenigingen, nu echter zonderde praalwagens opnieuw in défilé langs de Koninklijke Familie. Ook voor het Prinsesie werd telkens de vaandelgroet betoond. Ku en dan ategen uit de geestdriftige langs trekkende vereenigingen spontane juich kreten op. Vooral het Prinsesje in den auto mocht hier vele warme ovaties in ontvangst nemen. Telkens donderde het echter door heb geheele veld. het: Leve de Koningin! Hcera! Hoera! De stemming bleef er tot ■het laatste toe onvervalscht in. Ka het défilé der vereenigingfeiï, waarbij verschillende volksliederen werden gespeeld, reed de Koninklijke Familie naar het Pa leis terug uitgeleid door enthousiaste toe juichingen. De audiëntie ten Koninklijke Paleize gaf ook voor de omstaanders een schitterend schouwspel. Gisterenavond een' prachtverlichting op heb Malieveld, waarbij dc Koninklijke Fa milie tegenwoordig was. De menschen-mas- sa was enorm. Exira-uitkeering. Hot bureau van dc R.-K. vakorganisatie heeft zich met een uitvoerig schrijven tot Regeering gewend met het verzoek te overwegen of er bij haar aanleiding be staat do gemeentebesturen te adyiseeren, in verhand met de jubileumfeesten aan weridoozen en arbeiders een extra uitkee- ring to verstrekken. fismsgsfgii© !Uer,s©hf@s3. Radio-Concert. Door het Radio-s tdtion P.G.G.G. te 's-Gravcnhago zal lieden avond vail 8.15 tot 10.15 uur draadloos worden overge seind het concert, dat in liet Kurhaus te Scheveningen aan H.M. de Koningin wordt aangeboden. Voor dezen omroep wordt ge bruik gemaakt van do onlangs gepubli ceerde rinding van ir. Idzerda. De Kunstavond wordt gegeven door: Het Residentie-Orkest, onder leiding van Di*. Peter van Anrooy; Cecilia's Mannen koor, directeur Henk van den Berg; Thom Denijs, zang; Albert Vogel, voordracht; Mies C. Zwierzina, voordracht. GROOTE SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. 4 1 personen verdronken. Men seint ons uit IJmuiden: Vrijdagnacht is door den stoomtrawler „Java" te IJmuiden aangebracht kapitein Gardin van het Dnitsche stoomschip „Kloèpfel" van do reederij Krupp te Rot terdam, welk stoomschip met een lading steenkolen van Huil naar Bremerhaven bestemd, in den nacht van Donderdag op Vrijdag tijdens vliegend stormweer Noor delijk van het eiland Borkum door het stukslaan der luiken is gezonken en waar bij de 41 andere opvarenden zijn omgeko men. Deze hadden zich in de twee sleep- booten begeven, welke beide onder de oogen van den kapitein, die tot liet laatste oogenblik aan boord gebleven was, om sloegen, zoodat alle schepelingen den dood in de kokende golven vonden. De kapitein kon na oenigen tijd met groote moeite een paar snukken wrakhout machtig wor den. Daarop drijvende heeft hij 6 lange uren rondgedreven, totdat de naar huis. komende trawler „Java" mot groote moei- to den drenkeling kou oppikken en te IJmuiden aanbrengen. Kapitein Garding is 42 jaar en gehuwd. Bij aankomst te IJmuiden was bij iiog gelieel onder den in druk van de vreeselijke ramp, bovendien doodelijk vermoeid cn liet geheele lichaam bedekt met lichte wonden door de slagen van liet vele wrakbout dat ronddreef. Vóór het schip tot zinken gekomen was heeft kapitein Garding nog het S.O.S.-sein- gegeven, dat opgevangen is. Het stoomschip „KJoepfel" was zoogoed als nieuw en meet 6000 ton. Kapitein Gardin verklaarde, dat hij gedurende zijn 20- jarig zeemansschap nob nimmer zoo'n storm had meegemaakt. Hij was vol lof over de behandeling aan boord van den trawler „Java", waar men hem van droge kleeren had voorzien en hem het eerste voedsel sedert vele uren had verstrekt. Het redden van dezen eenigen overlevende in het holst van den nacht bij vliegend stormweer is als een wonder te beschou wen. Aan boord van de „Java" werden flauwe noodkreten gehoord en op het go- hoor af is men gaan zoeken naar den drenkeling, dien men zoodanig uitgeput aan boord bracht, dat hij bewusteloos ineenzakte. Na een geneeskundig onder zoek, viel kapitein Gardin in diepen slaap STADSNIEUWS HET 25-JARÏG REGEER IMG5 JUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN. Een schitterende dag. De Ochtendfeestviering. Het was stil de dagen, die het herden kingsfeest van het regeeringsjubileum van H.M'. de Koningin onmiddellijk vooraf gingen. Wel is waar werd de belangstelling der burgerij herhaaldelijk aangewakkerd door de mededeelingen, die het feestcomité in de "pers deed verschijnen, dóch liet weer der laatste dagen deed vermoeden, dat het geheele feest in duigen zou vallen. Doch zie, na regen komt zonneschijn en het was gistermorgen al leven en vroolijk- heid. De Oranjezon verlaat ons niet! En die zon, de allereerste factor voor een blijden dag bracht al zeer vroeg in den morgép tal van menschen op den been. Op slechts enkele plaatsen in de stad waren gisteren versieringen aangebracht, doch, nu scheen de zon en al wat helpen kon, hielp om straten en pleinen in feesttooi te kleeden. En, waar de straten een vroolijk aanzien hebben, daar heersch- te er reeds vroeg vreugde. Kleuters, die anders nauwelijks de huizen verlaten heb ben, trokken nu, versierd met oranje sjerpen, mutsen, linten en vlaggen, in groepjes door de straten, zingend van „Leve Wilhelmien!" Heel d.e stad echter was al vroeg wak ker. Te kwart voor acht werd aan drie kanten van de stad de reveille geblazen. Het Christelijk muziekgezelschap „Po lyhymnia" stelde zich op in het Kooipark en trok vandaar het Oostelijk stadsge deelte door. De harmonievereeniging ..T. en D." be werkte het centrum der stad en de R.-K. Muziek ver eeniging „Perosi" bestreek het Westelijk "stadsgedeelte. En achter die muziekkorpsen volgde, ondanks het vroege morgenuur, een stoet van jolende feestgangers, die voornemens waren de bloemetjes eens huiten te zetten. Van 1012 uur hadden in verschillen de kerken godsdienstoefeningen plaatsj ter herdenking van het jubileum. Een bijzondere vermelding verdient wel het volgende nummer van het programma. Reeds lang was er sprake geweest van do aparte feestviering van de bewoners van Heerensteeg en omgeving. Daar schij nen bijzonder vurige Oranjeharten te kloppen en het verwondert ons, dat niet meerdere buurten het voorbeeld van de Heerensteeg hebben gevolgd. De buurtcommissie, die zich uit de be woners dier omgeving gevormd had, heeft zich danig ingespannen, zooals wel blijkt uit de fraaie versiering, die hier was aan gebracht. Te kwart over elf had een rondgang plaats van eeA flink aantal kinderen, daartoe uitgenoodigd door do buurtcom- missie. Langs Rapenburg, Steenschuur eh Breestraat trok men naar het huis van den burgemeester, jhr. mr. dr. De Gijse- laar, en toen deze, vergezeld van zijn echtgenoote, uit de kerk kwam, werd hom een sympathieke ovatie gebracht. Do buurtcommissie werd door den burgemeester in zijn woning ontvangen Seimeercfelajke fflanïcjs^ AFSLUITING HAARLEMMERS] Burgemeester cn Wethouders va* brengen ter ajgerneene lcennis; dat deelte van de Haar!emmepiitraat tusschen de Hooglandschc Kcrfsti' Pelikaanstraat, vanaf Maandag 3! bei* a.s. tot nadere aankondiging verkeer met rij- en voertuigen zal, gesloten, N. C. DE GIJSJELAAR. Bur», .VAK STRÏJEN, Secretaris.^ Leiden, 1 September 1923. Apotheken cm tot én met Maandagmorgen eiken nacht en ft dags geopend zijn: M. Bcekwijt, Vischmarkt 8, Tel, De apotheek van het Ziekenfoi Hulp der Mer.schheirlls steeds 'doch alleen voor leden van dit Foc Van Zaterdagavond 8 u. tot Maat' gen 8 uur nemen de volgende huisatfe dienst waar: Br. Hovens Gróve, Rijn en Schie'ri Cel. 1681.- Dr. Kist, Rembrandtstr. 21. Tel. 1 Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. ïjj Telegrafisch Weerberii volgens waarnemingen verricht inde gen van 1 Sept. 1923, medegej door het Kon. Ned. Meteorology Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.765.6 Toulon Laagste Barometerst.: 755.6 Breslat Verwachting, tot den avond van Zwakke tot matige Zuidelijke tot lijke wind, meest zwaarbewolkt, schijnlijk regenbuien, later opt! iets warmer. en daarna verscheen de burgervaè zijn echtgenoote weer voor de waar zij zich eenige oogenblikken i kinderen en hun geleiders ondcit Het muziekgezelschap „T. en D,"i eenige vaderlandsche liederen, de ki zongen er eenige, waarna zij enh! snapejringen ontvingen. Daarna, It blijde kinderstoet weer verder. Geen wonder, dat deze bijzonder; veel -belangstellenden naar het Rap had getrokken. De Middagfeesten. SpOitfefcisten op Schuttersveld. De sportbeesten op het Scliul. trokken tal van belangstellende; minder dan ruim 12.200 bezoekers,1 van ruim 11,500 betalenden, deze feesten hij. Door de goede zorgen der terr; missie was het veld, ondanks der der laatste dagen, in goede condit dat men niet behoefde te „1 zooals zulks in den mond van sche publiek heet. Het comité ,Regeerings-jubileii aan het- hoofd de burgemeester echtgenoote, en tal van den de ruime speelplaats van school en op het land stond rond gebakende speelvelden een diet1 van menschen, wier belangstelling' verschillende sportoefeningen p spannen. Het gedeelte recht voor het veerde terrein was voor de gymnas stemd, waarvan leider was de i Metz. *Tal van vereenigingen namen deel en de aanwezigen werden! gast op voorstellingen, die uitei® ingestudeerd, met groote bi energie werden uitgevoerd. Achtereenvolgens kwamen in t Voor algemeene vrije oefeninp ners, de vereenigingen „Excelsior nor", „D. O. S.", „Jahn, „Jeann! „Wilskracht en Genie." V001* ensemble brugturnen d' vereeniging „Concordia". Dan volgden paardspriugen dei schappen 6de regiment veld-ati Het nummer vrije oefening door de dames der gymnastiek-'' „Jeanne d'Arc" op fraaie wij» voerd. Evenzoo staaf oefeningen Chr. gym.-ver. „Jahn", waarna der paardspriugen door manschap regiment veld- artillerie. Bij de vrije oefeningen voor ad; namen deel de vereenigingen -p „Concordia", „D. O. S.", „Jahn d'Arc". Tot slot hadden algemeene rc ningen voor turnsters plaa^Jj deelnamen de vereenigingen „Concordia", „D. O. S.", Jahn d'Arc". Het springen vormde een niet® rijk deel van het programma. Bef lende nummers hiervan luidden- Tremplinpaard, gym.-vcreen#* kracht en Genie" met „Jeaiw'I gym.-ver. „Concordia", gym.-ve'I hilde". Hoogspringen, dames d'Arc". J| Raamspringcn, gym.-ver. „Jf1! Op liet veld daarnaast speelde* bal de hoofdrol onder leidingV heer N. van Ginkel. 1 Vitesse en Fluks speelde hier jj sant partijtje en velen, die bal gezien hebben, zullen er tL!jK< geprofiteerd hebben. Mochten vereenigingen steeds zoo tan* schouwers hebben rond de lip* In de pauze werd ouder licdjD;M luitenant ter zee 2de klasse h sius, Zweedsclie gymnastiek de Kweekschool voor Zeevaart hebben zich hier eindelijk eens Jammer, dat Leiden n\et uitstekende sport dezer school

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2