rolle-stclsel. Bij den minister van financiën zal een audiëntie worden aangevraagd; men wil hem verzoeken een voorstel bij de Tweede Kamer aanhangig te maken tot in trekking van de thans van kracht zijnde Tabakswet. R.-K. Volkspartij. Het hoofdbestuur der B-K. Volkspartij vergaderde te Amsterdam, onder voorzit terschap van den heer Beyersbergen van Henegouwen. De Voorzitter memoreerd? in het kort het verloop der laatste verkiezingen en wenschte de tob gemeenteraadslid gekozen leden der patij geluk met hunne verkiezing De secretaris, de heer J. Kayen, die wegens gezondheidsredenen wilde bedan ken als zoodanig, liet zich ten slotte over halen aan te blijven mits men hem de drukke werkzaamheden uit de hand nam. In verband hiermede werd besloten een tweede secretaris te benoemen. Het dagelijksch bestuur wed uitgebreid met twee leden, zoodat dit thans bestaat uit vijf leden. Op voorstel van den voor zitter der afdeeling Utrecht, den heer W. C. Setteur Jr., zal de partij actie voeren tegen het Vlootontwerp. Het hoofdbestuur zal te dier zake aan Regeering en Kamer een protest zenden, terwijl in verschillende afdeelingen openbare protestvergaderingen tegenh et Vlootwet-ontwerp gehouden zul len worden. Ter bestudeering van het rapport Barge werd een commissie samengesteld, bestaan de uit de heeren Beyersbergen van Hene gouwen, Amsterdam, mr. P. Arte, Tilburg, W. C. Setteur, Utrecht, D. Vries, Bever wijk en Kuypers, Botterdam. Besprekingen werden nog gevoerd over de uitgave van een weekblad. Lichting 1924 en de vooroefeningen. Op een vraag van den inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm aan den Mi nister van Oorlog, of aan militieplichtigen der lichting 1924, die zich na de loting ver binden als vrijwilliger bij het instituut der vooroefeningen, uitstel van eerste oefe ning kan worden verleend tot na het exa men I.G.M. (indiv. geoef. maü), heeft de Minister afwijzend geantwoord. Hieruit volgt dus, dat de dienstplichtigen van de lichting 1924 zich niet meer kunnen ver binden, niettegenstaande de wet zulks niet uitsluit. R.-K. Vakcentrale voor hoofdarbeiders. Zaterdagmiddag werd in Hotel „Noord- Brabant" te Utrecht de door St. Christof- fel uitgeschreven verga-dering gehouden voor den werknemenden middenstand. Aanwezig waren vertegenwoordigers van den W. M. uit Limburg, den B.-K. Bond van Post- en Telegraafpersoneel „St. Petrus", den R.-K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „St. Franciscus van As- sisië", den R.-K. Bond van Technici, den R.-K. Werkmeestersbond en het Voorloo- pig Comité der R.-K. Vereeniging op admi- nistratiegebied. Deze vergadering was belegd door het hoofdbestuur van de R.-K. Ver. van Han delsreizigers „St. Christoffel", omdat het van meening was, 4^t de actie voor de tot standkoming der organisatie voor den W. M. nog niet is, zooals redelijkerwijze ver wacht zou mogen worden, en omdat de wenschelijkheid eener R.-K. Vakcentrale van W. M. dor meerdere groepen wordt ge voeld. Om kwart over twee opende de alge- meene voorzitter van „St. Christoffel", de heer A. F. Koenders, de vergadering met een kort woord, waarin spreker mededeel de dat de reden, waarom „St. Christoffel" het initiatief heeft genomen tot het bijeen roepen dezer vergadering hierin is gelegen, dat de commissie, die bestond tot reorga nisatie van den W. M., voor een groot deel verbroken is. St. Christoffel heeft gemeend de zaak te moeten bespoedigen. Er moet centralisatie komen onder de organisaties van den W. M. Spreker hoopt, dat een comité van actie zal ontstaan, dat de voor bereidende werkzaamheden zal ter hand nemen ten einde tot éene oplossing in deze te komen. Hierop namen de uitgebreide discussies een aanvang. Bij dc stemming werd ten slotte besloten om de bestaande commissie uit te breiden Deze commiss-'e zal overwegen zich tot het Doorluchtig Epicopaat te richten met het verzoek of eene R. K. Centrale voor hoofdarbeiders gesticht mag worden. De versehilende organisaties zullen voor 15 September a.s. de namen opgeven van de heeren, die namens hun organisatie zit ting zulen hebben in het comité. Deze op gave zal geschieden op het kantoor van St. Chistoffel. Voor l Januari a.s. zullen de leden der diverse organisaties een beslis sing nemen omtrent oprichting van de Standsorganisatie van den Werknemenden middenstand. Tapverbod te 's-Gravenhage. De Haagsche Raad heeft gisteren aange nomen een voorstel van een soe.-dem. lid om gedurende de feestweek er wordt in het Haagje een heele week feestgevierdI de stad droog te leggen. Het voorstel werd met 19 tegen 16 stemmen aangenomen. Met de 10 aanwezige sociaal-democraten verklaarde zich er voor de anti-revolutio nairen Duymaer van Twist, van Steenber-' gen, van der Loo en Vrolijk, de katholieken mevr. Hania. Mooyman en Guit en de com munist De Visser. Be gewone audiënties van de minis ters van koloniën, van oorlog, van water staat en van onderwijs, kunsten en weten schappen zullen deze week niet plaats hebben. Gemengde Berichten. Een knaapje gedood. Op het Waterlooplein te Amsterdam werd gisteren de 12-jarige Ruben de Zwarte aangereden door een vrachtauto van Lucas Bols. Zwaargewond werd het kind door voor- bijgangers opgenomen en per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Bin nengasthuis vervoerd. Tijdens het vervoer daarheen overleed de knaap. Knaapje verdronken. Bij den 'Amcrikaanschen steiger aan het IJ to Amsterdam, raakte een 12-jarig knaapje te water en verdronk. Het lijk werd na eenige uren dreggen door de havenpolitie opgehaald. Motor van een kademuur gestort. Zondagmiddag stortte een motor met aanhangwagen, waarop zich drie personen uit Hilversum bevonden, bij het passeeren van de Spoorkade te Kampen, door een verkeerde manoeuvre van den pl.m. 4 Meter hoogen kademuur naar beneden. Een "der inzittende heeren werd bewusteloos onder den motor vandaan gehaald; na enkele uren kwam hij weer bij kennis. Beido an dere heeren kwamen met eenige lichte kwetsuren vrij. li'ilj Auto-ongeluk, Een automobilist uit Almelo., komende van Antwerpen, die met een nieuwen Ford auto naar huis reed had het ongeluk aan het einde van de Middachterallee bij het landgoed Avegoor te De Steeg tegen een boom te rijdeu, tengevolge waarvan de auto totaal werd vernield. De chauffeur bekwam eenige hoofdwon den tengevolge van de glasscherven van den ruit. 1 Bloedvergiftiging. Een 41jarig zoontje van den arbeider G. Otter te Heiligerlee, dat een wonde aan zijn handje openkrabde, kreeg bloedvergif tiging en overleed in het Groninger zieken huis. Eng.-lndische prins op reis overleden. De Engelsch-Indische prins Goelcwar of Baroda, die van Berlijn naar Vlissin- gen gereisd was, bleek bij aankomst van den trein overleden te zijn. Het lijk van den 28-jarigen prins is voorloopig in de vorstelijke wachtkamer geplaatst. Het schip „Homledal" in nood? In aansluiting aan het bericht in ons nummer van gisteren kunnen wij thans mededeelen, dat de sleepbooten „Volhar ding" en „Texel", welke uitvoeren ter as sistentie van het Noorsche s.s. „Homle dal", na een tocht van 24 uren terug kwa men, zonder het stoomschip te hebben ge vonden. Wel had men op de opgegeven plaats, ongeveer 60 mijl ten N. W. van Terschelling, andere schepen aangetrof fen, die eveneens waren gekomen om hulp te bieden. Een brandstichter. Zondagavond bluschte de brandweer te Meppel een begin van brand in de Wold- straat, in een perceel bewoond door een handelaar in manufacturen.-Daar het ver moeden was dat deze den brand had aan gestoken, werd hij door den opperwacht meester gedurende den halven nacht aan een streng verhoor onderworpen, echter voorloopig zonder resultaat. Gisterenmid dag gelukte het echter hem tot- bekente nis te brengen en werd hij te Assen ter beschikking gesteld. Een oplichtersbende. Ten kantore van een bankinstelling aan de Zuidblaak te Rotterdam, werd Vrijdag morgen door een vleeschhandel daar ter stede telefonisch kennis gegeven, dat een harer menschen 300 pd.st. zou komen halen. Kort daarna vervoegde zich een persoon om het geld, doch hij was niet in het bezit eener kwitantie, hetgeen dc achterdocht op wekte. Men waarschuwde de politie, die den man, toen deze terugkwam met een in derhaast geschreven kwitantie, welke bij onderzoek van een valsche liandtcekening voorzien bleek, arresteerde. Het was een zekere P. L. B. Zijn arrestatie leidde tot de onthulling van een reeks zeer geraffi neerde oplichtingen. In den laatsten tijd hadden verschillen de slagers te Rotterdam, o. a. op de West- Kruiskade en in de Proveniers- en Zomer hofstraat woonachtig, aangifte gedaan, dat ze met valfche kwitanties voor verschillen de bedragen waren opgelicht. De politie vergeleek nu het schrift op de inheslag ge nomen kwitantie voor 300 pd. st. met dat op de andere. Het was precies eender. Een voortgezet onderzoek bracht de ar restatie van een zekeren L. S., en den kleermaker A. van I., te weeg, een man, die zoo goed als blind is en tevens de hoofdschuldige blijkt te fcijn. Do oplichtingen geschiedden als volgt. Eén der oplichters posteerde zich bij een slager en controleerde, wanneer daar vleesch werd binnengebracht. Dan belde hij den slager op, noemde den naam van één van diens collega's en vroeg na-ar den leverancier en den prils van het vleesch. Dit werd dan gewoonlijk gezegd. De man telefoneerde vervolgens naar den leveran cier en vroeg in naam van den slager naar het gewicht. De half-blinde kleerma ker schreef dan een kwitantie uit en één der twee andere oplichters presenteerde die, voordat de leverancier over zijn vor dering beschikte. Dikwijls betaalden de slagers dan direct, om spoedig te bemer ken, dat zo waren beetgenomen. Het drietal is op het bureau aan de Groote Paauwensteeg achter slot en gren del gezet. De gestolen monstrans. Uit Dortmund wordt aan de „Tel." ge meld: Dc politie heeft in de nabijheid van Lünen twee Nederlandschc handelaars ge arresteerd in verband met den diefstal van een gouden monstrans uit een keik te Mun ster. Het zijn een handelaar uit Amsterdam en een uit Rotterdam. Zij worden verdacht eenige gouden onderdeelen van den mon strans tegen belachelijk lage prijzen ge kocht te hebben. Het goud zouden zij ge smolten en in Keulen weer verkocht heb ben. De beide gearresteerden houden hun on schuld vol en beweren niets met dezen diefstal uitstaande te hebben. SPOBT Landdag Nationale Vrijwillige Landstorm Zuid-Holland. De uitslagen van do op Zaterdag op het landgoed Raaphorst gehouden wedstrijden ter gelegenheid van den landdag van den Nationalen Vrijwilligen Landstorm Zuid- Holland zijn als volgt: Motor oef enin gen; lo pr. C. van Geest, 2e pr. B. Vreke, 3e pr. J. do Vreugd, 4e pr. D. J. v. Wiel, 5e pr. J. P. Segers, 6e pr. W'. Vingerling, 7o pr. J. J. Smal, 8e pr. J. v. Vliet, 9o pr. J. v. Weze lenburg, 10e pr. H. J. Stokman. Hardloopen, 1. P. Bollen, Den Haag, 2. C. Veerman, Leiden, 3. P. E. Oudejans, Alplien aan den Rijn, 4. J. Re- gaard, Amsterdam, 5. J. Elburg, Ouder kerk a. d. Amstel, 6. C. Endeier, Hoofd dorp, 7. J. Rijsdijk, Haarlemmermeer, 8. A. G. J. C. van Breda, Sasseniheim, 9. W. J. v. Dijck, Den Haag, 10. W. Ceelen, Zeg- waart, 11. W. Vis, Alphen aan deni Rijn, 12. G. P. van Leeuwen, Zoeterwoude, 13. J. C. Tanis, Hoofddorp. Gy.m khane-race: 1. J. Sandberge, 2. J. A. Oudshoorn, 3. B. v. d. Linde, 4. A. v. d. Voet, 5. W. Staveren, 6. Hooien- boom, 7. A. v. d. Linde, 8. De Boer, 9. Schinkelshoek, 10. v. Leeuwen, 11. Broek- huys, 12. But-zer, 13. Sneek, 14. Sasburg. Touwtrekken: 1. J. Knepper, Zeg- waart, 2. M. Boers, 's-Gravenzande, 3. C. i Groenheijde, Zegwaart, 4. W. de Groot, Koudekerk, 5. P. J. v. Duijnen, Schevenin- gen, 6. A. Ham, Delft, 7. W. J. v. d. Klaauw, Den Haag, 8. C. W. v. Woerden', Honselersdijk, 9. A. M. v. d. Nouwen, 's-Gra-wenzande10. H. W. van Breda, Sas- senheiin, 11. S. de Vries, Sassenheim, 12. A. F. van Winden, Pijnacker, 13. J. H. do Boer, Delft, 14. M. J. van Breda, Sassen heim, 15. J. van Vliet., Naaldwijk, 16. M. H. Ruijgrok, Vlaardingen;, 17. C. Heems kerk, Ter Aar, 18. C. Noorlander, Alphen aan den Rijn, 19. P. Dobbe, Roelofarends- veen, 20. H. Sutterland, Deni Haag, 21. B. Owel, Leiden, 22. W. Sebel, Vlaardingen, 23. C. A. P. van Dijk, Nootdorp, 24. J. van Eijk, Ter Aar, 25. J. Keijzer, Ter Aar, 26. N. A. v. d. Burg, Vlaardingen, 27. S. Tet- teroo, Naaldwijk, 28. P. A. v. d. Meer, Zoetermeer, 29, G. Bergwerf, Maassluis, en 30. J. C. Overldeeft, 's-Gravenzande. Ringsteken Acht punten (hoog3te aantal) werden behaald door: P. v. d. Engel te Honselersdijk, J. C. Koot to Koudekerk; A. J. xImmerszeel te Monster; C. J. Corts tc Koudekerk; Th. v. d. Knijff te Leimui den; H. J. Peerenboom te Lei den; J. Katwijk te Schiedam; van Hoorn to Alphen aan den Rijn; K. Chardon te 'Maassluis; A. 'H. A. Zuidgeest te Schie dam; L. Vergeef te Alphen aan den Rijn; P. v. d. Boer te Den Haag; Hakkoe te Rijswijk, J. G. Valk te Ter Aar, A. Bur- ger te Naaldwijk, H. J. Veenemans to Rjipwetering; Burik te Nieuw Vennep; F.. Ottes te Schevemngen. Zeven punten behaalden, H. C. Koor- meef to Den Ha-ag, G. A. Hoogendoorn te Delft, S. J. T. de Vetten te Rijswijk, C. Snijders te Marken, A. van Leeuwen te Abbenes, J. Goedhart te Ter Aar, H. Op- pelaar te Alphen aan den Rijn, J. de Waal te Delft, D. Hoogernaad te Sche- veningen, W. van Egmond te Koudekerk, - S. Robbemond te Maassluis* N. v. Reenenj te Nootdorp, M. Verb ree te Koudekerk, M. J. A. Grootschscholte t© Honselersdijk, v. d. Kooij te Vlaardingen, C. M. Haas trecht te Aarlandervecn, H. J. Kranen burg te Voorburg, D. van Geest te Naald wijk. Ten slotte kregen nog prijzen met 6 punten: W. v. d. Lubbe te Hoogmade, C. H. v. d. Wijngaard te Leiden, P. Saar- berg te Nootdorp, C. Valk te Ter Aar, A. Labrie te Den Haag, J. Steenks te Naald wijk, A. Berg te Sassenheim, B. de Vigel v. d. Muiden te Amsterdam, C. L. Benl schop te Oudeleede, J. A. Hoogeveen te Hazerswoude, J. Borsboom te Wassenaar, C. W. v. d. Schie te Naaldwijk, C. Ren- sen te Pijnacker, P. J. Ruijgrok te Lisse, D. Roest te Alphen aan den Rijn, A. W. B. J. Neervoort te Naaldwijk, W. de Kie- wit te Monster, K. M. Thomas te Sclievc- ningen, A. S. Post te Nootdorp, S. J. Pen- nings te Alkemade, W. Verker te Alphen; aan den Rijn, H. Marcelis te Hazerswoude J. Greft te Den Haag, G. Immerzeel te Noordwijkerhout, J. N. v. d. Zalm to Wou- brugge, J. Hoogendan te Zoetermeer, L. van Leuteren te Naaldwijk. ZWEMMEN. Een nieuw wereldrecord. Bij de Zaterdag jl. te Ghristiania ge houden internationale zwemwedstrijden verbeterde de Zweed Arne Borg het op zijn naam slaande wereldrecord over 1000 Meter vrije slag met 2 7/10 sec. en bracht dit op 14 min. 11 7/10 sec. „Tel." LUCHTVAART Vliegongeval ie Rotterdam. Gisteravond omstreeks zes uur is op het gemeentelijk vliegveld te Rotterdam een vliegongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Toen een En- gelsch verkeersvliegtuig van de Daimier- Mij., waarin zich, behalve de piloot Pratt, passagiers bevonden, wilde starten, kreeg het plotseling een defect aan den motor, waardoor de start mislukte en het toestel dwars door de om het veld staande schut ting vloog. De passagiers kwamen met den schrik vrij. De piloot werd niet ernstig aan beide handen gewond. Het toestel werd vernield. „Tel." Vliegongelukken in Engeland. Een groot Fransch passagiersvliegtuig uit Lé Touquet is gistere vond bij Est Mal ling in het graafschap Kent naar beneden gestort. Eén persoon werd gedood, negen werden gewond. Uit Londen wordt aan de „Tel." ge meld, dat gistermiddag een vliegtuig, dat boven Mitchell's Farm te Stanford River in het Engelsclie graafschap Essex vloog, plotseling gevallen is. De inzittenden van een automobiel, die juist passeerde, be gaven zich naar het wrak en vonden den bestuurder nog in leven. Onmiddellijk werden twee dokters ontboden. De vlieger stierf echter binnen enkele minuten. Het toestel was blijkbaar van Nederlandsche nationaliteit. Naar verluidt, zou do naam van den bestuurder Duyzing zijn. Er waren geen passagiers in het vliegtuig. (Het blad vermeldt den naam van den vlieger onder voorbehoud. Onder de be kende Nederlandsche vliegers komt de naam Duyzing niet voor). UIT OE @FaGE¥IMG HAZERSWOUDE (Dorp). De Jubileumfeesten. Ditmaal zijn we in de gelegenheid onze lezers in keunis te stellen met een. voorloopig programma der samenstelling van den Historischen Optocht voor de a.s. jubileumfeesten. Het kan tusschentijds echter nog gewijzigd of aangevuld worden. Groep I. Van de oudste bewoners van ons land.Claudius Givilius met eenige Bata vieren te paard. Eenige 'Romeinen te paard. Groep II. Graventijdperk. Floris de V met eenige tijdgenooten te paard. Groep III. De Republiek der Vcreenigde Nederlanden. Graaf Jan van Nassau met zijne zonen. De Stadhouder. Oranje Vor sten. Eenige Zeehelden. Groep IV. Fransche tijd. Prins Willem van Oranje met eenige huzaren te paard. Groep V. Het Koninkrijk der Nederlan den. De drie Oranje-Koningen met eenige tijdgenooten. Groep VI. Praalwagens. De Nederland sche Maagd met de elf Provinciën. Het geheel belooft zeer mooi te worden, terwijl hij of zij, die nog zou willen mee doen in dezen optocht, dringend uitgenoo- digd wordt, zich spoedig aan te melden bij een der leden van de Commissie. Secreta ris hiervan is de heer Jb. Bol. HILLEG0M. Hanzebank. De Directeur der Hille- gomsche Hanzebank alhier, de heer Ouwen dijk, is overgeplaatst naar Den Haag en de heer A. Dieben is in zij plaats benoemd, die tegelijk het Bijkantoor Heemstede w aarneemt. Personalia. De heer P. H. Castenmil- ler, onderwijzer aan de R.-K. St. Joseph- Jongensschool alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch. L. O Te Den Haag zijn voor het practijk- diploma boekhouden (systeem Pont) ge slaagd de heeren P. Cardol, J. J. Rusman en J. J. Schrama, allen alhier. Dieven gearresteerd. Onze wakkere politiemannen Verhaar en Veen zijn er in geslaagd bollendieven te snappen. >Voor ruim een maand waren namelijk bollen van een tuin, gelegen aan den Veenenburger- laan, en tocbehoorende aan de firma Se gers te Lisse, verdonkeremaand. Thans is liet gestolene bij de politie, n.l. 6 zakken Darwintulpen Bar de la Tonaye en 3 man den Murillo's. Van dezen diefstal wordt verdacht J. V. alhier, medeplichtigen A. H. en J. P. Alle drie zijn gearresteerd en te Haarlem in verzekerde bewaring ge steld. Planten. Op sommige tuinen is men reeds begonnen met het planten van bloem hollen. Voorheen was regel te beginnen na Hillegommer kermis, dus omstreeks half September. Het is dus wel vroeg. Militie. De loting voor de natioale militie zal alhier plaats hebben op Dins dag 4 September a.s. in de Raadszaal van het voormalig Gemeentehuis, des voorm. te 9 uur. De Jubileumfeesten. De aaumelding voor den Allegorische» Optocht is nog niet bijzonder groot. Met het oog op de uit te loven prijzen is epodige aanmelding zeer gewenscht. Het Hoofdcomitó vraagt vorder aller medewerking tot het welslagen der feesten, b.v. door de straten zoo mooi mogelijk te versieren. Daartoe kunnen Buurtcommissies bijzonder veel bijdragen Het Hoofdcomitó stelt zich voor, prijzen beschikbaar te stellen voor straten, die 't mooist versierd zijn. Verder is nog in overweging de mogelijkheid, een gevel- en étalagewedstrijd te organiseeren. Deelne mers moeten zich spoedig aanmelden. Ieder beijvere zich! Geen Harddraverij. In verband met Stamos R&iigke Aankontiij V5EM ETTELIJKE VISCHVERK, Aan den gemeentelijken vLi Vischmarkt 18, tel. 1225, is verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.20, en JSC HOL a f 0.16—f0 pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burg* Leiden, 28 Aug. 1923. Katholieke LEIDEN. Donderdag. Jongcnsbond van het]. Kruis verbond, Panera tiuspat. te 8 uur. ALGEMEEKE AGENQj LEIDEN. Donderdag, Uitvoering gewijde Hooglandsche Kerk, te 8 uc Apotheken c-e tot en met Zon» Maandagmorgen eiken nacht en fc Gags geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel, De apotheek van het Ziekenfom Hulp der Menschheid is steeds gj doch alleen veer leden van dit Fob Telegrafisch Weepberii volgens waarnemingen verrichting gen van 28 Aug. 1923, medegei door het Kon. Ned. Meteoroloa« Instituut te De Bildt." Hoogste Barometerst.765.5 Lyon. Laagste Barometerst.: 744.6 Thora Verwachting tot den avond van? Matige tot krachtige Zuidwestelï Noordwestelijke wind, zwaarbewolt trokken, later opklarend, aanvas nog enkele regenbuien, later ietsin de te houden Koninginnefeesten t Harddraverij-vereeniging „Hillegos Omstreken" besloten, dit jaar geen draverij te houden, doch deze uit l! tot volgend jaar. KATWIJK. Militie. De loting voor dc Ni Militie* zal voor deze gemeente plaï ben op Vrijdag 28 September in meentehuis te Katwijk a. d. Rijn. KATWIJK AAN DEM RIJN, 't Is Oranje. Als zeldzaamheid! we vermelden dat gisteren bloema Mont Bretia en van Afrikanen, Oranjebloemen, op de veilingen weggingen tegen f 1.50 tot f 1.60 p Dit natuurlijk reeds in verband ma houden feesten en de te maken va gen ter gelegenheid van het jubils H.M. de Koningin. Woensdag woid hoogere prijzen verwacht. Ook dei de week zullen de Oranjekleurige li veel geld opbrengen. Hanzebank. Do heer Jac. Hei,» respondent der Hanzebank, heeftal danig ontslag genomen. NIEUWKOOP. Van malaise gesproken. In de week is het jubileumfeest gévierd Woerdensche Verlaat, een gehucht; onder de gemeenten Nieuwkoop, K en Wilnis. Een ieder heeft den mond vol e tegenwoordige malaise, waar, si enorm aantal bezoekers daar heeft en bovenal, wie heeft gadegeslai vertering welke daar gemaakt is, i meer aan malaise gelooven. Sterks is er niet geschonken, doch hel flesschen hier en wijn is eenvoudig; geweest. Mond- en klauwzeer. De ved Th. L. v. d. Th. deed gisteren Ifi meente-Secretarie aaftgifte van ra klauwzeer onder zijn vee. Dit is ra 26ste geval in deze gemeente. NOORDWiJK. Politiehonden. Het Gemeend heeft een subsidie verleend voor i> Augustus a.s. op het Sportpark tel politiehondenwedstrijden, vanweg Noordwijksche Politiehondenclub Forensenbelasting. Het Gem» stuur van Bergen heeft adhaesic I bij den Minister van Financiën aan gingen, door het Gemeentebesliw! Noordwijk aangowend om tot een 1 heffing te komen van de bestaand! forensenbelasting. Deze is thans geregeld en wel zoo onmogelijk, dat de gemeenten alle vrijheid op bied hebben verloren en de aanb» landhuizen in talrijke plaatsen land feitelijk stop wordt gezet Naar wij vernemen bestaat er' gronde mogelijkheid, dat bij de ai- ging der Gemeentewet een socpd? hng met meer medezeggingschap Gemeentebesturen zal tol stand kos De jubileumfeesten. Bij de telijkheden op 19 en 20 September' gelegenheid van het RegeeringSj van H. M. do Koningin, zal niet Wilhehninastraat, doch ook de w feestelijk worden versierd. Verd® initiatief van de bestaande Midd^ vereenigingen een ctalage-wedstnp gehouden. Vereeniging voor Vreemdelinge"' Den laatsten tijd is hier schoolgaande jeugd- een ergerlijk ingeslopen. Talrijke jongens trac snoepcenten te komen door op passen of bagage te dragen vo°t tram aahkomende reizigers. Bij J vang van het auto- en tramvcj onze gemeente is er voor.zeer y^e gelegenheid die er indcraaa. bruik van maken om f centen te verdienen. Dit wer snoep in de hand en versc-3

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2