jaren maakte hij door te Nieuwer-Amstel aan de „Amstelbode", waarvan pastoor Brouwers, van Bovenkerk, een Limburger van herkomst, de hoofdredactie voerde. Van 18851905 was hij daarna werkzaam te Rotterdam, alwaar hij aan de „Maas bode", achtereenvolgens onder de hoofd redacteuren Mgr. Bos, J. W. Thompsen en rector Thompson, een vooraanstaande func lie bekleedde. Vooral als verslaggever had de heer Van Zeyl groote bekwaamheden, en wat hij gedaan heeft voor de organisa tie van het katholieke kiezerskorps in deze snel groeiende grootstad, weten alle ouderp Rotterdammers zich nog te berinneren. In 1905 werd hem de zelfstandige verantwoor delijke leiding van het katholieke orgaan van Zeeuwsch-Vlaanderen: „Zeelandia", te Hulst, toevertrouwd, en hij heeft dit tot een blad van provinciale beteekenis op gewerkt Bij zijn zilveren jubilé, in 1908, werd hem door den Paus het gouden eere- kruis „Pro Ecclesia en Pontifice" ver leend. Hoewel achterin de zestig, vervult de heer Van Zeyl, die een onbegrensde werkkracht, een bewonderenswaardig ge heugen en een altijd levendig temperament heeft, zijn functie op een wijze, waarbij menig jongere moet ten achter blijven. Ge zwegen van hetgeen hij voor het slagen van Katholieken dagen en andere sociale werken in het diocees Breda gedaan heeft, mag met eere vermeld worden zijn warme nationale zin, die in de dagen, dat het Belgisch annexionismo ook Zeeland be dreigde, het vaderlandsch gevoel in Z. Vlaanderen voor Nederland en Oranje heeft gestut en geschraagd. Den nog altijd met jeugdig vuur arbei denden jubilaris zij het bereiken van zijn gouden feest in onafgebroken frischheid toegewenscht. („L. K.") Kevelaer. Uit Kevelaer wordt aan de „Msb." plaatsing verzocht van het volgende: Van alle kanten hoort men hier, dat in Holland veel gesproken en geschreven wordt over onrust en relletjes in Duitsch- land en ook zelfs in Kevelaer, tengevolge van de groote duurte en het gebrek aan levensmiddelen. Iets is er van waar, maar veel is overdreven. De oogst is dit jaar goed, doch wegens het koude, natte weer zeer laat, later dan ooit. In ver schillende plaatsen van Duitschland is daarom gebrek aan levensmiddelen, voor al aan aardappelen, die niet kunnen wor den aangevoerd. Dit veroorzaakte hier en daar relletjes en lichte opstootjes. Ook in Kevelaer was het den 13 Aug. 's namid dags een weinig onrustig, meest door op hitsing van vreemde elementen. Spoedig was echter de rust geheel hersteld en ook voor de toekomst bestendigd, door aan merkelijke verhooging der loonen. De komst der Hollandsche processies werkte zeer met tot herstel der rust, vooral door dat do hotelhouders en restaurateurs ver klaren konden, dat zij niet alleen de le vensmiddelen niet namen uit eigen voor raad, doch van huiten betrokken, maar ook, dat zij allen zouden bijdragen om voor minder bedeelden levensmiddelen in te koopen of tegen lager prijs beschikbaar te stellen. Dat de Hollandsche pelgrims nóch op reis. nóch hier in Kevelaer iets te vree- zcn hebben, zullen de processies van Nij megen en Tilburg resp. 700 en 1000 pel grims groot, kunnen getuigen, die toch na den onrustigen namiddag van 13 Augus tus hier waren. Integendeel, allen verze kerden dat zij nog nooit zoo goed, zoo rustig en stichtend hun pelgrimstocht konden verrichten als juist dit jaar. Zelfs hebben de relletjes hun goeden kant en komen zij den processies ten goede. Een bedevaart toch is geen kermis of bruilofts- reis, maar en boetetocht, waarbij ieder de versterving moet beoefenen; en juist de omstandigheden dat velen gebrek lijden, maken het noodzakelijk om in Kevelaer op zijn bedevaart sober te leven, \yil men anderen niet hinderen. Hoewel gevaar is buiten gesloten, heb ben verschillende inwoners van Kevelaer een wacht gevormd om de rust te bewa ren en de veiligheid van de plegrims te verzekeren. KERKNIEUWS Benoemingen. Het heeft Z. H. den Paus behaagd te benoemen tot Proost van bet Kathedraal Kapittel van Haarlem den Koogeerw. Hooggel. heer Mgr.*5. J. M. Taskin, pre sident van het Groot-Seminarie, te War mond, en tot Kanunnik den Hoogeerw. Hooggel. heer J. D. «F. Aengenent, Pro-- fessor aan hetzelfde Seminarie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot leeraar aan het Klein seminarie „Hageveld" te Heemstede de Zeereerw. Zeergel. heeren: J. M. H. v. d. Lugt, die Kapelaan was te 't Veld, P. J. A. Juffermans, die Kapelaan was te Vlis- singen: Rector van het Gesticht „De Hei bloem" te Heythuizen (L.) den Weleerw. heer L. J. M. Janssen Schmidt, die Kape laan was te IJmuiden; tot Kapelaan de vol gende Weleerw. heeren: 't Veld, P. J. de Roos; Gouda (O. L. V. Hemelvaart) A. L. Onderwater; Poeldijk W. M. P. J. Boin; Oudorp, P. N. Borsboom (neomyst); Vlis- singen, A. J. Af. v. d. Burg; Wateringen, P. C. Bottelier (neomyst); IJmuiden, M. M. H. Haring (neomyst); Rotterdam (H. Antonius Abt) J. P. Bik; Warmenhuizen J. Langedijk; Langer aar J. P. v. Hou ten (neomyst); Rotterdam (H. Elisabeth) W. C. Dessing; Delft (Allorh. Sacr.) J. N. A. Beenakker; Bennebroek, K. F. Elsen- broek; Medemblik A. H. Harst (neomyst) Rotterdam (H. Hildegardis) J. J. G. M. Looyaard; 's Hage (O. L. V. v. Goeden Raad) J. E. Pijnakker; Amsterdam H. Willibroydus buiten de V.) Th. Th. Outer- sterp; Lei don (H. Petrus), G. J. Kem perman; Werferskoef P. J. Hoogervorst (neomyst); Middelharnis F. P. M. v. d. Vliet (neomyst); Stomp wijk P. A. A. Verhoekx (noomyst)Roelof ar ends veen H. Ulleman; Middelburg M. G. v. I. v. Leipzig; Schoten (H. Bavo) J. Som- mer; Heemskerk, P. Poppen; Grootebroek A. A. v. Rijn (neomyst); Dordrecht (H. Antonius v. Padjia') P. M. Verhoofslad; Sassenhoim A. Boekei (neomyst) Beverwijk (H. Agatha) J. P. Does wijk; 's-Heerenhoek, H. J. v. Deurssen (neo myst); Spaarnwoudo a. d. Lie, J. A. S. Groen (neomyst); Schipluiden, J. Duyvcs; Hondsholredijk, L. J. Bresscr (neomyst). Land» en Tuinbouw De Goudsche Land- en Tuinbouw tentoonstelling. Het volledig programma voor de tentcon- stellingsweek vermeldt voor Maandag 27 Aug. 11.30 uur opening der tentoonstelling door Minister Buys de Bcerenbrouck, met dos avonds opvoering van de film Necr- lands Volksleven in den Zomer, met expli catie van den heer D. J. van der Ven en muzikale illustratie van Röntgen. Dinsdag houdt de Hollandsche Maatschappij van Landbouw haar algemeene vergadering en wordt do eerste zitting gehouden van het 75e Ned. Landhuishoudkundig Congres. Des avonds ontvangt het gemeentebe stuur ten stadhuize het hoofdbestuur, van de Hollandsche Mij. van Landbouw, het bestuur van het Landhuishoudkundig Con gres en do congressisten. 29 Aug. zet het Ned. Landhuishoudkun» dig Congres zijn zitting voort en houdt do Ver. van Zuivelindustrie en Melkhygiëne in Nederland haar algemeene vergadering. In do avonduren zullen in den schouw burg op het tentoonstellingsterrein weten-, schappelijke films, o. a. over akkerbouw, zuiverbedrijf, stamboekvee en bijenteelt worden vertoond. De groote veetentoonstelling met keuring van vee heeft 30 Aug. plaatster zijn onge veer 400 stuks rundvee, varkens, schapen en geiten. Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)! Geachte Redactie. Mag ik U beleefd verzoeken onderstaand stukje te willen plaatsen als ingezonden stukje, ter beantwoording vait het stuk, gefeekend „Nash Turner" in Uw blad van 17 Augustus j.I.? Om het Wilskracht-kamp wordt be weerd: dat J'eanne d'Arc toch wol den eersten prijs behaalde met 2954 punt en Wilskracht den 3den rijs met 19 punten op den wedstrijd te Noord- wijk dat Wilskracht geen tijd had den uit slag af te wachten om dan te kun nen hooren, dat de 4 prijzen ge lijk waren; dat Wilskracht niet aan het Sportpark- bestuur te Noordwijk de schriftelijke toekenning van haar prijs durft te vragen; dat Wilskracht een 2de boksploeg gaai samenstellen, nog sterker dan de eerste, om de Jury van den wed strijd van Hou-Vast te Alphen af te ranselen, omdat die nog ondeugen der was dan de verslaggever van de „L. Crt", daar de laatste Wils kracht nog een derden prijs toe kent, terwijl do Jury te Alphen haar geen enkelen prijs gaf; d a t Wilskracht extra voor dezen wed strijd uit den D. H. G. B. is gegaan om toch maar uit te kunnen komen op don wedstrijd van hun neutrale plaatsgenoote, de vereeniging Hou- Vast; dat de schrijver „Nash Turner" een schuilnaam gebruikt om te schrij ven, datgene, wat in zijn kamp voor valt en gesproken wordt; dat do schrijver dezes gerust zijn naam durft te zetten onder dit stuk, al ia hij lid van de heorengymnastiok- vereeniging „Jeanno d'Arc". A. G. TELENG. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: J. van Zanten Jr., Hil- legom. (St.ct.) ©smensgde EsficShiesn. Ongeluk? Do gebouwen der Coöperatieve Zuivel fabriek „Weddchocn" te Goor (Overijs sel) worden 's nacht bewaakt door den 52-jarigen Hermanus v. Ommen. Vrijdagnacht j.I. om 12 uur is door hem voor 't laatst zijn controleklokje be zocht. Sedert dien is niets meer van hem vernomen. Het is waarschijnlijk dat do' vermiste nog op een later tijdstip in de fabriek is geweest. Het was n.l. zijn ge woonte in den morgen het vuur in de stookplaats van takkenbossen te voorzien. Dat hout is in de stookplaats aangetrof fen, reeds geheel verkoold. Verder moest darana een ventilatieschuif worden open getrokken. Dit is achterwege gebleven. In het waschhok is zijn overjas gevonden. De verdwenene was weduwnaar. Zijn woning is oplast van den burgemeester geopend. Op tafel werd gevonden een spaarbank boekje, een polis van verzekering, waarop een bril. Eenig spoor van wanorde werd niet gevonden. De'politie stelt een onder zoek in. UIT DE OKGEV1HG BOSKOOP. Geen extra Pinkstertoelage. Gisteren is afgekondigd het Staatsblad, houdende het besluit van den 4en Augustus j.I. tot verlenging van de schorsing van het be sluit van den raad der gemeente Boskoop van 16 Mei j.I. strekkende tot het toeken nen van een uitkeering van f5 voor de Pinksterdagen aan gehuwde werkloozen, die, gedurende een maand bij de gemeen telijke werkverschaffing te werk zijn ge steld. DE MEIJE. Het jubileumfeest. Op Woensdag 5 September a.s. zullen de bewoners van de Meije het zilveren jubelfeest van H.M. de Koningin herdenken. Het programma is reeds vastgesteld, 's Morgens om 9 uur begint de feestviering met een allegori- schen optocht. Hiervoor is veel tijd noodig daar de Meije erg uitgestrekt is. 's Mid dags om half twee is er ringrijden van paren om kunstvoorwerpn en ringrijden met fietsen om kunstvoorwerpen. Hiervoor zullen wellicht veel liefhebbers zijn. De Meije bestaat meest uit landbouwers en deze bezitten allen paard en rijtuig. Om 3 uur beginnen de kinderfeesten. Verschil lende aardige wedstrijden zijn er voor de schooljeugd, o.a. tonnetje kruien, blaastrap pen, enz. Ook is er voor een flinke tracta- tie gezorgd. Om half vijf zullen er volks spelen om geldprijzen gehouden worden. Om 6 uur zal de Gymuastiekvereeniging "\V. I. K. een uitvoering geven. Ofschoon dit een van do laatste nummers van het program is, zullen we hopen, dat dit niet het minste is. Tenslottek rijgen we om 7 uur een zang uitvoering met concert. Dit mag vooral niet ontbreken. Dan is er om 8 uur nog bioscoop. Dit staat niet op het programma vermeld; daarom is deze verrassing des'te grooter. Maar tot nog toe heeft zich niemand aangegemeld voor de consumptie-tent. Daarom zullen de feestvierende Meije- naars zich moeten troosten met een „Lol ly"! Wat dit zaakje betreft, leze men de advertentie in dit blad. HAZERSWOUDE. De jubileumfeesten. Do "Weled. Heer W. G. Baron Roel van Hazerswoude, ver blijdde dezer dagen de feestcommissie met een gift van f 100 ter opluistering voor do kinderfeesten op het a.s. Regeeringsjuhi- leum van onze Koningin. Naar wij vernemen hebben zich reeds 104 personen voor den te houden Histori- schen optocht aangemeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op hol. Een voerman uit Leiden zou in hotel „De Roskam" een biertje nemen. Het paard, bespannen voor een wagen, be laden met ledige kisten, bleek hier niet geduldig genoeg voor eji zette het op een loopen, richting Leiden. Over do ophaal brug brak een der hoornen en hiermedo ook het tuig. Een 100-meters verder werd het paard tot stilstand gebracht. Alleen wa.s een boom door het aanrijden ontveld. Het liep dus nog goed af. KATWIJK. Gemeente-ontvanger. Door Ged. Sta ten waren gisteren uitgenoodigd om naar Den Haag te komen voor een onderzoek in verband met het in de laatste raadszitting genomen besluit, om den gemeente-ontvan ger ontslag te geven, Burgemeester en Wethouders van Katwijk, benevens de vijf personen, leden van den Raad, ondertee kenaars van het verzoek aan den Raad, om den gemeente-ontvanger wegens onbe kwaamheid en nalatigheid te ontslaan. NIEUWKOOP. Schouw. De algemeene schouw in den polder Nieuwkoop en Noorden zal ge dreven worden op Donderdag 30 Aug. a.s. NOORDEN. Gewapende dienst. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier f 7.77 opgebracht. NOORDWIJK. Parochie-feest. Zondag heeft de Pa rochie Noordwijk op schitterende wijze het Patroonsfeest gevierd van St. Jeroen, 's Morgens te zes uur waren reeds Haar- lemsche pelgrims ter kerke gekomen. Daarna stroomden de parochianen .in groot getal naar het Godshuis, toegewijd aan St. Jeroen, om ter H. Tafel te-nade ren. Het Hoogaltaar en het Altaar van St. Jeroen waren getooid met groen en bloemen. Te half elf droeg de HoogEerW. Heer Monseigneur Möllmann, Vicaris- Generaal van 't Bisdom Haarlem, een Pontificale Hoogmis op. Als Diaken as sisteerde pater C. Jonckbloecft; als sub diaken rector J. Kok, terwijl 'pastoor J. H. W. Borsboom presbyter assistent was. Verder werd assistentie verleend door do WelEerw. heeren Dr. Gerard Wagenaar als ceremoniarius, kapelaan Boks van Haarlem en de beide kapelaans der pa rochie voor de andere functies. De leden van do Haarlcmscho processie hadden vooraan op de stoelen een plaats beko men, terwijl do parochianen wel hadden gezorgd dat ea* geen leeg© plaatsen waren te constateeren. Het zangkoor voerde de Mis van Guypers uit, terwijl» na de H. Mis het „Gloria et Honore Goronasti" op zeer verdienstelijke wijze werd gezon gen. 's Avonds was bet eveneens weer zeer plechtig en indrukwekkend bij bet plech tig Pontificaal Lof. Hier assisteerde als diaken pastoor Quant van Noordwijker- hout, als subdiaken kap. Boks. Een pro cessie werd gehouden in den tuin van de pastorie met do reliquieën van den H. Je roen, waar Pater Jonckbloedt een boeien de predikatie hield. Het nieuwe steenen altaar in den tuin gemetseld, voldeed voortreffelijk .voor deze plechtigheid. RIJNSBURG. Ongevallen. Tusschen Voorhout en Rijns burg viel een autobus, waarin een groot aantal personen zaten, die een pleizicr- reisje maakten, om. Een viertal inzittenden bezeerden zich zoodanig, dat zij zich on der geneeskundige behandeling moesten stellen. De autobus was in zoodanigen toe stand, dat do reis hiermede niet voortgezet kon- worden en eerst hersteld moest wor den. - Gistermidag geraakte een vrachtauto van uit de richting Voorhout op den Voorhouterweg te Rijnsburg in do sloot. Voor den chauffeur moest de hulp van den dokter ingeroepen worden. Do auto was in den namiddag weer op den weg geplaatst. We kunnen hierbij opmer ken, dat het op die hoogte (genaamd do Vaas) geen weg is voor vrachtauto's. Het was dan ook wel noodig, dat door de ge meente daar een hord geplaatst, werd als waarschuwing. Diefstal. Vorige week werden hier eenige kleine diefstallen gepleegd, en daar na werd een partijtje bloembollen van circa f 200 vermist, waarna men op on derzoek uitging. De dader was gai^w ge vat, n.l. oen zekere M. Deze was den laat- sten tijd schippersknecht hij den heer Jac. Prins. Wanneer M. werkloos is, wat meermalen gebeurt, neemt hij dit vak maar ter hand. Van I. moet de bollen zeer goedkoop gekocht hebben. VOORSCHOTEN. Vergeetachtig. Bij de politie is al hier een oud heerenrijwiel gedeponeerd, dat in de Voorstraat voor een winkel on beheerd is blijven staan. Diefstal. Aan de „Groote Vink" alhier zijn gisteravond twee rijwielen ontvreemd. Bij do politie is aangifte gedaan. Lijk herkend. Het lijk, dat Vrijdag langs den weg alhier is gevonden, is her kend. Het blijkt te zijn een jongeman van 30 jaren, schippersknecht van beroep, genaamd Spierenburg, wonende te Voor burg. De man gevoelde zich, op de schuit, naar Amsterdam varende, onwel, en is nan de Kniplaan van de boot gestapt, om zich per tram huiswaarts te begeven. Op den weg is hij blijkbaar plotseling over leden. Men vermoedt aan hartverlamming. Zaterdagavond werd de man thuis ver wacht, doch, daar het hij de schippers wel meer voorkomt, dat men eens een dag langer onderweg is, maakten de ouders van den man zich niet ongerust over zijn wegblijven. Toen echter de man Zondagmiddag nog niet thuis was geko men, is men naar den patroon gegaan, die echter niet beter wist, dan dat do man al lang thuis was. Daarna zijn de ouders, daar men vernomen had, dat langs den weg alhier een lijk was, gevonden, Zon dagavond te halftien nog alhier aange komen en herkenden in het lijk hun zoon Men begrijpt de ontsteltenis dier men- schen. Het lijk is naar Voorburg overge bracht. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Vrijdag, .s namiddags te 2 uur. Voetbal. V. E. P. II nam Zondag deel aan do seriejwedstrijden te Vinkeveen, speelde een wedstrijd tegen H. M. S. I te Zuilen en won dezen met 20. ZOETERMEER—ZEGWAARD. Schietwedstrijd. Stand op Zaterdag avond 18 Aug. 1923 (4den avond) van de 10 hoogste schütfers: 1. Sj. Hoogma 97, 93, 91, 98 is 379 punten Burgerw.; 2. W. Geelen 91, 96, 93, 98 is 378 punten Bur gerw.; 3. Adr. v. d. Meer 90, 90, 100, 93 is 373 punten Vrijw. Landstorm; 4. G. v. Steijn 93, 95, 94-, 90 is 372 punten Bur gerwacht; 5. G. J. Roos 94, 91, 88, 95 is 368 punten Vrijw. Landstorm; 6. J. v. Steyn 94, 89, 87, 93 is 363 punten Burger wacht; 7. G. Groenhcyde 90, 90, 90, 90 is 360 punten Burgerw.; 8. G. Moers 86, 96, 86, 90 is 358 punten Burgerw.; 9. P. v. Dalen 86, 84, 90, 94 is 354 punten Vrijw Landstorm; 10. J.^Frigge 90, 90, 86, 86 is 352 punten Vrijw. Landstorm. Maximum aantal punten per serie 100. H.H. Schutters worden er nogmaals op ge wezen, dat a.s. Zaterdagavond niet gescho ten wordt. ZEGWAARD. Hinderwet, B. on W. hebben de be slissing op het verzoek van de Centrale- Fabriek, om haar inrichting met een con- densinstallatie te mogen uitbreiden, ver daagd. ZOETERMEER. Militie. Loting lichting 1924 ge schiedt voor deze gemeente op Dinsdag 25 Sept., voorm. 115» uur te Berkel én Ro denrijs. 'STftBSBiiEUIMS Oude Leidenaars en ook gij, jongeren, gaat eens zien naar ALGEMEEUE AGENfy LEIDEN. Dinsdag. Ledenvergadering L'. 'A'. in de Harmonie, te 8.30 UUr' Woensdag „Onze Tooneolclub" jn', van Donderdagavond, reMr de R.-K. Volksbond. Donderdag Prop.-club „St. Petrus" gebouw, te 8 uur. Vrijdag R.-K. Bouwvakarbeidersboni gebouw te 8 uur. Apotheken c-'e tot en met Zop.jy Maandagmorgen eiken nacht en de*" dags geopend zijn: A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel i G. F. Reijsfc, Steenstraat 35, Tel De apotheek van het Ziekenfond Hulp der Menschheid ia steeds doch alleen voor leden van dit Poq^ TeSegpafisoh \&eei»beric| volgens waarnemingen verricht in gen van 21 Aug. 1923, medeg door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.762.3 Weena Laagste Barometerst.: 738.8 Stornot Verwachting tot den avond YanÏÏi Matige tot krachtige, later afne Zuidwestelijke tot Westelijke wie trokken met regen of onweer, Uit klarend en iets koeler. de tentoonstelling in „De Lakenhaf prenten betreffende oud-Leiden, dan eengehracht nit do collectie in het s'; archief. Ge ziet daar Leiden uit d?. toen een koels met twee paarden wj der snelste vervoermiddelen was, i levensgevaar was uitgesloten, zelfs wie midden in do Breestraat zijn pijp liep te rooken. Wat tal van derachtige plekjes had de stad toea welke thans onherroepelijk verdi zijn, deels uit noodzaak, ten deel o dat onze vaderen roekeloos veel verminkt en weggewerkt. Ge kunt zien varen door de Zijdgracht, weldra de electrisclie tram zal- terwijl de smalle I aardensleeg er volle glorie is, evenals zooveel verdwenen is. Vooral oudere leid; zullen met groot genoegen de collee zichtigen en jongeren kunnen er dat men niet dan noodgedwongen stadsschoon moet tornen. GEMEENTERAAD. Overname stukje grond. B. en. W. stellen voor, in eigené onderhouden bij do gemeente over men sfcraok grond aan de Gisettffi toebehoorendo aan den heer N. Stil zonder eenige kosten voor dé gemei Woonv/agéns. B. en W. stellen voor een vciord waarbij aan woonwagens als standi werd aangewezen een terrein nali. Lagen Morschweg, en waarbij tevec boden wordt, elders in de gem? standplaats met woonwagens iD te Tevens zal worden geheven een ting van 25 cent per dag en per wanneer een woonwagen meer dan gen binnen hetzelfde kalenderjaar gemeente vertoeft. Pffclesrïng en ophooging van een I Bij Raadsbesluit van den 4den Ji werd ten behoeve van de rioleeringe hooging van een terrein henoorda Maresingeï, met bijbehoorende werla bedrag van f 95,000 ter beschikkinf B. en W. gesteld. Do openbare ding van dit, met het oog op de wb schaffing ondernomen, werk op 26 Juni d.a.v., op grond van da slag, waarvan het door B. en "W. we gund aan W. F. Marcelis en H. C. E kerk, alhier, Yoor de som van P Toen met het werk zou worden bleek, dat de aannemers het voora hadden de ophooging van het terrei: middel van opspuiting van hef be»» zand te bewerkstelligen, op welke methode ook hun inschrijving was seerd. Litusschen zou het gevolg ra wijze van uitvoering geweest zijn, doel, hetwelk bij de aanbesteding werk voorzat, n.l. de verruiming va1 gelegenheidvoor Leidsche art slechts zeer ten deele zou worden 1* Immers, hoewel in het bestek de kelijke bepaling is opgenomen, ds werklieden Leidenaars moeten zijn e 80 pCt. zullen worden aangewezen namens de Commissie voor de W schaffiug, het is duidelijk, waarde van dit voorschrift aa zou dalen, indien, zooals hij van het terrein het geval zou totaal aantal te werk gestelde a® zeer aanzienlijk' werd beperkt. Uit« van het werk door middel van kon den aannemers, aan wie het gund was, evenwel niet worden bd1 gezien het bestek bij do omschrijf de uit te voeren werken eenvoudigs van „het ophoogen" van het terrê was n.l. bij het vaststellen van d<£ schrijving geen aanleiding om bepai' het opspuiten te verbieden, oiuwt op den plaatselijken toestand stede, niet verondersteld kon de inschrijvingen op deze voering gebaseerd zouden zijn. «a® inschrijvers hebben er dan ook, en W. meenen te mogen aannemen. 2 met opspuiting rekening gchoii. nu niettemin het werk aan zijn werkverschaffing, te doen bean f zijn B. on "W. Ie dezer zake rnct nemers Marcelis en Heemskerk overleg geireden, ten einde lot een ring met droog zand in plaats ópspuiting te geralccn. Het gcvo« gevoerde onderhandelingen is Se genoemde aannemers bereid zij11 yiu-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2