a Vanwege 'de reedersver- voor de Ncdcrl. Haringvisscherij circulaire gezonden aan allo ge- ■sluren, waarbij zij de medewor- de gemeentebesturen inroepen, dat de haring meer in- vinden als volksvoedsel, om zoo belangrijkste Nederlandsche bo ni de Noordzeeharingvisscherij, n'te houden. Verzocht wordt, dat den betrokken han- de groentenboeren, zullen bewo- een proef met den verkoop van te nemen. Aan de gemeentebestu- bij wijze van proef goedo haring per ton van 800 a 900 stuks voor den prijs van slechts NOORDWIJKERHOUT. De loting voor de militieplich- lichting 1924 zal plaats hebben te ijk in de voormalige werkinrich- 26 September a.s. des Woensdag •wijs. Tot onderwijzeres aan de School in de Zilk is, in- van Mej. M. Eijgenraam, die eervol op aanvrage verkreeg, benoemd p. van der Drift een en ander met van 1 September a.s. Zaterdagmiddag werd door M. Koudijs aan de Leid- de brandspuit ontboden daar zoo hard broeide, dat er voor faerd gevreesd. Toen dan ook door llcnde hulpvaardige handen tot 'het van het hooi werd overgegaan, t weldra de vlammen uit zoodat de actie moest komen. Door het flink optreden der brandspuitlieden erger voorkomen. WASSENAAR. - Bij de te Den Haag gehou- hietwedstrijden van den „Bond van van 's-Gravenhage en eken" behaalde de heer P. J. v. d. alhier 90 punten op de Eerebaan 100 p.); dezelfde. 84 punten op de Baan (max. 100 p.); terwijl de heer punten op de Geluksbaan [400 p.) behaalde. luiienli Berichten overstroomingen in Britsch-lndië. Duizenden dakloozen. 1 uit Allahabar aan de„Daily Tele- wordt gemeld, hebben hevige regens 1 overstroomingen veroorzaakt aan de fust, in het bijzonder in Malabar en waar duizenden personen uit luizen moesten vhichten, en een enor- hade "werd aangericht, aet Kadoerdistrict zijn talrijke rijst- jen overstroomd. Bruggen en wegen 1 door het bruisende water weggè- i. Het geheele verkeer is gedesorgani- Groote verduistering. de Fransche bladen komt een verslag van een belangrijke verduistering, ge- d door een verificateur bij bet post- ior te Beauvais, Albert Valës. Deze door zijn functie ten postkantore en administratieve kennis, kans gezien n tijdsverloop van tien jaren voor een ig van meer dan 500.000 francs verduis gen te plegen. Het feit werd op de vol- e wijze ontdekt:' jdagmorgen bereikte den directeur het postkantoor te Beauvais een aan rende brief met een waarde-ihhoud 45.000 francs van het hulppostkantoor resles. Het stuk vertoonde echter zeer llende radeeringen, welke den argwaan den directeur gaande maakten. On- ellijk werd door den onderdirecteur, lar, een geheim onderzoek ingesteld, en idig kwam deze tot de onweerlegbare ekking dat de fraude doo* niemand an- gepleegd kon zijn dan door Albert r word een aanklacht ingediend en dö ïldige.in verhoor genomen, waarbij Va- reeds spoedig door de mand viel. Hij nde en gaf een uitvoerig verslag van rijze, waarop hij de verduisteringen gde. Na zijn bekentenis is hij in het 1 van Bewaring te Beauvais opgesloten, it zijn verklaringen blijkt, dat Yalès met che stempels valscbe aangeteekendd Oven en postwissels, alsmede valscbe ïpelde. Nadat hij de bedragen ^de verschillende postkantoren had ge- i liet hij zoowel de postwissels en aan rekende brieven alsook de regn's ver- jnen, zoodat geen spoor van misdaad !r te bekennen was. Hij gaf steeds post- pels tot hooge bedragen af, varieerende t dertig- tot vijftigduizend francs. Pj een huiszoeking werd voor meer dan ]derdduizend francs aan bankpapier, es in de Nationale Verdediging en effecten gevonden. es> 42 jaar oud is, is getrouwd en der van een dochter. Hij ging, et Beauvais °r voor een kalm, net en eerzaam burger, zijn arrestatie een groot opzien ge- pd heeft. Groote brand ie Frankfort. Waden uit Frankfort a. cL Main is ^aar gisterochtend de stads- L3 No. 8 uitgebrand. Do in deze ondergebrachte voorraden ma- n0s, tabak, wijn, benzine, oliën en vet- er waarde van vele milliarden mark 5 verloren gegaan. Bergongeluklcen jn Tyrol. 1 rï0 studenten uit Milaan, die met een 1 0 Ortlerspitze beklommen, zijn, naar H105" meldt, door een hevigen storm Ik Jr- v1 j€n omSekomen. Zij waren klaar Dk den weg kwijt geraakt en zijn hoogto van -400 voet neergestort. ,n gezelscban van drie personen, eeren en een dame uit Winterthur, TdfQaa*r Genève/ aan de „Times" gemeld, bedolven onder neervallen eenen van den Bietschhorn boven Ried in het Zwitscrsche kanton Wallis. Een der hceren werd gedood, terwijl de dame ernstig aan haar been werd ge kwetst. Haar man was in staat naar Löt- schentbal te gaan om er hulp te halen, van waar een reddingsbrigade naar dc plaats van het ongeluk vertrok. Een aanvaring. Reuter meldt uit Londen: Op de Mersey had gisteren een aanvaring plaats tussChen het Britsche stoomschip Artemisia" uit Java en de pleizierboot „Douglas" op weg naar het eiland Man. Het laatste schip werd bijna doormidden gevaren en zonk in twintig "minuten. De twintig passagiers en de dertig leden der bemanning konden met moeite gered worden. Een lid der bemanning werd gewond. Overvallen op telegraaflijnen. Reuter meldt uit Allahabad, dat een aantal Afgaansche invallers do Perzische telegraaflijnen op 50 mijl Noordelijk van Seistan hebben beschadigd en een ploeg arbeiders hebben gedood. Een detachement van hef Perzische ka meelcorps vervolgt de invallers. Een zilverdiefstal. Woensdag heeft in het gebouw van het Spaansche consulaat in de Regen tens tras- so te Berlijn een niet onbelangrijke dief stal van zilveren voorworpen plaats gehad Ook wordt nog voor een groot bedrag a^n andere sieraden vermist. Van de daders is geen spoor ontdekt. Mislukte struikrooverij. Niet ver van Dionyso, meldt een tele gram uit Athene,-hebben twee roovers, die plotseling uit een bosch te voorschijn kwamen, een gezelschap van vijf dames en oen heer aangevallen. Onder bedreiging met den dood eischten de bandieten, dat de twee dochters van een der dames onmiddellijk naar Dionyso zouden gaan om bij haar vader 500.000 drachmen te balen als losprijs. Binnen drie uur moest hef geld er zijn. Enkele uren later keerden de meisjes met 100.000 drachmen (4800 gld. terug. Het gezelschap werd toen vrijgelaten. Een sterke politiemacht, welke intus- schen ongemerkt had weten te naderen opende het vuur op de roovers, die in de duisternis wegvluchten en den verkregen losprijs achterlieten. Land- en Tuinbouw DE DUITSCHE RIJKSMINISTER DR. STRESEMANN. Het kweeken van ziektevrij pootgoed. Een bekende aardappelenziektenkundige Dr. J. Oortwijn Botjes te Oostwold (Gr.) heeft op den eersten aardappeldag, gehou den to Wageningen, een voordracht gehou den over: „Onbekende factoren bij het kweeken van ziektevrij pootgoed". Deze is nu onlangs verschenen in het „Tijdschrift over Plantenziekten", waardoor we in de gelegenheid zijn er enkele losse grepen uit te doen, welke gedachten en mededeelingen zeker belangrijk genoeg zijn voor ieder aard appelverbouwer om er kennis van te ne men. Hoowel er verschil in levensduur is, kan men toch zeggen dat alle soorten degene- reeren, doch de symptomen van degenera tie zijn steeds dezelfde, die wij kennen als verschijnselen van bladrol, mozaiek, krin kel of andere besmettelijke ziekten. Wij weten nu, dat. besmettelijke ziekten de oor zaak vaïV de degeneratie zijn en Ave hebben langzamerhand iets omtrent de verbreiding dezer ziekten leeren kennen. Wij zijn thans in staat een klein aantal stammen van achteruitgaande soorten ziek te vrij te telen, wat we vroeger niet konden, tenminste zoolang we nog over een enkelen ziektevrij en knol beschikken. "De Friezen zijn er door een nauwgezette selectie en een strenge controle in ge slaagd de Eigenheimers jaren lang betrek kelijk gezond te houden cn hetzelfde resul taat is ook hier en daar buiten Friesland bereikt. Goede resultaten heeft men in som mige bedrijven ook verkregen bij de selec tie van de Roode Star, de Bravo en de Zeeuwsche Blauwe. Door selecteurs als Lembke, Petseh, Ebs- torfer Saatgutgesellschaft, worden gezon de aardappelen van de soort Industrie af geleverd. terwijl de oorspronkelijke kwee- ker van het ras hiertoe niet meer in staat is. Zonder twijfel is £r met selectie zeer veel te bereiken, maar er zijn ook teekenen, die er op wijzen, dat er aan de beteekenis der selectie ten slotte grenzen zijn gesteld en dat ook bij de beste methode van werken sommige rassen niet voortdurend in be paalde streken geteeld kunnen worden. Als men thans gezonde Eigenheimers van de beste telers naar de Veenkoloniën brengt dan zijn alle, stammen na enkele jaren ziek geworden. Zé worden eerder ziek en erger ziek dan in den tijd toen ze voor het eerst op het proefveld te Sappemeer worden ge teeld. Hetzelfde geldt, ook voor de Paul Krügers. De groei van ziektevrije Paul Krügers is nog even krachtig nis in de jaren toen deze soort het eerst werd verbouwd. Ook de op brengst en zetmeel gehalte is voorzoover ik heb kunnen nagaan, niet achteruit gegaan. Degeneratie bij ziektevrije stemmen is uiterlijk niet. waarneembaar. Men is licht geneigd hieruit de conclusie te trekken, dat indien men thans een aantal volkomen ge zonde Paul Krügers geteeld heeft, dezo Voor den landbouw dezelfde beteekenis be zitten als een gelijk aantal stammen, dat het eerst door Veenhuizen is voortgebracht De vermeerdering zon immers op dezelfde wijze als vroeger kunnen plaats hebben en evenals toen zou na enkele jaren dé helft van de Veenkoloniale aardappelvelden met Paul Krüger bezet kunnen worden. Ik zou nu wel in staat zijn, een aantal volkomen gezonde Paul Krügers aan Veen- huizen te verschaffen, doch ik ben er zeker van, dat, indien hij deze op dezelfde wijze trachtte te vermeerderen als vroeger, deze De nieuwe Duitsche Rijkskanselier, Dr. Stresemann, die Dinsdagavond^ zijn pro gram heeft medegedeeld en op wien groote verwachtingen - zijn gebouwd. poging op een volkomen fiasco zon uitloo- pen. Iets dergelijks is ook door Pethybridge beweerd ten opzichte van de gewone aard appelziekte. Op dit oogenblik weten we niet, welke rassen we na selectie voor de cultuur kun nen behouden. Wij zien nu reeds een groot onderscheid tusschen de Eigenheimer, Bra vo eenerzijdsch en de Paul Krüger. De Eigenheimer is thans door nauwkeurige selectie, onze belangrijkste consumptieaard appel gebleven. Het zou een ramp zijn voor onzen landbouw als zij verdween. De Paul Krüger daarentegen heeft zijne beteekenis als industrieaardappel verloren, -daar r.ii tegenwoordig ook bij de besto selectie nvet meer in het groot kan -xordaii geloeii. ten minste niet op onze zar.d- cn veengronden. Hoe andere soorten, ssich in de toekomst zullen gedragen, weten wij niet. Eerst ja renlange erva-ring zal op dezo vraag ant woord kennen geven- Op dit oogenblik be sraat er raar mijne moening geen aanlei ding tot passimi-stiseltó of optimistische be schouwingen. Op één ding kan ik -Debtor nog wijzen. Indien een ras als de Paul Krüger niet meer in het groot ban werden geteeld, dan kan do instandhouding van hot ras tcch van belang zijn. Kort geleden schreef mij de heer Dc-rst, dat van ziin talrijke kruisingen die tusschen Frartsehen en Paul Krüger het meest beloofden. Noch de Fiacsehen, noch de Paul Krüger hebben thans groote betee kenis als cultuurgewassen, doch beide kun nen ze beteekenis hebben als onderplant voor nieuwe rassen. Er. mpet in de toekomst naar worden ge streefd, dat rassen, welke blijk hebben ge geven goede stamouders te zijn, zooveel mogelijk in stand worden gehouden, opdat de kweeker ten allen tijde op deze rassen terug kan tasten. Een der doeleinden, die te Oostwold worden nagestreefd, zal dan ook zijn het in stand houden van dergelij ke rassen. De stippelstrepenziekte, die in de laat- Bten tijd in sterke mate in vroege aardap pelen is opgetreden, komt volgens Bewley ook voor in wikken, erwten en tuinboonen en kan volgens hem van deze planten op tomaat en dus waarschijnlijk ook op aard appelen worden overgebracht. Het zou volstrekt niet vreemd ziin als mozaiek of bladrol van bepaalde onkruiden of van bepaalde cultuurgewassen op aard- appelpanten konden overgaan. Want het is wel bekend dan een groot aantal cultuur- gewassen en ook onkruiden aan ziekten lij den. die met bladrol en mozaiek van de aardappelplant groote overeenkomst ver- toonen. Vooral is dit het geval met de mo zaïekziekte. Deze wordt niet alleen aange troffen op nagenoeg alle Solanaceeën, doch ook op planten, die geen verwantschap met. den aardappel bezitten, zooals bieten, spinazie, komkommer, roode klaver, rups klaver, paardeboonen, suikerriet, gierst, mais. Wij weten thans dat de mozaïekziekte, die op het eene geslacht van de- familie der Solanaceeën voorkomt, in vele gevallen ook op een ander geslacht kan overgaan. On kruiden, die tot do familie der Nachtscha den behooren, kunnen een rol spelen bij de- verbreiding der mozaiek en der bladziekte. Uit verschillende "waarnemingen van Quanjer, Koeslag, Dorst en mijzelf is geble ken. dat de aardappels in de eene streek eerder ziek-worden dan in de andere. Het is niet onmogelijk, dat het voorkomen van bepaalde onkruiden hierbij een rol speelt, In de kleistreken van Friesland waar de aardappelen in mindere mate ziek wordgn dan in alle andere streken van ons land, is de grond in het algemeen buitengewoon rein van onkruid. Of do afwezigheid van onkruid en het weinig optreden der ziekte verband met elkaar houden is moeilijk te zeggen, maar wel meen ik er op aan te mogen dringen, dat op het voorkomen van bepaalde onkruiden en op het ziekelijk uiterlijk van onkruid of cultuurgewassen meer dan" thans gelet wordt. Ik meen aan allen, die zich met selectie bezig houden, een raad te mogen geven, hun velden zoo veel mogelijk onkruidvrij te maken. In ons land is het eerst door Veenhui- Zen opgemerkt, dat onrijp geoogste poters de voorkeur kunnen verdienen hoven rijp pootgoed. Op het terrein van Veenhuizen moest, een Bloot gegraven" worden door een veld Paul Krügers. Een deel van dié aard appels werd daardoor vroeg gerooid en een deel laat in den herfst. Nu bleek het volgende jaar dat de vroeg gerooide po ters bladrolvrijö nakomelingen ha-dden voortgebracht terwijl dit met de Iaat ge rooide niet het geval was. In het Engelsche tuinbouwblad de Gar denes Chronicle van 1916 kan men den vol genden zin vinden:' „Het. gebruik van onrijpe poters is alge meen en het is twijfelachtig of er een en kele kweeker is, die niet vast overtuigd is van het voordeel dat hieruit voortvloeit". Op de aardappelconferentie te Lon den vermeldde Sir Matthew Wallace, dat hij toevallig de waarde van onrijp poot goed ontdekt had en zegt als zijn ervaring: „Het beste middel om productief zaad- goed te krijgen is om te rooien voor ziekte verschijnselen zichtbaar zijn of om tijdig het loof af te maaien „Onrijp pootgoed is het ware." Het is niet de al of niet rijpheid van het pootgoed op zichzelf, die in dezen beslis send is, zooals door de buitenlanders tot nu toe is aangenomen. Doch de beteekenis van het gebruik van onrijp pootgoed zit in het vroegere verbreken van het contact tusschen het besmette loof en den knol. Daarom kan ook het afsnijden van het loof effect hebben. CALVIN C00LIDGE SR., DE NIEUWE AMERIKAANS CHE PRESIDENT. Ingezonden Stukken {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)! „Ex Animo". Zeer geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij voor onder staande eenige plaatsruimte waarvoor onzen dank. Gedrongen door de lasterlijke geruch ten, in verhand met de deelname van de Chr. Zangvereeniging „Ex Animo", aan het Groot Nationaal Concours voor Zang en Muziek, gehouden te Katwijk aan Zee op 3 Aug. j.l. is het, dat wij de pen ter •band nemen ter onzer verdediging. Om tot den oorsprong dezer lasterpraat Ie komen, moeten wij melding maken van een incident, dat zich tijdens onze deel name aan den wedstrijd hoeft voorge daan. Ons koor, dat het laatst van allen in de aideeiing Gemengde Koren le Afdeeling zin"en moest, stond op het podium om den kamp aan te vangen, toen mij, als voorzitter, verzocht werd bij de Jury te komen, waaraan ik voldeed. De Jury deelde mij daarop mede dat er onder de luisteraars mensohen waren die „beweerden" dat „Ex Animo" met ge huurde krachten op het podium stond. Dezo bewering werd geuit door enkele bestuursleden van de Leddsche ZangveT- eeniging „Zang Zij Onze Leus", welke vereeniging in zijn geheel onder de luisterenden hij de Jury-tent verzameld stond. Tot logenstraffing van dezen laster leg de ik tegenover do Jury, op haar ver zoek, de navolgende verklaring op eere woord af: „Ik als voorzitter der Chr. Zan <rvereen. „Ex Animo" verklaar hier op mijn eer^woord dat „Ex Animo" staande op het podium, met geen gehuur de krachten nog personen <Jie geen lid zijn zingt!" De Jury dankte mij voor deze verkla ring en ik nam mijn plaats In het koor weer in. Het teeken werd door de Jury gegeven en het verplichte wedstrijdkoor werk werd gezongen. Nauwelijks was dit afgezongen en wachtte ons koor op het tweede teeken van de Jury om haar vrije wedstrijdkoor werk te zingen, toen enkele bestuursleden van „Zang zij onze leus", onder bet af sluithek doordrongen en onder heftige ge- sticulatie's hunne beweringen herhaal den, welke zij eerst zoo bescheiden moge lijk, zonder hunne namen den Jury be kend te maken voor den aanvang onzer deelname tegen de Jury hadden geuit. De Jury zich van het ongemotiveerde en onbeleefde optreden van genoemde personen bewust zijnde, gelastte op niet zeer zachtzinnige wijze do ordeverstoor ders te verdwijnen, hetgeen tea slotte ge beurde, terwijl van de zijde waar „Zang zij onze leus" stond, allerhande vriende lijke opmerkingen aan het adres van de Jury en „Ex Animo" gemaakt werden. Gelukkig had het koor niets geleden van de zenuwschokkende, emotie-verwek kende interrupties; het stond daar stil berustend in -het volle zelfvertrouwen van zijn eerlijkheidsgevoel, en 'wachtte gedul dig. Nadat de rust weer wat hersteld was werd eindelijk het tweede teeken door de lJury gegeven en werd het vrije wed- strijdwerk gezongen. Hiermede nauwelijks klaar, was het den iheeren Bestuursleden en den directeur Van „Zang Zij Onze Leus", den heer Teljeur, nog niet genoeg. Zij drongen wederom onder de omheining door en begonnen opnieuw met de zelf verheffende bewering af te draaien. Het ging er zeer heftig aan toe; ten slotte toen de Voorzitter der Jury hun vroeg, hoeveel gehuurde krachten of niet-leden „Ex Animo", volgens hun beweren rijk .was, werd hunnerzijds geantwoord: twee personen, „want", merkte de heer direc teur A. Teljeur op: „die eene man is lid hij mij op het mannenkoor. (Het Ghr. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst"). Dus dat wil zooveel zeggen als: hij hoort aan mijn mannenkoor en mag van geen tweede koor lid zijn. En dit terwijl bewust persoon lid is van drie zangver enigingen te dezer stede. De Voorzitter der Jury antwoordde daarop aan onzen directeur en mij en voorts tegen elk die het hooren kon en •wilde, hetgeen elk musicus en elk zang- directeur mét gezond verstand beamen zal, dat: „Al waTe bet, dat in het ergste geval twee gehuurde krachten of niet- leden meegezongen hadden, dit op zulk een groot koor absoluut niets af of •toe doet aan zijne prestatie wijl er schit terend gezongen was, terwijl de Jury de beschuldiging niet kon aanvaarden ge hoord de verklaring en getoonde controle- bewijzen door den voorzitter, waardoor „Ex Animo" in deze niet de minste blaam trof! De uitspraak der Jury luidde dan ook', ongeacht het ongemotiveerde, zoo niet belachelijk protest van Bestuursleden en Directeur van „Zang zij onze leus": le Zoodoende werd door den uitspraak der Jury, welke grooten bijval van het aanwezige publiek uitlokte, de beschuldi ging van „gehuurde krachten" als on* waarheid aangemerkt! Doch de maat van zangersvriendschap (door een zuster-vereeniging betoond) ia daarmede nog niet vol gemeten te oor-f deelen naar de sagen en sprookjes of lie-» ver lasterpraat die in Leidens veste en daarbuiten de ronde doen. Dat er mensehen zijn die hun eigen leed niet kunnen verzwijgen, kan ik mij levendig voorstellen, maar dat zij daarbij niet beseffen, wat elk weldenkend mensch gevoegelijk zal denken is mij onbegrijpe lijk. Het spijt mij dat een vereeniging, een zustervereen. die enkele maanden geleden zoo'n mooi grootsch Concours uitschreef, •ter verheffing der zangkunst en hare be oefenaars, personen onder haar Bestuur en leden telt die heel wat anders gedaan hebben in deze dan te arbeiden aan de zelfverheffende arbeid: De veredeling der zangkunst en hare-beoefenaars. We willen over deze zaak' verder niet [uitweiden, wijl het ons alleen te doen is om bet Leidsch publiek een recht over zicht der zaak te geven, opdat het zelve zal kunnen oordeelen wanneer deze of" gene iets over „Ex Animo" heeft gezegd, of nog te vertellen heeft en het met ge zond. verstand zal kunnen constateeren of er waarheid of laster gesproken is of wordt. KABEL LEK, Voorzitter der Chr. Zangvereen. j „Ex Animo". Vraag: Welke is de kortste weg van; Lisse naar Delft en van Delft naar R00-. sendaal? Wanneer vertrekt de boot naar Willemstad.? Antwoord Lisse, Sassenheim, Oegsb geest, Haagsche Schouw, Den Deyl, 's-Gra venhage, Rijswijk, Delft. Afstand ongeveer 37 K.M. Delft, Óverschie, Rotterdam, Char- lois, Zuidhoek, over Portlandscho Zeedijk naar Goidschalxoord, Klaaswaal, Middel- sluis, Numansdorp, Willemstad, Helwijk, Fijnaart. Oud-Gastel, Kalsdonk, Roosen daal. Afstand 62 K.M. Van Numansdorp vertrekt» het stoomboofc veer over het Hollandsch Diep op werkda- gen te 5.27, 7.50, 9.43, 11.37, 3.03 en 6.53; op Zondagen te 8.10, 11.37, 4.45 en- 3 10. SURGOtLIJKE STAND LEIDEN. 16 Augustus. Geboren: Pieter z. van E. T. Ver mond en G. Monfils Jan Cornells z. van' H. C. Hoek en M. Hoeks Willem z. van W. Neutebooom en E. Bekooy Jannetje d. van P. J. v. d. Linden en. W. Stol Jacobus Hermanus z. van G. v. d. Vos en; A. Feijnenbuik Cornelis Maria z. van C. Bouwman en J. M. v. d. Mee. Ondertrouwd: M. L. de Beer jm. 25 j. eni E. Bamberger jd. 22 j. Gehuwd: B. L. Harteveld jm. en C. Abspoel jd. W. A. Ammerlaan jm. en; H. v. Vliet jd. F. J. v. Kampenhout jnn en H. Mulder jd. A. v. Egmond jm. en B. S. de Jong jd. J. H. Choufoer jm. cn M. Platteel jd. W» P. E. Broers jm. en: G. C. Jurgens jd. H. Boom jm. en E. Azier jd. J. Hemerik jm. en T. Harte- velt jd. J. A. Vreeburg jm. en C. J. Mo lendijk jd. W. v. d. Plas jm. en E. M. Boon jd. Overleden: P. J. Claasen in. 63 j. E. Spaa-van Varik v. 69 j. j hillegom. Ondertrouwd: P. Walter en W. B. Do* genaars B. van El en A. H. Aeilkcma- Getrouwd: Ghr. G. Eibers en H M E, Pay ens. Geboren zoon van M. H. LijtenRaams* veld dochter van M. C. van Rood&nVa.ni der Linden zoon van D. H. A. Freriks Van der Veld dochter van M. J. van Riek—* Groot, dochter van L A. C. BrcuringDen Baars zoon van C. J. Zoet—Vieveen. Overleden: E. Koomen vr. 17 jaar D. de Groot, man 81 jaar M. Haster -Van der, Knijff, vr. 70 jaar. j. noordwijk. Gehuwd: H. J. Biesink, 28 jaar en E« C. Wünsohel, 24 jaar, 1

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5