ZEGWAART. Gemeenteraad. Dg Raad dezer gemeente vergaderde op Maandagavond om 7 uur. Belialve de heer Karens waren allen aanwezig. In de vaca- ture-Duivenbode wordt thans voorzien nu als punt 1 op de agenda vermeld staat be- ëediging van den heer J. E. Huijsman. Nadat de Voorzitter do vergadering met gebed heeft geopend en de heer Huijsman do vereischte eeden heeft afgelegd, wenscht hij hem met zijn benoeming ge luk en hoopt dat do heer H. in het be lang der gemeente werkzaam zal zijn ge durende het korte poosje tijds, dat do leden in het loopend zittingsjaar nog rest De notulen worden hierna voorgelezen en onveranderd vastgesteljL Naar aanleiding van aeze voorlezing, wat betreft de gemcentewoningen, deelt de Voorzitter mede, dat aan Gebrs. Smits de bouw der schuurtjes is opgedragen voor f 9.48;: zij zullen 12 M2. groot worden. De totale kosten voor de 6 woningen bedra gen f 19,032.40; do leening, waartoe werd besloten, is f 18,500, waarbij komt zes maal f 300 premie van het Rijk, totaal f20,300. Er is dus f 1267.60 over, zoodat de geheele leening niet aangesproken be hoeft te worden. Een der huurders had gevraagd om een zakput. Spr. meent, dat dit wel zal gaan en er goed water te krijgen is. De heer Huysman is er tegen, omdat, wanneer er bij nieuwe huizen gegraven wordt, verzakkingen plaats vinden. De heer Chardon wil wachten tot het aa voorjaar. Misschien is in dien tijd de waterleiding gekomen. Bij het voorstel van B. en W. om hen machtiging te verleenen een gezamenlijke zakput te doen graven voor ten hoogsto f 60, staken de stemmen. Tegen de heeren Hnysman, Van Stralen en Chardon. 2. Mededeelingen. Geene. 3. Beslissing uitbreiding laags pand ningsnet Zegw.weg. In de vorige ver gadering had de heer Noordam do vraag gesteld of Delft bereid was om over het geheele net stroom te leveren tegen den confcractueelen prijs. Daar B. en W. hier op geen definitief antwoord konden geven, werd besloten om met Delft daarover te correspondeeren. Do betreffende briefwis seling leest de voorzitter voor. De inhoud van cieze brieven schenkt echter geen be vrediging. ("Zij zijn n.m. opgesteld door personen, die geen verantwoordelijkheid co zich durven nomen; de verantwoorde lijke personen zijn met vacantie.) Delft houdt een slag om den arm en zegt niet wat er betaald zal moeten worden. Wel wordt er op geattendeerd, dat, zoo niet voor 15 Aug. beslist wordt, de prijzen der aanlegkosten niet meer bindend zijn. De Voorzitter laat thans öe beslissing aan den raad over. De beer Noordam vraagt inzage der brieven, met Delft gewisseld. Na lezing dezer brieven is ook hij in het geheel niet tevreden gesteld en erg bevreesd om er nu direct op in te gaan. De Voorzitter zegt dat wij weten, wan neer Delft in haar recht staat, wij meer znllen hebben te betalen. Een prijs van 0.25 per K.W. uur, welke wij nu betalen, is goedkoop. De heer Noordam noemt voorbeelden van gemeenten in Noord-Brabant waar f0.25 per K. W. uur te hoog werd ge vonden. De Voorzitter vindt, dat wij ons met die gemeenten niet moeten vergelij ken. Wij zouden geen licht hebben wan neer een naburige stad ons er niet van voorzag en zullen er mee accoord moeten gaan iets meer te betalen dan in de ste den; zoo b.v. ook met de waterleiding. De heer Noordam: Wij hebben toch een contract van f0.25! De Voorzitter antwoordt dat dit juist is, doch de vraag is, zal Delft voor de aan te brengen uitbreiding hetzelfde be rekenen. De totale lengte van het net, waarvoor stroom geleverd wordt tegen contractprijs is 4350 Meter, welke lengte door de uitbreiding ver overschreden wordt. Het is echter spr.'s bedoeling niet om de zaak nu door terzetten. Wij zou den kimneta wachten totdat de heeren weer aanwezig zijn of aan B. en W. in Delft schrijven, welk antwoord wij heb ben ontvangen. De heer VoDebregt vraagt hoe in Zoe- termeer gehandeld is. De Voorzitter zegt, dat, wanneer de bewoners van den Voorweg meer moeten betalen dan die van bet dorp, deze laat- aten in den hoogeren prijs zullen deelen en iedereen dus evenveel voor een K. W. heeft te voldoen. De heer Noordam: Dat kan in de spij kers lcopen, omdat de lengte beduidend meer is. De Voorzitter vraagt of de bewoners van den Zegw.weg en Roggeveen daarom van licht moeten uitgesloten blijven. Na nog eenige discussie wordt beslo ten om aan Delft weer inlichtingen te vragen. 4>. benoeming gemeente#-ontvanger. 11 B. en W. hebben op do voordracht ge plaatst M. Reinders en J. Gverbeek. De heer Van Stralen vraagt of er niet meer sollicitanten zijn. De Voorzitter ant woordt van ja; doch B. en W. meenen, ïlat de op de voordracht geplaatste per sonen het meest in aanmerking komen. De heer v. Stralen wil den heer Reinders. De lijdensweg, door den heer Duivenbode voorspeld, is thans geëindigd. B. en W. hebben gewonnen en de secretaris kan a'n gemakkelijk baantje behouden. De heer Noordam zegt zich in de vorige vergadering al uitgesproken te hebben en blijft nu buiten stemming. Thans wordt tot stemming overgegaan, waaruit blijkt, dat do heer Reinders tot ontvanger ie benoemd met 5 stemmen- en 1 blanco. 5. Bijdragen aan armbesturen voor gemaakte onkosten ziekenhuis-verpleging. Het R.-K. Armbestuur heeft op de ge vraagde inlichtingen geantwoord, dat voor N. Frigge voor 49 verplegingsdagen in totaal is betaald geworden f 132.50. Het armbestuur der Hervormde Kerk! heeft geen uitgaven gehad. B. en V/. stellen voor 50 pCt. in de kosten bij to dragen, welk voorstel met algemeen© stemmen wordt aangenomen. 6. Verzoek Harmonie om subsidie. B. en W. stellen voor f 60. Wordt met algemeeno stemmen goedgevonden. 7. Verzoek Gbr. Bewaarschool om subsidie. Het bestuur dezer Bewaar school vraagt om de subsidie van voor heen te willen bestendigen. B. en W. willen daarom weer f 5.per kind ge ven. Wordt goedgevonden. 8. Scheiding gedeelte der wegen. In verband met het plan der Provincie om de wegen te bestraten, in welks kosten de gemeente 1/10 beeft te betalen en 50pCt. der onderhoudskosten van ten hoogste f 1.per Meter, stellen B. en W. voor om een gedeelte van den weg, waarover de gemeente de beschikking heeft (aan den Hoorn- en Molenweg) kosteloos aan de Provincie over te dragen. De heer Van Stralen wijst op het be lang, dat de gemeente er bij heeft, wan neer de vrije beschikking gehouden wordt over de losplaats aan den Hoorn. Do Voorzitter zal er rekening mee houden. Voorts zullen er drie deskundigen benoemd moeten worden, zegt spr., met het oog op de te betalen schadevergoe ding aan de eigenaren, welke fcoomen langs den weg hebben staan, enz. Een des kundige aan te wijzen door den raad, één door de eigenaars en deze twee des kundige benoemen op hun beurt een derde. De heer Noordam begrijpt niet, dat er onder eenige eigenaars zoo weinig animo bestaat voor deze zaak. Het is toch ook in hun belang, dat de weg bestraat wordt en daarom moesten zij do overdracht gratis doen. Spr. doet een beroep op hen en wijst er op, dat de bouwgrond in wbarde zal stijgen. Bovendien is het voor de gemeen to allesbehalve aangenaam om kosten te maken en tegenover de anderen een onbillijkheid. Spr. zou willen ont eigenen. De yoorzitter ontraadt onteigening, het geen verschrikkelijk lang duurt. Het haalt ook niet veel uit, want schadever goeding moet dan toch ook betaald wor den. Als deskundige voor de gemeentel wil spr. zich kosteloos beschikbaar stel len wegens zijn bekendheid met het ka daster enz. en in het belang der zaak. De heer Noordam zou er vóór zijn in dien de Voorz. geen familiebetrekkingen had met een der eigenaren. Spr, zegt, dat zijn woorden niet als een verdachtma king beschouwd moeten worden. De Voorzitter zegt de kwestie met de meeste onpartijdigheid te zullen behan delen. Mochten de eigenaars den heer V als deskundige willen benoemen, dan zal spr. dit ontraden. De heer Chardon heeft de overtuiging, dat, wanneer de- Voorzitter wordt be noemd als deskundige, hij alleen de be langen der gemeente zal behartigen cn anders niets. Thans wordt fot stemming overgegaan en wordt als deskundige voor de ge meente aangewezen den Edelacht. heer1 F. C. Bos. 9. Verhuur der aschschuur. Goed gevonden wordt om de schuur voor f 15 aan Zoetermeer te verhuren. 10. Oninbaarverklaring posten Hoofde- lijken Omslag. "Wordt in geheime zit ting behandeld. Rondvraag. De heer Noordam vraagt of B. en W. bij de Kroon vernietiging hebben aangevraagd over de beslissingf van Ged. Staten inzake de ongeldigheid van het schorsingsbesluit van den Raad betreffende den heer Duivenbode. De Voorzitter antwoordt van ,4a", daar bet besluit van Ged. Staten in strijd is met de Gemeentewet. De heer v. Stralen vraagt of de levering van basalt voor de wegen al is aanbe steed. Spr. heeft nog niets ia de bakken zien liggen. De Voorzitter zegt, dat hem destijds ontraden is om prijsopgaaf te vragen en op te slaan, daar do basalt wel goedkoo- per zou worden. Dezer dagen is weer ge schreven en er werd geantwoord dat da prijs momenteel f 7.per kub. M. is. Bij anderen zal nu ook worden aange vraagd. De heer Van Stralen brengt de post bestelling langs den Zegw.weg weder ter sprake en zegt dat, wanneer straks de zomerperiode voorbij is, de toestand weer hetzelfde zal zijn als vroeger. De Voorzitter meent, dat deze kwestie al geregeld was, doch zal nu weer op nieuw pogingen aanwenden voor verbe tering Bij de behandeling van het voorstel van B. en W., om in de verordening van wegen en voetpaden een vloekverbod in te las- schen, bepleitte de heer Noordam de wenschelijkheid om borden, zooals in de stations hangen, in de openbare gebou wen aan te brengen. De heer Chardon moet toen den heer Noordam aangeraden hebben in zijn fabriek ook zulke borden te plaatsen, aan gezien de politie daar geen toegang heeft. In een ingezonden stuk in „Het Nieuws" schreef de heer Noordam, dat de heer Chardon die woorden niet had gebezigd en noemde bet een insinuatie (bedekte aantijging). De heer Chardon komt nu hiertegen op en zegt dat de door hem geuitte woor den niet als een insinuatie moeten wor den opgevat. Het was spr.'s bedoeling alleen om het lasteren van God te voor komen, waarmede, naar hij vertrouwt, de heer Noordam zal instemmen. De heer Noordam heeft de woorden in kwestie niet hooren uitspreken. Toen hij in het verslag van „Het Nieuws" een en ander las, meende hij daartegen te moe ten opkomen. Ook in de notulen wordt niets daaromtrent aangehaald. Spreker meent dus het recht aan zijn zijde te heb ben, te meer omdat de heer Chardon geen opmerking heeft gemaakt fcij het voorlezen der notulen. De heer Chardon wijst er nogmaals op, dat geen beleediging bedoeld was. De beer Noorclam zal den heer Char don, gezien vorige gebeurtenissen, niet meer ernstig nemen. Hierna sluiting der openbare vergade- ring- ALPHEN AAN DEN RIJN. Geslaagd. Voor het examen Duitsch L. O. is to 's-Gravenhage geslaagd de heer M. Keulemans, alhier. BODEGRAVEN. Afloop verkooping. In ons nummer van Dinsdag hebben wij opgenomen een ons toegezonden bericht, waarvan ons nu is gebleken, dat het, behalve dat het vrij laat is ingezonden, ook niet juist is. Een heerenhuis in de Spoorstraat is in bod gebracht op f 6600 (er stond f 16600) r». - mijnd op f700 door den heer H. ..kamp, maar niet voor de Hanze- bank. BOSKOOP. Geslaagd. Voor het examen Eugelsch L. O. 5s te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. A. Deijs, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd. Voor het examen Duitsch L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer "W. H. J. J. Schönberger, alhier. LANGERAAR. Het Jubileumfeest. Dinsdag maak ten 48 meisjes van de 5de cn 6de klasse, onder leiding van het hoofd der R.-K. School, den heer M. Roberts, haar voor genomen uitstapje naar Amsterdam. Des morgens om kwartier over zevenen ver trok bet gezelschap met den trein nit Nieuwveen. Te Amsterdam aangekomen, werd een bezoek aan het Vondelpark ge bracht, daarna o.a. aan de „Artis". Ver volgens bezocht men een speeltuin, waar bij het de jeugd aan versnaperingen niet ontbrak. Uit Amsterdam werd de terug tocht per boot ondernomen tot Aalsmeer, waar het gezelschap door verschillende landbouwers werd opgewacht, om den verderen terugtocht met paard en wagen te ondernemen. Te ongeveer kwart vóór tienen keerden de kinderen onder vroo- lijke stemming zeer voldaan huiswaarts. Vrijdag a.s. zal het reisje voor de jongens plaats hebben. LISSE. Bouwen. Aan den heer Th. Salman, aannemer alhier, is opgedragen het bou wen van een burgerwoonhuis aan de Schoolstraat alhier voor rekening van don heer P. van Berkel, kassier bij het Ge meentelijk Gas- en Waterleidingbedrijf alhier; alsmede het bouwen van een bur gerwoonhuis aan de Weeresteinstraat te Hillegom voor rekening van den heer J. Muller alhier. Verbstering. Van gemeentewege is men weer begonnen met 't leggen van een trottoir vanaf het Postkantoor naar het Oosteinde. Alhoewel dit een gewenschto verbetering is achten we het tijdstip, met het oog op het drukke-verkeer vooral door het bol! er vervoer, niev gelukkig gekozen. N09RDW1JK. Ongeluk. Gistermiddag is in den Gooweg de 20-jarige P. v. d. W. door een voorbijvliegende ^auto aangereden, met het noodlottig gevolg, dat hij een hersen schudding bekwam. De auto, die het on geval veroorzaakte, reed in hetzelfde tempo door, doch is vermoedelijk bekend. Een daarop volgende auto verleende di rect hulp en vervoerde den ongelukkige naar zijn tehuis. - Gistermiddag kwam het zoontje van den heer J. A., die van de hoogte der Koepelwel per fiets afreed, in volle vaart te vallen. Behoudens eenige flinke ontvel lingen aan gezicht en handen, liep dit on gelukje nog zeer gooi af. OEGSTGEEST. R.-K. Fcnds voor Ziekenverpleging. Door de goede zorgen van ons plaatselijk comité der K. S. A. zal ook in onze Parochie een R.-K. Fonds voor Zieken verpleging kunnen worden opgericht. De K. S. A. heeft langen tijd van voorberei ding gevraagd, maar meent nu ook met goed werk voor den dag te kunnen komen. Van het eerste begin af heeft de K. S. A. zich op dit standpunt geplaatst, dat een R.-K. Fonds voor Ziekenverpleging inderdaad voor een ieder de gelegenheid moet kunnen openstellen zoo opname noodig is opgenomen te kunnen wor den in een R.-K. Ziekenhuis. Deze gele genheid wordt practisch niet opengesteld in vele andere fondsen. Wat toch is het geval? Men weet, dat het Academisch Ziekenhuis te Leiden evenveel verple-1 gingskosten vraagt als ons R.-K. zieken huis St. Elisabeth. Keert dus een fonds de minimum verpleegkosten per dag uit, dan is de keuze wat de verpleging betreft gelijk tusschen Acad. Zieken huis en Elisabeth. Maar wtlk verschil blijft er nog ten voordeele van het Acad. Ziekenhuis en ten nadeelo van Elisabeth? Het groote verschil van de kosten, ver bonden aan operatief ingrijpen. Hier be hoeft het Acad. Ziekenhuis geen rekening aan de patiënten voor te leggen, terwijl Elisabeth in deze niet kosteloos helpen kan. Als men nu bedenkt, dat juist de operaties de meest voorkomende aanleiding geven tot de opname in een ziekenhuis, dan begrijpt men, dat in de meeste ge vallen geen sprake meer is van vrije keuze voor de fondsleden. Bedenkt men daarbij dan nog, dat operatiekosten zeer hoog plegen te zijn en in een parochie zeer afwisselend voorkomen, dan zal men tevens de groote moeilijkheid in deze be grijpen. Maar toch meent de K. S. A. e|en plan te kunnen voorleggen, waarmede de moeilijkheid zooal niet geheel dan toch voor een zeer aanzienlijk deel kan worden opgelost. Zij is hiertoe ge komen met de zeer te waardceren hulp van dr. Leesberg, chirurg te Leiden, en 'de plaatselijke geneesbeeren dr. Tim mermans en dr. Varenkamp. Aan deze drie heeren doctoren reeds hier een woord van dank. Na overleg met genoemde doctoren komt dus nu de K. S. A. met een ont- werp-reglement, waarvan de voornaam ste punten hier genoemd zullen worden: 1. Vooreerst worde als tegemoetkoming in de verplegingskosten uitgekeerd ge durende acht weken iederen dag f 2.50 bij niet-bcsmettelijke; f3.50 bij besmet- telijke ziekten; 2. do vervoerkosten worden geheel vergoed; 3. jaarlijks zal op een algemeene ver gadering in procenten worden vastgesteld do tegemoetkoming in de operatie-kosten. Deze laatste uitkeering zal geschieden uit een reserve-fonds en zal dus ook hooger kunnen zijn, naar mate dit reserve-fonds over ruimer middelen beschikt. Is het jaar na bedoelde algemeene vergadering voorbij, dan kan men ook weer reke ning houdend met den stand van het re serve-fonds ccn nieuw procent voor het nieuwe jaar vaststellen. Deze uitkeeringen geschieden óf aan de vcrplegingsinrichtingen óf aan het be trokken lid, mits deze een kwitantie too- üen kan. De K. S. A. meent de uitkeeringen in 1 en 2 vermeld te kunnen dekken en bo vendien do tegemoetkoming onder 3 ge noemd tot een hoog percentage te kun nen opwerken bij heffing van de volgen de contributie: of wel van 6 cent per week en per hoofd; of wel van 20 cent per week en per ge zin, tot hetwelk dan alleen gerekend worden de kinderen onder de 15 jaar. Bovendien kan in de contributie-rege ling de keuze gelaten worden tusschen de genoemde wekelijksche van 6 of 20 cent, of een maandelijksche van 25 of 85 cents; of een halfjaarlijbsche van f 1.50 of f 5; of een jaarlijksche contributie van f 3 of f 10. Het eerste cijfer bedoelt de con tributie van bet hoofdelijk lidmaatschap, het tweede cijfer is de contributie van 'n gezin met kinderen onder de 15 jaren. Dan kent 't reglement natuurlijk eere leden en donateurs en bevat verder zeer afdoende maatregelen voor inning en uit betaling en voor zekerheid van goed be heer. Zou op dezen solieden grondslag niet een krachtig fonds in onze Parochie kun nen worden opgericht? We hopen, dat alle standen zullen deelnemen èn tot dekking van eigen risico èn uit naas tenliefde jegens de mede-parochianen. Wij roepen dan door deze alle Parochianen op tot een vergadering op Maandag 13 Augustus a.s., des avonds to 8 uur in de groote zaal van Sint Willi- brord. Daar zal het reglement uitvoerig worden behandeld. Na deze mondelinge behandeling zal men zich als lid kunnen opgeven, zal een eigen bestuur worden vastgesteld, om zoo spoedig mogelijk in werking te treden. SASSENHEIM. Hei Jubileumfeest. Op 12 en 13 Sept. e.k. zal Sassenlieim dit feest vieren. De Oranjevereeniging „Sassenheim heeft het volgende voorloopige programma op gesteld: lsten dag: 's Morgens 7 uur reveille. Daarna kerkelijke herdenking. Om half- elf officieelo opening van het feestterrein. Te elf uur Volksspelen, 's Avonds ver lichting van het Dorp. 2den dag: 7 uur reveille. 8.30 uur op tocht der schoolkinderen door het derp. Daarna kinderspelen. Na den middag bloemencorso, 's Avonds fakkeloptocht. Beide dagen zal een en ander opge luisterd worden door goede muziek. Het geheele dorp dient op die dagen versierd te zijn. Daarom wordt verzocht allen daaraan mede te werken. Deze week zal een rondgang gedaan worden voor bij zondere bijdrage, daar alles niet uit de contributie kon bestreden worden. Den gegoeden burgers wordt hierbij beleefd verzocht een ruime bijdrage te geven, om dit feest zoo goed mogelijk to doen slagen Een bijzonderheid. Men verzoekt ons te melden, dat bij den heer E. v. d. P., in de Bijdorpstraat, alhier zich het eigenaardige geval heeft voorgedaan, dat een kuiken van ruim 3 maanden reeds eieren legt. VALKENBURG. Ongeval. Een der auto's van den Katwijkschen Autodienst kwam bij de Haagsche Schouw in de sloot terecht. De schade was alleen materiale. Persoonlijke ongevallen dus geene. VOORSCHOTEN. Ongeluk. Gistermiddag is de schil dersgezel M. de Jong, terwijl hij aan een pvel werkte aan den Rijndijk van een ladder gevallen. Ernstig gewond is hij1 per auto naar het St. Elisabeths-gestieht te Leiden gebracht. WOUBRUGGE. Vergadering. Onder presidium van den heer J. C. Baumann vergaderde do voltallige feestcommissie. Na verschil lende opgaven, wat elke commissie noodig had, bleek, dat voor het feest f 1400 onge veer in kas moet zijn. Aan dit bedrag komt nog ongeveer f 200 te kort. Men ver wacht dat door verhooging als anderszins dit te kort zal worden aangevuld. Alsnu werden met 't oog op het druk ken van programma's de feestelijkheden vastgesteld: lste dag: 9 uur koraalmuziek (door het verzoek van de regeering om op 5 Sep tember een dankdag te houden vervalt ais nu -do godsdienstoefening); om 10.30 uur ld nd erop tocht; van 1.30 tot 4.30 kinder spelen; 's Avonds gondelvaart en illumi natie; 2o dag: half tien koraalmuziek; 10 uur feestcantate door de beide zangverenigin gen onder leiding van de beeren De Jong en van Zwieten; van 1 tot 5 uur volks spelen; van 5 tot 6 uur concert; van 8 tot 10 uur lichtbeeldenvorstelling afgewisseld met historische vaderlandsche tableaux; om 11 uur vuurwerk. Na verschillende besprekingen en rege lingen sloot de voorzitter onder dankbe tuiging voor de belangstelling de vergade ring. Den lsten dag zal bet fanfarecorps van Woubrugge spelen en den 2dcn dag dat van Hoogmade. LEIDEN. Donderdag. Rechtsk. Bureau, Bonds 7.308.30. 8 Donderdag Jongensbond, Lei<Isc], verbond, Panoratius-Pcli, Hooigracht. Vrijdag. Opening Tentoonstelling 5, school, Bondsgebouw, to 8 ui Zaterdag. Tentoonstelling Teeksiü Bondsgebouw, 26 uur. Zaterdag, Bezoek „Hortus", 3 unr. Apotheken c'e tot en met Zo; Maandagmorgen eiken nacht en t daps geopend zijn: O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 13, De apotheek van het Ziekenfoi^ Hulp der Meuschheid is steeds doch alleen voor leden van dit Boni volgens waarnemingen verricht in de: gen van 9 Aug. 1923, meöeged: door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.767.5 Zuerich Laagste Barometerst.: 750.5 Thorsh: Verwachting tot den avond van II] Zwakke tot matige Zuidelijke toü lijke wind, helder tot licht of half ba droog weer behoudens kans op cc warm. g£ERM!Ey«iS Het nieuwe seminarie „Hagevel Hef nieuwe seminarie „IlageTeS Heemstede zal in de eerste helft ra tembar worden in gebruik genoma trent cventueele inwijding zijn no; bijzonderheden lo geven. Het gouden jubiló van het Zieker! te 's-Gravenhage. "Wij hebben reods een kort versla; ven van het Dinsdag gevierde gouc bilé van het Ziekenhuis St. Joannes: te 's-Gravenhage. Om negen uur droeg, zooals mede? Z. D. H. de Bisschop van Eaarlea Gallier, in de feestelijk versierde kv pontificale Hoogmis op. Een' koor van zusters zong ender tic van den zeereerw. heer V7. Jam Missa in honorem Angelorum vani Vocht. Na het Evangelie hield Mgr. Colli toespraak, waarin Z. D. H. de dankte voor hun opofferenden ark durende een halve eenw. "Wij vieren nu het 50-jarig feest zullen heden meerdere malen lie worden degenen, die deze werke barmhartigheid gedurende 50 jaren I verricht. Ik doe daar gaarneas- maar vooral wil ik in het licht steil goede voorbeeld, dat hier gegeven dat die later zullen komen, het t De Zusters behoeven niet aai te worden om met ijver de zieken I zorgen, maar dat zij het ook schap mogen doen, omdat Ged denl gever bemint cn hem met de 1 Zaligheid zal beloonen. Om half twaalf was in de vereis van het ziekenhuis de officieels W Naast Mgr. Callier had de Eer* der Clementine plaats genomen, daar voorts vergaderd waren het 1 van regenten, eeTW- heeren geest' de eerw. zusters, de geneeskunde van het ziekenhnis, de leeken-verpla de herstellende verpleegden, het pei van het ziekenhuis cn verdere genooi Namens liet college van Regentc het eerst het woord de voorzitter u college ir. M. C. E. Bongaerls te geven aan de feestvreugde. Spreker bracht dank aan den t pater Marijnen, aan de eerw. zuste geneesheeren, den eerw. rector geheele personeel, van Sofie aan tot Ploeg aan de poort, door wki samenwerking en toewijding tot st gebracht wat in die 50 jaTen tot 1' zieken is gedaan. Spreker bracht voorts een ciit aan het echtpaar Schiftsbaan-Hor de Congregatie van O. L. Vroï Barmhartigheid te Tilburg. De regenten hebben gemeend de! te moeten dwingen een cadeau 1 nemen op dit feest. De zusters o de eer terug aan God en vragen Misgewaden voor de plechtige E welke spreker hierbij aanbiedt. regenten hebben ook behoefte geve persoonlijk blijk van waardeering en bieden daarom een bloemstuk» Spreker braebt ten slotte ooi aan de leekenverpleegsters het dat verscheidene personen W tegenwoordig kunnen zijn o.a. meene Overste nit Tilburg. Telegrammen van eerbied en den gezonden o.m. aan Z.H. - koningin cn aan minister Aalberss Spreker las dan een brief voor' nister Aalberse, die' schriftelijk zip wensclien aanbiedt en voorts uw dat de regeering geoordeeld heefte niet ongemerkt tc moeten laten1 gaan. Daarom heeft H. M. do Moeder Clementine bencema tot® dc Orde van Oranje Nassau. 0* applaus.) Spreker spelde da ar on de op do borst van moeder-overste. Voorts deelde de heer Bongeel dat het H.M. heeft behaagd ssnj 40 jaren lang getrouw haar taal^ deur heeft vervuld de eere-fflctl® Orde vafi Oranje-Nassau in ziket leenen. (Applaus). Ook heeft het H.M. behaagd' i tegenwoordiger van een der

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2