PRESIDENT HARDING. De eerste burger van <le Vereen. Staten is ernstig ongesteld. Onmiddellijk snelden omwonenden naar de plaats des onheils, waar ze het vlieg tuig geheel vernield vonden. De drie in zittenden lagen tussehen de puinhoopen bekneld. Eén bleek reeds overleden. Twee waren gewond. Eet militaire toestel van het type S IS, aldus wordt nader gemeld, was van Go thenburg op weg naar Rotterdam en zou Zaterdag deelnemen aan den wedstrijd RotterdamGofchenbrug. Bestuurder was onder-luitenant Montgomery, die tot pas sagiers had kapitein-waarnemer Lillie Höök en ingenieur Axelsson. Bij het nemen van een bocht hij den rand van het vliegveld lag het toestel te laag en raakte in een vrille en was op te geringe hoogte om zich weer te kunnen opheffen. Montgomery is dood onder het toestel uitgehaald, Axelsson heeft een knicwond en Lillie Höök een beenfractuur. Zijn ze nuwgestel heeft echter zoo'n schok ge kregen, dat voor zijn leveu wordt gevreesd. Nader meldt men, dat Lillie Höök is overleden. Buiten!!. Berichten Negen personen verbrand. Negen boeren zaten to zamen in een kroegje te Bainsizza (Italië") bijeen, toen in hei pand brand ontstond. Het vuur tastte onmiddellijk ook de kleëren der boe ren aan, die in hun brandend gewaad naar buiten vluchtten. Zij zijn allen aan de bekomen verwondingen overleden. Grcote brand in een Galicische stad. Ingevolge mededeèlingen "uit Lemherg, brandden in bet centrum der stad Rawa- Ruska (Galicië) 35 huizen, alsmede do synagoge af. Vijftig gezinnen zouden hierdoor dakloos zijn geworden. De aan gerichte schade wordt op 10 milliard Poo'sche Mark geschat. De mijnramp in Yorkshire. Bij do smart en het onmiddellijke ver lies, welke de vreeselijke dood van de 27 mijnwerkers bij do mijngasontploffing in Yorkshire heeft veroorzaakt, komt nog een ander catastrofaal gevolg. De bewuste mijn zal vermoedelijk oen half jaar of misschien nog langer gesloten moeten blij ven. In normale omstandigheden vinden 2500 man werk in deze mijn; en van dat werk hangt het bestaan van zeker 13,000 mensehen af, vrijw'el de gcheelo bevol king van het stadje Malthy. De eigenaars en vertegenwoordigers van de mijnwerkers zijn reeds bijeengekomen, ten eindo mogelijke plannen te beramen. De eerste zorgen zullen echter voor de na gelaten weduwen en kinderen van de slachtoffers zijn. Meer dan 50 kinderen hebben bij do ramp hun vader verloren. Het spoorwegongeluk in Duitschland. Met veel moeite en met aanwending vau allo beschikbare werkkrachten is men er in geslaagd het spoorwegtraject, waar de botsing van eergisterenmorgen plaats had, weder vrij te maken en de rails en do wegbedding weder in zoover te herstellen, dat het verkeer zijn gang kan gaan. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk duurt nog voort. Onder de bij het spoorwegongeluk in Kreiensen zwaargewonden zijn tot dusver ook nog herkend negen reizigers uit Dene marken, zeven uit Duitsch-Öostenrijk, en twee Ainerikaanseke dames. Van de dooden bleek één Oostenrijker te zijn, terwijl 19 dooden nog niet herkend zijn. Het onder zoek duurt voort. Geen Nederlanders gedood. Volgens inlichtingen uit officieele bron, zijn bij de eergisteren bij Kreiensen plaats gehad hebbende spoorwegramp geen Ne derlanders gedood of gewond. Geschil over een diamant. Zoning Emmanuel co ntra E x-k eizerin Zita. .Volgens berichten uit. Rome moet er een conflict bestaan tussehen koning Emma nuel van Italië en ex-keizerin Zita van Dostenrijk over een diamant den we- jeld befaamden Florentijnschen. De steen #eegt 130-} karaats. Ex-keizerin Zita wil hen diamant, waarvan do waarde thans pp 3} millioen gulden wordt geschat, ver- koopen, doch de regeering van Italië, in *ier bezit de kostbare steen zich bevindt, zou er geen afstand van wcnschen te doen, wijl de Italiaansehe rechten daarop abso luut zouden zijn. De geschiedenis van den diamant is de volgende: De Elorentijnsche diamant was m het bezit van Karei den Stouten, den Jiertog van Borgondië, toen deze bij Nancy sneuvelde. Hij droeg hem aan den vinger. Een boer. die na den slag de lijken onder zocht vond den diamant en verkocht hem aan een jood voor enkele goudstukken'. Deze verkocht den steen aan Catharina de Medici. Volgens de Italiaansehe ver klaring moet hij toen op onrechtvaardige wijze in handen der Habsburgcrs zijn ge komen. Toen ex-kcizer Karei met zijn gezin naar Zwitserland de wijk nam, deponeerde hij den diamant op een Zwitserscho bank. Krachtens een Italiaansehe eiscli in het vredesverdrag van Versailles werd de steen naar Rome overgebracht. Oplichter gearresteerd. Do politie te Constantino-pel heeft ee-n oplichter gearresteerd, die zich voor den adjudant van Musta-pna Khemal wist te deen doorgaan. Zijn aanhouding had op de volgende wijze plaats. Het individu, dat zeer elegant gekleed was, had een bezoek gebracht aan mgi*. Nicclaof, orthodox metropoliet en hem medegedeeld, clat hij met het onderzoek naar een geval van hoogverraad belast was en dat verscheidene personen van de Phanar (Grieksche wijk te Constantinopel) door zijn toedoen gearresteerd waren. Hij voegde er aan toe, dat hij nog een 20-tal Grieken kende, die eveneens schul dig waren, maar zich nog in de Plianar- wijken verborgen hielden. De metropoliet weigerde zulks te gelooven, maar de onbe kende verzekerde bij hoog en bij laag, dat het zoo was en beloofde heb stilzwijgen te bewaren, als men' er 15.000 francs voor over had. Mgr. Nicolaof antwoordde, dat hij niet in staat was, deze som te verstrekken, maar dat hij de H. Synode zou vragen, of ze het geld wilde verschaffen. Deze laat ste toonde zich echter wat meer sceptisch dan de patriarch en verwittigde de Turk- sche politic, die den oplichter inpikte, op hetzelfde oogenblik, dat 'hij de 15000 francs wilde komen innen. Een griezelige vondst. Te Moulin-Galot, bij het. dorp Sion-les- Mines. heeft men een akelige ontdekking gedaan. Er bestaat daar namelijk een oude put, welke reeds sinds langen tijd verlaten ligt en waarover wilde planten en onkruid zijn hcengegroeid. Een landbouwer, die toevalligerwijze den put eens inspecteerde, zag daarin het lijk van een man liggen. De politie werd gewaarschuwd en het lijk werd uit den put opgehaald. Het. was alleen met een pantalon en een hemd be kleed en ernstig verminkt. Het. hoofd was van den romp geseheiden, zoodat het on- piogelijk was, de identiteit, van den doo- de vast te stellen. Men schatte, dat de ongelukkige een 40 jaar oud was. Uit de eerste op het lijk verrichte on derzoekingen blijkt, dat de moord ongeveer zes weken reeds geleden moet hebben plaats gehad. Een wonderlijke val. Een eerzaam burger van Yerviers, die een kleine avondwandeling maakte, voelde plotseling met een lievxg>en schok iets, wat hem aanvankelijk een zwaar pakket toescheen, op zijn hoofd neerkomen. Het vermeende pakket bleek echter een jochie van 3 jaar te zijn, dat, na 's wandelaars hoed dcor zijn lichaamszwaarte tot 'n soort pannekoek te heben gemaakt, over de straatsteenen duikelde en zich daar den onderlip havende en een viertal tanden uit den mond stiet. De wandelaar bracht den kleine bij zijn moeder, die zijn verdwijning niet eens had opgemerkt en nu den providentieeleru red der lachend en weenend tegelijk dankte. Gevecht van een zwaardvisch met een haai. De zwaardvisch is zooals bekend de doodsvijand van den haai. Dezer dagen werd dit nog waargenomen door eenige' visschers te St. Mandrier, een dorpje inde buurt van Toulon. Een hunner, een zekere Damapo, ha<l zijn sardine-netten uitgezet, toen hij een hevige roering in het water er boven opmerkte. Denkende, dat een t-o- nijn bezig was zijn sardines te decimeeren nam hij een sterke ijzeren haak, bevestig de daaraan een goed stuk aas, en wierp deze aan een stevige lijn buiten boord. Weldra had 'hij „beet"; een haai van bijna 5 voet lang had zich vastgebeten, en rukte met gewéld aan de lijn. Daanapo en zijn collega's trokken aan den anderen kant, doch juist hadden zij den roofvisch aan de oppervlakte van het water gekregen, toen een derde partij ten tooneele ver scheen, en wel een enorme zwaardvisch. Deze zag zijn aartsvijand in een hulpeloo- zen toestand, en besloot daar onmiddellijk partij van te trekken. Dra boorde hij zijn geweldige „spies", die zooals men weet uit zijn bovenkaak steekt, in het lichaam van den 'haai, en bracht hem gapende wonden toe. 1 Yoor Damapo c.s. was de zaak toen heel wat gemakkelijker geworden, daar de haai uitermate verzwakt werd, en nauwelijks meer tegenstand kon bieden. Zij sleepten hem aan boord, en begonnen daarna met riemen, en 'bootbaken een aanval op bun helper, die echter haastig naar dieper wa ter retireerde. De eerste vliegersstaking! De eerste vliegersstaking in de geschie denis der civiele luchtvaart is daar! Een belangrijk moment, voorwaar. Ook het luchtruim, het reine, steeds onbezoedelde, dóór de stakingsbacil besmet! Croydon, het vliegveld vlak bij Londen, heeft ons deze primeur gebracht. „Yliegers-staking' is 't eigenlijk nog niet Het betrof nog maar, naar de „Daily Chro nicle" meldt, één man, dien vlieger van den dienst LondenAmsterdam, die.Dinsdag middag om 12.25 n.m. zijn „Daimler Air Express de lucht in moest brengen'. Be halve een aantal vaste krachten, doen! op deze lijn ook eenige „losse arbeiders" dienst, onafhankelijk van de onderneming, en alleen dan in functie komend, Wanneer er een dag van groote drukte een: ,,rush" is. Een man van den 12.25-dienJsfc weigerde op te stijgen. Hij eischte betere arbeids voorwaarden, De passagiers waren al in gestapt, en zelfs werkte de motor al, toen do aviateur zijn besluit nam, om alleen dan te vertrekken, wanneer hem inplaats van de gebruikelijke 4 pond sterling 6 pond werd uitbetaald. Vijf uur lang moesten de rcisluchtigen wachten. Toen pas was er een andere vlie ger beschikbaar, die hen naar hun verre bestemming bracht. De laatste der Sioux. Te Portland (Oregon) is dezer dagen' in den ouderdom van niet minder dan 125 jaxien overleden de eenig overgebleven vol bloed Sioux-Indiaan. De positie van mr. Zimmerman. De V. D.-correspondent te Weenen meldt: De commissaris-generaal van don Vol kenbond, Mr. Zimmerman, die uit den aard zijner positie voortdurend het mid delpunt van belangstelling vormt en wiens handelingen steeds nauwkeurig werdgn gadegeslagen, staat nog altijd bloot aan aanvallen van de soc.-democratisclie pers, die zich dikwijls op ruwe wijze tegen den persoon van Mr. Zimmerman uitlaat; aan vallen, die de commissaris-generaal langs zicli heen'laht gaan. Mr. Zimmerman heeft zich sedert het begin van zijn werkzaamheden in Oosten rijk door geen enkelen aanval van zijn stuk laten brengen en heeft steeds vermeden op aanvallen op zijn persoon te reageeren. Het „Neue Wiener Tagebl.", dat zich in een hoofdartikel met den persoon van Mr. Zimmerman bezig houdt, zegt van hem: „Mr. Zimmerman is een correct persoon, die zich ter dege bewust is van zijn moei lijke internationale positie." Het blad wijst de bewering van de hand, dat de commis saris-generaal zijn ambt zou vervullen op een wijze, zooals nog nimmer een monarch is toegestaan, terwijl hij zich met alle in terne zaken zou bemoeien. Het blad juicht het toe, dat Mr. Zimmerman goede be trekkingen met de pers onderhoudt, tot welke hij zich op geschikte tijdstippen wendt met verklaringen om de legendes over zijn bemoeiingen uit de wereld te hel pen. Een dergelijke verklaring heeft de com missaris-generaal thans gegeven over een kwestie, die hier in politieke kringen eeni ge ergernis heeft veroorzaakt. Het gaat over de benoeming van een Italiaansehe deskundige bij het Oostenrijksche tabaks- monopolie, voor welk ambt Alibrandi, de directeur-generaal van de Italiaansehe ta baksregie bestemd is. Mr. Zimmerman laat in deze kwestie een communiqué publiceeren, dat op interes sante wijze aanwijzingen voor diplomatie ke gebeurtenissen bevat, welke zich achter de coulissen afspelen. De Commissaris-Ge neraal zegt namelijk, in zijn communiqué dat hij op aandrang uit d,e kringen der buitenlandsche crediteuren Alibrandi heeft uitgenoodigd voor hem, den Commissaris- Generaal, ter persoonlijke inlichting een balans op te maken van het Oostenrijk- sche tabaksmonopolie. Deze zinsnede in het communiqué duidt aan, waf. Mer iedereen weet;, clat Italië nl. reeds langen tijd een bijzondere positie bij den wederopbouw van Oostenrijk door bet zenden van een vertegenwoordiger ver langt en dat den Commissaris-Generaal om zoo te zeggen niets anders overbleef dan zich naar den aandrang uit Rome te voegen. De benoeming van Alibrandi is daarom merkwaardig omdat de Oostenrijk se!) e tabaksregie met winst werkt. Intusscben wordt de wederopbouw van Oostenrijk onder leiding van mr. Zimmer man op bevredigende wijze voortgezet. De goud- en divisendekking der O.osten- rijksche kroon heeft, volgens den laats ten staat der Nationale Bank, reeds 48 pCt. overschreden, de werkloosheid is ongeveer met de helft verminderd, de kroon blijft stabiel en het vertrouwen in Weenen heeft zich voldoende, geuit bij de uitgifte van de Volkenbondsleening. Dat dit succes niet in de laatste plaats aan mr. Zimmerman te danken is, wordt hier algemeen erkend. Personen die te Leiden zijn gevestigd. Mej. M. Jansen, dienstbode, Breestraat 54 Mej. H. M. Kleinlenlgemors, ver pleegster, Oude Vest 45 A. Visser, bak ker, Hoogewoerd 60 Mej. L. Staperfeld, dienstbode, Botermarkt 3 H. Th. Grei- danus, arts, Rijnsburgerweg 8c Mej. Th. Velds, Thorbeckestraat 8 B. J. Staal, Grocn'hazengracht la Mej. M. C. Nij- nens, dienstbode, Plantsoen 27 Mej. K. Rau, kinderjuffrouw, Breestraat 143 Mw. C. Polak-v.d. Haterd, v. Speijkstraat 25 A. A. Beukenex, conducteur N. S., Huigstraat la Mej, A. Bekins, dienstbo de, Kagerstraat 10 Mej. H. Koppers, dienstbode, Hoogewoerd 56 P. H. Vaes- ser., sergt. schrijver, Kweekschool voor Zeevaart ,J. Schmidt en gezin, leeraar, Rijks-Opv.-gesticht Mej;. H. R. Holt- rust, klerk, Heerengracht 72a Mej. E. Olthoff, Nassaustraat 5 Mej. M. Wessel, dienstbode, Rijnsburgerweg 74 K'. P. Bosman en gezin Decimastraat 15 Mej. A. Reekers, Dienstbode, Boerhaavestraat 27 X.' Tb. K. J. Mooi, Stoenstraat 22 F. de Haan en, gezin, Expeditie-knecht, Mauritsstraat 77 N. J. P. Schouten1, Boter markt 3 Mej. C. de Meij Oude Rijn 55 A. M. Silvester Granietwerker Lage Rijndijk 11 Mw, E. R. KeizerVoort- Kanaalstraat 35 M. Verboeven le Luit. Inf., Nieuwstraat 42 J. G. van Hoog- straaten en, gezin Kellner Nieuwe Rijn 5 J. H. Valcnitgoed Vliet 47 H. A. Boekwijt Nieuwsteeg 13 P. M. Laven sigarenmaker, Groenesteeg 65 J. A. van Aalzuin 2e Luit. Genie Hooge Rijndijk 104. Personen uit Leiden vertrokken. Mej. Fr. LimburgBoudryevis, Voorscho ten, Voorstraat 51 Mej. P. Lugtbart Kret, Katwijk, Badstraat 10 Mej. J. H. A. Maejer, Wassenaar, Scihouweg 29D P.. v. d. Lelie, Oegstgeest, de Kempenaër- straat 62 Mej. L. de Roode, Alpben aan den Rijn, Steenstraat 17 Mej. A. C. van 'Ark, Almelo, Parkweg 26 J. W. G. Gruijs Teteringen, Verf. Konigstraat- H 83b Mej. G. M. Boot, 'Arnhem. Boulevard 44 DE STERRENHEMEL IN AUGUSTUS. N. Hierboven geven wij den sterrenhemel weer, zooals die wordt waargenomen den lslen Augustus om 11 uur, den 15den Augustus om 10 uur en tegen het eindo van de maand omstreeks 9 uur zomertijd, overeenkomende met resp. 10, 9 en 8 uur zonnetijd. De getallen geven de namen der sterre- beelden weer, en wel: 6 Wagenman; 4 Perseus; 47 Driehoek; 41 Cassiopeia; 42 An dromeda; 15 Pegasus: 17 Cepheus; 12 Zwaan: 18 Dolfijn; 10 Arend; 11 Lier; 21 Schutter; 22 a en 22 b Slang; 26 h= Ophiuchus: 23 Her cules; 24 =r Kroon; 28 Bootes; 45 Jachthonden; 30 Groote Beer: 25 Draak; 9 Kleine Beer; 39 Gi raffe; 35 Lynx; 34 Kleine Leeuw. Bijzondere heldere sterreji vertoonen- zich in den vooravond niet. Het meest valt nog op Capella, die in het Noord- Oosten staat, alsmede Wega en Arcturus. Ook de planeten zijn voor waarneming niet in al te beste conditie. Mercurius is onzichtbaar. Venus is morgenster, doch komt steeds later op, en verdwijnt eindelijk in de ochtend schemering. Mars is den 8sten met de zon in conjunctie, dus is niet te zien. Al leen Jupiter en Sat u mus zijn aan den avondhemel waar te nemen, maar bij zonsondergang staan zij reeds zoo laag, dat Jupiter hij het einde van de maand nauwelijks nog 1 uur te zien is, Saturnus eindelijk slechts een goed kwartier. Onze sterrekaart vertoont dientengevolge we derom geen planeten. Eindelijk willen wij nog wijzen op de vallende sterren, de z.g. tranen van den H. Laurentius en de Perseïden, die v 1 tot 19 Augustus, maar vooral van den 7den tot dén 13den zijn waar te nemen, de Perseïden komen dus uit Perseus. Mej. W. F. BoedaSmit, Amsterdam, J. P. Heijestraat 52 Fr. W. Hub, Schiedam, Parellelweg 108b W. Plekkenpol, Den Haag, Deimanstraat 317 Mej. Fr. J. Wilemsen, Rotterdam, Keizerstraat 7 Mej. R. Visser, Bolsward, 't Haag 40 Mej. J. Th. Oh. van Schouwenburg, Haar lem Ged. Oudegra-cbt 140 Mej. Spruijt Nicolai, Dordrecht, Palingstraat 12 W. L. van Benten, Amsterdam, Harnixstraat 73 H. A. Rollema, Leeuwarden, Verf. Oosterstraat 1 W. A. Numberg, Den Haag, Heemsterhuisstraat 48 P. v. d. Pompe, Delft, Paklaan 21 H. Boist, Loosduinen, Wilhelminastraat 158 S. Seckles, Rotterdam, P. C. Hoofdplein 14 Mej. D. M. Oort, Utrecht, W. Rozenstraat 21 Mej. B. Reichelt, Beesterzwaag, Corn. Stichting Mej. J. Th. van Konijnenburg Apeldoorn, Bas Bocherl. 9 W. Smit, Oegstgeest, Groenesteeg 2 Mej. A. On- vlee geh. met Elzenga, Tilburg, Paulus Pot terstraat 1 A. Zwanenburg, Haarlem, Spanjaardslaan 3 Wed. A. Roorda geb. van Binsbergen, Oegstgeest. Nassaulaan 9 G. Dokter, Rotterdam, P. C. Hoof dpi. 14 J. W. de Man. Wassenaar. Oude Deijl Mej. M. H. M. J. de Moor, N. Wetering bij Bens Mej. M. S. G. Bieber, Dor drecht, Merwedestraat 35 P. van Am sterdam, Hazerswoudc, A 38 J. E. Schneiders, Den Haag, J. v. Riebeekstraat 55 Mevr. Dumontv. Sillevoldt, Den Haag, v. Dorpstraat 18 Fr. Gardon, Den Haag, Jan van Nassaustraat 78 Mej. E. Müller, Den Haag, le Sweelïnckstraat 45. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 31 Juli. Geboren: Paul Aloysius z. van Th. P. Becker en F. M. Norres Hendrika Hele na d. van A. van der Linden en H. J. Pi ket Petrus z. van C. J. Singeling en O. Beverwijk Maria Johanna d. van J. Munk en H. A. Prins Petrus z. van G. F. v. Leijden en. A. van Steijn Johanna Martha d. van A. G. Hartevelt en M. Ver boom Dorothea Maria d. van J. H. M. de Graaf en M. J. C. B. v. Wichen Ni- colaas z. van A. Kroesemeijer en J. Riet kerken Dirk z. van D. Selier en C. W. Serlie Wiliemijntje Jacoba d. van L. van Vliet en J. Stoof Hendrika d. van P. J. Kolderman en M. S. van Weizen Ad na nus Johannes z. van J. de Lange en C. Nieuwenhuijzen. Ondertrouwd: P. J. Hannaart jni. 20 j. en O. M. W. Kcijzer jd. 19 j. Overleden: J. H. Buiting m. 37 j. M. J. Erades-Stouten v. 54 j. ALKEMADE. Geboren: Willem, zoon van J. W. Bonda en J. van den Heuvel Johanna Anlonia, dochlr van A. Olycrhoek en J. van Klink Cornelia Wilkeknina, dochter van J. van Ri.in en C. C. Uljee Johanna dochter van R. G. Kuyer en E. van der Esch Francina Cor nelia Maria, dochter van C. J. do Bruyn en C. M. Straathof Gerarda Bernadetta, doch ter van Th. G. Wesselman en M. J. Schaken- bos. NIEUWKOOP. Gevestigd: H. van der Graaf uit Was senaar J. Schalkwijk en gezin uit Wilms P. van Beek uit Wilnis A. van Leen.ing en gezin1 uit Nicuwveen C. Kelder en gezin uit Wilnis C. M. Tijsterman uit' Amsterdam K. Sannes uit Nieuweramstol E. Sannes uit Nieuweramstel. Vertrokken: J. Schouten en gezin naar Bodegraven G. Tijsterman en gezin Amsterdam L. Tijsterman en gezin Amserdam J. Tijsternian en gezin Amsterdam H. Rijswijk en gezin naar Am sterdam V/. van Wijngaarden naar Haar lem- H. Brimkes- naar Kevolaer G. J. Stek en gezin naar Zevenhoven H. vai Graaf naar Schoten A M. de Jong naar Aalsmeer. NG0RDWIJK. Geboren: Jan Baptista, zoon van J. van Engelen en L. J Notelé Corne!is Frans Johannes, zoon van C. J Nollee en F. H Bau- mann te Ben Haag tijdelijk alhier Louis Jo- han, zoon van L. Haasnoot cn C Scholman Petrus Tbeodorus Franciscus, zoon van H- F Alkemade en M. C F Zwetsloot Cornell's Johannes, zoon van W. van Graas en A. G M van stein Johanna Helena Petronella, doch ter van G. van Dam en M. A Keereweer Pieter, zoon van L. van Duin en W. J Boon Petnis Willem, zoon van P. Nicolai c M van Dorp Maria Helena, dochter Vi J. Slats en M W Vioen Hugo, zoon van C. ■Hoek en E. de Koogël Johanna Cornelia, dochter van J. J Smit en P E Gaspers Jo zef Barlholorneus, zoon van P. Koster en C M den Elzen Willem zoon van A. Glasbergen en H. B Anker Johanna Pie-ternella, doch ter van G. Hof en E. Bolhuis Alido Hendri- ca, dochter van A. J Dobbe en J. M de Groot. Ondertrouwd: Pieter Waasdorp 25 j. en Ella Rulsch 23 jaar Adriaan Groene' woud 31 jaar en Johanna Adriaan Smit 21 j. Getrouwd: F. C J Kathman-n, 25 jaar te Leiden en C. M Koeman 26 jaar alhier C. v. d. Lint 21 jaar en Z. Vla andoren 22 jaar. Overleden [Nd col a as "Honger vorst jaar gehuwd met II Mink Tb endoor Ever- hard Kersting 68 jaar gehuwd met K Frar.? Quirinus v. d Meulen 68 jaar gehuwd niet H. Haasnoot Jacob Willem Houtkamp 17 jaar •te Rotterdam Maria Vir.k 84 jaar wed H. v. d Zalm. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: G. Oudshoorn 28 jaar c-n J. Zeihorst 25 jaar R- Schijffelen 59 j; en L. H. Spaling 58 jaar P- M. Witscnburf 31 jaar cn G. W. Woijers, 29 jaar. ZEGWAART. Ondertrouwd: II. G. Bos 26 jaar Stads kanaal (Gr.) en E. Iluijsman, 25 jaar alhier. ZOETERMEER. Overleden: Johanna de Wit, ond '5 jaar weduwe van J. van der Horst. Ondertrouwd: G. L. de Gror.i 26 jaar alhier cn M. L. Kleijwcgt 24 jaar te Vcur. Z0ETERW0UDE. Geboren Annegien, dochter van J. flj Pielcrs en van A. Lunshof Johanna Pcm nella, dochter van F. L. C. Boks en van C'n. II. van den Borg Jaooba Wilholmina, aocl' ter van, Oh. M. van der Moer en van II. (lcn Hollander Agatha Johanna, dochter vanA. C. Slingerland en van M. de -Jong. Ondertrouwd: Wilhelmus Knijncnbu'? 23 jaar van Wassenaar en Maria Hcemskc» 25 jaar. Getrouwd: Louis van Leeuwen 27 jJ* van Alkemadc en Catharina Cornelia van »cri Hulst 26 jaar. O ver 1 de n: Wilhelmus van der P^< H jaar Dirkje van der Werf S7 jaar wed- Thcodorus Schrama Wilhelm-ma Boric, J jaar wed. vap Thcodorus Yitscher. -

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4