Tweede Blad De Koninklijke Koopman. Donderdag 2 Augustus 1323 Mariabcr.d in hei Bisdom Haarlem. (V ervolg.) Na de pauze werd, na heropening der vergadering, het lied. „Roornsche Blijd schap" gezongen, waarna aan do orde kwam het voorstel van alle Maria-Veree nigingen to Amsterdam: Het H.-B. van den Mariabond spore do Maria-Vereenigingen aan, (en stelle hen zoo noodig daartoe in de gelegenheid), te trachten: in wachtkamers van pastorieën, scholen, ziekenhuizen, inrichtingen, dokto ren, advocaten, tandartsen, enz. bij de lectuur, die daar gewoonlijk ter inzage ligt, ook eenige R.-K. Drankbestrijdcrs- lcctuur te mogen plaatsen. Praeadvies: Hot H.-B. staat sympathiek tegenover dit voorstel, maar ontveinst zich niet, dat hier tactvol door de aanvragers zal moeten worden opgetreden. Dit voorstel wordt na toelichting van de afcl. Amsterdam aangenomen, al zal er van het Hoofdbestuur leiding moeten uitgaan, daar met tact moet te werk gegaan wor den. Het hieropvolgende voorstel-Den Haag: „St.-Anlonius": Het H.-B. drage de Dioc. Jeugd-Com- missie op, pogingen in het werk te stellen, om van de Direclricen der R.-K. Kweek scholen toestemming te krijgen, voor de kweekeiingen der hoogste 2 leerjaren een uiteenzetting te mogen doen geven over het sociale werk der R.-K. Drankbeslrij- din. Praeadvies van het H.-B.: eensluidend. Toegelicht wordt het groote belang van toekomstige onderwijzeressen voor de actie, door het geregeld contact, dat zij krijgen met de ouders, en den invloed op do kinderen. Medegedeeld wordt, dat in deze richting al gewerkt wordt. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstellen van het H.-B.: a. Iedere Mar ia-Vereeniging plaatse eens per jaar een advertentie in de plaatselijke pers, waarin met weinig woorden en vette letters een pakkende drankbestrijdimrs- waarheid verkondigd wordt. Wordt goed gekeurd. Tevens zal nog een redactioneel stukje worden gevraagd. b. Het H.-B. zorge voor bovenstaande in de algemeene R.-K. groote bladen. Wordt eveneens goedgekeurd. c. De Maria-Vereenigingen leggen er zich meer op toe, dat door speciaal daar voor aan te stellen propagandisten, drank- besfrijdingslectuur aan de huizen der Ka tholieken verkocht worde, bijv. eens of twéémaal per jaar. Eveneens goedgekeurd. d. De Maria-Vereenigingen trachten in de boekenkastjes, dio in de portalen der kerken in aanial toenemen, ook drankbe- strijdingslectuur geplaatst te krijgen, of stellen daartoe een aantal goede brochures gratis beschikbaar aan de vereeniging, die eigenaresse is. Na toelichting en aanvulling werden al deze voorstellen goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde het punt: Het opschuiven van de verplichte leeftijds grens der G.-O. van 1G tot 21 jaar. Het Federatief Bestuur van Sobriëtas heeft aan alle Bondshesturen verzocht dit punt eens ernstig te bespreken met hun afdeelingen. Hot acht het zeer gewenscht in deze richting te streven, omdat „omstreeks den 16-jarigen leeftijd voor de jeugd het tijd perk aanvangt, waarin do gevaren en ver leidingen van het alcoholisme het grootste "ïijn en niet gemakkelijk zullen de jongelui 7an dien leeftijd daartegen stand houden ?n voor de drankbestrijding behouden blij ven, indien zij in dat tijdperk niet met beslistheid positie daartegen nemen". Wordt aangenomen, dat dit door en in •le afdeolingen zou worden geregeld. Medegedeeld is nog, dat het aantal leden van de St. Anna-Vereeniging bedroeg *4S5 gezinnen met 13.720 kinderen, Meis jesbonden 1G afd. mot S22 leden, adspiran- ten 10 a?d. met 90 leden. Hierna do rondvraag. Nadat do Voorzitster verschillende ge stelde vragen had beantwoord, waarbij op modewerking van den Vrouwenbond werd aangedrongen en op meerdere samenwer king, werd hierop het woord gegeven aan den Zeereerw. Pater Fr. Damasus O. Gap., uit 's-Hertogenbosch, tot het uitspreken van een rede met het onderwerp: „D'e ver dieping van het Godsdienstig leven en het sociale werk der Roornsche vrouw". De redenaar begon met het te betreuren, dat zoo vaak een redder bij do redding zelf omkwam, en het komt thans nog zoo vaak voor, d^t menschen, die zooveel aan sociaal werk doen, hun geloof verwaar- ïoozen en omkomen in don stroom van het materialisme. Spreker hield een aandachtig gevolgde beschouwing over het materialisme van onzen tijd en onze tegenwoordige mensch- heid. Ieder moet meer dan ooit het mate rialisme bestrijden. Dat is de plicht van de leiders en leidsters van organisaties, die als dezo Mariabond soc. werk verrichten, 'twelk moet samengaan met godsdienstig le ven. Het sociale werk moet tor liefde Gods verricht worden, met een zuiver inzicht. Er moet een gezonde verbinding komen tussclien sociaal werken en godsdienstig leven, waarom spreker warm aanbeval de drankbestrijding lo verbinden met het Franciscaan,sché leven en het Eucharis tisch leven; ook wees spr. hierbij op de dagelijksche meditatie. Vooral op het lid maatschap van de Derde Orde vestigde spreker nog eens nadrukkelijk de aandacht. Na het warm applaus op cleze rede werd den redenaar dank gebracht door de Voor zitster en met den Christelijken groet werd de welgeslaagde vergadering ge sloten. &J1T SE ALKEMADE. Arrestatie. Gister is door de politie alhier gearresteerd zekere S. alhier, ver dacht van valschheid in geschrifte. Daar het feit te Alphen aan den Rijn zou zijn gepleegd is hij aanvankelijk naar Alphen overgebracht, ten einde door den Gommis salaris van Politie aldaar te worden ver hoord. ALPHEN AAN DEN RiJN. Verkooping. Gistermorgen had ten overstaan van mr. G. van der Lee to Aar- la nder veen in hotel „De Vergulde "Wagen" alhier, de verkooping plaats van twee bur gerwoonhuizen en vier arbeiderswoningen gelegen aan cle Lagezijde bij de Spoor brug. Geen der perceelen werd evenwel gegund. Ongeval. In de Hoof (straat werd gis termorgen een IJscowagea door een auto auto aangereden, met het gevolg, dat de wagen omkantelde en de inhoud zeer ten gonoego van de jeugd over de straat werd verspreid. BODEGRAVEN. Voetballen op Zondag. Naar wij ver nemen werd aan den gemeente-aanplakker door den waarn. buvgemeesteriïë toestem ming geweigerd lot het aanplakken van biljetten der Voetbalvereen. „Bodegraven", waarin wedstrijden op Zondag werden aangekondigd. NIEUWKOOP. Onislag Poldersecretaris. Met 3S1 van de 517 uitgebrachte stemmen is in de gisteren alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Polder Nieuwkoop op voorstel van het bestuur besloten den heer M. als secretaris van voornoemden polder te ontslaan. Als motief wordt aangegeven liet eigenmachtig optreden van den functionaris. 2 stemmen werden blanco uitgebracht. Ingevolge art. G5, 7e lid van het alge meen polderreglement voor Zuid-Holland is dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderworpen. NOCRDWIJK. Personalia. Te 's-Gravenhage is ge slaagd voor het examen Engelsch L. O., moj. S. Bakker, alhier. OUDEWETERING. Noodlanding. Gistermorgen cmsleeks elf" uur maakte een watervliegtuig een noodlanding op het Brasemormeer al hier. Het bleek een Duïtseh vliegtuig te zijn, dat uit den koers was geslagen on benzine gebrek had. Spoedig was het nieuws over het geheele dorp bekend en spoedde een ieder zich naar de jachtha ven de Brasem, waar het vliegtuig geland was. Na zich van benzine voorzien le heb ben stegen de beide vliegeniers weer op, hetgeen voor velen een sensatie was. Regecringsjubiieum. Dinsdagavond werd in het Gafé van den heer Van den Bosch een vergadering gehouden van de personen, die zich hebben opgegeven als deelnemers van den optocht, die bij gele genheid van het Regeeringsjubileum zal worden gehouden. Het oorspronkelijk plan om voor te stellen den intocht van Wil lem III in Den Haag, kan wegens te ge ringe deelname niet worden verwezenlijkt Thans heeft de Fees I-Commissie besloten de verschillende vorsten en vors tinnen van af "Willem de Zwijger tot aan onze Prin ses Juliana toe voor te stellen. Naar wij vernemen heeft de Commissie een be drag van ongeveer f 1200 Yoor de a.s. feestelijkheden verzameld. Militie. Door den Minister van Oor log is aan den heer G. P. van Itterzon alhier voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens studie in de Theologie. Personalia. Gisteren herdacht do heer H. van der Ferf alhier, den dag, dat hij 12* jaar in-dienst is bij de firma Gebrs. Fangmann, manufacturenhandel en kleermakerij alhier. De jubilaris mocht van de zijde zijner patroons gehxkwen- schen in ontvangst nemen, terwijl hem een mooi gouden horloge werd aangebo den. Priesterfeest..—' 15 Augustus a.s. zal de Zeereerw. heer Pastoor alhier zijn 25-ja- rig Priesterfeest herdenken. Het zal de zen Hooggeachten Herder dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ont breken. RUPWETERING. Mond- en klauwzeer. Thans is weer mond- en klauwzeer geconstateerd bij het vee van den heer J. Gastelyn, alhier. Het vee bevindt zich in den Waterloospolder. VOORHOUT. Muziek. De R. K. muziekvorc-eniging „St-. Caecilia" gaf Maandag j.l. bij café „Eigenzorg" oen goed geslaagd concert. Oranjefeesten. Dinsdag 7 Aug. e.k. des avonds 8.30 uur, zullen allen, die meedoen aan den optocht bij de a.s. feesten, in café „de Bonte Koe" bijeenkomen, ten einde de volgorde definitief vast te stellen. Ook belangstellenden zijn zeer welkom. De leiding is bij 't bestuur der Oranjover- oeniging. ZEGWAARD. Gemeenteraad. Punt 6 der agenda: „verlichting Zegw. weg", behandeld in de laatste vergadering van den gemeente raad, eischt een kleine aanvulling bij de vraag van den heer Noordam of Delft be reid is over de geheele lengte van het net stroom te leveren. Verzuimd is hierbij te vermelden, dat besloten werd om Delft hieromtrent eerst te hooren. De verlich- tingskwestie rust daardoor dus weer ooaigen tijd. Ongeluk. Zekere H., melkrijder bij den heer Peterman, geraakte Dinsdagmor gen op bet terrein der Gentr. fabriek be kneld tusschen een telefoonpaal en de stuurboom van den wagen, waardoor hij een ribbe brak. ZOETER WOUDE. Personalia. Mej A. J. G. de Keijzer alhier slaagde voor diploma handenar beid B. Tot plaatselijk deurwaarder alhier is benoemd de hear J. J. Wolters te Lei den, tevens plaatselijk deurwaarder van nog enkele plaatsen in de omgeving. De tijd. ,Om den ouden tijd in te voe ren op de Openbare Lagere School alvo rens de Wet zulks weer toelaat, zal wel niets komen. We vernemen dat de Inspect, van het L. O. zijn goedkeuring er niet aan hecht. Gemengde Berichten. Ongelukken. Te Spekholzerheide is de 18-jarige mijnwerker L. uit Vaals, die per fiets van Staatsmijn Wilhelmina kwam, door ee>n vrachtauto overreden en gedood. Te Noorbeek ging de knecht van den landbouwer J. H. met diens zoontje van 1 13 jaar met de kar naar heb -veld. Om daarop te komen, onoet men een heuvel op, ongeveer 2Z M. hooger dan de weg. Bijna boven op den 'heuvel gekomen, struikelde het paard, waardoor de kar kantelde en imet paard en al naar beneden rolde. Heb jongetje, dat in de kar zat, kwam daaron der zoo ongelukkig terecht, dat zijn inge wanden verscheurd werden. Na een nacht van lijden is hij overleden. Te Waspik is de 17-jarige A'. L. door het op hol slaan van de paarden voor zijn wagen onder dit voertuig geraakt. Aan de bekomen verwondingen is hij een uur later overleden. Onder Wede is T. St. met zijn fiets te water geraakt en verdronken. Verdronken. In do Lek bij Culenborg is gisterochtend do 15-jarige zoon van schipper Veldman jan Hoogeveen, van het schip „Familie- trouw" overboord geslagen en verdronken. Branden. Do behuizing van J. Bos te Weddervecn bij Winschoten is gisteren geheel afge brand. Te Heesch is gisternacht de arbeiders woning van Th. v. B., bewoond door J. A. v. O., geheel afgebrand. Te Vlijmen is gisteren geheel afge brand 'n groote schuur op de mandenma kerij van den heer G. van Engelen. Een grooto voorraad bewerkt en onbewci'kt bout is verbrand, evenals vier geiten en eenige kippen. Bcierderij afgebrand. Zaterdagmiddag is in de Haarlemmer- meer aan den Kruisweg, de kapitale, mo dern ingerichte boerderij van den heer M. J. Tielo afgebrand. Onvoorzichtig heid bij een werk was oorzaak, dat- het rieten dak vlata vatte. Toen de motorboot- hrandBpuifc van de gemeente ter plaatse kwam, lag ales reeds tegen den grond met uitzondering van het woonhuis van den bedrijfsbocr en een oude schuur, die aan het huis was gebouwd eu die nog branclde. Na eenigen tijd kon de motorspuit geen water meer geven, aangezien men vergeten had benzine mee te' nemen. De paarden zijn gered, maar heel de moderne inrich ting van de boerderij, de machinerieën, alle gereedschap enz., zijn met de gebou wen vernield. Van de oude schuur staat nog een deel. Aanrijding. Te Haarlem werd op de Oostvest de 9-jarige J. de P. uit de Nicolaas Beets- straat aldaar, aangereden door een auto, waardoor hij kwam te vallen en waar schijnlijk een hersenschudding bekwam. Hij werd in het Gasthuis opgenomen. De auto-bestuurder weigerde zijn auto ter beschikking te stellen voor het vervoer van "den gewonde en reed door zonder adres achter te laten. Het Staphorster boertje Junior- De gemeente-politie te Almelo heeft proces-verbaal opgemaakt tegen K. Stege- man, zoon van wijlen het Staphorster hoer tje, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Brutale inbreker. Toen do heer Van Rhijn, directeur der boterfabriek te" Deldenerbrock, Dinsdag morgen in zijn kantoor aankwam, trof hij daar aan een onbekend heer, die met een revolver dreigde en reeds do brandkast had verplaatst, zonder deze echter to openen. Hij ontvluchtte met medeneming van eenige guldens. De politie stelt een on derzoek in. C»Zw. Ct.") Kerkdiefstal. Tn den afgeloope-n acht is diefstal ge pleegd in de R. K. kerk aan de Molenstraat te Nijmegen. De dader, die zich vermoedelijk had laten insluiten, heeft uit een vitrine, waarin een heiligenbeeldje stond, een hoe veelheid. zware gouden voorwerpen ont vreemd, naar schatting 'ter waarde van tweeduizend' gulden. Een poging om den tabernakel te forceeïen is mislukt. Do dief is over een muur in den tuin der pastorie ontkomen. Inbraak. Ten huize van de familie E. Oh., op de Sehiekade te Rotterdam, is ingebroken. De inbrekers hebben zich van de zijde der Van der Sluysstraat toegang verschaft, zijn over een heining geklommen, door een FËUIU.ETCM (Nadruk verboden). 6) Ik ben het, Marietta, klonk des jon- gelings antwoord. Kom bij mij, wij heb ben slechts enkele vluchtige oogenblikken Vreemdelingen, door struikroovers over vallen, zijn in aantocht, een gewonde ver hangt hulp en verpleging. Ik moet mij baasten, en heb toch dringend met u te spreken. -r* Ik kom, Benedetto, mijn broeder is -aiet thuis en de oude tante is in vasten slaap. Vlug als een schaduw gleed eenige oogenblikken latér een jong meisje uit een '•ijpaadje van het huis. Een nauwsluitend 'leed van witte wol omgaf baar lieve, slanke gestalte, het donkere haar vloeide bi rijke golven onder een om het hoofd geslagen sluier uit. Hartelijk drukte Be nedetto haar de hand. Dank, Marietta, voor uw vertrouwen, «ide hij, hij de sterren des hemels, het ■&I u niet berouwen! o Met een kinderlijke uitdrukking zag Marietta in het goedige gelaat van Bene detto. Waarom zou ik u niet vertrouwen? T?eS zij. Zijt gij niet goed en edel, zoudt SU iets slechts kunnen bedoelen tegen -en arm, weerloos meisje? Benedetto, ik |eloof aan u als aan de liefde mijns broe ders. Maar voor u beef ik niet; want' uw -lefdo is rein en zacht als het maanlicht dat ons bescheen, toen gij mij beloofdet, dat ik uw vrouw zou worden voor God en do menschen. Zijn liefde is als de storm wind, die verwoestend de bloesems afrukt Acli, Benedetto, ik sidder dikwijls als ik denk, dat ik hem het geheim verbergen moet, het geheim onzer liefde. En zij is toch zoo rein! Niet lang zult gij meer vreezen, ant woordde Benedetto. Een jaar is bijna verstreken, sinds ik u voor de eerste maal aanschouwde, biddend in de Kerk van San Giovanni; het toeval voerde ons te zamen, ik zocht u op in de eenzaamheid des wouds en ju belend vernam ik de bekentenis uwer lief de. Maar dezo liefde moest verborgen blij ven, want ik zeide u, 'dat Benedetto Val- pieri, de dienstman van den machtigen Sforza, eerst den zin zijns meesters moest veranderen, die een andere verbintenis voor hem op liet oog had. 1 En hield ik niet trouw mijn belofte tot heden toe? t Zoo is hetmaar spoedig zult gij van dien dwang ontheven zijn, mijn lieve, spoedig behoeft gij niet meer te beven voor uw broeders toorn. Hoor mij aan, nog in dezen nacht wilde ik u onthullen, wat u verbazen zou, ik wilde den sluier ophef fen van het geheim ,dat mij omgeeft, en u zeggen s—doch nu is het verijdeld: ik heb reden, geen vreemdelingen, geen nieuws gierigen mij bij lamplicht in het gezicht te laten zien. Ook is de tijd kort, ieder oogenblik kunnen zij hier zijn. Hier, neem dezen brief Marietta, dank vader Ansemo, uw leermeester kunt gij hem lezen; wees te rechter tijd op de aangegeven plaats! Doch roep nu de slapers wakker en maak alles gereed om den gewondo te ont vangen. Ik keer terug tot mijn stilzwijgen den gezel, die mijn paard bewaakt, en haast mij naar Florence,, opdat men mij niet misse in het paleis van mijn gebieder Vaarwel, Marietta, tot wederziensl Reeds wendde hij zich om, doch Mariet ta hield hem terug. Zeg mij nog één ding, Benedetto, vóór ge heen gaat, is het waar wat tante vertelde, toen zij laatst uit de stad kwam? Gij komt in de voorname kirngen en weet wat daar gezegd wordt. En wat wilt ge weten, Marietta? i—Is het waar, dat Signor Gosimo do Medici den markies van Estc heeft afge wezen, toen die trotsche neer Pietro de Medici als echtgenoot voer zijn dochter hegeerde? Is het waar, dat hij antwoord de: „Florentijnsch bloed vloeit in de ade ren van mijn zoon en Florentijnsch bloed ia do schoons to bruidsschat zijner gade? Zie, Benedetto, dat heeft mij zoo ver heugd, dat ik hem, die dat woord hooft gesproken, nog meer vereer dan voorheen! Een glimlach krulde Benedetto's lippen Geloof daaraan, mijn kincl, antwoord de hij. Zoo sprak Gosimo de Medici als de waardige vader van zijn volk en zijn kinderen. Laat dat scnoono woord ook voor ons een tceken zijn: Florentijnsch bloed verlangt de Medici slechts Floren tijnsch bloed wees gerust, Marietta, hoop en vertrouw en zwijg!. Hij snelde haastig heen, want in de na hijheid klonken stemmen. Zeldzaam te moede zag Marietta haar geliefde na. HOOFDSTUK IH. Eenige uren later rustte de arme Gre- gorius, wifens levensgevaarlijke wonde de zorgzame hand der oude tante verhon den had, op een frisch en hekler bad. Eva Hiller week niet van zijn zijde; haar va der bevond zich echter in een zijvertrek met den jongen meester van het huis, dio juist was teruggekeerd en niet weinig ver wonderd was zijn woning met gaston ge vuld te zien. De valkenier was iemand van middelbare grootte, donker, kort ge knipt haar bedekte zijn hoofd, zijn ge laat was gebruind en de vlammende oogen getuigden van een hartstochtelijk, heftig temperament. Er lag in het wezen vanc.de- Zen man iets, dat weinig sympathie ver- wekte, ja, afstootte. Zelfs de kalme Duit- scher gevoelde zich onbehaaglijk in zijn nabijheid. Onmiddellijk na aankomst van den ge wonde was cr om een arts gezonden te Flo rence en gelijktijdig werd de familie van Markies Tamburmi met het ongeval, dat hun vrienden getroffen had, in kennis ge steld. De morgen was aangebroken. De zon, die van achter grauwe wolken omhoog steeg, kleurde den hemel met purper en rozenrood; de natuur ontwaakte tot nieuw leven en een frisch, heerlijk koeltje ruisch te door de bladeren. Paardengetrappel en het geluid van stemmen verkondigde do nadering van nieuwe gasten. Twee dames werden zichtbaar, een oude en een jonge, begeleid door welgewapende bedienden. Met vluggen tred begaf de jongste zich naar binnen. Het was een bevallige ver schijning in haar fraai, licht grijs rij- raampje en door het indrukken van een paneel in huis hekomen. Een grooto partij tafelzilver en verschillende gouden en zil veren sieraden zijn gestolen. Land» an Tninfoousv Veiling te Lis se op 31 Juli, onder direc tie van Holland's Bloembollenhuis: E.V.T. Diana top f 2.70; E.V.T. Cram. Brillant 5 f 2.20; E.V.T. Witte Due Max. f 2.30; E.VT« La Reine top f 1.80; E.V.T. Flamingo 2 f 3.70; E.V.T. Keizerskroon f 5.10; E.V.T. Prins v. Oostenrijk f 4.E.V.T. Couleuf Cardinal f 5.40; E.V.T. La Reine Max, f 2.70; E.V.T. Artus f 2.70; E.V.T. La Pre cieus© f 3.10; E.V.T. Witte Zwaan f 2.90;; E.V.T. Pink Beauty f 8.75; E.V.T. Hobbc- ma f G.—E.V.T. Fred. Moore f v.10; E.V, T. Witte Valk f 4.E.V.T. Verm. Bril lant f 6.20; DT. Mnrillo If2.75; DT. Thee roos f 3.40; DT. La Candeur f 2.50; DT. Imperator Rubroruin f 4.60; DT. Vuurbaak f 5.25; DT. Mr. v. d. Hocff f 7.40; DW. Massasc-husett-s top f 3.70; DW. La Tulipe Noire If 4.50; DW. Wm. Copland top f5.50i DW. Bartigon I f 5.DW. Clara Butt f 2.50; DW. Wm. Pitt f 8.75; EN. Poëticu» Ornatus dn I f 2.80; EN. Spring Glory f 19.EN. Bic. Victoria f 7.25; EN. Bic. Emperor f 7.EN. Bic. Emperor II f 5.70; EN. Golden Spur I f 7.25; alles per 100 stuks. SPOUT VOETBAL. Bodegraven N.V.B.'er. Men schrijft ons uit Bodegraven: Volgens de officieele mededeelingen van de Nederlandsche Voetbalbond in da Sportkroniek, is de vereeniging „Bodegra ver" toegelaten tot den N.V.B. Het doel dezer vereeniging is thans bereikt. Het was met dit doel voor oogen dat het eer ste elftal dezer vereeniging de competitie in de eerste klasse A van den G. V. B. aan ving en met succes. Het kampioenschap in deze afdeeling werd na zwaren strijd door haar behaald. Thans restte nog da kampioenswedstrijd tegen O. N. A. I. In het gezicht van den veiligen haven kreeg de vereeniging met stormen te kampen, waardoor het doel nog dreigde Verloren te gaan. De kampioenswedstrijd le Bode graven stond reeds in het teeken van te genslag. De leiding werd hier dcor onza rood-zwarten genomen. Na de rust moes ten zij evenwel, door huiselijke omstandig heden van den links back, deze prijs ge ven en werd zwaar gehandicapt met 10 man verder gespeeld. De gelijkmaker kwam dan ook in de laatste seconde. Da returnmatch te Gouda had plaats bij stormweer en hij die den toss wist to win nen moest hier ongetwijfeld zegevierend uit den strijd komen. O. N. A. werd dan ook overwinnaar. Ondanks deze tegensla gen richtte Bodegraven met toestemming van den G. V. B. een verzoekschrift tot den N. V. B. om toelating tot deze oi'ga- nisalie. Daar zij kon wijzen op meerdere bereikte resultaten vond dit verzoek oen gunstig onthaal. Een terreinkeuring volg do, doch goedkeuring kon niet onmiddel lijk volgen, terreinverbeteringen werden aangewezen en met kracht werd do verbe tering, dank zij do krachtige steun van vele leden en donateurs ten uitvoer ge-i bracht. Dinsdag, 31 Juli, had dc herkeu ring plaats met het resultaat dat het ter rein met een woord van lof door den Hoofdconsul werd goedgekeurd. Thans be reikte het Bestuur de officieele mededcc- ling en maakt het eerste elftal zijn entree in den Nederlandschen Bond LI!CHT¥AART Een vlieg-ongeval. Twee dooden. Gistermiddag is bij het vliegveld aan de Waalhaven, te Rotterdam, ter hoogte van den Schulpweg, een Zwecdsch vliegtuig naar omlaag gestort. Het bevond zich met eenige andere in de lucht, toen het plot seling door onbekende oorzaak recht naar beneden viel. Het toestel kwam met oen geweldigen slag in een korenveld terecht. kleed, doch haar fijn gevormd gelaat werd verduisterd door een trek van zwaarmoe digheid om mond en voorhoofd, gelijk oen donkere wolk aan den lentehemel. Vriendelijk groette zij Francesco's zuster, die haar eerbiedig ontving, want de be zoekster was geen andere dan de dochter van den rijken en aanzienlijken Markies Tamhurini, en haar gezellin, een op liet slot ten bezoek aanwezige bloedverwante, de weduwe van een Florentijnschen pa triciër, Gismonda Rudello, die het jonga meisje ïiiet alleen had willen gaan. "Waar is Eva, mijn arme vriendin? Waar haar vader, meester Hiller? vroeg Lauretta haastig. Juist verliet Eva, met roodgeweende oogen, het vertrek van den gewonde; do arts was gekomen en had met den pa tiënt alleen willen blijven. Opgewonden wierp het jonge meisje zich in de armen harer voorname vriendin. Ach, Signorina Lauretta, welk een weerzien! Arm, arm kind, rijkelijk zullen w-ij u vergoeden wat ge in dezen nacht licht doorgestaan. Toen het bericht tot ons kwam, kon ik niet langer wachten mijn vader toestemming te vragen, u in gezel schap van Signora Rudello tegemoet to gaan cn u (of ons ts voeren. V.'ordt vervolgd;.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3