Wmr laten blijven. Spr. is er daarom voor om als de heer Bik nog geen -woning heeft, deze in den "winter tijdelijk aan hem te verhuren. De heeren de Sijk en van der Z w a n stemmen hiermee in. De heer Y e r b e e k gevoelt het harde van een afwijzend besluit op dit verzoek, maar deelt overigens de meening van B. en W. Spr. is er altijd tegen geweest de woning die eigenlijk geen [woning iSj te verhuren. De V o o r z. antwoordt dat men in deze zaak niet al te veel het gevoel moet laten spieken, maar het gemeentebelang in het oog moet houden. De Gemeente heeft be hoefte aan een goede bergplaats voor het archief. B. en W. zijn ook van meening dat de heer Bik niet genoegzaam uitziet naar oen woning, want B., die los werkman is, is niet bepaald gebonden, om in deze ge meente zijn wening te zoeken, en als de gemeente hem nu opneemt zal zij hem jaren moeten houden. De heer Compeer ziet deze zaak niet zoo donker in, en wil er bij Bik op aandringen ijverig naar een andere woning uit te zien, en zoo hij niets kan krijgen hem in het a.s. najaar om streeks October deze woning te verhuren. Het voorstel wordt gesteund; in'stemming gebracht en met 4 van de 7 stemmen aan genomen. Het spijt den Yoorz. dat dit besluit genomen is; hij zal bij het ter goed keuring bij Ged. Staten opzenden, er op aandringen er afwijzend op te beschikken. Onderzoek geloofsbrieven der gekozen Baadsleden. Tot leden der commissie worden be noemd de heeren Compeer, de Rijk en Ver beek. ka onderzoek wordt bij monde van den hee-r Compeer medegedeeld, dat de 'tukken in orde zijn, waarna de Voorzitter ten raad vraagt of niemand bezwaar heeft de nieuwgekozen leden met September a.s. als raadsleden toe te laten, waartegen) niemand bezwaar heeft. Vaststelling verordening op de heffing van verlichtingsbelasting. De Voorzitter leest deze verordening bestaande in elf artikelen, voor, waarna zij z. h. st. wordt aangenomen. Punt 5. Comptabele besluiten. De Voorzitter stelt den raad voor een paar overschreden posten van uitgave op de begrooting te dekken uit de post ^on voorziene uitgaven". Aldus wordt besloten. Vervolgens wil de Voorzitter den raad oog mededeelen, dat de inschrijving naar het gemeentewerk aan den tonen iets bene den de raming, en voor het werk aan het raadhuis tamelijk hooger is. Ook hooger 3un de begvooting van den gemeente-op- vncliter, waarom laatstgenoemde hem ver zocht dit werk nog even aan te houden, om het nog eens na te rekenen. Vervolgens, zegt de Voorzitter, rust op mij nog een zware taak; 4 van de 7 leden ran den raad zijn. wellicht voor het laatst in ens midden, waaronder onze beide wet houders. Twee van de heeren gaan eigen willig heen, maar de twee anderen zagen •run mandaat niet vernieuwd. Het spijt mij aldus spr., dat deze zaken alzoo zijn. Spr. dankt de heeren allen voor de prettige sa menwerking door hem van hun zijde on dervonden inzonderheid de heide wethou- lers. Spr. wenseht hen allen toe een aan- 3enam.cn tijd van rust, en hij hoopt met den nieuwen raad straks weer door pret tige samenwerking de belangen der ge- neen te te dienen. De heeren Hoogenboom, Compeer en Verbeek danken den Voor zitter voor zijn hartelijke woorden, en jpreken allen uit dat de prettige samenwer king van de laatste twee jaren te danken aan zijn aangename leiding, waarvoor zij hem hartelijk danken. Bij de rondvraag komt niets ter tafel, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. iefichten. Een auto-motorongeluk. Zondag reed op een kruispunt te Leeu warden een motorrijwiel tegen een auto op Een van de twee personen, die op den mo tor zaten, brak een been en liep nog een paar verwondingen op. Woest rijden is weer dc oorzaak. Docr een vrachtauto overreden. Gisterenmorgen is de mijnwerke® C® Vaals woonachtig, op de Blyerheide >te)sz een vrachtauto overreden en gedood. Onder een automobiel. Dezer dagen had een vrouw uit Wol- pliaartsdijk, die op de fiets, met een twee jarig meisje in een mandje achterop, in Goes boodschappen kwam doen, het ontpe- luk onder een auto te raken. Het kindje werd eenige meters weggeslingerd, kreeg een schedelbreuk en moest naar. het zie- knhuis te Middelburg vervoerd worden. De vrouw kreeg, hoewel ze onder de auto kwam, geen letsel. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag is te Herwen bij Lobith de groote boerderij van den landbouwer Heinrich van Haaren aldaar, vermoedelijk door hooi'broei, tot den grond afgebrand. De geheele inboedel, p..m. 150.000 Kg. hooi, 'een partij onge- dersehte granen, een stier, veertig varkens en een groot aantal kippen, werden mede een prooi der vlammen. Assurantie dekt do schade. Huiselijk drama. Zondagmiddag heeft zich in een perceel aan de Ouellijnstraat te Amsterdam een huiselijk drama afgespeeld. In het gezin van den opperman Mook ïrwam tusschen den man en de vrouw her haaldelijk oneenigheid voor*, als gevolg Van het misbruik dat eerstgenoemde van alcoholische dranken maakte. Ook gisteren was 'er weer een hevige twist tusschen het echtpaar, waarbij de Vrouw klappen opliep. Zij vluchtte van de achterkamer naar een voorvertrek, anaar werd door haar man achtervolgd, die in middels een bijl had gegrepen. Op den drempel der voorkamer hief de woesteling iit wapen of) en liet het met kracht op de >rme vrouw neerkomen. Zij werd in den hek getroffen en viel bewusteloos en zwaar bloedend neer. i Terwijl de buren zich met het slachtof fer bezig hielden, ging de dader er van door en was de eerste uren voor de politie 'onvindbaar. Later op den avond arresteerden rijwiel- agenten een man, die zich in zwaar be schonken toestand op den Amsteldijk op hield. Toen hij met veel moeite naar het bureau Pieter 'Aertzstraat, was gebracht, bleek hij de gezochte bewoner uit de Quel- lijnstraat te zijn, omtrent wien reeds een politietelegram met verzoek om aanhou ding aan alle bureaux was gezonden. De vrouw, die door den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst naar een der zie kenhuizen is vervoerd, kon door de politie nog niet worden gehoord. Haar toestand was Zondagavond zorgwekkend, maar gis teren vrij gunstig. 'J 1 --1—t- Poging tot moord. Door de marechaussee te Vaals is een persoon aangehouden, verdacht van poging tot moord op een meisje van 14 jaar, dat bijna werd geworgd. Toegesnelde voorbij gangers verjoegen den aanrander. Moordaanslag. 1 ~r Een '45-jarige' zwerfster, afkomstig uit Nijmegen, is het slachtoffer geworden van een aanslag. Men vond haar Zondagmor gen in een weide in de buurt van Arnhem bewusteloos, in een grooten plas bloed. In 'de borst had zij een diepen messteek, waar door ernstig bloedverlies was ontstaan. Zij is onmiddellijk per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem ver voerd. Toen men haar vond, stond hij haar een 68-jarige zwerver, een bekend, haveloos type uit Arnhem, die dag aan dag door de stra ten trok m?t een harmonica. Ook hij bloedde aan het hoofd; de verwonding had hij, volgens zijn verklaring althans, bij een val op den weg opgeloopen. Hoewel de man pertinent beweerde dat hij van den aanslag niets afwist, en de vrouw bewusteloos gevonden had, werd hij toch in verzekerde bewaring gesteld. Per sonen deelden de politie mee dat zij hem kort te voren met de vrouw hadden zien loopen. De vrouw kwam eerst Maandagmiddag tot haar bewustzijn en kon toen door de politie' gehoord worden. Zij verklaarde dat rij met den aangehoudene een eind gewan deld had en dat deze, in een weiland ge komen, haar onzedelijke voorstellen deed, waarop zij niet inging. Daarop had de aanrander een mes getrokken en haar een steek in de horst gegeven. Toen zij viel, had hij een stuk hout gegrepen en haar daarmee een slag in de zij gegeven, zoodat een rib brak. Zij had nog om hulp ge schreeuwd, doch was spoedig bewusteloos geworden. Op de plaats van den aanslag is een met bloed bevlekt mes gevonden. De man, die blijft ontkennen, is ter beschikking van de 'Justitie gesteld. Berooving van f 7000. Een koopman uit Berlijn, tijdelijk te Rotterdam vertoevend, bracht daar een bezoek in een verdacht huis. Na de visite bemerkte de man, dat, de ongeveer f 7000 die hij in zijn zak had gehad, verdwenen waren. Een beruchte vrouw en twee man nen worden van deze berooving verdacht. Gevaarlijke luchtballonsI De heer D. v. d. V., te Rotterdam, liep Zaterdagavond met zijn 9-jarig zoontje huiswaarts. In een der winkels had de jon gen een halion gekregen en liep daarmede naast zijn vader. Plotseling kwam dit bal lonnetje onder de parapluie van den heer van der V. en in aanraking met diens sigaar. Het ding vloog in brand. Op het zelfde oogenblik opende de heer v. d. V. den mond, waardoor hij het brandende gas inademde. Tengevolge hiervan kreeg hij ernstige brandwonden aan het gehe melte en de slijmviezen. In het ziekenhuis aan den Coolsingel moest hij ziöh laten verbinden. Lsmiü» 683 Tuiniieutw RozentervtJionstelEins te 's-Graranhace. Aani de lijst van door de jury toegeken de onderscheidingen op de rozent en toon stelling in den Dierentuin georganiseerd door „Nos jungunt rosae", is het volgende ■ffntleend: Hage en Co., Boskoop, verguld zil veren) medaille voor 50 verscheidenheden in afdeeling sortiments-inzendingen; Kersbergen, Hazerswoude, verguld zilveren medaille voor 25 verscheidenhe den in die af deeling; J. Spek, B 0 s- k o o p, kleine gouden medaille voor een verzameling nieuwe rozen sedert 1919 in den handel; G. Molenaar, Gouda en A. Spaargaren, Boskoop, verguld zilve ren medaille voor vrije inzending; Hage en Co., Boskoop, verguld zilveren mo- daillo voor 5 treurrozen. Piüc-nd- en Klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 15/22 Juli 1923. Provinciën 'Aantal veeheelageni gemeenten, Gelderland 2 1 Utrecht lli 7 Zuid-Holland 82 35 Zeeland :1' li Noord-Brabant '2 2 Limburg 12 6 Totaal 110 52 WIELRENNEN. Men schrijft ons d.d. 30 Aug. uit AH phen a./d. Rijn: Zondag 1.1. nam onze plaatsgenoot, de heer jG. Yreeswijk, deel aan des wieier-' wedstrijden op de grashaan G. J. v. Heek park te Enschedé. Mede met nog 7 der hoste Nederl. weg renners, reden zij een achtervolgings wedstrijd, genaamd „De jachtrace van Twente". In dozen wedstrijd wist hij zich, na hardnekkigen strijd met den welbekenden wegrenner Jan Maas, 2o te plaatsen, waardoor hem een fraaie beker werd toe gekend. 1 A.s. Woensdag zal bovengenoemde deel nemen te Piotterdam en Donderdag aan den grooten wegwedstrijd Den Haag-Arn hem en terug (260 K.M.) waaromtrent nader zal worden medegedeelt. 1 LUCHTVAART Vliegen naar Indië. Onder hovenstaanden titel schrijft de „Tel." o.m.: Zooals we nu vliegen eindjes naar Londen en Parijs, waarbij komen dc auto uren van aan- en afrit tusschen deze ste den en hun vliegstations, is de tijdwinst nog onvoldoende. Tijdwinst waarbij de supérieuriteit van dit verkeersmiddel de concurrentie absoluut vernietigend kan slaan, is er alleen te halen op de lange haan AmsterdamRome; dat zou al iets zijn. Maar AmsterdamBatavia wordt pas goed- Amsterdam—Batavia, niet zooals wo dat nu in proefritvorm bij schok jes gaan doen. Maar hoog in do atmosfeer als een geregelde verbinding van laten wij zeggen: twéé dagen. Om zoover te komen, hebben we niet genoeg aan het gewone „laagzwemmende" vliegtuig met zijn gewone middelmatige mogelijkheden. Pas in de hoogte is vaart te zetten; in de hoogte, waarin de aarde werkelijk een bolletje onder je wordt. Het is tegen het einde van den oorlog, èn door de vliegmachine èn door het vèrdragende geschut bewezen, hoe fijn het suist daar boven in de ijlte met zoo luttel weerstand. De vliegmachine, die motoren voor vliegen in laagdruk-medium heeft, loopt minstens 500 kilometers per uur. En met 500 kilo meter in het uur, kan men makkelijk in twee vliegdagen van hier naar Indië komen. Tusschen het eerste invliegpvobeeron van nu en de verkeersontwikkeling, die dan opkomt, kunnen nog 25 jaar, of zelfs een halve eeuw komen te liggen. Maar het is ook heel goed denkbaar, dat we over tien jaar in twee dagen naar Batavia over wippen en dat alleen een gek of een zenuwlijder (om te kalmecren) nog met. de mailboot reist. Het ziet er nog niet naar uit om maar vast met een paar aandeel tjes Mij. „Nederland" in den wind te gaan; maar als we naar Indië leeren vliegen, waar wo straks een begin mee maken en wij leeren het goed dan trekt de vliegmachine ook absoluut zeker het heele personenverkeer en alleen de pro ducten en de waren blijven voor den steamer. Het is goed daarop te wijzen en op de verdiensten in elk opzicht, die hier voor ingenieurs en ondernemend kapitaal voor het veroveren liggen. De ingenieurs moeten hij de motoren, die tegen het einde van den oorlog voor onzichtbaar vliegen boven 10.000 meter gebouwd werden, beginnen en de capa citeit daarvan vergrooten. Zij moeten het probleem voor een voldoende zuurstof voorziening of van een cabine onder druk, praclisch oplossen. Maar zij hebben slechts: te verbeteren. Theoretisch is de oplossing er. Een duikbootachtigo romp die den minsten weerstand vindt en mach tige, met 100 polsen kloppende motoren voor laagdrukmedium. Voor afstandjes als naar Parijs doet het er niet toe, of we hoog of laag of we 200 of 500 kilometer snel vliegen, daar liet naar hoven kruipen, en het dalen toch te veel van den tijdwinst zou nemen. Maar voor Indië zal er maar één manier blij ken. I11 minder dan een uur na ons ver trek zullen we zoo hoog boven onze zuid grens zitten, dat we ver aan den horizon do pukkeltjes der Alpen kunnen zien. En dan zullen we vaart nemen, en na ander half uur schieten wij zes, zevenduizend meter over kun hoogste toppen heen. Geld voor proefconstruclies in deze rich ting daar doen we meer voor Indië mee, dan met wat oorlogsscheepjes. Doch we verlengen alle verloven, maken zo veclvul- diger; en houden den Hollandschen ontgin, nersgeest zóó frisch als ooit een in de wereld. En met die frissche, zich steeds verfrisschendo energie zullen wij Indië beter kunnen houden, dan met een duren drijvenden blikwinkel, die ons goud slokt. ©ÜBEKllUS Wij lezen in De Kath. Sch. Naar aanleiding van het feit, dat de helft der hoogste Has-se van de M. U. L. O.- sch-ool te 'Amersfoort is afgewezen voorliet diploma hebben B. en W. met den directeur van onderwijs alle afgewezen leerlingen opgeroepen ten stadhuize, waar ze hun oordeel moesten zeggen over hun onder wijzers, de wijze van lesgeven, hun ge woonten, enz. De oorizaalc der afwijzingen wordt gezocht bij de onderwijzers. De af- deeling der Vereen. voor M. U. L. O. zal in deze zaak ageeren tegen dit optreden der autoriteiten. Zelfs als een ondei'zoek noodzakelijk is, is het nog niet goed te praten, op zoo ompaedagogische, gezags ondermijnende wijze op te treden als B. en W. van Amersfoort deden. T. schrijft in De Kath. Sch. over de leer plichtwet „Waar geen zevende klas is, moet een leerling, die de zesde klas heeft afgemaakt na zes jaa-r op school te zijn geweest het normale geval toch nog een jaar blijven om te voldoen aan den eersten eisch van art. 3: zeven jaar leerling der lagere school. Maar men zal, vooral buiten, stuiten op de moeilijkheid, dat er geen plaats is voor allen die onder de leerverplichting vallen. "Wat dan? Gesteld bij het begin van het nieuwe leerjaar (Se-pt. a.s.) zijn er voor een bepaalde school 150 leerlingen, doöh er is slechts ruimte voor 120. Wat moet nu ge schieden? Moeten van de leerlingen, die de zes klassen hebben afgemaakt er nu maar 30 ontslagen worden, ofschoon ze nog een jaar leerplichtig zijn? Of moeten van de nieuwelingen v-oor de aanvangsklasse er 30 worden afgewezen? Naar onze bcBêheidcn meening eischtde leerplichtwet het laatste. Natuurlijk zullen de gemeentebesturen genoodzaakt zijn te bouwen om bet plaats gebrek op te heffen, maar dat gaat zoo niet. Daar komt voor 1 September niets meer van. Dc besturen zijn door deze plot selinge beëindiging der soepele toepassing wel wat overvallen. Met September a.s. staat men ongetwij feld op menige plaats voor boven geschet ste moeilijkheid." üerieSitess Een wonderbaarlijke genezing te Lourdes. De „Manchester Guardian" vertelt, dat er dezer dagen ts Liverpool duizenden menschen voor het statiën waren verza meld om den terugkeer af te wachten van qenige honderden bedevaartgangers uit Lourdes. Onder dezen bevond zich een 35- jarige man, die gedurende den oorlog aan de Dardanellen was gewond en sindsdien verlamd was. De mare had Liverpool echter bereikt, dat hij in Lourdes was genezen. Inderdaad stapte de man bij aankomst van den trein geheel zonder hulp uit de coupé en liep het station uit, door de menigte juichend ont vangen. Een vreeselijk auto-ongeluk in Zwitserland. De „Chicago Tribune" maakt melding van een tragisch ongeval, dat Zaterdag jl. in Zwitserland, in het kanton Bern, heeft plaats gevonden. De drie gezusters Robins waren op een autotocht van Chateau d'Oeux naar Bern langs de rivier de Simme, toen plotseling in de buurt van Weissenburg de auto, door het breken van de stuurstang, te water reed. Een der drie gezusters werd een halve mijl ver door den stroom medegesleurd en kwam jammerlijk om het leven. Haar lijk werd later teruggevonden. De beide ande ren werden door een boer, die op het land langs de rivier aan het ploeg was, gered, terwijl de chauffeur, die ook een heel eind stroomafwaarts werd gevoerd, zichzelf wist te redden. De twee overlevende zusters waren door 'den schrik dusdanig aangegrepen, dat zij, na haar opneming in het ziekenhuis te Er- lenbach, geen woord konden uitbrengen en zelfs haar eigen namen niet konden noe men. De autoriteiten hebben de identiteit der drie dames echtc-r kunnen vaststellen met behulp van de paspoorten, die -zij bij zich droegen. Drama. Op den Boulevard Hausmann te Parijs heeft zich een drama afgespeeld, dat onder de talrijke voorbijgangers groote beroering wekte. Een tameliif sjofel geldeede jongeman scheen, voor het trottoir staande, iemand op te wachten. Plotseling wierp hij zich op een voorbiigangster, een jeugdig kinder meisje, dat door haar meesteres om een boodschap was gezonden. Hij gaf haar eerst twee vuistslagen en t-cen ze daarop versuft on haar heenen stond te waggelen, bracht hij haa-r vier steken met een mes toe. Alles ws.s zoo snel in zijn werk gegaan, dat het meiaje reeds badend in haar bloed ter aarde lag, voor voorbijgangers hadden kunnen ingrijpen. Het duurde echter niet lang, of' twee Jon gelieden hadden zich op den misdadiger geworpen en hem zijn mes ontrukt. De dader werd naar het politiebureau gebracht en daar aan een voorloopig ver hoor onderworpen. Hij verklaarde, geen enkel motief voor zijn daad te kunnen aan 'geven. Hij kende het meisje, dat hij ge stoken had, in het geheel niet. Door een 'vreemden drang gedreven, had hij de mis daad gepleegd. De jongeman bleek een 23-jarig student te zijn, en gaf op, Amerikaansch burger te rijn, ofschoon hij in Italië geboren was. Een som van meer dan 1200 francs werd op hem 'bevonden. De toestand van het meisje is zeer zorg wekkend. Het avontuur1 van een Vlaamschen knaap. Eenigen tijd geleden, zoo vertelt het „Laatste Nieuws", liepen eenige Arabieren te Casablanca. (Marokko) te hoop om een 'knaap, dien zij niet begrepen. Hij sprak immers noch Engelsoh, noch Era-nseh, noch 'Duitsch, noch SpaanschToevallig be vond het groepje zich voor de bergplaats 'van auto-cars, waarvan de bestuurder een Brusselaar is, zekere Sergeant. Men riep 'dezen er 'bii en de kleine kon in het Vlaamsch zijn avontuur' vertellen. Hij zeide vijftien jaar oud te zijn en te Hoboken bij 'Antwerpen te wonen. Hij wil de Mogador bereiken, waar sedert vijf jaar een zijner tantes woont. Uit huis weggeloo pen, had hij Frankrijk doorreisd in de auto's of rijtuigen van personen, die hem uit medelijden opnamen. Te Marseille en te Oette weigerde men hem als sdieepsion gen. Te voet trok de kleine dan naa.r Gi braltar, waar een rijke heer den overtocht betaalde. Zoo raakte de Hobokenaar te Casa blanca. De heer Sergeant stelde zich 'bereidwil lig ten dienste van den knaap en bracht hem naar Mogador. Daar werd echter geen spoor gevonden van de bewuste tante. Onze wereldreiziger herinnerde zich dan plots, dat zijn tante inderdaad naar Aga- dir was verhuisd. Door bemiddeling van de politie werd naar Agadir getelefoneerd, I waar de tante al even onbekend was. Toen bekende de jongen gelogen ben. Het doel van zijn reis was Ooi hij over Marokko trachtte te Een Belgisch dokter aan wien voorloopig toevertrouwd was, op de gevaren van de voorgenoi zoodat onze kleine er in toestemdi !f gewillig naar ïïoboken te laten ter d gen. i Doch eenige uren later was de naar spoorloos verdwenen;-van den had hij verscheidene voorwerpen browning en een dolk meegenom® Do heer Sergeant, verwittigd yi verdwijning zette per auto den knai terna, en trof 'hem aan in gezelsclis l reizende Arabieren, met wie hij r schap had weten te sluiten. Dolk et ver droeg hij in een gordel om de Kier eindigde de stoutmoedige to knaap werd onder goede bewaking den, in afwachting dat men hem na y gië kon deen inschepen. SfoomvaarSbes-lchteid STV. MIJ. NEDERLAND. CALCUTTA (thuisr.) vertr. £8 Ji Aden. KONINGIN DER NEDERLA (uiIr.) vertr. 26 Juli van Singapore, VONDEL (thuisr.) vertr. 29 Jul Algiers. KON. NED. STB. MIJ. CALYPSO arr. 29 Juli te Cuxhav B CERES arr. 30 Juli te A-msterdai CLIO arr. 29 Juli- te Constant GANYMEDES arr. 28 Juli te Ha HERCULES vertr. 29 Juli IRENE arr. 29 Juli to Seville. MEDEA arr. 28 Juli te Portimao. NEREUS arr. 30 Juli te Amsteri ORION arr. 28 Juli te Oadix PLUTO vertr. 28 Juli van S HOLLAND AMER5KA-LIJN. LEERDAM vertr. 28 Juli van Vig i ROTTERDAM arr. 30 Juli te Rot SPAARNDAM vertr. 28 Juli v Orleans. VOLENDAM vertr. 28 Juk van York. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND arr. 30 Juli te Ro KENNEMERLAND arr. £4 .Tidi nor Aires. KON. WEST-1 ND. IV! Al LD, COMMEWYNE (uitr.) pass Ouessanb. ORANJE NASSAU vertr. 28 Ju Colon. STUYVESANT arr. £9 Juli dam. RrTIERDAtëSC.HE LLOYD. GAROET (uitr.1 arr. 30 Juli te I KAWI vertr. £3 Juli van Batavil PALEMBANG arr. 30 Juli te Rol PATRIA (rit?.) vertr. £9 Juli v: Said. BITOEBONBO et. £9 Juli to Jk> q TOEA vertr. £9 Juli van Pert S« B- WILTS (uitr.) vertr. 33 Juli HOLLAND AUSTRALIË LIJM RENDSKERK (uitr.) vertr. IS It Napels. STOOMVAART MIJ. O CE AA! STENTOR arr. £7 Juli te Lo TROILUS vertr. £6 Juli van Pen BURGERLIJKE 8TAI1 i LEIDEN. 28—30 Juli. Geboren: Kendrika Alida d. Otgaar en II. A. Barendse Jan A. M. Immink en J. v. Hekken Willemina Arendina d. van P. Ocst< en G. Zoerink Louisa Maria d. Geertsma en L. M. Köler Abramj J. Smit en L. A. Vogelenzang - Jol Melcliior Marinus z. van J. M. M. en J. C. v. d. Noordaa Pieter z. Langeveld en L. v. Dissel Douwej W. de Jong en H. v. Peer Jan van D. Lodder en J. v. Vegben - C-atharina d. van A. v. d. Walle en Rooijakkers Lena d. van J. Pïelai J. v. d. Cuweelen Dina a. v; Bosse en G. Raar Lucas z. van L. hamer en J. Gemser Hendrika Jt d. van H. J. Kramer en J. M. Tcskt annes Petrus Lambertns z. van G. en C. P. Hulscboscli Franciscus F. P. Hakkaart en M. II. Crispijn. Ondertrouwd: F. Dannijs ue j. en K. Nieuwland jd. 48 j. P. 51. leer jm. 28 j. en C. J. Blokzijl jd. W. J. Stikvoorfc jm. £7 j. en P. Hess jd. 22 j. J. Eijgendaal jm. £5 j. e: B. v. Leeuwen jd. 25 j. J. Leijeiu L 28 j. en M. Laurier jd. 20 j. H. C) boom jm. 20 j. en W. v. Leeuwen ji C. Bavelaar jm. 25 j. en H. Ik jd. 20 j. II. M. v. d.Bcs jm. 26 j. U. Ruigendijk jd. 24 j. H. Ver\j 26 j. en H. Jansen jd. 28 j. Gehuwd: J. do Roode jm. en Staal jd. W. v. d. Wijngaard Boehlee jd. G. Sievat jm. en M. d uj jd. A. J. J. Harte veld jm. eii E. A II. Stouten jm. en A. M. Verstraa1 F. H. Franken jm. en J. Seller jd. H. Vos jm. en J. E. Roman jd. D. jm. en S. A.Goruijo jd. H. P. 5' man jm. en II. M. J. Haan jd. Sprengen wedr. en S. M. v. Velzen Overleden: W. Stokhuijzen d, P. Kooien-van Zutphen v. 64 j. Bourgois d. 60 j. J. A. v. Bieffifnl 4 mill HILLEGOM. f<l Ondertrouwd: M. van der h ïfl A. D. Heeres. Geboren: zoon van M. ,F. van Blonk dochter van G. W. Guidemus Zanten zoon van M. Slagboom--Vo|3 van Zanten zoon van J. van Bof» Vries dochter van J- A Voorcn—0 dochter van A. van den Akker-Van' dochter van M. M G van der Vo5.j der Geest zoon van M E van Yliei- O verleden: J. booy vr. 20 jaar-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4