Over de belegging der gelden van de re serve werden uit de vergadering eenigc adviezen gegeven, welke het bestuur ver klaarde in overweging te zullen nemen. De lieer Clir. Jansen, directeur van het 'gnlraal Ilanzebureau, hield vervolgens de herdenkingsrede ter gelegenheid van het •o '/.-beslaan van het fonds. In een geestige eauserie memoreerde spr. do verschillende sententies, welke de oprichters van het fonds hebben geleid, en toonde liij aan dc hand der geschiedenis van het fonds, iat ondanks de uitbreiding en daardoor noodzakelijk geworden reorganisatie, de oorspronkelijke geest in liet fonds bewaard Meef, zoodat liet nog is de mooie, charita tieve' instelling, die door de oprichters is jedoeld. Hulde bracht spreker aan de mannen, lie liet fonds hebben groot gemaakt en hun iestc zorgen daaraan besteed. Tot slot vroeg ipr. cenige oogenblikken van stilte ter her- ienking van degenen, te wier opzichte het ionds aan zijn doel beantwoord heeft, n.l. 'Ie 99 afgestorven leden en deelnemers. Ge- janicnlijk baden de aanwezigen voor hun jielerust. De begrooting voor liet nieuwe vereeni- nngsjaar werd onveranderd goedgekeurd. 4 De beide periodiek aftredende bestuurs leden A. J- van Rest en L. van der Velde verden met groote meerderhe'd van stem men herkozen. In de vacature van commissaris werd gekozen de heer J. H. Lambeck te Haar lem. Bij de rondvraag werden verschillende rragen gesteld, welke door den Voorzitter iol voldoening der sprekers werden toege- iiclit. Nadat nog was besloten een telegram »an hulde te zenden aan den oprichter en jersten voorzitter van het fonds, den heer Ant. Bossc te Haarlem, werd de vergade ring vroegtijdig gesloten. Commissie voor melkhygiëne. Dé Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne heeft in verband met de bij jaar in voorbereiding zijnde plannen tot bevordering van de melkhygiëne, een com missie voor melkhygiëne ingesteld, Op /erzoek van het bestuur der Vereeniging beeft prof. G. F. van Oven, boogleeraar in ie kennis der menschelijke voedingsmid- lelen van dierlijken oorsprong aan de 7eëarjsen ij kundige Hoogescbool te Utrecht öet voorzitterschap van deze commissie jp zich genomen. Verder hebben in deze jominissie zitting de heer Padmos, leider ;an een Melkcontrólebureau te Rotterdam; Huisman, onder-voorzitter van de vereeni- voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne; kolenbrander, Calama, Blink, secretaris Tan genoemde vereeniging. Op Vrijdag 27 Juli hield deze commis- jie te 's-Gravenhage haar eerste vergade ring. Zij kwam daarbij tot het besluit, dat iet wenschelijk is om haar werkzaamheden aan te vangen, met het instellen van een oniform en wetenschappelijk onderzoek naar de eigenschappen van melk, zooals leze thans in JSfefprkir'?Li«?i'&.prOT£Ühten'g,e- -êverd wordt. Tegelijk met dit onderzoek ;al men zich een voorloopig beeld vormen van de praktische uitvoerbaarheid van een rerscherpt toezicht op en een daarmede verband houdende verbetering van de «genschappen van deze melk. De commis- rie stelt zich voor, dat dit voorloopig on- ierzoek enkele maanden in beslag zal ne- •nen. Daarna zal aan de hand der verkre gen resultaten de voorbereiding worden voortgezet van de instelling van een geza menlijk melkcontrólc-station, waarbij tege lijkertijd zal worden overwogen, welke voorstellen aan de regeering gedaan kun nen worden, ten einde tot een economische «menwerking op dit gebied te komen. Daartoe zal alsdan de commissie gebruik maken van de haar door het bestuur der rereeniging verleende bevoegdheid om de tommissie uit te breiden met eenige spe- tialiston en deskundigen op verschillend gebied. Gemengde Berichten. De aanhouding van den rijksbouwmeester. Do „Res.bode" verneemt nader omtrent oe onregelmatigheden, gepleegd door den rijksbouwmeester V., dat deze verduiste ringen hebben plaats gehad bij den bouw van het Academisch Ziek en huis ,e Leiden en dat de bedragen, die niet opgehelderd konden worden, zeer °°S zijn. Men sprak zelfs van eenige ton- "en, maar zekerheid konden wij hierom trent niet krijgen, omdat men ter bevoegde Plaatse uiterst gesloten is. r, Deze houding vindt daarin haar oorzaak mal gebleken is, dat, behalve de rijks- Bouwmeester V., zeer waarschijnlijk ook nog andere architecten in deze zaak be- l rol{keu zijn en het onderzoek in vollen 30 gang is. Het is lang niet uitgesloten, dat gis. nog meer arrestaties dezer dagen zullen urn oigen. Ook particuliere architecten werden n boze zaak genoemd en reeds is er een, o s-Gravcnhage woonachtig, geschorst 'T™ Z?n- /uncli° aaiJ rijks- of door het rijk i* ^subsidieerde bouwwerken. "iel °f.^roo^e kwestie, waarom het gaat, hef1' Geu leoninff> door den heer V. ten d .e, Xan 1101 rijk gesloten. Hij beweert^ j J vplgens mondelinge instructies k oe bevoegd was, ofschoon dit pertï- Ib j:. ^°rdt ontkend. In elk geval is van loor a EOleend bedrag niets verantwoord, •de: hoer V. ontkent volstrekt, dat hij i .geld ten eigen bate heeft gebruikt. Het H1' donr'1, vC van bet rijk gebruikt, maar Epn s!?rdlSbeid is dit niet geadministreerd hpof,Uj ,reid onderzoek, dat is ingesteld, or) 020 bewering niet bevestigd en daar- nvJS ari'estatie van den heer V. i( ^gegaan. j Verdronken. e bouvenbaven te Rotterdam is Za- vv ri,gmiddag dc 7-jarige A. H. v. d. H. te 1 l er geraakt en verdronken. r Doodgereden. "ly." e -Kpmpstraat te 's-Gravenliage is 'r »J. a1p?idda£ de 8-jar'ige Annie Ros, uw acutig in die straat, door een auto doodgereden. Dc chauffeur J. J. R, bad geen schuld aan het ongeluk, want het meisje kwam plotseling uit een portiek geloopcn. Branden. Vrijdag namiddag heeft te Drunen een groote brand plaats gehad. De brand brak uit in een schuur van J. A. in de kom der gemeente. Een oude man was daar aan het werken, maar hoe de brand ontstond, weet hij niet. De vlammen sloegen over op de boerderij van C. A., die weldra een prooi der vlammen werd. Door het draaien van den wind sloegen de von ken op dc omliggende huizen, alle met riet gedekt en in één oogwenk stonden de rie ten daken van vier huizen tegelijk in Met man en macht werd echter gewerkt^ onversaagd kropen de dorpelingen op de daken en men slaagde er in met emmers water de vlammen op de daken te blus- schen. De spuit van het dorp deed het eerst dienst daarna die van de Wolfshoek. Daar men vreesde, dat alle omliggende huizen met rieten daken een prooi der vlammen zouden worden, riep de burge meester de assistentie in van de brand spuiten te 's-Hcrtogenbosch en Wa-alwijk. Intuschen had het vuur-ook het kapitale huis en de smederij van P. van D. aange tast. Huis en smederij brandden tot den grond toe af, evenals de boerderij van C. A. en de schuur van J. A. Vee en inboedel werden gered. Daar de wind weer omliep verdween het gevaar voor de omliggende huizen zoodat de Bos sche stoomhrandspuit geen dienst behoefde te doen. Dc Waalwijksche brandspuit be wees nog goede diensten door de bran dende puinlioopen nat te houden. Hsgz. Een hevige brand heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gewoed in de meubelfabriek van den heer De Vries en de aangrenzende timmermanswerkplaats van den heer Jaarsveld, gelegen achter in een slop, uitmondende in de Zeestraat, te 's-Gravenliage. Bewoners van dit slop ont dekten omstreeks half drie den brand door het geknetter van de vlammen. Toen de brandweer verscheen, stond dan ook de meubelfabriek reeds in lichte laaie. Met vijf stralen van stoomspuit en mo- torspuit begon de brandweer het vuur te bestrijden. Zij kon evenwel niét meer ver hinderen, dat zoowel de meubelmakerij als de timmermanswerkplaats geheel uit brandden. Alleen brokstukken van muren zijn overeind gebleven. Do bewoners van het nauwe straatje bij het terrein van den brand hebben eenige angstige uren gehad. Zij hadden bijna al len hun huisje verlaten, maar toen de brandweer spoedig de vlammen had be dwongen, keerde de rust weer. De oorzaak van het ontstaan van den brand is nog niet bekend. Men weet alleen dat de bovenverdieping van de meubelma-^ kerij het eerst in brand stond. Een wrak in de Zuiderzee. Kapitein Schaafsma, met de Lemmer nachtboot Groningen 4, te Lemmer Zater dagmorgen van 'Amsterdam binnenkomen de, rapporteerde, dat Vrijdagnacht tus- schen Marken en Urk in het Lemster vaar water een wrak is gepasseerd dat niet was verlicht en waarvan de kop boven wa ter. uitstak, vermoedelijk van een vaartuig dat Vrijdagnacht is gezonken. Van de op varenden was echter niets te zien. Dief stak Te Oudeschild is een brutale diefstal gepleegd in hotel „De Zeven Provinciën". Iemand, die in genoemd hotel reeds een paar dagen logeerde, heeft midden op den dag, een kast opengebroken en f 2500. medegenomen. Voor dat men den diefstal bemerkte was de man reeds maar Den Helder vertrokken. De bedrieger bedrogen. De chauffeur W. van D., stal dezer dagen te Heerjansdatu, waar hij woont, het rij wiel van W. R., aldaar. Hij kwam er mede naar Rotterdam. Zaterdag liet hij het voor een café op den Schiedamschedijk even on beheerd staan. Toen hij weer buiten kwam was het rijwiel verdwenen. De man deed geen aangifte hij de politie, maar deze kwam er toch achter, met het resultaat, dat de chauffeur, dien men eerst voor den eigenaar aanzag, als één der dieven, werd gearresteerd. Laf. Van een mossel schipper uit Bruinïsse, die met zijn vaartuig, geladen met mosselen, to Brussel lag, heeft men de mosselen met petroleum overgoten, zoodat zij onverkoop baar waren. De da-der is onbekend. Een rare grap. Vrijdagavond werd bij de politie te Val- kenswaard aangifte gedaan van een auto diefstal. Uit een onderzoek, dat werd in gesteld, bleek, dat de auto vertrokken was in de richting Lnylegestel. De politie volg de met een anderen auto het aangewezen spoor en had het genoegen den dader reeds vrij spoedig in te rekenen. Op den Dom- melschenweg nl. zag men in de verte den verdwenen auto, die vrij spoedig was in gehaald. Nadat men op de treeplank, was gesprongen en den motor had uitgescha keld, vluchtte dc chauffeur de velden in langs den weg. Hij werd echter terstond door de politic gegrepen. Uit het verhoor bleek, dat men te doen had met een: grap. De chauffeur was nl. een jongeling uit Yal- kenswaard, die nog nooit een auto had bestuurd en ondanks dat uit zucht naar avontuur een ritje wilde maken. Hoe hij diet voertuig in beweging heeft kunnen brengen is een raadsel. De fruitprijzen dalen. Uit Betuwe.en Maas en Waal vernemen wij dat de export naar Engeland stil staat en dientengevolge ^de fruitprijzen steeds meer dalen. Dc commissionairs gaven in Eist vojr de kruisbessen slechts 4 cent per pond; de roode bessen deden niet veel meer. Voor zwarte bessen gaf men 5 tot 10 cent per pond. De kersen hebben meer opgebracht. En- gclsche krozen leveren een armzalig be schot op. Aardappelen naar Duitschland. Uit Noord-Limburg vernemen wij, dat er thans groote partijen aardappelen van daar naar Duitschland worden uitgevoerd. De prijzen zijn hooger dan de afgeloopen week. Honing in Gelderland. De imkers zijn vol hoop op een goed honingjaar in 1923 in Gelderland, mits het weer zich nog enkele weken goed houdt. Verminderde omzet. De omzet der Delftsehe Groentenveiling is tot nog toe ongeveer f 200.000 lager dan verleden jaar omstreeks denzelfden tijd. Historisch. Ken schrijft aan de „Tijd": Een missiebisschop, dio nog kort geleden in ons vaderland vertoefde, zat in gezel schap van een rector van een missiehuis in de tram, welke op weg was naar een dorp in Noordbrabant. Daar zij hadden ver zocht hij oen buitengewone halte te stop pen, riep de conducteur, die geen paars van zwart wist te onderscheiden, tot den ma chinist: „Krelis, stop ginder even, d'r moe ten twee broeders uit." Wie was Hildebrand? Op 't examen voor M. U. L. O. speelde zich dezer dagen volgens het Gron. Dgbl. to Groningen het volgende af. De examinator wilde weten of de can- didaat wel wist, dat Hildebrand een schuil naam was en hoe dan zijn familienaam was Als je Hildebrand tegen kwam, wat zoudt. ge dan tegen hem zeggen, vroeg de examinator. De candidaat zei. dien kom ik niet tegen mijnheer, hij is al lang dood. Examinator: „Maar als je hem dan vroeger tegen gekomen was?" Candidaat: „Dat kon ook niet, toen was ik er niet." Examinator: ..Maar je-grootvader dan?" Candidaat: „Die zal hem wel niet hebben." UIT OE PffiGEtfBBfiQ WOUBRUGGE. Jubileumfeesten. Ter afwisseling zullen op den jubileumfeestavond tusschen de licbtbeeldenvoorstelling, tableaux-vi- vant worden gegeven. Het comité zal een vijftal voorstellen; indrukwekkende episoden uit onze vader- landsclie geschiedenis waarbij tevens pas sende liederen zullen worden gezongen. 2EGWAART. Gemeenteraad. (Vervolg.) 4. Instructie gemeente^tyflflftfir,...Pfi teorzif.tet heteitrt" Yaj?PVi!&1r ^et1 voor de vergadering indic nen zijner opmerkingen. Uit het vele, dat over deze nieuwe voor schriften gesproken is, vermelden we: De ontvanger zal zitting houden op Woensdag en Vrijdag van 9 tot 12 uur. Indien hij eventueel op een van die dagen verhinderd is zal hiervan kennis worden gegeven en een andere dag worden aangegeven. Met de Spaar- en Voorschotbank is getracht een overeenkomst aan te gaan om de over tollige kasgelden daar te plaatsen. Genoem de Bank is echter niet genegen om effecten in onderpand te geven. De gelden zullen nu bij den postchèque en girodienst worden gedeponeerd. Den heer v. Stralen spijt zulks omdat de gemeente daardoor nogal eenige rente mist Het zou een voordeel zijn. 5. Begrooting 1923. De begrooting 1923 is wederom door Ged. Staten geretour neerd omdat het salaris der beide Wet houders niet op. f 300 in totaal is gebracht Het salaris van den ambtenaar moet op f 1200 vastgesteld worden. B. en W. stellen voor aan het verzoek gevolg te geven. De heer Noordam blijft gekant, tegen verbooging salaris der Wethouders. Spr. gelooft niet, dat Ged. Staten bun goedkeu ring zullen onthouden; wanneer de wethou ders er mee genoegen nemen zal geen be zwaar bestaan. Dit is de reden van het struikelblok. Ged. Staten stellen niet als eisch, dat het salaris op f 300 wordt ge bracht. De Voorzitter is van meening dat geen goedkeuring van de begrooting kan be komen worden. We zullen in moeilijkheden geraken omdat niet meer dan de helft van do begrootingsposten mag worden uitbe taald. In September komen' nieuwe Wet houders dan wordt misschien anders be slist en kan Ged. Staten hierover geschre ven worden. De heer v. Stralen wil de kans niet geven dat zij f 300 ontvangen. Met de stemmen van de Wethouders tegen, wordt besloten geen verliooging toe te staan. De heer Noordam vraagt of bet betaamt, dat de Wethouders mee stemmen. De Voor zitter meent van wel. 6. Uitbreiding ciectr. net Zegw. weg en Roggeveen. In de vorige vergadering was besloten om eerst nadere inlichtingen in te winnen. Een vergadering heeft plaats gevonden, waarbij alle leden, behalve de heer Noordam, tegenwoordig waren. In dien met den dienst der Rijkstelegrafie wordt samengewerkt, wat niet gemakkelijk gaan zal, om voor het telefoon- en elec- trisch net een rij palen te gebruiken, zul len de onkosten ongeveer f 3000 duurder zijn. De heer Noordam heeft van deskundige zijde vernomen, dat de aanleggingskosteu to hoog zijn. Spr. noemt een bedrag ad f 4000. Voorts acht spr. den heer Gold berg niet bevoegd in deze te oordeelen. De heer Van Stralen meent ook, dat, wanneer de gemeente het net zelf mocht aanleggen, de kosten veel geringer zouden zijn. Nu we echter aan Delft gebonden zijn, haalt bet niets uit, om een deskun dige in den arm te nemen. De heer Smits dringt op spoed aan. Met al dat gepraat komen we niet verder. In dien zoo wordt doorgegaan hebben de mcnsclien dezen winter nog geen licht, De heer Chardon komt op voor den heer Goldberg, die iets niet klakkeloos zai zeggen. De heer Van Stralen vraagt of B. en W. hebben onderzocht of het mogelijk is om langs beide kanten van den weg palen te plaatsen. Spr. meent, dat door het plaat sen van twee rijen palen vele moeilijk heden zullen ontstaan voor het verkeer op den weg. De Voorzitter en de Wethouders hebben den toestand opgenomen, doch achten dit bezwaar van niet veel waarde. De Voorzitter wil bet voorstel in stem ming brengen om een deskundige te be noemen. Deze moet echter betaald wor den en daarvoor een blanco crediet zien toegestaan. De heer Karens zou gaarne zien, dat de heer Noordam-met zijn deskundige voor den dag kwam. Het voorstel, om een deskundige te be noemen wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. De beer Noordam vraagt of er zekerheid bestaat, dat Delft over bet geheele net stroom zal leveren tegen contractprijs. Die zekerheid blijkt niet te bestaan. Met de stem van den heer Chardon tegen, wordt besloten om bet telefoon- en electrisch net niet op een rij palen te bouwen. De heer Van Stralen stemde voor. 7. Schadevergoeding wegruimen boomen Erven G. Hekker. De Voorzitter deelt mede, dat, zooals reeds bekend is, op het proces in deze kwestie voor de Erven Hek ker vrijspraak is gevolgd. Nu-wordt een schadevergoeding geëischt van f 1250, en moet dc gemeente volgens dien eisch, in den herfst 3 jonge boomen laten planten Op 20 Juni j.l. stelde bun advocaat ecu termijn van drie dagen voor, om tot een minnelijke schikking te komen, daar an ders tot gerechtelijke vervolging zou wor den overgegaan. De heer Telders, advo caat, daaromtrent geraadpleegd, adviseert om de procedure af te wachten, daar vol gens zijn meening de uitslag ten gunste van de gemeente zijn zal. De heer Noordam wil procedeeren. De raad heeft echter een fout gemaakt door B. en W. De Voorzitter bestrijdt deze uitlating. 'Aan den raad is verslag uitgebracht en toen is door de meerderheid gezegd: ruim de boomen oj>. De beer Noordam zegt, da.t driemaal verzekerd is dat er geen armoede van zou komen of rechtszaken. De Voorzitter is op het gezegde van den ambtenaar -van het Openb. Ministerie af gegaan en B. en W. konden niet anders praten. Achteraf beschouwd had op en an dere wijze gehandeld moeten worden. Met algemeene stemmen wordt besloten te procedeeren. 8 en 9. Huurreglement en verhuur dei- arbeiderswoningen Omdat er al eens gesproken is om de woningen te verkoo- pen, vraagt de Voorzitter de meening der hierover. Niemand is hier echter De heer Noordam heeft eenige bezwa- rèn tegen het concept huurreglement. Op diens voorstel wordt besloten om de huur per week te innen in plaats van per maand. De beeren Noordam en Smits heb ben bezwaren tegen de direct te storten waarborgsom ad f 10.Goedgevonden wordt, dat liet bedrag in 2 termijnen be taald kan worden. Half Augustus zullen de huizen wellicht betrokken kunnen worden. De huur zal f 3 bedragen. Indien er schuurtjes bijgebouwd worden, hoogstens f 3.50 (Op ieder buis legt de gemeente circa f2.5Q-bij, zoodal de huur, indien de woningen niet van de gemeente waren, minstens f 5.50 zou be dragen, zonder dat van eenige winst voor den verbuurder sprake zou zijn). De huizen worden verhuurd aan E. v. d. Berg, P. A. de Geest, Klerks, J. Heems kerk, W. Geelen en A. de Graaf f. Met al deze zeer langdurige discussiën is het over twaalven geworden en wordt besloten om de rest van de agenda tot de volgende week te laten rusten. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, en de Voorzitter sluit, tot alleV genoegen, de vergadering. ZOETER MEERZEGW A ART. Huiszorg. De commissie van Huiszorg maakt den ingezetenen er nog eens op attent, dat ook bij kraamvrouwen te allen tijdo hulp van de vereeniging aangevraagd kan worden, Zitting wordt gehouden des Maandagsavonds van 88.30 uur op het secretarie, in de maand Augustus te Zoe- lermeer, in September te Zegwaard enz. Ingszssnden Sfcikken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) „Zang zij enze leus". Mijnheer de Redacteur. Wilt U voor onderstaande regelen eeni ge ruimte in Uw blad afstaan aan ons? Langs dézen weg danken wij allen voor den steun en de gaven ontvangen. In de eerste plaats de Clir. Zangvereen. „Leda- goh" alhier door wier werken van de deelnemende vereen, aan hc-t Concours •f225 ous ten goede. kwam. Alle achting voor deze Chr. Vereen, voor het medele ven met één barer Zustervcreenigingon. Verder schonken vervolgens: Het Muz. Gez. „Bobettc", alhier f25. De Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah", Katwijk aan Zee f 20, gecollecteerd op liaar jaarfeest, Het Chr. Mannenkoor „Na arbeid Kunst", alhier f 20, do Gom. Zangvereen. „Zanglust" te Leidsch'endam f 16.16, op brengst gehouden collecte bij een boot tocht. Aan particuliere giften pl.m. f 60, terwijl de door onze vereen, gehouden collecte heeft opgebracht f 212.82K. Sa men f56S.98!4. Hierbij gevoegd ons waarborgfonds ad f S00 is totaal f 1363.98 Blijft nog tekort f1700 voor welks dekking wij beleefd Uw aller medewerking vragen. Met dank voor de plaatsing. Het Uitv. Gom. Conaours „Zang zij onze Leus" J. J. v. d. KAMP, Scer. y. Speijkstr. 10. DE POLITIEKE GEBEURTENISSEN IN DUITSCHLAND. 1. De verdere daling van de Mark, vaar door in één week de levensmiddelen 5 maal zoo duur werden, of„verdwenen", heeft de jonge Duitsche republiek in gevaar ge bracht. Gisteren hielden de Communisten met hun momenteel zeer sterken aanhang iu heel Noord- en Midden-Duitschland massa-demonstraties, waaraan duizenden deelnamen, „hoewel", of misschien juist „omdat" de Regeering deze demonstraties verbood. Inderdaad, het kabinet Cuno heeft zijn crediet verspeeld, en nu én het Centrum én do S. D. A. P. in de oppositie gaan, zijn zijn uren. geteld. Het wachten is slechts op opvolgers. Hierboven Cuno, de Rijkskanselier, bij ziin optreden met enthousiasme begroet als „de sterke man", thans de zondenbok. 2. Dr. Havenstein, de president van de acfcii niotic onlfundó ou „wereld vreemdheid" de razende, '.val van de Mark wordt toegeschreven. Na? het versie tigend oordeel van den warm pro-Duifschei Professor Keynes, den Engelscbm eco noom van wereldvermaardheid, in. de po sitie van Dr. Havenstein, den „notendruk ker", onhoudbaar geworden. Maarook hier heeft men geen opvolger, zoodat men in Duitsche kringen reeds om „tüchtige Auslander" reept, die Duitschljmd's geld politiek zuilen hebben te voeren. Waarbij- men aan den Zweed. Prof. Cassel en den Nederlander Mr. G. Vissering (president- van de Nederlandsphe Bank), en ook aa, Keynes zelf denkt. 3. Ook President Ebcrt verliest zijn po pulariteit, niet het minst bij de aibeidcrs Dat hij zijn functie nog lang kan waarne men,-wordt onmogelijk geacht. Hij en Ounc zouden gedurende den Zondag naar buiten zijn gegaan. WASSENAAR. Geboren: Petrus Adrian us zoon van G. J. van Leeuwen cn C- M. van der Spek Johanna Maria Elisabeth, dochter van T. D. L> ■"Donker en J. van Sierenberg de Boer Pe- tronella Jacoba, dochter vau AV. G van der Hulst en A. J. van der Holst Gerardus Cor nelis, zoon van C. van Egmond en W. J. Bos man Petronella Paulina Maria, dochter van J. Remmcrswaal en C. van Haastrecht Theódcrus Johannes, zoon van A. Vrijenlioek en Th. C. van Grevcnbrock. WOUBRUGGE. Geboren: Catharina Maria d. van B. C. Disseldorp en E. M. Schulte. Overleden: P. van der Star, cchtg. van Iv. Turk, 47 j. H. G. Verbij, cchtg. van J. van den Akker, SS j. Predikbeurten. N e i. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Dectman van Oudshoorn en nam. 7 uur den Eerw. heer van der Veen, van Ter Aar. Gercf. Kerk voorm. 10 cn. nam. 7 u-r Ds. Le Cointrc.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3