I SPAARFONDS VOOR BODEMCULTUUR I Verduistering. De voormalige geineentcbodo van Does burg M., verdacht van verduistering van een brief met een geldswaarde van f 1200 is na een te Arnhem afgenomen verhoor naar het herstellingsoord Hooghullen te ruggebracht. Een ambtenaar ter secretarie heeft de door de gemeente geleden schade vergoed. Een cau-de-co'ogne-smokkelaar. Tg Dinxperlo heeft de militaire politic een Duitscher B., uit Hamburg aangehou den, die zonder papieren, doch met 12 flesschèn eau-de-cologne over de grens kwam. Hij stond in he politiblad gesigna leerd daar hij nog 4 maanden gevangenis straf te goed had en reeds meermalen in de gevangenis had vertoefd waaruit hij vaker was uitgebroken. Men bracht hem naar Arnhem. Smokkelarij. Te Ter Apel is aan de grens een met kunstmest geladen schip in beslag geno men juist voor hot Nederl. grenskantoor, waar bleek, dat het vaartuig ooi 300 L. Duitsche cognac bevatte. Schip en lading, behoorende aan de gebr. R- aldaar zijn gc- confisceerd. Talrijke aanhoudingen worden de laat je dagen door de commiezen gedaan. Bij den rijksontvanger werden deze week 600 L. spiritus geborgen. Evenals voor 30 jaren beginnen de smokkelaars weder drank te Vervoeren in varkensblazen. Annie Pascal. TJit Blarïcum schrijft men aan de Gooi en Eemlander: Laat de bekende oplicbtster Annie Pas cal elders in ons land weer van haar stre ken hooren, ook ons dorp is eenigen tijd geleden en dat niet voor den eersten keer, met een bezoek van haar vereerd. Als ver pleegster zich uitgevende, zich noemende zuster van der Meer, in keurige uniform gestoken, wist ze bij een dame alhier het vertrouwen te winnen, zoodat ze een drie tal weken logies bekwam, zonder natuurlijk te betalen. Diverse personen verkochten haar een of ander artikel of leenden haar geld. Verder huurde, zij een groote villa in het Mauvebosch, Het tuinman, electricïen en verdere vaklieden aanrukken om het huis en den tuin naar de modernste eischen te laten inrichten. Gelukkig werden de meesten hunner tijdig gewaarschuwd. Toen de bewuste verpleegster bemerkte, dat er voor haar niets meer viel te halen, poetste ze de plaat en Het niets van zich hooren. Een mGrfinisf. De morfinist G. A. N., die in eenlge ge meenten oplichting heeft gepleegd, voor namelijk in apotheken, is thans te 's-Gra venhage, waar hij andermaal op een valsch recept in een apotheek morfine trachtte te krijgen, gevat. De man is in oen ziekenhuis te 't-Gravenhage opgenomen. Tegen een nieuw stadhuis. De Raad van Weesperkarspel heeft on langs in begisel besloten een nieuw ge- mentehuis te stichten en daartoe een per ceel aan de Hoogstraat aan te koopen. De uitgaven zouden f 40,000 bedragen. Thans hebben 250 ingezetenen op grond van ver schillende bbzwaren (o,a, plaats van ves tiging en te groote kosten) aan Ged. Staten gevraagd, het raadsbesluit niet goed te keuren. UIT OE OMGEVING ALKEMADE. Handwerktentoonstelling. Men heeft ons verzocht het volgende op le nemen: Degenen, die nog iets in te zenden hebben voor de in September a.s. te houden hand- werktent oonstelling en bij wie verzuimd is aan huis te komen vragen, worden vrien delijk verzocht zich nog even op to geven bij een der dames van het Comité. Huisvredebreuk. Door de Rijkspolitie is tegen W. A. van A. to L. proces-verbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk en af persing van geld onder bedreiging tegen V. alhier. Personalia. De rijksveldwachter A. P. Bod aan is bevorderd tot brigadier-titulair der rijksveldwacht. Militie. Van de 52 ingeschrevenen voor de militielichting 1924 zijn er 13 voor goed en 4 voorloopig vrijgesteld wegens broeder- dienst, ingevolge uitspraak van heeren Ged. Staten van Zuid-Holland vap. den 23 Juli 1923, In een donkeren hoek van Nederland. Een rnissie-sfaiie in 't eigen land. Hij was twaalf jaar kapelaan in Utrecht geweest, toen de Bisschop hem midden in de venen van Drente smeet, eenige uren achter Koevorden, vlak aan de Duitsche grens, in de gemeente Em- men, de armste gemeente van Nederland, berucht en beklaagd om haar officieel bankroet. In de venen van Drente, weet ge, wat dit beduidt? Als ge van Koevorden naar het noor den optornt, langs wegen en kanalen zoo recht als 'n liniaal en zoo leelijk, als de cijfers, die de ontwikkeling van dit land schap hebben beheerscht, dan vindt ge keurige nieuwe dorpen en gehuchten in een welvarende streek neergezet, maar dan zijt ge nog niet in de venen. Hon derd jaar geleden strekto het veen zich veel verder naar het zuiden uit; maar aan het veen is de armoede met zwaTe kluis ters vastgehecht en onder het veten ligt "•ooie grond to wachten opdenwek- Jcf <fer vruchtbaarheid, zoodat de men- '6chen~voo"r honderd jaar de spaden in het vunzige veen hebben geslagen, do turf Weggevoerd, en de goede aarde boven I gebracht. Daar zijn eenige geslachten mee ver sleten, maar de kinderen der arme zwoc- Teief. 468. Stationsweg 43, LeSdsra. Postrek. 11601. 160 CORRESPONDENTSCHAPPEN IN NEDERLAND. DIVIDEND over 1319 bedroeg 1920 1921 1922 6 °!o 7 7% °lo V/a °/o DEPOSITO, voor I jaar vast 43/4 pCt, voor 2 jaar vast 5 pCt. voor 3 jaar vast 5T/4 pCt, voor 5 jaar vast 5*/2 pCt. AANDEELEN, nog tijdelijk a pari verkrijg baar in coupures van f 250,- BALANS per 30 Juni 1923. ACTIVA Kas en kassièrs Effecten Debiteuren t. onderp. v. effecten Credieten en geldleeningen Grondbezit Dépót fondsen Huizenbezit te Leiden en 's Hage Diverse Rekeningen Stichtingskap. en Reserve Kapitaal Déposito's Spaargelden Crediteuren Effecten Déposanten Diverse Rekeningen PASSIVA. f 12.950,04 f 434,275,— f 595.922,83 f 1.296.G34,036 f 38.809,46» f 178.500.— f 97.432.145 12.654.523,515 Dekking der opgenomen gelden per 30 Juni 1923 123 °l VRAAGT INLICHTINGEN. HILLEGOM. „Herwonnen Levenskracht". Zondag zal ook hier een speldjesdag worden ge houden voor het mooie doel. De leiding ia in goede handen bij mej. G. Witteman, daar, mevr. NieberdingKimman, die zich jaren voor dit mooie doel verdienstelijk maakte, wegens gezondheidsredenen zich er niet meer mee belasten kon. "Wij ver trouwen op de gewone offervaardigheid onzer Roomscho medeburgers, opdat de opbrengst groot zij. Personalia. Voor het eindexamen M. U. L. O. zijn geslaagd O. Smit, N. Mathot en J. Beijersbergen, leerHngen v. d. R.-K. M.U.L.O.-school, hoofd de heer P. J. Lit- jens, alhier. Ziekenhuisverpleging. Wij ontvingen een circulaire, waarin mededeeling wordt gedaan, dat alhier een R.-K. fonds tot be strijding van kosten Ziekenhuisverpleging wordt opgericht, genaamd „Eigen Hulp". De zaak is niet nieuw. Terstond toen van Regeeringswege besloten werd dat voortaan de verpleging in de academicscho zieken- ruizen niet meer kosteloos kon geschieden, heeft men in verschillende gemeenten een soort spaarfonds opgericht, waaruit de kosten voor min- of onvermogenden kun nen worden betaald. Hier was aanvanke- Hjk de bedoeHng om één fonds te stichten voor heel de gemeente. Van zekere zijde is dit echter onmogeüjk gemaakt en de Roomsche zullen nu ook in dezen hun eigen boontjes doppen. Ieder leze de circulaire met aandacht (ze verdient hot ten volle) en vuile het aangehechte biljet in. Wie het spoedig doet, bevoordeelt z'n gezin nog bo vendien. Het lijkt ons alleszins gewenscht, dat een en ander op een vergadering nader wordt geregeld; dan alleen verwachten we een zoo groot mogelijk succes. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad op Dinsdag 31 Juli 1923 voorm. 10 uur Voornaamste punten der agenda: Nader voorstel tot vaststelling der verordening verhaal pensioensbijdragen. Voorstel gas- vecrwarming gemeentehuis. Vaststelling re kening 1922: Gasfabriek, Electriciteits- en Duinwaterbedrijf. Voorstel vergoeding kos ten straatverlichting. Voorstel D. O. van Leeuwen c.s. tot het verleeoien van ontslag aan den Gemeenteonjivanger, met advies der Raadscommissie. De agenda heeft 16 punten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloemenhandel. Voor sommige soor ten bloemen komt meer vraag en de han gers van de vorige eeuw genieten nu do welvaart, welke hun vaderen voor hen hebben gedolven. En voortgezet wordt de strijd tegen de onvruchtbaarheid van het veen. Als men Nienw-Amsterdam achter den rug heeft, komt men in de overgangs- streek: hier 'n stuk goede teelaarde, daar een brok veengrond in volle exploitatie: hier de rogge of de haver of de aardappe len, geteeld op 'n grond, waarvan het veen is weggegraven, ginds echter nog eindelooze turfstapel „op den ring" ge legd om te drogen in zon en wind, pas gestoken uit een versche „splitting". En heel in de verte ziet ge dan tusschen eenig geboomte een vriendelijk torentje, dat is Erica, de eerste Roomsche paro chie in de veilen-, er neergezet, toen de ontvening zoover in deze binnenlanden was doorgedrongen, dat er zich oenig maatschappelijk leven begon te ontwik kelen en de vestiging eener eerste paro chie eisch werd. Maar de ontvening drong nog verder door naar het noorden en onder dc veen arbeiders, die mede voorttrokken, waren katholieken. De Aartsbisschop zette een nieuw kruisje op de kaart, weer verderop in liet binnenland, een paar uren boven Erica, in Barger-Compascum. Nu was men niet meer op den zoom van het venen-rijk, niet meer in de overgangs- streek, doch midden in het troosfelooze veen, óp een wijden boomen- en wegen- del wordt daardoor iets vlugger. De aan voer is als gevolg van het koude weer niet overstelpend. Voor Gladiolussen wordt op heden betaald van 60SO cent per 100, Godesia's van 2530 cent per 100; Margar- rieten 2028 cent, Pompon-Dahlia's bren gen van f 0.801.10 per 100 op. Galardia's, Centoria's, Anjers en Lathyrus hebben nog weinig waarde. Aanrijding. Op den Wassenaarschen weg kwamen een fietser en een motorrij der met elkaar in botsing. Oorzaak de fiet ser hield, links. Do fiets was onbruikbaar. Veder liep alles goed af. Tuinbouw. De prijzen der aardappelen blijven stationair, cL w. z. voor den tuin ders niet loonend. Pe blijft graag, met goede prijzen. Dit product is winstgevend. Gelukkig, dat er nog iets is, dat waarde heeft. Tuinboonen zijn ook zeer goedkoop. De inkomsten der «tuinders zijn weer aan merkelijk lager dan vorig jaar toen ze al abnormaal laag waren. NOQRDWIJKERHQUT. Ongeval. Aan den Gooweg alhier heeft een ongeval plaats gehad, dat vrij goed is afgeloouen. Een gezelschap heeren en da mes cp de fiets kwam uit de richting Noordwijk, toen van denzelfden kant een auto naderde. Een der heeren stak den weg over, waarbij zijn rijwiel slipte en hij door den auto werd aangereden, waarhij hij een bloedende hoofdwond opliep en een been ernstig werd bezeerd. Met den auto', die het ongeval veroorzaakte, werd de ge wonde naar dokter A. G. Romijn ge bracht, Aie een noodverband legde en een verbloeding aan het been constateerde. Per auto werd de patiënt, een verpleger van het provinciaal gesticht te Santpoort, naar huis vervoerd. Collecte Door den weleerw. heer A. J. J. Leusen werd Zondag onder de H.H. Missen in de St. Jozef-parochie, alhier, een liefdadigheidspreek gehouden voor de door ZijnEerw. te houwen nieuwe Kerk van den H. Jozef te Leiden. De collecte bracht op de som van f 250. Militie. Bij besluit van Gedeputeerde Stalen zijn van den militieplicht voorloo pig vrijgesteld: A. G. van den Berg, A. Bouwmeester, J. "W- Edelaar, A. J. van Eeden en P. Jansen; zijn- voorgoed vrijge steld J. W. LaroiS, G. Lemmers en G. A. van der Zalm; en is aan J. van den Burg, W. Jansen en A. van Santen de vrijstel ling geweigerd. „Herwonnen Levenskracht". Zondag jongstleden heeft wederom de gewone jaarlijksche verkoop van speldjes ten bate van „Herwonnen L.evenskracht" plaats ge had. Gezien de tijdsomstandigheden is deze speldjesdag toch een mooi succes ge weest, want de opbrengst was f 169.63. Een woord van dank aan de jonge dames voor al haar moeite, is hier.zeker op zijn plaats. Muziek. Dinsdagavond gaf „Jeanne d'Arc" alhier een.-concert in de muziektent in het Dorp. Het betrekkelijk gunstige weer was ongetwijfeld zeer bevorderhjk voor een groot aantal toehoorders, dat ze ker genoten zal fcebben van beschaafd uitgevoerde nummers, hetgeen we trou wens van „Jeanne d'Arc" gewoon zijn. WOERDEN. Gemeenteraad- Na opening met gebed door den Voor zitter worden de. notulen onveranderd goedgekeurd. Do Voorz. doet mededeeling van een schrijven van Ged. Staten betreffende de goedkeuring van verschillende Raadsbe sluiten. Mededeeling Gezondheidscommissie Bo degraven, dat tot leden dier Commissie zijn benoemd de heeren Le Goultre te Bo degraven en Hamburger te Boskoop. Verder is ingekomen het verslag van den Keuringsdiénst Leiden, Gemeentever slag en driemaandeHjksche balans der be drijven. De heer Snel deelt mede geen schriftelijke vragen betreffende de balans te hebben ingediend om reden hem op het kantoor der bedrijven inlichtingen zijn verstrekt. Verder protesteert spr. tegen de pubHeatie in het "Weekblad van Woerden van gegevens betreffende het electriciteits- bedrijf door den chef-electricien. Spr. vindt zooiets verkeerd omrede hier een zeer gunstig kwartaal wordt gepubliceerd waardoor de meening zou gevestigd wor den dat de winst van he': hedrijf al reeds zeer groot was. De Voorz. verklaart da ook B. en W. deze pubüeaties afkeuren. De heer Roozeboom stelt voor de meier- huur te verlagen, daar hierop een abnor male winst wordt gemaakt; vooral van de dubbeltarief-meters vindt spr. de huur veel te hoog. Na breedvoerige discussie wordt besloten dat de Commissie voor de bedrijven deze zaak onder de oogen zal zien. Een verzoek van de fa. Kannewirff, om 15 Meter bestrating voor een tweetal per- ceelen, haar loebehoorend, wordt verwezen naar B. en W. fom advies. 2. Onderzoek geloofsbrieven. Deze wor- de,n gesteld in handen eener Commissie. Za 3. Aanvulling Politieverordening. Hief, aan wordt toegevoegd een vloekverboi 4. Verordening tap ver bod. B. en W. stel- leu voor naar aanleiding van het verzot van den Minister van Arbeid ter gelegd, hcid van dc feestelijkheden op 0 en 7 tember alhier oen tnpverbod in te stellen J eyenals dit andere jaren bier geschiedt bij do feesten van „Woerden Vooruil" Koninginucdag. Do heer Smits zal tegen stemmen, daar hij in een dorgaüjk verbod gocn nut ziel. De heer Zon is error, het al. gemeen tegen oen tapverbod, doch zal nU) daar%H. M. de Koningin het dilmaaj wenscht, vóór stemmen. Hot voorstel van|K» B. en W. wordt aangenomen; legen de hee ren. Smits en Smorenhurg. 5. Verkoop „OHebol" en verhuring van land. B. en W. stellen voor de „Oliebol" fe verkoopen aan J. B. Uittewaal voor f 7000 en het daarachter gelegen land aan hom te verpachten voor f 700 per jaar. Z. h,, st. goedgekeurd. 6. Rioleering Achterstraat. B. en "W. stellen voor de rioleering Achterstraat uit te breiden tot aan de Poelstraat en in de Fransche Steeg tot aan de Voorstraat. Z. h. st. goedgekeurd. 7. Benoeming marktmeester. B. en W. stellen voor de stadsbaas H. L. Sparnaaij te benoemen als wachtmeester. De heer Snel vraagt of Sparnaaij in het afgelow pen jaar tot genoegen van B. en W. zijn taak heeft verricht. Do Voorz. antwoordt bevestigend. De heer Sparnaaij wordt noemd met 10 stemmen. 8. Nieuwe Singelbrug. B. en W. stellen voor inplaats van de thans bestaande voetbrug een nieuwe brug te doen maken aan den Singel; de kosten hiervoor zullen c.a. f 8000 bedragen. De heer van Tuijl was de minderheid in de Comm. voor B. en W. die zich niet met dit voorstel kon vereenigen. Een zoo groot plan draagt spr. liever op aan den nieuwen Raad. Het plan, nu voorgelegd, kan wel f 10.000 kos- ten; de weg moet worden verbreed, hoornen moeten worden gerooid, terwijl, wil men met een -zware vracht over do brag, zuli een groot talud moet worden gemaakt, dat de kosten enorm groot zullen zijn. "Wet houder Hendricks weerlegt breedvoerig dc berg van bezwaren van den heer v. Tuijl Het voorstel van B. en W. wordt ten slofte aangenomen: tegen de heer v. Tuijl. 9. Uitbreiding waterleiding Utrechtsche Straatweg. WTordt besloten deze aldaar uit te breiden tot aan de hofstede van den heer Smorenbrug op do bekende voor waarde. 10. Adres „Koninginnedag" om subsi-- die. B. en W. stellen voor f 2000 subsidie to verleenen voor de viering van het a.s, jubileumfeest. Vaii deze moeten worden besteed f 1500 voor kinderfeest en f voor muziek- en zanguitvoeringen of eventueel vuurwerk. De heer Smits acht f 1000 voldoende. Spr. vindt het niet ver antwoord nu zoo een groote uitgave doen voor feesten en dezen winter mis schien de werkloozen steun te moeien onthouden. De heer Zon betoogt dat dj voorgestelde subsidie beslist niet te hoog is. Van dit bedrag moeten 1500 kinderen worden onthaald en een kleine herinne ring aan dit heugelijke feit worden gej ven. "Weth. Engel was van de aanvrage, welke f 4300 bedroeg, oerst geschrokkeu Niets doen in "Woerden kan ook niet. In alle plaatsen wordt feest gevierd. Spr. wijst op het feest, gevierd ter gelegenheid van het jubileum van Koning Willem III Het is goed zaad wat bij zulke gelegenhe den wordt gezaaid. Breedvoerig bctoogl spr. verder dat het hier voorgestelde nid te veel is, indien er minder wordt gege ven, wordt „Koninginnedag" het feestvie ren onmogelijk gemaakt. De heer Smits b volbloed Oranjeman, doch handhaaft zijo meening. De heer Zon is niet zoo pessh mislisch gestemd als de heer Smits. Hd geld voor de werkloozen. is er altijd vel gekomen en dit zal ook a.s. winter het geval zijn. De boeren N. Brunt, Roo zeboom en H. Brunt verklaren zich vóó; het voorstel van B. en W. Weth. Hen dricks is de minderheid van B. en W. bij dit voorstel; ook spr. is tegen een dergï- lijke iiitgave. Het voorstel van B. en f wordt aangenomen; tegen de heera Smits, Smorenhurg, Hendricks en SneL 11. Tarief waterleiding. B. en W. slella voor dit tarief overeenkomstig advies Cob missie van Bedrijven aan te nemen. B lieer Snel wil het tarief progressief doe zijn. Zooals dit nu wordt voorgesteld be taalt de kleine man meer en mag minde water gebruiken; de meer gegoeden hela len mincler en mogen meer gebruiken; di systeem acht spr. verkeerd. Do heer Zoi loozc vlakte, waar 's zomers een benau wende, vochtige hitte hing en in het overige gedeelte van het jaar, als dc regens alle paadjes hadden uitgewischt en de vlakte veranderd had in een soort van moeras, alle verkeer met de buitenwereld zoo ongeveer was afgesloten. Daar stichtte de wakkere pastoor Th. de Klaver voor yijftig jaar de parocnie van Barger-Compascum en daar is nu de man gepost, van wien wij in den aan-, vang dezer spraken, pastoor Bergervoet. Het is er nog niet veel veranderd in deze vijftig jaar. Veen, en nog 'ns veen, rondom. Van zbi pastorie uit, nu denkeU geen pastorie in den gewonen zin van het woord, want h.et is een houten karakas, waar de pastoor in woont, en het ding staat op invallen, van z'n pastorie uil heeft hij twee uur noodig om den versten parochiaan naar rechts en links te bezoe ken, d. w. z. als het weer goed is en hij wandelen of cunomobielen kan. Cuno- mobielen, lees dat goed, want het is geen drukfout. Een automobiel is een wagen, die zich zelf bewegen kan, maar een cuncmobiel wordt bewogen door een cu- nos (hond) en bestaat uit 'n fiets met 'n hond ervoor. Zoo rijden ze hier in het veen langs den weg: op een fiets met een krachtigen iiond, liefst 'n dobberman-pm- chc-r, ervoor. Anders kom je er niet door. En nog, ondanks den hond, blijf je in den winter- steken. De post vertelde mij net, dat hij in den vorigen winter nog ver- scheideno malen door de menschen uit den modder is gehaald en de pastoor be schreef mij de aankomst van .zijn zuster in het vorige najaar te Barger-Qoonpas- cum: in een hoerekar met een koetsier er op en.... een man met 'n schop, gereed om liet paard „uit te graven", als dit te ver in den grond zou zakken. Men denke zich oen nacht in den win ter, als de pastoor geroepen wordt bij 'n zieke, die 10 K.M. ver in het veen woont. Ik zit nu te schrijven in de pastorie van Barger-Compascum de pastoor heeft mij op 'n vakantiedag meegetroond. Er is liet vorig jaar een nieuwe protestant- sclie kerk mc-t pastorie naast mij gebouwd en dat is het werk geweest der protes- tantsch-christelijke pers. Zou onze^Room- schc pers weigeren mij te helpen? Doch er moeten er zooveel worden geholpen. Geen is zoo arm als ik. Zooveel wordt er gebedeld. Ik bedel niet. Dat is mijn kracht en mijn kans op succes, dat ik niet bedel, doch deelname vraag in een gezonde financieclo onderneming. Het is pre- mieleening A la Broekhuijs? Neen, zooals dc" stad Amsterdam ze uitgegeven heeft en vroeger de stad Ant werpen of de Kongo. De loten der stad Amsterdam staan hoven pari en de mijl zijn niet minder soliede en niet inindfl voordeelig. Ik geef stukken uit van f KM f 500, f 100 en f 10, waarop elk jaar (bi eerst den 27en Augustus) premies valfe van f1000, f500, f 100 en f25, terw" stukken zelf 2 pet. rente geven. Is dat een uitvinding-van U? Neen, eenige heeren hebben zich voet mijn geval geïnteresseerd en een Naaffl loozc Vennootschap opgericht ten dool lie bende de uitgifte en exploitatie dezer prt micleening. Zij hebben een maatschap? lijk kapitaal volgestort van honderd tlm zend gulden en een financieelen opzet maakt voor 75 jaar. Juist omdat er zej veel gevraagd wordt in den legenwoor® gen'tijd is deze vorm zoo gelukkig, vraag geen geld ten geschenke, maar leen, en ik betaal daarvoor rente plus kans op een goede premie. Voor 'n tientje kan men dus duizel gulden trekken? Kan men eens per jaar duizö gulden trekken, want het premielot, bw gedurende 75 jaar, ook al is er eenn» een prijs op gevallen. Het lijkt mij een goede ge«ubei £in" i Dat is het ook. Wij vericoopen ook vlot stukken van 1000 en 500 gul eerstens; omdat deze onderneming ~so - is; tweedons, wijl er een goed werk verbonden is, en derdens, omdat er for in zit, elk jaar de kans op een nwc

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6