het programma gewijzigd worden. Dan nog zal er een tekort zijn. Het- bestuur stelt dan ook voor nog een tweede collecte te houden om dit geld dan speciaal voor volksfeesten te gebruiken. Ha breede dis- cussio werd besloten, behoudens goed keuring van den Burgemeester, deze col lecte tc- houden op 2 Augustus a.s. Voor het houden van deze collecte zal worden gevraagd een 36-tal jongedames. De aanwezige afgevaardigden der Zang- vereeniging zeggen himne medewerking toe om dit getal dames bijeen te krijgen. Het programma wordt vastgesteld als volgt: 6 September Muziek van den toren, Kerkdiensten, OptochVdér kinderen. Daar na Kinderspelen en tractatié, terwijl aan elk kind een herinnering zal worden ge geven. Gymnastiek en Atletiek door de vereen, „Bata" met haar adspiranten, Da mes- en Heeren-afdeelingen. Groote Ring- rijderij met paard en rijtuig, Openlucht spel door „Pro Patria": do inneming van Den Briel, 's avonds groote lampion-op tocht.' 7. September: Groote Volksspelen, Open luchtspel door Pro Patria: „De verdrijving der Spanjaarden" Groote Historische Op tocht, tot slot optocht van vier plaatselijke Zang-vereenigingen, waarna Zanguitvoe ring op de Haven. Betreffende do Kerkdiensten werd be sloten af te wachten op welken datum de Kerkbesturen deze zullen houden. Voor de lampion-optocht worden prijken beschik baar gesteld voor de mooiste en voor de eigenaardigste lampion. Voor Firma's bestaat ook gelegenheid prijzen, beschikbaar te stellen voor lam pions, waarmede voor een of ander artikel reclame wordt gemaakt. Voor den costuum wedstrijd worden prijzen uitgeloofd voor het aardigste costuum en voor de aardig ste groep. Deelname aan de verschillende optoch ten en spelen is alleen voor inwoners der gemeente. Tot leden van de commissie voor de volkspelen worden benoemd de heer en A. J. Mulder, T. de Vries, B. Wassink, D. v. Beek, G. Smuling, J. Appeldoorn en een bestuurslid van „Koninginnedag"., Voor de organisatie van Ringrijderij en Historischen Optocht zal worden gevraagd de vereen. „Woerden Vooruit". Voor regeling Zanguitvoeringen: de af gevaardigden der Zangverenigingen en een bestuurslid van „Koninginnedag". De Voorzitter der Ver. Woerden Vooruit de her Schouten Hoogendijk, vraagt machtiging, om, indien na gezamenlijk overleg blijkt dat de Hist. Optocht niet kan doorgaan, de leden van„Konin ginnedag" hun bestuur machtigen met „Woerden Vooruit" te zorgen dat de daarvoor bestemde tijd toch gevuld wordt. Dit werd algemeen goedgevonden. Betreffende den te houden étalagewed strijd deelt de beer Engel Jr. mede, dat hij de heer de Mol en Rorsthonel niet meer de leiding daarvan op zich zou willen nemen. Op een desbetreffende ▼raag van den Voorzitter naar den oor zaak hiervan, deelt de heer Engel mede, dat dit ligt in critiek op him beleid van vorige wedstrijden èn vervolgens daar vele winkeliers wegens de "kosten zeer scep tischer tegenover staan. De heer Engel stelt voor daï „Koninginnedag" oen open bare vergadering'bijeenroept van winke liers om te zien of er animo is. De beer Engel is bereid alle hiervoor verlangde inlichtingent te geven. Wordt besloten a.s. Woensdag in Con cordia hiervoor een vergadering bijeen te roepen. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering ge sloten. R. K. Volksbond. De R. K. Volksbond houdt Zondag 29 Juli a.s., 's avonds half aoht, haar maandvergadering. Het be stuur rekent op een "flinke opkomst. Concert. Dinsdag 31 Juli geeft bet Fanfarecorps „Excelsior" zijn tweede Volksconcert in" hef Plantsoen. Verkooping. De bouwmanswoning aan den Utrechtschen Straatweg met tuinland ten overstaan van Notaris Minkema inge zet op f 12,000 door P. Radix en niet ge- mjind. Militie. Voor goed vrijgesteld van den dienstplicht zijn de ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting 1924: Johannes Baan, Martinus Antonius van 't Schip, Andries Willem Viveen, Floris Cornelis Nieuwpoort. Voorloopig vrijgesteld: Wouter Cornelus van Es, Evert Kok, Floor Spek, 'Jan van Woudenberg. WASSENAAR. Personalia. Voor het diploma hoofd- acte is te Den Haag geslaagd de heer H. F. v. d. Bonk, alhier. ZOETERMEER. Personalia. Voor het diploma hoofd- acte is te Den Haag geslaagd de heer M. G. Gazenbeek, alhier. Verdwaald. Bij het verlaten van het feestterrein liep zekere v. d. H., door de duisternis misleid, in een sloot. ZOETERMEER-ZEGWAARD. Wedstrijden. Uitslagen der Pro-Patria-Wedstrijden Jubileumfeesten. Juniores van 8 10 jaar. Verspringen. I. Ie prijs. Cor. Duyvenbode 3.05 M.; 2e pr. G. de Kooter; 3e pr. A. Groenheijde. H. Jun. v. 1G-12 i.: Ie pr. A. Kerkho ven 3.36 M. 2e W. v. Duyvehbode; 3e C. de Kooter. Hl. Jun. 12—14 j. Ie pr. F. v. Eerde 8.99 M., 2e Cor v. d. Goes, 3e pr. L. Vee- lenturf. IV. Jun. 14—16 j.r le pr. J. A. de Geest 5.14 M., 2e A. Groenheyde 4.99 M. V. 60 M. hard loop en Jun. hen eden 12 jaar: le pr. Bram Groenheyde, 2e Koos v. de Burg, 3e J. Frigge. VI. 80 M. hardloopen voor Jun. ben. 16 jaar: le pr. A. Groenheyde. 2e J. Ade- geest. Verspringen voor meisjes le klas: le pr. M. Jongerius, 2e V. Ooms, 3e J. Hoogeboezem. Tremplinlijnhoogspringen meisjes 2e kl. le pr. Jans v. Leeuwen. 2e Nel Jonge rius, 3e G. Kerkhoven. Trem^inspringen dames: lo pr. S. Jansweert „Hou Vast", Bos koop, 2.08 M. 2e W. v. Dam „Hou Vast", Boskoop 2 M. 3e G. Scboute „Hou Vast" 1.95 M. na loting met B. Geelen. 80 M. hardloopen Dames: le pr. B. Geelen, „Pro-Patria" Z.Z. 9 sec. 2e Toen, „Hou Vast", Boskoop. 3e Jansweert., „Hou Vast", Boskoop. 110 M. hardloopen becren: le pr. W. Geelen, P.P.Z.Z. 18 sec. 2e. G. Moers, P. P.Z.Z. 19.4 sec., 3e Bontenbal, D.O.K., Reeuwijk. 100 M. hardloopen: le pr. W. Geelen, P.P.Z.Z., 11 2/5 sec. 2o v. d. Toren „Hou Vast", Boskoop. 3e v. Wijk, „Hou Vast", Boskoop. Kogelstooten 5 K.G. links en rechts: le pr. A. v. Wcnsveen, P.P.Z.Z. 18.39 H., 2e W. Geelen P.P.Z.Z 18.20 M., 3e J. v. Wijk, „Hou Vast", Boskoop 18.18 M. Vèrspringen m. aanl: le pr. W. Geelen P.P.Z.Z. 6.03 M. 2e J. v. Wijk, „Hou Vast", Boskoop, 3e G. Moers, P.P.Z.Z. 1500 M. met voorgift: le pr. J. Westhoek P.P.Z.Z. 15 M. 4 min 36 4/5 sec., 2e pr. W. Geelen, P.P.Z.Z. meet. 4 min. 37 sec. 3e A. v. Overdam, H.D.S., Pijnacker, meet. 4e C. Woning, Bleiswijk, 40 M. 5e N. v. Beurden, P.P.Z. Z., meet. Extra prijs voor don best geplaatsten atbleet. W. Geelen P.P.Z.Z. Abuis. Toen de Duitsche muzikanten, die den tweeden feestdag den moed er iu hebben gehouden, 's morgens aankwamen, brachten zij voor het voormalig woonhuis van den burgemeester aan den Molenweg een serenade, meenende, dat Z.Ed, daar nog woonde. (Het waren dezelfde muzi kanten, die zich bij dé landbouwtentoon stelling verdienstelijk- hebben gemaakt). Door een Duitsche Fraulein werd hun duidelijk gemaakt, dat zij verderop moes ten gaan. Nadat de woning des Burge meesters was gevonden, lieten zij nog maals hun tonen klinken. LEIDSCHENDAM. Personalia. Voor het diploma hoofd- acte is te Den Haag geslaagd de heer G. H. A. G. Kunst, alhier. NOORDWIJK. Benoeming. Aan de op 1 September e,k. te openen Christelijke school voor uitgebreid lager onderwijs Amaliastraat te Amsterdam, is benoemd tot onderwijzer de heer A. Beeftink, alhier. Ingezonden Stukken jBuiten verantwoo-r-delijkheid der Radactie) Longlife-schoenen. Lichtenvoorde, (Holland), 26 Juli 1923. Geachte Redactie. Door onze verschillende advertenties zal het uwen lezers hekend geworden zijn, dat wij onder den naam van Long Life een heel apart soort schoenen in den handel brengen, die hier in Nederland nog zoo goed als niet bekend zijn, terwijl bet in Amerika reeds sedert langen tijd een zeer populair en gewild artikel is. Door dat deze 6choen bijzonder aangenaam loopt en de zool een minstens 3 a 4-maal langeren levensduur heeft, dan een ge wone leeren zool, ondervindt deze schoen bij verschillende schoenwinkeliers een ontzettende tegenkanting. Omdat velen een reparatie-inrichting hebben of daarmede in relatie staan, is dit zeer begrijpelijk, en nemen wij him dit ook absoluut niet kwalijk, daar iedereen zijn eigen voordeel zoekt, al deden zij volgens onze meening beter de bakens te verzetten, nu het getij verloopt. Wij wenschen echter hier te protesteeren tegen de zeer onfijne wijze, die ons van enkele Nederlandscbe schoen- winkeliers bekend geworden is, om het artikel te bestrijden. Men heeft n.l. enkele schoenen gekocht om bij eventueele na- vrage het publiek te kunnen toonen, dat ze er ook in hun magazijn worden op nage houden, doch cr een moedwillig van ver nield, die dan als bewijs moet dienen, dat de levensduur niet zoo bijzonder lang is. Alhoewel wij gaarne aannemen, dat dit tot enkelo gevallen beperkt zal blijven, willen wij toch het publiek hiervoor waar schuwen. Zoo er inderdaad met de Long- Life schoenen in het dragen een malheur zou voorkomen, dan is onze firma, die een der grootste van het land is, ook coulant genoeg om een gemaakt fout gratis te her stellen. Hoogachtend, N.V. H. A. HULSHOF's VEREENIGDE FABRIEKEN. SPOiST LAWNTENNIS. Internationale wedstrijden te Noordwijk. Het verloop van den eersten dag is heel normaal geweest. Een teleurstelling was het wegblijven van den Hongaarschen kam pioen Vkm Kehrling van Mevr. Neppach en van Grandi. Bovendien trok mej. Bouman zich uit het Damesenkelspel terug, op grond van te veel spelen in den laatsten tijd, zoo dat het tournement veel aan belangrijk heid verloren heeft. De volledige uitslagen zijn:' Heerenenkels p e 1 (eerste ronde): Jhr. H. van Tets si. H. Dijkmans 60, 64 O. Kreuzer sl. W. Toewater 6—2, 6—2; Ch. Aars sl. I. Agerbeek 6—3, 64; mr. A. Kramp sl. mr. Woldringh Van der Hoop w. n. o.; C. Brijan sl. jhr. J. Roëll 6I, 62; M. Tieleman sl. J. Buning w. n. o.; dr. H. Sijz sl. E. Mont w. n. o.; H. Eilers al. A. van Rhede Van der Kloot 6—2, 6—3; F. Stork sl. Vriesendorp 6—3, 64; J. Haar b1. Von Kehrling w. n. o.W. Gossewieh sl. mr. A. Lievi 60, 60; A. Knappert sl. mr, W. Tonnekens 75, 63; W. Stoink sl. F. Des Tombes 60, 60; Kleinschroth sl. jhr. JJ, van' Panhuijs 61, 60; J. Ruijs sl. G. ftaoul Duvaï 660; H. Timmer sl. P. Groote 61, 6l; L. Entho ven sl. E. Frech 62, 63; E. Liffmann sl. Grandi w. n. o.; mr. J. B. Kan sl. C. Vree- denburgh w. n. o.; dr. Gast sl. Stamley Mortipaer w. n. o.; F. Kuinders sl. W. Groote 61, 60; E. Liffmann sl'. Grandi w. n. o. 2e Ronde:' mr. A'. Kramp sl. Ch. Aars 62, 26, 62; C. Brijan sl. M. Tielemans 61, 64; dr. H. Sijz sl. F. Kuinders 64, 75; Kleinschroth sl. W. Stroinck 62, 63; H. Timmer sl. L. Enthoven 60, 62; dr. Gast sl. mr. J. B. Kan 61, 63; M. Wetselaar sl. J. Wolterbeek 62, 6—0; J. Timmer sl. O. Kolff 60, 61; Casten- dijk sl. Dros Jr. w. n. o.Kreuzer sl. Dijk mans 6—0, 75; Stork sl. Haar 62, 61. Damesenkelspol (eerst-e ronde) mej. S. Ament b1. Mis M. Racul Duwal 62, 46, 63; mej. M. Otten wint w, n. o. mrs. Saastamoinen sl. Miss Mac Comiel 63, 62; Frau dr. Sijz sl. mevr. Ruijs Fruin 46, C62; mevr. Stoink slaat mevr. Sauerlan Schaedlr 6—2, 63; Mej. Rollin Conquerque sl. mevr. Boissevain Phibbs 62, 97; Mej. J; Lotsii sl. mej. J. Alsbach 75. 62; mej. F. Veltman sl. miss E. Racul Duval 62, 61; mrs. Am- mann b1. mevr. Vans tikVan Dusseldorp C3, 60; mevr. TaudinChabot sl. Frau I. Simons 60, 62; Frau A. Friedlcben sl. mevr. van der LeeuwWentges 60, 60; mej. C. Vriesendorp sl. mrs. Alievi w. n. o. 2de ronde: FraWdr. Sijz sl. mevr. Ruijs- Fruip. 63, 16, 63; mej. Rollin Con querque' sl. mej. J. Lotsy 61, 61; mej. P. Veltman sl. mej. F. Moens 60, 60; Frau Friedleben sl. mej. Vriesendorp 4^—6, 6—1, 6—1. Dames dubbelspel (le ronde) mej. Rollin Conquerque en mevr. Taudin- Chabot sl, mrs. Ammann en mrs. Saasta moinen 60, 60. 2é ronde: mevr. W. Hoos en Miss Mac Connell sl. mej. Conquerque en mevr. Tau dinChabot'62, 64. Heerendubbelspel (lé ronde) Kreuzer en Kleinschroth sl. -W. Marinkalle en W. Toewater 62, 60; L. Enthoven en Kuinders sl. „Black" en A. Dros w. n. o.; H. Timmer en C- Brijan sl. Agerbeek en J. Haar 61, 6—0; Jhr. van Tets en Roëll sl. mr. Kan en Ulserman w. n. o.; Behrens en Godsewwich sl. Wolterbeek en Frech 60, 6—1., Gemengd dubbelspel (le ronde): mej. K. Bouman en A. Knappert sl. heer en mej. Alsbach 61, 63; M. Otten en Dijkmans sl: mevr. Ruijs en J. Ruijs 63 64; mrs. Saastamoinen en Grandi slaan Frau Neppach en Kleinsroh w. n. o.; mevr. BoissevainPhibbs en Aars sl. miss Raeul Duval en Kavalski 61, 6—3; Mej. Vriesen dorp en H. Eilers sl. mej. Rollin Conquer que en W. Goosewwich 61, 64. 2e ronde: mej. S. Ament en M. Wetse laar sl. miss E. Racul Duval en F. Des Tombe 60, 62; mij. L. J. Alsbach en F. Sterk sl. mej. R. Jonker en J. Vriesendorp 6—4, 8—6. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en ToerisLVer. „Swift". Morgenmiddag 2 uur zal de heer v. d. Kroft per fiets naar Eindhoven gaan, om daar vandaan Zondaghiiddag weer terug te keeren. Hij, die aan dezen rit wj-1 deel nemen, moet zich aanmelden-hij den heer v. d, Kroft, Heinsiusslraat 1. Aan dezen rit zijn geen kosten verbonden, WATERSPORT. Kaagweek 1923. De eerBte dag. Heb begon van de1 Kaagweek van dit jaar onderscheidt zich van vele voorgaan de hierin, dat heb weer zich nu èens bij zonder goed heeft gehouden. Is men ge wend de Kaagweek in te zetten onder voortdurenden regen, thans scheen het zonnetje vriendelijk over de deinende gol ven, zoo nu en dan verduisterd door drei gende wolken, die de zon achter zich de-= den schuilgaan. Het duurde dan ook niet heel lang of de lucht bezette geheel en te half een vielen do eérste regendroppels. Er stond een stevige West-Noord-Weste lijke wind, die de golven op het wijde wa tervlak wild deed opjagen en de witte kammen op de golven deden zien, dat de wind, althans zeker voor de kleinere boot jes, eigenlijk te sterk was. Verschillende nummers werclen dan ook uitgesteld. Zooals gewoonlijk worden de nationale zeil- en motorbootwedstrijden voorafgegaan door de onderlinge zeil- en motorbootwed strijden. Reeds gisteren en Woensdag kwamen weer van alle kanten dc booten van zoo JHR. MR. D. DE GEER. Afgetreden Minister van Financiën1. verschillende tuigage opzetten om zich voor het meerendeel te nestelen in de om geving van de zoo gezellige Kaagsocieteit. En zij aan zij, met den kop in het riet ge doken, voorzien van kleurige vlaggetjes, die in den wind lustig wapperden, liggen de booten daar te dobberen heel de Kaag week lang. Was heb levendig op de diverse booten, rond de sociëteit was zulks hog meer het geval. Rond 10 uur begon bet geloop voor de inschrjivingen der onderlinge wedstrijden, waarvoor tot 11 uur gelegenheid bestond. Toen werd begonnen met het eerste num mer Snelheid s-w edstrijd voor motorbooten tot 20 P.K. Van de zes ingeschreven booten startten er vier n.l. de „Sapini" van de Groot enj Co., Warmond, s,Gaviota" van J. C. v. Hoolwerff, Leiden en L. Doedes, Den Haag „Chablis" van v. Essen uit Amsterdam en „Djimat", van Geerkens uit Rotterdam. Er werden drie ronden gevaren, waarvan geloot werd, welke als gemiddelde snel heid zou gelden. Deze tijd werd vermenig vuldigd met drie en do boot die met dezen tijd nu den meest normalen tijd heeft-,- weid winnaar. De uitslag luidt: 1. „Chablis" in 41 min. 4 sec. met verschil van 22 sec,; 2. „Gaviota" in 1 u. 11 min. 34 sec. met verschil van 47 sec.; 3. ^Djimat" in 50 min, 23 sec, met een verschil van 49 sec. Te 11.10 ging het startschot voor den Snelheid s-w edstrijd.voor Motorbooten boven 20 P.K waarvoor 2 deelnemers. Uitslag 1. „Frieda Jeanetti" eig. S. Wein berg, Amsterdam, met 6 sec. verschil in 1 uur 15 min. 15 sec.; 2. Dolce, eig. P. A. do Gooyer, Leiden, met 15 min, 32 sec., ver schil tijd niet bekend. Het nummer 12voots-jollen voor juniores werd uitgesteld. Idem dat der 12 voets-jollen voor dames. De sloepen startten om 1 uur. Een bijzonder attractie was de boot van den heer Hulsinga uit IJsselmonde, die met een verbazende snelheid over 't water gleed. De maximum-snelheid van deze boot is 52 K.M. per uur, terwijl de schroef 2000 wentelingen per minuut maakt. STADSNIEUWS Over een aanbesteding. Door de heeren G. Gorver, F. J. de Vries, J. Bakker en Go., G. IJskers is aan B. en W. dezer gemeente het volgend adres gezonden: „Geven met verschuldigden eerbied te kennen: 1. G. Cor ver, Aannemer, wonende te Leiden; 2. F. J. de Vries, Aannemer, wonen de te Leiden; 8. 'J. Bakker en Go., Aannemer, wo nende te Haarlem; 4. G. IJskers, Aannemer, wonende te Heemstede; te dezer zake domicilie le Leiden ten huize van G. Gorver Morschsingel 14. Dat op Vrijdag 29 Juni 1923 te Leiden is aanbesteed, a. het bouwen van een af zonderlijke jongens en meisjesschool voor L. O. met gymnastieklokaal enj b. het bouwen van een bewaarschool, heide op een terrein aan den Heerensingel te Lei den, kadastraal sectie K. No. 44-9; Dat onder ge teekenden daarop hebben ingeschreven en wel: Ondergeteekende sub. 1 yoor het onder a. genoemde voor f 95.308 en, voor het on der b. gqnoemde voor f 21.302 in massa voor f 116.000. Ondergeteekende sub. 2 voor het onder a. genoemde voor f 103.000 en voor het onder b. genoemde voor f 28.500 in massa voor f 125.000. Ondergeteekende sub. 3 voor het onder a. genoemde voor f 100.000 en voor het onder b. genoemde voor f 27.000 in massa voor f127.000. Ondergeteekende sub. 4 voor het onder a. genoemde voor f 104.34-0 en voor het onder b. genoemde voor f 27.400 in massa voor f 131.740. Dat ondergeteekende^. met hunne juist genoemde inschrijvingen van al de in- schrijvérs de laagste waren. Dat echter ondanks dit feit, het boven genoemde werlc aan geen der onderteeke naars is gegund, doch in tegendeel het werk is gegund aan de aannemer W. Oudshoorn en Zoon, wonende te Leiden, die hadden ingeschreven voor het 'onder a. genoemde voor f 105.151 en voor het onder b. genoemde voor f28.758 in massa voor f133.913; Dat ondergeteekenden, al kunnen zij niet ontkeipien, dat bij een aanbesteding niet zonder meer bet werk aan den laag- sten inschrijver gegund moet worden, -deze handelwijze zeer vreemd vinden, daar zij allen toch te goeder naam en faam hekend staan en allen, althans eeni- gen van ben, de grootst mógelijke zeker heid konden aanbiodeij. voor een behoor lijke nakoming der op te nemen ver plichting, zoodat naar hunne meening, SercieenfeGijke ^arekcasSag;, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOi) Aan den gemeentelijken visckivj- .Vischmarkt 18 tel. 1225, is Zaterda» voorzoover voorradig 'Zaterdagavond, krijgbaar SCHELVISCH a f 0.21 SCHOL a f0.20 per pond. N. C. EE GIJSELAAR Leiden, 27 Juli 1923. Katholiek® LEIDEN. Vrijdag. R. K. Bond van Over] neel, Bondsgebouw, te 8 uur/ Zaterdag. R. K. Volksbond. Opgeven- Reis Nijmegen, 7.30S.30 uur. Zondag. Concert Perosi, tuin Bondsget te 8 uur. Apotheken cue tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des l cags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmansst Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Mecschheicl is steeds doch alleen vpor leden van dit Fonds, YeBegpafïseBi WeepSfees^aeli volgens waarnemingen verricht in <3 gen van 27 Juli 1923, medegeded door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst. r 7G6.5 Rennes. Laagste Barometerst.744.0 Stockholm Verwachting tot den avond van 28J: Meest matige Noordwestelijke tot Zr westelijke wind, zwaarbewolkt- tót 1 ken met tijdelijke opklaring, regen- onweersbuien, zelfde temperatuur. geen reden is aan te wijzen, waarou het onderhavige geval van den gebrn lijken regel nioest worden afgeweken zulks nog wel dermate, dat de vier li ste inschrijvers worden gepasseerd; Dat dit nog te meer verbazing een tijd, dat algemeen en niet helm van overheidswege op bezuiniging w aangedrongen en daarnaar wordt streefd, welke streven, naar de mes van ondergeteekenden, hier in een di had kunnen worden omgezet, daar 1 voor den bouw van de bovengenoa scholen subsidie wordt verstrekt uil gemeentekas en die subsidie geringer! zijn, naar gelang de bouwkosten mie worden; Dat in het onderhavige geval de k kosten zonder reden en onnoodig i hoogd zijn en ondergeteekenden derli: van meening zijn, dat hier eveneenEi noodig een aanzienlijk bedrag vqn meenlegelden wordt uitgegeven, hetgea erger is nu dit een gevolg is van de wijking van den gewonen regel, 'dat aanbestedingen het werk aan den. 1: sten inschrijver wordt gegund; Dat verzoekers een en ander uitdrui lijk onder aandacht van Uw College v schen te brengen en daarbij het ven doen, dat Uw college in de geval waarin liet in meerdere of mindere e zeggingschap beeft bij of goedkem moet hechten aan aanbestedingen, lif omdat van gemeentewege subsidie i gegeven, heizij om andere redenen daarheen weet te leiden, dat het v aan den laagsten inschrijver wordt gund, indien niet zeer gewichtige s nen welke ondergeteekenden in c niet aanwezig achten tot een beslissing noodzaken". Van het verzenden van dit request 1 ben adressanten een afschrift aan de Minister van Arbeid, Handel Nijverheid, daarbij de Minister ven kend, aandacht te willen schenken i hetgeen, waarop in het request word! wezen. (Wij willen er hierbij op wijzen, de gunning geschiedt in laatste insla niet door een- schoolbestuur het R. K. Schoolbestuur maai c B. en W., dié de voordracht' van schoolbestuur al dan niet kunnen v Dit om misverstand te voorkomen)., Voc? het diploma hoofdaclo is te! Haag geslaagd do heer G. Boetje, al- In verband met de 1.1. 21 Juli geli® echietwedstrijden van de Leidsche gerwachb op de schietbanen" te Kal' zijn de volgende heeren aangewezen deel te nemen aan den wedstrijd of Juli a.s. om den P. H. beker: PI. v. d. Drift, W. Alphenaar, j- Nie, J. „P. Kooreman, F. W. Broekhuip J. v. Leeuwen, O. F. Kooreman, ren Jr., H. J. J. Knaap, A. Bisschop, 1' Leeuwen en- Rijnbende. Gisternacht kwam zich' op het pd bureau iemand aanmelden om nacht' blijf. Hem werd meer gegeven dan wenschte. Hij mocht bovendien een g" reisje maken naar Rotterdam, <kar commissaris van politie aldaar zijn^ houding verzocht had ter zake van duistering. Laatste Hssdesihte5 Personeelbezuiniging bij de Hanzeha in 's-Hertogenbosch. Men meldt ons uit Eindhoven: Naar wij vernemen hebben dc 1 dig heden do Hanzebankcn er toe ge®| zaakl ciu liet meerendeel van het per» heden sou rif'olijk hun dienstbctrekk™ te zeggen per 1 September a.s.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2