•werd ook hier de Zonnedag gehouden •voor Henv. Levenskracht. Deze bracht op f 31.32. Voorzeker voor onze plaats een Hink bedrag. Door enkele personen was een klein bedrag bijeengebracht voor prijsjes voor de verkoopsters. De prijzen werden behaald. Ie pr. door mej. R. Blom 2e door M. Rijnbeek, 3e door M. de Jong, 4e door M. van Leeuwen, en 5e door P. van Leeuwen. - OEGSTGEEST. Personalia. Den Aden Augustus a.s. zal het 30 jaar geleden zijn, dat Freek de Ruyfcer bij de bloemisterij „Rozenhage" van den heer L. Schouten, als tuinders knecht in dienst trad. De Ruyler staat bij zijn patroon en cliënten hoog aangesclire ven wegens zijn trouw, ijver en plichtsbe trachting en heeft dan ook oen belangrijk aandeel gehad in den bloei van het be drijf. Vooral in het opmaken en samen stellen van bloemstukken is De Ruyler een specialiteit. Ongetwijfeld zal het hem op den -ien Augustus niet aan belangstelling ontbreken. VOCRHCUT. Personalia. Mej. LI. Nïeuwenlmis, onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier, is geslaagd voor de hoofdakte. WARMOND. Te water. Voor den molen van Cozijn is gister een zeilschüit (Schouw) omge slagen, waaïbij de inzittenden te water geraakt zijn. Spoedig opgedaagde hulp mocht de drenkelingen zonder verdere on gelukken op het droge brengen, waarna het zeiltuig naar de jachthaven is ge sleept. „Herwonnen Levenskracht". De op brengst van den verkoop der bloempjes voor Ilerw. Levenskracht bedroeg hot niet onbelangrijke cijfer van f G3.53. Terwijl het aantal busjes minder was dan andere jaren, bleken deze thans beter gevuld dan zulks wel eens bet geval is geweest- De Gondelvaart. De deelname aan de gondelvaart voor Vrijdagavond, waarvan wij reeds hoorden, zal vrij belangrijk zijn, terwijl nog lang niet allen aangifte deden, die nog altijd opengesteld blijft tot Vrijdagmiddag. ZOETERMEER—ZEGWAARD. Wedstrijd. Ter gelegenheid van het Regecringsjubileum van H. M. de Ko ningin, zal een schietwedstrijd worden gehouden tusschen de Burgerwacht, Bij zonderen en Gewonen Vrijwilligen Land storm, welke wedstrijd 6 weken zal duren. Door den heer Burgemeester is een medail le beschikbaar gesteld voor degenen, die nog geen lsten prijs hebben gewonnen voor de hoogste geschoten serie op den laatsten dag van den wedstrijd. TentcGnsielling. Het bestuur der al hier bestaande pluimvee-vereeniging heeft in beginsel besloten om in December a.s. een tentoonstelling te organiseeren voor het pluimvee der leden van de vereeniging. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Tn de gisterenavond gehouden raads vergadering werden de geloofsbrieven on derzocht en in orde bevonden der nieuw gekozen raadsleden.' Tot hunne toelating werd besloten. Naar aanleiding van een voorste—Los werd besloten den ouden tijd (zonnetijd) ten spoedigste op de O. L. School in te voeren. Afwijzend werd be schikt op een verzoek der Feest commis-~ sie cm f 1400 beschikbaar te stellen voor het houden van jubileumfeesten. Toege staan werd maximum f 500 voor kinder feesten en bedeeling. Uitgebreid verslag morgen. Land» en Tuinbouw Veiling te Lisse op 24 dezer, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis: E.V.T. Prosperity II f 2.50; E.V.T. Mon Trésor top. f 3.—1 E.V.T. Due de Berlin n f 1.80; E.V.T. Hobbema II f 5.50; E.V.T. Chrvsolora II f 18.80; E.V.T. Cram, Bril- lant I f 2.40; E.V.T. Hose Due I f 2.10; E. V.T. Calipso I f 2.—; E.V.T. Couleur Car dinal II f 4.60; E.V.T. La Precieuse II f 3; E.V.T. Diana I f 2.60; E.V.T. Scarlet Due I f 3.E.V.T. Crimson Queen I f 2.20; E.V.T. La Eeine I f 1.70; E.V.T. Herman Schlegel I f 1.80; E.V.T. Witte Due Max II f 2.10; E.V.T. Eleonora II f 1.90; E.V.T. 'Artus II f 1.70; E.V.T. Prins van Oosten rijk I f 3.80; E.V.T. Joost van den Vondel (bont) II f 2.—; E.V.T. Joost van den Von del (wit) I f 2.80; E.V.T. Witte Zwaan I f 2.60; D.T. Couronne d'Or II f 3.10; D.T. Rubra Maxima II f 2.70; D.T. Vuurbaak top. f 6.40: D.T. Thournesoll rood II f 3.70; D.T. Le Matador II f 2.50; Dw. La Tulipe Noire top. f 4.75; Dw. La Candeur II f2.60; Dw. Tra Angelico II f 2.60; Dw. Bartigon II f 4.50; Dw. Glory II f 2.—; Dw. Suzon f 2.10; Dw. Mr. Farnc. Sanders I f 4.25; Br. Card. Manning II f 2.E.N. Ajax Princep's dw. I f 3.10; E.N. Sir Watkin dw. I f 7.25; E.N. Poëticus Ornatus dw. I f 2.70; E.N. Golden Spur dw. I f 7.50; D.N. Von Sion dw. I f 4.30. Allés per 100 stuks, Belasting op kaas in Frankrijk. Naar aanleiding van een bericht van een harer leden, die uit Bordeaux een brief ontving, waaruit bleek, dat de Fran- sche administratie den Nederlandschen Kaashandel ernstige moeilijkheden be reidt, heeft de Ned. Vereeniging van Kaas handelaren zich tot de Nederlandsch Fransche Kamér van Koophandel te Pa rijs en tevens tot onzen minister van bui- tenlandsche zaken gewend. Men zou namelijk de kaasexporteurs een belasting van 1.10 pCt. willen laten be talen en wel met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1920, over alle zaken in Frankrijk gedaan op de wijze, zooals die veelal te Bordeaux gebruikelijk is, n.L exporteurs zenden voor de loopende orders en de or ders, die op het laatste oogenhlik nog kun nen komen, een hoeveelheid kaas naar een „agent de douane", die vervolgens de kaas aflevert naar gelang van de orders, die hij van de verschillende vertegenwoordigers «statssL I Afgezien van de daaruit voortvloeiende belemmeringen ligt hierin, meent men, een groote onbillijkheid, daar vroeger van de zen maatregel niets bekend was en de kan- deldus niet in staat is geweest tegen deze belasting een behoorlijke reserve :e maken. De vereeniging hoopt, dat de ge noemde autoriteiten zullen medewerken om den maatregel te voorkomen of wel onge daan te maken. VOETBAL. Nieuwe Competitieirsdeeling. De houding van H. B. S. Maandag 30 Juli a.s. houdt H. B. S. een buitengewone algemeene vergadering, waar in haar standpunt zal worden bepaald ten aanzien der in de laatst gehouden verga dering der W. E. K. genomen beslissing in zake de evcntueele afscheiding van den N. V. B. Blauw-Wit naar Duitschland. Het volledige eerste elftal van Blauw-Wit vertrekt deze week naar Duitschland en denkt daar een veertien dagen te toeren. Zondag a.s. wordt in Halle gespeeld, ter wijl 8 Augustus Leipzig en 11 Aug. Dres den aan de beurt komen. OostenrijkTsjecho Slowakije. Naar we vernemen, wordt de interland wedstrijd OostenrijkTsjecho Slowakije op 18 Augustus a.s. geleid door onzen land genoot W. Eymcrs. PAARDENSPORT. Concours-hippique te Zoetermeer Zegwaart. ZoetermeerZegwaart heeft de rij der feestelijkheden, die ter gelegenheid van het jubileum van H. M. de Koningin dit jaar gehouden zullen worden, door bijzon dere omstandigheden reeds gisteren ge opend. De Oranje Vereeniging Wilhelmina en de Harddraverij-vereeniging Hippos hebben daartoe krachtig samengewerkt en die prettige samenwerking heeft geleid tot een zeer goed geslaagd concours-hippique, waarvan we gisteren getuigen zijn geweest Vanaf de muziektent heeft burgemeester Bos de openingsrede uitgesproken, die klonk als een klok en getuigde van zijn groote liefde voor het Koninklijk Huis. Met een concours eenspannen landbouw- tuigpaarden, die te ZoetermeerZegwaart nog geen prijs gewonnen hebben en be- hooren aan inwoners van deze gemeenten, opende te ruim twee uur het p.ogramm. In deze nieuwelingenklasse liet de 4-j. bruine ruin. Jan van J. Kneppers de beste gan gen zien, gepaard aan een goede houding waardoor hij de oranjestrik verdiende. Wat soliditeit betreft, stond ons de 6- jarïge bruine ruin van Harry van A. B. Uiterlinde het beste aan, doch in gangen en houding was zij beslist minder dan Jan Harry kreeg den tweeden prijs. Francientje een 3-jarige vosmerrie van E. W. Ooms, eindigde als derde. Zij wist de beenen uit stekend te gebruiken, waarom de jury haar dan ook verkoos boven de 3-jarige zwarte merrie Louise, die evenals Frida, eervol werd vermeld. Het is voor de jury altijd een moeilijk geschiedenis, om een collectie paarden te keuren, die door de wijze waarop het num mer is uitgeschreven, bestaat uit ongelijk soortige grootheden. Behalve een lastige, heeft bovendien de jury een ondankbare taak, omdat men deelnemers moet teleur stellen, die anders kans op een der prijzen zouden gehad hebben. Aan den anderen kant kan men het de concoursgevende ver eeniging niet euvel duiden, dat zij een num mer uitschrijft, waarmede zij het grootst aantal deelnemers kan bereiken. Zoo zagen we dus in het concours een spannen landbouwtuigpaarden nationaal een gemengde collectie van elf paarden. De 6-jarige vosruin Friedrich van L. Erber- veld, was in gangen en houding superieur en verdiende den eersten prijs volkomen. De 11-jarige stamboekmerrie Kiliana, draagt haar leeftijd met eere, al wijzen de achterbeenen op slijtage. Zij maakten een zeer goede show en was een goede tweede. Lieveling van H. F. Bultman Hzn. heeft door haar tuigmanieren den derden prijs gewonnen, aangezien zij wat soliditeit be treft, een heel stuk ten achter staat bij een Erasa of Fadine die thans, evenals Danse, eervol werden vermeld. In een klasse speciaal voor stamboekmerries had den natuurlijk een Erasa en Fadine boven aan gestaan. Het concours eenspannen, open klasse gaf eveneens aanleiding tot deelneming van een gemengde collectie paarden. Zoo zagen we landbouwtuigpaarden, hackneys en poneys hun kansen verdedigen. Bunker van mevr. Michiels van Verduinen excel leerde in gangen, al kon de hoefdhouding nog heter zijn. Henriette van C. A. G. De- terding Jr., blijft steeds een lieve verschij ning, in' tegenstelling met Fedon, die een stuggen indruk maakt, doch in den laat sten tijd beter begint té gaan. De jury kende beiden paarden onder scheidenlijk en terecht den tweeden en derden prijs toe. Het spring-concours B., dat daarna volg de, heeft M. PickWick van luit. G. P. de Kruyff in goeden stijl gewonnen. Met een springconcours van dienstpaar den, gereden door onderofficieren, is het concours geëindigd, dat een aangenaam en prettig verloop had. De volledige uitslagen laten we hier volgen: I. Concours eenspani^n larflbouwtuig- paarden, die te Zoetermeer-Zegwaart niets gewonnen hebben en behooren aan inwo ners van Z.-Z. Ingeschreven en uitgekomen 8. 1. J. Kneppers, Zegwaart, met Jan; 2. A. B. Uiterlinde, Zegwaart. met Harry; 3. E. W. Ooms, Zegwaart, met Fransientje. Eervolle cermeldingenA. B. Uiterlinde, Zegwaart met Louise en Joh. v. d. Marei Zoetermeer met Frida. II. Concours eenspannen landbouwtuig paarden, nationaal. Ingeschreven 12, uitge komen 11* j r i 1. L. Erberveld, Gouda, met Friedrich 2. Joh. Vollebregt Cz., Zegwaart, met Kilia na; 3. H. Bultman Hzn., Haarlemmermeer, met Lieveling. Eervolle vermeldingen: C. Dekker, Ba- rendrecht, met Erasa; C. J. Lccnher Jzn., r.arendrecht, met Fadine en L. Erberveld, Gouda, met Dansc. III. Concours eenspannen, open klasse. Ingeschreven 12, uitgekomen 11, 1. Mevr. Michiels van Yerduinen, 's-Hage, met Bun ker; 2. C. A. G. Deterding Jr., 's-Hage, met Henriette; 3. J. F. Vos, 's-Hage, met Fe don. Eervolle vermeldingen: W. C. Teurlings, Rotterdam, met Sportsman; H. F. Bult man Hz., Haarlemmermeer, met Melody en J. F. Vos, 's-Hage, met Doe Skin. IV. Sprinconcours B., gereden door offi cieren en heerrijders. Ingeschreven 15, uit gekomen 11. 1. Luit. G. P. de Kruyff, 's-Hage, met M. Pickwick, 0 fouten, in 1 min. 4 sec.; 2. R. J. J. Hiemst-ra, 's-Hage, met Darling, 0 fou ten, in 1 min. 9 sec.; 3. luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp, Amersfoort, met Silver Piece, o fouten, in 1 min. 14 sec.; 4. luit. G. P. de Kruyff, 's-Hage, met Caprilli, 1 feut, in 1 min. 1 sec.; 5. ritm. Savalle, Breda, met De Huzaar, 1 fout, in 1 min. 23 sec. Eervolle vermeldingen: ritra. Savalle, Breda, met De Argentijn, VA fout; luit. G. van Veldhuizen, 's-Hage, met Betsy, 5 fou ten en luit. jhr. W. Gevaerts van Nuland, 's-Hage, met Oneguine, VA fout. Gemengde Berichten. Ongeluk. Een 18-jarige arbeider hij een turf- machine te Barger-Oosterveen (gem. Em- men) werkzaam, die de vcenkluiten met den voet naar beneden in de machine trapte, werd door de snijmessen der ma chine gegrepen, waardoor zijn been zeer ernstig gewond werd. In het ziekenhuis „Bethesda" te Hoogeveen is hij aan de gevolgen overleden. Een drama te Rotterdam. In een woning aan de Oranjeboomstraat tc Rotterdam, heeft zich Woensdagavond omstreeks tien uur een drama afgespeeld, dat het uitvloeisel was van een langdurige oneenigheid tusschen man en vrouw. De 34-jarige H. L. een zenuwlijder, werd dag aan dag door z'n vrouw, de 30-jarige J. D., op allerlei manieren gekweld. Herhaalde lijk had de man zich bij de politie be klaagd, dat z'n vrouw hem het leven on draaglijk maakte. Ze hield het met een ander en deze viel L. telkens lastig. Hij ha-d hem zelfs bedreigd. De vrouw, een helleveeg, liep haar, echtgenoot vaak na met een mes in de hand; schreeuwend, zoodat heel de buurt het kon hooren: „steek me dood, als je durft". Gisteravond nu schijnt wederom zulk een scène te heb ben plaats gevonden. De buren vernamen een luid gegil en waarschuwde^. een pas- secrenden politieagent, die, daar de deur van de achterkamer, waar het echtpaar huisde gesloten was zich met geweld toe gang verschafte. Men vond in de keuken de vrouw, zwaar gewond, in bewusteloozen toestand, met een groote wond in de lin kerhorst. Op de warande lag de man, met het broodmes, waarmede de vrouw gesto ken was. tusschen de ribben. Dr. van Dantzigb, die inmiddels ter hulp geroepen was, legde een eerste verband. De beide gewonden werden toen in ernstigen toe stand met een auto van den Geneeskun digen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Hun toestand was vanmorgen nog zoodanig, dat ze niet ver hoord konden worden. De drie kinderen werden door een zuster van de vrouw naar huis genomen. Het drama wekte begrijpe lijkerwijze in deze volkrijke buurt groote opschudding. De politie heeft het met bloed bevlekte mes, waarmede de wonden werlen toege bracht, in beslag genomen. Niet als Raadslid toegelaten. Een kwestie van toelating is. Maandag in den Arnhem schen gemeente raad behan- deld. De meerderheid der Commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven var» de nieuwbenoemde raadsleden adviseerde tot niet toelating van den candidaat der Chr. Hist, den heer G. van Roekei. De heer van Roekei bekleedt n.l. de betrekking van Rentmeester van 't Wees huis te Arnhem. De meerderheid der Com missie was van oordeel dat de heer van Roekel ambtenaar is, dat de Rentmeester rekenplichtig is aan een administratie in casu aan de Commissie van Bestuur, dat deze administratie ondergeschikt is aan 't gemeentebestuur, zoodat volgens art. 23, sub. g der gemeentewet van R. niet als raadslid kan worden toegelaten. De min derheid der Commissie meende dat de heer van R. noch ambtenaar, nocb reken plichtig aan een aan het gemeentebestuur ondergeschikte administratie is. De raad heeft ten slotte met 16 tegen 12 stemmen besloten den heer van Roekel niet als raadslid toe te laten. Wat is communisme? Jantje vroeg ineens aan tafel:' Wat is Communisme, pal Pa, die 't duidelijk uit wou leggen, Dacht een oogenblikje na. Doorgaans is er niets te eten ln een Communistenrijk: Ieder burger krijgt zijn portie, 'Alle porties zijn gelijk. („Tel.") CLINGE DOORENBOS Buiten!. Berichten Een Nederlandsch smokkelschip of misbruik van onze vlag? Een B. T. A.-telegram uit Madrid van gisteren meldt: EEN LYNCHRECHTSPRAAK IN DE VEREEN. STATEN. Ondanks de strengste Regeeringsmaatrcgelcn neemt het lynchen in de Vereen. Staten eer toe dan af. .Wie echter meent, dat lynchen zon der eenigen vorm van proces gaat, vergist zich. Lynchen „mag" eerst plaats vinden, wanneer de lynchrechters he'bbcn vergaderd, en alle aan wezigen zich met het vonnis hebben accoord verklaard. Hierboven een zitting van een dergelijk gerechtshof. Rechter en publiek verschijnen ge maskerd. Eerst als de veroordeelde gevonnist is, gaan de maskers af. Volgens de dagbladen zou de Spaansche kustwacht in de wateren van Alhucemas aangehouden en naar Geuta opgebracht hebben een stoomboot, de Nederlandsche vlag voerend. Ze zou het schip betrapt hebben, terwijl het in het nachtelijk duis ter met gedoofde lichten verdachte ma noeuvres uitvoerde in de buurt van de Riffen. Het onderzoek aan boord van 't schip, waarvan de bladen den naam onvermeld laten, zou geleid hebben tot de ontdekking van mitrailleuses en schietvoorraad, welke bestemd schenen om aan land gesmokkeld te worden. De dagbladen onderstellen, dat de stoomboot herkomstig zou zijn van Con- stantine of Oran. Nader wordt gemeld, dat het betrof de „Ellewoutsdijk", die van Gonstantine of Oran kwam en zich naar Rotterdam begaf. Latere telegrammen zeggen intusschen, dat het schip weer is vrijgelaten, nadat de lading onderzocht was. Evenwel omtrent de condities wordt niets gemeld. Auto-bandieten te Toronto. Drie bankbedienden door roovers gedood. Terwijl gisteren voormiddag eenige be dienden van de Handelsbank, de Sterling- Bank en de Standaard-Bank gezamenlijk met verschillende zakken geld terugkeer den van het clearing-huis, werden zij in het hartje van de financieele wijk door roovers overvallen. Van uit een auto wer den schoten gelost op de vooraanloopende bedienden. Alle bedienden, die met revol vers gewapend waren, beantwoordden dit vuur, waarop nog vier andere roovers aan het gevecht kwamen deelnemen. Drie der bankbedienden werden gedood, en een vier de, die de verdediging leidde, ernstig ge wond. Bij het gevecht liep ook een voor bijganger schotwonden op. Beweerd wordt, dat de roovers een zak met geld hebben weten te bemachtigen. Zij ontkwamen allen in auto's. Nader wordt gemeld, dat de roovers een bedrag van 82.C00 dollar buit hebben ge maakt. Belangrijke kerkdiefstal in Po/en. Voor 200 millioen goudmark ontvreemd. Uit Warschau wordt aan het „Journal" gemeld, dat onbekend gebleven misdadi gers uit de Kathedraal te Gniezno (in Po sen) verschillende gouden schalen, een monstrans, een reliquiekas van goud, inge legd met edelsteenen en welke het hoofd bovatte van St. Adalbert, Polens Bescherm heilige, gestolen hebben. De bandieten namen de vlucht in een auto. De geroofde voorwerpen werden voor den oorlog al op een waarde van 200 mil lioen goudmark geschat. Noodlottige botsing tusschen auto's. Vijf personen gedood. Tc Evreux (N.-Frankrijk) kwamen twee auto's in botsing, waarbij vijf personen werden gedood. De overige inzittenden werden allon gewond. Krankzinnigen ontsnapt uit een Amerikaansche gevangenis. Een-en-veertig gevangenen, wier geest- vermogeno geschokt zijn en die onderge bracht waren in de Staatsgevangenis voor misdadigers te Chester (Illinois) zijn ont snapt tijdens een gevecht, waarin één ge vangene gedood werd. Viiftien gevangenen werden naderhand opnieuw in hechtenis genomen. Ernstig ongeluk te Liverpool. Een ernstig ongeluk deed zich gisteren voor bij het bezoek, hetwelk de hertog en de hertogin van York aan Liverpool brach ten, om de Carnegiemedaille te overhan digen aan den operateur, die sinds de eer ste dagen van het X-slralen onderzoek met X-stralen gewerkt had en daarmede het grootste deel van zijn vingers had. verlo ren, zoodat hij nu buiten staat is te wer ken. Toen de koninklijke stoet het hospitaal naderde, schrok het paard van het rijtuig en reed op de menigte in. 15 personen, waaronder 7 kinderen, wee den min of meer ernstig gewond. Groote inbraak te Berlijn. Naar een Wolff-telegram uit Berlijn meldt, is er aldaar in de zaak van den vroegeren hofjuwelier Rosenthal en Zoon in de Frïedrichstrasse 69 een inbraak op groote schaal gepleegd. De inbrekers hebben zich meester ge maakt van sieraden ter waarde van onge veer 30 milliard Mark. De directeur der firma heeft een beloo ning van 100 millioen uitgeloofd voer de aanhouding der daders. Asschepoetser verboden in Rusland. Een Fransch blad meldt: In den „kinderschouwburg" te St. Pe tersburg heeft men een stuk vertoond naar 't aardige sprookje van Perrault. Dat heelt in de roode bladen groote woede gewekt, Zoo'n stuk, waarin koningen en prinsen schoon, goed en edelmoedig zijn, moet den geest van de kinderen bederven! De verontwaardiging was zoo groot, dat de sovjet-censuur Asschepoester verboden heeft BURGERLIJKE SYftL^D LEIDEN. 24 Juli. Geboren: Johanna Gerarda Francises d. van J. G. F. Vromans en W. O. Anker, BODEGRAVEN. Geboren: Cornelia, dochter van Honkoop en G B van Tbiel Gerrit, zoon v B. Spruijt en H. P. Boer Elisabeth Geer* truida, dochter van E. de Heer en J. Lokker- kerker Arie, zoon van P. van Holst en P. "Nolet Gornolis Johannes zoon van Veelenturf en C- P. Hartveld. Overleden: J. Grocneveld gehuwd me'. H. Forluijn eerder met T. Blonk 46 jaar H Vroege wedr. van C- Baelde 63 jaar. VOORHOUT. Geboren; Nenske Cornelia, dochter vat J. C. mari.itWaaning Huberlus Anfonins en Leonardus An ton ins zoon va C. J. Zonne veldOost-aam An ton ins Stephanus man, zoon van J. A. van Gent-Mathijs Overleden: Matje van Zijl, oud S3 jaar ongehuwd. Gehuwd: S. de Brabander, te Leiden Fr. Salman. Gevestigd Th. C. v. d. Nouland Leiden P. A A van der Meer uit Voor -schoten. Vertrokken: A. M. Zeestraten Rotterdam Fr. Salman naar Leiden J van Steijn en gezin naar Haarlem P. Luk naar Haarlem Joh. Bi-rmcl naar Haaf lem Th. C. Riemel naar Haarlem de Vroomen naar Haarlem C. P. G. .Tuf* fermans naar Noordwijkerhout. Weienschappeiijke Bapïohten De reodvonkbacil er.ïdèKt. Do „Mcssaggero" meldt, dat twee Ila- liaansche geleerden, prof. Giovanni Cristina te Palermo en prof. Giuseppi Ca- rolia to Rome, de roodvonkbacil ontdekt hebben. Eenige jaren geleden slaagde prof. Bi Cristina er in aan te toonen, dat uit blood en merg van met roodvonk besmetten tea vaccine te verkrijgen was, waarmede mei kinderen voor deze 2iekto immuun maak te. Deze waarnemingen werden voortgezet door prof. Garolia, wien het gelukte de roodvonkbacil af te zonderen. Hij wordt beschreven als een ovoïde micro-organis me, paarsgewijze gerangschikt. N. V. „De Tijdgeest", District Leiden. Trekking van 23 Juli 1323. Prijzen van f20000 4772, f5000 10C3J f2000 10384, f1500 4899, f1000 2370 lüOfi Prijzen van f90.(eigen gelei). 161 303 310 535 563 564 61' 662 753 1915 263S 3245 3252 51> 6551 6557 8104 945510742112401131 11318 11328 113S6 11412 11421 11427 1» 11503 11508 11572 11589 11612 11635 HM 11656 11681 11766 11776117S911803 11» 11813 11888 11923 11962 11972 12a75 19' 12111 12178 12200 12509 12600 12603 1205 12646 12726 12756 12792 12822 128301283 12847 12879 12952 12979 12980 13815 139! 14772 14995 18S74 20515 20539 20580 205S 20630 20637 20653 20062 20663 20790 20S1! 20869 20919 20944 20947 20958 Tfekking V3n 24 Juïi 1S23. Prijzen van f1000 192S7, f200 6549. Prijzen van f90,(eigen geld). 312 340 511 60S 6S6 691 71 771 797 2391 27S8 3101 3137 f 4859 7688 8157 8249 9449 9S54 9# 10718 10789 11276 11306 11344 1153511» 11558 11661 1169611835 1188511906120ï 12093 12110 12134 12155 12342 124G8 124 12476 12569 12G63 12712 12782 1291313» 13922 13952 14041 14251 149S2 15007 16» 16964 16973 20554 20573 20603 20636 206; 20690 20699 20715 20779 20S56 20S99 C 20939 20941 20953 20971 20989 Hoofdvertegenwoordiger J. A. SMST, 5S19 Kantoor: Vrouwcnsteeg No. 1» Teletoon 1417.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4