9 a soms niot meerdere strafbare feiten fz'ii kerfstok heeft. Zoo ook hier. Bij de ste inbraak in Oegstgeest had de po- aldaar voetsporen gevonden, waarvan dadelijk afdrukken heeft gemaakt. L afdrukken klopten met de voetzolen !';L Je selicenen, v.elke de gearresteerde 7 aan had. Ofschoon hij aanvankelijk Iikéhd had. iels te maken te hehben met ,r diefstal, kon hij het tegen het argu- J t van de voetafdnikken niet volhouden i bekende hij zich aan verschillende in- L-n m do omgeving van Leiden te heb- «n schuldig gemaakt. Behalve de genoem- 1 diefstal te Voorschoten hij dr. hlwerda, heeft de gearresteerde ook L ie brak en te Oegstgeest op zijn weten, o.a. ook die bij luitenant jhr. Verder heeft hij hekend den m- Lfc'bij de firma Werninck alhier ge iled Ie hebben, waar evenwel niets werd Sen Vervolgens heeft hij twee dief den fe Wassenaar, een te Voor- ure en een te Hazerswoude reeds ikend. Wellicht komt er nog meer aan't Hel zilver, gestolen hij luitenant jhr. p„ss te Oegstgeest, is aldaar verstopt «vonden. Er wordt ijverig gezocht of dit w:\arlijke heerschap de dader- is van [eerdere diefstallen en inbraken den bisten tijd in de omgeving gepleegd, „gehouden is oen zekere J. B., varens wiens aanhouding door den Gom- 'issaris van Politie te Amsterdam en te Jen.Helder was verzocht in verband met üjileegdc verduisteringen. Gisteren is een vrouw door een fietser «meereden on den hoek van de "Rijnstraat ii iict Utrech'.sche Veer. De vrouw brak umr enkel. De politie doet onderzoek in opverre den wielrijder eenige schuld Spoorverbinding Leiden. Hoor de Kamer van Koophandel en Fa- tfieken voor Binland is het volgend adres rpzonden aan den Minister van Waterstaat Naar aanleiding van het schrijven van- 1 Juni 1923, Afdeeling Spoorwegen [o. 397, betuigt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te ^iden Uwe Excellentie haren dank voor e bemoeiiingen inzake het stoppen van rein No. 160 te Leiden. Ondanks deze overigens zeer gewaar- cerde verbetering, veroorlooft de Kamer ich hare groote teleurstelling uit te spre ien over het feit, dat bij de nieuw inge- oerdo dienstregeling zoo weinig aan de renschen, genoemd in het schrijven der amer van Koophandel van 9 December 922 en 19 April 1923 is voldaan. De beteekenis van Leiden als universi- iits- en als industriestad, liggende in de nmiddellijke omgeving van 's-Graven- age, wordt nog steeds zeer veel onder- :liat, gezien het feit, dat onder de ienstregeling vóór 1 Juni 1923 27 trei- en zonder sloppen passeerden, terwijl it aantal thans is 26. Herheeldelijlc komt het zelfs voor, dat sneltreinen na elkander doorgaan, zoo- at een tijdruimte van één uur lang geen tliizaamheid is. Neemt men daarbij in anmerking, dat de badplaats Noordwijk n de vissc.hersplaats Katwijk uitslui- >cd op Leiden aangewezen zijn, terwijl >or een zeer groot gedeelte der bloem- ollenstreek, vooral voor reizen van en aar Den Haag, Leiden als eind- of be- instation van groot belang is, en dat ok voor de industrieele en landbouwen- le Rijnstreek, zelfs gedeeltelijk voor Bos- oop, Leiden hoofdstation is, dan is de oging onzer Kamer, om Leiden betere poorverbinding te bezorgen alleszins erklaarbaar. De Kamer verzoekt derhalve Uwe Ex- ïcllentie met den mceslen aandrang om den trein, No. 161 van den Hoek van Holland naar Amsterdam te Leiden te 3oen stoppen, waardoor het tevens moge lijk zal zijn, tusscben 's morgens 7.36 en 132 van uit Leiden, Haarlem, Amster- laru, Hilversum, Aemrsfoort en Zaan- lam te hereiken. Teneinde Leiden en omgeving eenigs- lins recht te laten wedervaren, iè het ïchter noodzakelijk in elk geval de hier na te noemen treinen te laten aandoen. I lo. trein No. D. 7 welke 8.17 v.m. uit lAmsterdam vertrekt. (Op werkdagen). I 2o. trein No. 5 welke 8.33 v.m. uit «.Amsterdam vertrekt. I 3o. trein No. 9 welke 1.14 n.m. uit [Amsterdam vertrekt. I 4o. trein,No. 223 welke 3.51 n.m. uit Amsterdam vertrekt. I 5o. trein No. 227 welke 4.58 n.m. nit ■msterdam vertrekt. I henevens I trein No. 206 welke 8.23 uit Rotterdam lertrekt. I trein No. 6 welke 10.06 uit Rotter dam vertrekt. I trein No. 214 welke 12.28 uit Rotter dam vertrekt. trein No. 18 welke 4.18 uit Rotter dam vertrekt. trein ~No. 228 welke 5.25 uit Rotter dam vemekt. trein No. D. 24 welke 7.24 uit Rotter dam vertrekt. te Leiden te doen stoppen. Ook dan nog zal, naar de mcening der Kamer, niet alles bereikt zijn. waarop epn stad als Leiden met een dergelijke P'jvere omgeving recht heeft, daar ptechls aan de allergrootste behoefte zal pegemoet gekomen zij n. I 9e Kamer spreekt echter den wensch M. dat Uwe Excellentie maatregelen zal fril'en treffen, opdat aan dit. billijk ver bek voldaan zal kunnen worden. Gunning van den bouw der R.-K. «Scho ol. op 21 eu 22* Juni aanbesteed door de Prchitecten L. van der Laan en Ir. Jan A. der Laan, alhier: 1 t' -K. School voor U.L.O. aan het Pie- kp kerkhof alhier, gegund aan W. Ouds- loorn en Zn. alhier; de betonwerken aan Uollandsche Betonmaatschappij te Den laag. H-K. Jongens- en Meisjesscholen en '•vvaarschool, aan den Heernsingel te Widen, geguncl aan W. Oudshoorn en Zn. to Leiden; de betonwerken aan de N.V. Rijnlandscho BeLon-Maatschappij te Lei den. B. en "W. hebben hot riolecren van de De la Rey- en Pretoriastraat, alsmede het dempen en rioleeren van een sloot, opge dragen aan de firma H. Bax en H. Steen- kist, te Haarlem. Ten behoeve van uitbreiding van het slationsAomplaccmeut zullen, ten algemee- nen nutte, ten name van 'de H. IJ. S. M. worden onteigend de eigendommen alhier, aangegeven in Staatscourant 110. 140. De „Sts.-Crt." bevat de statuten der N. V. Leidsche Goud- en Zilverhandel v.h. IV. van Rossum du Chattel, alhier. Kapitaal f 100.000, verdeeld in 6 pref. en 94 gewone aandeelen van f 1000 elk. Doel: de vervaardiging van en den handel in goud- en zilverwerken. Zooals reeds gemeld, was het beden veer tig jaar geleden, dat dc zaak van de firma G. A. Lens en Co., thans Nieuwe Rijn 34 en 45, werd opgericht- De firma vestigde zich het eerst in perceel 51 aldaar, waar zij al handel dreef in huishoudelijke arti kelen, kinderwagens, rieten meuJbelen, kof fers, tasschen, theetafels, enz.. Het aantal i-rtikelen breidde zich echter steeds uit, en dit gaf aanleiding, dat de firma perceel 34 Nieuwe Rijn ging betrekken. In den loop der jaren moest er nog een pand bij ge wonen v/orden en wel perceel 45. Het beeft de firma, die een goede repu tatie geniet, beden niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken. Aangehouden is een zekere G., vroeger alhier woonachtig, thans wonende te Bus- sum, wegens verduistering van eenige motoronderdeelen. Programma van het concert in het Kooipark, Dinsdag a.s. te 8 uur. No. 1 „Park Concert", marsch, Geijp; No. 2. Ouverture ,,Das Madckcn van der Spule", Suppé; No. 3 Marilana Wals. Dellinger; No. 4. Fantaisie uit „Die Ofricareise", Suppé; No. 5. Marsche „Indienne", Selle- nick: No. 6. Toréador Wals Roijle; No. 7 „Keij West", marsch, Geijp. PATRON A ATS-ARBEIDSBEURS. Aanmelding: Donderda~ 89 uur Pancralius- Patronaat, Hooigracht. Aanbiedintg: 1 Stoffeerdersleerling, 1 kantoorbediende. KERKNIEUWS Naar we vernemen zal de 29ste Natio nale Nederlandscke Bedevaart naar Lour- des haar ouden roem schitterend hand haven. Honderden pelgrims zijn reeds inge schreven, waarbij ruim honderd zieken. Er is nog gelegenheid tot deelname. Men zie-de advertentie-rin?het nummer van heden. Z. D. H. dc Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE. Het Haagsch Gerechtshof heeft beves tigd do vonnissen: Van den kinderrechter te 's-Gravenhage, waarbij de 10-jarige D. J. v. d. B. te L e i- den, wegens diefstal van een portefeuille met geld was gesteld ter beschikking van do regeering. Van de Haagsche Rechtbank, waarbij P. H. H., gedetineerd, los werkman te Noordwij kerb out wegens diefstal van een portefeuille met f 150 was veroor deeld tót een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Land» sn Tuinbouw Velling te T. i s s p op 19 dezer onder Directie van Hollands Bloembollenhuis. E.V.T. La Reine top. f 1.80. E.V.T. King of the Yellow II f 1.G0, E.V.T. Le Malalas II f3.25, E.V.T. Rose Valk II 12, E.V.T. Scarlet Due II f2.20. E.V.T. Herman Sctilegel I f 1.70, E.V.T. Keizerskroon I f 4.75, E.V.T. Goudvink I 12.90, E.V.T. La Precieuse l il f 3.25. E.V.T. Ered. Moore I-1I f 2.30, E.V.T. Gele Prins 'top. f 2.60, E.V.T. Artus top. £2.90, E.V.T. Diana (op f 2 80, E.V.T. Mon Trésor I 'f 2.60, E.V.T. lluc de Berlin II £2.70. E.V.T. Rose Due II 1.70, D.T. Salvator Rosa I 14.30, D.T. Murilio I II f2.40, D.T. Riihra Maxima LH f 2.80, D.T. Couronne d'Or I-II I 3.40, Dw. Tho Sultan II 11.10. Dw. Wm. Cop land II f3.10, Dw. Nauticas I-II f2.30, Dw. Lord Hertsford I-H f 2.30, Dw. Pen ce Ami-re I f 1.90, Dw. La Candeur f 3.25, Br. Alcida II f 1.85, E.N. Miss Ellon Ter ry dn. II f 5.30, E.N. Golden Spur dw. I f 7, E.N. Ajax Princeps dw. II f 1.90, E.N Bic. Victoria dw. I f 7. Cr. Bar. v. Brunon 10 10.65, Cr. Sir Walter Scolt 10/op £0.65 Cr. Mont-BIanc 10/op f 0.55, Cr. Maximi- liuan 7/op f 0.45, Cr. Bixes 7/op f0.35, Scilla Siber'ca 7/8 £2.85. Alles per 100 stuks. SPORT VOETBAL. De nieuwe compelitie-injleeling. Een der Haagsche sportcorresponden- ten van de „N. R. C." meldt, dat een commissie, bestaande uit de lieeren Van Balen, Blanken, (Haarlem); Seylhouwer (Blauw Wit) en Koolhaas (Ajax), bij de overige 1ste klassers een schema indienen zal van indeeling, zoowel voor de eerste als voor de reserve-elflallen. Het gepubliceerde besluit werd geno men met algcmeene stemmen door allo vcr- eenigingen, die in het afgoloopen seizoen deel uitmaakten van de Westelijke 1ste klasse. R.-K. Federatie. Indeeling Eerste Klas. In de eerste klasse vcor Limburg en Oost-Brabant zijn voorloopig ingedeeld de navolgende vereénigingen: Valkenburg, Sittard, Bleyerheide, R. K. M. S. V., Kimbria, Constantia, M. U. L. O. Bij instelling dezer eerste klasse is be- slote,n dat do wedstrijden om het "kam pioenschap der R. K. F. zullen worden gespeeld tusscben de kampioenen van be doelde eerste kjas.se en de bestaande over- gansklasse Serie-wedstrijden S. P. C. Zondag 22 Juli speelt R. V. G. I S. M. G. III te 3 uur; E. M. S. II—A. W. I le 4.30 uur. De wedstrijd E. M. S.A. W. zal voor zeker spannend zijn, temeer daar 't gaat om den eersten prijs in afdeeling A. Men schrijft ons uit Bodegraven: De tengevolge der warmte uitgestelde wedstrijd Finale om den zilveren Rijnland wisselbeker tusscben A. D. O. I van 's-Gra venhage en Gouda I van Gouda zal thans plaats hebben op Zondag a.s. des namid dags ten 2.30 uur. «Scheidsrechter is den heer Israels van Rotterdam. Algenieene Vergadering van den L.V.B. In Café Zomerzorg werd Donderdag avond onder voorzitterschap van den heer P. H. Steenliauer bovenstaande vergade ring gehouden. In zijn welkomstwoord, zeide de voor zitter, dat hij hoopte op zakelijke opbou wende critiek. 31 Oct. 1923 bestaat de L.V.B. 20 jaar. Of dit feestelijk zal worden herdacht is nog niet overwogen; 't zal voor een groot deel afhangen van de geldelijke situatie. Aan het jaarverslag van den secretaris- penningmeester,den heer L. Waterloo, ont leenen wij, dat op kleine uitzonderingen na, alles goed terecht is gekomen bij de debacle onder zijn voorganger. Het ver slag memoreerde den loop der competitie deelnemers etc. én liet succes van de at letiekwedstrijden. De schuld van Quick Boys is tenslotte nog geheel voldaan. De inkomsten bedroegen f 2447.84, de uitgaven f 2192.59, batig saldo f 255.33. 13 protesten kwamen in, waarvan 12 be handeld worden, 4 werden toegewezen, 8 afgewezen. Namens de kascommissie rapporteerde de heer Woestenburg, dat alles in orde was bevonden. De voorzitter bracht dank aan alle commissie en adn den heer Ste- phanus voor het vele voor den L.V.B. ge daan. De voorzitter ging daarna over tot uit reiking der behaalde prijzen, z.i. het mooiste gedeelte van de agenda. De beker werd uitgereikt aan U.V.S. Spr. betreurde den loop van zaken bij den beslissings-wedstrijd tegen Lugdunum II Medailles werden uitgereikt aan: L.F.G. II, L.F.C. V, L.P.G W, ^F.G: VII, D.L.V. I, Lugdunum III, Lugdunum IV, Lugdu num VI, Lugdunum VII, U.V.S. HI, U.V. S V, U.V.S. VI, Leidsche Boys I en III, S.N.H.D. en D.V.S. III. In behandeling kwam nu het bestuurs voorstel om den heer Arnoldus te schor sen voor den tijd van 5 jaar wegens onta melijk gedrag tegenover het bestuur van den L.V.B. Het voorstel van het bestuur werd na eenige discussie aangenomen mot 3715 stemmen. Herkozen werden als bestuursleden de heeren J. J. ^tephanus, S. N. Waringa, J. v. d. Burg, C. Haneveld en P. J. Hoo- gendam en gekozen de heer E. Eeckelaert resp. met 41, hl, 46, 40, 44 en 37 stem men, tegen 12 op den heer Nasveld, 21 op den heer Filippo en 20 op den heer Blöto. In de kascommissie werden benoemd de heeren Stephanus, (als voorzitter-secreta ris) en Woestenburg en Winkelman. Als plaatsvervangers de heeren Otten en van Spanjer. De heer Lolkes do Beer huldigde bij de rondvraag het bestuur voor de betoonde activiteit. Overigens leverde de rondvraag weinig bijzonders op. Tal van klachten etc. over veelal kleinigheden. De voorzitter sloot met een woord van dank voor den alge- ineenen toon, hopend, dat liet voortaan zoo mocht blijven, de uitstekend bezochte vergadering. ZWEMMEN. De eerste zwemwedstrijden van de zwem- ver. „Het Brasemermeer" te R o e 1 o f- arendsveen zullen niet plaats hebben op Zondag 29 Juli, zooals gemeld, doch Zondag 22 Juli, dus morgen. Do Gebrs. Kraan zullen een gastvoor- stelling geven. Over het Kanaal zwemmen. Eenige Amerikanen, Sullivan, Richards en Totli zijn onderweg naar Europa om in Augustus een poging to wagen over het. Kanaal te zwemmen. Ook de Italiaan Ti- rabosclii is reeds te Galais in training. Wcitzmuller in het ziekenhuis. Do Amerikaancshe zwemmer Johnny Weitzmuller, houder van vele wereldre cords, ligt op het oogenblik in het zieken huis. De doctoren hebben geconstateerd, dat hij overwerkt is. Hij zal nu rust moe ten nemen en een maand niet mogen zwemmen. POSTDUIVEN. De sneiviucht. Men schrijft ons uit Bodegraven: ipitslag van de gehouden welvluclit met jonge duiven vanaf Roozendnal: afstaud 64.4 K.M. Duiven los ten 8.30 uur, aan komst eerste duif 9 u. 18 m. 22 sec., aan komst laatsje 9 u. 28 m. 15 sec.; 1ste, 3de, 4de, 5de, 10de, 12de, 14de en 14de prijs F. van Staalduinen; 2de, Ode; 8ste en 11de prijs G. Kroon; 7de J. Zijlstra; 9de Y. Baalde, 13de J. Voordauw, 16de en 17de J. van Dam. .WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Ver. Swift". Morgen zal de eerste wedstrijd gereden worden van deze competitie over clen lan gen afstand, welke gaat over 10, 20, 30 K.M Hij, die in deze drie wedstrijden het minst aantal punten behaalt wordt win naar van den Isten prijs, n.l. een race- broek, geschonken door den heer N. N. De samenkomst zal zijn 9.30 uur aan dc Kweekschool voor Zeevaart TOERISME. Kaart van de Vcluwe voor wielrijders. De A. N. W. B., Toeristenbond voor Ne derland, heeft weer eens wat nieuws het licht-doen zien: een kaart van do Veluwe -voor wielrijders, .schaal 1 100,000, zulks, naar het bestuur van den bond ons schrijft, ter vervanging van het schetskaartje van de rijwielpaden op dè Veluwe, schaal 1 200,000, dat weliswaar goede diensten heeft bewezen, maar toch in eenige op zichten onvolledig bleek te zijn. De schaal van 1 200,000 van dit speciale kaartje was, te klein. Dc heuvels-, het bosch ep de heide waren er niet op aangegeven, zoo dat men niet wist, waar de mooiste pun ten waren te vinden. De omstreken van De venter en* Zutphen kwamen er niet op voor; evenmin de nummers der bondsweg- wijzers, de paddestoelwijzers met hun nummers en de wegwijzers, welke door gemc/mten en particulieren geplaatst werden. Voorts werden' de afstand-cijfers er noode op gemist. De bewerker van deze nieuwe kaart^mr. A. M. .Stork, plaatsvervangend hoofdcon sul van den A. N. W. B., heeft er naar gestreefd aan deze bezwaren tegemoet te komen. De kaart kreeg een aanmerkelijk grooter formaat dan het vorige kaartje. Door de wijze van vouwen levert echter dit groote formaat geen hinder. Ter bescherming van de kaart sdienen twee stevige omslagen, waarop, behalve de titelteekening van den heer G. van der Wal te Arnhem, verschillende nuttige wenken voorkomen. „N. R. Crt." Schietwedstrijd „Rijnland-Oost". Woensdag 25 Juli zal vanwege het Bal juwschap „Rijnland-Oost" een schietwed strijd worden gehouden op de schietbanen to Katwijk. Hieraan zullen deelnemen de Burger wachten van de gemeenten Alkemade, Benthuizen, 'Hazerswoude, Koudekerk, Lei derdorp en Zoeterwoudc. De wedstrijd bestaat uit 4 afdeelingen en begint om 10 uur v.m. A f d. A. Voor iedere Burgerwacht af zonderlijk op de voor him aangewezen baan, afstand 100 M., houding knielend vrije hand, schijf B.W., 10 schoten binnen do 60 seconden. U'oor deze wedstrijd zijn door den Kring 30 mooie prijzen beschikbaar gesteld. Afd. B. Om den Wisselbeker. Houding knielend. Afstand 100 M. schijf B.W. le prijs Wisselbeker, 2e groote zilveren medaille. 3e kleine zilv. mod. Afd. G. Korpswedstrijden. Houding knielend, vrije hand. Prijzen 2 medailles ©n 2 kunstvoorwerpen. Afdeeling D. Revolverschieten voor Burgemeesters en Commandanten. 5 prij zen. Het uitvoerend Comité bestaat nit de heeien: P. Wap, burgemeester van Zoe- terwoude, voorzitter; J. M. de Koning, se cretaris, Leiderdorp; Th. W. Schrama, Alkemade; T. Molema, Koudekerk; G. A. van Dam, Hazerswoude; M. van Leeuwen, Zoeterwoudc; J. Kaashoek, Benthuizen. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Nationaal Huldeblijk. Zeer geachte Redactie! Het blijkt mij dat het nogal eens voor komt dat men door uitstedigheid of an derszins niet deel genomen heeft aan de plaatselijke bijdragen voor het Huldeblijk aan H.M. de Koningin. Voor hen, die nog in bovengenoemd ge val verkeeren en gaarne door het zenden van de bijdrage alsnog deel zouden willen hehben in de aanbieding van de restaura tic van het Koor van de Nieuwe Kerk te Delft en van het Nationale Album, ver vaardigd door medewerking van twee honderd Nederlandsehe schilders, zij er op gewezen dat hunne bijdragen nog zeer welkom zijn en aan mijn adres (giro H P0210) gezonden kunnen worden. Men ontvangt bericht van goede ontvangst. Met beleefden dank, hooggeachte Redac tie, voor de verleende plaatsruimte, hoogachtend* Uw dienstwillige J. M. M. VAN ASGH VAN WIJGK, Zeestraat 55, Den Haag. ""^TLLËi (Van onzen ds*aadl. dienst). Het Engeische antwoord aan Duitschland." .LONDEN, 21 Juli. (V.D.). De noodige voorbereidingen waren getroffen, dat het Britsclie ontwerp-antwoord op het Duit- sche memorandum van 7 Juni onmiddellijk na goedkeuring door het kabinet ter hand kon worden gesteld, aan den Franschen vertegenwoordiger. Nog gisterenavond is het ontwerp-antwoord met de begeleidende documenten overhandigd en verwacht wordt, dat het nog heden in het bezit van Poincaré zal zijn. Vooi*ts verwacht men, dat de volgende week de besprekingen tussclien Londen en Parijs zullen beginnen Lord Crewe, de Britscbc ambassadeur te Parijs, is reeds in de Franschc hoofdstad teruggekeerd. Hittegolf over Noord-ltalië. ÉRESCIA, 20 Juli. (V.D.). Een intense hittegolf hoeft boven Noord-Itaïië gewoed. Hevige stormen hebben groote schade aan gericht. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Zondag geen conversatie gelegenheid. Dinsdag 9 uur Bestuursvergadering. Woensdag 7.308.30 zitting Jtechtsk. Bur. Vrijdag 8 uur Besluursverg. „St. Petrus". Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes ,,St. Isidorus" van 7,CC tót 8,30 uur. Zitting Brandstoffencommissic van 7,30— 8,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. PATRONAAT ST. ANTONIUS (Hartcbrug). Zendag onder de H. Mis van half acht Alg. H. Communie voor de leden eii het Bestuur van het Patronaat, 'e Middags to vijf uur Con gregatie (Cantemus of Gulden Wierookvat mee brengen). De ouders worden verzocht er voox te zorgen dat de jongens de Gongregalh? bij wonen. Te 6 uur Ontspanning, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. Be Congregatie is ook toegankelijk voor jon gens die ntet op het Patronaat zijn. Woensdag te 8 uur repetitie looneclclutr „Excelsior".' Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Zondag. Bijeenkomsten van 12.39—2.30, van fi.3010 uur, van 8*—10 verplichte bijeen komst voor do Gezellen-. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag bijeenkomst voor dc Gezellen. Dinsdag 8.30 uur vergadering .Commissaris sen afd. Gezellen. Donderdag 8.15 uur kegelclub alle negen. Gezellen en Gehuwde Gezellen dio tot nog toe achterstallig zijn gebleven in de maande-- Jjjkscbe bijdragen voor het St. Petrus Liefde werk kunnen d'it afdrogen bij den Huismeester. PANCRATIUS JONGENS PATRONAAT Zondag Vrije ontspanning. Maandag te 8 uur congregatie. Woensdag 8 uur Repetitie Tooneel. Donderdag 7.309.30 uur ontspanning Af- .deeiing IV. "Wisjelnoteeringen (Amsterdam! Zicht; Londen 11.708/g Berlijn O.OOC7V4 Parijs 15 02 Brussel 12.3S3/4 Zürich 45.05 Weenen 0 003515/H Rome 10.971/2 Madrid 36.35 Kopenhagen 44.55 Christiania 41.35 Stockholm 67.711/4 New-York 2.543/4 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Juli. Veiling. Bloemkool 1/9 —20.20, Idem II 3—5, Salade 1-20—3.—, Andijvie 0.301-40, Wortelen 79, Kro ten 2.603.40, Komkommers 712, Sel derie 1—1-40, Uien 1.60—2.20 alles per 100; Tuinboonen 2.20—3.20, Boppers 1-40 —380, Krombekken 9—13, Postelein f 2—4, Spinazie 29, Aardappelen 47, Snijiboo- nen 8096, Hcercnlboonen 94lil alles per 100 kilo. Perziken 3—22 cent per stuk. 21 Juli. Beter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima boerenboter 1-651.75 cn goede boe- renboter 1.5Ó—1.60 per Kg. Aangevoerd-: 106/8 en 22/16 vaten, wegende 2340 Kg. Han del goed. Eieren. Totale aanvoer 7135 stuks. Be prijzen waren: Kipeicren f 5.35 6.60 en Een deneieren f 5-856.75 per honderd stuks, t Handel vlug. Turfmarkt van '16—21 Juli. Aanvoer Lan ge turf 120.000 stuks, prijs 7tl per 1000. stuks. Korte turf geen aanvoer prijs 11 per 1000 stuks- ROELOFARENDSVEEN, 21 Juli. Veiling. Aardbeien 4154 oent per kilo; Peulen 1085 cent, Doperwten 15—50 cent, Gapucijners 10— 30 cent, Witte Capucijners 65 cent, Tuinboo* ncn 25 cent per 10 kilo: Aardappelen 80—95 cent en Augurken grof 3-per 25 kilo. Be volgende week driemaal veiling, nl. Maan dag, Woensdag en Vrijdag. ALPHEN AAN DEN RIJN, 20 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Tuinboouen 2.80—5.30, Peulen: 28, Doperwten 4—7, Hecrenboonen 66 Postelein 5—8, Aardappelen 6,30—7,20; Per 100 hos: Peen 4—7, Andijvie 0,50— 0.60; Per 100 stuks: Kropsla 0,90—3.10, Kom kommers I 9—11, Komkommrs II 8, Bloemkool I 9—13.30, Bloemkool II f 5.50 8.40, B'oemkool III 1—4, Meloenen 53—76 Per 100 pond: Aardbeien 17—26, Roede bessen 1521, Kruisbessen 68. UTRECHT, 20 Juli. Kaasmarkt Ter markt waren 303 wagons met 97263 K.G. Prijzen le soort '32.50f 35.2e soort 09—32: Rijksmerk 33—40. Handel redelijk. KATWIJK ad- RIJN, 20-.Juli. Veiling. Due of York per 25 K.G. 0.80—1.30; Peen per 100 bos 8.10—9.40. Aanvoer 1360 maal 25 Kg. Due of York, 4S00 Bos Peen. WOERDEN, 18' Juli. Veiling. Per pond: Aardbeien 1037 cent, Frambozen 10—22 cent, B. Bessen 618 cent, Zw. Bessen- 21 23 cent, Kruisbessen 8—12 cent; Per Kg.: Aardappe len 4—11,5 cent. Doppers 9—25,5 cent, Peu len 512,5 cent, Tuinboonen 5,5—10 cent, Pos- tclein 4—5 cent, Suikcrboonen G6 rent: Kom kommers 1,5—9.5 cent per stuk; Rabarber 4,5 cent per bos. TER AAR, 19 Juli. Veiling „St. Phecas". Krom hekdoppers 45 cent, Jonge Pcu'.en 45 cent, idem groene 30 cent, idem I 20 cent, idem II 10 cent, doperwten I 35 cent, idem II 12 cent, klem III 5 cent, Gapdoppers 25 cent, Ca pucijners 25 cent, idem witte 35 cent, Tuinboo nen 20 cenit alles per 10 kilo; Aanvoer: 16 zak ken Krombekdoppers, 67 zakken Jon go Ppu" len, 125 zakken idem groene, 363 zakken idem 1, 107 zakken idem- II, 10.35 zakken Doppers T, 759 zakken idem IT, 398 zakken Tuinboonen. Veiling „Gcd z«j met ens", Peulen Extra 1.45, idem mooi 1-55, idem Groene 40 cent, idem I 26 cent, idem TI 12 ren», Dop erwten 37 cent, idem II 15 cent, idem TTI 5 cent, Gapdoppers 30 cent, Tuinboonen 23 cent, 15 Kg. Augurken 1.14, Aardbeien 30—33 per 100 Kg^

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7