Spaarfonds voor Bodemcuituur, Spaarbankrente 4.25 procent üitgebreids Jaarverslagen worden op aaavrags gratis toegezonden R.-K. Leergangen. De tweejarige cursus in sociale econo mie, welke door het curatorium der R.-K. 'leergangen op verzoek van het hoofdbe stuur van den R.-K. Werkliedenhond in hot diocees van 's-Hertogenbosch in 1921 is geopend en waaraan de Catacomben- slichting te Valkenburg een jaarlijksche subsidie verleende, is gesloten- met het uitreiken der diploma's aan hen, die met gunstig gevolg het examen hebben afge- ïegd. Als gecommitteerde trad op Mgr. A. Mut ?aers te 's-Hertogenbosch, terwijl de rcc- «r der R.-K. Leergangen en dr. M. Ver hoeven, docent der R.-K." Leergangen, me de do examencommissie vormden. Het einddiploma werd behaald door de boeren C. Bodden te Tilburg, H. Eyke- Sians te Tilburg, A. Fransen te Tilburg, •J Kolkman te Tilburg, A. Mos te Tilburg W. de Natris te Helmond, F. Uyen te Eindhoven, J. de Zwart te Nijmegen. Èén candidaat werd afgewezen. Nat. Hanzebond van Sigarenwinkeliers. Deze week hield de Nat. Hanzebond van Sigarenwinkeliers onder voorzitterschap van den heer P. J. Hol uit Utrecht in het Gcb. v. K. en W. aldaar zijn vijfde jaar vergadering. Vertegenwoordigd waren alle afdeolin- gen, terwijl ook enkele versnreide leden déze tweedaagsche vergadering bijv,mon den. Na een kort welkomstwoord door don heer W. Hol namens de afd. Utrecht, hield de voorzitter de openingsrede, waarin hij ■een horten terugblik wierp op de historie van den Bond'sinds de oprichting in 1018 De heer Van Zijp bood ter gelegenheid van het eerste lustrum van den Bond na mens de afd. Rotterdam een bloemstuk aan den voorzitter aan. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer .T. G. Heijnen uit Roermond houdende mededeeling van zijn ontslagname als lid van het hoofdbestuur Besloten werd hem een telegrafische betui ging van dank te zenden voor de ijvervolle diensten als hoofdbestuurslid aan den Bond bewezen. Voorts waren ingekomen een felicitatie- schrijven van den Ned. Bond vart Sigaren winkeliers en telegrafische en schriftelijke gelukwenschen van enkele sigarenfabri kanten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. J. M. Luyke uit Rotterdam, welk verslag van een opgewekt Bondsleven ge tuigde, werd onder dankzegging goedge keurd. Volgens het financieel verslag van den penningmeester den beer Joh. Lathouwers uit Teil bedroegen de ontvangsten en uit gaven f 1473.77. Het verslag inzake de exploitatie van het orgaan „Ons Dekblad" vrees een voordeelig saldo aan van f1639.05 de ontvangsten bedroegen f 8745. Op voorstel van de verificatie-commis sie werd de penningmeester van zijn be heer over het afgeloopen boekjaar onthe ven. De contributie werd wederom vastge steld op een bedrag van f 6 per lid en per jaar. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voorsteï-Utrecht tot aanstelling van een Bondspropagandist. Het voorstel, door bet H. B. voorloopig om financiële redenen ontraden, werd ten slotte teruggenomen. De begrooting van het orgaan „Ons Dekblad" werd vastgesteld met een eind bedrag van f 6616. Het verslag van den administrateur van „Ons Dekblad", den heer N. Velthuyse uit Amsterdam, werd goedgekeurd. De heer J. O. Erftemijer, lid van het H. B. en lid van den Gemeenteraad van Am- sterden, hield vervolgens een korte, doch interessante inleiding over „De Tabaks wet in de praktijk", waarin spreker dui delijk deed"uitkomen, dat liet stelsel dezer wet zoovele gebreken aankleven, dat het onhoudbaar is en zoo spoedig mogelijk door een ander stelsel, (belastingheffing bij de bron") vervangen moet worden, wil len kleinbedrijf en winkeliersbedrijf. niet ten gronde gaan. Bij enkele candidaatstelling werd in de vacature-Heynen tot lid van het hoofdbe stuur gekozen de heer Förster uit Zwolle Inzake de actie tegen het prijsbedorf werd na uitvoerige discussie besloten ten deze niet meer met andere organisaties samen le werken en den leden te advisee- ren zelf zoo min mogelijk resp. in 't ge heel niet te knoeien. Een kort propagandistisch1 woord werd 'gesproken door den heer Brabander, di recteur van bet Centraal Hanzebureau te Utrecht. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake de houding der R.-K. Kamerfractie inzake de Tahakswetgeving. Deze houding werd 'door verschillende afgevaardigden scherp becritiseerd. Tijdens het Bondsdiner, den avond van 'den eersten dag bij Figi te Zeist gehouden, werd den voorzitter, als blijk van hulde door den heer Nijenhuis namens de afd. Utrecht een fraaie voorzittershamer aan geboden. Conservatorium der R. K. Leergangen te Tilburg. r'Aan het Conservatorium der R. K. Leer gangen, afdeeling profane muziek, werd voor akte piano l.o. met gunstig gevolg 'examen afgelegd door Mej. L. van Velzen te Bergen 6p Zoom. Voor het eerste (theoretisch) gedeelte piano l.o. slaagden verder nog pater C. Meyer O. P. te Huissen. mej. Aug. Blom- maert tc Tilburg en de beer J. Hombergen te Tilburg. De examencomm^sie bestond behalve nit de heeren W. van Kalmthout en dr. 'A. Banjers, docenten aan het Conservatorium uit de heeren Ant. Averkamp, te Bussum, 03. Hermans te Maastricht en Joh. Win- nubst t«o Utrecht. 'Aan de afdeeling kerkmuziek werd het 'diploma koordirecteur A. uitgereikt aan 'den heer H. F. Hoppenbrouwers, geboren te Berkel (N.-Br.) en koordirecteur der parochie Heikant te Tilburg,. Behalve de genoemde heeren W. van Kalmthout, dr. A. Smijers en Joh. Wiri- uubst Lad als examinator nog op pastoor Toon Hansen, voorzitter der Nederland- sche St. Gregorius-Vcreeniging in het bis dom van Den Bosch. De examens zijn geëindigd. Alle candi- daten slaagden. R.-K. Vacantieleergang in pacdagogiek. In afwijking met het bericht van 15 Juni 1.1. heeft het bestuur op verzoek der organisaties den datum van aanmelding verlengd tot 31 Juli a.s. Kaarten en pro grammaboekjes zijn verkrijgbaar bij den heer Margry, Heuvelstraat 60, Tilburg. Rector Magnificus Dr. Gerard Liesker. Men meldt uit Freiburg (Zw.) aan het „Ctr.": Met de sluiting van het zomer-semes- ter der Freiburgsclie Universiteit is door het college van professoren tot Rector- Magnificus gekozen voor het studiejaar 19231924 Dr. Gerard Liesker uit Lochem, professor van de juridische fa culteit aan de Zwitsersohc Katholieke Universiteit te Freiburg. Nu Nijmegen eenige der beste krach ten onder professoren en studenten uit Freiburg weghaalt, zal de benoeming van dezo eminente persoonlijkheid, die jaren lang de Universiteit en de kantonaio Te- geering tot eere en sieraad was, ook in Nederland algemeene voldoening wekken. Gemengde Berichten. Radio-Concerten. Programma van. bet Concert op Zon dag 22 Juli van 36 uur nam. door het radio-station P C G G van de N.V. Neder- landsche Radio-Industrie, Beukstraat 10 Den Haag, op een golflengte van 1070 me ter. 1'. Ohinesische Gaukler, Marsch, Georg Rosey; 2. Rote Rosen, "Walzer, Frans Le- har; 3. Ouverture La Dame blanche, Boiel- dieu; 4. Valse Siréne, Corns. A. Wulffraat; 5. Adoration, Flippucci; 6. Fantaisio „La traviata", G. Verdi; 7. Mid' The Pyra mids-foxtrot, M. Jones; 8. Lisonja Stand oliën, José Armandola; 9. Lotus Blumen Walzer, Emil Ohlsen; 10. Honey Love, Fox trot, Percy Wenrich; 11. Aus Mozarts Reich, E. Urbach; 12. Veldmaarschalk Foch-Marsch, Corns. A. Wulffraat. Deze orchestnummers worden afgewis seld door Patbé- en gramophoonplaten. Muzikale Omroep, uit te zenden met den zender van P C G G, Den Haag. Golflengte 1070 meter. Programma voor Donderdag 26 Juli 1923, aanvang 8 uur 30 nam.: Cabaret avond van den heer Marius Deijer, met me dewerking van Mejuffrouw Noortje Dink- huysen. Aria Cavalleria Rusticana, Mas- cagni. 2. Aria Samson et Delila, Saint- Sa^ns. 3. 'Aria Butterfly, Pucini,1 Mejuf frouw Dinkhuysen. 4. Vodde, 5. De vrou wen van thans. 6. De kleine Soubrette, 7. Zijne Excellentie. 8. Tabé Nonja, Dirk Witte, de heer Marius Deijer. (Radio-Expres) Verdronken. Op de grens van het bezette gebied zijn in de Roer twee jonge Nederlandsehe toe risten bij het baden verdronken. Ze zijn afkomstig uit de omgeving van Maastricht en schenen niet goed te kunnen zwemmen. De jongste gera-akte in een draaikolk en toen de oudste hem te hulp schoot, ver dwenen beiden in de diepte. Ongelukken. Gisteren kwamen op de Ruïgeplaatbrug te Rotterdam de broertjes W. plotseling achter een auto te voorschijn, juist toen een andere in de tegenovergestelde rich ting passeerde. Het eene jongetje kon zich nog bijtijds redden, z'n 8-jarig broertje echter werd door den auto gegrepen cn kreeg één wiel over het hoofd. Bewuste loos werd het kind naar het Ziekenhuis overgebracht- Daar bleek het reeds te zijn overleden. De 9-jarige B. van der Z. te Spijke- nisse, liep al spelende tusschen de paarden van een voorbijkomenden wagen, met het gevolg, dat hij op de strengen achter de paarden viel. Hierdoor sloegen de paarden op hol. De jongen werd eenige meters mee gesleurd, met het gevolg dat hij zware hoofdwonden bekwam en de dood onmid dellijk intrad. De bestuurder L. viel van den wagen zonder zich te bezeergn. De bode W. uit Vianen is onder de gemeente Lexmond met ïijn vrachtauto tegen een boom gereden. Hij werd bewus teloos opgenornenw Een 4-jarig zoontje van K. te Aker sloot is door de auto van S. te Beemster aangereden. Het ventje zou even een bood schap doen, liep het erf af dten weg op en kwam teen onder den juist passeerenden auto. De dokter kon slecbt-s den dood con- stateeren* -j Branden. In de woning van den heer H. V. aan den Zutphenscheni weg te Apeldoorn brak gistermiddag vermoedelijk ten gevolge van hooibroei een uitslaande brand uit. Het woonhuis en het daarachter gelegen schuur tje stonden in een oogenblik in lichte laaie, zoodat aan redden niet te denken viel en de geheele inboedel verteerd werd. Door het vuur, dat in de dakbedekking gretig voedsel vond, ging ongeveer 5000 K.G. hooi verloren, terwijl ook een 20-tal kippen verbrandde. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Dreumel (Geld.) is het huis van L'. L. aan de Bergsteeg, door onbekende oor zaak afgebrand. Bij een poging om nog iets te redden liep de vrouw van L. vrij ernstige brandwonden aan aangezicht en armen op. Alles was verzekerd. i Een slaapwandelaarstertje. !TU" De 6-jarige J. M., te Rotterdam, is gis terenavond laat uit de dakgoot van de ouderlijke woning aan de Catharina Beers- manstraat gevallen, een hoogte van onge veer twaalf meter. Het kind werd met een gebroken enkel en een schedelbreuk opge- STATIONSWEG 43 - LEIDEN TELEFOON 403 POSTREK. tIGOi 160 Correspondentschappen in Nederland. De Geiden zijn dagelijks opvraagbaar. ,Jl!0 DEPOSITO voor 1 jaar vast 4SU PCI. 2 H 9» A 99 i. 5 i» 3 if 5^4 i» ii 5 Ï- VI* Hei dividend over 1919 bedroeg 6 pCi. 1920 u 7 >5 1» M 1921 a 71/» 1922 a VI-2 AANDEELEN nog tijdelijk a pari verkrijgbaar in coupures van f250.- VRAAGT g&LjCtëTilSGEi Correspondentschap Warmond: G. ONDERWATER nomen en per auto van den Geneeskundi gen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Waarschijnlijk is het ongeval het kind in slapenden toe stand overkomen. Vaak stond het 's nachts op en liep het slapend door het huis. Van nacht moest de kleine het zolderraam, dat zich een halve meter boven den beganen grond bevindt, geopend hebben. Vier an dere kinderen, die op den zolder sliepen, hebben van het gebeuren niets bemerkt. Ruzie. Te Waalwijk is de mandenmaker v. d. H. bij een woordeniwisseliDg met eeni los- werkman v. H. met he^ 'hoofd op de keien gegooid, tengevolge waarvan hersenbloe ding ontstond aan welker gevolgen hij kort daarop is overleden. Van H. is gearresteerd. Een mei wie njei te spotten valt. Een Belgische dbuanier hield een dezer nachten aan de Nieuwstraat, onder Strasz vis a vis de gemeente Kerkrade, drie smokkelaars aan. Een Noderlandsclie da me trok partij voor de smokkelaars en wilde den Belg met oen stuk ijzer te lijf. De Belg manoeuvreerde met zijn revolver doch de dame sloeg den Belg zoo, dat hij de revolver liet vallen, terwijl de smokke laars veilig op Hollandschen bodem kwa men. De Belg loste later wel nog enkele schoten maar zonder gevolg. Inbraak. Gisternacht "s er ingebroken in het filiaal van v. d. Bergh's Fabrieken aan de Boompjes te Rotterdam. De dieven zijn over het water van de Schcepmakérshaven met een roeiboot, die ze van een daar lig gend schip gestolen hadden, op het dak geklommen. Vandaar hebben ze zich langs een touw laten zakken naar een tuimel raam van de lager gelegen verdieping. Door dit raam drongen ze binnen. In het kantoor werd de brandkast geforceerd en. daaruit f 2000 gestolen. De dieven hebben het pand toen aan de voorzijde verlaten, zonder door iemand opgemerkt te zijn. Een smokkelschip in beslag genomen. Commiezen te Terapel hebben Donder dag een geladen kunstmestschip in beslag genomen, waarin circa 300 liter spriet en honderd flesschen cognac nit Duitschland binnengesmokkeld wa£. De veiligste plaats tijdens een onweer^ Een groote stad biedt de grootste zeker heid tijdens een onweer, waarschijnlijk omdat er zoovele huizen door bliksemaflei ders beschermd werden, schrijft de „Daily Chronicle". De bliksem is, zooals men weet, een elcc- trïsche ontlading in dc atmosfeer, welke wordt veroorzaakt doordat een stroom uit een wolk van hooge spanning overgaat naar eene van lage spanning, of wat min der vaak gebeurt, van een wolk naar de aarde. 'Alleen in het laatste geval is er gevaar. Lucht is een zeer slechte geleider, en biedt groot-en weerstand aan- een stroom, die er door wil. Dat is de reden van het lichtverschijnsel, dat bij bliksems optreedt. De electriciteit gebruikt nl. veel energie, bij haar pogingen om door de lucht te ko men. Zeer gevaarlijk is het verblijf in het open veld tijdens onweer. Een bliksem straal, die uit een wolk naar de aarde schiet, bedient zich daarbij gaarno van een boom, een paal, en ook helaas van een mensch, vooral wanneer deze snelloo- pend een schuilplaats tracht te' vinden. Lange, spitse, alleenstaande boomen zijn zeer gevaarlijk voor hen. die er tijdens een onweer onder schuilen. Een aantal boomen van gelijke hoogte bij elkaar, biedt waarschijnlijk een even veilige schuilhoek, als een straat van hui zen van uniform type. Indien gij binnenshuis zijt, vervolgt- het blad, sluit dan de ramen, of blijf in ieder geval niet in de lijn van een deur en een raam staan. Houdt u bovendien op een af stand van haarden, schoorsteenen, gas- en v/aterleidingspijpcn e. d. Ten slotte is het gelijkvloers veiliger dan op de. bovenverdiepingen. ÖBT DE OMÜRWm® HILLEGOM. Er in gevlogen. Donderdag kwam een man per fiets aanrijden en rustte even ter hoogte van den Stcenen muur. Daar stond het rijwiel van den heer Jonkheer mot zijn jas er hij, terwijl de eigenaar van bei den op zijn tuin was. De onbekende be tastte de jas en legde ze daarna ter zijde. Hij scheen de fiets van den heer Jonkheer met de zijne te willen ruilen, hetgeen door den heer Van Til, die in de nabijheid was, werd gemerkt. Deze hield den verdachte aan de praat en zond onderwijl een knecht naar de politie. Toén deze kwam bleek zij met een goede bekende te doen te hebben en werd de man medegenomen naar het politiebureau. Uit inmiddels per telefoon ingewonnen inlichtingen bleek, dat de fiets, waarmede de man uit Leiden gekomen was, daar gestolen was, vandaar het willen-ruilen. Ook vond men in zijn zak een briefje, waaruit bleek, dat hij pas een jaar gevangenisstraf achter den rug had. De politie deed dus wel een goede vangst. Gemeenteraad. De heer F. Lommer- se Pzn., die volgens de lijst der R.-K. Kies vereeniging optreedt in de vacature-Th. Jonkheer, die bedankt heeft, heeft mede de benoeming niet aangenomen. Zijn op volger wordt de heer C. G. van de Poll, aftredend raadslid. H00GMADE. v Wilhelminavereeniging. In de deze week gehouden! vergadering van de "Wilhel minavereeniging, die ook werd bijgewoond door den' Burgemeester als Eere-voorzitter en den heer Mr. Sormani als Eere-lid wer den door den Voorz. verscheidene voorstel len van het bestuur omtrent de feestvie ring bij het a-s. jubilé der Koningin aan de leden medegedeeld en aan de goedkeu ring der vergadering onderworpen!, als: 1. Het feest zal plaats hebben op 3 Sept. (kinderfeest) eni 4 Sept. 2. Aan den Wel edel Hooggeboren heer Mr. Wittert van Hoogland zal als grondhêer van Hoogmade het Beschermheerschap der Vereeniging worden aangeboden'. 3. Het door het be stuur ontworpen reglement werd voorgele zen en goedgekeurd. 4. Om de noodige gel den bijeen te krijgen zullen' 8 jongelieden rondgaan tot inning van de contributie en tevens geld ophalen- voor het kinderfeest- Al deze voorstellen werden met algemee ne stemmen goedgekeurd. Alleen het 2e lokte nog al eenige bedenkingen uit van den Eere-Voorzitter maar deze kondert de aanneming niet verhinderen. Tenslotte werd het bestuur aangevuld door de ver kiezing van 4 nieuwe leden, ml. do heeren M. Hillebrand, J. P. Blom, P. Zwetsloot Bzn., en J. Zwetsloot Jzn. Nadat genoemde heeren aan do bestuurstafel hadden plaats genomen deelde de Voorz. mede, dat het bestuur zich verder met de regeling der feestviering zou belasten, waarvoor hij do algemeene medewerking inriep vooral ook door geldelijke bijdragen, het uitsteken der vlaggen en het bijwonen der cyen- tueele godsdienstoefening om te eindigen met den| wensch, dat dit jubileum door Hoogmade op een aangename en passende wijze zal gevierd worden. lK KATWIJK AAN DEN RUN. - Snijbloemenhande!. Er is in zooverre verbetering in den bloemenhandel dat dc bespottelijk lage prijzen van vorige dagen niet voorkomen. Toch is het voor de kwee kers nog niets gedaan. Anjers b.v. bren gen per 100, 1ste soort, hoogstens f0.ll op. Godesia's, gepelde f 0.60 tot f 0.70 per 100. Centoria's geel f 0.10, id. blauw f 0.07 id. wit f 0.06 per 100. Gladiolussen komen. in groote mas.r?.'s en brengen van fO.89 lot f 1.05 per 100 op. De bundel is owt bet koele weer iets vlugg«r. Schietwedstrijd. Op 31 Juli zal door do Burgerwachten te Rijnsburg, Voorecbo ten, Valkenburg en Katwijk een ond*r- lingo wedstrijd gchoadcr, worden. Hoofd, nummer vrijo baan wedstrijd, v - LANGER AAR. De crwlcr.cogsL Do erwttnoogst i3 voor onze tuinbouwers gcnn v oordeelt .-.o geweest. Dc slechts matige groei in do Mei- cn Junimaand, was oen gevolg ervan dat do oogst eerst in Juli goed begon, ter, wijl in normaio omstandigheden de oogst tijd reeds in Juni is afgeloopen. De buiten gewone warmto deed de -\ruchtcn snel rijper., waarvan het gevolg was: een bui tengewone aanvoer, waardoor een prijs- daling intrad, zoodat.de erwten het snij. loon niet meer opbrachten. De gevolgen zijn,, dat nog vele akkers voor zaadwin- ning blijven staan, hetwelk later nog ah veevoeder dienst kan do-en, Het boteekont .voor onze tuinbouwstreek, in verhouding tot voorgaande jaren, een belangrijke schade. 1 Polderbestuur, In tuinderekringen wordt meerdere malen do aandacht ge vraagd voor de aanstaande vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van don Noord-Eind en Gcerpoldor, n.l. om in de vacature-do Boer, die in do plaats van den heer R. Kempenaar als voorzitter word gekozen, zoo mogelijk een tuinder te kie zen. Vroeger toch hadden meerdere tuin ders in genoemd bestuur zitting. Voorze ker is de wensch van de tuinders zeer te billijken, wijl toch vele tuinbouwers in de ze polders hun brood verdienen. De ver kiezing door de Stemgerechtigde Ingelan den van den Noord-Eind en Geerpolder zal op 4 Augustus in 't Café Hoogendijk van 1012 uur (zomertijd) worden ge houden. De agenda bevat: Benoeming se cretaris-penningmeester; verkiezing van een bestuurslid voorn de afdeeling Noord- Eind. Schouw. De jaarlijksche Schouw over de vaarsloolen in den Noord-Eindsehen en Geerpolder zal door het Bestuur gehouden worden op 28 Juli a.s. NQGRDWJJKERHQUT. V Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: de Burgemeester. De Voorzitter ópent dc vergadering met gebod. Bij 'de ingekomen stukken treffen wii aan een brief van Ged. Staten, waarhij goedkeuring wordt onthouden aan de door den gemeenteraad vastgestelde pensioen verordening, waarhij 4 pGt. op den pen sioengrondslag werd vastgesteld. Een adres van de heeren Trip en Hard- ijzer te Leiden om subsidie voor den auto- dienst NoordwijkerlioutLeiden, vord.t voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt het vervolgonderwijs tc staken. - De geloofsbrieven der nieuw benoemde Raadsleden worden goedgekeurd, zoodat de hoeren E. Oostdam Hzn., P. Marijnen, Jac. Geerlings, H. Heemskerk, A. H. van Noort, L. M. van Noort, W. Th. Lange- veld, J. W. van Perera, G. van Eeuwen en R. v. Dijk als raadslid worden toegelaten. Punt 4 der agenda: Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met de gemeente Leiden voor de keuring van gas, wordt op voorstel van den Voor zitter aan het slot der agenda geplaatst, om in geheime zitting te worden behan deld. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan A. Vermin pl.m. 6 vierk. M. grond in eigendom af te staan, op voorwaarde, dat door hem een behoorlijke afscheiding van harmonicagaas wrordt aangebracht tusschen zijn perceel en het perceel der gemeente. Voorts wordt besloten de losplaatsen aan de haven dit jaar niet publiek te verpach ten, indien de tegenwoordige pachters go- negen zijn de bestaande pacht met één jaar te verlengen onder de tegenwoordigo voorwaarden. Bij dq rondvraag merkt de heer A. II. v. Noort op, dat het meermalen voorkomt, dat leerplichtige kinderen langs de straat slenteren. Spreker zou het wenschelijk vin den indien de politieverordening ten deze werd toegepast en de kinderen naar school werden gebracht. De Voorz. zegt toe hieraan aandacht lo zullen schenken. De heer Van Eeuwen meent "*en enTr'i| woord van dank te moeten richten-aan B en W. en den Raad voor de beto^ Ie me dewerking bij de totstandkoming s>~-- ^hr. School. Spreker wil in het J, ij zon d<*i Voorzitter dank zeggen voor tien pi nun on de huil") van hem steeds ondervondon. Daarna wordt éle openbare vergadering gesloten. Om 8 uur was de vergadering be gonnen en tien minuten over achten ston den wij weder op straat. WARMOND. A Diefstal. Door de Rotlerda.mschc re cherche is het hier onlangs hij den heer Scb. gestolen rijwiel opgespoord. Het zal weder in bezit komen van den rechlniali-i gen eigenaar. Naar verluidt zou de dief een Groninger zijn en deze hel voor f21 aan een Duitscher hebben verkocht. Bloemetjes-Zondag. Het lean zijn nut nog hebben, er even aan te herinneren, dat Zondag het bloempje voor „Hervr. Levenskracht" £al worden aangeboden.. Men wil de opbrengst zoo hoog mogelijk opvoeren, cn een record slaan tegenover de vroegere opbrengsten. Daar dit ernstig voornemen is, zal hel noodig zijn, dat be slist iedereen, zonder onderscheid van stand of leeftijd, hieraan medewerkt, zorgt zich te beblceinen. WOERDEN, y; Zanguïtvocrïngen. De Cru5. Zang' „Oefening en Stichting", direclovir dc heer H. v. Rheencn, le Utrecht, gaf "Wpcusdv en Donderdag eenige schitterende uitv02* ringen in den tuin van „Concordï3. j1 Verkoopiny. Het Landhuis „Jacv-a aan don Ulrcchtschcu Straatweg, is

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4