ontstond brand cn bet vuur tastte weldra allo omliggendo munitie-opslagplaatsen aan. Eerst om zes uur hielden de ontplof fingen op. De bevolking der stad vluchtte in panischen schrik. Het aantal dooden en gewonden is nog niet vastgesteld. Tien zware granaten kwamen in de stad terecht en richtten daar ernstige schade aan. De storm in Uruguay. Groote schade aangericht. De jongste stormen aan de Zuidkust van Uruguay hebben aanmerkelijke schade aan gericht. Talrijke gebouwen werden ver woest., terwijl ettelijke arbeidersgezinnen dakloos werden. Vijf personen verloren het leven. Aan den Zuidkant van Montevideo werden de kaden beschadigd. De schade bedraagt ongeveer VA mil- Koen dollar. Ook verschillende gedeelten in het binnenland van Uruguay hebben veel van de stormen te lijden gehad. Na de hitte. Onweer en storm boven B e r 1 ij n. De hitte-golf, die ook over Berlijn is ge gaan en een gemiddelde temperatuur van ITO graden Fahrenheit heeft gebracht, heeft zich gedragen als te New-York, zij het dan niet tegen pari, dan toch een heel stuk boven den koers van den dag. Zondagavond toch tegen acht uur kwam er werking in de lucht en het liet zich aanzien, dat er onweer zou losbreken. Dat onweer kwam en bracht voorloopig wat verkoeling maar voor het zoover was, ging er een windhoos over de stad, die niet slechts heel wat menschen veel schrik cn nog meer stof cp het lijf joeg, maar die ook niet on belangrijke schade aanrichtte en zelfs ern stige ongevallen. Van een spoorbrug in het stadsgedeelte Schöueberg werd aan beide zijden de ijzeren leuning over een lengte van 10 k 15 M. afgerukt cn op straat ge smeten, waardoor het verkeer geheel ge stremd werd. Van een fabrieksgebouw in een der zuidelijke voorsteden werd een muur omver geworpen. In de stadsparken worden vele hoornen uit den grond gerukt en omgesmeten. Van allo kanten komen berichten over paniekjes onder de duizen den „dagiesmenschen", die naar Duitschen aard vandaag er op uitgetrokken waren om buiten verfrissching te zoeken en die op den terugtocht plotseling overvallen wer den door den storm. Zelfs gebeurde het, dat een omvallende kastanjeboom terecht kwam midden in een gezelschap naar huis heerende fietsers, van wie er twee gedood en verschillende gewond werden. Onweer en hagelstormen in België. Na zes dagen van verzengende hitte is Zondagmorgen 9 uur een hevig onweer bo- ven Brussel losgebroken. De bliksem is op verschillende plaatsen ingeslagen. De ha gel en de regen hebben groote schade aan de te veld staande gewassen aangericht. De hittegolf in Scandinavië. De warmtegolf heeft sinds eenige dagen ook de Scandinavische landen bereikt. Za terdag stond de thermometer te Kopenha gen op 35.8 graden C. én in de schaduw op 30 graden. Tal van personen werden door de warmte bevangen. In de stad. be zweken 3 menschen, in de provincie 8 per sonen aan zonnesteek, terwijl op één dag 13 menschen bij het baden verdronken. Stockholm meldt eveneens 30 gr. C. in de schaduw, en te Vïskerdalen in Noorwe gen stond de thermometer cp 32 gr. C. Waar het in de fjorden voor 14 dagen nog sneeuwde smelten deze sneeuwmassa's zoo gauw, dat de rivieren buiten haar oevers treden en groote schade aan bruggen, enz. wordt aangericht. Sili§iEENiiLAÜD De Rijksmiddelen. De middelen hebben ir Juni opgebracht f 35.703.930.29* tegen f 37.802.136.51 in Juni 1922 en in het eerste half jaar f 218.627.666.95* (raming f 202.727.500.02 opbrengst le helft 1922 f 217.042.226.17?) Uitvoer van Tuinbouwproducten naar België, Nieuwe Belgis che heffingen! Door den heer Dre-sselhuys zijn aan den Minister van Binnenlandsclie Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: I. Is het den Minister bekend, dat de Belgische Kegeering een wetsontwerp heeft ingediend tot heffing van invoerrecht op afgesneden bloemen en tot verhooging yan invoerrecht op groenten? II. Is de Minister niet van meening, dat zoodanige maatregelen van Belgische zij de schadelijk zullen zijn voor den Nedcr- ktndschen uitvoer van tuinbouwproducten, en dus voor den Nederlandschen tuin bouw? III. Is de Minister bereid met zijn ambt genoot van Buitenlandsche Zaken in over leg te treden tot het acen van stappen bij de Belgische Regcering, opdat do voorge nomen nieuwe heffingen althans niet van toepassing zullen zijn op het Nederiandsch produet? Aan de Eerste Nederl. Rijwiel- en Machinefabriek te Deventer is een loons verlaging aangekondigd van 5 pet, ingaan de 30 Juli en nogmaals van 5 pet., ingaan de 15 Oct. a.s. Da drie metaalbewerkersorganisaties hebben besloten, zich tegen deze loonsver laging te verzetten» De directie der Almelosche ververij en' chemische wasscherij v.h. Gebr. Palthe was onlangs wegens slapte in haar bedrijf genoodzaakt een aantal vrouwelijke leden van haar personeel-te ontslaan. Door eea opleving in baar bedrijf beeft zij thans een gedeelte daarvan weer kunnen aanne men, terwijl eveneens de tijdelijk op wacht geld gestelde getrouwde vrouwen weer in dienst zijn genomen. Gesnongcia Hes»icMega. Verdronken. De 6-jarige A. van Kooy is Zaterdag in de niet meer in gebruik zijnde badin richting in de Heysche haven te Rotterdam van een loopplank gevallen en verdronken Door een badknecht is het lijk opgehaald. Van den zandlichter van schipper K., die permanent in het Oosterdok te Amster dam gemeerd ligt, is Zaterdagmidag om streeks half zeven diens 7-jarige zoon over boord geslagen en verdronken. Na een half uur dreggen werd het lijkje op het droge gebracht. In een onbewaakt oogenblifc Taakte een 2K-jarig knaapje in de koelpnfc van een melkslijterij aan de Zwanenburgerwal. te Amsterdam. Nadat het daaruit was op gehaald, werd vergeefs getracht de levens geesten op te wekken. In de badinrichting te Abcoude is de 25-jarige. J. van G. uit Amsterdam, die niet kon zwemmen, Zaterdagmiddacr in het die pe bassin verdronken. Zondagmorgen is zijn lük opgehaald. Bii het baden tusschen de kribben in de Maas te Macharen waagde zich de 9-jarige S. te ver, werd door dert krih- stroorn gegrepen en verdween in de diepte. Zijn U-jarig broertje trachtte hem nog te redden, doch verdween eveneens in de diepte, zoodat beiden verdronken. Zaterdagmiddag is de ongeveer 40- jarige gehuwde v. d. H. bij het zwemmen fn een boezem te Alblasserdam verdron ken. Te Nieuw Lekkerland is Zaterdag middag in het Waterschap de 45-jarige v. d TT. uit Alblasserdam bij het zwemmen verdronken. De man laat een weduwe met 5 kinderen achter. Zaterdagnamiddag is de 15-jarige J. S, wonende aan den Laakweg, bij het zwemmen in de Laakkade te 's-Gravcnha- ge, verdronken. Aan het Stille Strand te Schevenin- gen. waagden zich Zaterdagavond twee jongens te ver in zee. De 19-jarige J. H., uit Rotterdam, is verdronken. Zijn lijk is echter nog niet gevonden. De 17-jarige S. S-, eveneens uit Rotterdam, kon gered worden en is door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. De 19-jaricre jonge man. M. W. Fahmer uit Delft, is hij het baden in zee te Kijk duin verdronken. Slachtoffers der hitte. De landbouwer J. M. te Kruisland (N. Br.) is Donderdag tijdens den arbeid op het veld door de hitte bevangen en spoe dig daarna overleden. Zaterdag is te Gorinchem één zekere S. door de hitte bevangen en dientenge volge overleden. Te Nijmegen, is de papierfabriek Gel derland, is een werkman Zaterdag door de hitte bevangen en overleden. Mevrouw H. de Boer is Zondag te Ti el ten gevolge van de hitte bezweken. Te Schoort is een Geldersche gras maaier door de warmte bezweken. Te Baarn is Zaterdagmiddag de be jaarde concierge H. E. Eggert. door de hitte bevangen. De man bezweek na enkele uren. Te Wiik bii Duurstede is het zoontje van H. de H. door de warmte bevangen en overleden. Te Hoornaar is de C7-jarige arbeider J. K. op bet hooiland ten gevolge van de warmte overleden. Zaterdagmiddag is te Dalen (Dr.) de 55-jarige ongehuwde vrouw G. Y. in het hooiland door de hitte bevangen en een paar uur later aan de gevolgen overleden. Te Enkhuizen overleed de landbouwer J. van Dijk, tengevolge van do hitte. Te Lntiebroek werd een bejaard land bouwer. zekere Bakker dood thuis ge bracht. Zekere J. Cr. to Weert, werkzaam in de dennenhosschen werd door een zonne steek getroffen en was onmiddellijk dood. Te Bovenkarspel hebben de landbou wers Pennekamr» en de Haas het werken op het veld in de gloeihitte met den dood moeten bekoor-en. Te Lepelstraat (gemeente Halsteren) is Zaterdagmiddag de 61-jarige arbeider v. E. in het veld plotseling door de hitte be vangen en kort daarop aan de gevolgen overleden. Branden, In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Oss in den Heihoek twee boerderijen afgebrand, bewoond door de eigenaars F. V. en J. S. Do bewoners moesten in aller ijl in nachtgewaad nit de gebouwen vluch ten; alleen het vee kon gered worden. Ove rigens werd alles een prooi der vlammen. Verzekering dekt ten deele do schade. De oorzaak is onbekend. Tijdens het onweer van Zondagmid dag is de bliksem geslagen in de woning van H. W. te Leeuwen. De vrouw van W. is nog steeds bewusteloos. Te Apeldoorn is een transformatorhuisje uit gebrand. De dorpen Wamel, Dreumel en gedeeltelijk Beusichem zaten door de sto ring zonder licht. Te Winssen zijn door het inslaan van den bliksem drie huizen afge brand. Te Dongen is de bliksem in twee boerderijen geslagen, die zijn afgebrand. Tengevolge van hooibroei zijn Zondag middag de boerderijen van K.' en de V. te Langezwaag afgebrand. Men meldt uit Langerzwaag:' Zondagmorgen brak plotseling brand uit op de groote boerderij, bewoond door den veehouder H. K. en toebehoorende aan den heer A. M. Oorzaak hooibroei. Spoedig vatte ook d© naastgelegen boerderij vlam. In een oog wenk stonden beid© plaatsen, de laatste bewoond door den veehouder D. de Vrïet», en eigendom van den heer Tj. Meina, in lichte laaie. De brandspuit kon tegen den geweldigen vuurgloed weinig uitrichten. Assurantie dekt de schade. Beide boer derijen brandden tot den grond toe af. De boerenplaats, bewoond, door den veehouder KI. I. de. Jong onder Tijnje, ging Maandagmiddag in vjammen op. De oorzaak is hooibroei. Niets kon worden gered. Assurantie dekt de schade. Doodelijk ongeluk. Gisterenmiddag vloog het paard van den landbouwer Steghuis uit de Lutte op den Bentheimer straatweg te Oldenzaal op hol S. viel van den wagen cn kwam met het hoofd onder de wielen. In een nabijzijnd huis gebracht, kon de ontboden geneesheer slechts den dood constateeren. S. was we duwnaar met 5 kinderen. Doodelijke val. Te Westdorpe is een gehuwd man en vader, v. Tatennhove gehecten, werkzaam bij den aanleg van het electrisch kabelnet uit een paal gevallen en kort daarop aan de gevolgen overleden. Door de tram gedood. Een 14-jarige jongen, Boots genaamd, wonende te De Rijp, reed langs den Beem- sterringdijk gelijktijdig met de Noord-Hol- landsche tram. Plotseling kwam hij voor de machine te vallen en werd op slag ge dood. Door een auto aangereden. 1 Zaterdagmiddag is te 's-Gravenhage een wielrijder aangereden door een auto. De 15-jarigê Betsy T., wonende aan do Ge dempte Sloot, die op den bagagedrager van het rijwiel zat, viel daar af, tengevol ge waarvan zij o. a. eenige ribben brak. Door den Eersten Hulpdienst is zij naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, alwaar zij Zondagmorgen aan de gevolgen van den val is overleden. Den bestuurder van de auto zou geen schuld treffen. Overreden en gedood. Zondagmorgen is een 2-jarig knaapje in de Meeuwenlaan te Amsterdam, door een wagon der Tweede Noord-Hollandsche Tramwegmaatschappij overleden en ge dood. Het kind was op slechts ongeveer 5 me ter afstand van do tramlocomotief den weg overgestoken. Moordaanslag. Een oud-chauffeur, zekere v. d. B., nit Woensel. verzocht Vrijdagavond aan een op het Stationsplein gestationeerden chauf four Strijbos, om hem naar België te rij den. Dit gebeurde, doch even over de Bel gische grens schoot v. d. B. op S. een re volver af. S. werd gelukkig niet doodelijk getroffen en naar het Ziekenhuis te Ant werpen overgebracht, terwijl v. d. B. on middellijk door de Belgische gendarmen werd gearresteerd. Nader wordt gemeld: De 25-jarige cmd-chauffeur v. d. B., Woensel, had aanden chauffeur Strijhos gevraagd om hem naar België te rijden. Dit geschiedde Vrijdagmiddag. Zekere V, een jongmensch van 22 jaar, ook uit Woensel, die al wegens auto-diefstal ge signaleerd stond, nam mede in den wagen plaats. Zoo reed de chauffeur met zijn twee reizigers naar de grens. Even vóór de grens riep v. d. B. tegen S., dat hij uit stappen moest, even uit don wagen wilde. S. antwoordde, dat hij maar wachten moest tot aan de grens, waar zij bijna wa ren. V. d. B. legde zich daarbij toen neer. Vlak over de grens echter, nog vóór men gestopt had om het garantiebedrag van 3000 francs te storten riep v. d. B. den chauffeur S. andermaal aan met de woor den: „Als ge niet stopt, schiet ik je ka pot." Op deze bedreiging keek S. om en zag hij tot zijn ontsteltenis, dat v. d. B. werkelijk een revolver in de hand had. Toen S. daarop voor de tweede maal omkeek, drukte v. d. B. de revolver af en schoot S, door het rechteroor, zoodat de kogel door de wang uitkwam. Onmiddellijk schoten de Belgische en Hollandsche douanen op den auto toe, ter wijl de drukte door het uitgaan der fabrie ken op dat uur (het was inmiddels 6 uur geworden) den opzet van de bandieten in de war stuurde. De beide bandieten werden onmiddellijk gearresteerd en zitten thans te Turnhout achter slot en grendel. Do chauffeur S. werd direct verbonden en is nog Zaterdag per auto te Eindhoven teruggekomen. Bij onderzoek is gebleken, dat de beide bandieten den wagen van den chauffeur S., reeds in Antwerpen verkocht hadden. Zij moeten hem natuurlijk nog leveren, en vandaar, dat zij S. gevraagd hadden om hen naar België te rijden. Zij waren van plan S., die eigenaar van den wagen is, onderweg onschadelijk te maken en wel vóór dat zij de grens zouden hebben bereikt, Daarna zouden zij dan in snelle vaart de grens gepasseerd hebben om zich op dezo manier ook van het bedrag mees ter te maken. S. had namelijk 3000 frs. stortingsgeld bij zich en bovendien nog f 180, terwijl de reizigers,, samen f 2. bij zich hadden. Than3 wordt in België ook de „kooper" van den heer S. opgespoord, omdat die er van verdacht wordt, ook in die zaak be trokken te zijn. Vechtpartij. Bij een vechtpartij te Veenendaal, ont staan uit minnennijd, is <le 17-jarige B. R. zoodanig met een mes gestoken, dat men voor zijn leven vreest. De dader V. D. is door de politie aangehouden. Met een mes gestoken. Zondagavond heeft de 23-jarige G. v. <L L. te Hilversum de 20-jarige vrouw K. H. uit de Palmstraat aldaar in de Kerkstraat met een mes in den onderbuik gestoken. De getroffene is naar de R. K. ziekenver pleging vervoerd. Haar toestand was van morgen redelijk. De da-der, die uit minne nijd heeft gehandeld deelde een surveil- leerenden agent kalm mede, wat hij had Bijtijds gered. Zondag waren vijf lieeren le Hoek van Holland aan het roeien, toen ten gevolge van de daar staande deining de boot om sloeg. Allen raakten te water en onder de boot, maar zijn door de bemanning van de daar liggende Reedcrijbooten gered. Ontploffing. Zondagvoormiddag maakte een vrouw te Ierseke, de kachel aan met behulp van petroleum. Toen ze nog wat petroleum wil de bijgieten en het deksel van de kachel nam, ontploften de zich in de kachel ont wikkelde gassen. Ook de inhoud der kan ontplofte. Deze sprong uiteen en over goot de vrouw met den brandenden in houd. Een achter de moeder staand kindje van ongeveer zeventien maanden werd deerlijk verwond aan de beentjes. De vrouw werd vooral aan beenen en onder lijf levensgevaarlijk verwond. Een paar ter hulp Bnellende buren wisten „de vlam men te dooven. De toestand der vrouw is zorgwekkend. Smokkelen. Te Delfzijl zijn Zaterdag binnengebracht een honderdtal bussen Duitsche spriet (sa men pl.m. 1000 liter) ad 94.8 procent, in be slag genomen op het Groninger Wad op een emokkelschip, waarover ook de ketting is gelegd. V; Een tragische vergissing."*1"1*.'!^" In het Diaconessenhuis te Arnhem waren twee personen overleden wier begrafenis Vrijdag zou plaats hebben. De eene over ledene zou te Ede worden begraven en vroeg in den morgen werd het stoffelijk overschot afgehaald. Toen de begrafenis zou plaats hebben, begaf de heer Kramer, die mot de bedie ning was belast, zich naar het lijkenhuis. Hij constateerde dat de nog aanwezige kist niet door hem was afgeleverd en toen men een onderzoek instelde, bleek dat in stede van den overleden man het lijk van een vrouw in de kist lag. De heer Kramer telefoneerde onmiddel lijk naar den Burgemeester en de politie te Ede en vroeg aan den Burgemeester van Arnhem vergunning om tot in den avond te hegraven. Per auto werd het stoffelijk overschot van de vrouw naar Ede gebracht, waar de lijken nog voor dat de begrafenis had plaats gehad, konden worden verwisseld. Laat in den avond had te Arnhem de begrafenis plaats. (N. Arnh. Ort.) Lettenen en È&sissst Louis Couperus, t Louis Couperus is gisteren, te De Steeg everleden tengevolge van een infectie in het gezicht, die bloedvergiftiging ver oorzaakte. De verbranding van het stoffelijk over schot zal vermoedelijk Donderdag op "Westerveld plaats hebben. De letterkundige, die helaas zijn zeer groote en zeer bijzondere talenten niet heeft weten te stellen in den dienst van de Waarheid, is nu plotseling overleden. 'Vijf weken na zijn zestigsten verjaardag, door vrienden en letterlievenden gaarne aangegrepen als aanleiding om Louis Couperus te huldigen en hem ook tast bare uiting le geven van bewonderenden dank, heeft de dood plotseling hem wegge rukt. Een vriendelijk landhuisje had men hem toegedacht, waar hij zou kunnen rusten Gods barmhartigheid moge hem verlee- nen de eeuwige rust Lastd- en Tasiasfessassr Mond- en klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 18 Juli 1923. Aantal ye eb e slagen gemeenten Provinciën: Gelderland Utrecht Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg 1 1 SPOKY KORFBAL. Jaarvergadering Ned. Korfbalbond. Zondag werd in hotel „l'Europe" LEIDEN. Woensdag 7.30—8.30 uur Zitting Rcchtsk. Bureau. Donderdag. Vereen." van Houtbewerkers Meubelmakers, enz. Bondsgebouw' te 8 uur. Donderdag. R. K. D. Vrouwenbond, ver. Pochte bijeenkomst voor de tooi neelelub, te 8.15 uur. ALP HEN AAN DEN RIJN. Donderdag. Repetitie Harmonievereeni. ging Leo XIII, te 7.30 uur. Apotheken <ve lot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon, cags geopend zijn: G. F. Reijst, Steenslraat 35, Tel. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. De apotheek van het Ziekenfonds to{ Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen vcor leden yan dit Fonds. VéEegrafiscSi ®ïee!»fasï»Se!s4 volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 17 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.764.8 Biarritz. Laagste Barometerst.745.7 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 18 Juli, Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, weinig of geen regen, zelfde tem peratuur. 1; Utrecht de jaarlijksche algemeeno verga-f, dering van den Ned. Korfbalbond gehou- den. De voorzitter, de heer N. Broekhui., sen, |j hield een openingsrede, waarin spreker fc nog eens herinnerde aan de lustruravie- j; ring en de diverse kampioenen, huldigde j. onder het uitreiken van kampioenbeker en n diverse medailles. Hierna nam de heer j W. A. Deenen, het woord, die de groote j, verdiensten prees van den bondsvoorzit- ter, die reeds twintig jaren leiding gaf aan €1 den bond wien als blijk van waardeering ]j een gouden horlogeketting werd aangebo-1 den door een aantal bonden en clubs. Kj Het jaarverslag van den secr.-pcnn. fa werd ongewijzigd en onder dankzegging k goedgekeurd evenals de rekening en ver- antwoording en de balans. De begrooting-eindcijfer f 7711 werd P' eveneens in baar geheel aanvaard. P' De bestuursverkiezing had volgend re- sultaat. F Aan de beurt van aftreding waren do hoeren K. J. Hoijboer, S. A. "Wilson, H. Jn W. Vliegen en S. H. Koster. Behalve dezo heeren werd nog gecandi- Ie deerd door den Gelderschen Korfbalbond p c.s., de heer J. F. Groote. ei Do stemming had tot resultaat, dat van de 123 geldige stemmen er 87 worden uit-ré gebracht op den den heer K. J. Heyboer, h< 87 op den heer Koster, 82 op den heerl Wilson, 74 op den heer Vliegen cn 53 op te den heer Groote, De laatste viel dus af. Hierna werd overgegaan tot behande ling der diverse voorstellen. Enkele voor- 7. stellen van E. K. C. A. en Deetos betref-1? fendo het wedstrijdreglement werden in-,ei getrokken. Hierna kwam in behandeling een voorstel van T. E. K. G. Ar om den overgangers voorlaan ruimer promotie-F kansen le geven. Na bestrijding ook «e van de bestuurstafel word het voorstel J verworpen. y Deetos' voorstel tot het spelen van ce.if beslissingswedstrijd bij gelijk doelpunten-1 aantal en öoelgemiddelde in kampioens-§ competities werd aangenomen. Wordt ook geen beslissing verkregen, dan beslist het resultaat van 6 doelworpen door beide partijen na afloop van den laatsten wed strijd. 1«] Door enkele afgevaardigden werd ge-;.oi pleit voor een terugkeer tot de oude geo- 'd grafische competitie-indeelmg. Het B. B.f zegde overweging toe. Indien daartoe vol-1 doende animo blijkt, zal de N. K. B. we- derom gelegenheid geven tot het afleggen F; van proeven voor het alhletick-diploma. WIELRENNEN. - V/edstrijden te Eindhoven. Bij de wielerwedstrijden te FindhovcaF1, beeft onze stadgenoot Hulst.inden kopgel-r wedstrijd voor amateurs over 14 K.M. int drie series; elk van 70 ronden en kla'se-r mentcn een mooie overwinning behaald tfllr zamen met zijn koppelgenoot Vreeswijk, r- Na in dc 3de serie zich eerste geplaatst» te hebben, bracht de finale het koppelw HulstVreeswijk eveneens als winnaar uilr den strijd. Zeker een mooi succes! UIT BE OSSSeEWUfiO ALKEsHADE. Rijden zonder licht. In don nacld van* Zaterdag op Zondag zijn door do Rijks-»- politie een 12-ial personen geverbaliseerd®' wegens het rijden zonder licht. Men zij dus» op zijn hoede. ALPHEN AAN BEN RIJN. Personalia. Geslaagd voor het jJ. houden examen in boekhouden van Veroeniging van Leeraren en van Mercu-I rius J. van Rijs, alhier. u Geslaagd Voor het docloraal-exan:enL^ in do klassieke letteren is te Amsterdam ja. geslaagd de heer K. Sprey, alhier. Ja H1LLEGOM. Brand. In den nacht van Zondag opL Maandag is een schelft best hooi, pl^Ko 20.000 pond, toebehoorende aan de roeenlo, verbrand. Het hoc-i stond op betmo- lerrein der voormaligo ijsbaan. De braiw'ijoj weer was ter plaatse, doch er viel denken aan te blusschen; wel hebben jjc brandweermannen nog een gedeelte uit|®*K& gooid. Do politie en de eerste Wethoudtf|

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2