Kiiiclervoedseï 'Maïzena IP3RT VOETBAL. Do Westelijke eerste klassers. Naar de „N. R.Crt." uit Haarlem ver neemt, hebben de besturen van de drie Haarlemscho eersto klassers zich voor af scheiding uitgesproken. Dy buifeniandsche reis van de R. K. F. De plannon der R. K. F. betreffende de buitenlandse he reis in de eerste helft van Augustus hebben thans vaste vormen aan genomen, zoodat een vast program kon worden samengesteld. Als verzamelpunt voor do deelnemers is aangewezen Olden- zaal, waar Donderdag 2 Aug., Js avonds te 11 uur, de deelnemers zullen samen komen. Over Een (hei ra wordt rechtstreeks naar Praag vertrokken, waar het gezelschap Vrijdagnamiddag te 3 uur zal arriveeren. In Praag zullen eenige uitstapjes worden ondernomen: er zal o.m. een bezoek wor den gebracht aan „Hradchin", de oude vorstenburcht van Praag, vanwaar mou een prachtig uitzicht heeft over de oude Koningsstad. Zaterdagmiddag wordt in Praag de eerste wedstrijd gespeeld tegen do A. F. K. ,Vrrovice", een der sterkste vereenigingen te Praag. Zaterdagavond zal men naar Weenen vertrekken, waar reeds Zondagmiddag een match tegen den Reichsbund „Hermes" zal worden gespeeld. Maandag blijft het gezelschap te Wee nen. Er is dan gelegenheid de stad en de omstreken te bezichtigen. Dinsdagmorgen vertrek naar Münclien, waar een wedstrijd wordt gespeeld tegen de Jugendkraft „Manschaft" op Dinsdag avond. Woensdagavond vertrek naar Holland, waar het gezelschap Donderdag zal arri veeren. Voor deze deelname aan deze reis kan men zich nog wenden tot het secretariaat der R. E. F., Potgieterstraat 3, Utrecht. WATERPOLO. D. J. K. II—L. Z. C. I 0—3. Gisterenavond is de Leidsche Zwemclub er in geslaagd te Amsterdam revanche te nemen op D. J. K. II. Verloor L. Z. G. I daarvan in Leiden met 31; nu werd het winnen met 30. De Leidenaars hebben goed gespeeld; er zat verband in de ploeg. De voorhoede heeft, vooral voor de rust, uitstekend samengespeeld en de achterhoede heeft, naast het verdedigen, aardig aanvallend spel vertoond. Ook de keeper heeft zich goed geweerd en de weinige harde schoten naar behooren behandeld. Bij de D. J. K.-menschen waren in dividueel zeer goede spelers, maar het verband in de ploeg ontbrak en er werd slechts en vaak onoordeelkundig geplaatst Reeds dadelijk toonen de Leidenaars eenig overwicht, wat spoedig uitgedrukt wordt in een doelpunt als de midachter goed vrijmaakt, opbrengt en plaats naar Elsinga, die mooi inschiet. Daarna is het Segaar, die met een goed aangegeven bal opzwemt en No. 2 in het doel plaats. Vlak voor.de rust onderschept v. Leiden op keurige wijze een bal, zwemt op en maakt het 3e doelpunt. Na de rust een zelfde soort spel, maar tot doelpunten komt het niet meer; het samenspel aan L. Z. C. zijde wordt onzui verder door vermoeidheid en er is pech met schieten. Eenmaal denken wij dat de D. J. K. een tegènpunt zal maken als Zeg- ger met den hal opzwemt maar de bal dan langs het doel schiet, waarna een ander D. J. K.'er Goedkoop geen andere kans geeft dan corner slaan. Dze wordt zeer slecht genomen, zoodat het gevaar voor do Leidenaars afgewend was. Nog een paar aanvallen en het speï is afgeloopen. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. L. Z. G. I 4 2 11 11—6 5 H.Z. en P.G. 14 2 11 9—9 5 IJ n 2 1 1 6—7 2 D. J. K. II 4 1 3 58 2 BILJARTEN. De Bengel—De Poel. Gisterenavond heeft de eerste ontmoe ting plaats gehad lusschen deze 5-tallen. Uitslagen: pnt. brt. ti.s. gem. N. N. (De Bengel) 125 37 19 3.37 X. (De Pool) 121 36 17 3.3G Smit 76 44 7 1.74 A. Kulk 125 44 22 2.84 W. C. de W. 110 64 11 1.71 C. J. de Koning 125 64 11 1.95 Anneke© 92 44 11 2.09 B. de Roo 125 44 10 2.84 Jac. Beuk 125 26 28 4.81 W. Karstens 78 25 12 3.12 Totaal ..De Bengel" 528 car.; totaal „De Pool" 574 car., zoodat „De Pool" 46 car. voorsprong heeft. Donderdag a.s., 19 Juli heeft de eindwedstrijd plaats in het Club lokaal van „De Bengel". tSsanclatssa. De hitte. Bij het Bureau van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam, werden gisteren ongeveer 20 gevallen van flauwte gemeld. In een hooiberg is do 50-jarige arbei der J. K. te Lekkerkerk door de hitte be vangen en overleden. Do 65-jarige C. J. uit Princenhage is in ,.de Vugt" onder Teteringen dood ge vonden. Onder liet grasmaaicn is hij ver moedelijk door een zonnesteek getroffen. De ongeveer 20-jarige H. de V. te Middelharnis, die eergisteren bewusteloos naast zijn fiets word gevonden even buiten die gemeente, en bij wicn de dokter consta teerde dat hij door een zonnesteek was getroffen, is aan de gevolgen overleden. De 2:-jarige zoon van P. de Graaf, te Gc-ldermalsen, werd tengevolge van de liftte ongesteld en is enkele oogenblikken daarna overleden. Een 55-jarige werklooze metselaar, die bij een landbouwer te 's-Graveland in dienst was gegaan, is tijdens het hooien door de hitte bezweken. Te Rijperkerk is tengevolge van een zonnesteek overleden, de 24-jarige arbeider J. van der Wal, aldaar. De 26-jarige J. Smits te Lutjewinkel is tengevolge van de warmte overleden. To Bijssen werd een vrouw in het hooiland door een zonnesteek getroffen. Zij overleed spoedig daarna. Van de personen, die gisteren te Rot terdam, door den Geneeskundigen Dienst vervoerd werden, moesten er verschillende in het ziekenhuis worden opgenomen. Zoo de 60-jarige broodbezorger A. ten H.. uit de Schiestvaat. De man zakte in den Hang door de warmte ineen. Hij werd naar hot ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Daar overleed hij kort na aan komst. Te Emm^y Compascuum is de vrouw van den arbeider D. na het wellicht te snel gebruik van -een glas water ineengezakt en overleden. Heden werd de landbouwer A. Vos te Oss in het hooiland door een zonnesteek getroffen. De inmiddels ontboden genees heer kon slechts den dood constateeren. Te Zaandam is Donderdag de melk boer K. uit Oostzaan door de hitte bevan gen en dood van zijn wagen gevallen. Men meldt uit Brielle: Gisterenmiddag bleef de landarbeider van Cittcren, oud 42 jaar, gehuwd en va der van verscheidene kinderen plotseling dood op een hooiveld onder Tinto. Een reeds bejaarde veldarbeider v. d. Hoek genaamd te Kespolders, bezweek tengevolge der ontzettende warmte. Te Groningen is de bejaarde weduwe H. aan de warmte bezweken. De arbeider G. J. Vceninga, te Bei- len is gisteren aan de hitte bezweken. Te Hasselte -is de arbeider K. L aan de hitte overleden. B;j en in aanbouw zijnd buis is te Roosendaal een metselaar van een steiger gevallen als gevolg van de hitte. Bewuste loos en met een kleine wonde aan het hoofd werd. hij opgenomen. Onder Wouw viel Woensdag een da me bewusteloos von haar fiets, toen ze op weg was naar Roosendaal. Bii een boeren-» familie in huis gedragen, gelukte het daar weer haar bij to brengen. Het negenjarig zoontje van den heer Schaepman te Hattem werd gisterenmor gen in Zwolle zoo door de hitte bevangen, waarschijnlijk zonnesteek, dat hij op straat is bezweken. Woensdagavond is een vrouw van on geveer 50 jaar op de Mauritskade te Am sterdam, door de warmte bevangen. Zij werd naar het Onze lieve Vrouwengast huis vervoerd, waar zij hij aankomst reeds bleek to zijn overleden. Op den N. Z. Voorburgwal werd een man door de hitte bevangen. Hij is in zorgwekkend en toestand naar hét Binnen gasthuis overgebracht. De 59-jarig© juffrouw J. van R. te Rotterdam is tengevolge van de hitte in eengezakt en moest per auto naar haai woning worden gebracht. De 54-jarig3 B. P. is in de v. d. Tak- straat te Rotterdam door de hitte bevan gen; hij werd per auto naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd en al daar opgenomen. Te Maastricht is in do Boschstraat een fabrieksarbeider door de hitte bezwe ken. Een paar dagen geleden kreeg de heer L. B. de V. aldaar, aan de Boschpoort, in een café een flauwte, waarschijnlijk door de hitte en stierf eenige oogenblikken daarna. Telkens hoort men van fabrieks arbeiders, die tijdens de werkuren op de fabrieken, waar een formidable hitte heerscht, onwel worden en maar heel lang zaam weer bijkomen. Te Hilversum is de spoorwegarbeider J. A. V. E., door de warmte bewusteloos geraakt. Hij is in de R. K. Ziekenverple ging overleden. Te Blijham is de landarbeider G. Beer, gisteren tengevolge van de hitte bij het gvasmaaien bezweken. Een verpleegde van het St.. Liduina- Gesticht te Schiedam, is op straat door de warmte bevangen, en na eenige uren overleden. De landbouwer J. Vos, te Oss, is tij dens het grasmaaien door de hite bevangen en dood gebleven. De 47-jarige hooier Van der Meulen te Nieuwebrug is door de hitte overleden. Men meldt uit Goes: Dinsdagavond zijn van den goederen trein van half negen drie wagens uit de rails geloopen, die ten gevolge van de warmte waren uitgezet. Er is eenige ma- terieele schade; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een nieuwe arbeidsregeling te Utrecht. Aan „De Groote Kuil" te Utrecht, waar een sportterrein gemaakt wordt, heeft V/oensdagmiddag een hondertal arbeiders het werk verlaten, daar zij door de groote hitte niet verder konden werken. Vervol gens zijn zij naar het stadhuis getrokken, waar de leider van den modernen bouw vakarbeidersbond, de heer Van Veen een onderhoud had met de wethouders De Waal Malefyt en Van Dijk, die mededeel den dat zij een regeling hebben voorbereid nl. genoemde arbeiders te doon werken van 's morgens vijf tot elf uur. De uren die dan niet gewerkt zouden worden, zul len zij uitbetaald krijgen volgens de werk- loozenuitkeering. Met de vakcentralen 'zullen de wethou ders morgen deze regeling bespreken. 't Betreft hier arbeiders, die zg. zijn uit getrokken uit de werkloozenkas nop dat werk zijn te werk gesteld bij wijze van werkverschaffing. Uit allerlei beroepen zijn zij voortgekomen, doch grondwerkers zijn zij niet. Zij ontvangen een loon van 45 cent per uur. Op iederen tien man is 'n echte grondwerker aangenomen die 75 cent per uur verdient. moet aan hooge eischen vol doen. Het moet zuiver, licht verteerbaar en toch voedzaam zijn. Deze drie eigenschappen zijn op gelukkige wijze ver- eenigd in Konig's Maizena. Let op de sluitzegels als bewijs van echtheid. Het ijsverbruik. De ijsfabrieken te IJmuiden, welke zeer getroffen werden door den treurigen toe stand van het visschersbedrijf hebben nu door de warmte een reuzendebiet gekre gen. Alle fabrieken werken volle kracht om aan de aanvragen te kunnen voldoen. Onze berichtgever te IJmuiden zag zelfs meubeltransportwagens uit het Gooi naar IJmuiden komen, om ijs te laden; dag en nacht dreunen de wegen van de motor- transportwagens, die het ijs naar alle mo gelijke plaatsen in den omtrek vervoeren. „Msb." Een welkome v'erfrissching Toen gistermiddag de zon haar volste kracht boven Den Haag ontwikkelde, heeft men op het hoofdbureau van politie ge dacht aan de verkeersagenten, die in de hooge temperatuur hun zeer inspannend werk verrichtten. Een motor-wielrijder der politie reed met een met ijs en limo nade volgeladen zijspanwagen alle posten af. Terwijl hij dan den dienst even over nam, had de verkeersagent gelegenheid zich aan de rijdende kiosk te laven. Dat deze opfrissching op prijs werd gesteld, ligt voor de hand. Verdronken. In de gemeente Heerde is bij het baden in de IJsel verdronken de 21-jarigen land- bouwerskneebt A. Wonink, uit "Wapenveld. Woensdag is bij het zwemmen de 24- jarïge V., te Nijmegen in een kanaalput van het Maas en Waalkanaal verdronken. Gisterenmiddag is in de zweminrich ting aan den Vossegatschen dijk to Utrecht het lijk gevonden van een jongeman, ge naamd Busson en wonende in de Bekker- straat aldaar. Vermoedelijk is de onge lukkige eergisterenavond of gisterochtend bij het zwemmen verdronken. Woensdagavond is de 17-jarige R. S. bij het baden in de Roer nabij Schöndeln, verdronken. Te Hillegom is de timmerman W. A. in. een sloot verdronken. Ongelukken. Te Spijkenisse is bij de familie van den motorschipper J. Vermeer, die uit Frank rijk een lading soda zou vervoeren naar Rotterdam, bericht ontvangen dat door 't springen van een staaldraad een 3-jarig dochtertje, dat over het dek liep, zoodanig tegen haar hals werd getroffen, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Den schipper zelf werd eenige jaren ge leden bij een dergelijk ongeluk een been af gekneld. 't Vijfjarig zoontje van een familie te Weesperkarspel, was met kersen naar bui ten gestuurd, terwijl de moeder binnen een ander Hnd hielp. Buiten stond een pot thee voor ongeveer twintig personen, die tijdelijk aan de waterleiding werkzaam zijn. 't Kereltje zette zich op het deksel. Dit kantelde en de jongen kwam in. de gloeiende thee terecht. Wel schreeuwde hij hevig, maar omdat zoo iets meer voorkwam werd er niet direct^ aandacht aan geschon ken. Deerlijk verbrand werd bet kind ein delijk opgenomen. Na hevige pijnen be zweek de arme jongen. Dcotlelijk ongeval te Rotterdam. Bij het vastzetten van een zonnescherm is gistermiddag de 71-jarige P. L., wonen- do Boomgaardstraat, uit een raam van de tweede verdieping gevallen. Zo werd met een schedelbreuk opgenomen en per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis vervoerd. Daar bleek de onge lukkige bij aankomst reeds overleden. Hevige brand te Gouda. Een hevige brand ontstond gistermid dag in de autcgarage van B. Toln. aan de den Wilhelminastraat te Gouda. Het vuur tastte zóó snel om zich heen, dat in korten tijd de autogarag© en de boven woning. bewoond door Brandt, drie hui zen aan de Jan Kottensteeg, geheel, de slachtplaats en woning van J. de Jong en de woning van den winkelier Hooger- waard gedeeltelijk, uitbrandden. Vier ge zinnen zijn dakloos. Eenige waren niet verzekerd. Botsing tusschcn auto-bussen. Doordat de boomen langs den weg het uitzicht bemoeilijkten, dreigde to Poor- tugaal een auto-bus op een andere te loo- pen. Om de botsing te voorkomen week de laatste zoo ver uit dat zij aan de hel ling van den dijk kwam en kantelde. Van de inzittenden, 2 dames, 2 "heeren en 4 kinderen, geraakte alleen de chauffeur deerlijk bekneld, zoodat voor hem genees kundige hulp te Poortugaal moest worden ingeroepen. Dc anderen kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. De pas sagiers werden per as naar Rotterdam ver voord. Do auto bleef aan don dijk liggen Een wagen met eieren omvergereden. Gisteren werd op de markt te Barneveld een met eieren beladen dogcar van een landbouwer door een ander voertuig on derstboven gereden. Van do 3000 eitjes bleven er slechts enkele heel. In dikke golven stroomde do heerlijke struif over de straatsteenen. Auto-ongeval. Te Scliermerborn geraakte Baron Taets van Amerongen bij een brug, door bet te kort nemen, van een draai, met zijn auto te water. Do bestuurder was spoedig op het droge, doch zijn echtgenoot©, een doch ter van den oud-burgemeester van Rhee- nen alhier, kon eerst uit haar benarden toe stand bevrijd worden, nadat een paar ar beiders, die zich te water hadden begeven den kop van den auto hadden verbrijzeld. Do wagen bekwam groote schade. Fietsendief gearresteerd. In den laat,sten tijd zijn te Amsterdam de fietsendiefstallen op onrustbare wijze toegenomen. De statistiek der politie geeft aan, dat sinds Januari tot Juli in totaal meer dan acht honderd rijwielen werden gestolen, dat is 4 h 5 per dag. De Centrale Recherche heeft reeds eenige keeren suc ces gehad, en gestolen rijwielen in beslag weten te nemen. Gisteren werd door den inspecteur van Slobbe en door de rechercheurs Prinsen en Brand in verband met gerezen vermoe dens een inval gedaan bij een rijwielhan delaar en reparateur, wonende aan den Voorhaven te Klam. De vondst overtrof de verwachtingen. In het geheel werden elf gestolen rijwielen in beslag genomen, benevens twee handlrarvrachten met on derdeden. Bij het verhoor verklaarde de rijwielhandelaar deze rijwielen voor het grootste gedeelte in de hoofdstad gestolen te hebben. Hij werd gevankelijk naar het hoofdbureau van politie alhier overge bracht. Het gerucht van den inval was als een loopend vuurtje door Edam gegaan. Td. De Rotterdamsche autobandieten. Nog twee vrouwen gearresteerd. Blijkbaar is bet onderzoek te Amster dam in zake de berooving te Rotterdam nog niet afgeloopen. Woensdag hebben eenige Rotterdamsche rechercheurs inge- zelschap van eenige manschappen der Cen trale Recherche te Amsterdam, huiszoe kingen gedaan ten huize van den moeder van den reeds gearresteerden glazenwas- scher J. Het resultaat was, dat zij gearreesteerd werd. Daarna werd huiszoeking gedaan in een zaak van toiletartikelen daar ter ste de die gedreven wordt door de zuster van den chauffeur, die mede debet was aan den brutalen roof. Drieduizend gulden werden hier terug gevonden. Zij verklaarde die in bewaring te hebben gekregen van baar broer. Ook deze vrouw is gearresteerd. Het tweetal is cp transport gesteld naar Rotterdam. UIT ©E U&tGEMHG ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De raad der gemeente vergadert Donderdag, 19 Juli 1923, des na middags te 2 uur. Agenda 1. Onderzoek van de geloofsbrieven voor de nieuwgekozen raadsleden. 2. Voorstel van B. en W. tot het opma ken van een aanbeveling voor de benoe ming van Zetters. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan nieuwe straten. 4. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een subsidie over 1923 aan de Ver- eoniging tot bestrijding van Tuberculose. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een subsidie van f 1000 aan de Huldigingscommissie en bet voteeren van een bedrag ad f 500 voor versiering (illu minatie) van het huis der gemeente bij ge legenheid van de plaatselijke feestviering ter herdenking van het 25-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin. 6. Adres van het feestcomité te Zwam- mei'dam om een geldelijke bijdrage voor de schoolkinderen uit deze gemeente, die aan het Zwammerdamsche schoolkinder- feest zullen deelnemen, met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot de uitbreiding van de openbare school voor L. en M. U.. L. O. aan den Oudshoorn seheweg en tot het verleenen van do daar voor noodige credieten. 8. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van set Hoofd der openbare school voor L. en M. U. L. O. aan den Oudshoornscheweg en ander onderwijzend personeel om eene belooning voor het geven van onderwijs buiten den gewonen schooltijd, krachtens de wet van 5 Mei 1923, staatsblad no. 190. 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Concordia straat aan dc bouwvereeniging „Volksbelang" alhier. 10. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot den aanleg van een plantsoen en tot straataanleg in de omgeving van het station on tot het verleenen van de daar voor noodige credieten. 11. Voorstel van B. en W. om aan de firma Lemkes en Zonen alhier, onder hands op te dragen den aanleg van een gazon in het Burgemeester Visserpark. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algeraeene Politieverordening. 13. Voorstel van B. on W. tot wijziging van art. 50 van hot reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van dc gemeentebegrootingen voor 1922 en 1923. MO NS. PACELLI. Den Pauselijkcn nuntius te Berlijn wordt het plan toegeschreven, een compromis tusschcn Frankrijk en Duitschland tot stand te brengen, waardoor het Ruhr-con flict zal worden „verzacht". Concert. Concert te geven door de R.-K. Gem. Zangvereen. „Oefening baart Kunst", op Donderdag 19 Juli, muziektent Burgem. Visser-park, 8.15 uur, n m Programma: 1. Zomermorgen. 2. Salvo Regina. 3. De Spijskaart. 4. Avondzang. 5. Bruiloftsmarsch. 6. Serenade van cen landsknecht. 7. Koninginnelied. Weensche kinderen. Vanwege het R.- K. Huisvestingscomité kwamen gisteren avond weder enkele "YVeensclie kinderen aan. Ongeluk. Gisteravond kwam P. L. te vallen, doordat de bagagedrager van het rijwiel, wat hij bereed, in de spaken van het voorwiel schoot. Hij bezeerde zich vrij ernstig aan het hoofd, werd bewuste loos opgenomen en onder dokters behan deling gesteld. HILLEGOM, Verdronken. Woensdag is de gehuwde timmergezel Asper, wonende aan de Kracht straat alhier in een der vaarslootcn bij het zwemmen verdronken. De ongelukkige laat een vrouw en twee nog jeugdige kin deren na. Nog gered. Gisteren viel het 5-jarig zoontje van den heer Van Heerde aan de Wilhelminalaan in de breede vaarsloob achter het huis. De vader zag een oogen- blik later een handje boven het water uit- stewen en redde zijn kind van enn wissen dood. WASSENAAR Op hol. Woensdag sloeg "t paard, ve spannen voor een rijtuigje aan den Deijl op hol. De inzittenden waren even uiige stapt om zich in het gras langs den w wat te verpoozen en hadden het paa ontdaan van het hoofdstel. Het beest, <1 ondanks gedane pogingen daartoe. niet meer te houden was, rende den Deiil in de richting van het dorp. Hier kwam wagen in botsing met een jalouzie den winkel van Mej. S. en met den win kcldcur van den lieer Van der Klcij kwam tenslotte tot stilstand toen het gen een boom aanslicp. Een der bocmcn bleek gebroken en het paard had een vleesehwond aan een der pooten bekomen Twee kinderen, die in het voertuig zaten konden tijdens den rit worden gered. Storing. De electrische stroomlevenn zal van Zaterdagnacht half 1 tob Zondag morgen half zes onderbroken zijn. NOORDWIJKERKOUT. r OranjeWVereeniging. In liet „Het Wapen van Noordwijkerkoul" gaderde, onder voorzitterschap van den edelachtb heer Eurgemeester, de Oranje Vereeniging. De vergadering was slechts matig bezocht, waarover de voorzitter zijn openingswoord zijn spijt te kennen gaf. Öpr. wilde echter do schuld van deze minder goede opkomst niet wijten aan mindere sympathie welke de leden koes teren voor de werkzaamheden der Ver eeniging, maar aan de warme weersg sleldheid, dat niet tot vergaderen uitl. in een afgesloten lokaal. Spr. hoopte dai ook, dat de aanwezigen zullen medew ken tot het vlug afwerken der agenda stelt aan de orde punt 1: rekening verantwoording van den penningmeester. Door den heer L. van Hensbergcn we nu als zoodanig een uitgebreid financieel verslag over het afgeloopen aaar uit bracht, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 1987.13 en de uitga1» f 1849.63, zoodat er een batig saldo f 137.50 valt te boeken. Op deze meded ling volgde een luid applaus. Nadat, zuil door deir voorzitter was voorgesteld, w< de penningmeester onder dankzeggi voor zijn accuraat beheer, gedéchargec Aisnu kwam aan de orde punt 2: Ee spreking feestviering ter gelegenheid v het 25-jarig jubileum van II. M. de I ningin. Door den voorzitter werd me gedeeld, dat bij het bestuur het voor men bestaat, om aan de schco'kïnde1 een extra-feestje te geven en dit dan dag voo?? dc c-igcnlijke feestviering bevolking te doen, dus op Woensdag September a.s. In verband hiermede getracht worden de inkomsten der ver niging wat grootor te doen zijn en door het aanwinneii van meer leden. Voo dit doel zal een commissie uit het bestu huisbezoek doen Lij de nict-leden der V eeniging. Ook word t nog besproken den, eigenlijken feestdag, welke gevierd worden Donderdag 13 September, luister rijker te doen zijn dan andere jaren, z dat alles cen mooi en glansrijk feest looft te worden, De uitvoering van feest werd verder aan het bestuur ov gelaten, Hierna sluiting onder dankz ging voor de betoonde belangs'rilin; Huldeblijk H. de Kcainyin. In achterzaal van het café van N. van

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4