mT OE oanEViiga van 3 groote tijdelijke tentoonstellingen in het gebouw, resp. op ongeveer half Maart, half April en "begin Mei. Deze tij delijke tentoonstellingen zullen gelegen heid b'eden voor het exposeeren van bol gewassen en artikelen uit Aalsmeer en Boskoop. Daarnaast zal getracht worden 3 a 4 andere tijdelijke tentoonstellingen te organiseeren, waarvan, de openingsdata vallen tusschen de eerstgenoemde tijde lijke tentoonstellingen. Van deze exposi ties zal men trachten te maken tentoon stellingen telkens van een speciaal artikel als bindwerk. Orchideeën, Azalea's enz. Tot bouwkundig architect van de ten toonstelling wordt benoemd de heer II. Korringa, architect te Heemstede, zulks in de plaats van den heer G. F. la Croix, die wegens voortdurende ongesteldheid ver- Socht had, van de hem gegeven, opdracht ontslagen te worden. Voorts wordt besloten dat de tentoon stelling zal heeten: Internationale Voor- jaars Bloemententoonstelling Haarlem 1925 en tevens dat in het buitenland deze tentoonstelling zal worden genoemd: In ternationaal Springflower Show Haarlem 1925: Exposition internationale d'Horti- culture Haarlem 1925; Internationale Frühlinrrs Blumenausstelltmg Haarlem 1925 Eindelijk wordt een finaneieelo commis sie benoemd voor deze tentoonstelling, wel ke t-otv.taa.lc zal hebben het hoofdbestuur van advies to dienen bij den fina.neieelen opzet dezer zaak. De samenstelling dezer commissie zal nader worden medegedeeld isagezondesi Stukken puiten verantwoordelijkheid der Reductie) Oproep. Do Kon. Ned. Vereeniging ,.Ons Leger" heeft het voornemen, ter gelegenheid van het a.s. He goer ings jubileum van -H. M. de Koningin, aan, in behoeftige omstandig heden verkeerende, Ridders in de Mili taire Willemsorde eene geldelijke onder steuning uit te reiken. Waar het hier eeni- ge mannen geldt, die zich in het belang van het Vaderland op buitengewone wij ze hebben onderscheiden en thans vrijwel onverzorgd een moeilijk bestaan leiden, doet „Ons LegcT" langs dezen weg een beroep op allen, die dit plan wenschen te steunen. Mochten vele landgenooten hiertoe bereid gevonden wGrdenl Bij ondergeteekende zal elke gift met grooten dank in ontvangst worden geno men. J. VAN DE WAL Secretaris Kon. Ned. Ver. „Ons Leger", Korte "Wijnstraat 8, Rotterdam. SPORT VOETBAL. Haagsch XIGothenburg XI O4. GOTHENBURG, 13 Juli. (V.D.). Gisteren heeft het Haagsche elftal in de finale te gen Gothenburg niet veel succes gehad. De Zweden wonnen met 40. LUOHTW&flftT De vliegwedstrijden te Gothenburg. STOCKHOLM, 13 Juli. (V.D.). Aan de vliegwedstrijden te Gothenburg zullen in totaal 36 civiele en militaire piloten deel nemen. De luchtvaarttentoonstelling zal 60 geheel complete vliegtuigen omvatten. Waarschijnlijk zal de Nederlandsche vlieg tuigenfabrikant Eokker een vliegdemon- stratie geven. Zoowel de Britsche minis ter van luchtvaart sir Samuel Hoare, als de inspect*; van het vliegwezen worden ter gelegenheid van deze tentoonstelling verwacht. fcQflPEEfilE-BiEUWg LEIDEN. Geslaagd voor het: Candidaats-examen Wis- en Natuur kunde La A. de heeren L. J. Alsbach, (Rotterdam) en S. Goudsmit (Den Haag). Candidaats-examen Klassieke Letteren de heeren J. Weijers (Erummen, Gld.), H Stotijn (Den Haag). Doctoraal examen Scheikunde de hee- reoi J. van der Lee (Koudekerk, Z.-H.), E. H. Reerink (Goor, 0.), mej. J. Tna. v. Konijnenburg, Apeldoorn en de heer T. A. A. v. d. Beek (Voorburg). Hoewel de heer v. d. Beek het tweede gedeelte van dit examen niet heeft afge legd tengevolge van een ongeval, hem met zijn motorfiets overkomen, waardoor hij vrij ernstige verwondingen heeft op- geloopen, meende de faculteit niettemin hem als doctorandus in de scheikunde te moeten toelaten, uit de overweging van de zeer verdienstelijke wijze, waarop hij het eerste gedeelte van dit examen had afge legd. Prof. dr. F. A. H. Schreinemakers is hem toen het diploma in het St. Elisa- bethgesticht, waar hij verpleegd wordt, komen ter hand stellen. Overgangs-examen, krachtens art. 135 wet H. O. mej. M. G. Diepenhorst, (Rot terdam), de heer J. A. Verdoorn (Velp„ Geld.). Heden werden bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde (Stc-rrekunde) de heer Pieter Kremer, geb. en wonen de te Haarlem, en tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte (Geschiedenis) mej. Wil- kanina Gatharina van Huff el, geboren te Amsterdam, wonende te Londen. Eerstgenoemde promoveerde op proef schrift, getiteld „Discussie van Microme terwaarnemingen, van de Satellieten van 'Jupiter. Gedaan te Washington in de jal ren 10031906" Laatstgemelde verkreeg den doctcraien graad op proefschrift, ge titeld „Willem Bentinck van Rhoon, zijn persoonlijkheid en leven, 1725—1717. KATWIJK. De warmte. De 45-jarige werkman Maarten van der Plas is tijdens zijn werk, hij was aan het maaien, tengevolge der hevige warmte, bezweken. KATWIJK AAN DEN RIJN. De warmte. Tengevolge der hevige warmte geraakte het 10-jarig zoontje van Masmeijer in bewusteloozen toestand. Dr. Hueting verleende geneeskundigen bij stand. Na eeuigen tijd was hij wel in goeden toestand. x KATWIJK AAN ZEE. Aan het strand. Het kan voor een badplaats ook to warm zijn. Opvallend is het dat het getal bezoekers aan het strand in de avonduren veel groot-er is dan op den dag. In heb felle van de zon is er aan het strand ook niet veel bekoorlijks. Te aangenamer daarentegen is het in den avonduren. Dan komen de bezoekers af zetten, per tram, fiets, motorrijwiel of auto. Dan kan de tram, dio met extra wagens rijdt, de liefhebbers bijna niet- ver voeren. NOORDWIJK, Een verbetering. Binnenkort zal wor den overgegaan tot een aanzienlijke uit breiding van de riooltank, gelegen aan de losplaats achter de gasfabriek en bestemd tot reiniging van bet van Noord wijk aan Zee afkomende rioolwater. Autobus. Naar wij vernemen zal bin nenkort door een paar Leidsche onder nemers een autobusdienst worden, geopend vanaf Noord wijk aan Zee naar Leiden via Warmond en Voorhout. Keuringsdienst. Door den keurings dienst van waren iri het district Leiden zijn in onze gemeente in het eerste half iaar 1923 onderzocht 2001 monsters levens middelen, waarvan er 23 werden afgekeurd Afgekeurd werden onder meer monsters huïshoudjam, 5 monsters gedroogde vruch ten en 4 monsters erwten en boonen. Werklcozen. Ofschoon wij nu in het hartje zijn van den zomer zijn er in onze gemeente nog steeds een 30-tal werkloozen hoofdzakelijk visschers; 9 hiervan worden door de gemeente te werk gesteld bij het uitdiepen van de Dinsdagsche Wetering met een baggermolen. De warmte. Gistermiddag is tijdens het melken G. V. door de warmte be vangen. Hij werd ongeveer te 5 uur ge vonden half liggend in de sloot, waarheen hij gekropen was in zijn benauwdheid. Door de ijverige zorgen van eenige voor bijgangers werd hij op het droge gelegd; spoedig waren een tweetal doktoren aan wezig, waarna hij in bewusteloozen toe stand naar huis werd getransporteerd. Hedenmorgen was zijn toestand bevredi gend. OEGSTGEESÏ. Endesecst. De vrouwelijke patiënten van Endegeest maakten gisterenmiddag per extra tram een uitstapje naar Noord- wijk aan Zee. OUD-ADE. Warmte. In ons kleine dorpje heeft de hitte ook een slachtoffer geëischt. De arbeider L. Witteman werd in het hooi land door een zonnesteek getroffen. Na ettelijk uren is de brave huisvader van zijn dierbare echtgenoote en groot getal kinderen op zoo'n droevige wijze wegge nomen. Moge bet een waarschuwing zijn voor ons allen om, als men zich niet wel gevoeld, in do schaduw zijn rust te nemen. VOORHOUT. Hooibroei. Vanmorgen was men met alle man aan het werk bij den land bouwer H. 0. aan de Nagelbrug, met het uitgooien van den hooiberg, waarvoor men bang was, dat er door hooibroei, brand gevaar zou komen. Een warm werkje bij deze hitte, doch voorzeker een wijze maat regel, om erger te voorkomen. VOORSCHOTEN. Autodrenst Heden rijdt, door onze gemeente ieder uur een nieuw vervoermid del voor reizigers van af Den Haag naar Leiden en in omgekeerde richting. Een antodiensfc is namelijk ingesteld voor de gemeenten Den HaagVoorburgLeid- sehendamVeurVoorschoten en Leiden, zoodat men thans per tram en per auto de omliggende gemeenten kan bezoeken. Ongeluk. Gisterenmiddag is nabij „Allemansgeest" dc heer B. alhier van zijn motorrijwiel gevallen. Met een beenfrae- tunr is hij ter verpleging naar Leiden overgebracht. WARMOND. Een gondelvasrf. In een slecht be zochte vergadering, (was daarvan warmte de schuld?) is besloten tot het houden van een Gondelvaart, tijdens de Xaagweek en wel op Vrijdag 27 Juli. Na dere bijzonderheden volgen. WOUBRUGGE. „Het Groene Kruis". Na verschil lende pogingen, door bet bestuur van ..Het Groene Kruis" gedaan, om een geschikt terrein te verkrijgen voor het steenen ma gazijn, hetwelk een sieraad voor ons dorp zal worden, is het thans gelukt een ter rein te koopen langs den oever van de Woud watering, in bet midden van ons dorp. Met het oog op vervoer van zware verplegingsartikelen, ledikanten, liglen- ten enz., heeft dit terrein veel voor. Hooibroei. - De vrees dat het een re gen-periode zou blijven, heeft vermoede lijk vele landbouwers genoopt het hooi bijtijds in den berg te rijden, doch nu komen do moeilijkheden door het broeien, dat bij enkele zoo sterk is, dat het hooi omgezet moet worden, WOERDEN. „Pro Pair ia". De oranje-vereen: ging „Pro Patria", alhier, viert dit jaar haar 10-jarig bestaan. Te-" gelegenheid van de hier te houden jubileumfeesten hoopt deze f Vereeniging dit eens extra te gedenken, i Zooals reeds eerder gemeld zal zij dan c/en tweetal openluchtspelen opvoeren. Men is reeds druk bezig met de repeti ties. Haar leider, de heer A. Blonk, heeft een ernstige operatie ondergaan, doch is weer in zooverre hersteld, dat hij weer geregeld de repetitiën en vergaderingen kan bijwonen. Ja, zoo zeide bij ons, de mannen van „Pro Patria." zullen weer eens oprecht feestvieren. Twee uur, nadat ik uit het Ziekenhuis ontslagen was,- woonde ik reeds een vergadering voor Koninginnedag bij. Zulke echte Oranje mannen moesten we in "Woerden meer hebben, besloot hij. De warmte. Tengevolge van de warmte werden deze week een tweetal personen onder het werk bewusteloos. Nabij Grovenbrug kon men in een sloot groote karpers met do hand vangen. Vermoedelijk konden deze beesten met dit warme weer het in die onreine slooten niet meer uithouden. GngevaL De werkman v. G., werk zaam in een hooiland op Kromwijl, viel van een volgeladen hooiwagen en werd met een gekneusd been opgenomen en naar huis vervoerd, waar geneeskundige hulp werd verleend. Woensdagavond geraakte nabij de Blokhuisbrug een motorfiets met zijspan te water. De inzittenden kwamen roet den schrik vrij. De motor was licht bescha digd. Na een oponthoud van enkele uren kon men de reis weer vervolgen. „Herwonnen Levenskracht". Do ge houden Zonnc-tjcsdag voor de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" heeft opge bracht f122.05. Het bestuur brengt har- teb'jkc-n dank aan do jongedames voon hun medewerking aan dit liefdewerk. Den milden gevers zij ook hartelijk dank ge bracht. HGo&rcsi. Donderdagmiddag moes ten verschillende landbouwers alhier hun hooibergen leeg maken, daar bet hooi be gon te broeien en gevaar voor brand op leverde. Uitvoering. Do Chr. Gem. Zangver „Oefening en Stichting" geeft a.s. Woens dag- en Donderdag een openlucht-uitvoe ring in den tuin van hotel „Concordia". De beide ondorafdeelingen, meisjeskoor en kinderkoor, zullen dan ook optreden. Onder de verschillende nummers welke zul Ion worden uitgevoerd, zijn ook o.a. die waarmede men op het laatstgehouden con cours te Leiden resp. in de afd. superieur en 3de afdeeling, een 2den en lsten prijs behaalde. H. B. S. Uitslag overgangsexamens H. B. S. met 5-jarigen cursus te Woer den 12 Juli. Bevorderd van 1ste naar de 2de klasse: G. Boer, G. v. d. Valk Bouman, G. W. Gorbijn "Willenswaard, P. van Dam, A. Th. Deurhof, F. van Mazijk, T. van Oos- terom, G. van de Rest, W, L. Cats, G. de Bie, A. Bras, L. P. van Dam, G. B. Driel, D. Groen eveld, H. M. Heesen, J. Heusdens, J. v. Kooten, H. Korver, A. de Leeuw, J. de Leeuw, H. L. v. d. Noorda. Niet bevorderd 6. Van de 2do naar de 3de klasse: A. d. Bergbe, F. G. Bei Jen, B. A. W. Beijer, G. de Goederen, J. H. v. d. Grient, J. H. A. Hoog, H. Jenné, D. Lekkerkerker, H. C. Op 't Land, J. M. Pfauth, M. J. Riedê, J. Rijlaarsdam. J. L. van Vegten, J. Bol. j J. C. Buysert, H. A. A. Fokker, J. van Frankenbuizen, A. H. Germeraad, J. J. Groeneveld, H. P. Keukens.. L. J. v. d Maas, W. M. C. Nooder, H. M. E. v. d. Noorda. J. OkVerse, Chr. v. Trotscnburg, E. J. E. Zieren. Niet bevorderd 2. Van de 3e naar do 4-e klasse: G. J. F. Beijer, H. Brunt, M. J. S. v. d. Grient, A. M. v. d. Miert, A. van Miert, R. W. Snap per, H. Vis, J. de Wolff, M. G. Brouwer, W. E. v. Genderen, Z. J. Keukens, N. W. C. J. Nooder, M. P. v. d. Rest, W. v d Rest, A. A. Smoren burg, G. J. v. Stam, G. G. Verkaik, A. M. Vis. Herexamen 2. Niet bevorderd 5. Van de 4e naar do 5e klasse: J. G. Bloos G. J. van Doorn, H. Fahrenhorst, G. de Goederen. J. W. Gunst, A. Keck, A. J. Kok, L. Korver, C. de Lange, G. A. do Leeuw, H. Meijer, A. S. E. G. Hinkema, J. H. de Nier, J. H. J. Nieuwenbuizen, A C. Pfauth, J. A. de Vos. Niet bevorderd 2. ZEGWAARD. Hooibroei. De aandacht van de land bouwers wordt gevestigd op de vanwege het Gemeentebestuur aangeplakte publi catie betreffende de maatregelen van voor zorg, welke naar het oordeel van deskun digen, op ervaring gegrond, kunnen ge nomen worden legen brandgevaar door hooibroei. Tevens wordt daarbij gewezen op den inhoud van art. 158 van het Wet boek van Strafrecht, waarbij o.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten. ZOETER WOUDE. De warmte. De 33-jarige boeren arbeider W. v. d. P. alhier is ten gevolge der zonnewarmte plotseling overleden; juist toen hij zich aan tafel begaf om te eten. fêcnd- en Klauwzeer. Het mond- en Klauwzeer onrler het vee van de land bouwers P. Spijker en A. van der Spek to GeHerswoude is geweken. Thans zijn er nog slechts 2 gevallen. Brand. Bij O. in de NoordbuuTt al hier ontstond een schoorstenbrand, dio gelukkig nog Ijjdig ontdekt werd en met enkele emmers water kon worden ge- bluscht. dienstbode, Oegs'tgecslcrlaan 39 Mej. M. Oppelaar, dienstbode, Brecslraal 73 Mej. j E. A. G. Ouwerk'crlc, Groenoordstraait 8 Mej. F Oudega, dienstbode, Rijnsburgerweg 42 J G. Crabbendam en gezin, etser, Tui pen ei raat 17 P. Rijn&burger, magazijnbediende Haarlemmerstraat 289 Mej. C. J. Sehleijer, kantoorbediende, Hoogowoord 159 Mej. M. "Wiegsholt, dienstbode, Noordeindepiein 6a Mej. E Wüsleveld, dienstbode, Rijneburgerweg 17 W. F. Zieck en gezin, civ. ingenieur, K. Mare 18a Mej. E Kühling, dienstbode, Hooigracht 47a J C. Johanknegt en gcziD, Flantsoen 29 Mej. E. de Waal, verpleegster, Acad. Ziekenhuis H. J. v j Heijtlt en gesin scheepmaker, Janvossens'fecg 14 Mej. A. J. W. Lespan, huishoudster, Rijnsbergerweg 51 H. J. van der Weerthof en gezin, spoor- •wegbeamte, Heerenstraat 163 Mej. A. Knetscbde Vries, Nannicstraat 54 G. Klin kenberg en gezin, mach. lioutbcw., Groenoord- straat 1 Mej. T. Verkerk, dienstbode, Pio- terskerkgrach't 3 J. J. G Sckreuder, Hooi gracht 69 Tb. A. M. Couwenherg, Brec- straat 84 W. Engelenburg, banketbakker, Hooigracht 1GS K. Scheepmaker, sigaren maker, Zijdgracht 31 J. D. Robbers, koop man, Sliksteeg 14 S. Postuma, winkelbe diende, Heerenstraat 108 Mej. F. Zwisele, dienstbode, Gobelstraat 8. Personen uit Leiden vertrokken. J. A. van Wijk, Zaandam, Westzijde 134 Mej. N. S. van Krimpen, Delft, Oude Delft 128 G Weber, Rotterdam, Belbroogsstraat 38a Mej. M. J. "Verhuist, "Middelburg, Lange Gei Is'raat 163 J. H. M. Wasserman, Rijs wijk (Z.-H-), Heerenstraat 36 Mej, J E. Miiüer, Amsterdam, Jacob van Lennepkade 238 P. v. d. Went, Leiderdorp, Doeslaan 37 J. van Vreeswijk, Kamerik A CO W. Bis schop, Hoorn, Roodcstcen 15 Mej. G. A. Wcssel Ven!o, Goltsiussingel 7 Jobs. Bid ebi, Den Haag. F1 uw eel enburg wal 74a Raden Aclunad, Rijswijk (Z.-H.), Koninginnelaan 13 A. W. Lcehor, Blaricum, Eemvresserweg 5 Mej. J. vS. S de Smit, Den Haag, Tapijt- weg Ziekenh. P. J. v. d. Steen, Wierden, Dorp Mej G de Gelder, Hengelo (O.), Lect- vcenweg 5 Abr. Mare, Amsterdam, Vijzel straat £0 D. Vrijbloed, Schoten, Schoter bosch plein 13 Mr. D. J. Vecgens, Den Haag v. Bleiswijkstraat 133 L. J. Nièuwenburg, Zeist, Steinlaan 19 C. Th M. de Waal, Bus- sum, Voormeulenweg 2 LH. W. Lobecaa't- Vermeer, Den Haag, Donckertstraat 4 W. Scbilperoor', Rotterdam, N. Binnenweg 162 J. J. Hortstra, Arnhem, Graaf Ottopleifi 7 W. M. A Rank, Amsterdam, Marnixstraat 344 M. van Harmeien, Oegstgeest, Abspoelweg nieuwe huizen H. v. cl. Weijden, Den Haag, Poeldijkslraat 13 G. Walsen Elias, Den Haag, Swaelinckplein 79 L Segaar, Apel doorn, Walweg 8 Th. Gust enk oven, Haar lem, Duivenvocrdestraat 86 H. J. M. Maas Rotterdam, Ged. Binnenrotte 125bMej. M. P. Godefroy, Rotterdam, Bergweg Gem. Zie kenhuis G. B. Koning, Leiderdorp, Dorp straat 67 J. C. Ghoufour, Delft, Phoenix- 'straat 7 W. v. d. Werf, Oegstgeest, De Kempenaerstraai 43 Mevr. C. van Ooaj'van der Zijl, Den Haag, Stadhoudersplcin 112 Mevr. P. S. Suwaal geboren v. Leeuwen, Schiedam, Kreupëlstraat 35. Personen te Leiden gevestigd. Mej. A. J. Sennc, dienstbode, Bloemmarkt 9 Mej. L W Beek, dienstbode, Warmonder- weg 5 P. van don Berg, arbeider, Hensiua- plein 3 Mej. E. Bockholt, dienstbode, H. Rijndijk 23 H. C. A. van Dnuren, Hooi gracht 105a B. Groot, dienstbode, Ovcrrijn 5 Mej. M. A. de Jager, verpleegster, Acad. Ziekenhuis W. A. Bodowes en gezin, on derwijzer, Boisotkade 4 T. do Jong en gezin, sergeant-majoor, Koninginnelaan 21 Mej. A. Th. van Kooien, dienstbode, P. Fre- öerikstraat 15 J van Leeuwen en gezin, Oude Vest 71 A A. Luijendtfk, waterbouw kundige, Mors ei. weg 101 Mej. C. Missr.ar, RECHTZAKEN EteNieëtrfeSJjika AawkttKslIöIsssiJ Esn raadslid veroordeeld. Oe rechtbank te Tiel veroordeelde heden A. V., te Meteren, gemeente Geldermal- sen, lid van den gemeenteraad van Gel- dermalsen, wegens eenvoudige bcleediging van den burgemeester dier gemeente, dien hij in een openbare vergadering tijdens de jongste verkiezingscampagne beschul digde van verduistering van f ±5.tot een week gevangenisstraf. Do eisch was wegens smaad 3 maanden. "STADSgaiEMIffS H.B.S. met 5-jarigen cursus. Eindexamen. Geslaagd: P. M. van Alphen, J. ten Brink, M. Dirks, J. Goeöbloed, J. van der Mark, A. R. Nieuwenhuis, S. van Nooten, Geerlruida G. A. Pillo, G. F. de Tombe, K. H. Bosman, W. G. H. Chavannes, A. B Hozée, A. M. Jacobi, Johanna M. Mul der, J. W. de Ren, Cathardna W. van Rooi jen, G. J. Schreuder, P. G. A. Ver meulen, G. van Wijk, J. A. van den En- de, A. W. Hamming, G. v. d. Heide, G. Koning, J. Koolhaas, H. Kunst, H. Chr. J. Meelkuijzen, H. H. Meerburg, Jacoba Springer, J. Wamsteker, J. Boersma, G. B. Duijster, J. W. P. E verse, J. V. Koore man, J. Horak, L. J. J. van der Kaaden, Th. J. Kruijt, L. C. J. Roozen, J. J. P. Tes selaar, H. A. van Oerle. Afgewezen 5 can- didaten. Nog zijn toegelaten: Tot de Je klasse: Gerda D. v. Dijk; tot do 2e: F. K. Brevet, R. M. Grommelin, J. Jonker, tot de 3e: M. v. Ham, J. G. G. v. Hilten, Hermina H. A. Stapel, tot de 4e: H. H. Dingemans, H. V/. Keesom, W. Syp kens, tot de 5e: E. H. P. Dingemans, G. Marie Keesom, Mien Roodzant. Stedelijk Gymnasium. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: W. H. Beekenkamp. L. van Bendegom, H. J. Boorsma, R. J. J. Bronsgeest, Aafke Bruining, H. Buurman. E. J. B. Gremers, J. H. van Dorp, Gerda P. Goedhard, Ot- tilie G. E. Gorter. S. Tj. Goslinga. J. P. van der Hoeven, Oath. P. G. Jorissen, Anna Kissing, D. Kuenen, Jeanne de Loos, Gerra J. Los, Nora Meyers, Titia G. A. Muys van de Moer, J. M. Pel. Gla- sina G. ter Poorten, Ellie Smits, Annie A. M. Tendeloo, Amanda A. Wattez, G. Westerbeek, J. M. Wicberink, Marytje Wilbrink, A. J. A. Woudstra, Christ. A. Zaayer. Tot de vierde klasse: A. H. F. van Weelderen. Hanzebank. Gistermiddag is alhier in de groote Slad: zaal de jaarlijksche algemeene ver- GEMEENTELIJKE VISCHVERKOGP., Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkfc 18 (Telcf. 1225) is Zaterdag en voorzoover voorradig Zaterdagavond; verkrijgbaar SCHEL.VISCH a f 0.10— f 0.15 en SCHOL a f 0.15f 0.2, per pond! N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 13 Juli 1923.. MAATREGELEN TER VOORKOMING VAN VERSPILLING VAN DUINWATER Burgemeester en Wethouders van Leiden' brengen bij dezen ter algc-meene kennis, dat, in verband met de droogte en buiten gewoon booge temperatuur liet verbruik van duinwater abnormaal is toegenomen, zoodat tijdig maatregelen dienen genomen te worden om d9 aanvoer van duinwatèf 1 regelmatig te verzekeren, Te dien einde is de druk op de Water* leiding eenigszins verminderd. Zij noodigen de ingezetenen mitsdien* dringend uit eene gepaste zuinigheid in' het gebruik van duinwater te betrachten en van hun zijde elke waterverspiiliisg tegen te gaan. N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juli 1923.. H£affa^ile!ke Agenda LEIDEN. Vrijdag 8 uur Bestuur Prop.-clnb ..St, Petrus". Vrijdag R.-K. Bouwvakarbeiders, Bonds- gebouw., 8 uur. Woensdag 7.308.30 uur Zitting Rechtsk, Bureau. Apotheken c^e tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zon- engs geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552 De apotheek van het Ziekenfonds tof Hulp der Menschheid is steeds gtvrend# coch alleen voor leden van dit Fonds. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnerninecn verricht in den mor» genvan 13 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometcrst.770.0 Neufabrwassei Laagste Barometerst.755.5 Seydisfjord Verwachting tot den avond van ld Juli; Meest zwakke veranderlijke wind, licht- tot halfbewolkt, droog warm weer, be houdens kans op onweer. gadering van aandeelhouders van de N.V. „Hanzebank" (gevestigd te Delft) gehou den. De vergadering, die druk was bezocht en duurde van 1 tot 8 uur, was opk dit jaar niet toegankelijk voor do pers. Naar wij vernemen werd zonder hoofd, stemming de Balans- en Verlies- Winstrekenmg goedgekeurd cn werden de 6 aftredende commissarissen herkoz* Bond vc=or groote gezinnen. Db «fu. Leiden van den Bond voor' groote gezinnen hield Woensdagavond in het Bondsgebouw een ledenvergadering. Aanwezig waren het gebcelo bestuur de adviseur pater van Donk, voorts 20 leden, waaronder 4 dames. Do voorzitter deelde mede, dat het beji stuur had besloten in zijn geheel af té' treden. Als nieuwe voorzitter werd gekozen d<3 hoer H. W. Spendcl; nis nieuw bost'ivrs-. lid mevrouw Van der HartBootsma, voorts werden de oude bestuursleden, waaronder de heer Creygliton, herko zen. De nieuwe voorzitter nam direct de lei-t ding der vergadering over, hij sprak een.| woord van dank tot den oud-voorz-fter. voor hetgeen hi in deze laatste vier jaar heeft gedaan. Een boottocht zal worden gcorg' seerd, echter alleen bij genoegzarao deal neming. Het winterprogram zal later worden bej handeld. Bij de rondvraag' werd ook nog naaf voren gebracht, de oudersavonden, en organiseeren, gedurende do vacantia, van wandeltochten. Pater van Donk sprak nog een slot woord. Hoewel slecht bezet, heeft deze verga dering vruchtbare resultaten gehad. Katholieke Kring. Het warme weer is momenteel aUecB! uit te houden in het water er >n den tuin. Dit laatste hebben de leden vmi den Ka tholieken Kring ondervonden. Het tuinfeest in Zomerzorg was een wc4 komc verfrissching na den warmen dag. Het was cr heerlijk, vooral onder de hoo rnen. De gezelligheid werd echter niet wer.iig verhoogd door het concert, onder lei dm? van den heer Jac. Kroon, door het Bax- monicgezelsckap „Perosi" gegeven. Er waren er veien, die nog nimmer c-cn concert van Perosi hadden gehoord en wij vernamen, dat zij er alleszins van vol daan waren. En degenen, die'roods meer dere malen van Perosi oen concert bij-, woonden zijn tot de overtuiging gekomen,, dat er steeds beter gespeel-l wordt. De zoo noodige saamhoorigheid, om een goed en semble te vormen, komt er hoe langet hoe meer in. En na het uitkomen op con cours blijken do capaciteiten steeds bete! te worden, zoodat wij thans kunnen zeg-1 gen, dat wij een R.-K. Harmomegezcl- schap hebben, dat er wezen mag. j| De nummers van gisteravond TferdePjj ondanks de warmte, waaronder zeker

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2