i 2,225,430, meubilair f466,724- en onder passiva: aandeelenkapitaal f2.117,400, spaarkas f 4,247,124, deposito korter dan één maand f 1,093,788, crediteuren in re keningcourant f >,793,354, deposito langer dan 1 maand f 10,978,838. De verlies- en winstrekening onder uit gaven: onkosten f 674,718, afschrijving op meubilair f 22,617, op gebouwen f 92,992, afschrijving liquidatie C. C. M. C. B. f 20,000, op debiteuren f 94.287. Hier tegenover staat: interest en provisie ad f844,361. Een mutu preprie over Siet Godsdienstonderwijs. De Romeinsche correspondent van de wHsbd." seint: Binnenkort zal een motu proprio ver schijnen waarbij in de H. Congregatie van het Concilie een bijzondere catechismus- fcfdeeling wordt ingesteld, welke belast zal zijn met het toezicht op het godsdienst onderwijs over de geheele wereld. OBIPEBSWUS Ver. van Hoofden van R.-K. Scholen in het Bisdom Haarlem. Bovengenoemde vereeniging houdt Maan dag 16 Juli in het gebouw St. Bavo te Haarlem haar algemeene vergadering. De neer G. D. Zegers, eerste ambtenaar van het R.-K. Centraal Zielkundig Bu reau te Utrecht, zal een voordracht hou den over Beroepskeuze. UIT DE OSiSEVlISQ ALKEMADE. Wit Gele Kruis. Het bestuur van bet Wit Gele Kruis heeft ons verzocht te wil len mededeelen, dat de loten voor de k»terij, verbonden aan de in September te houden tentoonstelling tot stichting van »en fonds voor on- en minvermogende tuberculoselijders voor alle gezindten, ge drukt zijn en de biljetten met loten hou dende verkrijgbaarstelling der loten bij verschillende ingezetenen in commissie zijn gegeven. De hoofdprijzen aan deze loterij verbonden zijn wel zoo aanlokkelijk dat het bestuur vertrouwt, dat ieder een lot cal nemen. Voor hoofdprijzen zijn beschik baar gesteld een fraai huiskamerameuble- ment, prachtig eetservies, hangklok, zil veren dames- en heerenhorloge, etui met 12 zilveren theelepeltjes, theeservies, rook stel en electrisch strijkijzer en verder nog i00 fraaie prijzen en premiën. Keuringsdienst van waren. Uit het verslag van den keuringsdienst van waren district Leiden, over het eerste half jaar blijkt, dat in deze gemeente in totaal 2552 monsters zijn genomen, waarvan er 2367 werden onderzocht ter plaatse en 1S5 op het laboratorium. In totaal hadden 17 af keuringen plaats; 64 winkels zijn bezocht geworden, waaronder 6 bakkerijen. Drankwet. B. en W. van Alkemade hebben afwijzend beschikt op het verzoek ▼an P. Zoetemelk, caféhouder alhier, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, op grond dat het maxi mum aantal vergunningen in deze gemeen te is bereikt. Door adressant is thans een verzoek ingediend om op de lijst te wor den geplaatst als bedoeld in art. 13 der Drankwet. Hooi broei. Bij verschillend© landbou wers in deze gemeente is hooibroei ge constateerd. Wij wijzen in dit verband op de geldende bepalingen der politieverorde ning, waarbij het verplichtend is bij hooi broei kennis te geven aan het gemeente bestuur. Het gemeentebestuur kan dam onmiddellijk zijn maatregelen nemen ter voorkoming van brand. ALPHEN AAN BEN R!JW. De warmte. Zekere T. A.\ werkzaam op de pannenfabriek van de firma. v. d. K. M., werd gistermiddag bevangen door de warmte en zakte bewusteloos ineen. Te water. Zekere C. B. in wijk Hoorn die niet kon zwemmen, geraakte gister middag van een balk, waarop hij zich bevond, in den Rijn en zou vermoedelijk zijn verdronken, als niet een spoorweg arbeider, die daar in de nabijheid was, hem do behulpzame band had geboden. Aanrijding. Gistermiddag werd in de v. Mandersloostr. een handwagen aan gereden door een auto van de M.O.D.A. De wagen werd voortgeduwd en bescha digde een daar ter plaatse staand rijwiel. De bestuurder der auto had geen schuld. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het eindexamen 2hr. H. B. S. met vijfjarigen cursus te Utrecht, slaagde onze plaatsgenoot Jacob Teerman J.Jzn. Ei' de gehouden praefcijkexamens van -Je Nc Icrlanccche Vereeniging van Leera ren slaagde onze plaatsgenoot de beer J. Punseüe voor Xedsrlandsche Handelscor respondentie, terwijl de heer A. Oskam elzoc le voor Dmcsche Handelscorrespon dentie. De malaise. Bij de N.Y. Werktuigen- fabriek vooshjMn Hero B. de Groot alhier werden c.w> dagen een zestal werklieden ontslagen. De over:-/en zullen in het ver volg :iecbts 40 uur per week arbeiden. Des Zate: taat de fabriek geheel stil. Ook bij de Irma Eortentius en Zoon Expedi teurs vier is het salaris van bet perso neel belangrijk verlaagd. Een mooi succes. De sebictvcreeni- gin? ..Wjliom Teil' alhier, behaalde on de schietwedstrijden te Voorschoten met buks dep. "don prrs. Wanneer wij zien, dat van d:t •pen nng slechts korten tijd fccn- gev- k -• I een gebrek aan Margapatro nen er' -vife wordt gemaakt, kunnen v,ij tc 1 v r. een rnooi prestatie spreken. Aanbc-st'diRg. Dezer dagen had de aar.'j''. - plaats van den bouw van 'n E.K. school met 6 localcn en een gymnas tieklokaal aan den Overtocht. Do inschrij vingen waren als volgt: P. G. H. Veclen- turf Awzn., Bodegraven f 57409,50; Scheer en Karman Bodegraven f 57600.Voor- douw en Bezuijen, Bodegraven, f 57696; P. de Vreede Noordwijk f 612S5.Gcbr. den. Ouden Alphen aan den Riin f 62690.M. H. v. d. Poll, Bodegraven f 64250.Ges- man en Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn f 64S90,N.V. Bouwbedrijf, Schagen, f 64950,A. van Dam, Alphen aan den Fvijn f 65970,P. Laan, Zaandijk f G5974; H. Turkenburg, Alpben aan den Rijn f 60690.;Braun en Zoon, Beverwijk f 6S047. Het werk werd nog niet gegund. KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziek. Gisteravond gaf de „Harmo nie Katwijk" baar tweede zomerconccrt in de muziektent. De belangstelling was groot en do jeugd gaat zich voorbeeldiger ge dragen. KATWIJK AAN ZEE. De warmte. Tengevolge van do warmte is een zekere Harteveld, werk zaam te Noord wijk, gisteren doodgeble ven. Hij had ontzaggelijk veel koud wa ter gedronken. NIEUW-VENNEP. Scb.oo'vcrtof geweigerd. Door den Burgemeester van Haa.rl.meer werd verlof geweigerd, tot het houden van een uit gaansdag der kinderen van de openbare school met het onderwijzend personeel, om een dagje naar Zandvoort te gaan. Als motief werd opgegeven, zoo we van het Comité vernemen, door den Burgemeester, dat hij bang was, dat er anders straks te weinig geld was, voor bet houden van ju bileumfeesten. Het Com:té verneemt, dat de Burgervader machtsmisbruik of althans te veel oranje ijver vooropstelt. Door het Comité is besloten toch een dagje met de kinderen naar Zandvoort te rijden nJ. zonder bot onderwijzend personeel, daar hij toch hun inziens niet kan beletten, dat de kinderen allen een dag de openbare school verzuimen. Het is te begrijpen, dat dit op een plattelandsdorpje verbittering verwekt, en een straks gezellig feestvieren zonder draaimolen niet in de hand werkt. Uitbreiding postdienst Alhier worden 's avonds na aankomst van de posbzending met den trein van 7.15 uur de voornaamste dagbladen en poststukken, door een parti culiere dienst besteld. Reclame uit Antwerpen. Bij den heer J. Eyk aan den Slotcrweg is komen aandrijven een reclame-ballonnetje, van de Firma Leijsen en Pauwels Sings gas oline handel, Antwerpen. Het ballonnetje is opgelaten door Frans Falk, Violetstraat 45 te Antwerpen door deelneme aan een wedstrijd. Aan bet ballonnetje was be vestigd een oranieejerp met de firma- reclame. Een zeer gevaarlijk punt. Op den hoek Bennébroekerweg Hoofdweg Noord zijde, is door een complex aldaar staande gebouwen, de nadering van automobielen uit de ric-htiug Bennebroek en Hoofddorp met zichtbaar. Dit is de vermoedelijke oor zaak. dat in een kort tijdsverloop aldaar verschillende aanrijdingen hebben plaats gehad, en herhaaldelijk de brugleuningen ernstig beschadigd zijn. n.l. die van de bruggen over de Hcofdvaart en Bennc- broekertocht. Bij de laatste aanrijding was het aan het zeer krachtige remmen te danken dat niet heide automobielen in el kander liepen, cn beide slecbts lichte averij 'bekwamen. Een paar waarschu wingsborden ..gevaarlijk kruispunt" zou daar zeer op zijn plaats zijn. R 0 EL 0 FAR ENDS VEEN. Ongeluk. Gistermorgen geraakte een dame uit Leiden het stuur van haar rij wiel kwijt, met het gevolg dat zij tegen, den grond sloeg. Zij bekwam, ecnige lichte kwetsuren, haar rijwiel bleef ongedeerd. Na van den schrik te zijn bekomen kon zij haar reis weder voortzetten. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente komt Vrijdag 13 Juli 1923 des na middags 6 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda1. Ingekomen stokken2. Gasvoorziening; 3. Aanbieding rekening 1923: 4. Bend vraag. WASSENAAR. Trarr.botsing. Gistermiddag heeft de eerste aanrijding door de tram plaats ge had en wel ter hoogte van de villa De Drie Papegaaien. Een wagen met bussen melk was bijna de rails over toen de tram met gröote vaart zonder signaal aankwam zoodat zij den wagen bij het achtrewiel aanreed, met gevolg dat- de koetsier van den bok werd geslingerd en vrij ernstig aan hoofd, armen en beenen werd verwond. De bussen melk vlogen over den weg en lie pen meerendeels leeg. De gekwetst© werd bij den heer Jonkers verbonden. De tram reed in dezelfde vaart door. Volgens oog getuigen is de schuld geheel aan de tram te wijten. STfiPSaHEUBfS GEMEENTERAAD. Acvrcs van hulde. In verband met hun voornemen om, in navolging van verschillende andere ge meenten, ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin in het begin van do maand Septem ber a.s., een adres van liulde tot de. Ko ningin te richten, verzoeken B. en W. den Raad toestemming dit adres mede na mens den Raad in te dienen en de redac tie daarvan aan hup. College over le la ten. Steun voor werkt oneen. Bij raadsbesluit van 22 Januari werd een bedrag van f 10G0C0.beschikbaar gesteld voor de uitgaven der Commissie voor Steunverleening, welk bedrag bij raadsbesluit van 28 Maart da.v. werd verhoogd met f 100000.en dus gebracht op f200000.—. Onder meöedeeling, dat de uitgaven over het tijdvak van 1 Januari15 Juni 1923 f 154550.30 hebben bedragen, dat het aantal ondersteunden thans nog ruim 500 per week bedraagt en aan on dersteuning gemiddeld f 7000.per week wordt uitgegeven, verzoekt de Com missie alsnog een crediet van f 100000. te barer beschikking te stellen. In verhand hiermede stellen B. en W. voor het reeds toegestane crediet met f 1CC000.te verhoogen. Aangezien. het niet zeker is, of in de dekking van dit bedrag kan worden voor zien door te verwachten hoogere ontvang sten of door verlaging van uitgaafposten van den dienst 1923 stellen zij voor ter bestrijding van. de hoogere uitgaaf van f 100000.te beschikken over een ge deelte van het batig saldo der gewone ont vangsten en uitgaven van den dienst 1922. Hoewel het juiste bedrag nog niet be kend is, staat toch Teeds vast dat het batig saldo van den gewonen dienst van 1922 groot genoeg zal zijn, om daaruit, zoo onverhoopt de zoogenaamde „nooduit- keering" over 1923 niet mocht worden ontvangen, behalve het bedrag dier nood- nitkeering, ook nog de bovenbedoelde som van f 100.000.te bestrijden. Gcrinsir.kGrr.sfsn ondersteunde werkfccüzen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan den Gemeenteraad het volgen de schrijven gericht: s „Ik heb de eer Uw College medö to dee- len, dat ik het hij Uw nevenvermeld schrijven bedoelde besluit van den Raad Uwer gemeente aan de Kroon ter schor sing heb voorgedragen. IIc moge U verzoeken te willen bevorde ren. dat de Raad zijn besluit alsnog in trekt. Mocht de Raad daartoe niet besluiten, dan zal ik genoodzaakt zijn het besluit ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen en voorts te overwegen aan Uwe gemeente over 1923 allen Rijkssteun in de kosten van steunverleening en werk- verschaffir g te onthouden, al mocht tot toekenning daarvan overigens aanleiding bestaan." Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. aan .den Raad voor bedoeld besluit in te trekken. Openbaar zwemfeest De Zwemvereeniging „De Zijl", heeft een verzoek ingediend om een bijdrage uit de Gemeentekas ten bedrage van i 150 in de kosten van een zwemfeest, dat zij voornemens is in Juli van dit jaar te organiseeren. De minderheid van het college wenecht aan het verleenen van een bijdrage de voorwaard© te verbinden, dat het feest niet op een, Zondag wordt gehouden; de meerderheid ac.ht echter deze voorwaar de niet noodig. Als college geven B. en W. in overwe ging een bijdrage to verleenen van f 100. Nieuwe R. K. Schoei. Op 6 November 1922 werd door den Gemeenteraad geweigerd medewerking te verleenen aan het Bestuur der R.-K. Pa rochiale Jongensscholen onder R.-K. Pa rochiaal Kerkbestuur tot de stichting van een schoolgebouw voor gewcon lager on derwijs op een terrein aan de Caecilia- straat alhier, op grond, dat het Bestuur uiet had voldaan aan bet bepaalde hij artikel 73, eerste ltd, suit c der Lager Onderwijswet 1920. Nu deze beslissing door Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep is gehandhaafd, heeft het Be stuur zijn verzoek herhaald. Thans is daarbij aan alle wettelijke vereisebten voldaan en bestaat er mitsdien tegen in williging van dit verzoek geen bezwaar. De school zal volgens het niéuwe bouw plan bevatten 3 lokalen, elk bestemd voor 42 leerlingen en 4 lokalen, elk voor 36 leerlingen. Gerekend is op het aanbren gen van eene centrale verwarmingsmstal- latie. Onder mededeeling, dat de kosten van dezen bouw, inbegrepen de waarde van den grond, welke nog overeenkomstig de wetteb'jke ben al in een moet worden ge taxeerd. op f 85000.worden geraamd, geven B. en W. in overweging de ge vraagde medewerking te verleenen. W oon waqenferrein. Het is, mede met het oog op de op 31 Augustus en 3 October a.s. te verwachten feestelijkheden, naar bet oordeel van B. en W., gewenscht, reeds nn maatregelen te treffen om een deel van het land aan den Lagen Moschweg, tot aankoop waar van op 12 Februari werd besloten, ge schikt te maken tot, standplaats voor woonwagens. Het gedeelte van het land dat voorloopig voor de woonwagens zal worden bestemd, is groot 7650 M2. en biedt ruimte voor meer dan 100 woonwa gens. De huurder, wiens huuT nog tot Kerstmis a.s. loopt, is bereid gevonden tegen een vergoeding van, in totaal, f 275 reeds thans van dit stuk van het terreirr- afstand te doen. Van gemeentewege zal worden gezorgd voor het plaatsen van de noodige afscheidingen tusschen de beide gedeelten van het land. zoomede voor het maken van een gescliikten toegang tot het verhuurde gedeelte. Overigens zal de inrichting van bet woonwa.genterrein beperkt blijven tot bet noodzakelijke, zooals bet. maken van een verharden weg van den Lagen Morschweg naar het eigenlijke woonwagenkamp, aansluiting op de waterleiding, latrine's, een gemetselde vuilnisbak, enz. De kosten van een en ander worden geraamd op rond f5500. Het aanbrengen van een afdak voor de paarden der wagens, zooals in bet rap port van den Directeur van Gemeente werken wordt voorgesteld en waarmede f500.gemoeid zou zijn, behoort naar de meening van B. en W. met het oog op de kosten achterwege te blijven. Verlaging clectrlcitcitstarïe?. Dank zij de regelmatige ontwikkeling van het electriciteitsbedrijfgepaard aan een voortschrijdende bezuiniging is het naar B. en W. meedeelen, mogelijk ge bleken de electricileitstarieven cenigcr- ïii ate te verlagen. Het enkeltarief, dat thans voor do eerste 5000 eenheden per jaar 27 ct., voor de tweede 5000 eenheden per jaar 23 ct. en voor alle overige eenheden per jaar 19 ct. per eenheid bedraagt, kan met 2 ct. per eenheid verlaagd, dus op resp. 25, 21 en 17 ct. gesteld worden. Bovendien komt het B. en "\V. gewen scht voor, de regeling van' de reductie bij hoo- ger verbruik iets, wat het enkel tarief, met een betrekkelijk korte onderbreking, altijd gekend heeft eenigszins te wijzi gen. De Teductie'bedroeg b.v. van do op-, richting der Centrale of tot 15 December 1916 (vóór-oorlog-tarief) voor de tweedo 2500 eenheden 4 ct., voor alle volgende eenbeden 6 ct., terwijl zij van 1 Mei 1922 tot op heden voor de tweede 5000 een heden 4 ct., voor alle volgende 8 ct. be draagt. Hieruit blijkt, dat de regeling der re ductie voor de middel-groote tariefver- bruikers thans minder gunstig is dan vroeger, daar vóór den oorlog .reeds bij 2500 eenheden een verlaging van 4 ct. in trad, hetgeen thans eerst bij gebruik van 5000 eenheden het geval is. Hoewel B. en W. geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen, geheel tot de oude regeling terug te keeren, meenen zij in overweging te mogen geven da thans geldende trapsgewijze verlaging in tweeën te splitsen, (en einde zoodoende een meer soepel tarief te verkrijgen. De prijzen volgens het enkeltarief worden dan: voor verbruik van de eerste, twee de, derde en vierde 2500 eenheden, resp. 25, 23, 21 en 19 ct., en voor alle volgen de eenheden 17 ct. per eenheid. Uit een bijgevoegd overzicht kan dit blijken, dat bij aanneming van dit voor stel in Leiden een zeer goedkoop tarief, zooniet liet laagste van de tarieven der in dezen met Leiden vergelijkbare gemeenten, zal gelden. Ook hef dubbel-tarief kan een, niet onbelangrijke verlaging ondergaan en ge bracht worden op resp. 14 en 12 ct. voor de eerste resp. tweede 2500 eenheden en 11 cent voGr alle volgende eenbeden. In de derde plaats komt het woon huistarief voor wijziging in aanmer king. Thans bestaat dit ingevolge art. 10 sub c uit een vast recht van 20 ct. per lichtpunt, terwijl voor het z.g. beginver- bruik 20 - ct. en voor het meerverbruik 7 ct. per eenheid moet worden betaald. Ten einde nu het wooiihuistarief meer nog dan tot dusver te doen beantwoorden aan zijn doel: het verbreiden en bevorde ren van het gebruik van elcclriciteit voor allerlei huishoudelijke doeleinden, komt het ons wenscheüjk voor do prijzen voor het beginverhruik en het meerverbruik te stellen op 12 en 6 ct. Het vast recht be hoort dan op 20 ct. per lichtpunt bepaald te blijven. In overeenstemming met de praktijk ware daaraan de bepaling toe te voegen, dat voor de berekening van dit vast recht een stopcontact niet als aan- sluitingspunt medetel! Voorts kunnen, ook de huren der elec- triciteitsmeters wederom eenigszins wor den verlaagd. Van de voor een en ander noodig ge worden wijziging der verordening maken B. en W. gebruik, om tevens nog enkele andere aanvullingen daarvan voor le stel len. Zoo is het wenschelijk aan art. G, betreffende de huurleidingen, do bepalin gen toe te voegen, dat de verbruiker ver plicht is, aan de directie der fabrieken kennis te geven van eigendomsovergang, verbouwing of slooping van het betrok ken perceel, alsook van een in dat per ceel plaats gehad hebbenden brand, als mede dat Commissarissen bevoegd zijn te bevorderen, dat de eigenaar of diens rechtverkrijgende de huurleiding in eigendom overneemt tegen betaling van dezelfde som, als thans ingevolge alinea 7 van artikel 6 voor vrijwillige overne ming der binnenleiding wordt berekend. De laatste jaren tocli zijn herhaldelijk huizen verkocht, waarin een huurleiding aanwezig was, voor welke leiding de Fa brieken na den verkoop geen schadeloos stelling konden hekomen. Hetzelfde deed zich voor boj verbouwing van perceelen, waarbij de huurleiding werd gesloopt; ook in die gevallen heeft de Electricitcits- fahriek reeds meermalen schade geleden. B. en W. stellen den Raad voor aan Mej. J. Meeuwis op haar verzoek eer vol ontslag te verleenen als onderwijzeres eencr o. L school. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor, het aan Dr. G. G. Kloeke, leeraar in het Duitsck aan het Gymnasium, ver leend studieverlof te verlengen tot 1 Ja nuari 1924 en in verband daarmede de tijdelijke aanstelling van Prof. Frings tot dien datum te verlengen. Door B. en W. wordt aan den Raad. voorgesteld, de tijdelijke aanstelling van Mej. W. H. Nederhoed als leerares in de Engelsche taal en letterkunde aan de H. B. S. voor meisjes te verlengen voor den duur van den cursus 19231924. B. en W. stellen aan den Raad voor, afwijzend te beschikken op een adres van Dr. J. J. Neurdenburg waarin de ze verzocht om verbooging van bet hem als Directeur der Gasfabriek te Utrecht verleende pensioen in verband met zijne vroeger te Leiden bewezen diensten en op een adres van den beer W. de R o o y gepens. commies ter Secretarie om vrij stelling van de verplichting tot betaling van de bijdrage voor weduwen- en wee- zenpecsioen. R. K. Studentenvereeniging Sanctus Augustinus te Leiden. De inlichtingscommis3ie der R. K. Sfcu- dienterLvereeniging „Sanctus Augustinus" te Leiden bestaat uit: prof. P. G. Groenen, moderator, Seminarie Warmond; A. B. M. Dyckhoff, praeses, Breestraat 23 Leiden; J. P. van Dam, ab-acties, Pieterskerkhof 30 Leiden; mej. R. Yos de Wacl, Juliana- laan 18 Gegstgeest; mej. Lies ten Braak, Visdijk 11 Winschoten; mej. Jeanne van Willige, Leuvenscbestraat 15, Schevenin- pen; H. J. H. van Buchem, Gr. Gracht 90, Maastricht; J. M. Kok, N. Beestenmarkt SaiKecKfeSöjka GEMEENTELIJKE VISCHVERK0CP., Aan den gemeentelijken vischwinkel Yischmarkt 18, tel. 122o, is VRIJDAG verkrijgbaar SCHELVISCM a f 0.10-, f 0.15, SCHOL a f 0.16—f 0.25 en f 0.30 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 12 Juli 1923. Katholiek© LEIDEN. Vrijdag 8 uur Bestuur Prop.-club „Si Petrus". Vrijdag R.-K. Bouwvakarbeiders, Bonds- gebouw, 8 uur. Woensdag 7.308.30 uur Zitting Rechtsk Bureau. Apotheken <Pé tot en 'met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: M. Boekwijt, Yischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. TeSegrafiscSi Weerbei*5cht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 12 Juii 1S23, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!771.2 Neufahrwasser Laagste Barometers!751.5 Sej'disfjord Verwachting tot den avond van 13 Juli. Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, helder tot lichtbewolkt, droog warm weer. 2, Leiden; L. Bertels, Witte Rozenstraat 60. LeidenA. W. Pot, Moischsingel 21, Leiden; Fr. Rutten, Prinsengracht 99a, Den Haag; W. Landman, Oostzeedijk 58, Botterdam; EL Hoogenliuis, Nassau-Odijek straat 63, Den Haag. R. K. abituriënten, die in Leiden gaan studeeren, kunnen allo inlichtingen aan- het Leidsche studentenleven in- bij bovengenoemde commissie, L welke daartoe zitting houdt eiken Maan- dag, Woensdag en Donderdag van 10 tot 2 uur in het „Eigen Huis" Hoogcwcerd 144 te Leiden. De ab-actis is ook op schriftelijk ver zoek op andere dagen te spreken. Christelijke Koogare Burgerschool. Bevorderd vod. I tot II: F. Azer, W. G. A. Boswinkel, G. Bosschieter, J. Dounebos J. Haverkamp, G. Kalkman, L. A. de Lan ge, J. Los, G. Nell, B. Spruijt, J. A. de Vlieger, Mies Duymaer v. Twist, Jeanne v. Ingen Schenau, J. de Jcng, J. J. J. Meijer, J. Schol te, J. Springer, L. J. v. Stralen, Ida Visser, M. T. .Vinbenberg, niet bevorderd 11 leerlingen. Van n naar 3H: G. Bos, Toos Burger, D. J. van Driessum, M lent je Huurman, A. de Jong, W. K. H. Karstens, H. H. Keercweer, J. T. Kr obus, Alida M. G. Kuyper, B. J. Liese, Gorrio Ouwehand, G. Plooy J. Plug, W. H. van der Poll, J. Rameau, Marie Rutgers, W. J. Siddre, Joh. Verkuyl J. P. van Weeren, Martha Boot (toehoorstor); niet bevorderd 2 leer lingen. Van Hl naar IV: W. Bakker. J. W. Boehmer, Corn. Erants, P. I-I. de Bruysie A. J. Durneveld, J. Fontein, I. van Geer, J. v. Hooidonk, Ilse G. Lang, IT. G. do Lange, J. Luuring, C. Nagtcgaal, L. Prevo Kluis, R. Punselie, P. L. P. van Rooijen, H. J. van Schravendijk, H. J. Feitkamp, C. Visser, H. G. Woudstra; niet bevorderd 3 leerlingen. Van IV naar V: G. A. de Bruijno, D. Dorrepaal, J. v. Heiningen, W. d? Jong, D. K. Munting, E. Otiow, T. R. J. Ver hoeven; niet bevorderd 4 leerlingen. Bakkerswedstrijd. In café Postkof werd gisteren een bak- wedstrijd rrehouden, uitgeschreven door de N. V. Meelfabriek der Nederl. Bakkerij te Rotterdam, waarvan een depot geves tigd is te Leider, Haagweg 40. Er waren twee afdeelingen, n.l. voor melk- en water brood. De jury bestond uit do hoeren M. Smutskamp, Den Haag, G. G. Mulder en J. Poen Utrecht. Do uitslagen waren: M eikbrood: lo prijs J. Wannink- hof, Leiden; 2e. A. J. Dijsselbloem, Voor hout; 3e. P. J. W. Roodenrijs, Noord wijk Binnen; 4c. L. v. Vliet, Sassenheim; oe. J. Hoogenboom, Nieuw veen; 5e J. Muller, Katwijk aan den Rijn; 6e. H. J. Wan- ninkhof, Noordwijk Binnen; 7e. N. W. v Exler, Noordwijk aan Zee; 7e. J. J. Els- geest, Noordwijk Binnen; 8e. J. ten Itoope Leidschendam; 8e P. J. van Zwictcn, Al phen aan den Rijn; 9c. E. R. Bculink, Leiden; 9e.. A. v. d. Bijl, Benthuizen; 9e. G. Leenheer, Rijnsburg. Waterbrood: le pr. II.J.Wanninkhof Noordwijk Binnen; 2e. H. G. Lindliorst, Noordwijk Binnen; oe. M. Zoal Alphen aan den Rijn; 4e. J. W. Roodenrijs, Noordwijk Binnen; 4e. G. V. Vergeer, Roe lof arendsVeen; 5e J. Wanninkhof, Lolden; 5e. L. van Vliet, Sassenheim; 6e. T. Duyn, Zwammerdam; 7e G. P. Hoogeveen, Lei den; 7e A. v. d. Leden, Katwijk aan Zee; 8e. J. Mulder, Katwijk aan den Rijn; 8e. C. A. Gampfens, Nicuwvcen; 9e. W. ten Haken, Rijnsburg; 9e. F. van Leeu wen, Aarlanderveen; 9e. 13. H. Lindeboom Voorbout. De heeren M. P. Rcijnhardt, F. C. C. v. d. Poel, en J. B. "Willemsz Geerams van het 4e reg. inf. alhier zullen van 17-- 30 Aug. gedetacheerd worden bij de Kon. Militaire Academie. De heeren D. G. Buurman van Vreeden

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2