Klachten ever dose feilen hebben geen uitwerking. Op elke reclame verklaren de bezet tmgsautoriteitcn, voornamelijk de Belgen, dat wanneer Hollanders in bet be zette gebied worden toegelaten, zij ender de afgekondigde bepalingen vallen. Daar aan heeft men zich te houden en anders meet men maar wegblijven. De voorschrif ten van de bezettingsautoriteiten nu ver anderen elk oogenbïik, waardoor het niet mogelijk is zo te kennen. Aan de Néderlandscke consulaten te Kleef, Duisburg en Dusselöorf is men bui tengewoon tegemoetkomend, maar men staat er tegenover de bezettingsautoriteiten machteloos. Alleen door optreden van de Nederlandsche Uegecring voor de belangen van Nederlanders in bet bezette gebied zou wellicht iets bereikt kunnen worden. De firma De Rijk zet inmiddels baar autodienst voort: er wordt evenwel niet meer over Duisburg gereden. „Hbld." Broekhuys als praciizijn. Broekhuys is „glad", bij beeft het mec-r dan eens bewezen. Hij was de glad ste practizijn, die er in Nederland rond liep, een mazen-snorder als geen tweede, bij wien advocaten om advies kwamen vragen. Een typisch geval uit zijn practizijns- tijd karakteriseert den man en zijn methoden. Op zekeren dag kwam een kantoorbe diende in zak en ascb bij Broekhuys, en vertelde dat hij ongeveer duizend gulden gestolen had uit de kas, en dat hij geen raad wist. Broekhuys vroeg of de verduistering reeds ontdekt was. „Nee, dat nog niet, maar „Hooi, kun je er morgen nog dui zend gulden bij stelen De kantoorbediende paf natuurlijk, maar ja, het kón wel „Goed. dan steel je ze, en brengt ze bier. En dan nooit meer naar dat kantoor. Begrepen Twee dagen later. Broekhuys laat zich aandienen bij den bestolen patroon, en begint op hoogen toon de administratie en de controle te becritiseeren. Dan wordt hij gemoedelij ker. Vertelt dat één der bedienden twee mille uit do kas verduisterd beeft. Jongen van netten huize, ziet u. De familie in doodsangst. Heeft botje bij botje gedaan en f 750.bij elkaar gekregen. Spaar duitjes van jaren Ik heb het geld bij me. Als u geen werk van de zaak wilt maken, kan ik u het be drag overhandigen. De patroon kiest wat voor hem het voordeeligst is accep teert. En Broekhuys neemt afscheid, joviaal, na den man van zijn eigen geld te heb ben betaald. En f250.zoete winst voor zichzelf te hebben gemaakt. Duivelscb-slim, ja, maar duivelsch-ka- rakterloos ook. ïngezosaslen Siukkesï {Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Leiden, 11 Juli. De demping van de Mare. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij nog een keer een weinig Gelijk men weet, wordt het voorstel van ie Mare-demping gelijk behandeld met dat van het Levendaal. Onderwijl doen som mige tegenstanders hun best om het voor- jtel-Mare van de baan te knikkeren, en komen er zelfs beeren van het Ministerie ran "Waterstaat om photo's te maken, om aldus aan den minister en de Gedeputeerde "Staten te toonen, hoe schoon dit stadsge zicht is. Echter zou ik dien Heeren graag deze vragen willen stellen: Zou de Mare aldus gemaakt zijn, indien wij, zooals nu de 20ste eeuw schreven? Is het geen schande voor een fabriek- en handelsstad als Leiden, dat zij niet eens een fatsoen lijken verkeersweg beeft, die het nieuwe gedeelte met de oude stad verbindt? Wer kelijk, wij moesten ons schamen, dat onze verkeerswegen zoo kleinsteeds en bekrom pen zijn, en dat nu in een tijd, dat zich 't autowezen naar alle kanten uitbreidt. Prachtig vonden wij het speecbje van on zen gcachten burgervader, om onze jour nalisten op den toestand der Hare te wij zen. Onder hen bevond zich ook de heer Sijtsma. Als menschcn der verlichte eeuw zullen zij gelachen hebben, dat er nog zijn, die zoo klein van begrip zijn, om dit plan te doen kelderen. Dit is zeker, laten de heeren van den Raad maar ge rust uitstellen tot de nicuwo Raad bijeen komt. Dat heteekent aanwinst voor dem ping der Hare. Indien ten slotte er een nieuwe St. Nicolaasbrug komt, natuurlijk breeder, laten de heeren dan de aflevering doen geschieden op 5 December, dan kan op 6 Dec. het huis van den beer Frank huizen een aardige verrassing beschoren zijn. Of misschien komen dan de heeren Tan de oudheidkundige genootschappen en de vereerders der schoono Hare met Let geld voor een nieuwe brug, dat zij de 3tad ten geschenke aaubïedt, als dank, dat rij baar behouden heeft. Dat hebben zij er jraag voor over. U dankend voor Uw plaatsruimte, tee- ien ik A. Volksspeelturnen. ~r De Vereeniging „Volksspeeltuinen" on- ierafdeeïing van den Nederlandschen 2Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft fch&ns het speelterrein aan de Burggraven- 5»an in gebruik genoemem Zeven meisjes-clubs en vijf jongens-clubs Jotaal ongeveer vier honderd kinderen, Spelen daar wekelijks onder leiding van Sames en heeren onderwijzeressen en on derwijzers. Helaas kan „Volks speel tuinen' jegens gebrek aan meer middelen, niet •éér clubjes vormen en moeten vele kin deren worden teleurgesteld. Het toezicht op deze chibs, bet gebruik •ïan het terrein door dezen en de verdee- ?ng der werkzaamheden door de leiders ieeffc de Gemeente-ambtenaar voor de Li- tamelijke Opvoeding, op verzoek van „Yolksspeeltuinem' op zich genomen. Want de jarenlange ondervinding op het gebied, van Vclksspceltuinen heeft ons geleerd dat én toezicht én leiding een cers'.o behoefte is. V/anncer men nu ook voer het speelter rein aan den Hoogen Rijndijk zijn mede werking inriep, dan kan men ervan over tuigd zijn, dat ook dit terrein geen teleur stelling zal opleveren. Waar echter dit terrein voor het meer z.g. ongeregeld spel bestemd ie, is ons Be stuur het met Mevrouw v. Italiie van Einb den geheel eens, dat er op den duur ge regeld toezicht noodïg is. Mogen dan ook velen zich geroepen ge voelen om aan dit maatschappelijk werk mede te arbeiden. Zeer gaarne zal de Yer- eeniging „Volksspeeltuinen", secretariaat Rijnsbnrgcrweg no. 131, de vrijwiiigers en de vrijwilligsters inschrijven, overtuigd als ons Bestuur is dat een goede regeling kan getroffen worden, in het belang dozer vcor ons volk zoo nuttige zaak. HET BESTUUR van „Yolksspeeltuinen." Leiden, 10 Juli 1923. ACABEEÜlEoÜIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen in de Rechten de heer O. van Rees (Den Haag). Aanvulilngs-examen Latijn: mej. H. G. Noij (Diepenveen, 0.) Doctoraal examen Klassieke Letteren: mej. L. S. Schot (Amsterdam). Na verdediging van een. Academisch proefschrift, getiteld: „Immunisatie tegen bacillaire dysenterie door middel van de bacteriophaag anti-dysentorie Shiga-Kru- se" werd heden bevorderd tot Doctor in de Geneeskunde de heer Mas Sardjito, ge boren te Madioen. UIT DE OtëQEVSÜQ ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Gistermiddag had zekere H. uit Noorden, werkzaam aan een in aan bouw zijnd perceel aan de Torenstraat het ongeluk naar beneden te vallen. Hij kwam terecht op een. bintenlaag, waarna hij verder naar beneden viel. W. v. K. eveneens aldaar werkzaam, snelde toe en had de tegenwoordigheid van geest den vallenden H. op te vangen. K., die een cursus gevolgd had betreffende eerste hulp bij ongelukken, verleende diensvolgens de eerste holp. Do inmiddels ontboden ge neesheer constateerde bij H. inwendige kneuzingen. Per auto werd hij naar Lei den overgebracht.. Concert. Eedenavond te 8.15 uur wordt door de Gem. Zangvereen. „Zang- lust" in het Burgemeester Visser Park een concert gegeven, met bet volgende pro- grama: 1. Lofpsalm (Hartog). 2. Avond- vrede van Thienem 2. Zomeravondlied (op verzoek) 4. Maanlicht. 5. In 't Bosch (Bern. Diamant Pouie). Kersenballade (op verzoek). 7. De ridder van St. Jan (Zijderlaan). 8. Sterrennacht. 9. Domme Haas (op verzoek). 10. Het liedje van ver langen (Franken). Te wafer. Gisteravond viel een 7-jarig meisje van S. in den Hoorn te water, door bet breken van een brugleuning, waar zij tegen aan leunde. Men bad baar weer spoedig op bet droge. Waterleiding gesprongen. Gistermid dag is langs den Heerenweg een hoofd buis gesprongen van de Gom. Bronwa- terleidïng. KATWIJK AAN DEN RIJN. Warmte. Tengevolge der hevige warmte is de werkhond van G. W. alhier doodgevallen. KATWIJK AAN ZEE. Tuinbouw. Hadden de bier wonende tuinders onlangs de schadepost, dat voor namelijk 'bun aardappelen, omdat deze in do duinpannen slaan, door de nachtvor sten hadden geleden, nu is bet de hitte met als gevolg erge droogte in de duin- gronden, die doet vreezen, dat er van den aardappelteelt in de duinen niet veel te recht zal komen. Vele perceelen hebben hiervan al zoodanig geleden, dat al te zien is, dat van een middelmatig beschot geen sprake meer zal kunnen zijn. LANSERAAR. Vergadering ingelanden. In 't café van den beer D. Hoogendïjk vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Noord-Eind- en Geerpolder. Nadat door den Voorz., den beer R. Kempenaar, de vergadering is geopend, worden de notulen door den waarnemend secretaris, den beer W. Eoxe, gelezen. De beer G. Uytterwaal wijst er op, dat niet in de notulen is op- genomen, naar aanleiding van bet besluit der laatstgehouden vergadering, de Kerk- sloct voor motorvaartuigen te verbieden. Daarna doet de secretaris-penningmeester rekening en verantwoording, welke door do controle-commissie zijn nagezien en in orde bevonden. De pacht grasgewas en vischwater werd tijdig ontvangen. Bij de verkiezing van een voorzitter verwierf de beer G. de Boer 65 en de heer P. W. Kroft 18 stemmen; eerstgenoemde nam onder dank zijn benoeming aan. Voor het nazien der rekening 1923 werden met goedkeuring der vergadering benoemd de heeren W. Uijttewaal, G. v. Zaal, A. v. d. Jagt, D. v. d. Hoorn. Als bestuurslid werd gekozen do beer G. Roest. Op de eerstvolgende verga dering zal worden voorzien in de vacature secretaris-penningmeester, wegens over- Ejden van den heer J. A. van Tol; alsmede in de vacature-R. Kempenaar wegens hoo gen leeftijd. Bij de rondvraag wenscht de heer D. v. d. Hoorn het water in do pol ders minder belast te zijn dan het land; alsmede zag hij de vergadering gaarne op een gunstiger tijd gehouden. Opgemerkt wordt, dat wegens sterfgeval van den secretaris, de vergadering werd verdaagd. De heer P. van Zon vraagt hoever het onderzoek is gevorderd omtrent do elec- Gvc-.raS verkrijgbaar. 125G LET OP HAHDELSMSRK R.H.W. trische bemaling. De Voorz. wijst op de grootere., kosten en uitbreiding van bet net, zoodat het geen voerdeel voor den polder zal afwerpen. De beer G. Uijtten- daal breugt in herinnering do vroegere onaangenaamheden, omtrent het onder houd van den Geerdijk, wijl de belangheb bende eigenaars zelf hoefbeslag moeslcn onderhouden en de weg vele tijden onbe gaanbaar was, terwijl bij overname door den polder, de weg goed in orde en on derhouden is. Het was Uijttenwaal's be- bescheiden meening ook op deze manier 't kerkpad der R.-K. Kerk door den polder te doen onderhouden en te verbetereu, wijl 't verkeer door omstandigheden door bet pu bliek zeer is toegenomen. Het voorstel wordt hierop gegrond, daar dit pad ge lijk te stellen is met 't onderhoud van den Geerdijk. In het 'algemeen kon de vergade ring hiermee niet meegaan. Bij de sluiting dankt de aftredende voorzitter, do beer R. Kempenaar, de ingelanden voor het vertrouwen gedurende de 27-jarige zitting als bestuurslid en voorzitter, hem geschon ken en sluit de vergadering. De heer W. Roest, aftredend be stuurslid van den Noord-Eind- en Geer polder, welke wegens hoogen leeftijd be dankte, beeft 47 jaren als lid van het pol derbestuur zijn diensten bewezen. Veiling. Dinsdag werden op de vei lingen alhier van „St. Phocas", „God zij met ons" en „Hoop geleidt ons" te zamen ruim 8000 zakken doperwten a 10 kilo aan gevoerd. Zulk een aanvoer was nooit voor gekomen. Te water. Dinsdagmiddag geraakte paard en wagen van den brandstoffenhan delaar P. Janse, van Rijnzaterwoude, te water in de Dijksloot. Door verschillendo behulpzame handen werd alles op het droge gebracht. De eigenaar had echter weinig schade. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meento komt Vrijdag a.s., des voormid dags half elf in openbare vergadering bij een. Onderwerp ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Bepaling vermenigvul- digngscijfer Hoofd. Omslag. 3. Aanbie ding Gemeente-rekening. 4. Vaststelling verordening veldarbeid. 5. Onderzoek ge loofsbrieven der nieuw benoemde leden. TER AAR. Augurken. Maandag werden door do R. K. Tuindersvereemging „St. Phocas" de eerste augurken geveild. Deze werden aangevoerd door den tuinier G. Vis en ge kocht deer den koopman C. Markman. ZEQWAART. Ballonlanding. Zondagavond om 6.30 uur landde alhier een luchtballon door den bekenden luchtschipper Yan Pottum be mand. De ballon was in den Dierentuin te Den Haag om 5.40 uur opgestegen. Door dat er bijna geen wind was bleef hij, op een hoogte van circa 1000 meter geruimen tijd boven Den Haag hangen; do ballon kan 400 M3. gas bevatten. Naar van Pot tum ons mededeelde was hij met het feest comité alhier in onderhandeling geweest om zijn ballon ook bier op te laten. Daar er echter geen gasfabriek is, moet van wa terstofgas gebruik gemaakt worden; de kosten voor de vulling bedragen dan alleen f 800.hetgeen echter te kostbaar is. Hinderwet. De Centrale fabriek van melkproducten alhier, vraagt vergunning voor het uitbreiden harer inrichting o. m. voor het condenseeren (indampen) van melk. Bezwaren kunnen tot 17 Juli wor den ingediend. Gemeenteraad. De heer Huijsman, op volger van den heer D. op do lijst der V. B. heeft zijn benoeming tot gemeenteraads lid aanvaard. (Dit is voor het nog loopen- de zittingsjaar tot September a.s.). STADSÜSEU^S H. B. S. voer Meisjes. Aan de H. B. S. voor Meisjes werden bevorderd: van de le tot de 2e kl. 19 leerlingen, niet bevorderd 5; van de 2e tot de 3e kl. 17 leerlingen; van de 3e tot de 4e kl. 18 leerlingen, voorwaardelijk 1, niet bevorderd 1; van de 4e tot de 5e kl. 7 leerlingen. Aan de 6 leerlingen van de 5o kl. werd het diploma voor volledig onderwijs uit gereikt, t,w. (in alphaietische volgorde): E. G. Alt, O. G. Borgerhoff Mulder, M. En gels, C. H. Gerritsen, G. Stapel en W. G. ter Spill. Stedelijk Gymnasium. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: J. Blankenaar. A. G. de Blécourt, J. Bronsgeest, A. C. Cosman, Gerda E. Goekoop, N. W. Hannivoort, Anna E. van der Heide, Jeanne H. Heringa, Joh. Pijn- acker Hordijk, N. Huisman, W. J. Jong bloed, Olga J. Meijers, Em. M. F. Roëll, G. J. van Bendegom, N. Le Grand, G. F. H. Locher, Joh. M. Manders, D. Pel, J. H. Pel, J. H. Plooy, J. Pos, Geertr. A. Rauws, L. Riemens, P. J. Smink, Ina. M. A. Tende- loo, Ada Vogel, Lijsje de "Witte, P. J. Wuite Niet bevorderd 5. Van de tweede naar de derde klasse: Catb. S. Blok, Catb. M. van Blom, A. van Bockel, Hendr. M. Boekwijt, Coba de Boer J. A. Boorsma. Anna Bruining, A. CortB, G. C. Th. van Dorp, J. C. van Eek, Pietern. F. Faber, Helb. A. Goedhart, Marg. de Graaff. Tony Hirscbig, Isa van der Hoeve, Joh. M. Hoogenboom, D. L. Hulst, Em. Anne Oort, Joh. H. Menningh, Annie R. Moolenburgh, F. H. Parmentier, Phil. S. E. Rcmeijn. Anna E. Ruijsch van Dugte- ren, Annie Sarfoedin, F. M. A'. Schokking, Joh. C. Seret, W. F. Sikman, Agr.es de Sitter, Maria A. Sobels, Carla Versteeg, W. C. de Visser, E. G. Wessclink, C. M. dc V/ijs, W. H. Zaaijer, Maria J. Zeelen- berg. x Niet bevorderd 5. Van dc derde naar de vierde klasse: J. E. van Blom, Arnélie M. B. Bresson, Const F. van Dorp, Martha M. Driessen, Nettie E. Gorter, Laura D. Hamming, M. J. Hee- ritig, Jch. C. Herfst. J. H. Huizinga, J. F. Kok, G. W. Locher, C. A. do Meïjere, Marg. Muijs van de Moer, Anne J. Storm van Leeuwen, G. K. Terpstra, J. Verweij, Maria 'M. Veldhuijzen, P. Dijk. Voorwaardelijk: Kreina Pos. Van de vierde naar de vijfde klasse: An na H. de Blécourt, Maria E. Blok, Amalia C. J. Boot, H. Brnining, D. Burgersdijk, J. A. Hannivoort, S. J. van der Hoeven, Laura Ongkiehong, J. Jacq. Hoogenboom, A. F. Hoorweg, L. Huizinga, R. Josson, B. Juijnboll, P. C. Kok, W. J. de Koningh Nelly Kromwijk. P. J. D. van Malssen, Johanna S. Q. Muijs van de Meer, May Moolenburgh. P. Overduin, G. Splinter. L. Stellwagen. E. Tappenbeck, H. G. Ter9tecg J. Vei'wer, W. van der Voort, J. H. Zaaijer Ankje Zuijdhoff. Van do vijfde naar de zesde klasse: A. R. Blok, Annie Fleerkamp, A. M. Gerstel, Lucie M. Gorter, Fran, de Graaff, J. F, Hennemarin, Joh. "W. Herfst, Suzc van der Hoeve, Emily ~W. D. Kuenen, Annigje van Mek, N. H. Muller. A. Pel, Aagje Plooy, Adriana Plooy, C. M. Serct, Corn. J. Zand- voort. Lessen in elementair Latijn. Het Leidsch Universiteits-Fonds heeft besloten in het Academiejaar 19231924 een proef te nemen met het doen bijbren gen van eenïge elementaire kennis van Latijn aan studenten der Universiteit, die daaraan behoefte gevoelen. Het zullen geen colleges zijn, maar lessen, waarvoor huiswerk zal moeten worden gemaakt. De lessen zullen loopen van de tweede helft van October af gedurende acht we ken, en tusschen Kerst- en Paaschvacantie gedurende ongeveer acht weken; elke week heeft twee op elkaar volgende lesuren. De lessen zullen alleen doorgaan, indien zich daarvoor ten minste tien studenten aanmelden. Het Fonds is zoo gelukkig geweest dr. C. de Boer, lector in de Romaansche taal en letterkunde aan de universiteit, bereid te vinden deze lessen te geven. Do uren zul len in September worden bekend gemaakt vermoedelijk wordt, om botsing met de ge wone collegers te vermijden, een avonduur gekozen. Als hoorders worden alleen toegelaten zij, die ingeschreven zijn voor alle colle ges aa-n de universiteit. De hoorders moe ten vooraf f 10 betalen, te storten bij den pedel tegen een kwitantie van het Leidsch Universiteis-Fonds. De docent heeft de uit<lrukkclijkc be voegdheid om aan hoorders, die, naar zijn oordeel, door onvoldoende belangstelling en medewerking der geregelden voortgang der lessen belemmeren, het verder volgen der lessen to ontzeggen (dezen krijgen hun betaling niet terug). Bovendien heeft de docent de uitdruk kelijke bevoegdheid, om, als het aantal gegadigden het hom passende maximum mocht overschrijden, geen nieuwe hoorders toe te laten. Er zal naar gestreefd worden de lessen in te richten naar de practische behoeften van die groepen van studenten, die aca demische examens kunnen afleggen zonder hetzij het gymnasium te hebben bezocht, hetzij het staatsexamen te hebben gedaan of een opleiding met Latijn te Bandoeng (Java) te hebben genoten. Demonstratie koken op gas. In verband met de tentoonstelling voor practische woninginrichting werd gisteren avond. is het Volksbond gebouw een zeer practische demonstratie gehouden van ko ken op gas. Een maaltijd voor zes personen (aardap pelen, vleesch, groeten, en iets toe) werd klaar gemaakt op voor 4 cent gas. Men be hoeft het heuseh niet te geloovcnmen kome slechts hedenavond om zich hiervan te overtuigen. Verschillende practische toepassingen van gasgebruik werden gedemonstreerd o.a. de gaspook, welken werden gegeven over het onderhouden van conforen en fornuizen. Het klaargemaakte werd rond gedeeld onder de aanwezigen, terwijl tevens de aanwezigen werden getracteerd op koffie en koekjes ook op gas bereid. Den aanwezigen heeren werd een sigaar geoffreerd, die waarschijnlijk wel niet c>p gas zal zijn klaar gemaakt, doch niet tegenstaande dat vele goed te gebruiken was. Dc opkomst had grooter kunnen en moe ten zijn, dcch wij hopen, dat hedenavond de opkomst moge ziin in verhouding tot het bezoek der tentoonstelling. Het nuttig effect van de tentoonstelling zal er slechts door verhoogd worden. 12^-jarig bestaan Ned. Reisverceniging. De afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging herdacht gisteren haar 12}^-jarig be staan. Aan de herdenking hiervan ging Zondag een goedgeslaagde boottocht voor af, waarvan wij reeds een en ander me dedeelden. Gistermiddag hield het bestuur een goedbezochte receptie in café-restaurant „De Harmonie", alwaar bloemstukken werden aangeboden namens enkele be stuursleden, een damescomité uit de leden, verschillende leden der afd. gezamenlijk en enkele afzonderlijk. Gisteravond was het feest in ,,'t Post- hof". Het weer was schitterend te noemen en hoewel er voldoende lucht de zaal binnendrong, was het er toch heet, en zou een zitje buiten te prefereeren zijn ge weest. Na enkele muziel^immers van het Leidsch Strijk-Ensemble „Sappho", sprak de Voorz., de heer Hardeweg, het openings woord. Het was spr. een aangename plicht GesaïeereSeÊSjEïe 8ai2koeit5igiüi$o k GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P., 'Aan den gemeentelijken vischwinkal, Yisehmarkt 18, Tel. 1225 is DONDERDAG, verkrijgbaar SCHELVISCH k f 0.110.16, SCHOL k f 0.17—0.21—0.25, en KABEL JAUW it f 0.32 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 11 Juli 1923. '-j I£atSsOli©k© Hssaïdja LEIDEN. Woensdag 7.30S.30 uur Zitting Rcchtsk. Bureau. Vrijdag 8 uur Bestuur Prop.-club „Sfc. Petrus". Vrijdag R.-K. Bouwvakarbeiders, Bonds- gebouw, 8 uur. Apotheken d'e tot en met Zondag op Maandagmorger eiken nacht en des Zon., cags geopend zijn: M. Boekwijt, Visch'markt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tofi. Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen vcor leden van dit Fonds. TeSegsoafBSGife ©ecs-fcepïclee volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Juli 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.4 Kopenhagen. Laagste Barometerst.759.1 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12 Juli Meest zwakke wind, aanvankelijk uit Zuidelijke richtingen, helder tot licht- of halfbewolkt, droog warm weer behouden» kans op onweer. allen welkom te kunnen heeten en hi) bracht hun een woord van dank voor do opkomst. De Voorz. memoreerde hierna hoe door de geringe deelname aan de laatste regen tochtjes er goede propaganda is go- maakt. Spr. roept ook voor het vervolg aller medewerking in. Dan brengt de Voorz. een woord van dank aan den heer Kriest Jr., die op zulk een schitterende wijze zorgde voor het groen achter de bestuurstafel, en dia tevens zulk een trouw lid is, dat hij nooit op de excursies mankeert. Dan brengt bij dank aan het dames comité, dat een nieuwe vlag aan de afd. heeft geschonken, aan „Sappho", dat met zijn encrgicken voorzitter steeds bereid is dc afd. te helpen; aan den heer Job. Gcytenbeeek, die het bestuur bij do re ceptie verraste met een goedgeslaagde kiek; aan den'lieer \V. G. Hemerik, die op de bestuursvergaderingen steeds voor het reuk- en rookgenot zorgt, ten slotte aan alle gevers van de attracties voor het bal. Spr. eindigt met den wensch, dat allen zich mogen amuseeren. De tweede voorz., hierna het woord verkrijgend, wilde een kleine aanvulling; geven van de woorden des voorzitters, door n.l. te memoreeren, dat de heer en mevrouw Hardeweg de fad. twee fraaie vlagen hebben aangeboden, welke bij den laatsten boottocht voor het eerst dienst deden. De presidente van het dames-comité, mevr. Mooy, zeide vervolgens in een vlotte toespraak, dat eenige leden het plan had- j den opgevat om de vereeniging bij dit jubileum een blijvend aandenken aan te bicden. Daartoe had zich 'ndamcs-comité i gevormd, hetwelk gelden bijeen had ver- zameld en daarvoor een boekenkast had aangeschaft, om de bescheiden der Ver eeniging op te bergen. Verder wilde het comité een voorzitters hamer aanschaffen. Men vroeg den heer A. B. v. d. Heyden een hamer te willen vervaardigen, doch deze weigerde aanvan- kelijk, daar hij geen particulier werk ver vaardigde. Ten slotte was hij er toch toe bereid gevonden, doch alleen onder voor waarde, dat hij den hamer "ten geschenke zou aanbieden. Dit aanbod werd dankbaar aanvaard en het comité zorgdo voor de zilveren montcering mot inscriptie van den herdenkingsdatum. Don wensch uitend dat deze hamer nocit noodig mocht wezen, om j personen, die de Vereeniging een hak willen zetten, tot de orde to roepen, over handigde spr. hem aan den voorzitter. Bovendien overhandigde mevr. Moov aan allo bestuursleden een fraai insigne, terwijl zij mededeelde, dat hot overgescho ten geld in de afdeelingskas zou worden gestort. De voorz., de heer HardcAveg, dankte mevr. Mooy, en met haar allen, die lot het aanschaffen dezer feestgaven hadden bij gedragen, in hartelijke woorden, vcor deze kostbare geschenken. Hierna begon het eigenlijke feestpro- strijk-cnsemble „Sappho", do heer Herman Stenz, conférencier chansonnier, en Hcnri Nolles, humorist, goochelaar en buik spreker. De liedjes van den heer Stenz, al of niet bij de luit gezongen, vielen zeer in den smaak. Meer nochtans de fraaie na tionale dansen van mej. Kitty Lalcatose. Do heer Gouvin accompagneerde zeer ver dienstelijk aan den vleugel. Ook de heer Nolles had goed succes, zoowel met zijn; goocheltoeren en grappen, als met zijn buikspreken. Tot slot van het programma ging nog., een gezellig dansje, waarmede het goedge-j >st ten einde was. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Tentoonstelling van werken. De jaarlijtsche tentoonstelling van de R.-K. Vakschool voor Meisjes is weer ge** reed. en reeds de eerste aanblik van al de door de leerlingen vervaardigdo wcrkeu; doet zien, met alleen, dat er hard en ijv©4

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2