linK* •- positie worden bevrijd, welke een ern- kwetsuur aan liet beentje opliep, •an echter niets gebroken was. WASSENAAR. Oud-Wassenaar, n een algemeene ledenvergadering is de ad van Commissarissen van de N.V. Kas Oud-Wassenaar als volgt geconsti- erd: N. A. Zwart, oud vice-president van i Raad van Ned-Indië, president-ccmmis- is; mr. Th. Bodde, advocaat-procureur, lelcgeerd-commissaris; H. J. A. Raadt Oldenbarnevelt, oud-resident; Mr. A. Telders, advocaat-procureur, C. F. A. ikers, te Wassenaar, Ban Obreen, lid de firma Bicker Caarten en Obreen, P. van Vliet, consul van Japan, Mr. R. Graaf Schimmelpenninck, Commissaris- Atito-ongelukken. In den nacht van nderdag op Vrijdag botsten nabij den ijl een tweetal auto's tegen elkander op t bleek, dat een der bestuurders niet ïeel nuchter was. De auto's werden aar beschadigd. De inzittenden kwa- q er behoudens onbeduidende vei'won gen met den schrik af. Vrijdagmorgen raakte de besluur- van een vrachtauto op den Rijks- aatweg nabij Persijn zijn stuur kwijt, gevolge waarvan het gevaarte door een herwerk in een tuin terecht kwam. Het stte heel wat moeite de auto weer op m weg te krijgen. «F Op den weg naar het Slag sloeg een ato ondersteboven, toen de bestuurder )or een hond wilde wijken. Alles liep zon Ir ongelukken af. j Twist. Vrijdagavond kregen twee bu il* aan den Duinscheweg hoogloopende bist. Een van de vechtenden sloeg met B hand in een geopend mes, waardoor hij it lichaamsdeel ernstig verwondde. In iet Academisch Ziekenhuis te Leiden jerd hem hulp verleend. WQUBRUGGE. Een geschil. Naar verluidt is er eder een geschil tussehen eenige corpo- Ltiën, nu niet het territorium van Hoog- [ade, van den heer Jhr. Wittert van r'oogiand rakende, maar de wateren van sselijkerwoudel en heer Jacobswoude, aarover de heer Jhr. Boreel de Mau- jgnault den scepter zwaait, met name et „Padde- of Poldergat". Te hopen is, at het maar geen paalkv ':r* worde. - Excursie Ned. Journalistenkring. {Hedenmorgen om half elf arriveerden dertigtal journalisten van den Ned. ournalisten-kring waarvan verscheidene et hunne dames hier ter stede, voor het aken van een- excursie. Die uit de rich- ug Amsterdam arriveerden met een kwar er vertraging tengevolge van het derail ment van een trein nabij Leiden, Aarvan de heeren Journalisten dezen jer nu eens weinig notitie namen. Ze waren immers uit. De journalist heeft een prettig vak, hij overal op en bij, doch bij is zelden echt it. Toen allen waren aangekomen sprak voorzitter van de Vereeniging voor rcemdelingenverkeer, de heer Ch. van pall, de heeren en dames toe in de le iasso wachtkamer van het station, daar- relwillend door de directie beschik- aar gesteld. Het doet de Vere-eniging genoegen na ,ct vorig jaar de buitenlandscbe collega's )ij gelegenheid van de Haagsclie confercn- ïe als gasten te hebben ontvangen, nu de jurnalisten van eigen land te ontvangen Bn binnen Leiden rond te leiden, Met des te meer genoegen zal de Ver eniging deze taak vervullen daar zij weet e waardeeren en te eerbiedigen het werk at deze dienaren der koningin der aar- verrichten. Spr. vestigt de aandacht p het vele interessante dat Leiden ter be- ichtiging biedt. Hij wijst op de wereld- ermaardheid van baar universiteit cn lusea, op haar belangrijkheid als cen- ■um van een bloeiende landbouwende treek. Een bewijs daarvoor is wel do vele verbindingen die Leiden met de omgeving rerbinden, hetzij per electrische tram, het zij per autobus. Uitgenoodigcl om nu een bezoek te bren- ;en aan het inlichtingen-bureau van de f. V. bezichtigde de journalisten het bu tje op het Stationsplein en maakten sen praatje met de juffrouw die „al de alen van de wereld" spreekt. Aldaar verden zij op de gebruikelijke wijze vereeuwigd". Door de heete straten ging het toen aar het historische stadhuis, waar de >ren en dames onder de poort, waarop lezen staat „De groote pers" naar bin- i ging. Hoe het stadhuis aan dat op- ichrift kwam, verklaarde de burgemeester hr. N. C. de Gijselaar, die hen ontving in e koele kamer van B. en W. [Heb is nl. nog een herinnering aan den tijd toen daar de groote lakenpers stond jen het heeft dus met het krantenbedrijf piets te maken. Desniettemin was het voor do heeren journalisten een aangenaam pi tree. 1 Do burgemeester vergezeld van de beide fvethouders Bots en Mulder en. den secre taris van Strijen verwelkomde z'n gasten met een geestig en gemoedelijk speechje. •Rij noodigde de heeren uit bij hun bezoek pan deze stad, eens een kleine „Abstecher" jto maken naar de thans zoo druk bespro ken Mare, om met eigen oogen te zien en |c oordeelen den toestand zooals deze nu is en zooals hij worden zal na de dem- Pmg. De heeren zullen dan zien, dat van en „zich spiegelen van de Marekerk in et lieflijke water" geen sprake is en dat ien mooi aspect aan de dwingende eischen [van het verkeer moet worden ten achter Besteld; 1 Spreker prees de Nederlandsche pers als keer objectief en onpartijdig, in tegenstel ling met het buitenland dikwijls. Ook met plaatselijke pers zijn B. en W. zeer be vriend cn tussehen hen bestaat een werke lijk aangename verstandhouding. Verder wenschte de burgemeester allen een preltigen dag. De heer D. Hans, voorzitter van den journalistenkring dankte den burgemees ter recht hartelijk voor de bijzonder vrien delijke ontvangst. Jaarlijks organiseert de kring zulk een excursie en zoodoende komt men in verschillende steden. Wij ge voelen echter een zeer bijzondere eerbied en waardeering, aldus spr., Cen soort wij ding, nu wij staan in het stadhuis van deze sinds eeuwen wereldberoemde stad, die zoovelen van haar inwoners tot de on sterfelijkheid heeft zien geraken. Ook is den journalisten van huiten niet onbekend, hoe hier tussehen den burge meester persoonlijk en de burgerij een hechte hand bestaat van verecring en vriendschap. Spr. sprak de hoop uit, dat Leiden nog vele jaren onder leiding van burgemeester De Gijselaar, in bloei moge toenemen. (Klinkend applaus). Welkome verversckingen werden aan geboden en het historische gebouw werd bezichtigd. Daarna werd de lunch gebruikt op den Burcht, welke als „oudste bezienswaardig heid" van Leiden natuurlijk ook terdege geïnspecteerd werd. Te 1 uur begaf men zich naar de La kenhal, waarvan vooral het nieuwe ge deelte, geschonken door wijlen mr. G. D. Pane, bezichtigd word. Te twee uur begon de boottocht naar de Meren, waar de zeilvereeniging „De Kaag" allen in de gelegenheid stelde een tochtje te roeien of te zeilen op de wijde plassen. Een ideale ontspanning bij deze hitte. Trein gederailleerd. Hedenmorgen is van den trein, die om streeks 9 uur uit Amsterdam vertrekt, ter hoogte van de Stinksloot de laatste wagon door onbekende oorzaak uit de rails ge- loopen. De inzittend© passagiers schijnen aan de noodrem te hebben getrokken, doch eerst op den overweg aan de Haar lemmervaart kwam de trein tot staan. Van den overweg aan den Broekpolder tot bier, een afstand van minstens 500 Meter, reed de achterste wagen uit de rails, over de bielzen. Het ongeval werd buiten den trein eerst bemerkt, toen de wagon over den wissel reed. Door bet slingeren kwam de wagon ongeveer een Meter uit de rails en ver nielde de langs de baan staande draden van de seintoestellen. Zoodra de machinist het ongeval ge waar werd, stopte hij uit alle macht, zoo dat do trein juist op den overweg even vóór de spoorbrug tot stilstand werd ge bracht. Ondertusschen waren de overige wagons ook aan liet schuiven gerankt, zoo dat zij bier en daar met de buffers op elkaar hingen, terwijl de tweede wagon naast de rails kwam te staan. Door de tegenwoordigheid van geest van den seinhuiswaebter werd de van bet station Leiden komende trein spoedig tot stilstand gebracht, zoodat een botsing voorkomen werd. De passagiers kwamen gelukkig allen met den schrik vrij en konden met de eerste wagons van den trein naar bet slation doorrijden. Onmiddellijk werd met bet opruimings- werk begonnen, wat menigeen op dezen beetcn dag een warmen rug bezorgde. De lijn naar Amsterdam is geheel in tact gebleven, zoodat het verkeer geregeld over deze lijn plaats vindt. Hoogere Burgerschool met 5-j. c. Leiden. Overgangsexamens. Bevorderd, van de 1ste tot de 2de klasse: Onvoorwaardelijk: W. Aalbersberg, K. J. Bekooij, A. J. Bergers, B. G. Beulink, A. G. Boehmer, T. Boekee, L.-W. J. Bou- huijs, S. Buijs, D. J. Christiaanse, Catrina Dreverman, H. G. Frentzen, Gelpe Ester Sollewijn, W. F. A. Grimme, H. M. Hue- ting, J. A. Meijliuk, H. Schultz, J. M. De- kleermaeker, J. P. H. Hemerik, H. F. v. d. Horst, B. K. Huijsmans, E. F. Jacobi, C. W. J. Janssen, Elisabeth J. Kesselring, Petronella v. d. Kloot, A. J. J. Kuik, A. Leewis, Greta Loeb. J. H. Maartense, C. A. van Mslssen, C. W. Th. M. Mcuwese, P. A. v. d. Poel, J. A. Raasveld, J. C. Schalkwijk, M. J. Uijtermerk, W. van Po- lanen, A. H. F. Endeina, J. G. Gerstel, H. J. van Leeuwen, F. Meijers, Johanna W. G. Mulder, A. Pont, Wilhelmina C. van Kooijen, G. San Giorgi, C. F. Schüdel, J. A. Smit, F. M. M. Smolders, G. L. Sijp- kens, Catharina M. Verver, L. P. S. Vrins, C. O. J- Wernink, J. Winsemius, C. M. Wijkmans, A. Zwitser, W. van Zijverden. Voorwaardelijk: W. S. A. Colenbrander, Cornelia A. Kuiperskoek, Th. Perquin. Afgewezen 16. Van-de 2de tot dc 3de klasse: Onvoorwaardelijk: C. J. M. Bakker, G. J. M. Blietz, H. J. Blom, H. v. d. Boom, Anna Ensink, Frederika Cl. Fonteijn, Con stance Goedbloed, B. J. Hermans, L. Hoo- genstraaten, F. Plant inga, Cornelia Sega ar J. C. Verhage, Christina W. J. de Vries, B. Werkman, P. J. van Blarkom, H. F. Juta, Alida de Kier, W. F. Krijnen, H. W. Meijeraan, D. Noteboom, C. le Poole, F. L Postel, D. v, d. Putten, Alida Sanders, W. N. Steur, P. Straathof, R. P. Tjibbes, C. P. Tuk, P. A.' Verdegaal,' Maria A. Wel- Voorwaardelijk: A. Akkerman, J. van Exter, P. C. J. Gilhuys, H. D. Kolkman, W. P. Sybranda, J. C. Zaalberg. Afgewezen 12. Van do 3de tot de 4de klasse: onvoor waardelijk: Henriëttc A. Bakker, D. de Bes, J. A. Blanken, J. M. Blokpoel, J. W. Boehmer, Roelofje G. Bosscha, C. Broek huizen, A. L. Demenint, H. Tj. Dijkhuis, D. W. Duyster, S. D. Duyverman, H. J. dc Graaf, G. L. Hofstepnge, J. P. J. M. Hol- lants, S. H. Joustna, T. P. Ongkiehong, H. do Wilde, H. M. Batteljee, J. Bloot, Alida M. J. de Bruin, O. A. A. Kesseling, N. v. d. Laan, P. J. Lebbink, F. J. v. Lith, H. C. Meijer, E. L. Molt, E. L. Nauta, A. A. J. Nieuwcnhuis, Petronella J. Noteboom, W. F. v. Peijpe, W. B. A. Perquin, Hennine Poppe, Betsy de Tombe, J. A. Baak, H. J. M. de Graaf, J. C. Hulst, W. Jorissen, Pau line E. J. M. Kellenaers, Jacoba KI. van Nieuwkerk, J. H. F. du Pon, Johanna M. Raadsen, B. San Giorgi, Th. Segaar, P. H. Teunissen, V. Verberg, J. A. Vermey, H. F. A. M. Walenkamp, W. H. v. Zoest. Voorwaardelijk: M. J. M. A. Gcijer, K. v. d. Heijden, Post, Hendrika H. Th. Pino, A. A. v. Reijzen, J. L. F. C. A. de Thouars. Afgewezen 3. Van de 4de tot de 5de klasse: onvoor waardelijk: Amalia S. Cahen, P. A. Cornet C. N. Cramer, Caroline Dikshoorn, F. G. Eeftens, Gelpke J. P. Sollewijn, A. J. Ger- ritse, Leentjo Goldberg, Cornelia H. A. Hammes, Klazina Hommes, P. Kettenis, C. J. v. d. Noordaa, G. J. Rijkmans, C. J. v. Sluijs, L. Stam, S. E. Vies, Adriana E. B. v. Zwieten, Marianne Bosman, L. Eng- berts, T. Hilarius, A. Hill, J. L. N. Hoor weg, Beatrice L. Th. E. Janssens, Anna M. Molt, H. Tli. Perquin, J. la Biviëre, B. H. A. Stuve, J. P. A. Timp, J. Verschoor. Voorwaardelijk: G. M. C. Flens, Petro nella M. de Tombe, J. H. L. Wennekus, Ja coba M. Curvers, B. H. Kroon, L. J. v. d. Laan, Cornelia de Man, A. M. V/. Pitlo. Afgewezen: 6. VoSksbondnicuws. Maandag wordt gehouden een zeer be langrijke vergadering van den Bestuurs raad, waar zal worden behandeld het on derwerp: „Jeugdorganisatie", in te leiden door den heer Smulders, secretaris van het R.-K. Vakbureau. Verder zal ter sprake komen een rege ling (die de goedkeuring kan wegdragen van den gemeentelijken werkloozendienst) inzake controle werkloozen. Vooral de besturen der Vakafdeelingen worden dringend verzocht deze voor hen zoo belangrijke vergadering bij te wonen. De Leidsche Winkelstand. Het tot voor korten tijd bestaande bur gerwoonhuis Breestraat 7 is, zooals het te genwoordig met zoo tal van woningen gaat in een fraaien winkel herschapen, on der bekwamo -leiding van den beer Ver buist. De firma L. Fresco uit Den Haag opende er hedenmorgen een zaak in japon- en man telstoffen, zijde, mousselines enz. Een keur van diverse stoffen sieren etalage zoowel als winkel en de dames kunnen verzekerd zijn, dat bet nieuwste van bet nieuwste haar hier geboden zal worden. De beer Fresco, die in Den Haag reeds 25 jaren een goed bekende zaak drijft, heeft de leiding van deze nieuwe zaak op gedragen aan zijn zoon, den heer Simon Fresco Lzn. Zoowel wij hierboven reeds zeiden is hier een fraaie winkel gebouwd, waarvan de firma wed. Dietz aanneemster was. De beer Piket verzorgde bet schilderwerk cn de N.V. v./h. de Vries en Stevens maakte de electrische verlichting, een en ander zeer ten genoegen van de firmanten. Gisteravond te omstreeks 10 uur kre gen de twee gebroeders K., wonend op de Waardgracht, op de Heerengracht on- eenigheid, waarbij Job. K. door zijn broe der Gerard met een mes in den rug werd gestoken. Nadat de- getroffene naar den politiepost aan de Haven was geloopen, is bij per auto van den E. H. D. naar bet Academisch Ziekenhuis vervoerd. Na ver bonden te zijn, is hij naar buis gegaan. De dader G. is gearresteerd en in bewaring Gisteravond omstreeks half 10 ontstond een begin van brand in perceel Janvossen steeg 12, alwaar 'op een binnenplaats een brandend eindje sigaret was weggeworpen op een droge dweil. Er verspreidde zich nogal veel rook, doch bet vuur was spoe dig gebluscbt. De auto-spuit kon onver richter zake terugkeeren. Zekere A. W., wonend alhier beeft gis teravond. aan het bureau van politie me degedeeld, dat hij op den openbaren weg onder de gemeente Oegstgeest is mishan deld geworden door J. K. en een onbekend gebleven chauffeur. Door beide personen zou hij met een mes gedreigd zijn. De zaak is in handen gegeven van de politie te Oegstgeest. De gebrs. Z., wonend te Rijnsburg, kwa men gistermiddag omstreeks 5 uur, gaan de uit Leiden, op de Haarlemmervaart bij den spoorwegoverweg op het moment, dat do hoornen neergelaten werden. Zij waren schijnbaar niet erg hierover te spreken, zoodat zij den overwegwachter te lijf wil den, die door in bet huisje te vluchten, zich aan een mishandeling wist te ont trekken. Dit muisje zal vermoedelijk nog wel een staartje hebben. Vanmorgen omstreeks 10 uur kwamen twee personen op den hoek van Plantage en Hoogewoerd met eikaars rijwielen in botsing. Mej. B. kwam te vallen en kreeg een ernstige vleescbwonde aan het linker- onderbecn. Per auto van den E. H. D. werd zij ter behandeling naar het Zieken huis vervoerd. Programma van het Park-Concert op Dinsdag 10 Juli, des avonds te 8 uur. No. 1 „Luctor et Emergo", marsch, Geijp. No. 2 Ouverture „Jessonda" Spohr No. 3 Coletta Wals, Suppé. No. 4 Ballet muziek uit de opera „Faust", Gounod.. No. 5 Albuniblot, Wagner. No. 6 „Po- mone Wals, Waldteufel. No. 7 „Das ha- ben die Madeben so gern", marsch, Gil bert. PATRONAATS-ARBEIDSBEURS. Aanmelding: Donderda^ 89 uur Pancratius- Patronaat, Hooigracht. Aanbieding: 1 Stoffeerdersleerling, 1 Kantoorbedi en d e. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Maandag, 8.15 uur Bestuursvergadering. Dinsdag en Wcersdag, 8 uur, demonstratie koken op gas. Wcensdag 7.308.30 zitting Recklsk. Bur. Vrijdag, 8 uur, Bestuursvergadering Prop. Club „St. Petrus". Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Relrailefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes ,,St Isidorus" van 7,30 tot 8,30 uur. Zitting Brandstoffencommissio van 7,30— 8,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Zendag. Bijeenkomsten van 12.302.30, van 6.3010 uur, van 810 verplichte bijeen komst voor de Gezellen. Maandag 9 Juli Stichting onzer vereeniging Be leden die op dezen dag Communicccren kunnen een volle aflaat verdienen; 'e avonds is do zaal voor de leden gesloten Dinsdag, Donderdag en Zaterdag bijeen komst voor de Gezellen. Donderdag 8.15 uur kegelclub allo negen. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag te 4 uur ontspanning voor dc grooie afd., te 6 uur godsdienstles, van 46 uur jon gens van 1315 jaar groep 1, Godsdienstles en recreatie, 57 uur jongens van 1315 jaar groep 2. Woensdag 8.15 uur repetitie tooneel. Donderdag van 89 uur arbeidsbeurs Patro naat Hooigracht. Zondag 15 Juli te 8 uur in de Lodewijks- kerk Alg. Communie. ZITA-VEREENIGING, Ncordcir.dc 44. Zondag vanaf 12 uur is de zaal geopend voor de Hollandscbe en Duifsohe dienstmeis jes; van 810 uur bijeenkomst Hollandscbe en Duilsche dienstmeisjes. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duit- scho dienstmeisjes. Dinsdag ven 7.309.30 bijeenkomst fa brieksmeisjes. Woensdag van 810 uur bijeenkomst Hoï- landsche dienstmeisjes. Donderdag van 810 uur bijeenkomst Hol landscbe dienstmeisjes; van 78 uur biblio theek voor niet-leden; van 89 uur voor leden Vrijdag van 6.307.15 uur zangles voor do patronaatsmeisjes, afdeeling kleinen; van 7*15 —8.15 uur zangles voor de patronaatsmeisjes, afdeeling grooten; van 8.159 uur godsdienst onderricht. De patronaatsmeisjes ontvangen het verdere onderricht aan de R. K. Vakschool voor meis jes, Noordeindo 50. PATRONAAT ST. ANTONIUS (Harfebrug). Zondag te half rijf conferentie waarna ont spanning, gelegenheid tot sparen en Retraite fonds. Woensdag te 8 uur repetitie tooncclclub „Excelsior". Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. (Interparochieel Patronaat voor Jongens.) Zondagmorgen kwart voor 9 uur, H. Mis Bibliotheek. Rctraitefonds. 's Avonds half 7 Onderrichting en Lof, waarna Ontspanning. Woensdagavond 7 uur voorbereiding voor de Plechtige H. Communie. Zaterdag van 67 uur Spaarkas. BUS3GEI3L! JKE STAMD LEIBEN. 5 Juli. Geboren: Petronella d. van C. Deel man en M. J. do Vos Pieter z. van P. Leugering en G. M. Broers Truus d. van F. Simons en G. Krispijn Quirina Aga tha d. van H. de Ligny en C. J. Kooreman Izaafc z. van F. Redel en C. P. de Vink Wijnandus z. van J. P. L. v. Houten en M. v. d. Berg Aminah d. van R. D. A. Widjaja Koesoemah en R.Ratnaningrat Pieter z. van A. Tegelaar en M. Holverda. Ondertrouwd: A. Buurman jm. 33 j. en H. J. Carlier jd. 33 j. Overleden: O. H. J. Tiemeyer-de Graaf w. 78 j. M. E. Hessels-Fraikin w. 80 j. C. Peeman z. 3 j. P. M. E. v. d. Zwan-Plantfeber v. 26 j. F. W. Pont m. 53 j. G. Rietkerk-van Leeuwen w. 65 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren, d. van. A. van Leeuwen geboren v. d. Mil zoon van A. G. Ankrna geboren Boekman zoon. van A K. van Wermeskerke geboren van Jurhingha dochter van M. Bouthoorn geboren Kwant dochter van J. van Amsterdam geboren Waarls. Overleden: G. van Egmondi jm. 19 jaar D. van der Wel «Mg. van K. van Nood 58 jaar W van Leeuwen, wed. van J. Bosman 94 jaar M. Vreeken jd. 23 jaar M. Hilbrand jd. 10 dagen J. Spijker man wedn van J. Groenendijk 87 jaar. Gehuwd: J. Fokking jm. 21 jaar en H. Rasser jd. 20 jaar. NIEUWKOOP. Geboren: Jan, zoon van Cornclis Kwak- kenbos en Anna van der Voorn Franciscus Cornells, zoon van Petrus van der Wrijden en Maria Johannes Verwer Simon Cornells, zoon van Antonie van Hemert en Cornelia Cla- sina Noordeimcer. Overleden: Catharina Johanna Bckker, wed. Ghristiaan do Graaf, 74 jaar. Gevestigd: A. C. Rosemeier en: gezin uit Leiden C. de Pater uit Tor Aar J. van Tol uit Uithoorn J. Koetsier uit Papekop G. Boetekors uit Gouda. Vertrokken: A. van Zomeren naaT Laren C. G. Prcnger naar Amsterdam C. W. Zimmerman naar Alphen aan den Rijn W van Midlum naar Schorten J. P. Kaptein •naar "Wïlnis J. A. van Donk naar Bodegra ven. VOORSCHOTEN. Geboren: Adriana Maria, dochter van J. A. Mens en W. C. v. d KToft. Overleden: G. AlterBrcmet, 92 jaar J. v. d- LijkeLe Clercq, 80 jaar. WOERDEN. Geboren: Maria Carolina, dochter van P. J. L. Boonen cn A. B. Grote Gerda He lena Aaltje dochter van E de Graaf cn G M van Es Maria Johanna Francisca dochter van A F. X. V/.-Smit en G. van- Dorfc Geboren Gerardus Martinus, zoon van J. Hage en A. Ram Pieter zoon van F. Pb. Mieremct en M. W. Smit Gerritjc, dochter van H Gerritsen en W. van der Doe Adriaart Martinus, zoon van W. Brak en M. Both. Overleden: Pieter van der Voorst oud 62 jaar Gerrigje Brohm oud 64 jaar echt* genoote van G. J. van der Vlist. Ondertrouwd: Marinus Cornelis Ultee en Christina Elisabeth Vlug Willem Cornclis van den Brink cn Maria Johanna Vlug. Getrouwd: Lambertus Hoek en Hcndrina Wilhelmina van Doorn. Getrouwd: Pieter Plaizier en Dirkje den Heef en. j i o - WOUBRUGGE. Geboren: Marlgje, dochter van J. Bol en P. van der Neut. Overleden: Margarelha Ovcres ech't* genoote van J. A. Baak 30 j. Gehuwd: J. Molenaar jm. 35 j. cn E. Sligter jd. 25 j TER AAR- Geboren: Wilhelmina. Theodora Klazina dochter van Jac. v. d. Pijl en A. Cl. Ubink Jacob, zoon van C van Vliet en A Rodenburg Neelije Maria Engelina, dochter van A. Cats en C. Reineveld. Gehuwd: P. v. d. Vaart, 27 jaar en M van Leeuwen 23 jaar. - - - yv~-r ZEGWAART. Overleden: G. van Rooijon oud 81 jaar weduwe van G. de Graaff. SioomvaarSbericiiien STV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN (thnisr.) vertr. 5 Juli van Algiers. KON. NED. STB. MIJ. BERENICE vertr. 5 Juli van Venetië. MEDEA vertr. G Juli van Amsterdam. NEPTUNUS arr. 5 Juli te Lissabon. RHEA vertr. 5 Juli van Messina. THESEUS arr. 5 Juli te Danzig. VESTA vertr. 5 Juli van Barcelona. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND arr. 6 Juli te Rotterdam DUECHTERLAND (nitr.) vertr. 5 Julr van Rio Grande. GELRIA (thuisr) vertr. 5 Juli van Lei- xoes. KON. WEST-IND. MA1LD. COMMEWIJNE (thuisr.) arr. 6 Juli t« Havre. HOLLAND AMERIKA-LIJN. BR.EEDIJK arr. 3 Juli te Boston. ROTTERDAM vertr. 5 Juli van Sout hampton. HOLC. BBITSCH-INDIE LIJN. ANDIJK (thuisr.) vertr, 4 Juli van Co lombo. HOLL. Z1.I ID-AFRIK A-LIJN. JAGERSFONTEIN vertr. 5 Juli van Algoabaai. RIETFONTEIN arr. 5 Juli te Algoabaai ROTTERD. LLOYD. GOENTOER (thnisr.) arr. 5 Juli te Sues KAWÏ arr. 5 Juli te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. TEIRESIAS arr. 5 Juli te Penang. IHARKTBERICHTEM LEIDEN, 6 Juli. Veiling. Bloemkool I 4—9 Bloêmkool II 2—4, Salade 2—4, Wortelen g13, Komkommers 914, Selderie ƒ1.20. —1.60, alles per 100; Spinaeic 4—9, Poste lein 5—0, Doppers 15—17, Capucijoera 18—20, Peulen 5—18, Aardappelen 6— 8.50, Tuinboon en 913, Aardbeien 6072, alles per 100 kilo; Perziken 2—13 cent per stuk. 7 Juli. Bc'er. De prijzen van boter «p d* heden gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter controle 1-60 per Kg-; pri ma boorenboter 1.501.60. Aangevoerd 1/3, 11/6, 91/8 en 11/16 vaten, wegende 2255 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 1 Juli tot en met 7 Juli. Lange en Korte Turf geen aanvoer 11 geen no-' teering. Eieren. Totale aanvoer 8128 stuks. De prijzen waren: Kipeier en o5,30, en Een deneieren 5.606,per 100 stuks. Handel slecht. ALPHEN AAM DEN RIJN, 6 Juli. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie 10—13, Tuinboor.en, 10, Peulen 10—20, Doperwten 18—19; Postelein 6—13, Aardappelen 7—11; Per 100 bos: Peen 8—10, Andijvie 1.60—1.90. Per 100 stuks: Kropsla 2.203.60, Kom kommers 811, Bloemkool 3S, Heeron- boonen 31—3S, Sniibconen 32—34. Per 100 pond: Aardbeien 2630. KATWIJK AAN DEN RIJM, 6 Juli. Veiling (Due of York per 25 Kg. 0.60—1.30, Peen per 100 bos 5.70—7.60 Aanvoer 1120 maal 25 Kg Due of York en 5600 bos Peen. Handel traag. TER AAR, 5 Juli. Veiling „S*. Phoccs". Jonge Peulen 1.19, idem I 66 cent, idem IX 60 cent, Doperwten 1-70, Tttinboonen 142, Gapucijners 1.55. Aanvoer: 304 zakken Jon ge Peulen, 1296 zakken idem I, 33 zakken idem II, 1401 zakken Doperwten, 114 zakken Tuinboon en, 40 zakken Capucijncrs. Veiling „Gcd zij mei Ons." Jonge Peulen 1.47, idem I 75 cent, idem II 65 cent, Aan voer 727 z<ikken Doperwten, 94 zakken Tuin- boonen. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juli. Veiling. Peen 6 cent per bos; Bloemkool 25 cent per stuk; Aardappelen 1.401.65 per 25 Kilo; Drielingen 60 cent idem; Aardbeien 50 cent per kilo: Peulen 40 cent, Groene Peulen k 6015 cent, Peulen I 7065 cox;:. Extra Peu len 1.10—1.—, Peulen II 50—60 cent, Dop erwten 1-601.70, Doperwten II J 1.55, Ca-, pucijners 1.45—1.60, Tuinboon en 1,05—, 1,15 per 10 Kg. Doorsneeprijs van 6 Juli, met aftrek vani veilingskosten: Peulen 0.57, Groene Peulen 0.74, Peulen No. I 0.97—1.00—1,36, Peu len No II 0-65, Doperwten 1,60, Gapucij ners 1,31, Tuinbooncn 1,12.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3