Mm, Klap-Camera's JOH GcYÏENDEEK toch intreden. Dat daardoor de Hanze- banken haar volle vordering zouden ont vangen, achtte men geen bezwaar, omdat dit toch ook bij executie het geval zou zijn. Gaarne zou men vernemen, of de Minister dit standpunt deelt. Bij het beoordcclen der credietvaardig- heid van den debiteur zal gelden aldus had men begrepen dal het veto van een der drie partijen, de A. C. B., de Nederlandsche Bank en de Regeering, voldoende zal zijn, om het crediet niet te doen verleenen. Er waren leden, die meenden dat het risico voor den Staat te groot was. Men achtte! een premier risque van 30 pGt. voldoende, terwijl dan de volgende 20 pGt. door den Staat en den credietgever ieder voor de helft zouden moeten wor den gedragen. Deze leden wezen er op, dat de prikkel van het belang voor de A. C. B. en de Nederlandsche Bank ge ring was, zoodat men moest vreezen, dat zij te gemakkelijk zouden adviseeren kre dieten te verleenen, die niet geheel ge dekt waren. Eenige leden meenden dan ook hun stem aan het wetsontwerp niet te kunnen geven, als het risico van den Staat en de banken niet beter verdeeld was. Verscheidene leden, ofschoon de be denking beamende, dat de Staat meer ri sico op zich neemt dan noodig is, vonden echter geen vrijheid om daarom 't wets ontwerp te verwerpen, als het bleek, dat op geen andere wi:ze viel te helpen. Eindelijk vroeg men, of er een eindter- mijn zou worden vastgesteld voor de Staatsgarantie. Nog werd een algemeene opmerking gemaakt over het feit, dat de Hanzeban- ken ook kapitaal putten uit de beleggin gen der spaarbank. Men achtte het nood zakelijk, dat de spaarbanken aan een bij zondere wettelijke regeling worden onder worpen, en vroeg of de Regeering bereid was een zoodanige regeling te ontwerpen. De Bossche Hanzebank. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplaag.) Gisteren werden de schuldeischers van de credietvereeniging de „Hanzebank" te Den Bosch in de gelegenheid gesteld in de raadkamer van de rechtbank te Den Bosch, welke in de groote zaal van de sociëteit „Gosmo" gehouden werd, hun oordeel uit te spreken over het door do Hanzebank in gediende verzoek om surséance van beta ling. De rechtbank was als volgt samen gesteld: Jhr. mr. v. Nispen tot Sevenaer, president; jbr. E. v. Leeuwen en mr. R. Sassen, rechters; jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn, griffier. De president stelde de aanwezige schuld eischers in de 'gelegenheid inlichtingen te vragen. Hij merkte op, dat vertegenwoor digd zijn bij volmachten een bedrag van 11 millioen gulden en 3800 personen. Een notaris uit Echt zeide het wenschelijk te achten, dat er een fonds van schuld eischers wordt gesticht, dat de belangen der crediteuren, kan behartigen bij de reorganisatie van de bank. De president zeide, dat deze opmerking niet ter zake dienende is. Het ging hier uitsluitend om de vraag of men voor het verzoek was om surséance te verleenen. Een andere schuld- eischer vroeg, wat er zal gebeuren als geen surséance wordt toegestaan. De pre sident antwoordde, dat dan faillissement zal moeten volgen. De heer Hendriks uit Nijmegen, zeide voor surséance te zijn, omdat het in de gegeven omstandigheden niet anders kon. Hij zeide geen vertrouwen te hebben in het beleid van de beheerders der Bank, die nooit rekening en verantwoording hebben gegeven. Een volgende spreker vroeg, of het in de bedoeling lag bij het reorgani- seeren van de bank ook de directie te reor ganiseeren. De algemeene directeur, de heer Verberk, zeide, dat dit niet aan de orde was. De president achtte het echter wel gewenscht, dat antwoord worde gege ven op deze vraag, daar de directie tot heden zeer sober is geweest met hare in lichtingen en bovendien enkele crediteu ren hun stem afhankelijk stellen aan de beantwoording van deze vraag. De direc teur, de heer Verberk, bleef weigeren op de gestelde vraag een antwoord te geven. Voor het overige zegde hij zijn volle me dewerking voor de reorganisatieplannen toe. Prof. Volmer zeide', indertijd van de di rectie vernomen te hebben, dat na iedere reconstructie een nieuw bestuur zal moe ten worden gekozen en" iedereen in de keuze daarvaan vrij is. Een schuldeischer vroeg nog of het waar is, dat de hoofd directeur tegelijk agent is van een verze- kéringsmaatschappij. Verschillende vragen worden nog gesteld. De vergadering, wel ke door ongeveer 1000 personen bezocht werd, was af en toe zeer rumoerig. Ten slotte hebben zich drie personen te gen inwilliging van het verzoek om sur séance verklaard. De president deelde mede, dat de recht bank later haar beslissing zal nemen en 'eventueel bewindvoerders zal benoemen. [Aangezien niet alle crediteuren in de groote zaal van Casino konden worden toe gelaten, werd na afloop van deze eerste Vergadering een tweede bijeenkomst ge houden van schuldeischers. Deze tweede vergadering, die" tot 2 uur duurde, had ongeveer hetzelfde verloop als de eerste vergadering. Slechts één der aanwezigen verklaarde zich tegen inwilli ging van het verzoek om surséance. Me degedeeld werd, dat bij de verleening van de surséance, welke voorloopig voor drie Biaanden zal worden verleend, een com missie van drie bewindvoerders en vijf 'deskundigen zal worden samengesteld, welke binnen drie maanden rapport, zal hebben uit te brengen. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer zijn ter openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 10 dezer des namiddags te 8.30 Schriftelijke Cursus Staatsinrichting M.Q. Om misverstand te voorkomen moge er op gewezen worden, dat de eenige schrif telijke cursus voor bet diploma M. O. staatsinrichting uitgaande van katholie ken, gegeven wordt door de R.-K. Leer gangen te Tilburg. Do docenten daarvan zijn de WelEerw. Zeergel. heer Th. van Lierop, professor aan het Seminarie te St. Michiels-Gestel, en de heeren J. Robbers en Th. Stappers, respectievelijk te 's-Hertogenbosch en te Heerlen. Het trampersoneel te Haarlem. Een staking te verwachten? Onder het trampersoneel te Haarlem bestaat ernstige ontstemming over de door de diercties der E.S.M. en N.Z.H.T.M aangekondigde loonsverlagingen van 2 a 3 gulden per week. De Nederlandsche Yereeniging belegt hedenavond en morgenochtend aldaar pro testvergaderingen. Te voren hadden de vertrouwensmannen uit Haarlem en om liggende plaatsen vergaderd. Uit de verga dering kwamen voorstellen om over te gaan tot lijdelijk verzet of tot een demon stratieve staking van een uur of van een dag. Het hoofdbestuur zegde tce al deze voorstellen nauwkeurig te overwegen on kreeg machtiging, om wanneer het 't tijd stip gekomen acht, een parool aan het per soneel te geven. De vergadering stelde zich op het stand punt dat, indien vóór 15 Juli geen onder houd met do directie zal hebben plaats ge vonden, de eisch zal moeten worden ge steld, de loonsverlaging zoo lang op te schorten, dat ampel overleg kan worden gepleegd tusschen directie' en personeel. Voorts werd besloten op een spoedig te bepalen dag een demonstratie van het tramwegpersoneel te houden. „Tel." De Transporlarbciderssiaking te Langend ijk. Aan de „Tel." wordt uit Langendijk ge meld: Gedurende de eerste dagen der staking was het in de Langrédijker dorpen aan de veilingen en los- en laadplaatsen heel rus tig. Dit begint eenigszins te veranderen. De oorzaak ligt in het feit, dat de hande laars met eigen werkvolk en met hulp van de tuinbouwers (1e groenten laden en los sen en op die wijze do transportarbeiders worden uitgeschakeld. Dezen hadden ge meend, dat zonder hun hulp geen vervoer mogelijk zou zijn. Thans blijkt, dat de verzending per spoor en vaartuig vrij regelmatig geschiedt. Het gevolg is, dat de arbeiders niets verdienen, terwijl de prij zen der groenten niet worden gedrukt en dus ook de tuinbouwers niet de dupe wor den. De transportarbeiders treden nu op tegen de werkwillige schippers en hande laars, door hun allerlei scheldwoorden en beschuldigingen naar het hoofd te werpen De politie begeleidt de werkwillige schip pers. Samenscholingen van meer dan 3 personen zijn verboden, terwijl in Broek op Langendijk een tapverbod is uitgevaar digd. Beide partijen houden aan hun eischen vast. De bemiddeling van jhr. Van Spengler, burgemeester van Noord- en Zuid-Scharwoude is mislukt. Scc. Dem. wethouders. De Soc. Dem. raadsfractie te Almelo heeft in verband met het feit dat een be langrijk deel van de kiezers haar het ver trouwen heeft opgezegd, besloten geen wethouderszetel meer te aanvaarden. To Deventer werd daarentegen door de Kiesvereen. besloten wel wet houderszetels te aanvaarden. In verband hiermede werd de volgen de motie aangenomen: „De vergadering van de aideeling Dordrecht van de S. D. A. P., bespreken de de aanstaande wethoudersverkiezing; gezien de getalsterkte der verschillende partijen in den nieuwen raad, in. 't bizon der die van de S. D. A. P.; acht het, mede in verband met de ster ke positie, welke onze partij inneemt, in het belang van de arbeidersklasse, dat de S. D. A. P. deel uitmaakt van bet kollege van B. en W.; besprekende de verschillende mogelijk heden waaronder de deelname al dan niet wenschelijk is te achten; spreekt als ha.ro meening uit, de vor ming van het kollege uit twee soc.-dem. en twee anti-Tev. -vertegenwoordigers do beste oplossing te achten, enz. Ter toelichting diene, dat de nieuwe gemeenteraad zal bestaan uit: 9 soc.-dem. 8 anti-rev., 4 roomsch-kath„ 4 zuinig- Gern. Beheerders, 3 ch.-hist. en 3 vrij- heidsbonders. (Totaal 31). ICERECÜgEUl^S Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. Gemensiüe Ben'iehien. „De GRAVIN VAN BUREN". "Wanneer Koningin Wilhelmina incog nito reist, draagt zij meestal den naam van de gravin van Buren. De Londensche correspondent van het Handelsblad heeft H. M. te Londen op gewacht, toen zij met haar gemaal en met prinses Juliana ter vacantiereis ging En hij schrijft nu oju. het volgende: Voor de Gravin van Buren is Engeland niet nieuw. Maar voor prinses Juliana tegen extra Sage prijzen 2ie de Etalage 12374 Breestraat 79 - Tel. 1851 moet het een tegenvaller zijn geweest, een somberheid, die lange uren sporen door groen en grazig boschland wel weer hebben uitgewischt, alvorens de konink lijke familie dat heerlijk land der English Lakes heeft bereikt, waar een zestal we ken zij incognito zal verblijven. Van somberheid cn trieste teleurstelling was harezijds overigens niets to bespeu ren bij de aankomst hier. Goed half tien stonden wij reeds terzij van den breed- rooden looper die uit de wachtkamer het perron tot de spoorrails overstak. Aan de overzij werden wij vreesclijk aangegaapt door het geschut: (lo vuurmonden der ca mera's, in een lango rij opgesteld. Ach ter ons, links achter nog weer een afschei ding, en daar achter het publiek, meest bestaande uit leden der Nederlandsche ko lonie. In het gereserveerde gedeelte de ge zant en mevrouw de Marees van Swinde- ren en lcgatiepersoneel. Toen opeens heel kalm, ongemerkt schier, versohenen Engeland's koning en koningin, vergezeld van prinses Alice, gravin van Athlone, dien graaf van Athlo- ne en Lady May Cambridge benevens de hofhouding die zich ter linkerzijde plaat ste. Onze gezant en Sir Hugh Drummond, president der Zuid er spoorwegen, over welke de gravin van Buren tot Londen reisde, waren weldra in geanimeerd ge sprek met de koninklijke familie. Dat duurde echter niet lang. Een klei ne beweging onder degenen, die alles al tijd het eerst zien, en met groot gesis gleed de extra trein aan uit Gravesend. Want dat is tegenwoordig de landings plaats der Batavierbooten, waarvan er een de V, Nederlands koningin 's nachts over zee heeft gedragen. Do trein stond nog niet stil, of de Gra vin van Buren was er reeds uitgespron gen, inderdaad zoo gehaast, dat zij zoude gestruikeld zijn, zoo niet Koning George haar snol de hand had gereikt. De Graaf van Buren stapte een minuut later pas uit, toen de twee koninklijke vrouwen el kander reeds begroet en gekust hadden. De Gravin yan Buren was geheel in het zwart, dat slechts verlicht werd door wat grijs bont, doch prinses Juliana, dio •kort daarop met een ander meisje ver scheen, droeg een fleurigen hoeden cos- tuum van een lichte hlauw-groene kleur. Blijkbaar wistzij niet goed waarheen zich to wenden in dit verrassende gezel schap, waaraan zij niet scheen gewend. Zoude zij de „curlsey" maken? En voor wie? Maar reeds had koningin Mary moeder lijk haar hoofdje in beide handen gevat en hartelijk gekust. En daar bleef het niet hij Omdat Nederlands koningin incognito reist als Gravin van Buren, was er geen vertegenwoordiger aanwezig der Engel- sche regeering. Doch de intieme konink lijke verwelkoming was er to warmer om, bijna marqnant vriendelijk, zon men zeggen hij het zien ervan. Ik weet, dat er hier in Engeland velen zijn, die het betreuren, dat een statiebe- zoek van koningin Wilhelmina is uitge bleven, en ook voTen die meenen, dat zulk een statiebezoek door een vrouwe, welke nog steeds met de romantische populari teit harer jeugd eenigermate bewaarde, voor ons land en volk een groote en goe de heteekenis kon hebben. Dat ook thans het gejuich achter de af scheiding luid was, behoef ik wel niet te zeggen. Nu bleef het echter bij een fa mily partij", die zich snel in de wacht kamer terugtrok, waar een feest van roo- de en witte rozen wachtte. Men vertoefde in tusschen daar slechts kort. Na een minuut of tien zagen wij een gegaloneerde mijnheer der spoorwe gen door de glazen deur kijken, en nog weer eens kijken, alsof hij zoggen wilde: 't Is tijd, majesteit' do extra-trein moet vertrekken, anders loopt de dienst in de Maar de Gravin van Buren liet zleÏÏ niet wachten. Snel nog een kus, nog een handdruk, een lachend vaarwel; „curt seys" door do dames der hofhouding „en haie", gejuich van bet, meest Nederland sche, publiek heel achter op den achter grond. De portieren gingen dicht. En Lady May Cambridge snelde nog op het raampje toe, waaraan prinses Juliana stond om deze een afscheidskus te geven. Toen vertrok men met vacantie. Hondentrouw. Een agent van politie te Soest had voor korten tijd geleden een hond gekocht van iemand uit Velp. Nadat het dier een week hij zijn nieuwen eigenaar was, wist het uit diens handen te komen en op de vlucht te gaan. Allerlei pogingen werden door den nieuwen eigenaar in het werk gesteld het dier, dat in de Soester duinen en te Soesterherg zwierf te vangen, doch deze mislukten, blijkbaar omdat het beest in een nieuwe omgeving was en vreemde menschen zag. Na 3 weken zwerven, kwam do hond in Driebergen aan en liep eenige dagen achtereen in den omtrek van een buitenplaats rond. De eigenaar van den hond, hiermede in kennis ge steld, begaf zich naar Driebergen, alwaar ook de vroegere eigenaar van den hond uit Velp was aangekomen. Deze wierp het dier, dat rondliep een worst toe. Na hier aan geroken te hebben, liet het beest, dat geheel vermagerd was, de worst liggen, doch liep naar zijn ouden baas toe, en kende hem dadelijk. Het vloog zijn ouden haas van blijdschap bijna omver, cn uitte wel een kwartier achtereen zijn gevoe lens van vreugde. Als moeder van stad komt. H. vertelt in het „Hbl.": De Gooische trein staat op vertrek; sis send spuwt de locomotief zijn heeten adem Langs de wagens het nerveuze gejacht der menschen. Boven den welvenden glaskoe- pel, licht, bleek, de dalende zon. De buiten vrouw, wel-beheupt en zwaar-bepakt, komt zuchtend de stationstrap opklimmen. Dan, ia de blijdschap van een plaatsje te vinden, laat ze zich breed neer tusschen de keurige stads-lieertjes, die, traag-onwillig wat op schikken. Zij zit, De pientere kraal-oogjcs gaan rusteloos heen en weer van de reizigers naar de pakjes, van het bagagenet naar de rieten karabies. Den rug recht stijf tegen het houten be schot, vlecht ze haar vingers op haar schoot ineen tot een mollig vlcesch-dotje. Langzaam gaan nu de kaken van elkaar, de kin drukt plooien in den donkeren man telkraag en ze geeuwt. De mond is "een wijd-open gat, waarin de tanden als zwart- brokkeligc stompjes zijn. Plots schiet haar schelle stem boven het wiel-geraas uit. Hè-hè, daor worre je moeierig van. 'k Wark net so lief den hielen dag hard, dan da'k deur de stad loop. De medereizigers doen er deftig het stil zwijgen aan t-oe, verschansen zich achter hun kranten. Alleen de overbuur knikt flauwtjes zijn instemming met onduidelijk ja-ja^beweging van zijn hoofd. Haar blik houdt hem vast, ze ratelt maar door in lawaaierige gezelligheid, z<k vertelt dat ze alle veertien dagen naar de stad gaat, dat de koebeesten van 't jaar zoo merakel duur benne cn dat haar schoonzoon op Weeseperkarspel woont. De forensen, tersluiks kijkend naar de goedige indringster, luisteren gedwongen mee naar de stem, die aller aandacht op- eiseht, naar '*fc geluid, dat den coupé door dringt. Het buitenvrouwtje, op dreef nu, vertelt, dat- ie al tien jaor an de spoorwaoge is, der schoonzoon; dat ie in 't huis van de maatschappai woont vlak naast de baon. Je zelle het darek wel zien, besluit ze. 't Wordt nu geanimeerd in de kleine ruimte. De heeren hebben 't maar opgege ven. Lezen is eenvoudig ondoenlijk. En nu, voor een groot auditorium, oreert ze verder, „dat er al ccuve binne; dat 't huis altemet te klain wordt, dat de jongste nou vaif weken is en dat ze die haar Harte- Peter noemt, omdat het zoo'n eenig lieve jonk is." Ze maakt haar mandje half-open, graait wat tusschen de pakjes en haalt er iets wolligs uil. een popperig wit kindertruitje. Aiges gemaokt, roept ze glunderend. Ja voel maar, best spul hoor. 't Dingske gaat rond nu, de een betast liet even uit pure beleefdheid, de ander weegt 't op z'n hand, de laatste geeft 't eindelijk een beetje links verlegen terug. Als de trein de brug over davert, de ijzeren, spijlen voorbij de raampjes schie ten, komt ze hevig in actie. Uit haar man tel 'diept ze een zakdoek op, die ze wijd uit als een servet over de knieën spreidt. Dan komen er pakjes: pakjes, uit het net, uit de kara-bies, uit den reiszak en naast haar van de bank. En ze knoopt ze vast, stuk voor stuk, alles aan 't zelfde groote touw. Ze noemt ze op. Ze kondigt ze aan als een lakei do gasten: „Da's 't krentenbrood, da's de koffie, da's suiker, da's 't truitje, da's een bal gehakt." De staart is een kortormetje met rose lintjes omstrikt. „En dat saine de taaretjes" besluit ze- Ze staat rechtop in den coupé, de eene hand houdt de zakdoek buiten, liet witte wijduit wapperende vreugdesein. Allen kijken vol spanning toe. Dan ééne, tweeje, drie, niet een zwaai mikt ze de pakjes het raam uit,, de wijde wereld in. Beneden aan den dijk staat zoon-lief, die de kostelijke sliert opvangt en de taoretendaos in zijn sterke knuis ten plat drukt-. De hecle familie breekt los in 'n Indianen-gebml van düg-daag-opoe. Even steekt ze lachend haar hoofd uit het portier, schreewt den vroolijken groet terug. De speelsche wind pakt fluks haar hoedje, dat op haar grijzige haren staat te dansen. Dan gaat ze zitten, breed-uit, welgedaan, glimmend van pleizier. „Nou hebben ze lekker aJlos al, sag je 'm vange", rumoert ze triomfantelijk. ACADEHIIE-HIIEUWS LEIDEN. Na verdediging van een aca demisch proefschrift, getiteld „Over de parthogenese der digestieleucipenio hij kinderen, werd heden bevorderd tot Doc tor in de Geneeskunde, Mejuffrouw Chris tine Jacoba Wijckorheld Bisdom, geboren te Malang, wonende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het: Candidaats-èxamen in de rechtsgeleerd heid (oud-academisch Statuut) de heer E. W. van Hugenpoth tot don Berenclauw, Den Bosch. Doctoraal examen Indische Studiën: de heer F. H. Visman, Amsterdam; Candidaats-examen Nederl. Letterkunde de heer H. C. Waisvisz, Den Haag. Doctoraal examen pharmacie: do heer P. H. Drielsma, Rotterdam. Examen Hebreeuwsche taal- cn letter kunde en Israëlietische oudheden, de hee ren: J. van "Woerden, Loosduinen en D. G. Hoevers, Den Haag. Candidaats-examen Godgeleerdheid, de heer A. "W, M. Odé, Schiedam. Candidaats-examen wis- cn natuurkunde La. F. de heer F. J. F. M. Candri, Den Haag, La. E. de heeren J. Booy, Oegst- geest en R. P. Dikshoorn. De bevordering gisteren van den heer J. P. Muller tot Doctor in de rechtsgeleerd heid, geschiedde met het praedicaat cum laude. i Geslaagd voor het: Kandidaats-exa men Godgeleerdheid de heeren. E. D. Spelberg (Amersfoort) en J. H. Mulder (den Haag). Besnee rate B Ij ke Aarakoncïiiging. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door a. A. C. Bakker te Oegstgeest, een ver zoekschrift is ingediend ter hekoming van vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein in het perceel Nieuwstraat no. 38 voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop; b. J. van Royen, Wed. van W. Verhoe ven te Leiden, een verzoekschrift is inge diend ter bekoming van vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein in perceel Heerensteeg no. 1 voor gebruik ter plaatse van verkoop en; elders. I€^tiï©Iie&© LEIDEN. Dinsdag en Woensdag 8 uur demonstratie koken op gas Woensdag 7.308.30 uur Zitting Rechtsk. Bureau. Vrijdag 8 uur Bestuur Prop.-club „St. Petrus". I ALPHEN AAN DEN RIJN. Zondag. R. K. Transportarbeiders, Oude School, te 4.30 uur. Apotheken «re tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, I Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen, de volgende huisartsen den dienst waaT: Dr. Hovens Gréve, Rijn en Schickade 104, Tel. 1681. J Dr. Eist, Rembrandtstr. 21. Tel. 1202. Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241< Dr. Rasser8, Rapenburg 47, TeL 1469. Dr. t. Yoorthuijsen, Heerengracht 38, TeL 7. Do Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp, "Warmonderweg 22, Telef. 1916. Telegrafisch Weerbericht volgeDS waarnemingen verricht in den mor gen van 7 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.5 Kopenhagen Laagste Barometerst.760.3 Black sod Verwachting tot den avond van SJuliv Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, helder tot lichtbewolkt, droog behoudens geringe kans op onweer, warm weer in het Noordoosten, in het Zuidwesten toenemende bewolking, droog behoudens toenemende kans op onweer, later koeler. 1 Doctoraal examen Biologie de heeren M. J. van Erp Taalman Kipp (Arnhem) en J. Ver wei j (Noord wijk a. Zee). Taalkundig doctoraal der Indologisclie Studie de heer P. V. von Stein Gallenfela (Voorschoten). UIT BE OMGEVING HAZERSWOUDE. Mond- en klauwzeer. Er komen hier verschillende gevallen van mond- en klauwzeer voor. NOORDWiJK. S. J. C. Gisterenavond had in het Ju venaatsgebouw de prijsuitreiking plaats der prijzen van de Seriewedstrijden der R. K. Voetbalvereeniging S. J. C. De Vcorz., de heer O. van Gerwen, verwel komde met een korte inleiding dc aanwe zigen, in het bijzonder de aanwezige be gunstigers en vertegenwoordigde clubs Dit Waren E. M. S., S. M. C. en K. V. C., terwijl Blauw Zwart en H. B. C. een be richt van verhindering hadden gezonden Hierna reikte hij aan de volgende veree- nigingen de prijzen uit: 1c afd. Ie prijs S. M. C. I, 2e prijs E. M. S. I, 3e prijs S. J. C. I, en 4e prijs Leiden I2de afd. Ie prijs H. B. C. III, 2de prijs S. J. O. II, 3de prijs S. L. O. I en 4c prijs A. V. V. I; 3e Afd.: lo prijs S. M. C. III, 2e prijs Blauw Zwart II en 3de prijs K. V. C. I. De heer Eoumen bracht namens S. M. O. dank uit bij de ontvangst der twee eerste prijzen, door hun vereeniging behaald en sprak den wensch uit, dat nog menige ont moeting in een goede verstandhouding tus schen heide clubs mocht plaats hebben. De Voorz. bracht hierna nog een woord van dank aan allen, die hadden medege werkt voor het beschikbaar stellen der prijzen en hoopte ook bij een volgende ge legenheid op hun welwillende medewer king. Concert. - Donderdagavond gaf het R. K. Fanfarecorps „Excelsior" een zeer goed geslaagd concert in den tent op het Lin- denplein. Dat dit op hoogen prijs werd gesteld, bleek uit de groote belangstelling en do gezellige drukte op het plein cn heeft menigeen van de mooie muziek op dezen heerlijken zomeravond kunnen ge nieten. 1 Ongeval. Gisterenmorgen had op <10 hoek KerkstraatBronckhovrtstraat een' ernstig ongeval plaats, wat nog ccn betrek kelijk goeden afloop had. Een daar passeo- rend» heer per fiets, waarachter op een ongeveer vierjarig meisje, op do pakken drager gezeten was, geraakte met haar beentje tusschen de spaken, van het wiel. Met moeite kon het kind uit haar moeilij-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2