iilie hem niet toebeliooren. Tot heden- ;gen 7 uur is gedregd, echter zonder re- Eat. Treinroof. a den sneltrein Berlijn-Amsterdam beb- T onbekende dieven van een vertegen- jrdiger van een grcote sigarettenfabriek I handkoffer gestolen, waarin zich o.a. I chèque ter waarde van f 14.822 gul- I bevond. Door de warmte bevangen. tan boord van het m de Binnenhaven lende stoomschip Ary Scheffer is Don- idag de 40-jarige havenarbeider A. v. ;S. wonende Rosestraat door de warrn- be vangen en bewusteloos in elkaar ge- [t. De man moest in lie tZiekenhuis (i den Coolsingel worden opgenomen. niet-aanceteekende brief met f 4000.—. j)e brief met 4000 gulden door een Bos- Jho kassiersfirma abusievelijk nict-aan- leekend naar Amsterdam verzonden, is Is terecht. De brief was geweigerd door 1 geadresseerde, omdat deze strafport iest betalen. Zoo kwam hij weer terug [den afzender te 's-Hertogenbosch. Inbraak. jisternacht hebben dieven zich toegang éschaft tot het pand aan de Mathenes- rlaan te R'dam, dat bewoond wordt or den makelaar Jac-q. M. P. Deze ver- jft op het oogenblik in de Vereenigde aten. De indringers zijn met een val len sleutel door de tuindeur aan de •rrit Jan Mulderstraat binnengekomen j ze forceerden vervolgens een W. C.- am. In het huis is alles overhoop ge- jald, kasten werden doorzocht een vi bes opengebroken. Er zal echter weinig stolen zijn, daar de bewoner, alvorens jar het buitenland te vertrekken, zijn tardevol bezit in veiligheid heeft ge acht. De inbraak is op een zeer bijzon- re wijze ontdekt. Een tramconducteur n lijn 5, die gistermorgen met z'n wa- n uit de remise kwam, zag omstreeks ven uur drie mannen het huis verlaten. conducteur nu is een oud-gevangenis- iwaarder en herkende in het drietal sruchte boeven. Hij vermoedde zeer te- cht een inbraak en deelde z'n bevindin- •h aan de politie mede. Het door de-ze gestelde onderzoek wees uit, dat er wer- •lijk was ingebroken. De daders zijn nog .et aangehouden. Vergfsetaiihtig* Namens de N.V. v.h. Ed. G. gw. aan de ïd. Botersloot te R'dam is bij de po- tie aangifte gedaan, dat een bediende in ;n trein van Leiden naar Rotterdam een ikket met twintig gouden trouwringen, iertig zilveren hangers en tien paar zil- iren scheppen heeft laten liggen. De be- ,ende is Donderdagmorgen aan het elftsche Poort-station aangekomen, iaar het pakket werd tot nu toe nog niet s een „gevonden voorwerp" bij de poli- bezorgd. Hanengekraai verboden. De Raad van Baarn heeft, met het. oog i het hanengekraai bepaald, dat het (Uden van dieren, waardoor op den duur i rust der inwoners wordt gestoord, straf iar is. Men zal nu proeven nemen met het fok- ïn van hanen, die niet kraaien, maar ferigens aan alle haneneischen voldoen, ■hrijft de correspondent van de „Stan dard." De gevaren der zee. Vanwege de Vereeniging Haagsche Wa- irratten (H. W. R.), welke te Kijkduin is ;estationneerd, zal maandelijks in een duizendtal exemplaren gratis een blad porden verspreid, bevattende wetenswaar- igheden, raadgevingen en wenken aan de trandbezoekers. Zondag a.s. zal het eerste omernunimer verschijnen, waarin o.a. een rtikel voorkomt getiteld „De gevaren der ee." De autobus. i Nu de autobussen met- massa's tegelijk inze wegen bevolken, is de wenschelijk- leid gebleken, dat ze zich organiseeren, w. z. de respectievelijke bezitters ervan )ok een eigen orgaan moest er komen en s er gekomen. Het eerste nummer van .et maandschrift „De Autobus" is ver dienen per 1 Juli en blijkens het doopbe- icht stelt de redactie zich voor, daarin Erscheidene tegelijk met het autobusver- |eer ontstane problemen te bespreken, ïatuurlijk begint het eerste het beste lummer reeds te sputteren over den toe- tand van onze wegen en over de staats- pmmissie voor weg en vervoer. UIT DE RADIO-WERELD. DraacH'ooze concerten. f Radio-Concert op Zondag 8 Juli van 8 uur nam. door het radiostation P C ir G- van tie N.V. Ned. Radio-Industrie, «en Haag, op een golflengte van 1070 M. 1." Mit Eickenlaub und Schwertern, P. jan Blom. 2. Verschmate Liebe, "Walzer, |aul Lincke. 3. Ouverture Pique Dame, fr. v. Suppé. 4. En Douce, Foxtrot M. Irian. 5. Narcissus. E. Nevin. 6. Elfenge- nister, Max Rhode. 7. Fantaisie Carmen, 3. Bizet. 8. Dwaze'Vrouwen, Foxtrot, Ger it van Wee-zei. 9. Schatz Walzer. Joh. Strauss. 10. Au Bresil immense, Foxtrot, feddv Moon. 11. Fantaisie Czardasfiirstin, ;E. Kalman.. 12. Suleika Marsch, Max leinecke. 1 Deze orcliestnummers worden afgevris- jeld door Pathé- en gramophoonplaten. Het radiostation P C G G der N.V. Ne- lerlandsche Radio-Industrie, Den Haag, feeffc op een golflengte van 1070 Meter, Maandagavond 9 Juli van 911 uur sen draadloos concert, met welwillende hedewerking van de Haagsche Muziekver eniging Cremona" onder leiding van den jarigent, den lieer J. Berendes. I Soliste mei. I. Hoek, sopraan. Afgewisseld door gramophoonplaten. lullen de volgende nummers ten' gehoore Bordengebracht: 1. Frieden und Freiheit (Marsch) H. L. Blankenburg. 2. Lustspiel Ouverture, Ké- cr Béla. 3. Münchener Kindl, Karl Kom- lak. 4. Samson et Dalila (Air de Dalila), C. Saint Saëns. 5. Lenz, Eugen Hiklach. 6. l'Arlésienne, 2e Suite, G. Bizet. 7. La reine de Saba (Cavatine), Ch. Gounod. 8. Chanson Triste, P. Tschaikowski. 9. Pora- nek, John Lindsay. 10. Husaren-Attacke (Marsch), Max Oscheit. De nummers 4, 5 en 7 zullen gezongen worden door mej. I. Hoek. Pianobegelei ding door den heer Arnold Berendes. De fiuitsolo in no. 6 wordt uitgevoerd door den heer Dirk Sluimer. Muzikale Omroep, uit te zenden met den zender van P C G G Den Haag. Golf lengte 1070 meter. Programma voor Donderdag 12 Juli 1923, aanvang 8 uur 30 nam. Mevrouw N. van Cleeff v. d. Eif, Viool. De heer H. Gregoor, zang. De heer Jean van Cleef Piano. 1. Aria des Sarastro No. 1 (Zang) Mozart. 2. Pensée d'Amour (Viool) Jean v. Cleeff. 3. Aria des Sarastro No. 2 (Zang) Mozart. 4. Souvenir (Viool) Drdea. 5. Seuh qui connait l'Amour (Zang, Viool, Piano) Jean v. Cleeff. 6. C'est passé (Viool) Jean v. Cleeff. 7. Lied an den Abends tern (Zang) R. Wagner. 8. Berceuse (Viool) Jean v. Cleeff. 9. N'Ecris pas (Zang, Viool, Piano) Jean van Cleeffi 10. Trislesse (Viool) Jean van Cleeff. 11. Jonge Liefde (Zang). G. Mann. 12. Ricordanza Jean v. Cleeff. (Radio-Expres). De Engelsche stations. De regeling voor de Engelsche omroep- stations is thans als volgt: Londen 2 L. O, dagelijks, uitgezon derd Zondag: 11.50—12.50. Piano en zang, solo's. 5.50. Women's Hour (praatje voor vrouwen). 6.20. Children's Hour (praatje voor kinderen). 7.05. Boy Scouts' and Girl Guides' News bulletin (nieuws voor jongens en meisjes padvinders). 7.20. News (nieuws) 8.20. Orkest (gewoon avond programma), 10.20. News second (2e nieuws-bulletin). 10.30. Men's talk (toespraak voor mannen, gevolgd door orkest tot 11.20). Birmingham 3.504.50. Orkest. 5.50. Women's Hour. 6.20. Children's Hour. 7.50. Orkest. 8.20 News, gevolgd door or kest. 10.20. Men's Hour. 10.40. News tot 10.50. Sluiting. Manchester': 3.50. Talk for girls en boys (praatje voor meisjes en jongens). 4.05. Orkest tot 4.50. 5.50, Women's Hour. 6.20. Children's Hour. 7.50. News. 8.20. Avond-programma, orkest, solo's etc. 10.35 Men's Hour. 10.45. News, Sluiting 10.50. Cardiff: 5.50. Women's Hour. 6.20. Children's Hour. 7.20. Boy Scouts and I-Girl Guides (niet iederen avond) gevolgd door orkest, pl.m. 8.10. News wordt tus- schen orkestnummers door rondgesproken. 7.20—10.20. Orkest. 10,30. Second - News, daarna sluiten. Een Belgisch omroepstatiorr. De Soc. Beige Radioélectrique heeft ver gunning gekregen voor het oprichten van een omroep station, dat men over 3 maan den gereed denkt te hebben in heb gebouw van de Union Coloniale, 34 rue de Stas- sart, te Brussel. De energie zal 1.5 K.W. in de antenne bedragen. De werkuren zul len zijn op werkdagen 5,207.20 en 8-20 10.20 Arnst. tijd; des Zondags wordt in den namiddag gewerkt. - (Radio-Expres). U8¥ PE ©H1Q£¥iiaQ ALPHEN AAN DEN RIJN. Eindexamen H. B. S. Aan het eind examen der Chr. H. B. S. met vijfjarigen cursus te Alphen aan den Rijn werd deel genomen door negen candidaten, afgewe zen 1, geslaagd acht candidaten m. n. de dames: H. E. van den Boom en A. H'. C. van Kooten; de heeren W. van der Gie- sen, L. W. Hildernisse, F. L. van Muis winkel, M. van Muiswinkel, S. W. Nnrnann en B. van Wijk. Personalia. Op de gehouden algem.ee- ne vergadering te 's-Gravenhage van de Vereen, van Ned. Gemeenten, is tot lid van het Bestuur die vereeniging benoemd onze Burgemeester Dr. H. J. Lovinck. HILLEGOM. Uit het bloembollenbedrijf. Daartoe uitgenoodigd namen wij een kijkje in Jonkheer's warmwater-installatie aan de Wilhelminalaan alhier, Het doel van deze inrichting is het in practijk brengen van hetgeen ar. van Slogteren op het gebied van genezing en voorkoming- van ziekten in bloembollen heeft bestudeerd en aan de belanghebbenden in het bedrijf heeft me degedeeld. Een beschrijving dezer mooie, nuttige en kostbare installatie is niet ge makkelijk. Eerst werden we in een lokali teit gebracht, waar 2 gasmotoren van 5 P.-K. het benoodigde -water oppompen, waar het gefiltereerd wordt en naar een reservoir gevoerd, dat 10 a 12000 liter kan bevatten. Vervolgens komt bet in 4 ketels, waar de z.g. vóórverwarming plaats heeft, waarna het door buizen naar 4- reservoirs wordt geleid en vervolgens in 5 andere, afzonderlijke reservoirs, waar bet water op temperatuur wordt gebracht. In dit gedeelte bevinden zich zes zichzelf regis- treerendc thermometers, welke dag en nacht doorwerken en hun eigen aanteeke- ning maken op de z.g. bulletins. Wij za gen ze en de aanwijzing, die zelf de min ste afwijzing zou aauteekenen, voldeed ons in hooge mate. Ze staan natuurlijk op de zes kookketels, waar de daarin ge brachte bollen 24 uur of langer op tem peratuur moeten worden gehouden. Een afzonderlijke thermometer staat nog op de vóórwarmers; loopt ze op, dan duurt het nog 3 kwartier, eer bet van in vloed is op de ketels, waarin zich de bol len bevinden. Bovendien is er nog een re serve-thermometer, die met een kwartier den invloed aangeeft. Dit slechts in ruime trekken. Doel is het ontsmetten der bloembollen van alle ziekte-kiemen en ter bevordering van den groei; zwakke partijen en die niet wortel vast zijn kunnen mede met vrucht van de „kuur" gebruik maken. Het grooto voor deel is vooral hierin gelegen, dat met vol komen zekerheid de in bewerking zijnde bollen worden op temperatuur ge EEN MERKWAARDIG JUBILEUM. Dezer dagen jubileert de auto; ze viert haar 90ste ver jaardag. De eerste „krachtwagen" werd niet met benzine gevoed, 't Was ecu echte stoomwagen, die groote rook wolken achter liet. En ze maakte de wegen nog erger stuk dan de huidige vrachtauto's. Doch zij had een voordeel boven baar nakomelingen: haar max. snelheid-was maar 834 K.M. per uur. En dientengevolge heeft ze geen men- schenlevens op haar geweten. Hierboven een afbeelding aller auto's moeder, die den lsten Juli 1833 Londen met een voorstadje verbond. houden. De exploitant liet ons het verschil zien tusschen „ongekookte" en gekookte bollen en dit verschil was zeer beduidend (beide soorten waren gezonde bollen). De inrichting kan 4 a 5000 mand per week behandelen en werkt, indien noodig, dag en nacht door (twee-ploegen stelsel). Door verschillende omstandigheden waren de machinerieën vorig jaar niet tijdig ge reed ten toch kwam er nog een enorme aanvoer uit Hillegom en omstreken niet alleen, doch zelfs uit Texel. Er is dan ook in de geheele streek geen inrichting, die zoo wiskundig zeker werkt als die van den heer Jonkheer en zij zal blijvend nut tig werk verrichten, wat wij den wakkeren ondernemen van harte gunnen, die geen kosten heeft ontzien om bet volmaakte zoo nabij mogelijk te komen, om liet beste te leveren dat denkbaar is. Excursie. Donderdag hield de afd. Hillegom en omstreken van den R.-K. Dioc. Ond. Bond een korte ledenvergade ring te Lisse, waarna onder deskundige- leiding een excursie-toclit per fiets werd gemaakt naar Heemstede, om bet nieuwe Seminarie te bezichtigen. Dat de deelne mers geheel bewondering waren over dit monumentale bouwwerk behoeft niet ge zegd en evenmin dat zij, onder begunsti ging van rijk zomerweer, dankbaar en overvoldaan huiswaarts keerden evenmin. R.-K. Onderwijs. Mej. J. Teelen, on derwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool aan do Mariastraat alhier is in gelijke betrekking benoemd an de nieuw te ope nen R.-K. School te Halfweg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloemenhandel. D'o ommekeer die zoo plotseling heeft plaats gehad in den snijbloemenhandel is meer dan abnormaal en noodlottig voor de kweekers. Sommige soorten bloemen hebben schijnbaar in 't geheel geen waarde. En de ontzettende lage prijzen van vele soorten wordt in 't geheel niet vergoed door soorten die nog een loonende prijs zouden opbrengen. Want deze laatsto prijzen lies taan niet. Er worden groote verliezen gelezen. Ook voor de kooplieden geeft zulke handel weinig winst. Tuinbouw. i Ook in den tuinbouw is 't een cn al misère. De aardappelenprijzen waren gisteren aan de veiling der Tuin- bouwvereen. zoo laag dat vele tuinders van de opbrengst het arbeidsloon niet kun nen betalen. Dat belooft weer wat te wor den. Do massa-aanvoer moet nog komen en de vraag is op Vrijdag in den regel zelfs nog iets groot-er dan andere dagen. De staking der transport-arbeiders in En geland doet ook het noodige kwaad. Alles moet in binnenland blijven. Men zie de veilingberiebten. Noodlanding. Vrijdagmiddag was een militair vliegtuig door een defect aan den motor genoodzaakt een noodlanding te doen, toen deze ziek boven onze gemeente bevond. Dientengevolge daalde 't juist bui ten de gemeente aan den Noordw.weg op 'n weiland aan „de Bild". Naar Soesterberg werd getelefoneerd om een tweede vlieg machine en motor. Ongevallen vielen niet voor. Voor velen was bet iets aantrekke lijks, daar zooiets bier nog niet voorgeko men was. Vliegmachien. Het vliegtuig dat zoo als gemeld, een noodlanding moest do&n is door militairen uit het vliegkamp te Soesterberg van een andere motor voor zien en onder grooto belangstelling van het Vrijdagavond toegeloopen publiek op gestegen en Oostwaarts vertrokken. LISSE. H. Kindsheid. Onder begunstiging van mooi weer bielden Donderdag 1100 kinderen van bet Genootschap de H. Kinds heidheid een goed geslaagden optocht door 't dorp. Het was 'n typisch gezicht de kleine zusterkens en negertjes enz. te zien. Deze eerste demonstratie op dat ge bied alhier had dan ook veel bekijks en werd door niets verstoord. NIEUWKOOP. Vleeschkeuring. Gedurende het twee de kwartaal 1923 werden ter secretarie voor kenring aangegeven: 162 runderen, 1 paard, 46 kalveren, 76 varkens, 1 schaap en 1 geit. 27 maal geschiedde verkoop in het Hein onder toezicht (vrijbank). NOORDWIJKERHOUT. Uitzetting. Dinsdag j.l. werd door de rechterlijke macht een gezin van drie personen uit een dep woningen der Ned. Herv. Diaconie gezet. Het geval verwekte veel deernis, vooral daar van huurschuld geen sprake was. Een medelijdende buur vrouw bood het gezin voorloopig onder dak aan in een groote schuur, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. R.-K. h'iuziekvereeniging. Meldden wij, dat bij de gehouden bestuursverkie zing van „St. Jeanne d'Arc" de penning meester, de heer N. de Jong, niet herko zen was, thans kunnen wij melden, dat de heer J. Aartman, die in zijne 'plaats was gekozen, zijne benoeming niet wensch te te aanvaarden, maar deze plaats weer beschikbaar stelde. De heer de Jong werd nu Maandagavond met aïgemeene stem men herkozen als penningmeester. Bij de eerste stemming schijnt een misverstand geheerscht te hebben, hetwelk nu was op gelost. Onderwijs. 1Tot onderwijzeres aan de met 1 Augustus a.s. te openen Bijzondere Christelijke School alhier, is benoemd mej. J. Aalbers uit Ouder-Amstel. R.-K. Zangvereeniging. Alhier werd Maandagavond een vergadering gehouden door een aantal zangliefhebbers in de ach terzaal van het Café „De Zwaan". Doel dezer vergadering was het oprichten van eene R.-K. Zangvereeniging. Er was veel belangstelling. 28 leden gaven zich direct als lid op. Na opening werd terstond overgegaan tot het verkiezen van een be stuur met als resultaat, dat werden geko zen: voorzitter P. van Dam, secretaris Jac. Heemskerk, penningmeester H. v. d. Berg. Commissarissen P. Reuvekamp en P. Heemskerk. De heer P. Langendijk nam voorloopig de leiding der vereeniging belangeloos op zich. Hierna volgde be spreking aangaande den naam der ver eeniging. Besloten werd den naam van „Kunst uit Landelijke Krachten" te be houden. De contributie werd bepaald op .15 ct. .pel- week. De repetitie-avonden werden bepaald op Maandag- en Donder dagavond. Hierna werd op voorstel van den directeur tot slot van deze- gezellige bijeenkomst door alle aanwezigen staande het „Wilhelmus" gezongen, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. Wij wenschen deze jonge vereeniging flink succes toe. Bouwen. Door het Kerkbestuur der St. Jozef Parochie is aan den heer J. W. van der Klugt opgedragen bet bouwen van een woning voor bet Hoofd der R.-K. Bijzondere Jongensschool alhier aan den Langervelderweg. OUDE-WETERÏNG. Boerenleenbank. Uit het verslag van de Boerenleenbank Oude-Wetering en omstreken over 1922 blijkt, dat bet aan tal leden op 1 Jan. 1922 bedroeg 138 en op 31 December -146. Het aantal spaar ders bedroeg op 1 Jan. 404 en op 31 Dec. 454. De spaargelden bedroegen op 1 Jan. f 159.790.26 op 31 Dec. f 209 091.84. Aan tal voorschotten op 1 Jan. 76 tot een be drag van f 107.525.27, op 31 Dec. 78 tot een bedrag van f 102.631.56. VerstrcRt werden in 1922 9 nieuwe voorschotten tot een bedrag van f14.150. Rekening courant op 1 Jan. 43 en op 31 Dec. 47. Crediet 1 Jan. f 74.325.80, op 31 Dec. f 89.833.68. Debet op 1 Jan. f 1465.95, op 31 Dec. f 1535.12. Er werden gehouden 5 bestuursvergaderingen en 17 gecombi neerde vergaderingen van bestuur en raad van toezicht. Herkozen werden de aftredende bestuursleden P. Roeloffs en G. Boot. Tot kassier werd gekozen de heer Jos. Penning de Vries. Personalia. De heer E. H. Veen- stra slaagde voor bet tweede gedeelte van het notarieel examen. ROELGFARENDSVEEN. Te v/aSer. Gistermiddag geraakte bet dochtertje van don heer v. A. te water. De lieer E. K„ die het ongcva.l zag, sprong gekleed te water en slaagde er in het kind te redden. Het kind kwam met een nat pakje en den schrik vrij. Een woord van dank voor de kranige redding door den heer K. is zeker hier wel op zijn WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer de Vroomen. Na opening met gebed door den Voor zitter en voorlezing der notulen door den secretaris, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Hieronder kwamen voor eenige goed gekeurde raadsbesluiten; een staat van verrichte' keuringen door den keurings dienst te Leiden; een verzoek van de Oranje-commissie om subsidie voor kin- dertractatie; en een idem van de wed. v. Seggelen om verlenging van den termijn van vertrek uit de door haar bewoonde onbewoonbaar verklaarde woning ('t En gelenkopje). Het laatste werd toegestaan. B. en W. stelden voor 3 maanden verlenging, de Raad stelde echter 3 maanden als vol doende vast. Op het verzoek van de Oranje-commis sie, stellen B. en W. voor, gunstig te be schikken, en f 250 te subsidieeren. De heer v. Stijn vindt nog geen gulden per kind niet zoo verschrikkelijk veel, en dan voor een vereeniging, die zich zelf ak tijd lielpt, en met de bijdragen van de ge- meentenaren rond ziet te komen. De heer Oudshoorn beaamt wat de heer v. Stijn aanvoert, en zou in dit bijzonde re feestjaar eens iets extra's voor de kin deren wenschen. Als bet van de bijdra-; gen af moet lijdt alles er onder, en er zijn ongeveer 400 kinderen. De Voorzitter zou dan het bedrag bren gen willen op f 400, waarop de heer Ouds hoorn een voorstel doet van f 500. De heer Heijl geeft hierbij nog al vrij heftig te kennen dat f400 hem meer dan genoeg is; wat do heer Oudshoorn de op merking doet maken, dat de heer Heijl daarom niet zoo grof van wal behoeft te steken, want met hetzelfde recht dat de ze heeft er tegen te zijn kan spreker zijn voorstel doen en verdedigen al is het op gematigde wijze. De Voorzitter wil de zaak maar minne lijk schikken, en er over stemmen, wat na het geven van eeri zeer pessimistisch itoekomstbeeld van de komende tijden, door don heer Heijl als repliek gegeven, plaats heeft, met tot uitslag dat het voor stel Oudshoorn werd aangenomen, met 4 tegen 2 stemmen, die der heeren Papót en Heijl. Van een belanghebbende, die een wo ning wil bouwen met Rijlt's voorschot volgens de Landarbeiderswet, is een aan vrage daartoe ingekomen. Grond zal kos ten f 64-8, bouwen f 3600. Het laatste be drag heeft hij noodig, wat juist voldoet aan den eisch, n.l. van de f 4-000 10 pet. bezit. De Voorz. stelt voor, de gevraagde medewerking te verleenen. De heer Haverkort zou echter nog in overweging geven, daar toch maar f 3600 nodig is, iets (b.v. 'n schuurtje) nog even weg te laten, en juist f 4000 aan te vragen zooals de Wet aangeeft, dat zal mogelijk de bespoediging bevorderen. De Voorz. vreest, daar bet voort komt uit de hoogere grondprijzen, en niet meer dan 10 pet. van de f 4000 wordt aange vraagd, daarvan of daarover geen last, waarom de aanvraag zooals ze is in zee gaat. De Voorz. deelt mede, dat de voorstellen van de Havencommissie zijn ingekomen, en het beeft hem verbaasd, dat deze met zulke veel-kostende voorstellen is durven aankomen, vooral daar de haven toch niet zooveel gebruikt wordt. De beer Heijl zegt, dat het in geen ge val voorstellen zijn. De Commissie beeft opgaaf gevraagd van de kosten voor do verbeteringen, die volgens baar inzicht noodig waren, doch dat ook haar de kos ten niet zijn meegevallen. En vooral het laatste jaar zijn, door het onvoldoend on derhoud de groote kosten ontstaan, voegt de heer v. Steijn er aan toé. Thans moet er wat aangedaan worden en dan goed. De Voorz. weerspreekt dat de haven ver waarloosd is; doch de lieer Oudshoorn ia van andere meenmg en beweerd dat dit wel het geval is. Hij is dan ook, evenals de heer van Steijn voor om nu goed werk te maken. Het aangevoerde bezwaar van der Voorz. dat o.a. geen keien zijn te krijgev deelt bij niet. De Voorz. zou hoogstens voor verharden zijn, en dan de begrooting 1924- afwachten De heer Haverkort zou voor de kosten het met den Voorz. inzake verharding eens zijn, maar dan goed, een een houten schoeiing. Keien vindt hij niet zoo goed omdat ze bij vochtig weer nogal glad zijn. Bij de verdere discussien komt nog bet voorstel, om de puin uit de Dorpstraat (dus die zal vernieuwing ondergaan) te gebruiken, terwijl de Voorz. mededeelde, dat de aaubesleding waterleidingbuizen te wachten is in Augustus. De Voorz. wist ten slotte toch te bewerken, dat voor dit dienstjaar men enkel tot het verharden van het niet-verharde gedeelte zal over gaan, waarvoor een uitgaaf van c.'a. f 1000 zal noodig zijn. Het Bestuur van de School met den Bijbel zal eenige veranderingen aanbren gen, o.a. aan een schoorsteen, wat op f 200 begroot is, welk bedrag zal toege staan worden. Aangeboden werd het Gemeente-verslag dat ter inzage zal worden gelegd. Door de Commissie tot nazien der ge loofsbrieven van de gekozen Raadsleden, wordt bij monde van den heer'Heijl, rap port uitgebracht, in orde bevinding ge rapporteerd en tot toelating geadviseerd. Goedgekeurd werd nog een kasgeldloe- ning aan te gaan, groot f 8000 en eenige af- en overschrijvingen, voorzoover die noodig zouden zijn. Hierna rondvraag. Do heer Oudshoorn vraagt naar he werk der Commissie van Toezicht op het Lager-Onderwijs, die destijds benoemd is Ingeval van verschillen en klachten weten de ouders niet tot wien zich te wenden, wat uit een geval in een andere plaats, door hem dezer dagen medegemaakt, stork naar voren kwam, dat zijn nut kon hebben De secretaris, zelf lid van de Commis sie, geeft eenige inlichtingen, waarna do Voorz. nadere mededeelingen in con vol gende vergadering toezegt. Door den heer van Sti.in wordt, naar analeidlng van een opmerking in de War- munda-vergadering, geïnformeerd naar de hypotheek-acte van de gemeente op de eigendommen van "Warmunda. Do Voorz. zegt, dat deze er wel is, doch na een onderzoek blijkt ze niet geheel en al aan de eisch en! te voldoen. Sm-, zegt toe dit zoo spoedig mogelijk in orde te zu - len laten brengen. Door den hoer Heijl wordt dei vra -•«- steld togen welken prijs de jrrond ,n War mimda zal -kunnen verkocht worden m dien een groot stuk zou worden a.aise- "cTvoorz. zegt, dat dit aan do Vereeni ging is, en de Baad alleen goedkeurt, docli hierover zal men echter even in geheime vergadering gaan. De openbare vergadering wordt hierna; gesloten.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 11