telein zijn intrek liad genomen en er de luclit van kreeg dat de Goudsche politie zich met de zaak ging bemoeien, vluchtte bij de komst van den hoofd-agent-recher- cheur Negrijn, over het dak van de woning van den kastelein, doch wsrd onmiddellijk door genoemden rechercheur achtervolgd. Na verkregen assistentie gelukte het den Duitscher to arresteeren. Het blijkt dat de Goudsche politie met deze arrestatie een goeden slag heeft ge slagen, want bij het voorloopig onderzoek is reeds gebleken dat de arrestant de do der is van minstens een dozijn rijwieldief stallen gepleegd te 's-Gravenhage en te Rotterdam. De rijwieldief wordt ter beschikking der Eaagsche justitie gesteld. „Hbld." F 1 De moord te Ubacbsberg. T Nog geen spoor van de daders. Betreffende den moord te Ubachsberg verneemt de ..Tel." het volgende: In een oud vervallen huisje woonde geheel op liaar zelf de 72-jarige vrouw H. O. Uter- mans die door haar ouderdom zieh soms wat vreemd aanstelde. Het verhaal deed de ronde, dat zij nogal riik was, hetgeen dan ook de aanleiding tot den moord moet zijn geweest. Zaterdagavond toen als ge woonlijk haar neefjes een bezoek aan haar wilden brengen en de gewone bood schappen wilden bezorgen, vonden zij de deur en het venster epen. In het voorver trek waren verschillende zaken in wan orde over den vloer verspreid. Angstig wordend snelden de kinderen naar huis waar zij mededeeling van een cn ander deden. Onmiddellijk begaf zich een zwager van juffr. H. en eenige andere personen naar baar woning, daar vonden ze de vrouw, aan handen en voeten gebonden, in haar nachtgoed op het bed liggen met een kus sen op het hoofd. Hier en daar vertoonden zich bloedsporen. Toen men het kussen wegnam bleek het gezicht één en al wonde te zijn. Het bericht van den moord ging als een loopend vuurtje door het anders zoo stille dorp en weldra was de burgemeester, de heer J. Daubsenberg uit Yeenendaal en politie ter plaatse. Ook dr. Wolffs kwam weldra en constateerde dat de vrouw ge dood moet zijn door het slaan met een zwaar stomp voorwerp, waardoor onder andere het neusbeen verbrijzeld werd. Er wordt vermoed, dat de moord Vrij dag en misschien zelfs reeds Donderdag gepleegd is. Daar de vrouw zeer eenzelvig leefde, was het den buren niet opgevallen, dat men haar eenige dagen niet "gezien had. De moord zal in den avond of des nachts gepleegd zijn, daar de vrouw zich te bed bevond. De dief of dieven zijn door een gat in den muur binnengedron gen, waarna zij de ongelukkige vrouw met touw en afgescheurde stukken beddelaken hebben gebonden. Eerst daarna moet de doodelijke slag zijn toegebracht. Uit de verspreid liggende laden en doozen is ge bleken, dat roof het. eenige doel van den moord is geweest. Vermoedelijk is echter slechts wat klein geld en een gouden kruis gestolen, daar de vrouw haar geld elders in bewaring had gegeven. Het parket te Maastricht heeft Zondag een uitgebreid onderzoek ingesteld, tot dus ver echter zonder resultaat. Een onderzoek met een politiehond leverde ook geen suc ces op. Het lijk van de vrouw is gisteren onder groote belangstelling ter aarde besteld. Urn gevonden. Do arbeider J. Spin, die eenige dagen geleden in de bosschen van mr. Linthorst Homon, gelegen aan den voet van den Bissehopsberg te Ha.velterberg bij het graven een paar urnen en een bronzen wa pen vond, heeft nu ongeveer op dezelfde plaats op geringe diepte een groote urn gevonden, geheel gevuld met houtskool en overblijfselen van verbrande beenderen, benevens stukken bewerkt, doch in ergo mate verroest ijzer, waarschijnlijk resten van wapens. Een dier stukken ijzer, ongeveer twee decimeter lang, is nog duidelijk te her kennen als de spits van een werpspeer. Motorongeluk te Amsterdam. Het woest rijden heeft in da hoofdstad weer een slachtoffer geëischt. Gisteren avond kwart over zeven vloog en motor rijder in groote vaart door de Ferdinand Bolstraat. Bij de kruising Albert Cuyp- straat verloor hij de beheersching over zijn stuur en vloog het trottoir op. Een daar juist passeerende vrouw van 66 jaar werd meegesleept, en was onmiddellijk dood. De rijder kreeg ook zware verwon dingen, zijn toestand is zeer ernstig. Bei den werden naar het Binnengasthuis over gebracht. Dichterlijke politie. De Apeldoornsche politie heeft aan alle hoofden van onderwijsinrichtingen en aan eigenaars of beheerders van likaliteiten, waarin vaak en veel publiek samenkomt, alsmede aan fabrikanten toegezonden een slap cartonnen biljet, in twee kleuren be drukt, met de op riim gebrachte 10 geboden voor het vorkeer in het belang der veilig heid. Deze luiden: Voor alles, rijdt rechts van weg en pad, En links langs den man, die voor U gij hadt In bochten, rijdt rechts en ziet voor U uit, Laat tijdig steeds klinken bel, hoorn of fluit. In 't midden des volks bij kruising of hoek Geeft richting van weg, rijdt kalm en rijdt kloek. Houdt achter elkander, passeerend op 't pad. En kruist gij: die rechts komt, den voorrang steeds had. In weifling zegt snel: ik stop en sta stil, Denkt: „Veiligheid slechts, dat is wat ik wil." Oude graven. Bij het graven kwam men tot de ontdek king dat zich in het priesterkoor van de nieuwe kerk te Terkeijden (N.-Br.) eenige grafkelders bevinden. Na opening daarvan bleek, dat indertijd aldaar 4 lijken begra ven zijn, althans voor zoover kon worden geconstateerd. Zelfs was op een doodkist nog duidelijk te lezen, dat in het jaar 1762 aldaar begraven was A. van G. Uit de ten gcmccntehuize berustende ker kelijke registers is daaromtrent nog opge diept kunnen worden: „Den lOden Maart 1762 aangeb. de wed. van den lieer Anthonio van Galen in het dorp- genaamd Dingena Kerkhof, begraven den 13 dito op het Choor in den Kelder, van brand geluid met alle drie de klokken komt daarvoor 7 gulden en 4 stuivers, voor het graf maken 2 gld. zamen 9 gld. en vier stuivers." Dubbele moord. De heer Gustaaf Thijssen, aannemer, af komstig uit Maastricht, die in verband met den wederopbouw van het dorp Autry, sinds eenigen tijd in Noord-Er ankrijk vertoefde, werd sinds enkele dagen vermist, aldus meldt „Le Petit Parisien." Hij was, zegt dit blad. met zijn jeugdigen omployé, den Italiaan Norcini Orlando, de velden ingegaan om kersen ts plukken en niet teruggekeerd. Werklieden vonden de beide lijken onder hooi verborgen. Het gouden horloge van den heer Thijs sen en zijn portefeuille, inhoudende 3000 francs waren verdwenen. Een cf twee vreemde werklieden, wier sig nalement bekend is, worden als verdacht van dezen moord, gezocht. ^gEÏienü. De spoorwegramp ki Transsylvanië. 30 dooden, 50 gewonden. Volgens berichten uit Boekarest zijn bij een spoorwegongeluk op de lijn tusschen Boekarest en Jaszy dertig reizigers ge dood en vijftig gewond. ~- De kerkroof te Munster. Een koster gearresteerd. Onder ernstige verdenking den kostba ren gouden monstrans uit de Domkerk te hebben gestolen, is dö tweede Domkoster Ludwig Gröffker door de politie gearres teerd. De aanleiding daartoe is, dat deze ambtenaar bij de verklaringen die l\ij af legde telkens zich tegensprak en het on mogelijk geacht wordt dat de monstrans op 11 Juni toen persmannen hem bezich tigden, zou zijn zoek geraakt en dat de monstrans zoodanig wast weggeborgen dat oningewijden onmogelijk de bestemde brandkluis hebben kunnen openen. De 2e koster, gaf in zijn bevinding dat dc mon strans gestolen was, eerst een dag nadat de diefstal zou geschied zijn, kennis. De politie neemt aan dat Gröffker den mon strans ergens heeft verborgen, om later van zijn buit te kunnen prcfiteeren en dat er andere personen in het spel zijn die den tweeden koster tot de daad hebben ver leid. De politie heeft than3 de premie van 25 millioen Mark tot opsporing van den monstrans verhoogd tot vijftig millioen Mark. Daar de kerk over te weinig geld middelen beschikt om deze liooge premie te betalen, wordt de steun van de gemeen teleden ingeroepen om «het bedeelde be drag bijeen te brengen, waartoe reeds vele parochianen zich bereid verklaard heb ben. Vuurwerk-ongeluk. In kampong Soegei-Mat-ti te Medan wa xen, naar de „Sum. Post" mededeelt, twee inlanders met vuurwerk aan het spelen. Ze hadden daarbij de gevaarlijke aardigheid om een ijzeren buis vol met kruit te stop pen. Nadat er een lont aan was bevestigd, werd het kruit flink in de buis aange stampt, waarna men de lont aanstak. Met een ontzettenden knal sprong de buis uit elkaar. Het ongeluk wilde, dat een der inlanders met zulk een kracht een st.uk ijzer tegen de keel kreeg, dat de hoofdslagader werd doorgesneden. In korten tijd was hij doodgebloed. De tweede inlander kreeg een stuk ijzer tegen den pols. Bij hem werd de polsader doorgesneden. Omstanders bonden snel den bovenarm af, waarna hij nar het Stadsverband werd overgebracht. Na verbonden te zijn ken hij het Stads verband echter weer verlaten. UIT ee amQEwm ALKEMADE. Politie. In de afgeloopen maand zijn dcor de Gemeente- en Rijkspolitie alhier opgemaakt 29 processen-verbaal, waaron der verschillende wegens overtreding der Politieverordening. Verlof. Bij Burgemeester en Wethou ders is ingekomen een verzoek van de 's-Gravenhaagsche Melkinrichting De Sier kan om verlof voor verkoop van alcohol vrijen drank in de localiteit genummerd A 100, alhier. Vlesschkeuring. In den afgeloopen maand zijn ter secretarie aangegeven de volgende bedriifs- én noodslachtingen. Bedrijfsslachtingen10 koeien, 7 var kens, 1 varken beneden 50 Kg. en 1 geit. Noodslachtingen: 4 koeien ën 1 schaap. Ingevoerd werd 793 Kg. rund- en var- k&svlcesch. Totaal werd aan keurloon ontvangen een bedrag van f 167. HAZERSWGUDE. Gemeenteraad. Door het Hoofdstem bureau is benoemd tot lid van den Ge meenteraad de heer R. van 't Riet. Dit is No. 3 der liberale lijst. Eerst had bedankt A. N. v. Exter en daarna W. G. Schriel*. HILLEGOM. Zilveren ambtsjubilé. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. de Ko ning, hoofd eener Chi*. school alhier, zijn loopbaan als onderwijzer begon. Maandag werd dit heuglijk feit onder tal van blijken van belangstelling herdacht. Jubileumfeesten. Het feest-comité bericht ons, dat tot heden ruim f 1700 bin nen kwam; er druppelen nog giften na. Het ccmïté hoopt dus, dat degenen die nog iets willen bijdragen zullen voortgaan hun ne finantieele belangstelling te blijven toonen, zoodat van week tot week dit cij fer stijgen mag. Voorloopig kan worden medegedeeld, dat besloten werd met het oog op de data van feestviering te Bemie- broek en te Sassenheim, hier de feesten te houden op 19 en 20 September a.s. Motorbrandspuit. Wederom is een de monstratie gehouden met eèn motorspuit en wel op een terrein achter het Hof. Hier bij waren alle Raadsleden, tegenwoordig behalve de heeren van de Poll en Paase, die verhinderd waren. Nadat de spuit, die op een cycloyette (driewielig motorrijwiel) geplaatst was, werd bekeken, werd een tochtje gemaakt. Er is ruimte om 6 perso nen mede te nemen. Hierop volgde de be proeving. De spuit heeft een waterver- plaatsingsvermogen van 420 Liter per mi nuut; met één straal wordt een hoogte be reikt, van 25 a 30 Meter. Met twee stralen wordt de hoogte natuurlijk minder. Ver volgens werd gereden naar do openbare school waar de demonstratie werd voort gezet; de waterstraal kwam ver boven het gebouw. De indruk dien we kregen is dat de hee ren voldaan waren. De spuit is een Fleder- brandspxiit van 12 a 14 P.K. en 4 cylin ders en een hoogdrukcentrifugaalporap, de hoogte bedraagt 26 a 2S M. en de werpaf- stand is 38 a 40 M. De chassis is van de Phoe-noma Werke te Zwickau; de spuit is iiit voorraad leverbaar door de firma Ge- deke. Ons is medegedeeld, dat deze spuit slechts f 3500 kost en reeds gekocht is (B. en W. waren hiertoe trouwens reeds maan den door den Raad gemachtigd.) Waar toch eerstdaags de waterleiding met brand kranen komt is een duurdere spuit on- noodig. Het groote voordeel van dit soort spuiten is vooral, dat er vlug water kan gegeven worden met weinig brandweerper soneel. Wel is een zeer bekwaam chauffeur noodzakelijk. Ons Kerkblad. De Geref. kerkelijke gemeente laa-t een eigen orgaan verschij nen onder den naam „Ons Kerkblad". Als redacteur treedt op do Wel eer w. heer Ds. J. van Herksen alhier, oud-onderwijzer. Woningbouw. De bouwvereeniging „Patrimonium" heeft besloten 30 wonin gen te bouwen. Deze zullen verrijzen op een terein aan de Weeresteinstraat, eigen dom van den heer Th. Lommer se alhier. ROELGFARENDSVEEN. H. Kindsheid. Zondag a.s. te 5 uur (zonnetjid) zal van uit de Kerk naar het Zuideinde de optocht gehouden worden van de H. Kindsheid. Donderdag 22 Juli zal de optocht naar het Noorden trekken. In den stoet zullen o.m. voorgesteld worden: Kindje Jezus; Paus; Zouaven; H. Agnesj H. Elisabeth; EI. Cecilia; Engelbewaarder met kinderen; Missionarissen, Missiezus ters; Mandarijnen met Chineezen; Herders en Herderinhen; Negers; Beeld van het H. Hart op baartje; de 12 Beloften op schilden: Beeld van liet Kind Jezus op baartje; 22 vaandels en vaantjes. V/OUBRUGGE. Regeringsjubileum. Maandagavond vergaderde het voltallige Feestcomité we derom. Er werd o.m. vastgesteld, dat elke subcommissie, vóór 1 Augustus aan het moderamen zal doen toekomen een uitge werkt plan plus kosten, raming van wat zij zich voorstellen, dat zal moeten ge schieden. De voorzitter van de commissie voor den historischen optocht deed ver slag van haar werkzaamheden, waaruit bleek, dat zij den optocht, in alle onder deden uitgewerkt, reeds op papier had, maar: de. animo daarvoor bleek veel ge ringer dan verwacht werd. Ook na her haalden oproep gaven zich nog maar wei nigen op. Na eenige discussie werd met vrij algemecno stemmen besloten, gezien deze feiten, hoczer dat ook te betreuren mag zijn, den optocht te laten vervallen. In de plaats daarvan zullen dan nu, op voorstel van do commissie voor den op tocht van den 2den feestdag, enkele histo rische tablaeux worden vertoond, in de voorbereiding waarvan bedoelde commis sie nu voorzien zal. Het programma werd nu eenigszins gewijzigd. Na eenige bespreking werd nu definitief de datum bepaald op Woensdag en Don derdag, 29 en 30 Augustus a.s. Voor de in orde brenging van bet feest terrein werd een commissie benoemd met den beer W. A. Boot als voorzitter. Een enkel woord werd ook gesproken over de financiën, waarbij het moderamen meende te moeten adviseeren, de bijdragen zooveel mogelijk te regelen naar het inko men. Een lijst, die circuleerde onder do aanwezigen comité-leden, bracht een be drag van f 273.50 op. Enkele leden van 't comité stelden zich beschikbaar in de ge meente met de inteekenlijst rond te gaan. Niets meer. aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Collecte, De collecte voor het Hul deblijk te Hoogmade lieeft opgebracht f 59.50 en te" Ofwegen f 13.75, te zamen met Woubruggen de som van f 176.85. ZEGWAARD. noodlanding Vrijdagmiddag om 12 uur 30 deed een militair vliegtuig, komen de uit de richting Den Haag, op een stuk weiland, aan den Zegwaardsclienweg een noodlanding wegens een defect aan den benzinetank. Het vliegkamp in Soesterberg werd opgebeld, welko eenige militairen (mecbanicicns) zond per auto. Circa 5 uur kon het vliegtuig zich wederom in de lucht verheffen, doch de proefvlucht scheen niet naar wensch geslaagd te zijn, daar men besloot niet naar huis terug te vliegen en den volgenden dag af te wach ten. Een en ander bracht heel wat kijk- lustigen op de been. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag j.l., des avonds te 7.30 uur. Aanwezig allo leden, behalve de lieer Baxmeijer, die bericht van verhindering heeft gezonden. HET KEIZERLIJK PALEIS TE PEKING. Het beroemde paleis van de ex-keizers van het Hemelsche Rijk de „Verboden Stad", is totaal afgebrand. Bijgeloovig als de Chineezen zijn, neemt men aan, dat thans ook het revolutie-vuur opnieuw zal oplaaien. Hierboven repro<Iuceeren wij de historische hoofdingang. Do Voorz. opent op gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding dezer notulen deelt de Voorz. mede, dat het schoolbestuur-plan niet de goedkeuring van den Rijksbouw meester en den inspecteur van het lager onderwijs heeft kunnen bekomen, daar zij de ligging der school anders wenschen dan is voorgesteld. Spr. gelooft, dat we hier mede op den goeden weg zijn, daar de uit voering nu zal blijken goedkooper te wor den. Zoo vlug mogelijk zal een ander ont werp worden aangeboden. De heer Duinisveld heeft gehoord, dat de goedkeuring aan het 'plan onthouden is, omdat een en ander te luxueus is opgezet. Mededeelingen: lo. Missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluiten betreffende verlichting van den Voorweg; geldleening schoolbouw en vernieuwing speelplaats R.-K. Meisjesschool; 2o. verzoek om a&- haesiehetuiging aan een adres van den Raad der gemeente Smilde aan de Regee- rino- om de inkomstenbelasting te heffen naar een gemiddeld inkomen van 3 jaar. B. en W. stellen voor hieraan geen gevolg te geven en het verzoek voor kennisgeving aan te nemen; wordt besloten. 3o. Schrij ven R.-K. Armbestuur en dat der Herv. Gem., houdende een verzoek om van de gemeente de helft betaald te krijgen van de gemaakte onkosten door het laten ver plegen van een zieke in een ziekenhuis, daar in het Acad. Ziekenhuis te Leiden geen patiënten meer ter gratis verpleging worden opgenomen. Bij dit schrijven is een staat gevoegd, vermeldende, dat mej. Smits, voor rekening van het R.-K. Arm bestuur gedurende 87 dagen is verpleegd geworden; do kosten hiervan bedragen f203.15. De Diaconie der Herv. Gem. heeft geen onkosten gemaakt. B. en W. stel len voor om voor zoover het noodig is 50 pGt. in de kosten te deelen. In verband hiermede wordt gewezen op de onlangs opgerichte vereeniging „Ziekenhuishulp". De heer Karens vraagt of deze regeling voor iederen minvermogende van kracht is en of dezulken dan via de Diaconie ge holpen moeten worden. Spr. merkte hier bij o.m. op, dat dc arbeiders genoeg ver dienen. Conform voorstel wordt besloten. 4o. Verslag keuringsdienst Den Haag, waaronder Zoetermeer ressorteert. De Voorz. merk hierbij op, dat allicht gedacht zal worden, dat deze dienst hier weinig uitvoert. Uit het verslag blijkt evenwel, dat in bet afgeloopen jaar in totaal 1451 monsters zijn behandeld geworden van alle soorten levensmiddelen en consumptie-arti kelen. 8 partijen werden buiten gebruik gesteld, terwijl 1 proces-verbaal werd op gemaakt. 2o. Verzoek van het bestuur der Chr. Bewaarschool om subsidie. De uitgaven be- loopen f 1400, de ontvangsten f 1200. Be sloten wordt f 125 te verstrekken. 3o. Verzoek om blanco crediet voor de watcrleidingcommissic. In een gemeen schappelijke raadsvergadering is besloten aan do commissie blanco crodiet te ver- leenen. Dit betrof alleen de uitgaven voor reis- en verblijfkosten, aldus de meening van den Voorzitter. Nu wordt ook blanco crediet gevraagd voor het aanstellen van een deskundige. Over de waterleidingvoor ziening deelt dc Voorz. mede, dat uit de gehouden besprekingen is gebleken, dat zeer vermoedelijk bet water uit Boskoop zal moeten komen. Uit het Westland gaat niet, daar Delft dit maar voor 5 jaar kan leveren en het zal ook de vraag zijn of Delft water uit Rotterdam kan verstrek ken; bovendien is dit niet best, terwijl dat van Boskoop goed is en door meerdero ge meenten wordt gebruikt. In deze richting moet dan ook gewerkt worden. Het is de bedoeling der waterleidingcommissie om te zamen met andere gemeenten een des kundige aan te stellen en de kosten naar het aantal inwoners onder elkaar te dra gen. B. en W. stellen daa.rcm voor, die machtiging te verleenen, evenals dat in Zegwaard is geschied. De heer Duinisveld wil geen blanco-crediet, doch zag gaarne een zeker bedrag genoemd. Spr. is van meening, dat er misbruik gemaakt kan worden van het te verleenen blanco-crediet De Voorz. wijst er op, dat hijzelf in do commissie zitting heeft en ook de heer Groenewegen. Er zal geen misbruik ge maakt worden. De heer Groenewegen zegt, dat deze kwestie een punt van bespreking heeft uitgemaakt in de vergadering van B. en W. Er is toen besloten om geen bedrag te noemen. Tegenover do meening van den beer Duinisveld stelt spr. deze, dat het voordeeliger zal zijn een blanco- crediet te verleenen, omdat, wanneer een bedrag wordt genoemd, dit ook in zijn geheel kan worden aangesproken. Met al- gemeene stemmen wordt conform 't voor stel besloten. 4 en 5. Doordat Dr. L. Faeee Scheffer tot lid van den gemeenteraad is gekozen, moet een andere gemeente-geneesheer worden aangesteld (voor kosteiooze vac cinatie en doodenschouw). De armenprak tijk mag dr. Fagee Scliaeffer blijven waarnemen. Tct gemeente-geneesheer wordt benoemd dr. Palte, tegen een hono rarium van f 25 per jaar. 6o. Gratificatie Rijksveldwachter v. d. Graaf. Op voorstel van B. en W. wordt besloten f 50 le geven voor de bewezen diensten gedurende de vacature van veld wachter der gemeente. 7o. Wijziging verordening straten wegen en voetpaden. Naar .aanleiding van een schrijven van den Bond tegen het onthei ligen van Gods naam, in welken brief er op gewezen wordt, dat de overheid dit euvel, waar mogelijk met kracht moet tegen gaan, stellen B. en W. voor om bij de reeds bestaande verordeningen te voe gen: „het is verboden langs openbare wegen, voetpaden enz. luidruchtig te schreeuwen, te tieren of te vloeken". Ook wordt voorgesteld adhaesie te betuigen aan een motie van de gemeente Sneek om een algemeen vloekverbod in de wet vast te leggen cn het niet aan de willekeur van. sommige gemeenten over te laten. Wordt besloten. 8o. Tegen enkele wijzigingen in de be grooting 1922 wordt geen bezwaar ge maakt. Hierna wordt een schrijven van het be stuur der Oranjevereeniging voorgelezen houdende het verzoek om f 300 subsidie voor do kinderfeesten bij 't a.s. Jubileum feest. Deze brief was nog niet door B. en W. behandeld. Na lang gepraat wordt be sloten dit verzoek in een eerstvolgende ver gadering te behandelen. Bij de rondvraag gekomen wijst de heer Staalduin op het woeste rijden van auto's en motoren. De Voorzitter zal den veld wachter hierover spreken. Op het einde wordt nog goedgevonden de heer Steen huizen, veldwachter, f 40 vergoeding voor het verhuizen te geven. Thans sluiting der vergadering. ZOETERMEER—ZEGWAART. Personalia. Het „Nieuws" meldt: de heer A. Bos Gzn. slaagde dezer dagen voor het theorclhisch examen dierenarts en de heer I. Jongerius voor het examen candi- daat-arts. „Herwonnen Levenskracht". De ver koop der speldjes ten hate van „Herwon-* nen Levenskracht" heeft in beide gemeen-* ten f 104.99 opgebracht. Bekroning. Op een gehouden con cours in Den Haag behaalde de Gem. Ghr.- Zangvereeniging alhier een 2den prijs in de afdeeling uitmuntendheid met 411 pun ten. RECHTZIIICEfa Meineed? Mevr. G. G., te Leiden, was beschul cb'gd van meineed in de echtscheidingspro cedure van den lieer en mevrouw v. R.., al daar, in welke procedure mevr. v. R. eische- res was. Er werden vier getuigen a charge (onder wie de eischeres uit de echtscheidingspro cedure) en vijf getuigen a décharge ge hoord, waarna de officier twee maanden gevangenisstraf eischte. De verdediger, mr. Spaargaren pleitte vrijspraak. De rechtbank ging een oogenblik in raad kamer en wees onmiddellijk vonnis. Zij sprak beklaagde vrij wegens gebrek aan bewijs. WmQEMBtSS Vraag: Welke is reis van Voorscho ten naar Dralen en terug op één dag? A n't w o o r d: Vertrek Leiden (S.S.) 7.16 u-, aank. Utrecht 8.20, vertr. Utrecht 9.04, aank. Geldermalsem 9.34-, vertr. CeJder- malsem 10.04, aank. Ticl 10.21 u. Vandaar moet u door Tiel, over varen per gier pont naar Wam cl en per tram naar Drutcn. De dienstregeling der tram is ons onbekend. Des avonds te 8.1G uur moet u weer in Tiel in den trein. Aan komst Geldermalsem 8.29, vertr, 8.45, aank. Utrecht 9.28, vertr. 10.50, aank. Lei den 12.02. De reis naar en van Leiden zult u te voet'of per fiets moeten afleggen. esï Tuisslsaisss? Mond- en klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Ne derland gedurende do week van 1724 Juni Aantal Provinciën veebeslagen gemeenten Utrecht 8 5 Noord-Holland 2 2 'Zuid-Holland 40 24 Zeeland 1 1 Noord-Brabant 1 1 Limburg 4 1 Overige provinciën Totaal 56 34

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4